UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Overreden en gedood. Woensdagmiddag omstreeks half één is aan den Rijksstraatweg, te Rijsoord het 8- jarig zoontje van I. J. van Ooyen, door een vraehtaulo van de Zuurstoffabriek te Dordrecht, gegrepen en op slag gedood. Den chauffeur treft geen schuld. Binnen den tijd van een jaar zijn aan den straatweg te Rijsoord vier kinderen door auto's gedood. Maximum snelheid is hier niet aange geven, zoodat soms met zeer groote snel heid door Rijsoord gereden wordt. Auto te water. Woensdagochtend is de auto van den lieer A. Wittock, consul-generaal van Oos tenrijk te Brussel, in het Broeke-Jaarwcg- kanaal, tusschen Monnikendam en Brock in Waterland, met vijf inzittenden te water geraakt. Allen zijn gelukkig gered en heb ben niet het minste letsel gekregen. De auto was geheel onder water verdwenen en de inzittenden zijn door dc raampjes moe ten kruipen. Tegen een auto gereden. De 19-jarige fietser E. J., uit Hoogkerk (Gr.) is Woensdagavond bij de St. Jansbrug t? Groningen in botsing gekomen met een luxe-auto. waarbij hij aan het achterhoofd werd gewond, een gescheurde kaak en een hersenschudding bekwam. Per auto is hij naar zijne woning vervoerd. Motorrijwiel botst tegen auto. Gisterenmiddag is op den hoofdweg van Botterdam naar Nieuwerkerk, den smallen 's-Gravenweg, een motorrijwiel tegen een pa-sseerenden auto gebotst. De bestuurder, «le. 27-jarige D. v. V., een chauffeur uit Zevenhuizen, brak het linker-onderbeen en dc op de duo zittende 28-jarige landbouwer J. O. uit Waddinxveen liep een dijbeen- fractuur op. De dadelijk gewaarschuwde G. G. D. uit Rotterdam heeft beiden per auto naar het ziekenhuis aan den Cool- singel te Rotterdam zijn opgenomen. Wandelaarster aangereden door motor. Op den Singelweg te Vlissingen had gisterenavond een ernstige aanrijding plaats tusschen een motorrijder uit Mid delburg en de aldaar wonende juffrouw M. V., die met haar echtgenoot liep te wande len. De motorrijder, die zijn verloofde op de duo had, wilde voor een naderenden auto uitwijken. Dit deed hij echter te veel naar de plaats waar genoemde juffrouw wandelde, waardoor de motor haar klee ding greep, terwijl de treeplank haar een ernstige vleeschwonde toebracht. Door plotseling remmen kwam de motorrijder ie vallen. Terstond werd hulp verleend door een lid van „Eerste Hulp bij Ongeluk ken'', waarna dr. Dctmar spoedig ter plaat se was en met zijn auto de aangeredene naar het Jt. Josephs ziekenhuis overbracht. Bosch- en heidebranden. Woensdagmiddag ontstond brand in een perceel bosschen, eigendom der Mijn Laura en Vereeniging onder de gemeente Weert. Het vuur verbreidde zich snel en circa 3 H.A. slaghout der vereeniging ..Eigen Erf' werd een prooi der vlammen, bene vens circa 15 H.A. 5 -en 10-jarige dennen- bosschen alsmede eenige hectaren heide en struikgewas. .Oorzaak onvoorzichtigheid. Te Zorgvliet (Dr.) heeft Woensdag een hevige heidebrand gewoed; ongeveer 40 H.A. is verbrand. De sterke wind joeg hét- vuur naar het Elsloëerveld, dat. bijna ge heel in vlammen is opgegaan. Er is in to taal ongeveer <300 H.A. verbrand. De oor zaak van den brand is vermoedelijk kwaad willigheid. EEN MOORDAANSLAG BIJ BUSSUM. Eer. iade man langs den weg gevonden. Woensdagmiddag omstreeks half vijf hoeft op den Bussumschen Grindweg tus schen Bussum en Hilversum een myste rieuze moordaanslag plaats gehad. Fietsers vonden een circa 70-jarigen heer op het rijwielpad bezijden van den weg liggen, den hoed over het hoofd geslagen