^ARTIKELEN? KI verschil aan een Warmonder toch de voor keur kunnen worden gegeven. Na eenige discussie gaat men met het voorstel van B. en W. accoord. d. Op verzoek van het bestuur van den school met den Bijbel om gelden te willen beschikbaar stellen conform artikel 72 der lager onderwijswet 1920, voor aankoop van een kachel en voor aanschaffing van een kast voor opberging van nieuwe leermidde len, wordt gunstig beschikt. Op voorstel van den Yoorz. wordt punt 11 der agenda „aankoop grond ter wegver- breeding" aangehouden tot na punt VII en zal eerst in geheime zitting behandeld wor den. In verband met punt III der agenda: „wijziging der verordening op de tappe rijen" stellen B. en W. voor, mede in ver band met te dezer zake ingekomen adres sen van de heeren Kemper en Koppers, het sluitingsuur voor de cafe's" in deze gemeen te gedurende het seizoen, te weten: vanaf I Mei tot ultimo September te bepalen op 12 uur in plaats van op 11 uur. De heer Zwetsloot zegt, dat verlating van het sluitingsuur bij den Burgemeester, als hoofd der politie berust, waarom spreker van meening is, dat de verordening niet veranderd behoeft- te worden. Het bezwaar dat adressanten tegen het sluitingsuur van II uur hebben, kan hij zich, gezien de door hen in de adressen uiteengezette omstan digheden zeer goed indenken en hij is er dan ook volstrekt niet tegen, dat wanneer hiervoor gegronde redenen bestaan het sluitingsuur door den Burgemeester wordt verlaat. Aan een uniforme laterstelling zijn echter verschillende schaduwzijden verbonden, waarvan door spreker eenige worden aangetoond en welke bezwaren door den Voorz., de lieeren Heijl, Onderwa ter en Van Schie worden gedeeld. De heeren Bakker en Oudshoorn, hoewel de bezwaren van den heer Zwetsloot er kennende, betoogen dat deze bezwaren blij ven bestaan, wanneer door den burge meester op verzoek vergunning wordt ver leend voor een later sluitingsuur, terwijl bovendien een niet uniforme regeling groo- te moeilijkheden voor betrokkenen mede brengt en misschien mistoestanden in de hand zullen werken. Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht wordt verworpen met 3 tegen 4 stemmen. Voor stemden beide wethouders en de heer Van Moorsel. Het voorstel in de desbetreffende veror dening een bepaling op te nemen, dat. het aan logeergasten in een hotel geoorloofd is, zich na sluitingstijd in de vergunnïngs- localiteiten te bevinden, wordt met alge- meene stemmen goedgekeurd. Punt IV. Aanstelling schoolarts, alsmede vaststelling der desbetreffende verordening B. en W. stellen voor als zoodanig te be noemen Dr. H. J. A. Walenkamp tegen een vergoeding van 200.— per jaar, terwijl voor eventueele assistentie van een pleeg zuster een bedrag van 50.per jaar zal worden uitgetrokken. Naar aanleiding hiervan zegt de heer Zwetsloot, dat hij in de couranten gelezen heeft, dat verschillende plaatsen zich tot een district hebben vereenigd en gezamen lijk een districts-schoolarts hebben aange steld, waarvoor door de provincie subsidie wordt verleend en vraagt of liet. geen aan beveling zou verdienen, dat Warmond zich met andere gemeenten in den omtrek tot een district zou vereenigen, om dan geza menlijk tot aanstelling van een schoolarts over te gaan. De Voorz. toont, aan, dat de kosten voor een dist riet s-school arts hooger komen, dan het bedrag hiervoor door B. en W. in liun voorstel uitgetrokken, bovendien zal een