'draagt wat U slajhk KREYMBO UIT DE RIJNSTREEK ACADEMIENIEUWS STADSNIEUWS ALLERLEI TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN BAROMETER zul] )en d dat le werd Ier bepas is t di tot waj heers 13G 1313. neet pel* telegrafisch weerbericht naar waarnemingen in morgen van 18 Mei 1920, medegedeeld "door het Kon. Ned.. Meteor. Instituut te De Bildt: oogste barometerst.779.7 te Abisko. ie* iagste barometerst.: 757.4 Ie Breslau. 1 Verwachting tot den avond van 19 Mei: Zwakke tot matige Noordoostelijke wind. etrokken tot zwaar bewolkt. Aanvankelijk einig of geen regen. Zelfde temperatuur. luchttemperatuur 9.4 gr. C. WATER-TEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 15 gr. 12 uur 15 gr. C. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 17 en 12 uur 17 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Zaterdagnamiddag 9.21 uur tot sndagmorgen 4.31 uur. ,aj Van Zondagnamiddag 9.22 uur tot ;eschi aandagmorgen 4.30 uur. Van Maandagnamiddag 9.24 uur tot -svoo'|)insdagmorgen 4.2S uur. INGEZONDEN MEDEDELING. «31 lolbestuur, onderwijzeressen en kinde- bestaande in beelden en voorwerpen i verfraaiing der kapel. Üa een welkomstlied werd het geschenk t kinderen en onderwijzend personeel - geboden: een fraai Theresia-beeld, een i mooi stel ampullen en een kostbaar gerkte bursa, alles ter verfraaiing van ibpel en ter opluistering van de H.H. iöten, daar gehouden, forder werd den geheelen middag ge- fill met verschillende aardige voordrach- ia der verschillende klassen, terwijl van- slfsprekend de kinderen gul werden ont- V0H aald. Alles bij elkaar genomen een keurig W. erzorgd programma, even onberispelijk zuil tgevoerd. Tot slot eenige gymnastiek- ifeningen op de speelplaats, die correct aren en af. derzo ;woor htbi een 11e atwot adel NOORDWIJK. Aanbesteding, arbeiderswoningbouw. Gistermorgen heeft in het Raadhuis al- !r de aanbesteding plaats gehad bij enbare inschrijving van het bouwen van arbeiderswoningen op een terrein, ge- ;en tusschen de IJmuiderstraat en de mondei-straat alhier. Ingekomen waren geldige biljetten en 1 ongeldige wegens laat inleveren, door dezen werd als Igt ingeschreven: Fa. Haring en Zn., Schipluiden 73.400. Maaten en Snoodijlc, Veur 71.680, :br. Vrieselioop, Alphen ƒ69.900, fa. v. d. al en Kloppenburg, Leiden 69.333, fa. d. Lely en Kantebeen, Leiden 67.270, ïïoogervorst, Alkmaar 67.000, N.V. ioa, Noordwijlc 65.664, P. Hecre, IJmui- n 65.300, H. Öud&hoorn, Velzen ƒ63.540, Broertjes, Heemstede 62.840, J. Sluis, iskoop 62.800, fa. Kort en v. d. Wiel, lordwijk, 62.674, fa. v. Duin en Vink, k®"' lordwijk ƒ60.889, A. Voordauw, Zwam- ïdam ƒ60.000, Gebr. Koren, Boskoop, 59.999, J. Th. Zijm en Co. Rotterdam, oD 59.380. De gunning is aangehouden. Politie. In de vacature als politie- an H. J. Berben is voorzien door Qoeming van H. van Venetiën (Leiden) ingang van 1 Juli 1929. ijs tl NOORDWUKERHOUT. Uk en herijk. Woensdag 22 Mei in het raadhuis de gelegenheid gege- n worden tot het laten ijken en herijken (1 maten en gewichten en wel des voor- •8 van 1012 uur en des namiddags ti 14 1/2 uur. W0UBRUGGE. Groene Kruis. Naar wij vernemen is onti i voorbereiding tob de herdenking van fide t 25-jarig bestaan der Groene Kruis-af- el eling in vollen gang. De groote mede- an, C frking van vele burgeressen en burgers, aken ider leiding van mevrouw Boddens Ho on: ng, belooft drie succesvolle avonden. Het bas! stuur stelt zich voor op den avond van Juk Mei de officieele opening te doen plaats tk tbben, en