in UIT DE OMGEVING I 1ERDE BLAD. DE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 8 MEI 1929 LISSE. GEMEENTERAAD. De nieuwe scholen aan de Beek brug. Eén of vijf gymnastiek lokalen? De hinderlijke venti latoren aan bollenschuren Plan nen voor een badhuis. Een on gewoon voorstel inzake Reigers bosch. )e Raad dezer gemeente vergaderde ;erenavond te 7.30 uur. Afwezig de hee- Onderwafcer en Verduyn. J)e notulen werden goedgekeurd. 0Pn'' fan het Kerkbestuur der St. Agatha- •ochie was een aanvrage ingekomen UIS' verg eding der kosten wegens aan- 0UDEia^nS van schoolbanken ten be- ive van de Meisjesschool. Goedgekeurd. hniiwcnmmKcip r1r»v nn tf» nr-Vifi^n Pri. ien 98 'an de bouwcommissie der op te richten ochie van de H.H. Engelbewaarders een aanvrage ingekomen om mede- eigen rj.jng voor den bouw van een Kath. i?jes- en een Ivath. Jongensschool. De ,de scholen zullen ieder uit 4 klasse- Al I alen bestaan. Gegarandeerd wordt, dat luli er van beide scholen door 118 leerlin- WI i wordt bezocht. De school wordt ge- iwd op grond, die aan het kerkbestuur behoort, gelegen aan de Beekbrug. en W. kunnen zich hiermede wel ver- 437 ligen met het oog op het groot aantal deren uit deze gemeente, dat de scho- te Sassenheim bezoekt. Daar de omissie haar bouwplannen met kosten- :ekeningen nog niet heeft overgelegd, men de benoodigde gelden thans nog t worden toegewezen. HUI )e aanvrage werd door den Raad ^dgekeurd. Jen derde schoolbestuur kwam nog ikloppen om geld uit de gemeente-kas, 'wel de Ned. Herv. School. Verbou- ig en uitbreiding is gewenscht wegens neming van het getal leerlingen. Het oolbestuur wenscht het gebouw met §T1 vijftal lokhlen te vergrooten en op de iooI een verdieping te bouwen van drie Ij alen. In de overgelegde begrooting inbegrepen de stichting van een gym- tieklokaal, welk onderwijs eerst op 1 1936 verplichtend wordt. Wat dit t«te betreft geven B. en W. in over- jng, of het niet wenschelijker is voor scholen één gemeenschappelijk gym- Üeklokaal te stichten. )e heer Noorland had de kwestie van gymnastiek-lokaal liever op zichzelf Wen, en wilde overleg plegen met de oolbe sturen. Feth. Tromp zeide, dat dit reeds in de oeling ligt. Ie heer H. H. Schrama gevoelde veel ir een gemeenschappelijk gymnastiek- aal, waarvan overdag do scholen en wonds sport-vereenigingen gebruik kun- i maken. aerwe j'eth. Warmerdam zeide, dat tot nog de volle medewerking van de school- turen was verkregen. Aan de sohool- I-, fden moet de practische uitvoering 5 t de verdeeling der lesuren enz. wor- overgelaten. Zoo mogelijk zal een ge- jnschappelijk lokaal gesticht worden op draal terrein, maar als dit niet mo- 4' ijk is, hoopt spr., dat dit geen bezwaar Izijn voor samenwerking. )e aanvrage werd daarna goedgekeurd, 'en laste van het Landarbeiderswet- stsje J. L. Boerendans had overschrij- g van de hypotheek-acte plaats op naam i den heer M. Kamerman, jan de wed. J. C. van Yelzen werd een •ceel bouwterrein verkocht langs de rcissenstraat, groot 296 M2. tegen den en Hafis van f 2.50 per M2. Aan de familie issé werci een stuk grond verkocht gs de Kanaalstraat, groot 180 M2., te- den prijs van f 4 per M2. ian de Chr. H. B. S. te Leiden werd 