hier onbekende arts niet bereiken, wat men van een huisdokter kan verwachten. Deze toch kent bijna ieder kind en ziet dit bijna dagelijks. De heer Heijl voelt weinig voor dit voor stel, daar hij van meening is. dat door aan stelling van een schoolarts het verantwoor delijkheidsgevoel van de ouders zal ver slappen. Door den voorz. wordt deze meening krachtig weerlegd, waaraan door den heer Zwetsloot wordt toegevoegd, dat in de Commissie van Toezicht op het lager on derwijs, waarvan hij lid is, menigmaal de wenschelijklieid tei' spi'ake is gebracht, dat in Warmond tot liet aanstellen van een schoolarts zal worden overgegaan. De heer Heijl blijft zijn standpunt verdedigen. Het voorstel in stemming gebracht, wordt aan genomen met 6 tegen 1 stem. Tegen de heer Heijl. Na voorlezing van de concept-verorde ning, waarin de instructies voor den school arts in den breede zijn omschreven, wordt, de verordening goedgekeurd. Het kohier hondenbelasting wordt vast gesteld op het bedrag als zulks na bereke ning, op een basis als het vorige jaar, zal uitwijzen. De heer Zwetsloot brengt nu het adres van de R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" en van den B. K. Volksbond, Averk- verruiming, ter tafel. Naar aanleiding hier van deelt de voorz. mede, dat ingeA'olge rapport van de desbetreffende commissie aan adressanten is bericht, dat hoewel dit adres de volle sympathie van B. en W. heeft, zij op practische gronden geen uit voering hieraan kunnen geven, maar dat dit alsnog de meest mogelijke aandacht van B. en W. blijft houden. De heer Onderwater heeft het bevreemd, dat alvorens dit antwoord aan adressanten werd verzonden, het rapport van de cctrn- missie niet in den Baad is gebracht, Avat toch 'n goede gang van zaken voorschrijft, Ook is spreker van meening, dat dit ant woord op een adres van vrij groote strek king wel wat kort is. Door B. en W. wordt volmondig erkend, dat het niet brengen van bedoeld rapport in den Baad een verzuim is, terwijl de heer Zwetsloot toelicht, dat de commissie in den breede hare bevindingen mot. de voorzit ters van de Hanze en den Volksbond heeft besproken, zoodat. dezen over een en ander een juist oordeel hebben kunnen vormen. De heer Onderwater is na deze uiteen zetting voldaan. Naar aanleiding van een verzoek, inder tijd aan den raad gericht, voor uitbreiding der electrische kabel in het Oosteinde, in het verlengde van den Heeremveg, deelt de INGEZONDEN MEDEDEELING. A0T BIJ WAALS ERSTR. 930-136 H voorz. mede, dat door B. en W. versohillen- de besprekingen hebben gehad met de Ste delijke fabrieken van Gas- en Electriciteit te Leiden. Bij garantie door de gemeente voor een verbruik van 5550 K.W.U. vervallen de kos ten aan de uitbreiding verbonden geheel, maar zullen de niet verbruikte K.W.U. door de gemeente tegen 24 cent per K.W.U. wor den bijbetaald. Indien alle, hiervoor in aanmerking ko mende aansluitingen tot stand komen, kan op een geraamd gebruik van 4000 K.W.U. gerekend worden, terwijl in de practijk vol gens deskundigen gebleken is, dat het ge raamde cijfer meestal veel hooger gesteld had kunnen worden, en in het onderhavige geA'al niet beneden het gegarandeerde cij fer zal blijven, vooral wanneer de straat verlichting ter plaatse hierin wordt be trokken. Om de aansluitingen aan te moedigen stellen B. en W. voor dat de kosten A'oor huisaansluiting gedeeltelijk door de ge meente zullen worden