verwacht op de twee daarop mo Ogende feestavonden met velerlei at actic een groote opkomst, te meer daar besti J verkregen gelden het beginfonds zullen 1 ,riuen voor de algemeen gewenschte in- allatie eener ziekenverpleegster. ru* Ribbe gebroken. De scheepmaker van wasi er jng ]la(j ]iet, ongeluk van een in aan- aodes ou^ zijnd schip in hot ruim te vallen, 1-leeri aardoor hij een zijner ribbe brak. ick zanw •lk tiet WASSENAAR. Katholieke Garde. Op initiatief van ve katholieke Garde trad gisteravond 1 eere; Car een £oe(i bezette zaal als spreker op weleerw. pater H. de Greeve S.J. met !1 onderwerp: „Het Communisme". voorz. heette allen welkom, bracht !'-nk aan pater de Greeve voor zijn be- 'chiii frfwiIliSheid om dezen avond op te tre- f1' Wees op den komenden stembus- e jNd en wekte alvast iedereen op, om, hetzij daadwerkelijk hetzij financieel te werken voor het behoud van onze verte genwoordiging. Hierna gaf hij het woord aan pater de Greeve. In een rede van ongeveer 21/2 uur wist pater de Greeve de aanwezigen te boeien. Zijneerw. ging eerst na het ontstaan van het communisme, vervolgens toonde hij in schitterende taal de revolutie in Rusland, het ontstaan van de Sovjets en heb ver dringen door deze van de wettige regee ring. De kopstukken van het optredend bolsjewisme Lfenin, Trotsky, Kamenof e.a. werden daarna aan de aanwezigen voor gesteld en vervolgens werd geschilderd de wijze, waarop zij te werk gingen om het volk tob het bolsjewisme te brengen. Dan ging spreker uitvoerig na de wijze waarop zij hun doel trachten te bereiken en gaf de eerw. spreker een somberen kijk op het geen hen te wachten staat, die niet willen meedoen. Verschillende feiten werden me degedeeld, voor welker waarheid de eerw. spreker volkomen instond. Spreker toonde aan, dat het de bolsje wisten slechts te doen is om de macht in handen te krijgen en zelf super-kapitalis ten te worden. Ten slotte wees spr. op de werking van de cellen, welke door de geheele wereld in groote bedrijven, kantoren enz. worden gevonden. Deze cellen, uit 3 leden bestaan de, moeten alle mogelijke inlichtingen ver schaffen omtrent de inrichting, der bedrij ven, de voorraden, de machines enz., wel ke inlichtingen in Moskou worden verza meld, om te kunnen worden .gebruikt hij het uitbreken van de wereldrevolutie. Met luid applaus werd de met groote aandacht aangehoorde rede onderstreept. De voorzitter maakte zich tot tolk van alle aanwezigen, door pater de Greeve hartelijk dank te zeggen voor bet geven van een inzicht in het communisme. Spr. ker hoopte, dat allen door het gehoorde zouden worden aangespoord, om krachtig te ijveren voor het verkiezen van leden op de Roomsche lijst, opdat worde voorko men, dat het communisme in ons land nog meer aan invloed zal winnen. Ook wekte hij allen op, wie hij ook zij, om zich bij de bestaande organisaties aan te sluiten en zoo een bolwerk te vormen tegen het communisme. Met den chr. groet werd ezen goed ge slaagden avemd gesloten. Niet fietsen op trottoirs. Dezer da gen is in werking getreden een wijziging van de algemeene politieverordening. Een der nieuwe bepalingen houdt in, dat men niet meer mag fietsen op verhoogde trot toirs, een .euvel, wat thans bedenkelijke af metingen heeft aangenomen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gymnastiek. De gymnastiek-vereeni- ging „Hyglëa" alhier heeft gisberenavoïid haar 5-jarig bestaan feestelijk herdacht. De vereeniging heeft zich in dien tijd een plaats veroverd welke zij ten