1926 voor 3 leerlingen uit deze ge- ente een subsidie toegekend van an de R. K. Middenstandsvereeniging |e Hanze" was een verzoek ingekomen een subsidie van 10 in de kosten den door haar georganiscerden Han- isavondcursus. Ook Prov. Staten zullen subsidie toekennen, doch achten na- overleg over de meest juiste inrichting den cursus wenschelijlc. B. en W. stel- voor de aanvrage om oen subsidie 10 in de kosten (f 300) in te willi- Goedgekeurd. tedegedeeld werd, dat op 9 Mei, 12 li en desnoods op 19 en 20 Mei het fboden is in de Dorpstraat, gelegen tus- en de Veldhovenstraat en het Raad- auto's langs den weg te laten staan. )e heer Van Kestcren merkte op, dat gevolge van deze verordening reeds 'schillende bekeuringen zijn gemaakt, ar nog nooit een veroordeeling is kun- 1 volgen. Seantwoord werd, dat de verordening it juist was afgekondigd. De Raad moet dagen, waarop het verboden is te- tionneeren, speciaal aanwijzen, wath. Tromp meende, dat door het ver- d ook tot heb Vierkant uit te strok- „De Witte Zwaan" gedupeerd wordt, voorz. antwoordde, dat deze inrich- g voldoende parkeer-ruimte heeft. De heer C. Schrama had bezwaar, dat waarschuwingsborden Zondags worden gehangen en weer afgenomen. Dat kan goed Zaterdagavond en Maandag gen geschieden. Weth. Tromp was het hiermede volko- e'i eens. De voorz. zeide, dat dit vroeger ge- "ed is, maar dat de borden toen eraf 'lagen werden. Het zal echter nogmaals „probeerd worden. Toorts werd medegedeeld, dat binnen st een verordening is te wachten op de rplic'.itc aansluiting aan de waterleiding, qeth. Tromp deelde mede, dat de gas- "ivocr naar de bakkerij van de Coöp. rbeterd was; het ongerief werd veroor- l«t minder door lagen gasdruk dan wel [Oor een te nauwe doorlaat van de' gas h's naar den oven. Medegedeeld werd, dat langs de Ca- *')ne-laaan en Voortlaan alle bewone?» op 5 na, en langs de Graohtweg alle bewoners op 2 na hun huizen aan de wa terleiding zullen aansluiten. Wat. betreft de hinder, ondervonden van de ventilatoren in bollenhuizen, heb ben B. en W. advies gevraagd aan den ambtenaar van het Openbaar Ministerie te Haarlem over het maken van een ver ordening daartegen. De ventilatoren, waar van sommigen dag en nacht blijven door draaien maken een geluid als een laag- vliegende vliegmachine, wat voor de om wonenden zeer hinderlijk is. De ambtenaar van het O. M. antwoord de, dat een dergelijke verordening wen- schelijk en rechtsgeldig was in het be lang van de openbare orde en van de ge zondheid. De heer Noorland wilde, alvorens een verordening in het leven te roepen, met de rust-verstorende firma's onderhandelen. De voorz. zeide, dat dit reeds meermalen is geschied. Weth. Tromp zeide, dat het ook voor de bloemisten een zeer moeilijke kwestie is. De ventilatoren zijn noodig om, wan neer natte jollen in de schuren gedroogd worden, de vochtige lucht af te zuigen. Het is voor de omwonenden zeer hinder lijk, maar enkele nachten zou het mis schien wel mogelijk en gevaarlijk kunnen zijn om de ventilator stil te zetten. De voorz. merkte op, dat sommige ven tilatoren vrijwel geruischioos zijn; andere maken groot rumoer. Weth. Warmerdam stelde voor, waar het hier een vakbelang