en met een bebloed gezicht. Zij hielden een auto aan, waarin toevallig dr. van Esch- veld uit Bussum zat. Deze vond de schedel- wonden van zoodanigen aard, dat hij het slachtoffer naar de Majellastichting te Bus sum vervoerde. Hoewel de wensch van het slachtoffer was, naar zijn woning aan den 's-Gravelandschen weg vervoerd te wor den. Het bleek te zijn. de heer Perk uit Hil versum en hij vertelde, dat, toen hij op het rijwielpad liep. opeens twee slagen op zijn hoofd voelde. Hij zag twee fietsers snel voor zich uit rijden, waarvan één, een circa 20- jarige jongeman, een krommen stok, in den vorm van een hockeystok, droeg. Na door dr. Weiten, den chirurg, behan deld te zijn,- geraakte hei slachtoffer be wusteloos. Zijn toestand is thans levens gevaarlijk. De politie van Bussum en van Hilversum zoeken met honden het Spaanderswoud en de omliggende bosschen af. Het slachtoffer vermist niets. De dader gevat. Nader meldt men ons: Als dader van den aanslag is dc 19-jarige C. P., metselaar te Hilversum, aangehou den. Over de motieven van zijn daad wilde hij zich nog niet uitlaten. Er is nog een tweede persoon aangehouden, die als ge tuige in deze zaak zal moeten optreden. Maar voorloopig bewaart ook hij nog het stilzwijgen. Nader verneemt de „Crt." nog, dat de aangevallene niet, zooals werd vermoed, met een soort hockeystick op het hoofd is geslagen, doch met een steen in een roo- den zakdoek gewikkeld, dien de dader met een slingerbeweging heeft doen neerko men op den schedel van zijn slachtoffer. Zoo althans heeft de dader P. tegenover de Hilversumsche politie bekend. Deze heeft lang gezocht naar het ver moedelijke wapen, zoowel op de heide als in de boschjes, maar niets gevonden. Tot nu toe heeft ze ook den steen niet kunnen vinden. Gistermorgen is de commiss. met den hoofdverdachte op de plaats van den aanslag geweest. Deze is gisterenavond in de woning van zijn verloofde gearresteerd, waar de Hilversumsche recherche hem vond. De andere, die alle schuld blijft ontkennen, maar die door den hoofddader toch van medewerking wordt beschuldigd, is gearresteerd in zijn eigen woning. Hij is ook 19 jaar oud en heet C'. van G. De aangevallene maakt het, dank zij zijn krachtig gestel, vrij goed. Hij had twee personen op de fiets gezien. Plotse ling voelde hij twee slagen. Vóór hij zich kon verdedigen, wankelde hij en zonk neer. Dc opzet schijnt berooving te zijn geweest, maar de dader of daders zijn vermoedelijk bevreesd geraakt door de nadering van fietsrijders. De slagen zijn met zulk een kracht aangekomen, dat in den hoed van den heer P. twee gaten zijn gekomen. Dc Hilversumsche politie heeft een zeer werkzaam aandeel in de opsporing der daders en in het ontlokken van do beken tenis door den hoofddader gehad. Heb onderzoek is geleid door den commissaris, den heer Van Beusekom. Heden zullen de aangehoudenen naar Amsterdam worden overgebracht. Een gestolen bontmantel opgespeurd. S p e u r cl e r s t a 1 e n t van een gedupeerde eigenares. Ruim een half jaar geleden vermiste mevr. M. te 's-Gravenhage een kostbaren nieuwen bontmantel uit haar auto, dien zij even onbeheerd voor een der groote warenhuizen aldaar had laten staan. Van dezen diefstal werd terstond aangifte ge daan bij de politie, doch de dader kon vooralsnog niet worden opgespoord. Intus- schen had mevr. M. zich sterk voorgeno men zelf ook op haar qui-vive te blijven en op straat te letten op iedere dame, die een zwarten bontmantel met witten kraag droeg. Reeds was de diefstal bijna