volle verdient. Vorig jaar werd ook een aspi- rant-heerenafdeeling opgericht, welke zieh in flinke belangstelling mag verheugen. Evenals vorige jaren ligt het in de be doeling ook dezen zomer de athletieksport te beoefenen. Gevonden voorwerpen: 1 portemonnaie met inhoud, een postduif ringnummer d 975-60H. D., een gladde doublé ring, een sjaal. BOSKOOP. Belastingdienst. Bij beschikking yan den Minister van Financiën is de belas tingontvanger J. J. van der Meulen van het kantoor der dir. bel. en acc. te Nieuwe Niedorp verplaatst naar het kantoor dier middelen alhier. LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen geschiedenis mej. J. K. Oudendijk (den Haag); doctoraal examen Romaansche taal mej. W. H. L. Hellebrekers (Rotterdam). examen apothekers-assistent mej. J. P. Jonkers (Schiedam) en de hoeren D. C. Kok (Schiedam) en H. v. d. Kolk (den Haag). De film-avond der R. K. „Sport-commissie". Zooals U weet, heeft onze commissie, alle leden der R. K. Sportvereenigingen te Lei den uitgenoodigd op Donderdagavond a.s. 's avonds 8 Uur in het Luxor-th'eater. Deze uitnoodigingen zijn aan de besturen der vereenigingen verzonden en wij hopen, dat alle leden, zonder uitzondering, aanwe zig zullen zijn. Nu hebben wij echter nog een klein aan tal plaatsen over, welke 'tvij beschikbaar stellen a 0.50 en 0.75 p. plaats. Mogen wij hiermede nu alle sport-men- schen dringend uitnoodigen al hun best te doen deze kaarten vóór Donderdag a.s. on der hun familie en kennissen te plaatsen? Wij hebben dan een stampvolle zaal, het geen de gezelligheid alleen kon verhoo- gen. De kaarten zijn verkrijgbaar bij den heer P. Meershoek, Vliet, hoek Molensteeg. Komt ledeh, zorgt, dat alles verkocht wordt. TH. BERGERS. Onderscheiding voor Prof. Flu. Aan prof. P, C. Flu, hoogleeraar in de tropische hygiëne en parasitologie on di recteur van het Instituut voor Tropische Geneeskunde alhier is door den koning van Egypte verleend de onderscheiding van de teekenen van de Orde van den Nijl. Handelsregister K. v. K. Wijziging 3450. T. Smittonaar, Leiden, Hooge Rijndijk 88) Tabak en sigaren. Bij voeging uitgeoef. bedr.: tevens Sigarenfa briek (5e Groenesteeg 85). Nieuwe inschrijving 5273. H. Geerlings Gzn. Zonen (B. P.), Noordwijkerhout, Kerkstraat 98, Kweekerij en Handel in bloembollen. Venn.: G. A. Geerlings en A. G. Geerlings, beiden te Noordwijkerhout. Gevolm.: H. Geerlings Gzn., te Noordwij kerhout. Nieuwe inschrijving 5274 Radio en Electro Techn. bureau C. L. M. v. Cleef, Leiden, Korevaarstraat 24. E.: C. L. M. v. Cleef, te Leiden. De weleerw. Pater M. Mulder O.F.M., benoemd tot Geestelijk Adviseur van den Ned. R. K. Volksbond aid. T.eiden, zal óp de eerstvolgende ledenvergadering Woens dag 29 Mei a.s. als zoodanig worden ge ïnstalleerd. Prof. B. D. Eerdmana is in het Diaco- ngssenhuis opgenomen tot het ondergaan van een oogoperatie. In de commissie, dit jaar belast met het afnemen van de onderwijzersexamens te 's-Gravenhage, zijn door den Minister van Onderwijs benoemd tot leden de heeren J. Broeze, oud-directeur der voormalige Rijksnormaallessen en M. J. Krop, oud-on derwijzer der voormalige Rijksnormaal lessen, alhier. Tot plaatsvervangend lid werd benoemd de heer P. H. Snijders, hoofd der R.