er-KinMMii? BINNENLAND STADSNIEUWS Agenda NG GRIEKENLAND Zij bouwen tegen elkaar op. Tn verband met het feit, dat de Turk sche oorlogsvloot wordt uitgebreid, acht Griekenland zich genoodzaakt een groot aantal schepen te 'bestellen. Gisteravond is een buitengewone vergadering van den ministerraad gehouden onder voorzitter schap van Venizelos, waarbij de algemeene toestand van de Grieksche marine werd nagegaan, en haar strijdmacht vergeleken met die van de Turksche vloot. Reeds thans staat vast, dat Griekenland belang rijke wapeningen zal ondernemen, ten ein de zijn strijdmacht ten minste op het peil der Turksche vloot te brengen. Venizelos heert. journalisten verklaard, dat op het oogenblik, waarop Turkije belangrijke op drachten geeft voor het bouwen van oor logsschepen, Griekenland zich genood zaakt ziet tot het nemen van maatregelen ten einde meester van den toestand te blij ven. Het kabinel Venizelos heeft eenige malen Turkije uitgenoodigd tot het slui ten van een eerlijke overeenkomst ten aan zien van do wapening, waarbij de marine- strijdkrachten geleidelijk zouden worden verminderd. Doch Angora weigerde niet alleen, maar antwoordde met nieuwe be- i stellingen van oorlogstuig. SPANJE. De opstandige artillerie-officieren. Doodvonnissen. Hot ..Journal*5 meldt uit. Madrid, dat de krijgsraad na een beraadslaging van 24 uur in het proces tegen de opstandige artille rie-officieren te Cindad Real drie officieren ter dood veroordeelde en acht tot- levens langen tuchthuisstraf. Alle andere beklaag den werden vrijgesproken. Men vermoedt, dat de regeering den koning een amnestie- voorstel zal doen. zelfs wanneer de hoogste militaire autoriteiten liet vonnis handha ven. NEDERLANDSCH COLLEGE TE ROME. Prof. dr. W. Mulder, S. J.. hoogleeraar aan de Keizer Karei Universiteit te Nijme gen, schrijft in .,De Maasbode" een artikel over „Rome en Nederland", waarvan wij hier den aanvang citeeren: De gebeurtenissen, die in Rome op han den zijn: de oprichting van 'n Neder- landsch College voor Priesters, die in de Eeuwige Stad hun studiën komen voltooien en de vestiging in een eigen huis van het Nederlandsch Historisch Instituut, dat de zer dagen zijn. 25-jarig bestaan in gehuurde woningen vierde, zijn wel geschikt, een oogenblik de gedachten te laten richten, naar de betrekkingen, die er van oude tij den tot heden, tusschen Rome en het Ne derlandsche volk bestaan hebben. Voor Prof. Blok, die wij den oprichter van het Instituut mogen noemen, zal de laatste gebeurtenis van groote verheugenis zijn. Hij ziet immers de stichting, die wel zijn lieveling genoemd mag worden onder heit vele, dat hij in zijn lang leven tot stand heeft gebracht, tot volkomen wasdom ge komen en weldra, naar wij hopen, in eigen huis binnengeleid. Maar minder bekend is het wellicht, dat de vader van het Instituut ook geijverd heeft voor de oprichting van .een Convict, zooals er thans een, met de eerste steenlegging door den Aartsbisschop is begonnen. En toch heeft. Blok in een zijner mooiste opstellen: ,.de Friezen te Rome", reeds in 1903 voor de uitvoering van die gedachte gepleit. Hij beschrijft daar, hoe hij in ge zelschap van den betreurden Mgr. De Waal. op een mooien namiddag in Maart, naar hef. bijna vergeten kerkje van San Michele dn Sossia wandelde en daarin herkende het middelpunt van een Frieeche, een Neder landsche kolonie. En wanneer hij dan dal nederige kerkje met zijn fraaie campanile beschreven heeft en uitgeweid over de be- teekenis van die iniddelecuwsche nederzet ting in den Borgo. vlak bij St. Pieter en het Vofcicaan, eindigt hij: ..Had ik mijn zin, dan zouden er te Rome twee beschei