betreft, eerst een advies te vragen van de plaatselijke af- deeling van Bloembollencultuur, met de mededeeling, dat, als het in werking stel len der ventilatoren ongelimiteerd voort gaat, een verordening zal worden opge maakt, die hot gebruik ervan zal regelen. De heer Segers lichte toe, dat het ven- tileeren vooral noodzakelijk is, wanneer de bollen z.g. „gezond" gestookt worden, d.w.z. op een temperatuur gebracht, die, indien 1/2 gr. hooger opgevoerd, het be derf van dc bollen tengevolge heeft. Een verbod is niet uit te voeren, maar de plaatsing der ventilatoren scheelt veel. De heer Pijnacker zeide, dat de veror dening slechts voor de kwaadwilligen bestemd is. De heer De Haan merkte echter op, dat de geluidsterkte niet te meten is; het moet een verbod worden of niet. Ten slott werd het voorstel van Weth. Warmerdam, advies te vragen aan Bloem bollencultuur, aangenomen. Bepaald werd, dat het advies vóór 1 Juni binnen moet zijn, anders gaat de Raad zijn eigen weg. Voorts werd medegedeeld, dat de prijs der straatverlichting verlaagd is van 8 tot 7 ct., dat tot gasfitter is aangesteld W. H. van Ring te Hoogezand en dat de heer W. Slootkamp het voorsohot voor zijn landarbeidersplaatsje geheel heeft af gelost. Van het comité voor de stichting van een zweminrichting was een rapport in gekomen, inhoudend de gevoerde onder handelingen, die op niets waren uitgeloo- pen. De heer Noorland bracht dank aan de commissie voor haar gedegen werk. Nu een zweminrichting voorloopig niet moge-1 lijk blijkt, bepleitte spr. de stichting van een badhuis. Spr. stelde voor aan de commissie een oordeel te vragen over een badhuis. De heer A. H Schrama zeide, dat de plannen der commissie zijn afgestuit op het niet verkrijgen van de geschikte grond. Er is een heel goede gelegenheid in den polder, wanneer do Raad de gel den maar voteert. Nadat nog eenigen tijd gesproken was over de beste plaats eventueel te kiezen in den polder of op zandgrond, zeide weth. Warmerdam, dat op de begrooting gel den voor een zweminrichting zijn gevo teerd, omdat men overtuigd was, dat de grond geen bezwaar zou opleveren; de ge meente heeft immers eenige hectaren grond ter beschikking, die evenwel voor het doel niet gewenscht bleken. Het plan van een zweminrichting is nu voorloopig van de baan, waarom spr. veel gevoelt voor een badhuis. Misschien zou dit kun nen gebouwd worden in één complex met de gymnastiekzaal en het brandspuiten huis, wat-de exploitatie billijker zou'ma ken. Nadat de heer Kuipers nog den aanleg van een gemeentelijk voetbalveld had bepleit, werd besloten aan de commissie advies te vragen over een badhuis met de toezegging, dat haar advies dezen keer niet te vergeefsch zal zijn. Bij de rondvraag vroeg dc heer A. H. Schrama of het een vaststaand feit is, dat land, hetwelk langs den straatweg gelegen is, belast wordt tegen de ver- koopswaarde als bouwterrein? De voorz. antwoordt, dat inderdaad de vermogensbelasting wordt berekend naar de verkoop-waarde van den grond. De heer A. H. Schrama zeide bij de begrooting reeds gewezen te hebben op dff wenschelijkheid om het Reigersbosch tot cultuur-grond te maken. Aan de eigenaars is een bod gedaan, maar deze vragen