vergeten, toen mevr. M. dezer dagen op een avond een jongedame haar huis voorbij zag gaan, die een mantel droeg, waarin de besto lene vrijwel zeker'haar vroeger eigendom meende te herkennen. Verschillende détails klopten en alleen een inspectie der voe- ringstof zou tot een definitieve herkenning kunnen leiden. Daarom volgde mevr. M. genoemde jongedame tot men een politie agent tegenkwam, aan wien mevr. M. ver zocht haar te willen vragen of men even de voering mocht bekijken. Aan dit ver zoek werd voldaan en hoewel de draagster van den mantel zich er tegen verzette, kon mevr. M. de voering bekijken, het geen haar de absolute zekerheid gaf, dat bedoeld kleedingstuk haar vroegere eigen dom was. De politie-agent verzocht de jongedame, die met haar verloofde op weg was naar een bal, mee naar het hoofdbureau te wil len gaan, waar bleek, dat de draagster den mantel voor f 7.50 op de markt had ge kocht. De koopman, die hem verkocht had, kon opgespoord worden en verklaarde het kleedingstuk voor f 6 gekocht te hebben van een man, die bij nader onderzoek reeds wegens een fietsendiefstal in de Scheve- ningsche gevangenis bleek te vertoeven. Binnenkort zal deze man zich nu ook nog voor den manteldiefstal voor den rechter hebben te verantwoorden. De politie kon intusschen niet nalaten aan mevr. M., die het thans zeer afgedra gen kleedingstuk niet eens meer terug wil de hebben, haar complimenten te makeil voor haar uitstekende speurderstalcnt. De ze dame zou zeker geen slecht figuur ma ken, wanneer zij in het recherche-corps werd opgenomen „De Crt." Serie van inbraken. Uit Renkum wordt ons gemeld: Gisterennacht hebben onbekenden zich door openschuivmg van een raam toegang verschaft tot de woning van baron van Brakell van Waddenoyen en Doorwcrth te Doorwerth. Er werd een belangrijke hoe veelheid tafelzilver ontvreemd. De waarde hiervan bedraagt ongeveer f 5000. Van de daders is nog geen spoor bekend. Te Renkum is in den afgeloopen nacht in de Kerkstraat op een drietal plaatsen ingebroken. Bij den kleermaker G. werd een raam, dat niet gesloten was, omhoog geschoven en in de kamer werd alles over hoop gehaald. In het bureau vonden de indringers den sleutel van de brandkast, zoodat het hun nogal gemakkelijk werd gemaakt. Een bedrag van ongeveer f 1000 wordt, vermist', terwijl uit den kelder nog eenige mondvoorraad werd medegenomen. In een andere woning kwam men op de zelfde wijze binnen; ook daar word alles overhoop gehaald doch hier werd niets ge vonden. Bij de wed. G. werd eveneens een raam opengeschoven. De daders zijn toen blijk baar gestoord en zij verdtvenen zonder iets te hebben meegenomen. De officier van Justitie te Arnhem zal zich heden persoonlijk op de hoogte stel len, terwijl de politie-deskundige dr. Hes- selink vingerafdrukken zal nemen. Het commissariaat te Maassluis. Op het door den Raad der gemeente Maassluis tot de Kroon gerichte verzoek om het Commissariaat van Politie met in gang van 1 Mei te willen opheffen, heeft de regeering, naar wij vernemen, afwijzend beselvi'kt. Een geval van nekkramp. Woeitfedagmiddag is te Huizen een 14-ja- rige jongen aan nekkramp overleden. Dam doorgebroken. Bij leggen van een duiker in het Win- sehoterdiep is Woensdagnacht te Heiliger- lee een dam doorgebroken. Tengevolge daarvan zijn de naastbijzijnde landerijen onder water geloopen. Het lot van Haarlem's staalbad. Er was eens een tijd, dat men in Haar lem droomde van een aldaar te stichten staalbad. In den Haarlemmermeer was een bron met ijzerhoudend