den stichtingen verrijzen. De eene, Katho liek in aard en wezen, zou achter de S.S. Michele e Magno. de oude Friezenkerk, in ;een bescheiden gebouw gelegenheid geven aan Katholieke Nederlandsche geestelijken 'en leeken om de geschiedenis en de leer i hunner Kerk met betrekking tot het va- derland te onderzoekenMaar ook zou ik wenschen een ander bescheiden gebouw, een eenvoudig huis in den omtrek van het 'Forum, niet ver van het middelpunt, der klassieke oudheid, niet. ver ook van de Ro- Imeinache archieven en bibliotheken, waar |>onge Nederlandsche filologen en geschied kundigen, van welken godsdienst ook, eenigen tijd op eigen kosten zouden kun- Inen verblijven om zelfstandige studiën te .maken.... het liefstonder leiding van een of meer veelzijdig bekwame kenners der oudheid". Wij mogen Prof. Blok thans wel geluk - wenschen: zijne beidp verlangens, zij het- ook niet in alle bijzonderheden van plaats en omstandigheden, zijn «p liet punt in •"vervulling te gaan. Waar een niet-Kafholiek. prof. Blok. de ■totstandkoming van een Nederlandsch Col lege te Rome zoo ge-wensch oordeelt daar moeten toch zeker de Katholieken zelf warme sympathie voor de verwezenlij king van dit plan hebben. En het financieel steunen. Wij ontvingen van m*j. v. d. Linden, "Leiden 10 gld. Wie volgt INGEZONDEN MEDEDEELING. AGT BIJ WAALS ARLENSMERSTR. 130-136 Een nieuwe Theresiafilm. Men schrijft ons: Door de N.V. Fihnafdeeling van het Centraal Bureau der K. S. A. zijn de ver- tooningsrechten verkregen van de eerste zuiver christelijke kunstfilm: ,.Het. wonderbare leven van Thérèse Martin" (de Kleine There&ia van Lisieux). Uit de beste Fransche productie n.l. Van dal en Delac. Van deze film, vervaardigd door den be kenden Franschen cineast Julien Duvivier, werd in het theater des Champs-Elyseés een gala-voorstelling gegeven onder eere presidium van Zijne Eminentie Kardinaal Dubois (Aartsbisschop van Parijs) en van Zijne Excellentie Mgr. Maglione (Nuntius van Z. H. den Paus). Het orkest, stond on der leiding van Mr. Szyfer (dirigent der groote opera te Parijs) terwijl door het koor van de „Sainte-Chapelle" toepasse lijke liederen gezongen werden. Door den bekenden redenaar en pries ter-journalist Pierre l'Ermite werd een korte inleiding gehouden waarin hij zijn vreugde uitte over de totstandkoming en vertooning van dit filmwerk. De N. V. Filmafdeeling van het Cen traal Bureau der K S. A. is voornemens deze film in de maand September in open bare vertooning te brengen. Eind Augustus of begin September zal te Amsterdam of Haarlem een speciale voorstelling voor pers en genoodigden ge geven worden. Jaarvergadering Dr. Ariëns-vereeniging. De negende Jaarvergadering van de Dr. Ariëus-yereeniging, de organisatie van het Reddingswerk van katholieke alcoholisten in Nederland, had te Eindhoven plaats in het St. Teresiahuis. Als vertegenwoordiger van den Minis ter van Arbeid was de heer dn Breij, In specteur der Volksgezondheid, Afd. Drank bestrijding, aanwezig. De voorzitter, de heer P. Voestermans, herdacht dan het groote verlies dat in dit vereenigingsjaar geleden werd door het sterven van Mgr. Ariëns. De voorzitter wenscht, dat allen bij het moeizame werk der redding zullen begeesterd worden door en denken aan de zorgen en liefde die Mgr. Ariëns voor den armen drankzuchtige had. Het jaarverslag van den secretaris, den Zeereerw. Pater Udofonsus uit Helmond, wees op het vele en onvermoeide werken gedurende het afgeloopen jaar, maar ook op de onbekendheid van het werk in vele krin gen. De afdeelingen werkten regelmatig' voort, ondanks de vele moeilijkheden, die men ondervindt, door een tekort