zoo veel, dat het niet te betalen is. Is het nu niet billijk, dat de gemeente die grond belast volgens den uiterst hoogen prijs als aan de eigenaars van die gronden is ge boden. De heer Pijnacker zeide, dat de Raad zich op dit terrein niet kan bewegen. De voorz. was dezelfde meening toege daan; de heer Schrama zou de belasting-in specteur erop attent kunnen maken. De heer Noorland gaf aan alle raads leden heb gesprokene van den heer Schrama in overweging. Het is inderdaad onbillijk, dat een eigenaar voor grond goud vraagt waarvoor hij koper, in de belasting betaalt. Besloten werd de zaak onder de oogen te zien. De heer Segers vroeg vervolgens inlich tingen over een verhaal, dat hem verteld was als zouden bij een bloemist, die arbeiders van de werkloozen-beurs in dienst had, deze arbeiders liet werk ge weigerd hebben. Daarna zouden zij toch bij de gemeente wederom te werk zijn BLOEMENLAND. Jeugdige pracht van lentedracht Gaat ontbloeien in 't kleurenglocien Achter blanke duinenrij: Hollands breedo bloemvallei. Hollands glorie zingt victorie: Lied van arbeid, lied van vlijt In de dreven aangeheven V an één wonder-bloemtapijt. Wondere vacht van bloemenpracht Allerwegen wuiven mij tegen Uw zoete geuren van bonte kleuren, Lentenend land in kleurenbrand Machtig dc Hand, die het weefsel spant Van dat wondere bloemenland, Juichende in den zonnelach Als één fleurige kleurenvlag! G. T. gesteld, wat spr. onjuist voorkwam. Weth. Warmerdam antwoordde, dat de arbeiders het werk geweigerd hebben door het onhebbelijk optreden van den pa troon. Volgens spr. hebben deze werkloozen zeer terecht de arbeid geweigerd. B. en W. zagen daarom geen bezwaar deze ar beiders weer in den werkloozen-zorg op te nemen, te meer niet, waar zij reeds gedupeerd waren door het feit, -dat juist die week de andere werkloozen 6 dagen in plaats van 3 dagen werk en uitkeering hadden. De heer Segers kon, nu het licht anders op deze kwestie gevallen was, zich geheel met de zienswijze van B. en W. ver eenigen. Hierna werd de openbare zitting geslo ten en ging de Raad in geheime zitting. Geboren: Alcida, d. van J. Meeuwis- sen en W. Vrijburg. Wilhelmus, d. van J. Overdorp en C. J. S. van Elswijk. Jo hannes Florentius Hendricus, z. van J. Slootbeek en C. Kerkvliet. Ondertrouwd: J.v.d. Zwet en M. G. Postma. J. C. Zandbergen en J. M. Ruigrok. P. Borst en E. J. Slobbe. A. Balkenende en W. de Leeuw. K. van Es sen en J. M. Baak. Overleden: J. M. v. Reijzen, eehtge- noote van G. Maarschalk 72 j. J. Meul- blok 28 j. P. Akerboom echtgenoot van M. Schrama 72 j. x OEGSTGEEST. R. K. Boerenleenbank. In St. Willi- brord hield de Boerenleenbank haar alge- meene jaarvergadering. De belangstelling was buitengewoon groot, wat o. i. ook moet worden toegeschreven aan art. 23 van hec huish. reglement, dat bepaalt, dat ieder lid de vergadering moet- bijwonen, op boete van 3.