f Noodlanding van de Zeppelin SPORT LUCHTVAART OP FRANSCH GEBIED BIJ TOULON NA GEVAARVOLLE REIS RECHTZAKEN KERKNIEUWS "'letteren'en'kunst r, 13-jarige jongen vermoordt zijn stiefvader. Vermoedelijk op instigatie van zijn moeder. Uit Zakopane wordt gemeld: De land bouwer Walzak werd op zijn bed door zijn dertienjarigen stiefzoon met een bijl ge dood. Beweerd wordt, dat de jongen tot deze daad is aangezet door zijn moeder, die met haar man in onmin leefde. Huiseigenares te Brussel neergeschoten. In do Hoogstraat te Brussel heeft zich gistermiddag een drama afgespeeld, dat een eenvoudige huurlcwestie tot oorzaak heeft gehad. De huurder van een boven verdieping, de 64-jarige venter E. K., moest ingevolge vonnis van de rechtbank zijn woning verlaten. Hij geraakte hierover in heftige woordenwisseling ïnet de eigenares van het huis en in woede ontstoken, trok K. een revolver en loste vier schoten op de vrouw, die zwaargewond neerzquk. Toegesnelde huurders en voorbijgangers brachten het slachtoffer naar het St. Jans- zieken'huis. Haar toestand is hopeloos. Intusschen was de dader naar zijn ka mer geloopen, waar hij de hand aan zich zelf sloeg. K. staat zeer slecht aangeschre ven. Hij heeft op zijn strafregister niet minder dan 26 veroordeelingen staan ter zake van diefstal. Centraal-Azië door sprinkhanen geteisterd. Volgens berichten uit Asjchabad aan de Moskousche bladen komen steeds grooter zwermen sprinkhanen uit Afghanistan Oentraal-Azië binnen, waar groote schade wordt aangericht. De sprinkhanen vliegen in twee richtingen, n.l. KoesjkaMerw en SerachsTedzjen. Hot voorbijtrekken van een zwerm boven Koesjka duurde circa drie uren. Een andere colonne was bij Poelieha- toem, nabij Serachs neergestreken en na een oppervlakte van 2300 hectaren van alle groen te hebben beroofd, zette zij koers in de richting van Serachs, het licht van de zon verduisterend. In allerijl werden door de boeren maat regelen getroffen om de schade zooveel mogelijk te beperken, doch ten gevolge van het ontbreken van een deskundige afweer- campagne zal de landbouw ongetwijfeld zwaar worden getroffen. De grootste sigaar der wereld. In een der grootste tabaksfabrieken van Havanna heeft men de grootste sigaar der wereld gemaakt. Deze sigaar heeft men ver vaardigd voor de Spaansch-Amerikaansche tentoonstelling in Sevilla, waar zij in de tabaksafdeeling van het Cubaansche Pa viljoen zal tentoongesteld worden. Deze sigaar heeft kolossale afmetingen: zij weegt 200 K.G. en is 8 1/2 voet, d.i. 2.50 M. lang. Zij is gemaakt uit do beste ta bak die er op Cuba groeit, de Wuelta Aba- jo. Men vertelt dat de Koning van Spanje deze sigaar zal oprooken: we hopen dat bij er veel genot van moge hebben en dat bij niet onpasselijk zal worden. Verwoesting aangericht door een regen van meteoren in Siberië. Ongeveer 5500 K.M. ten Oosten van Mos kou en bijna 800 K.M. van het dichtstbij zijnde station van den Transsiberischen spoorweg ligt een groot oerwoud, waarin ruim 20 jaar geleden een groote meteoor regen neerviel. Eerst in het jaar 1927 werd er onder lei ding van professor L. A. Kulik (van de Academie voor wetenschappen in Lenin grad) een expeditie uitgerust om het ter rein waar deze meteoor-regen had plaats ge had te onderzoeken. Maar deze eerste tocht was niet voldoend© voorbereid en bij het invallen van den strengen Siberischen winter moest men onverrichterzake terug- keeren. Het volgend jaar echter keerden prof. Kulik en prof. V. Sytin, afgevaardig den van de Archeologische vereeniging in Siberië, weer terug. Het resultaat van hun onderzoek publiceeren zij thans