aan Rijks hulp, in den vorm van subsidie, voor het jongere werk. Het verslag legde er den nadruk op, dat er nog ontzettend veel drankleed, zij hot veelal verborgen, maar daarom niet minder, geleden wordt. Het Centraal Bureau der vereeniging te Hel mond geeft voor al zulke gevallen raad, hulp en voorlichting, zoowel voor mannelij ke als vrouwelijke alcoholisten. In een bestuursvacature werd voorzien door de keuze van mevrouw Verkooy- Leyendekkers uit Amsterdam. Bij het financieel verslag werd door meerdere afdeelingen nogmaals gewezen op het onjuiste standpunt der Regeering om geen uitbreiding aan de subsidies te geven, waardoor het jongere werk van alle Rijkshulp verstoken blijft en zich onmoge lijk goed kan ontwikkelen. Het hoofdbe stuur aanvaardt een opdracht, om te trach ten door samenwerking van alle betrokken organisaties in dezen wantoestand verbe tering te krijgen. Na de pauze sprak Mr. J. R. H. van Schaik, voorzitter van het Centraal Colle ge voor de Beclasseoring over: „Tijdig in grijpen en berechting van alcoholisten". Spr. bewees eerst het recht der overheid om in te grijpen in gevallen van alcoholis me. en gaf vervolgens de verschillende mo gelijkheden aan, waardoor de overheid reeds nu en verder na do wetswijzigingen die aanstaande zijn, kan medehelpen, om het herstel van den betrokkene te bevorde ren. Uitbreiding der rechterlijke bevoegd heden voor dwangverpleging in speciale in richtingen achtte spr. zeker gewen,seht. Een groot aantal vragen, na deze inleiding ge steld, werd door spr. beantwoord. Hierna leidde Dr. H. J. Schim van der Loeff, psychiatrisch consulent van het Rustoord der vereeniging, een discussie in over: „Sanatoriumbehandeling en nazorg". Duidelijk schetste spr. den psychologischen toestand van den in behandeling zijnden patiënt en bouwde daaruit logisch op, dat de sanatoriumbehandeling en de nazorg on verbreekbaar samenhangen, dat die nazorg reeds terstond moet beginnen bij den aan vang der verpleging; spr. gaf dan belang rijke wenken voor de afdeelingen en andere organisaties, hoe zij die nazorg kunnen be hartigen. Ook na deze inleiding werden een groot, aantal vragen gesteld. Pater van Welie uit Zwolle, wees nog op het verschil tusschen de verpleging en de nazorg der door spr. geschetste verpleging van mannen en die van vrouwen, welke weer andere eischen stelt. De moeilijkheid is daar b.v. veelal, het achterblijvend gezin van goede hulp voor het huishouden te voorzien. Hiervoor meende Pater van Welie een oplossing te zien in het geven der hulp vanuit de verplegingsinriehting, waardoor tevens een blijvend verband met de ver pleegde zou worden* gevonden. Z.Eerw. be val dit belangrijk punt in dc aandacht van het hoofdbestuur aan. De voorzitter bracht tenslotte dank aan de beide sprekers en oordeelde, dat uit de beide belangrijke inleidingen overtuigend bleek, dat het Reddingswerk en bizonder nog de nazorg, zoo goed mogelijk georgani seerd en geregeld moeten zijn. Spr. vroeg dan de hulp daartoe van alle aanwezigen, maar hoopte ook op steeds meer hulp van andere zijden, om bet werk steeds verder uit te bouwen. R. K. Werkmeestersbond. Zaterdag 25 Mei vergaderde te Utrecht hot hoofdbestuur met de leden van de Be stuursraad. Afwezig waren de afgevaardigden van de Vakgroep Coupeurs en Glas- en Aarde bewerkers, deze laatste met kennisgeving. De Bonds-voorzitter de heer Leijgraaf gaf, na de vertegenwoordigers te hebben verwelkomd, een resumé van de gevoerde acties in de afgeloopen maanden waarüit bleek dat voor zoover deze den uitbouw betreffen, er alleszins reden waren tevreden te zijn. Hetzelfde kon echter niet gezegd worclen van