— indien men niet wei tig verhin derd is. De vergadering werd geleid door den on- - der-directeur den heer C. P. J. Paardekoo- per, die bij de opening speciaal Pastoor de Vetten verwelkomde. De Voorz. deelde vervolgens mede, dat tot voorzitter van den Baad van Toe zicht is benoemd de heer J. de Groot, en ook dat de Bank op den loen en den laat- slen dag van iederen maand bovendien nog geopend is van 6—S uur 's avonds. De kassier, de heer A. H. v. d. Hulst, bracht de rekening en balans ter kennis van de leden: Ontvangsten: spaargeld 111694.46; te rugbetaald voorschotten 30519.50; in loo pende rekening 257117.85; Interest, bij voorschotten 5095.17; provicie bij voor schotten 90.70; interest loopende reke ning 6497.21, provisie loopende rekening 242.40; buitengew. ontvangsten 50.50. In kas op 31 December 1927 f 24962.S3 is totaal 436270.62. Uitgaven: terugbetaalde spaargelden .88314.43, gegeven voorschotten 39355. in loopende rekening 272301.88; interest spaargelden 6383.34; interest loopende rek. 332374.provisie kosten loopende rekening 19921. Salaris kassier 6C0. winst 1927 879.90 (naar reserve), buiten gewone uitgaven 335.23, saldo in kas 24577.89 is totaal 430270.62. Uit de balans bleek dat dit jaar een winst was verkregen van 1621.18. De aftredende directeur de heer J. J. Nijssen werd met algemeene stemmen her kozen. Ook de heer J. G. Juffermans zag zich als lid van den Raad van Toezicht herbenoemd. De financieele commissie, bestaande uit de hceren A. P. de Rooij en N. Breedijk verklaarde bij monde van eerstgenoemde, dat rekening en balans na onderzoek hi orde zijn bevonden. De rentestandaard werd voor 1929 vast gesteld op 4 en 5 pet. Tot leden der controlecommissie 1929 werden benoemd de heeren H. de Groot en G. F. Noordam. Na sluiting werd overgegaan tot de twee de vergadering, waarvoor op de agenda al leen voorkwam een statutenwijziging in verband met kassiersbenoeming. Alle artikelen werden zonder hoofdelij ke stemming aangenomen. RUNSBURG. Bloemenhandel. De tulpen blijven nog steeds duur. Dp aanvoer uit de koude kas sen is maar matig en van den kouden grond komt nog weinig. Het zijn meest Darwir.- tulpen als Bartigon, Prinses Elisabeth, Copland, die varieeren van ƒ4.80—6.10 per 100 voor 1ste «oert. Narcissen -komen thars veel. Deze zijn echter niet duur. Ie soort varieert van 0.350.90 per 100, terwijl af wijkende soorten tot slechts 0.20 per 100 opbrengen. Anemonen gaan van f 1.90 2.10. WOUBRUGGE. Geboren: Johannes, z. van. L. Dissel dorp en J. Th. Borst. GEMEENTERAAD. Begrooting 1929 gewijzigd. Ver- rr-enigvuldigingscijfer op 1.75 vast gesteld (vorig jaar 2.3). Kohier hondenbelasting. Maandag kwam de gemeenteraad in openbare zitting bijoen des voormiddags te 9 uur. Afwezig met kennisgeving wethouder H. Vis. Voorzitter de burgemeester Jhr. K. W. L. de Murall. De Voorz. opent de vergadering met ge bod. 1. Beëediging van liet nieuwe raadslid, den heer Jac. Valentijn. Na de voorlezing van de voorgeschreven artikelen legt de heer Jac. Valentijn den eed af. De Voorz. roept hem een hartelijk welkom toe en hoopt dat het nieuwe lid de belangen van dc gemeente met den meesten ijver zal be hartigen. De Sccr. leest de notulen voor, welke worden vastgesteld en goedgekeurd. 