-K. Jongensschool voor U.L.O. alhier. Tot lid van de examencommissie voor lichamelijke oefening is door den minister van Onderwijs benoemd de heer dr. S. Hoogerwerf, alhier. Ingekomen bij de Vereen. Schoolkinder voeding en kleeding": Bijdrage fabrieksarb. vereen. „E. M. X." 2.a0; opbrengst tom bola feest verg. tuiniers en bloemisten- vereen. „Door Eendracht verbonden" 29; gift E. V. ƒ1; inhoud geledigde busjes 25.23. Gisteravond zijn door iemand op" den Zoeterwoudsche Singel door iemand twee stukjes van een rood bankbiljet van 25 gevonden. Onderzocht wordt, of deze echt zijn of van een reclamebiljet. Wie daarom trent inlichtingen kan geven, wordt ver zocht hiervan mededeeling te doen aan het politiebureau. Programma van het Parkconcert op Dinsdag a.s. 8 uur: 1. „l'ïirs Vaterland", inarsch, Millöcker. 2. Ouverture „Die Ele- dermaus", Srauss. 3. Wals uit „Der Vogel- handler", Zeiler. 4. Fantaisie „Cavalleria Rusticana", Mascogni. 5. Benediction uit „Les Hugenots", Meijerbeer. 6 „The Pico- dore", marsch, Sousa. BIOSCOPEN. Triano"». „De Gaucho" is een van de nieuwste producten van Douglas. Fairbanks en een heel bijzonder product.. Natuurlijk is hij oók in deze film de man van bravoure, de man met durf, die springt als een tijger, klimt als een aap en paard rijdt als een cowboy, maar het eigenaardige in zulk een film is het religieuse motief waaruit de film is opgebouwd. Het begint direct al met een wondere verschijning der H. Maagd aan een herde rinnetje in de bergen van Zuid-Amerika en men zou kunnen zweren, dat dit een Loiir- de-sfilm gaat wolfden, die als inzet heeft de- verschijning der H. Maagcl aan Bernadette. Maar het verhaal is anders. Het herder innetje blijft bij een val van de rotsen door een wonder ongedeerd bij de verschijning van Maria. Tien jaar later is op die plaats ontstaan de miraculeuse stad, die rijk is door de gaven der. pelgrims. De dictator Ruiz wil die schatten en ook die van den tem pel confiscfceren, maar dan verschijnt de Gaucho, het hoofd der cowboy's, die na heel jwafc spannende wederwaardigheden Ruiz weet te overwinnen mot een bravour zooals we dat van Douglas Fairbanks ge wend! zijn. Vooral bij zijn vlucht uit de gevangenis is hij ongeëvenaard in lenigheid en kracht, als hij zich slingert door de top pen der boomen om zijn eoyboys buiten de stad te kunnen bereiken. De groote belang stelling, die er gisteravond reeds was. be wijst» dat films van Douglas Fairbanks gaarne Worden gezien. Verder is er nog de dolle klucht Hoera wij vliegen", de komische avonturen behel zende van twee Amerikanen, die tegen wil en dank worden ingelijfd bij de militaire luchtvaart in Frankrijk. De dolle avontu ren, die zij beleven in de luchtballon, de vliegmachine, bij hun verhoor voor den krijgsraad en hun executie, maken deze film tot een zeer vermakelijke klucht. Met een journaal en een geestige teeken- film heeft Trianon hiermee een goed en aantrekkelijk Pinkstorprogramma. Luxor. Het Pinksterprogram, dat de directie van het Luxor Ttheater liet publiek voor- zet-, is wel de moeite waard. Xa een goed journaal en een komisch filmpje „de Werk staking" genaamd, krijgen wc als eerste hoofdnummer te zien „De Paardentem mer" met Hoot Gibson in de hoofdrol. We zien hier den alöuden strijd van een moedig paardrijder en -temmer tegen zijn vijanden, die ditmaal ook de vijanden zijn van zijn patroon, 't Is onder de vele films van dien aard een heel aantrekkelijk en bijzonder goed gespeeld verhaal. Xa de pauze gaat „De Vallei der Reu zen", met Milton Sills in de hoofdrol. Ook deze film beeldt eon strijd uit, een strijd tusschen twee boschbezitters in het Xoord Westen van Amerika. Ook hier staaltjes van moed van den zoon van den boschbe- zitter Cardigan, die na een tocht over ver