de resultaten die meer recht streeks de arbeids-voorwaarden golden. Zoo had o. a. de R. K. Vereeniging van Si garenfabrikanten te Eindhoven afwijzend beschikt op het verzoek om een contract af te sluiten terwijl toch een niet onbelangrijk aantal meesterknechts in die branche ge organiseerd zijn. Ook de onderhandelingen met de Splen- dorfabrieken te Nijmegen hadden den laat- sten tijd weinig voortgang. Een zelfde grief gold de R. K. Vereeniging van Wollenstof- fen fabrikanten te Tilburg, waarmede het bestuur bijna vier maanden bezig is eenige verbeteringen te verkrijgen in de loonsvoor waarden. De resultaten bij de Kwatta-fa- brieken waren bevredigend. Verschillende afgevaardigden voerden hierna het woord, en hoewel allen erken telijk waren voor wat het. hoofdbestuur had gedaan in het belang der leden, werd ei- eenparig op aangedrongen de acties krach tig voort te zetten. De afgevaardigde van de Textiel deed een krachtig beroep op de steun van het hoofdbestuur, daar men in deze branche heel slecht te spreken was over de houding van de Werkgevers. Ook die van de Vak groep Tabaks-bewerkers drong aan met alle geoorloofde middelen te trachten een behoorlijke rechtspositie voor de leden in die branche tc scheppen. Medegedeeld werd dat de Bonds-Advï- seur, Rector F. N. J. Hendrikx had bericht, dat hij tot zijn spijt verhinderd was de ver gadering )}ij te wonen. Vervolgens dat over het eerste kwartaal het ledental met "TS was vooruitgegaan. De heer Ter Horst hield een inleiding over de interpretatie van artikel 3 sub b. der Statuten. In een drietal conclusies had spr. zijn standpunt daaromtrent omschreven, waar na een geanimeerde gedachtenwisseling volgde. Nieuwe bewoners in den Haagschen Dierentuin. De Haagsche Dierentuin heeft gisteren morgen een kostbaar transport dieren van Hagenbeek uit Stellingen bij Hamburg ont vangen, dat thans dezen tuin, waaruit sinds vele jaren de voornaamste dieren, op enkele uitzonderingen na. verdwenen waren, op eens weer stempelt, tot- ©en werkelijk die renpark zij het ook een van bescheiden om vang. Vormden de beren, vossen en wolven en de leeuwtjes een vorig jaar de inleiding tot een nieuwe bloeiperiode van dezen die rentuin, het transport, dat thans is binnen gebracht, vervolledigt, de collectie op voor duizenden Hagenaars ongetwijfeld zeer welkome wijze. Aangekomen zijn namelijk: een fraaie leeuw, met imposanten kop, welke leeuw een geschenk is van Carl Hagenbeek, ©en Sumatiaansche koningstijger, een jachtlui paard, eenige servals en poema's, een zee- bra, een tapir, twee bijzonder groote struis vogels en enkele kleinere dieren. Dank zij persoonlijke relaties van den di recteur van den Dierentuin, graaf .van Bij- landt, met. de familie Hagenbeek, is het mogelijk geworden, met betrekkelijk weinig kosten voor liet K. Z. B. G. onzen dieren tuin aldus aan te vullen. Enkele exempla ren, zooals het jachtluipaard, de tijger en twee poema's zijn in depot verkregen, zoo dat zij te zijner tijd door andere dieren in depot kunnen worden ontvangen, hetgeen dan wederom een aangename afwisseling zal geven. Verder waren in de laatste maan den reeds aangekocht en in den tuin onder gebracht eenige zeearenden, gieren, flamin go's en pelikanen, terwijl do Bataafsche Petroleum Mij. eenige fraaie casuarissen ten geschenke gaf. Dezelfde maatschappij sohonk eveneens een krokodil, doch aan gezien de dierentuin voor dit. reuzenexem- plaar, dat een grooten piasvijver voor zich alleen zou hebben opgeeischt, geen vol doende ruimte kon bieden, werd in onder ling overleg met de Rotterdarasche Dier gaarde een reuzenslang (piton) in ruil ver kregen, die