2. Ingekomen stukken: Een missive van Ged. Staten houdende goedkeuring van de wijziging bij de Keu ringsdienst van Waren. Voorts wordt er rapport, uitgebracht door B. en W. over de woningbouw- in het afgeloopen jaar. Punt 3. Nadere vaststelling der begroo ting 1929 in verband met de voorgestelde wijziging. De Voorz. licht nader toe dat met het nadeelig slot van 1000 de post Inkomstenbelasting verhoogd zal worden. Wordt goedgevonden. De heer Kammeraat meent, dat Ged. Staten geen vaste lijn hebben. De Voorz. zegt, dat dit niet' altijd direct te bepa len is. 4. Wijziging begrooting 1928-1929. Dé post Onvoorziene Uitgaven wordt ver laagd met 317.36 en verhoogd met 465.83'/». Voor 1929 wordt dezelfde post verhoogd met 70.92 o.a. voor de Alg. be graafplaats. De Voorz. betreurt dit omdat dit weggegooid geld is, vooral daar er nu verschillende onkosten gemaakt zijn. Spr. hoopt, dat hierin spoedig verandering zal komen. 5. Vaststelling verin enigvuldigingscijfer 1929-1930. De Voorz. geeft een nadere uit eenzetting, hoe B. en W. gehandeld hebben om dit zoo nauwkeurig mogelijk uit te re kenen. Zij zijn tot de slotsom gekomen, dat het vermenigvuldigingscijfer is 1.75 (vorig jaar 2.3). Dit wordt door den raad met ap plaus goedgekeurd. 6. Vaststelling pensioensgrondslag van den keurmeester C. Keijze-r. De Voorz. zegt dat dit om de vijf jaar moet worden her zien. Deze pensioengrondslag wordt vast gesteld naar evenredigheid van de op brengst der keurloonen waarvan 30 pet. genomen wordt. Dit is voor deze gemeente 388. Wordt goedgekeurd. 7. Vaststelling Kohier Hondenbelasting. De Voorz. zegt dat or S3 honden zijn voor de le klasse van 6 is 498, 38 honden 2e klasse van 5 is 190. en 22 honden 3e klasse van 1 is 22 bij elkaar is dit een bedrag van 710. De heer P. Hooger- vorst vraagt waarom de trekhonden niet belastingvrij zyn, vooral daar verschillen de menschen hun arbeid verdienen met trekhonden, terwijl anderen paarden heb ben voor hun pleizier, waarvoor zij geen belasting behoeven te betalen. De Voorz. antwoordt hierop, dat dit al eens meer naar voren is gebracht en een voorstel in dien geest toen is verworpen. Hij zal dit echter nader onder de oogen zien. 8. Voorstel tot verkoop van oude banken. De Voorz. zegt, dat er eenige oude school banken over zijn en B. en W. voorstellen deze le verkoopen. Wordt besloten B. en W. machtiging te geven tot verkoop. 9. Voorstel tot het aangaan van een geldleening voor de bijzondere scholen. De Voorz. zegt, dat er voor de R. K. school een geldleening- groot 20.000 moet wor den aangevraagd voor het bijbouwen dier school. Hiermede kon de raad zich ver eenigen. Bij de rondvraag vraagt de hoer M. Hol- scher of er al aandacht is geschonken aan het bovendek van de brug bij het Station, dat bijna geheel vergaan is. De Voorz. zegt, dat dit uitbesteed zal worden bij de gemeentewerken wat reeds op het program staat. De heer A. Kammeraat vraagt naar aanleiding van het feit, dat het drinkwa ter in deze gemeente zeer schaarsch is, of daarin geen regeling kan getroffen worden zooals in Nieuwveen, daar dit toch een groote vereischte is voor do Volksgezond heid. Spr. wil hiervoor met Alphen een contract sluiten. Do Voorz. zegt dat B. en W. er ten spoedigste werk van zullen ma ken, waarmede de raad accoord gaat. De heer P. Kroon zegt in de kwestie van de Nat. school dat hem deze week ge vraagd is of dé gemeenteraadsloden alles maar goedkeuren terwijl er zoo roekeloos