water gevonden en vanuit deze „Wilhelminabron" aan den IJweg werd het geneeskrachtig water door middel van een leiding naar Haarlem ge pompt. Eenige jaren had het water algc- meene bekendheid en verschafte aan tien tallen arbeiders werk. Thans is de bron zoo op den achtergrond gekomen, dat tot sloo ping van de gebouwen is overgegaan. Het gedeelte, waar de machines en pompinstal- laties zijn ondergebracht, is nog blijven staan. Dc leiding, waardoor het water naar Haarlem werd gevoerd, werd reeds lang niet meer gebruikt, zoodat deze voor een groot gedeelte vergaan is. Van de groote plannen van Haarlem een staalbad le ma ken, is niet veel terecht gekomen. Onveilig strand. Het strand te Scheveningen is onveilig lot Katwijk op Maandag 13 en Dinsdag 14 Mei, telkens van 10 uur 3014 uur 30 en op Woensdag 15 Mei van 12 uur14 uur 30 wegens liet schieten met geschut. - Het strand is eerst dan weer voor het publick toegankelijk, wanneer de roode vlaggen, waarmede de onveiligheid wordt aangegeven, zijn ingehaald. BUSTENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Auto-ongeluk in Westphalen. Gistermorgen werden op de straatweg tusschen Emstettcn en Rheine. een vrouw, haar vier dochters, en nog een jong meisje door een auto overreden. Een slachtoffer was onmiddellijk dood; de anderen Werden zwaar gewond opgenomen. Dezelfde auto schijnt onlangs twee jongelieden te heb ben overreden, die eveneens zwaar ge wond in het ziekenhuis moesten worden opgenomen. Brand in A. E. G.-fabrieken bij Berlijn, In de fabrieken der A. E. G: in Ober- schöneweide brak gisteren in den avond een brand uit, die spoedig grooten omvang aannam. Het vuur had zijn uitgangspunt in de motorenafdeeling, en wel in een ge deelte dat verbouwd wordt. Kortsluiting is de waarschijnlijke oorzaak. Toen de brandweer arriveerde, stond reeds alles in vlammen. Laat in den avond was de brand nog steeds niet gebluscht. Groote dorpsbrany in Beneden-Egypte. Door brand in een dorp in Beneden- Egypte zijn 200 huizen vernield. Vijf per sonen werden gedood'en 25 gewond. Chicago's benden roeren zich weer. Drie 1 ij ken van onbekenden gevonden. Nadat het geruimen tijd rustig was ge weest in Chicago, schijnt thans de strijd tusschen de benden dranksmokkelaars weer te zijn opgelaaid. Op een eenzamen weg zijn de lijken van drie mannen aangetroffen, die vermoede lijk met een machinegeweer zijn neerge schoten. Twee lijken lagen in een kostbare auto. het derde lag op den weg. Alle mer ken waren van de klecren afgesneden. Ver moedelijk zijn de slachtoffers Italianen. De politie meent, dat men hier met het naspel heeft te doen van een moordpartij, waarbij zeven personen werden gedood. Een dievenbende ontdekt. Door dc aanhouding van een man, die bij een inbraak op een hoeve met twee me deplichtigen door de politie verrast is, is de politie te Dortmund op het spoor geko men van een groote dievenbende. Tot dus ver zijn 58 lieden aangehouden, van wie reeds vaststaat, dat zij 117 inbraken op hun geweten hebben. Er is al heel. wat ge stolen goed aan de oorspronkelijke eige naars teruggegeven. Bovendien konden nog verscheidene lieden wegens beroepsheling worden aangehouden. Een betoudovergrootmoeder. Mevrouw Smith, een 102-jarige Australi sche. is pas betoudovergrootmoeder (groot moeder van overgrootouders) geworden. Zij is op 17 Maart 1827 te Goulburn, in Nieuw-Zuid-Wales, geboren, eenige jaren nadat haar ouders uit Dorsetshire in Australië aangekomen waren. Zij leest natuur! ijk(!) nog zonder bril en