binnenkort eveneens zal arri- veeren. De overbrenging dezer roofdieren e. a. geschiedde met belangelooze modewerking van de Kon. Ned. Stoombootmaatschappij, die Zaterdag en Zondag de collecte uit Hamburg naar Amsterdam overbracht, en van de transport forma Varekamp, die voor de reis van Amsterdam naar den Haag schen Dierentuin onder toezicht van een vertegenwoordiger van Hagenbeek alle zorgen op zich had genomen. Een Zebra merrie zou mede de reis naar de rosiden- tie hebben ondernomen, om in den Haag schen Dierentuin het leven van den Zebra- hengst te veraangenamen, doch helaas is het vrouwtje een paar dagen voor het transport overleden. Intussohen ligt het in de bedoeling zoo spoedig mogelijk voor den nu in goede gezondheid aangekomen zebra een even gezonde levensgezellin naar Den Haag te doen komen. Toen de Zebra dezen morgen na veel moeite uit zijn reiscabine was verlost en in zijn buitenverblijf vrijge laten, toonde hij zijn vreugde al dadelijk op overtuigende wijze door met de achter- beenen een fikschen deuk in het rasterwerk te slaan. De tapir moest achterstevoren uit teijn transportkist worden verwijderd en dat ge lukte eerst, nadat de helpers de kisfc voor 3/4 ondersteboven hadden gezet. Daarna knorde en snuffelde het merkwaardige dier, dat het midden houdt tusschen een olifant en een varken, rustig z'n nieuwe omgeving De beide struisvogels moesten als 't ware uit hun reishokken getrokken wordeneen maal vrij draafden ze met. statige zelfbe wustheid rondom hun keurigen stal in de zeer ruime loopruimte. Meer werk had men met den leeuw en den tijger, mannetjesputters dan ook, waarmee zéér zeker de noodige voorzich tigheid in acht moest worclen genomen, doch ook zij stapten na enkele kwartiertjes waardig in hun door een keurige buitenga- lerij omgeven hokken. Nog zij gemeld, dat de dierentuin op 1 Juni weer voor het publiek zal zijn open gesteld. Aan de leden van den Vrienden kring ter eere van het Allerheilig ste Sacrament Het is morgen uw feest, bij uitstek, en tevens voor den eersten maal Vrienden kringdag in de zetelkerk van uwen kring, de Mon Père. 's Morgens om 6 uur is reeds de eerste H. Mis, waaronder de H. Communie wordt uitgereikt, en waarna het Allerheiligste •wordt uitgesteld. Den geheelen dag wacht daar op zijn troon uw Goddelijke Vriend op U. Des avonds in het Lof te half acht zal Hij zijn triomfante doortocht houden. Dan ook mag niemand van U ontbreken. Hij houdt dan zijn wapenschouw. Derhalve is ook dan het parool: Allen aantreden! Leden van den Vriendenkring: Christus uw Koninklijke Vriend, wacht U. R. M. A. NIEVEEN VAN DIJKUM, Geest. Adviseur. Groot Russisch Nationaal orkest. Matiné© in „Zomerzorg". Het bekende Groot-Russisch Nationaal orkest (Concertdirectie Ernst Kraus) zal Zóndagmiddag een matinée geven in „Zo- m©rzorg". Dit bijzondere artistiek gebeuren, en dit bewijs van voortvarende activiteit van ,.Zo- merzorg" zal ongetwijfeld door zeer velen worden geapprecieerd. Aan de uitvoering nemen 25 artisten deel. De pers heeft het gezelschap niet veel waardeering besproken en gewag gemaakt van een opvoering vol kleur, vol gloed, vol elegantie. „Klein Artis". Een zeer merkwaardige tentoonstelling. Het houden van aquariums is in den te- genwoordigen tijd, we mogen bijna wél zeggen een sport geworden. Honderden en nog eens honderden liefhebbers bezitten een aquarium met. maar ook zonder visschen. want in den beginne gaat het een tijdje, goed, er is animo en liefhebberij, zelfs zekere zorg, maar zoo gauw sterven er (door onoordeelkundige bohandeling meestal) niet enkele vischjes, of de zorg ervoor verdwijnt en het is meestentijds ge daan