voerd wordende boomstammen den trein, die op hol is wil redden van een ontspo ring. Behalve strijd geeft deze film ook interessante boschgezichten van eeuwen oude boomen, zoodat. het geheel de moei te van een bezoek zeker waard is. Op hef tooneel kregen we ongelooflijke staaltjes van behendigheid te zien van een tweetal turn-acrobaten, de twee Borchards genaamd. Voor sportlui om van te smullen. Berichten reeds geplaatst in een groot gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN. Geslaagd: Arts-examen le gedeelte de heer B.: J. W. Vroom (Rotterdam); bevorderd tot arts: de heeren C. J. Velt- kamp (Ka t w ij k); P. J. G. Rhemrcg (Den Haag); H. H. Santman (Geertruidenberg), BINNENLAND. VROUW VERMOORD TE BREDA. Op klaarlichten dag. In de Nieuwe Boschstrnat te Breda woont sedert een «week de gtoenftenhande- laar v. E. Een paar dagen na zijn huwe lijk werd er bij de familie ingebroken en ook hedenmorgen werd een onge- wenscht bezoek gebracht, dat echter nood- lottiger gevolgen had. Toen de man. na dat hij bij de klanten met groenten was rondgegaan, thuis kwam, wachtte hem een vreeselijk schouwspel. Hij vónd zijn vrouw vermoord in een kamer achter den winkel.- De moorcl schijnt te ongeveer 11 uur bedreven tc zijn en werd 'door iemand, die in den winkel kwam om groenten te koopen, ontdekt. Direct werd toen v. E. ge waarschuwd, die begrijpelijker wijze ge heel overstuur was. Het parket was spoe dig ter plaatse. Dc politie heeft de zaak in onderzoek. BUITENLAND. vliegtuig „Bremen": NEW-YORK, 17 Mei. (V.D.). Midden op zee hoorden de passagiers van het Oceaan- schip „Columbus" geluiden die kwamen uit de kist waarin het vliegtuig „Bremen", waarmede Koehl zijn Oceaanvlucht heeft gedaan, verpakt was. Toen de kist geopend werd ontdekte men een jongeman, 'Tie op dezo wijze de reis met dc „Columbus" had willen meemaken. De blinde passagier Bar- kowsky genaamd, is van Tschechoslowaak- sche nationaliteit. Hij zat half verhongerd in de stuurstoel van het vliegtuig. Vader en zoon. LONDEN, 17 Mei. (V. D.) De zoon van den conservatieven minister-president Baldwin, Oliver Baldwin, is candidaat ge steld voor de arbeiderspartij in het dis trict Dudley. De Duitsche Frontstrijdersbond ontbonden. SCHWER.IN, 17 Mei. (V. D.) Hedenmor gen werd het besluit bekend gemaakt dat de regeering van Mecklenburg-Schwerin op verzoek van de Rijksregeering den roo- den Frontstrijdersbond heeft ontbonden evenals alle daarmede verwante novenor- ganisaties. Het vermogen van den bond is ten gunste van hot rijk in beslag genomen. 'n Praatje over kussens. Hoe langer boe meer gaat de liefde der tegenwoordige lupsvfpuw uit naar...-, kus sens. Vonden wc vroeger oen enkel 'kiftsen op sofa of canapé voldoende tegchwoof- dig houden we van stapels kussens. En hoe aanlokkelijk kan zoo'n sofa er uitzien met al die aiitnoodende kleurige, zachte, zijige kussens; die met zekere nonchalante weel de er op verspreid liggen. We vinden kussens op de fauteuils, kus sens op de- stoelen, zelfs kussens op den grond, om er de voeten op te laten rusten. Hoe gezellig en warm doen ze. mits ze tenminste goed gekozen zijn, zoowel wat vorm als kleur betreft. Een smakeloos of met de omgeving disharmotiieerend kussen al is 't nog zoo'n kpopje geweest, is nooit 'n aanwinst. Hoe onnoozel doen bijvoor beeld prullige, kleine kussentjes op 'n vor stelijke, brecde sofa, waar ze bijna spelde- kussentjes lijken. Eti dan niet to vergeten die vervelende, saaie, burgerlijke kussens, die je zóó weg