heeft ruim 200 nakomelingen. Haar gewo ne grapje is dat haar verjaardag over do hecle wereld meegevierd wordt, omdat hij op St. Patrick, den nationalcn feestdag der Ieren. valt. INGEZONDEN MEDEDEELING. LEI MU I DEN. Geboren: Anna Maria Elisabeth d. van A. F. van Zoolingen en J. C. P. Koo- men Hcnricus z. van Hendrik van Ha meren on Hendrika Pennenburg. NIEUWE-WETERING. Personalia. Tot. onderwijzeres aan de R. K. Par. school alhier is met ingang van 15 Mei a.s. benoemd Mej. M. Hillebrand. OUDEWETERING. Personalia. Tot onderwijzeres aan de Bijz. Christelijke school alhier is benoemd Mej. A. C. Dijkstra. SASSENHEIM. Zangconcours. De drukte van bloemendag werd hier ter plaatse gisteren nog verhoogd, doordat in het park „Rusthgff' een zangconcours van Christelijke zangvereeniging werd ge houden. Een 28 koren met een aantal van 1500 zaugers(essen) namen aan den wed strijd deel. Te ruim elf uur had de opening plaats op het raadhuis door den Burgemeester, die het comité welkom heette en dc di verse vereenigingen succes toewenschte. waarna de eerewijn werd geschonken en jnen naar het concoursterrein ging om de koren in volgorde te hooren. De koren werden in een tent opgesteld; van 12 uur tot. half 7 volgde de cenc zangerschaar de andere op. De uitslag van dc bekroningen is als volgt: Begonnen werd met afdeeling Kinderkoren: Juichende Kinderschaar. Sas- senheim, 2e prijs met- 263 p.: Looft den Heer, Hazerswoude, 3e prijs met 237 p. Vierde afdeeling Gem. Koor: Samenzijn doet Overwinnen, Wijde Wormer, le pr. 331 p.; Sursum Corda, Rijnsburg, 3e pr. 251 p.; Eascelsior, Leiderdorp, le pr. 310 p.; Concordia, Noordwijkerhout, 2e pr. 264 p.; Excelsior. Leimuiden, le pr. 340 p.; Herv. Zangkoor, Sassenheim, le pr. 316 p. Derde afd. Gem. Koor: Halleluja, Leiden le pr. 353 p.; Excelsior, Rijnsburg, le pr. 332 p.; Advendo, Noordwijk-Binnen, 2e pr. 269 p.; Excelsior, Warmond, 2e pr. 278 p.; Soli Deo Gloria, Katwijk-Binnen, 2e pr. 260 p. Tweede afd. Gem. Koor: Zingt den Heer. Hillegom le pr. 322 p.; Soli Deo Gloria. Noordwijk-Zee, le pr. 321 p.; Halleluja, Oegstgeest (Hooge Morsch) 2e pr. 281 p.; Hosanna, Boskoop, le pr. 300 p.; L. E. D. A. G. O. II., Leiden, 2e pr. 273 p. Eerste afd. Gem. Koor: Immanuel, Zand- voort, 2e pr. 295 p.; Sursum Corda, Alphen a. d. Rijn, 3e pr. 256 p. Eerste afd. Mannenkoor: Dc Lofstem, Vlaai-dingen, le pr. 310 p. Afdeeling uitmuntendheid Gcm. Koren: Euphonia, Zevenhuizen, 2e pr. 284 p.; Looft den Heer. Lisse. le pr. 379 p.; Kou dekerks Gem. Koor. Koudekerk, le pr. 378 p.; Eltketo, Schiedam, le pr. 313 p. Superieure afdeeling Gem. Koor: Debo- ra, Oegstgeest. le pr. 361 p.; Excelsior, Vlaardïngen, le pr. 351 p. Ziehier de bekroningen van de koren, welke alle meer of minder gelukkig ge weest zijn. Voorts zijn nog directeursprij- zen uitgeloofd, waarvan de winnaars zijn: Directeur G'. v. d. Keur. le pr.; P. de Rook 2e pr.; Mej. Tilly Leening 3e pr. Voorts verkreeg voor het hoogst aantal punten de afd. Lisse. Dir. C. v. d. Keur, een on derscheiding. Hiermede was het zangfeest geëindigd. Des avonds gaf het plaatselijk muziekgezelschap „Crescendo", Dir. Smol ders, een keurig concert, waarmede het concours, dat een zeer kalm verloop had, werd gesloten. R0EL0FARENDSVEEN. Gepakt. Door de gemeentepolitie al hier is in verzekerde bewaring gesteld ze keren J. H. V.. wonende alhier, die verle den week te Leiden een rijwiel heeft ont vreemd. Het rijwiel is in beslag genomen. V., die naar Leiden is getransporteerd heeft aldaar nog bekend, dat