met een aquarium. In „Klein Artis", de drijvend© natuur historische tentoonstelling, diergaarde, aquarium en zeetuin. ingericht door de vereeniging „Natura Artis", in een flink schip, dat ligplaats gekozen heeft aan het Kort. Galgewater nabij de Blauwpoortsbrug kan men zien en leoren hoe aquariums moe ten zijn ingericht om visschen goed te houden. De expositie van „Klein Artis" is een heel merkwaardige en zee-r kostbare. De verzameling wordt geopend met een Dttindiaorama, zooals men dit op Texel kan vinden. De hierin voorkomende dieren zijn: Leeruwerik, kokmeeuw, kneutjes, ko nijn, patrijs, zwarte ruiter, vischdiefje, ha- verkneu, sneeuwgors en steenuil. In de wolken ziet men een vischarend, bij het poeltje lepelaars en andere vogels. Verder bevat dit stukje natuurhistorisch schoon vlinders, hagedissen, skeletdeelen, eier- resten en de in de duinen voorkomende planten, bloemen en mestkevers. Zoovele merkwaardigheden reeds in een kleine ruimte bijeen zeggen voldoende wat de overige afdeelingen bieden. Er zijn stukken van wa'lvisschen en haaien, tal van groo- tere en kleinere vogels, olifantskiezen enz. Verder kastjes met tropische en inheem- sche schelpen, een fraaie roofvogelgroep, een zeldzame klapperverzaraeling. voorts terraria van vuursalamanders, hazelwor- men. muur- en smaragdhagedissen, gladde en ringslangen, wier maaltijd vooral het aanschouwen waard is. 't Is ons onmogelijk al de fraaie exemplaren van opgezette vo gels en visschen te noemen, er zijn er een 240, doch de vermelding waard is vooral de Christusvisch. een merkwaardig kop- skelet van een visch uit de Middelandsche zee. Als men nauwkeurig kijkt, kan men zien een Kruisbeeld met stralenkrans, en gelenkopjes en weenendc vrouwen. Deze Christusvisschen worden in het Zuiden van Italië door de visschers, na wijding, als kruisbeeld in de hutten opgehangen. Fraai is ook de Moluksche Zeetuin, doch de aquariums spannen wel de kroon. Ook hier een ontelbaar aantal van de meest zeldzame soorten, die schatten waard zijn. *'t Is alleen de kunst de diertjes in het le ven te houden. De leider, de heer Deutz zal iederon bozoeker gaarne de geheimen dezer kunst vertellen en 't behoeft niet gezegd, dat we een bezoek ten zeerste aan bevelen. ook voor de scholen, want ook de LEIDEN. Woensdag. R.-K. Stud. Vér. „St. Augm nus". Eigen Huis, S.30 uur. Woensdag, R. K. Volksbond, Bo&fr bouw, 8.15 uur. Woensdag. 3 Octobervereeniging, J Burcht. 8 1/4 uur. Vrijdag. Handelsreizigers-Vereeniging Christoffel". Lezing J. H. huis uit Apeldoorn. Den Bun te 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst apotheken wordt, van Maandag 27 Mei en met Zondag 2 Juni waargenomen d de apotheek van den heer C. B. Duys! Nieuwe Rijn 18, telefoon 523. INGEZONDEN MEDEDEELING. Laag 'erw Ifees Zomersproeten verdwijnen £po«Sig door een Sgsrut Drogist|ïke lijnlij iper; kinderen kunnen hier veel leerzaams doen. De toegangsprijs is slechts 10 een II-6 Daardoor valt men buiten de vermakel heidsbelasting. Men heeft n.l. deze schap niet als een vermakelijkheid bij publiek willen invoeren. Ten gerieve van de aquariumbezitt u, laten we hieronder eenige wenken volg voor de inrichting en het onderhoud i een aquarium, zooals deze in den cati gus zijn vermeld. Het water in deze aquaria wordt nim ververscht en is toch altijd helder. Om Ter te verkrijgen moet men op den bodem n ongeveer 2 c.M. dik laagje tuinaarde iand< gen; daarna een pl.m. 5 c.M.laag ge [raar, schen rivierzand. Vervolgens beplantei rtini vullen met leiding-, regen- of rivierwj§iden. In geen geval bronwater. Nu laat men het aquarium eenige we itenc staan (zonder bevolking) op een