wordt gehandeld met de schoolmeubelen der Nat. school. De Voorz. antwoordt, dat dit wordt geregeld door B. en W. en den Onderwijsraad. De begrooting van die nieuwe school heeft de raad toch goedge keurd. De heer v. d. Hoorn zegt, dat B. en W. niet wisten dat dc banken duurder waren, als bij de andere scholen. De Voorz. zegt, dat de school behoorlijk is voorzien van goede meubelen. De heer Apeldoorn vraagt of dc straatlantaarns 's avonds een paar uur kunnen branden, daar het duister somtijds zeer lastig is. De heer Kammeraat zegt, dat dit voor -de gemeente weer hoogc kosten zal meebrengen. De Voorz. zegt toe (e zullen onderzoeken hoe groot de kosten daarvan zullen zijn. Do heer Apeldoorn vraagt of B. en W. de aandacht willen schenken aan den weg te Korteraar, die zeer slecht is. Ook dit zal geschieden. Hierna sluit de Voorzitter de vergade ring. ALKEMADE. Gevestigd: M. M. Volland van Lei den. C. J. van der Meer van Voorscho ten, M. C. Schakenbos van Vcur. C. van der Hoorn cn gezin van Leimuiden. J. C. Verburg en echtgenoote van Haarlem mermeer. J. J. Wilieman van Leiden. C. Koek van Zoeterwoude. E. Hooghiem en gezin van Loeuwardjradeel. N. G. J. Vergeer van Voohrout. M. W. Zoet van Lisse. X. van den Bosch van Woubrug- ge. W. van der Meer van Woubrugge. K. Medema en gezin van Haarlemmer meer. M. van Ruiten en gezin van Haar lemmermeer. Vertrokken: C. J. van Nieuwkoop naar Lis9e. J. Remmerswaal naar Uit hoorn. W. E. C'igaar en gezin naar Sas senheim. A. A. Waasdorp naar Leiden. W. van Beyeren naar Nieuwveen. N. W. Mooyekimï naar Moordrecht. H. N. Noom naar Uitgeest. J. van Hekken en gezin naar Rotterdam. M. J. Ba'cker naar Leiden. A. van Beek naar Leiden. H. C. Verbokct naar Moordrecht. A. Vreeken raar Anna Paulowna. M. C. Hoogenbooin aar Voorhout. J. J. Caste- lijn cn gezin naar Rijnzaterwoudc. J. C. en C. Th. van der Moer naar Amsterdam. .1'. van der Zon en gezin naar Anna Pau- lown.'i. H. M. Borst naar Zoeterwoude. C'. N. l'Ami naar Noordwijkerhout. A. M. van der Aar raar Ocstgcest. F. van Nieuwkoop naar Sassenheim. S. M. A. Turk naar Leiden. W. van Wend el en gezin naar Voorschoten. Th. van der Meer en gezin naar Ocgstgeest. M. C. Schakenbos naar Venr. P. Schuilenburg naar Arasterdam. G, M. Dobben naar Woubrugge. J. P. Jansen cn echtgenoote naar Rijnzalerwoude. Wed. C. D. Sax en gezin naar Voorschoten. HILLEGOM. Geboren: z. van C. Wilhelmus-Aan- geenbrug. d. van G. Jonkman-Bakker. z. van C. M. Kroon-Sistermans. d. van W. van Heerde-Marseillo. Ondertrouwd: M. Walraven en K. Kool. Getrouwd: P. Schavemaker en M. van Mairs. C. P. Wcijers én P. Spreeuw. J. van Maris en W..de Vink. Overleden: A. van der Lans m. 87 j. KATWIJK AAN DEN RIJN. Hanze. De R.-K. Middenstandsver. .,De Hanze" hield een lodenvergadering in het Parochiehuis. De opkomst was bevre digend. De voorzitter, dc heer W. Caspcrs, opende dc vergadering en bracht een woord van dank aan den afgetreden secretaris, den heer W. J. van Leeuwen, voor hetgeen hij voor dc afdeeling luid gedaan. Spr. uit te hierbij den wensch, dat de nieuwe secre taris de heer Peeters de voetstappen van den heer v. Leeuwen zal volgen. Dp notu len werden gelezen en goedgekeurd. Na be handeling