in een uit voerig rapport waaraan wij het volgende ontleenen: Ongeveer 800.000 centiaars ijzer zijn met een snelheid van 3000 K.M. per uur in den vorm van 200 meteoren over bet groote oer woud neergekomen. Op een terrein van ongeveer 6 vierkante kilometer oppervlakte is de grond heelemaal omgewoeld en vol gaten en kuilen zooals een slagveld uit den Europeeschcn oorlog dat enkele dagen on der zwaar artillerie-vuur gelegen had. De natuur heeft dit gruwzaam verwoeste ge bied met een lichte plantengroei gedekt. Dc groote meteoren zijn mot zulk een ge weldige kracht in den grond terecht geko men, dat in den harden rotsaohtigen bo dem van een krater waterbronnen geboord zijn. Volgens de opmetingen der Russische professoren is in de grootste krater een meer ontstaan van geweldige diepte. Een strook bosch, 25 K.M. rond den rand van het meer, is bij het neervallen der Meteo ren door do overbitte temperatuur in vlam men opgegaan. In een tweede zone met 'n straal van 15 tot 30 K.M. rond bet plat gebrande gebied, is de bebossching door den geweldigen luchtdruk plat tegen den grond geworpen. Zooals op de fotografische opname duidelijk te zien was, liggen de hoo rnen allemaal met hun kruinen in dezelfde richting, netjes stam naast stem, zooals een leger in slagorde dat ineens achterover geslagen is. Geen enkele vulkanische uit barsting, geen enkele wervelwind heeft ooit zulke groote verwoestingen aangericht als deze meteorenregen in Siberië. Bovendien vond de expeditie buiten het verwoeste ge bied nog een massa neergebogen boom en en heel veel geraamten van grof wild. Op het dichtstbijgelegen spoorwegstation (dat toch nog altijd ruim 800 K.M. van het ver woeste gebied verwijderd ligt) werden alle ruiten ingedrukt, terwijl verschillende klei ne voorworpen verplaatst werden, evenals bij een aardbeving of wervelwind. Als deze meteoren-regen over een stad was neergekomen, al ware het dan ook de grootste stad ter wereld geweest er zou geen enkel levend wezen gespaard zijn ge bleven. DIOC. HAARL. BOND. R. K. S. V. „D. O. S." (R'veen). Voor a.s. Maandag is het wederom voor D. O. S. I een spannende dag, daar het op D. V. O.-terrein de tweede promotie-wed strijd speelt tegen A. V. V. I uit Leidschen- dam. Zeer zeker zal dit een mooie strijd worden, daar A. V. V. toch altijd tweede klasse speelt. We raden ieder aan van dezen kamp ge tuige te zijn en naar Rijpwetering te komen daar een aangename middag verzekerd is. Aanvang 2.30 uur. R.K.S.V. „Meerburg" (Zoeterwoude H.-R.) 2en Pinksterdag speelt het eerste elftal een vriendschappelijken wedstrijd tegen A. S. C. (Zoeterwoude-Dorp), waarvoor een medaille is uitgeloofd. Indien alle spelers opkomen gelooven we, dat de me daille meer naar den Rijndijk genomen kan worden. Het tweede elftal verwacht een zware taak. Zij ontvangt op eigen terrein W.V. V. I uit Den Haag. Als dit elftal geen spelöïs behoeft af te staan aan het eer ste, zoodat zij zoo sterk mogelijk kan uitkomen, gelooven we, dat W.V.V. zich met minder doelpunten tevreden zal moe ten stellen dan in vorige wedstrijden. In ieder geval wordt het een warme strijd. Aanvang half drie. We hopen, dat heb Zoeterwoudsche publiek nu eens in groo- ten getale opkomt. NEDERLANDSOHE VOETBALBOND. De wedstrijd V. V. A.