hij zijn eigen rijwiel, dat hij van den heer H. C. G. al hier in huurkoop had, en waarvan hij te Alkemade aangifte had gedaan, dat het ontvreemd was, heeft verkocht. Ook dit rijwiel is achterhaald. Proces-verbaal is tegen hem opgemaakt, le wegens diefstal van het- rijwiel te Leiden; 2e wegens ver duistering van zijn eigen rijwiel en ten 3e wegens het doen van een valsche aangifte. Een tentoonstelling. Zondag 12 Mei a.s. zal er vanwege de vereenigingen B. B. C. en H. B. G. afdeeling Roelofarendsveen, een tentoonstelling worden gehouden van snijbloemen in de St. Pancratiuszaal. Het bestuur der afdeeling vertrouwt op aller medewerking door de inzending van bloe men, waarvoor de gelegenheid is openge steld vanaf Zaterdagmiddag 11 Mei des na middags 1 uur. De tentoonstelling zal wor den geopend om 12 uur en is daarna direct voor het publiek te bezichtigen tob 8 uur des avonds. Filmavond. Woensdagavond kwam ons dorp aan de beurt voor het vertoonen van dc nieuwe katholieke film ..Het helden dicht van de Roomschc Daad". De voor zitter van de plaatselijke kies vereeniging, de heer de Koning opende de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom tot alle aanwezigen, maar moest tot zijn spijt opmerken dat de opkomst slechts zeer matig te noemen was. Jammer voor al degenen, die thuis gebleven zijn, want te gen een zeer matig entree hadden nog ve len kunnen genieten van deze mooie leer zame film. Beginnende en ook eindigende met. Dr. Schaepman werd ieder der aan wezigen er aan herinnerd, dat de film een propagandafilm is n.l. om steeds meer le den te werven voor het Dr. Kchaepman- fonds, dat speciaal werd opgericht ter ver spreiding van propaganda onder de Katho lieken voor de a.s. verkiezingen. Maar naast dit eerste doel is toch ook het twee de doel ten volle bereikt, n.l. allen die deze film gezien hebben kunnen niet langer twij felen of hun geld, zoo menigmaal gevraagd en ook gegeven, is ten volle besteed ge worden voor het welzijn van den even naaste, zoowel op religieus en charitatief als op sociaal gebied. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gekneld. Op dc drukkerij van P. en K. alhier had Woensdag zekere v. d. M. het ongeluk met zijn hand tusschen een pers bekneld te geraken, waardoor hij - ff.'!: zich zoodanig verwondde, dat genees] dige hulp moest worden ingeroepen. Tegen een boom gebotst. In den loopen nacht is nabij do Hugo dc Gr straat een auto, bestuurd door iefliand ■Sassenheim, tegen een boom gereden. t auto werd zwaar beschadigd. Persoon] ongelukken hadden niet plaats. De doorgezakte fiets. Nabij Gouws! s gisterenmiddag een persoon door zijn viel gezakt. Hij verwondde zich daa zoc zoodanig, dat de hulp van den dokter m< ons worden ingeroepen. Onhebbelijk. Gisterenmiddag wer twee dames, fietsende langs het Jaa in dc richting Boskoop, lastig gevallen een tweetal personen. Een der mei! kwam hierdoor te vallen, waarbij zij cllingen aan haar been opliep. Van geval is aangifte gedaan bij de politie. ,a^( Bekroning. Op het' Hemelvaart? ptec Z g. 1 ten als di 'Pra aid ti lie gr houden zang- en muziek-concours te behaalde het Kinderkoor der Zangvere e ging „Hosanna" een 2en prijs met 27 in de 2e afdeeling. Het kinderkoor gisteravond door het inuziekgezelscl hte „Crescendo" bij aankomst van den trein Utrecht afgehaald, Gevestigd: H. Bralten en gezin of Meppol J. Esmcijer van Utrecht G Braun van Beverwijk H. C. van der van 's Gravenhage A. J. B. Hatteni van 's-Gravenhage A. van Arkel t Gravenhage W. Verhoef en gezin