zoudt willen kijken. O ze ker, de stof is heel mooi, rijk zelfs en 't is met beeldig borduursel versierd, maar zóó banaal, zóó oninteressant, van hetzelfde genre als de vervelende krantenhangertjes, boekomslagen en al die prullerijen meer, die in 't einde der 19e eeuw zoo in zwang waren. Als we een dergelijk kussen, mis schien wel zelf vervaardigd, van een fami lielid of vriendin cadeau hebben gekregen, doen we 't beste, 't maar een enkelen keer neer te leggen als de geefster op bezoek komt of om maar royaal, al is 't dan in verzachtende woorden, onze meening op te biechten. Maar ik kan niet vinden, dat we verplicht zijn allerlei leelijke dingen in onze kamers te dulden, enkel en alleen omdat we ze gekregen hebben. Ook die harde, stijf opgevulde, ongezellige kussens treft men 'teg-cniwoordig weinig meer; de tegenwoordige zijn los gevuld, soepel en plooibaar. We kunnen zelfs, of liever juist in oen eenvoudige omgeving heel veel bereiken met- kussens, terwijl in 'een rijke, luxueusc omgeving een enkel goed gekozen kussen de toets kan zijn, die nog noodig was om 't geheel tot z'n recht te laten komen. Na tuurlijk moeten wc al onzen goeden smaak, al ons kleurgevoel hierbij aanwenden, op stoel- of sofabekleeding met tamelijk spre kend patroon, op streepstoffen geen ge streepte kussens en bij ecu slijlameuble- ment geen. ultra-modern kussen, al is dit op zichzelf nog zoo aardig. Bij een kleurig, sprekend patroon staan b.v. zeer mooi effen zwart zijden kussens of bij matbruine be kleeding warm, paars satijnen kussens. Ook kunnen we altijd één van de kleuren uit het patroon voor kussenvertrek kie zen. Is het ameublement b.v. in brons en lila, dan kunnen we twee bronzen kussens en één lila op do canapé leggen, terwijl 't ook altijd voldoet uit 'n druk patroon de fondkleur te kiezen. Behalve in kleuren, hebben we tegen woordig ook een groote keuze in vorm. Daar hebben we de vierkante, de lang werpige, de ovale; de ronde, de achtkan tige en niet te vergeten de rolvormige kussens, die heel aardig doen op ouder- wetsche canape's, maar evengoed op de moderne. Ook driekante, kussens staan soms aardig, zooals ik ze eens zag op 'n ond-Hollandsche boeren-stoel, met 'n groo- BI0SC0PEN Luxor: Goedgekeurd. TrianonGoedgekeurd. City: Goedgekeurd. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. RAADSELWEDSTRIJD VOOR DE KINDEREN. De blieven voor den wedstrijd moeten ge stuurd worden aan het volgende adres: De Redactie Leidsche Courant Afd. Prijsraadsels. Papengracht 32, Leiden. tc ruit overtrokken en met 'n klein strook je van dezelfde stof omrand. Voor de serre hebben we natuurlijk een groote, en tevens tamelijk vrije keuze in allerlei aardige, bonte, kleurige stoffen voor kussens, die op de gezellige rieten meubeltjes niet spoedig te druk zijn. Na tuurlijk komt cretonne hier in de eerste plaats en we weten, hoeveel verscheiden heid hierin te krijgen is, naar ieders smaak en voorliefde, van de lichtste tot de donkerste en meer geklecde genres. Ten slotte moeten we niet vergeten de kussens met 'n waschbaar overtrekje, die zeer gewenscht zijn voor 'p stoel of sofa, waar b.v. iemand gewend is geregeld 'n middagslaapje te houden, 't Is prettig, als we zoo'n gebruikskussen onderdehand eens verfrisschen kunnen. Wit of beige linnen, met niet te dik of te hard borduursel ver sierd. of alleen met 'n eenvoudige open zoom, voldoen goed hiervoor, 't Makkelijk ste is het overtrek, net als 'n sloop, met 'n sluiting van knoopen on knoopsgaatjes, of