—Alphen. Naar aanleiding het door ons uit de „Sportkroniek" gedeeltelijk overgenomen verslag van den wedstrijd V. V. A. Alpjien schrijft ons de heer D. tSoeteman, redacteur van het Clubnieuws van „Alphen" het volgende: Het ligt geenszins in mijn bedoeling al les wat door den heer Nevonwerd neer geschreven te verbloemen of goed te pra ten. Verre van dat.' Maar toch meen ik hier, om een verkeerden indruk van een lezer van 't verslag, tevens niet-toeschou- wer van den wedstrijd weg te nemen, en kele zaken de revue te moeien laten pas- seeren. De kern van 't verslag Jan wordt ge vormd door de idee: „Alphen is een niet gemeen, maar wel onbesuisd fanatiek spe lende club, in die mate, dat de helft van de spelers gevaar oplevert voor d© tegen partij". Dit nu is ten eenenmale onjuist, althans zeer overdreven! Ik vraag U le zer, hoe kan dan het bestuur van het zelfdo V. V. A. naar aanleiding van den op den vorigen Zondag gespeelden 'wed strijd AlphenV. V. A. een schrijven aan 't Alphen-bestuur doen toekomen, waarin in zeer waardeerende bewonderingen dank uitgesproken wordt voor den prettig spor tief en fair gespeelden wedstrijd! Kan een club den eenen Zondag zooveel anders spelen dan den daarop-volgenden Zondag en dat tegen dezelfde tegenstanders? „Het ongeluk is aan onbesuisd spel te wijten". Wanneer dit zoo is, dan zeker wel van de zijde van 't slach'offer zelfl Im mers niet de linksbinnen van „Alphen" (Novoh heeft 't over den spil; zag hij dus het feit wel goed?) schopte Drijfhout, maar deze laatste trapte naar den bal, dien de Alphen-speler reeds weggeschopt had en raakte daarbij genoemden linksbin nen waarop het betreurenswaardige onge luk volgde. Een ieder weet toch wel, dat iemand, die zijn been breekt niet geschopt behoeft te worden, maar zulks ook zelf met 't zelfde gevolg kan doen? Dit is dus een heel andere toedracht, die ook door V. V. A.-menschen met wie ik de eer had op het clubhuisje te mogen zitten, werd verkondigd! En zou bovendien de scheids rechter, die zich er vlak bij bevond, niet gestraft hebben, zooals hij later een ande ren speler wel deed? Waarom, zoo vraag ik mij af, noteerde de Amsterdamsche medewerker niet het feit, dat de V. V. A.-speler Steur den Al- phen-speler Hoogenboom moedwillig (er was geen bal te bekennen) tegen het been schopte, zoodat deze met een bloeduitstor ting in 't been reeds na 10 minuten het veld moest verlaten? Verder zijn er nog kleine onjuistheden, die wat het wedstrijdverslag betreft van minder belang zijn. Alleen verdienen ze melding, omdat er uit blijkt, dat Nevoh toch ook wel wat maar raak gepend heeft. Er zijn, uitgenomen de rechtsback, rechtshalf en spil geen „pootelingen" in de Alphen-ploeg, wel middelmatige, zelfs en kele kleine, spelers. Er waren geen lieden met rood-witte dassen, wel met zwart-wit en oranje-vlag getjes. Er waren geen bellen meegebraoht:' de eenigo bel op het geheele veld word door oen V. V. A.-supporter, vlak voor mij, ge luid! Er waren geen aanhangers met vracht auto's (alsof het bpesten waren) naar het V. V. A.-vekl vervoerd, wol per extra-trein. Wél is het hier in Alphen ©en gezonde luchttenzij deze bezwangerd wordt met rondgaande verhalen, dat de „Sport kroniek" een zoo neutraal verslag van een wedstrijd geeft, een verslag, dat helaas door te veel bladen te goeder trouw wordt overgenomen! Dan is diezelfde lucht niet zuiver en is 't ons een eer voor ons recht en tegen dergelijke beschuldigingen en onwaarheden .te kunnen opkomen! Vliegbooten naar Pinang vertrokken. Donderdagmiddag heeft de burgerij van Sabang de bemanning van de twee Dor- nier-Wal-vliegbooten gehuldigd. Het lijk van Everts. Naar „Het Vliegveld" verneemt, zullen er pogingen in het werk gesteld worden, om het stoffelijk overschot van den te Bagdad gevallen officier-vlieger Everts Nederland te doen overbrencren. Ernstige schade is opgeloopen. De „Graf Zeppelin" is gisteravond om circa 8 uur, na een zeer