gedragen, daar de aan te sluiten perceelen in vele geA-allen vrij ver van den straatweg zijn gelegen, waardoor de totale kosten voor menigeen bezwarend zouden zijn. 10 M. huisaansluitingskabel komt voor rekening van de Electriciteitsfabriek. Voor elke meter meer wordt 2.50 berekend en 1.80, indien de verbruiker zelf op zijn kos ten de sleuf graaft en de kabeldekselstee- nen levert en legt. Onder voorwaarden, dat de verbruikers de kosten van sleuf en dekselsteenen op zich nemen geven B. en W. den Baad in overweging, dat door de gemeente als bij drage iu de kosten, zijnde 1.80 per M. zal worden bijgedragen: voor 1 perceel op een laan de helft; voor 2 perceelen op 1 laan 1/3; voor 3 perceelen op een laan 1/4. Sluit van meerdere percee len op een laan slechts een gedeelte aan, dan betalen de aansluitenden hun aandeel, terwijl de gemeente de ontbrekende aan- deelen voorschiet-, 'komen later liet andere perceel of perceelen om aansluiting dan wordt, door deze het door de gemeente ge dane a'oorschot eerst aangezuiverd. Baming der kosten voor de gemeente plm. f 1000. Na eenige besprekingen vragen B. en W. den Baad machtiging om in overleg met do Commissie van Gas- en Electriciteitsvoor- ziening deze aangelegenheid verder af te werken, welke machtiging wordt verleend. Verder is ingekomen een verzoek van de heeren G. J. en J. van Leeuwen, wonende Lageland, om een bijdrage uit de gemeen tekas voor kosten van aansluiting aan het Electrisch kabelnet der Gemeente Alkema de. De kosten hiervoor zullen pi.m. 350. bedragen, waarvan de helft als tegemoet^ koming door adressant aan de gemeente Warmond wordt gevraagd. B. en W. stel len voor de gevraagde bijdrage te verleenen onder beding, dat de gemeente het recht heeft, zoo noodig aansluiting voor andere perceelen op hun kabel te maken en dat deze kabel hier\Toor voldoende capaciteit zal hebben. De heer Van Moorsel vraagt of de ge meente Alkemade eA'entucele garantie op zich neemt, waarop bevestigend wordt ge antwoord, waarna liet. voorstel van B. en W. Avordt goedgekeurd, en in geheime zit ting wordt overgegaan. Na heropening der openbare bijeenkomst wordt besloten tot aankoop van het voor tuintje van den heer Jelgerhuis Swildens en het. daarnaast gelegen terrein van deu heer Wassenaar, welke aankoop met inbe grip van aansluiting op de rioleering en plaatsing van een hek (eerstgenoemd per- -el) op pl.m. 5 per M_'. komt te staan. Een en ander ten dienste der Avegverbree- ding ter plaatse en waardoor ook de omge ving van het nieuwe raadhuis wordt ver fraaid. Bondvraag: De heer Van Moorsel vestigt de aandacht op de sloot bij de Bcijloveldt- laan, welke in een zeer vervuilden toe stand verkeert, Avelke toestand nog is ver ergerd, daar deze gedeeltelijk is afgedamd. De Voorz. antAvoordt hierop, dat elc eige naar van de perceelen in de Beijlcveldt- laan toezegging heeft, gedaan, dat hij zijn huizen, zoodra de nieuwe rioleering vol tooid is hierop zal aansluiten en de sloot zal doen schoonmaken. Verder is over de afdamming geschre\ren en is een termijn gesteld dat een en ander in orde moet zijn gebracht. Men moet dus afwachten. Ook is het den heer Van Moorsel ter kennis gebracht, dat de huur der Avoningen die met- gemeentelijke subsidie zijn ge bouwd, vastgesteld op 3.75 per Aveek en a-erhoogd na aansluiting aan de waterlei- ding tot 4.10, na verlaging van hot wa ter-tarief niet zijn verlaagd, Avat z. i. niet