lie iwoo plaats, afdekken met een glasruit. raers den achterwand van het aquarii Dinst dus de zijde waar het licht vandaan ko öegiu beschermen door er witkalk of krijt op smeren; zoodoende voorkomt men i In ex groen worden van het water. Eenig zonlii igeli' is goed, doch teveel veroorzaakt veralgi te Nooit teveel visschen in een aquari tij doen en dagelijks voederen. Met het vo# tmd, ren steeds voorzichtig zijn, nooit meer ven dan de visschen direct opeten. I beste voedsel is levende Water vlooi isfce (daphnia), geraspt vleesch, vischkuit; gl 5-ja brood of z. g. miereneieren. Het in den ha ig p del verkrijgbaar zijnde droog vischvoed 1 na Wawil is goed, doch voedert nimmer veel, daar he-t water er wit van wordt dus zuurstofgebrek ontstaat. Onderholid' aquarium als volgt: Eens per week met een spons (denkt dat deze schoon is) den binnenkant voorruit voorzichtig schoonmaken. SpiEID stevig tegen de ruit op en neder hal land: Blijft er dan nog eenig aangroeisel vasti ten, zoo kan men dit verwijderen door een gilettemesje dit af te krabben of snijden. Water, wat door het schoonmalj. en door verdamping verloren gaat kan n ag). met versch water bijvullen. Zorgt stei •oor dezelfde temperatuur. Deze kl( wenken zijn voldoende, indien stipt na >lgd, U het genoegen van een mooi via paleisje te verschaffen. Afscheidscollege Prof. Dr. H. Windisc Prof. Dr. H. Windisch, hoogleeraar in uitlegging van het Nieuwe Testament cn geschiedenis der Oud-Christelijke Lett kunde, die benoemd is tot hoogleeraar Kiel, zal Vrijdag 7 Juni des namiddags 3 uur in het klein-auditorium der Leidsi Universiteit zijn laatste college gev< Het is de wensch van den hoogleer G dat dit afscheidscollege geen officieel rakter zal dragen. Centraal isr. wees- en doorgangshui! ndrih Maandagavond werd hier ter stede jaarvergadering gehouden van het traal Israëlitisch Wees- en Doorganj Bij afwezigheid van den voorzitter, pl dr. Palaehe, werd de vergadering gel en door den heer L. Levisson uit 's-Grarl J' hagc. Aan het jaarverslag van den secrets ontleenen wij, dat het aantal verpleel kinderen aan het begin van het jaar bedroeg, aan het einde van het jaar De gezondheidstoestand van de kindei was uitstekend. Tenslotte word erop gewezen, dat, dien 'het nieuwe gebouw in gebruik zijn genomen, een intensievere propagan noodig zal zijn in verband met de tere exploitatiekosten. Bij afwezigheid van den penningme ter werd- het financieele verslag aan Waar houden. besc De vergadering machtigde het besti uneir over te gaan tot verkoop van het ol 'atsje gebouw aan den Stillen Rijn. De vfl dzaai zitter deed mededeeling dat het nieu 'avon gebouw aan de Rodenburgerstraat 18 J fallen ;ebruik zal worden genomen, 'oren? eren. door Hoog 5wen LIC !.ïïaI1 nder dei wal M (lefct n); Ie sla isten 'redi G. J, Dr he e b van euwei Waarschuwing aan motorvaarders. Naar -aanleiding van verschillende ktt ten wordt er op gewezen, dat het ver den is met motorbootjes in de Singelwl ren harder te varen dan geoorloofd is. maximumsnelheid bedraagt, hier 100 M. minuut, in andere wateren binnen de 130 M. per minuut. Handelsregister K. v. K. Opheffing 356. P. W. C. Timmerman, I langs; den, Donkersteeg 21, Hoeden en Pett ie de, magazijn. iragei Wijziging 5056. Onderlinge Vereenijj ig i voor Ziekenhuisverpelging, Leiden, 1 ernst Ruyterstraat 2. Uittr. Penn.: H. C. Smit i Leiden. N. Penn.: H. van Cittert, te Leid' hei N. Comm.: A. H. J. van der Horst, Leid1 5fvrai De statuten zijn gewijzigd. is mm Joa irre t nd et Cori rbokl Anto Mar Mij was W. I me fe n was i inraal j tjid n, dat ven" a blo

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2