gevaarlijken zwalk- tocht, vlot op het vliegveld te Cuers nabij Toulon geland. Tijdens de voorbereidingen op het vlieg veld van Cuers bleef de Zeppelin boven het aerodroom kruisen, op ongeveer 100 M. hoogte. Bij de landing waven in het ge heele departement Var da sterkstroom- leidingen uitgeschakeld. Het feit, dat de landing kon geschieden voor de duisternis inviel, vergemakkelijkte de daiingsmanoeu- vres aanzienlijk. Om 8 uur 15 kon de „Graf Zeppelin" in do hangar op het vliegveld van Cuers worden gebracht. De Fransche marinesoldaten werden b!j de landing bijgestaan door arbeiders. Zij geschiedde onder leiding van dr. Eckener, die uit den gondel de noodige aanwijzin gen aan de soldaten en arbeiders gaf. Toen het luchtschip in de hal was getrokken, konden de passagiers de gondels verlaten. Nog dienzelfden avond zijn prof. Milasch uit Bonn en de hoofdingenieur van de Zep pelin-werf, Dürr, naar Cuers vertrokken. Heden zullen mecaniciens per vliegtuig naar deze plaats worden gebracht en waarschijn lijk zal nog meer personeel van Friedrichs- hafeu naar Cuers vertrekken. Verloop van den bewogen tocht. Over liet verloop van den gevaarvollen zv.alktocht van de Zeppelin kan het vol gende worden gemeld: Nadat de Zeppelin om 1.10 n.m. Montéli- mar was gecasseerd, is het haar allesbehal ve voor den wind gegaan. Het luchtschip kon zich nog maar moeilijk voortbewogen, ondervond groote moeilijkheden van den krachtigen wind en gaf herhaaldelijk signa len. Boven Montélimar beschikte dr. Ecke ner nog slechts over twee motoren en dit gaf hem dan ook aanleiding den comman dant van de luchtvaartbasis to Lyon te vragen om ten spoedigste het garnizoen te Valence te alarmeeren, ten einde bij een eventueele landing behulpzaam te kunnen zijn. «Tegelijk liet dr. Eckoner mededee- len, dat het luchtschip zeer ernstige be schadigingen had opgeloopen, welke heb in gevaar brachten. Het scheen toen, dat de sterke wind een voortzetting van den tocht bezwaarlijk maakte. Aan dr. Eckener werd daarop door dèn directeur van de luchthaven draadloos ver zocht zich te begeven naar een terrein, dat ten zuiden van Valence tusschen deze stad en Port-lez-Valence gelegen is. Op dit ver zoek werd echter geen ancwoorcl ontvan gen. Door de Fransche autoriteiten waren alle mogelijke maatregelen genomen om de Zeppelin behulpzaam te zijn. De minister van Luchtvaart had alle autoriteiten in de omgeving van Lyon en Valence opdracht gegeven het luchtschip zooveel mogelijk bij te staan. Alle luchtvaartafdeelingen van Lyon waren gealarmeerd en technisch personeel was voor een landing ter beschik king gesteld. Landing bij Valence was niet mogelijk. Om 2.10 bevond het luchtschip zich bo ven Valence, waar het wilde pogen te lan den. Blijkbaar werd hiervoor evenwel geen geschikte plaats gevonden, want even la ter werd een aan een zandzak bevestigde boodschap van dr. Eckener gevonden, waarin werd gevraagd: „Wilt u mij door het garnizoen van Valence de plaats doen aangeven, die het meest geschikt is voor een landing van de Zeppelin?" Toen deze boodschap werd neergelaten, lag het schip op 400 M. hoogte. Maar nog eer men gelegenheid had gehad om aan Eckener's verzoek te voldoen, werd de krachtige wind den luchtschippers te mach tig en het gevaarte werd in oostelijke rich ting afgedreven. Tevergeefs trachtte het radio-station van Valence nog met Ecke ner in verbijiding te komen; ook van het luchtschip zelf werd geen bericht ontvan gen. Op het oogenblik, dat de Zeppelin bo ven Valence cirkelde stonden de motoren stil. De prefect ,van het departement Dróme gaf, onmiddellijk nadat