geheel conform is. Hierop wordt door den Voorz. gcantAvoord, dat door B. en W. een en ander onderzocht zal Avorden en den eigenaar in. overweging zal gegeven Avorden de huur alsnog te a'erminderen. De heer OnderAvater vraagt, welke rede nen B. en W. gehad hebben de bestrating van het verlengde van de Dorpsstraat an ders af te maken, dan in den Raad Avas "be-sloten. De Voorz. antwoordt hierop, dat een en ander aan de competentie van B. en Ta\ was overgelaten en dat hierdoor een fraaier geheel was verkregen, zonder dat do kos ten hooger werden, dan het geraamde be drag. De heer Onderwater zou gaarne zien, dat aan de verordening tot schoonhouden der sloten beter de hand gehouden werd, wat nu wel eens iets te wcnschen overlaat. Verder is hij van meening, dat de boomen verlengde Dorpst. vanaf de Warmunda- straat- en A-erder te dicht aan den rijAA-eg zijn geplaatst en dat het. bord te veel rich tingen aanwijst, wat vooral 's aA'ónds voor automobilisten moeilijkheden veroorzaakt. Aanwijzing enkel van de richting naar den hoofdweg zou zijn inziens praktischer zijn. Onderzoek wordt toegezegd. Nog heeft het spr. bevreemd dat de le veranties voor het plantsoen bij het nieuwe raadhuis niet gegund zijn aa-n een van de Warmondsehe kweekers, waarop door den voorzitter wordt geantwoord, dat deze le veranties over van der Meij geloopen heb ben. Wat den heer Ondenvater genoegen doet dit te hooren. De heer Zwetsloot vraagt nadere ophel dering inzake het in de vorige raadsverga dering ter sprake gebrachte frauduleuze Avatergebruik. De Voorzitter verklaart dat hier van kwaden opzet geen sprake is ge weest, maar dat door betrokkene het ver bruikte water van den beginne af is bijbe taald plus een boete van 30. Niets meer aan de orde zijnde en nie mand meer het -^oord verlangende Avordt de vergadering gesloten. KATWIJK. GEMEENTERAAD. Het woonwagenkamp blijft. De belasting onveranderd. Uitbrei ding gemeentepersoneel. Vrijdag kwam de raad in openbare ver gadering bijeen. Voorzitter aa'as Burgemees ter J. Schokking. Aamvezig alle leden, be halve de heer Guyt. Ingekomen zijn verschillende missiven van Ged. Staten houdende goedkeuring van genomen raadsbesluiten. Hierbij een betreffende de a'aststelling a*an salarissen van Burgemeester, Secretaris en Ontvan ger. Deze salarissen waren: Burgemeester 53006300, Secretaris 475700, Ont vanger 36004400. Waren door den raad a-oorgesteld resp. 6Ó00—7000 en 3800— 4800. Zijn thans door Ged. Staten geregeld als volgt, resp. 5500—6500, 4800—5800, 3700—4500. De Harmonie te Katwijk a. d. Rijn vraagt voor haar een muziektent te plaatsen. B. en W. wijzen er in hun adA'ies op, dat, toen enkele jaren geleden de tent op de Turf markt moest worden afgebroken, dit werd gedaan omdat deze niet meer aan de te stellen eischen a-oldeed. De financieele zij de Ava-s toen geen argument. Thans wordt zulks wel opgegeven. B. en W. adviseeren afwijzend ojb het verzoek te beschikken. Dr. Hueting- pleit voor het verzoek van de Harmonie. Ook de lieer J. van Duyn doet zulks en acht het uit een biilikheidsoog- punt redelijk, dat, waar Katwijk aan Zee een tent krijgt van A 4000, ook Katwijk a. d. Rijn hierin wordt geholpen, temeer waar men met een betrekkelijk klein be drag geholpen is. Na eenige bespreking wordt het voorstel aangehouden. B. en W. wijzen er op dat. door zeer be langrijke vermeerdering van werkzaamhe den alsmede door ziekte van