drukkertjes te maken. Dan kunnen we t er in 'n ommezientje afhalen en er weer even spoedig 'n schoon om doen. DE „graf ZEPPELIN". De reizigers willen den tocht voortzetten. PARIJS, 18 Mei (V. D.). Dc „New York Herald" meldt uit Marseille, dat do passagiers van de „Graf Zeppelin" bij het verlaten van het luchtschip, ondanks de bange uren, die zij aan boord hadden doorgebracht, allen zeer rustig waren. De meesten van hen uitten den wenscli, zoo- clra het luchtschip weer in staat was te vertrekken, de reis voort te zetten. FRIEDRICHSHAFEX, 18 Mei (V. D.). Hedenmorgen te 10 uur waren bij de luchtschepen werf te Friedrichshafen nog geen nadere berichten van hot luchtschip binnengekomen, zoodat. men geen verdere maatregelen heeft kunnen nemen. De vier Maybach-motoren, die voor verzending ge reed zijn, zijn gedurende den geheelen afgeloopen nacht geprobeerd, doch zijn nog niet afgezonden. Do post en de ba gage blijven voorloopig aan boord van het luchtschip, totdat beslist is of het eerst naar Friedrichshafen zal tcrugkee- ren ofs direct vanuit Frankrijk dc reis voortzetten. In tegenstelling met zijn gis teren geuit voornemen is dr. Diirr nog niet naar Cuers vertrokken. Dc expertenconferentie. PARIJS ]R Mei. (V.D.) Volgens dc Pa- rijsche ochtendbladen hebben de bespre kingen der deskundigen van gisteren voor namelijk de Duitsche morarorium-clausulc gegolden. Volgens de „Matin" zal men Dins dag a.s. kunnen weten of de conferentie zonder resultaat uit elkaar zal gaan of dat men tot overeenstemming komt Tndien dit laatste het geval is zullen de werkzaamhe den der deskundigen waarschijnlijk nog ongeveer 10 dagen in beslag nemen. Nieuwe aardschokken. MOSKOU 13 Mei. (V.D.) Uit Achkabad wordt gemeld, dat in sommige districten van Turkmenistan nieuwe aardschokken zijn geconstateerd, waardoor ccn groot aan- f tal huizen is ingestort. LEIDEN, 18 Mei. Boter. Dc prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: Prima fabrieksboter f 1.05 per Kg.; prima bocrenbotcr f 1.902 per Kg.; goede boerenbotcr f 1.60—1.80. Aangevoerd 150/8, 94/16, wegendo - 3525 Kg. Handel goed. Turfmarkt. In de week van 13 tol en met 18 Mei. Aanvoer: Lange turf 240.000 stuks, prijs: laagste ƒ8.—, hoogste 9.— p. 1000 stuks. Eieren. Totale aanvoer 8293 stuks. Prijs: kippeneieren 5.70—6.30, eenden eieren 5.5.50 per 100 stuks. Handel ma tig. R'VEEN, 17 Mei. Groentenveiling. Aard beien 46SI cent per doosje. Sla 1.50 7.80 per 100 krop. Andijvie 2730 cent. Spi- nazie 26 cent per kg. Bloemkool 618 cent per stuk. Snijbooncn 1.10—1.45 per 100 stuks. Peulen 4.605.30 per 10 pond. TER-AAR. 17 Mei. Veiling „Tuindersbe- lang". Sla per loo ƒ0.307.vellen per kist- 715 ct., spinazie per 100 K.G. 1 2.90, Radijs per 100 bos 1.10, Peulen p. 10 pond 4.905.G0, postelein por kilo 12 16 ct., komkommer" per stuk 27 ct. Worte len per 100 bos 12.6015.10, sn ijboonen per 100 0.90, bloemkool per stuk 546.ct., aardbeien per doosje 46 cent, rabarber p. 100 5.10. ALPHEN AAN DEN RIJN,, 17 Mei. Groentenveiling. Spinazie 1.50- l. per 100 K.G.. radijs 5.20—6, rabarber 5 7, per 100 bos; kropsla I 57, idem II 2.504, bloemkool II 24, per 100 stuks. Eiersnveiling. Aanvoer 19086 stuks. Kipeieren 5.206.30, eendeneieren 5 5.50. per 100 stuks. ZEVENHOVEN, 17 Mei. Eierenveiling. Aangevoerd 9007 stuks. Kippeneieren 5.50 6.50, Eendeneieren 4.50—4.90» Spinazie 79 ct. per pond. Kaas ƒ.0.320.44, Boter ƒ0.800.96, Piepkuikens o.:w—0.42 per stuk. Handel vlug.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3