het bericht van het afdrijven bekend werd, last in zijn geheele bestuursdistrict de sterkstroomleidingen uit te schakelen. Boven het dal van de Dróme werd het gevaarte, thans blijkbaar aan het spel van den wind overgegeven, voortgestuwd. Om 4.15 werd het boven Crest, op 25 K.M. ten Z.O. van Valence gesignaleerd, terwijl het door den wind met een snelheid van on geveer 30 K.M. naar Saillans werd voort bewogen. Het op 15 K.M. afstand van Crest gele gen Saillans werd om 4.45 gepasseerd. Moei lijk manoeuvreerde de luchtreus; hij schok te op en neer, slingerde in de lucht en kon geen weerstand bieden aan den wind, die het schip steeds verder in Oostelijke rich ting voortjoeg. In de omgeving van Sail lans bevond het zich echter xn een bescherm de zone en blijkbaar heeft het daar weer de beschikking kunnen krijgen over twee van zijn motoren. Weer koers naar het Zuiden gezet. Do strijd tegen den wind begon weer en nu trachtte men de bergen van Troisbecs over te steken. Dit mocht echter niét geluk ken, daar de tegenwind te sterk was en nadat het schip gedurende een half uur ge poogd had de sterke windstrooming te ont gaan en vijf kilometer was teruggeslagen, wendde het den koers naar het Zuiden, in do richting van Montélimar, op 3 K.M. van welke plaats zich een terrein bevindt, dat voor een landing geschikt is. Na den strijd tegen den storm zag het er benard uit: het luchtschip hing schuin in de lucht en maak te een hoek van 45 gr. Om ongeveer zds uur bevona het lucht schip zich weer ten Zuidoosten van Crest. Troepen in transportauto's namen dezelfde route als het luchtschip, ten einde zoo noodig onmiddellijk hulp te kunnen verlee- nen. Omstreeks dezen tijd had het Fransche ministerie van Luchtvaart draadloos aan dr. Eckener medegedeeld, dat hij in een van de beide Fransche luchtvaartbases Orly of Cuers-Pierrefeu zou kunnen lan- deij. En nog vóór er antwoord was ont vangen, gaf het ministerie reeds instruc ties om alles voor een landing in gereed heid te brengen. (Orly ligt in do Zuidelijke omgeving van Parijs, Cuers-Pierrefeu op ongeveer 15 K.M. ten Noordoosten van Toulon). Om zes uur vertrok een lid van het Duitscbe gezantschap te Parijs, dr. Clo- dius, per vliegtuig naar de streek, waar bet luchtschip zich toen bevond. Naar Cuers. Om 6.20 seinde dr. Eckener naar Frie- drichshafen, dat hij naar Caers koers zette en zou trachten daar te landen. Do radio installatie, die naar men vreesde defect was, was dus weer in orde en, zij het met eenige vertraging, werd toen ook op het Fransche ministerie van Luchtvaart ant woord ontvangen van dr. Eckener, dat hij gaarne het aanbod om op Cuers te landen, aanvaardde.' Intusschen bleef de luchtreis in Zuide lijke richting koersen. Carpentras, ten Zuid oosten van Avignon, werd tegen zeven uur gepasseerd en men scheen de richting van Avignon fn te slaan. De wind was op dat oogenblik niet meer zoo sterk, maar toch in elk geval nog krachtig genoeg om de navigatie aanzienlijk te bemoeilijken. Avignon werd evenwel ter zijde gelaten en de Zeppelin week af naar het Zuiden, blijkbaar vastbesloten koers zettende naar Cuers. Het kamp van Ancone werd voor bijgegaan; troepen stonden bier gereed om bij een eventueele daling behulpzaam te zijn, doch geen poging tot landen werd ge daan. Het stond toen voor allen, die met groo te spanning het verloop van dozen zwalk- tocht volgden, vast, dat dr. Eckener naar Cuers wilde gaan en daar werd dan ook omstreeks acht uur met Fransche hulp met succes geland. De redding van de Zeppelin is te danken aan het feit, dat men er in geslaagd is twee der motoren weer