personeel, mede door de noodzakelijkheid dat voort durend in de avonduren moet worden overgewerkt, aanstelling Aan personeel noodzakelijk is. Zij vragen mitsdien een be drag van 1200 a'oor overwerk en aanstel ling van twee .adjunct-commiezen. Nadat hieroA'ér in comité vergadert is wordt be sloten volgens het voorstel vart B. en W. A. Wassenaar en meerdere omwonenden van den Nieuwen Commandeursweg had den verplaatsing verzocht van het woon wagenkamp. De heer J. van Duyn had hier voor genoemd het stuk land bij de Can- tine. B. en W. zeggen in hun praeadA'ies dat dit een ongeschikte plaats is. De den nenaanplant zou daar lijden en tevens is daar in het geheel geen politietoezicht. Het thans bestaande kamp moet dus vol gens B. en W. gehandhaafd blijven. De lieer v, Duyn is het niet eens met B. en W. en wil aan den wensch der bewoners tegemoet komen. Ook de heer v. Tonge ren steunt het adres. Na eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. g,ange- Op het verzoek van adressanten die een betere afrit naar het strand bij de Ten Brittenstraat- vragen, adA-iseeren B. en W. afwijzend. Althans de meerderheid van B. en W. Men ziet er een precedent in voor andere a-erzoeken. In Scheveningen en Noordwijk is de afstand naar het strand veel grooter. Na een langdurige discussie wordt besloten volgens praeadvies vaai B. en W. De politiever. St. Michael vraagt subsi die, waarop B. en W. afwijzend wenschen te beschikken. Alzoo besloten. Het kabinet met rijwielbergplaats aan de Boulevard is verhuurd aan de heer Gre- goir, als zijnde de eenigste inschrijver voor 120.25. Volgt punt 3. De gronden, uitmakende het „Zuiderkwartier" vroeger Domeingron den. zijn than-s officieel aangekocht en overgeboekt en zullen in het Grondbedrijf worden opgenomen. De gronden zijn groot 105478 H.A., a-oor den totaalprijs van 46620.15, zijnde de koopprijs. Voorstel tot aankoop A-an gronden voor trottoir-aanleg. Voor aanleg van het trot toir in de Tramstraat is noodig aankoop van een klein stukje grond van C. v. Schie Tramstr. 21. TeA'ens moet een mast van de electrische tranige! eiding worden ver plaatst, waarvoor B. en W. in onderhande ling zijn met de Directie A'an de N. Z. H. De kosten zijn 60. Goedgekeurd. Vragen grond te koop in het Zuider kwartier A. Verdoes en W. Vooys 540 M2., A. J. Oudehand Rz. 260 M2., A. v. Duyn Az. 930 M2. Van de eerste twee genoemden zal de prijs zijn 4.50, van v. Duyn deels 5 deels 1.50. De heer G. Ouwerling vraagt grond te mogen, koopen aan de S weer tg de Landas Wyborghstraat, tegenover de woning van den Burgemeester. Prijs 6 p. M. en ver der de gewone voorwaarden. Besloten wordt de woning „Landbouw- lust" van electriciteit te voorzien en de huur te verhoogen met 0.25 p. week. De Herv. school 7 en de Otto Baron Was- senaer v. Catwijckschool vragen gelden aan voor het 7de leerjaar. Goedgekeurd. Het bestuur der school voor Geref. L. O. vraagt gelden aan voor het beleggen der speelplaats met bazaltinetegels. Moet vol gens het Koninklijk besluit van Maart 1929 worden toegestaan, waartoe dan ook wordt besloten. Volgt het rapport der Raadscommissie inzake de verordening tot heffing van schoolgeld BeAvaarschoolonderwijs met ant woord van B. en W. De commissie gevoelt niets voor de nieuwe verordening en Avil de zaak zoo laten. Moet er toch iets ver anderd Avorden dan niet de schoolgeldrege ling volgens de schaal a'an het L. O., doch volgens de Rijksinkomstenbelasting. B. en W. willen het voorstel, zooals we "dat on langs uitvoerig hebben vermeld, handha ven. Ook hierover worden lange bespre kingen gevoerd met uitslag dab het voor stel van B. en W. met 86 st. wordt aan genomen. Tegen stemden de heeren Lod der. Dubbeldam, v. d. Bent, v. Duyn, Par- levliet, Hueting. 