der ingekomen stukken hield de geest. adv. een lezing mot als onderwerp ,.De mensch en de organisatie", welke le zing met aandacht door dc leden werd ge- volgd. De voorz bracht een woord van har- tclijken dank aan den G. A. Bij don rond vraag werd er de aandacht op gevestigd, dat zoovele kinderen, na de school verlaten te hebben, geen enkel onderwijs meer vol gen. Bepleit werd.b.v. het geven van her- halingsonderwijs. Het zal' een punt van overweging bij het bestuur uitmaken. Na enkele huishoudelijke aangelegenheden be sproken te hebben, werd de vergadering door den voorzitter met gebed gesloten. Ontsporirg. Bij het viaduct aan den Wassenaarschen weg geraakte door verzak king van den spoordijk de zandtrein uit het spoor zoodat alle zandwagens naar be neden kwamen. Het kostte veel arbeid de wagens weer naar bov*ii en in het spoor te brengen doch ongevallen kwamen geluk kig niet voor. N00RDWIJK. Geboren: Clara Elisabeth Herda, d. van Chr. II. M. Braun en G. E. Oh. Lar son. Gijsbcrt Teunis, z. van G. T. v. Rhijn en T. v. d. Niet. Catharina Marti na Geertruida, d. van Th. Oostdam en P. G. Warmerdam. Catharina Alida, d. van W. de Haas cn H. B. M. v. Leeuwen. Anna, d. van Jac. v. d. Wiel en L. A. Barn- hoorn. Adrianus Petrus, z. van A. L. v. Dijk en A. C. M. Versluijs. Ondertrouwd: A. Smit 26 j. on W. J. v. Os 26 j. L. v. Es 28 j. te Rijnsburg en A. P. v. Sprang 28 j. Getrouwd: Th. J. Hoek 23 j. te Voorhout en A. Th. Rooijers 24 j. J. R. de Groot 29 j. en J. C. v. Oosten 24 j. Overleden; P. Vink 56 j., geh. met P. C'. Meijland. E. Duyndam 16 j. Gevestigd: fam. A. Leenheer, Dou- zastraat 1. fam. J. G. E. v. Hoogstraa- ten, Zuid-Boulevard 35. G. H. Engels man, Voorstraat 2. J. P. Sikking Lijn- baanweg 5. M. J. Droogh geb. v. Kem pen, Lindenplein 2. V er trokken: fam. F. G. Haspers, naar Pr. Hendriklaan 13, Zeist. A. Scheepsbowor, naar Oosteinde -36, de Rijp. A. J. F. ter Schegget, naar Odshoorn- straat 187, 's-Hage. W de Oarpentier, naar Stationsweg 78, Zaandam. Adr. v. Rooijen naar Katwijk. W. Zaal naar Akerdijk 179, Haarlemmermeer. fam. N. Meijer naar Wassenaar. C. A. M. P. Alkemade naar St. Antonius-pensionaat Ambt-Hardenberg. C. v. 't Wout naar Lage Morschweg 6, Leiden. P. M. J. v. d. Weijden naar Tuinstraat 90, Tilburg. NOORDWIJKERHOUT. Buiterconcert. Het concert, dat gis teravond door de Harmonie „St. Jeanne d'Arp" is gegeven, het eerste van dit sei zoen op de gemeentelijke muziektent, is zeer goed geslaagd. Het geheele program ma voor liet concert tc Voorhout op 12 Mei a.s. werd ten gehoorgc gebracht, zijnde: 1. Through bolts and bars, Marche van E. Ur- bacht. 2. Ouverture dc l'Opcra „Norma" van Bellini. 3. Les Roses du Midi, Valsc van Johann Strauss 1. Fnntaisic Vesper van J. Martin. 5. Le drapeau de la Vio toire, Marsch van G. Gadenne. 6. Un Saluta a Gemona (Bugle Solo) Valse van A. E. B. Cossetti. 7. Cortege dc Ballet van Edm- Avon, 8. Officer of the day, Marche van R. B. Hall. De belangstelling was zeer groot cn ver minderde niet door een enkel malsch Mei regentje. Een spoedige herhaling van een dergelijk concert zal ongetwijfeld naar veler genoegen zijn.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 11