op gang to brengen. Van dat oogenblik af kon Eckener aanstu ren op een normale landing. Spanning Ir» Duitschland. Naar uit Berlijn wordt gemeld, volgde geheel Duitschland met groote spanning de evoluties van het luchtschip. Niemand was nog in staat opheldei'ing te« geven van de schade die de motoren hebben opgeloopen. De breuk van een krukas is een ongeval dat zich slechts zeer zelden voordoet. Bovendien waren de motoren niet slechts door de fa briek die ze leverde, de Maybachfabrie- ken, maar ook door het Rijksinstituut voor Luchtvaart gecontroleerd. Meri heeft ze 250 uren op volle capaciteit laten loopen al vorens zij in het luchtschip werden inge bouwd. Men neemt aan, dat de breuk is toe to schrijven aan omstandigheden, die op het gebied van de luchtvaart nog niet voldoende zijn onderzocht. Een psychopaath. Voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft terecht gestaan terzake van diefstal de arbeider A. A. V. uit Eindhoven. Volgens een inspecteur van politie, als getuige gehoord, onderscheidde verdachte, eertijds van goed gedrag, zich vroeger van andere werklieden door zijn zucht naar meer ontwikkeling; hij raakte druk aan 't lezen. Prikkellectuur blijkbaar, want in plaats van ontwikkeling bereikte verdach te zijn algeheelen ondergang en sloeg aan 'b drinken. Er werd vastgesteld, dat hij 35 diefstallen had gepleegd en ook niet terug deinsde van een poging tot doodslag. Hij was ten slotte tot alles in staat. Het ste len deed hij als een beroepsmisdadiger en buitengewoon brutaal. Volgens den psychiater dr. Polet uit Eind- hoven, verkeerde verdachte meermalen in pathologische reactie ten gevolge van drankmisbruik, zoodat hij niet meer wist, wat hij deod en niet toerekenbaar kon ge acht worden voor de door hem gesteldo feiten. Hij is niet krankzinnig, maar ook niet normaal en lijdt aan gekrenkte geest vermogens. Volgens dr. Polet toont ver dachte ook nog goede eigensohappen te bezitten. Hij is een psychopaath en hoort noch in de gevangenis, noch in een krank zinnigengesticht, maar ook niet in de maat schappij huis. Dr. Casparie gaf nog een aanvulling op do verklaringen van dr. Polet. Reeds in 1926 werd verdachte na een misdrijf ge pleegd te hebben door dr. Casparie psy chiatrisch onderzocht. Het O. M. eischte wegens de gestoorde geestvermogens van verdacht© ontslag van rechtsvervolging, en dat hij ter beschik king van de regeering zal worden gesteld. ift J n d{|*" pen. V In Vervalsching van gecondenseerde Voor de Zwolsche rechtbank heeft recht gestaan W. V., directeur van coöp. zuivelfabriek de IJssei te Kampen." In Mei 1924 gaf V. aan zijn bedrijfslef O. Atema opdracht, bij de vervaardigd van gecondenseerde melk, die bereid wet uit volle melk en ondermelk, zooveel nu gelijk in plaats van botervet, noodig bet verkrijgen van bet vereischte veto aL halte, een veel goedkooper aan melk vree® renfc vet (plantenvet) toe te voegen. Hij drou chaff hierbij sterk aan op geheimhouding. Ja« ;r00t ging het goed, tot omstreeks het middf erpk van het vorige jaar de Rijkszuivelconj en lent dr. Breen te Zwolle ervan hoorde e iarkt er de bewijzen van in handen kreeg. 