'Het inlichtingen bureau van V. V. V. vraagt 250 subsidie en krijgt zulks. Volgt punt 12: Vaststellen van het ver- menigvaildigingscijfer plaatselijke inkom stenbelasting, dienstjaar 19291930. B. en W. stellen voor het cijfer a'ast te stellen op 2, als a'orig jaar. Het geschat belastbaar inkomen voor 19281929 was 3.700.000, de belastingsom 160.000. Veiligheidshalve willen B. en W. dit bedrag voor 19291930 ramen op 3.500.000. Hierop is het verme- •nigvvildigingscijfer gebaseerd. De heer J. v. Duyn zegt een voorstel verwacht te heb ben tot verlaging der belasting door een verlaging a-an het vermenigvuldigingscijfer cn meent dat het geschat inkomen hooger zal zijn. De voorzitter zegt, dat een voor zichtig finantieel beleid geboden blijft. Ook Dr. Eijkelenboom kan er zich niet geheel mee vereenigen. Toch wordt het voorstel z. h. st. aangenomen met het cijfer 2. (Wordt vervolgd). KATWIJK AAN DEN RIJN. 0 Harmonie tusschen Rijn en Zee. De I-farmonie KatAvijk gaf haar eerste concert in de open lucht. Het kon o.i. tevens be schouwd worden als een demonstratie hoe men zich te Katwijk a. d. Rijn als muziek- vereeniging moet behelpen. Immers inplaats van te spelen in een muziektent moest men zich behelpen met het plaatsen van ban ken op den begane grond in de Brugge- straat. In verband met de aanvrage aan den Raad der gemeente om een tent, kon zulks als een demonstratie beschouwd wor den. Katwijk aan Zee's Harmonie kreeg een tent met er om heen een betegeling waar van de kosten 4000 bedragen. STOMPWIJK. GEMEENTERAAD. Het wetsontwerp tot samenvoe ging goedgekeurd. De korte Kniplaan. Donderdagavond te 7.15 uur kwam de Baad dezer gemeente in openbare verga dering bijeen. Voorz. burg. W. Keijzer. AanAvezig allo leden. De voorz. opent de vergadering met gebed. De voorz. vraagt, of de notulen, welke alle leden hebben kunnen lezen, kunnen worden goedgekeurd, Avat li. s. geschiedr. Behandeling voorloopig wetsontAverp, in houdende vereenigirig Stompwiik en Veur. De voorz. deelt, mede, dat de heeren A'an den z.g. dubbelen Baad Woensdag allen het Avetsontwerp z. h. s. hebben aangenomen. De heer Verheijen zegt, dat men thans weer voor een ernstige beslissing staat; hij zet zijn standpunt uiteen. De heer Small begint met zich erkente lijk te betoonen aan Ged. Staten, dat zij het mogelijk hebben gemaakt, dat vereeni- ging tot stand kan komen. Hij heeft de overtuiging, dat het voor beide gemeenten van belang zal zijn; hij wil de vereeniging alleen zien als een heerlijke oplossing tot een groote bloeiende en krachtige gemeente, waardoor ook vele moeilijkheden zullen op gelost worden en nog vele komende pijn lijkheden zullen A'oorkomen wcrclen. Een annexatie met Den Haag wil hij geheel uit het hoofd zetten. Hij vindt liet. om vele re denen hotfg noodzakelijk, dat de samen voeging zoo spoedig mogelijk tot stand komt. De heer Willemse vestigt de aandacht erop, dat bij hem nimmer, de financieele kwestie in (leze heeft voorgezeten; het heeft hem pijnlijk aangedaan, dat in Veur zulk een actie gevoerd Asordt. Hij hoopt, dat B. en W., als