Amsterdam J. Angenent en gezin Kamcrik L. Kleibeuker en gezin Ouderkerk a. d. IJsel G. van Maren Utrecht L. van Rozen van Ooststelli werf J. Ram van Nieuwkoop J. de Grijpaarde van Rijswijk Corni ir Marbus weduwe van J. van Donk Nieuwkoop Jantje Velthuis weduw J. Rijbroek van Arnhem J. H. J. van gelen van Nieuwkoop P. S. Neut van Ter-Aar Kinderen Holle Rotterdam H. Burggraaf van N« wijk J. W. H. van der Hurk brugge 8. van der Meij van Chicago A.) F. W. Bisschop van Utrecht M A. Goes van Amersfoort. Vertrokken Neeltje Baars Zwammerdam Gezusters Aelbers Nijmegen P. de Kooter en gezin Hazerswoude J. van Rijs naar Ann dam Lena Bracht naar Woubruggt A. van Vegten naar 's-Gravenhage tje C. Rodenburg naar Zwammerdam J. de Groot naar Leiderdorp M. Ivooii J.I en gezin naar Waarder J. van Dam Eindhoven Dina J. Kooiman naar Aar 1 Hendrika Kohlenberg naar Eind ven M. van der Kraan en gezin Amsterdam V. Vis naar Andijk drina M. van der Driesche naar Dongen II. W. 8. Rooda naar Zwammerdam Groen en gezin naar Valkenburg Mi tje Bruijnes naar Zwammerdam Strockmëijer naar Diemen. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. Agenda voor de op ii in ji "Ib V, bare vergadering van den Raad Woeni a.s., des namiddags ten 2 ure. 1. Openi 2. Vaststelling der notulen. 3. Ingekoi stukken. 4. Aanvrage om beschikbaars ling van gelden voor verbouwing der CL telijkc scholen. 5. Vaststelling van het menigvuldigingscijfer voor het belast jaar 19291930. 6. Vaststelling Verordei voor de Slachthuiscommissie. 7. Aanvr|'§e crediet voor afzetting en afwerking van plantsoen. 8. Prae-advies van B. en AV. zake het rapport van de Commissie -0_ de Noordstraat. 0. Wijziging Begroö voor 1929. 10. Voors-chotten Bijzondere len over 1929. Propaganda. Naar wij vern is door eenige heeren protest aangeteek tegen de stemming van de groslijst, de leden der propagandaclub aan de kie; di het stemlokaal hebben geadviseerd stem op een bepaalden candidaat ui: je brengen, zulks in strijd met art. 9 van reglement. (Als leden van een propagandaclub dergelijke politieke actie voeren, ij ook niet goed te begrijpen wat de een propagandaclub en van een pr< gandist is. Red.) Geboren: Jacobus, z. van Jac. Scl R ten en A. Markus. Ondertrouwd: CJ. Horstman en A. H. van Dam 29 j. Getrouwd: C. Boef 20 j. en G. Welzenis 22 j. Gevestigd: A. van der Voorn en zin van Zwammerdam. Vertrokken: A. B. Hoeboer ■Soest. F. W. J. Kolkman naar An f Delden. T. Terpstra naar Danturaaj C. Smit en gezin naar Echteld. tdv HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. Do Raad dezer meente vergadert Dinsdagmorgen te i. Onderwerpen ter behandeling: 1 gekomen stukken. 2. Onderzoek van geloofsbrief van het nieuw bonoe: ir i; raadslid J. W. van Vliet. 3. Voorstel verhooging der bijdrage tot opheffing den tol op dc Koudekerksche brug. 4. V stel tot een overeenkomst met Leiden i- -l ifname van gas en electriciteit. 5. Vooi de verzoeken tot het aanleggen van eg naar en door het Rietveld. 6. Vooi tot benoeming van den heer N. A. Comi deur tot Keuringsveearts dezer gcm« N Goedkeuring van de rekening der ceniging „Werkverschaffing" 1928/105 z'e Voorstel tot wijziging der begrootit P- 1928 en 1929. I p: 73 c KOUDEKERK. $T( Kaasdag. Het bestuur der Holl. N' jvoe schappij van Landbouw afd. Hazerstvou >.50- Koudekerk besloot in haar laatste vt eren dering, in overleg met andere organis een kaasdag te houden. 00 fEl pen I ER 9' - :oi )EL bok - E ten inde ROl Wei

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8