0jgex vervalsching op zichzelf bleek niet stra De baar en droeg sterk bij tot bespoedigd fCht van do indiening van een wetsontwerp t< pslac waarborging van landbouw- en zuivelpt- p lan ducten. V. stond thans echter terecht chaff gens oplichting van de N.V. Melkpro te Au verig sterdam aan welke maatschappij hij in Api jerin en Mei 1928 gecondenseerde melk geleva reng heeft, bereid op de bovengenoemde wiji an o als volwaardige gecondenseerde melk m pen 8 a 9 pet. boervetgehalte. De zitting werd bijgewoond door de h( ren Jurling, Beclc, van der Veer, van Gard ren en Sybrandi, resp. adjunct zuivelinspe teur en rijksauivelvisiteurs. H. van 't Veld, directeur van de N. Melkpro te Amsterdam, deed heel veel ken met de IJssei; de prijzen waren cc curreerend, de levering was zeer vlot, kwamen slechts enkele klachten binnen t( logci de leveringen in April en Mei van het ge jaar,"toen er zeer veel klachten kwa®{ en de Melkpro ook door liet ontdekken va: het bedrog verschillende buitenlandsck afnemers verloor. Dr. A. G. Breen, rijkszuivelconsulent Zwolle gewaagde van het groote gevai dat dergelijke dingen voor onzen geheel boter- en kaashandel opleveren. Verrcl en tc schingen als deze in een onder rijkscontrd staande fabriek zouden aanleiding kunnep jreeti zijn tot een algeheel verbod van het K*. derlandsch product in Engeland. Verdachte gaf de vervalsching toe, ontkende er eenig persoonlijk voordeel getrokken te hebben, daar hij procei had niet van de winst, maar van den oi Het O. M., waargenomen door mr. Hasselt, betwijfelde' dit laatste sterk, acht de gepleegde feiten zóó ernstig en zóó groot gevaar voor den gebeelen derlandschen handel, dat hij tegen dachte een gevangenisstraf van n< maanden vroeg en de onmiddellijke gej genneming. Mr. J. G. Stenfert Kroese achtte op ting niet bewezen en vroeg vrijspraak, sidiair een clemente straf. De rechtbank achtte geen termen aan' zig voor onmiddellijke gevangenneming bepaalde de uitspraak op 30 Mei. ko' p.ae. bil ioral pei De gefingeerde roofoverval te Deventi der) urlij Voor de Zutfensche Rechtbank stondi ardl gisteren terecht G. J. D. en H. F. van beiden wegens het uitlokken van het drijf, waarbij G. J. J. S. te Deventer zoogenaamd had laten berooven f 15.000.toebehoorende aan de fii Stegeman en Co. te Deventer, welk g« jats hij van de Ned. Bank had gehaald. Teg ilen D. werd twee jaar gevangenisstraf eischt. Tegen Van S. zes maanden, bove at li dien tegen Van S. wegens heling su gelii verduistering twee jaar en tegen G. J. wegens het zich toeëigenen van de den een jaar voorwaardelijk mot drie proeftijd en bijzondere voorwaarden. sim h Hoe in lat? «te Hjd gi lenn ja erge DE MISSIE IN INDIë Paters Franciscanen naar Eatavia, De Paters Minderbroeders der Ned >t a landsche Provincie, die reeds hun misi eken narissen uitzenden naar China, Brazi d Noorwegen en het H. Land, zullen hun n siewerk ook aanvangen in Indië. Zij zich vestigen te Batavia om aldaar op fl zoek der Paters Jesuieten een tweetal j rochies te bedienen. „Msbd.' v irs e slag BENOEMINGEN. In het bisdom Den Bosch. Z. D. H.„Mgr. A. F. Diepen lieeft tot; toor te St. Michiels-Gestcl benoemd zeereerw. heer C. J. A. M. Lübbers, tot toor to Herpen den zeereerw. heer P. L. Verkuyl, laatstelijk kapelaan te Eind teel ven (Sfcrijp St. Trudo) en tot pastoor Druten den Zeereerw. heer J. C. F. J« S8n, die kapelaan was te Veghel. „Volhi Vergadering Doorluchtig Episcopaat. De eerstvolgende vergadering van Doorluchtig Episcopaat zal gehouden den op 28 en 29 Mei a.s. te Haarlem. „Msbdjj], Z. D. H. de Bisschop van Haarlem in do volgende week alleen Donderdag Vrijdag audiëntie verleenen. Peerke den Belg. f Gisteren is te Berg en Dal bij NijnW jen overdeden de heer H. G. P. Obdeyn, onder het pseudoniem Peerke den Belg tijdschriften en dagbladen naam ver") l6n als dichter van dialectische versjes of lj j jes op dingen van den dag, o.a. in de J tholieke Illustratie". Heel ill's it d p en. Als p en at. dt 0. m iper] Bij R b *reei '*an<

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6