de samenvoeging komt, de zaken flink zullen aanpakken, opdat er groote dingen tot stand komen. Na nog enkele besprekingen wordt het wetsontwerp z. h. s. aangenomen. Voorstel inzake Korte Kniplaan. De heer Verheijen zegt, dat men zoowat advocaat zou moeten zijn om alle stukken, welke er over de Korte Kniplaan zijn, door te wer ken. Spr. is er niet voor den huurtijd voor 5 jaar te stellen. De heer Small is het met de Avijze, waar op deze zaak door B. en W. behandeld Avordt, niet eenshij vindt het niet juist, dat voor 300 per jaar alle recht en macht OArer deze laan en over het overzetveer uit handen gegOA'en wordt. Spr. vraagt, waarom B. en W. geen tarief hebben daargesteld in het contract en een verplichte tijd a'oor overzetten, etc.; z.i. hadden de contraoten scherper gesteld moeten worden. Hij kan dan ook hieraan zijn stem niet geven. De voorz. zet deze zaak zeer duidelijk uiteen. Hij vindt, dat de heer Small de zaak te zwart inziet; de overzetting geschiedt volgens hem op goede wijze Do heer de Lange kan zich met een en ander vereenigen, doch vindt de contracten wel wat slap gesteld, ook vindt hij den tijd van 5 jaar te lang. De heer Willemse kan vole dingen door den heer Small gezegd, niet onderstreepen hij heeft ook het contract gelezen en vindt, dat B. en W. nog wel eenig recht aan zich LEIDEN. De Zondagsdienst der huisartsen zal den Avaargenomen door de geneesheer Kors, Hovens Greve, Simons en Starck A.s. Maandag door de geneesheer® Jasperse, Rassers en Timmermans. De geneeskundige Zondagsdienst.! Oegstgeest wordt eersten Pinkster® waargenomen door Dr. Timmermans, twj. den Pinksterdag door Dr. Varekamp. De avond-, nacht- en Zondagsdienst apotheken wordt van Maandag 13 tot met Zondag 19 Mei (le Pinksterdag) was genomen door de apotheken van de heers G. F. Rijst, Steenstraat 35. telefoon 13Gi A. J. Donk, Doezastr. 31, telefoon 1313, Maandag 20 Mei (2en Pinksterdag) neei waar do apotheek A'an den heer W. Kort Rapenburg 12, telefoon 594. ,agstc 1 Verw Zwak etrokl gehouden hebben. Hij merkt op, dat e« ter het recht van overzet niet aan de» man behoort te zijn, doch aan de geint te. Spr. dringt er op aan, dat B. en trachten zoo spoedig mogelijk het recht overzet aan de gemeente te hebben en recht dezen overzet te verhuren. Hij vs zeker, dat de gemeente dit vecht ook gen zal. De voorz. zegt hiervan nota te zullen men en hiervoor bij Ged. Staten te zuil aankloppen. B. en W. zullen alles doen recht te verkrijgen. De voovz. zegt, dat en W. gaarne zouden willen, dat de tracten, zooals ze ter tafel lagen, werd aangenomen. De heer Small wenscht er m opgen men, dat B. en W. met den huurder overzet een tarief vaststellen en 9.4 g Zwen 12 u Zwen en 1 LIC fan «dag Van den overzettijd, enz.; hetgeen zal geschj aaiMk den. IN1 Nadat nog meerdere heeren het wooi ^af hierover hebben gevoerd, wordt een voo stel-Verheijen om het contract van B. en? aan te nemen tot 1 Januari 1932 in ste: ming gebracht en aangenomen met 7 stemmen. Het voorstel tot opheffing onbewoonbi verklaring van woningen Vecnestraat, werf z. h. s. aangenomen. De voorz. deelt me.de, dat de gera.-wes lieden zich hebben georganiseerd, nu a len 2 leden van den Raad moeten benoemd voor de werklieden en 1 lid deze twee permanente Comm. voor de drijven. B. en W. stellen voor te be men de heeren Verheijen en Willemse; wordt een vrije stemming verlangd. G zen Avorden de heeren Willemse en de ge, terwijl in de parmanerrie comm. i zen wordt de heer de Lange Een wijziging inzake rioleering ni straat Broekweg, Avordt z. h. s. goedgek Een vraag is ingekomen van den de Lange, of het B. en W. bekend is in de gemeente varkenshokken zijn, wf m< hinderlijk zijn vanwege het ongedierte Kjjder den minder aangenamen geur en wal ioolb be Üa ei kii ebc b mi :ki jebpi Ifete l«rd< el/spre i W. hiertegen denken te doen. De vod33^- vraagt den heer de Lange B. en W. mr3' noodigo inlichtingen te geven, dan zuil i'?0™1 B. en W. maatregelen Ook is een vraag ingekomen van den Verheijen, hoe het staat met het onderzo naar de krotAvoningen. De a-oorz. antwoor dat aan den gem.-opzichter opdracht-hi toe gegeA'en is, doch dat dezo nog geen heeft gehad; het heeft echter de a'olle dacht van B. en W. en deze zullen in volgende vergadering definitief antwa hierop geven. De heer Verheijen dringt op spoed Een vraag van den heer Van Dam treffende onbewoonbaarver klaring woe gen, enz. zal in de volgende A'erg beantAVOord Avorden. Hierna sluiting. HILLEGOM. Zilveren Jubilé Zuster Agneta. Vrijdag herdacht de Eerw. Zuster neta, Overste der' St. Joseph-M-eisjessck -ca /6 Broe iskooj lordw oordw frdam Politi ent v noem ting dl Uk alhier, den dag, a\-aarop zij voor 25 te Hillegom aan het R. K. Ondenvijs krachten wijdde. Daar zeer velen in Hillegom onder bekwame leiding hun onderwijs heb genoten en wel 20 jaar in de scholen St. Martinus en 5 jaar in die van Joseph, mocht deze gebeurtenis niet on 59330 gemerkt voorbijgaan. We kunnen clan ook niet anders gen, of de herdenking Avas feestelijk hooge mate: een Avelverdiende hulde. Des morgens begon hot feest met algemeene H. Communie der kinderen intentie a-an de Jubilaresse, waarna half 10 de plechtige H. Mis baarheid. Deze werd aan het rijk sierde hoofdaltaar opgedragen door ZeereerAv. heer Pastoor B. van Leeu^n iua a'an St. Joseph, met assistentie van Verhaar van dezelfde parochie en vai ter Vinkenstein van St. Martinus. Na het Evangelie hield Pastoor Leeuwen een korte toespraak, waarin Zuster Agneta bedankte voor het onti lijk vele werk, door haar gedurende kwart eeuw verricht voor de vrouwelfelij jeugd. Spr. spoorde de kindeern aan, weldaad immer dankbaar te gedenken ider dat te toonen, door veel vour hun ond mg, bi res te bidden. De Pastoor ba; met den innigen wensch. dat de Jut Mei resse onder Gods zegen nog \'ele vrw ibben. bare jaren tot hei1 van Hillegom mo ïlgend beleven. Vele oud-leerlingen, het Keil,-best] het ieest-comité en anderen Avoonden kerkelijke viering bij. Van 122 uur volgde een druk zochte receptie in Huize Theresia waJ ei- Inj een ware bloemenhulde werd gebodei dQW 3 Een comité, bestaande uit oud-leei 34^ gen der beide parochies, had zich tevergeefs beijverd, gelden in te zann a'oor een passend huldeblijk, welk zienlijk bedrag (wie zou daar niet hebben Avillen geven?) als feestgave geboden onder hoogst waardeerö bewoordingen. Natuurlijk is, dat dezcj het klooster ten goede komt; de zelve verlangt voor al het goede nie» De receptie bood gelegenheid de legenheid de geschenken te bezichtij j{3 die waren aangeboden door kerk jrijd e TEL door Van ifenin lijtoren Aan Giste aier de enbai arbe en ti mond geldi laat Fa. I Ma tbr. al 1 d. Lf Hoo E iddagi tl 1- Groci voo erldng actie verk irmen allatii Ribbi Kath ■Kat oor ee ■weh {t one De v

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2