DE BRAND TE ROSSUM s GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Auto tegen een lantaarnpaal geraden. Zondagavond tegen half tien is op den Rijswijkschen weg te 's-Gravenhage bij de fabriek van de firma Simons een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een auto, bestuurd door den 25-jarigen heer S. F. uit Schiedam, reed met vrij groote snelheid tegen een lantaarnpaal, welke op een der vluchtheuvels stond. Door den hevigen schok viel de wagen om. Een dame. die naast den bestuurder zat, viel op de straat en werd hevig bloe dend in een der huizen binnen gedragen. Het was de 19-jai'ige mejuffrouw F. E. uit Rotterdam. Het bleek, dat zij verschillende diepe hoofdwonden had bekomen en een lichte hersenschudding. De bestuurder van den wagen was even eens ernstig aan het hoofd gewond. Dooi den Geneeskundigen Dienst werden beiden r.aar -het ziekenhuis overgebracht. De lan taarnpaal en de auto werden zwaar be schadigd. Een man door een auto aange reden. Gisteravond te 9 uur is op den Oostsin gel te Delft de 23-jarige wielrijder V., wo nende aldaar, aangereden door een perso nen-auto, bestuurd door den heer B. uit IJmuiden. V. bekwam een zeer ernstige 'hoofdwonde en is in zorgwekkenden toe stand naar het St.-Hippolitusziekenhuis •vervoerd. Mijnongeval. Tn de schacht Beerenbosch Domaniale mijn te Kerkrade, kreeg de gehuwde Pool- sche mijnwerker M. een stuk hout op liet hoofd. Hij bekwam een zware schedel breuk en werd naar het ziekenhuis ge bracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Stervend op straat gevonden. Te Delft vond gistermorgen in de vroeg te de koster van de St. Josephkerk, den 80-jarige J. v. d. Broek stervende liggen op den hoek Oosteinde-Nieuwe Langendijk. De man werd binnengedragen bij den heer M., te wiens huize hij, kort nadat pater Vergeer hem het H. Oliesel had toe gediend, is overleden. Een vlaag van verstandsverbijstering. Te Sustcren heeft Maandag de vracht rijder W. B.. in een vlaag van verstands verbijstering. zijn vrouw met een hamer ernstige hoofdwonden toegebracht. De ongelukkige is naar het krankzinni gengesticht te G'heel'(België) overgebracht. 21 huizen in de asch gelegd. Eer vrouw ernstig gewontl. Bij een burgëmeestersjubileum. Zooals wij gisteren in een gedeelte onzer oplage nog konden melden, heeft een enorme brand gisteren hel Geldersche dorp Rossum geteisterd. Omstreeks half twee brak door tot nu toe onbekende oor zaak brand uit in de woning van A. van Tiel. Het vuur greep zeer snel om. zich heen en het duurde niet lang of het heele huisje stond in lichter laaie. Aangewakkerd door den feilen wind sloeg hel vuur op de nabijgelegen wonin gen over. Het duurde niet lang of reeds 10 huizen stonden in 'brand. Dc brandweer van Rossum stond machteloos tegenover het vernielend element en de waarnemend burgemeester, de heer C. W. P. van Wil ligen. die spoedig op de plaats des onheils was aangekomen, liet dan ook onmiddellijk assistentie uit de nabij gelegen gemeen ten vragen. .Spoedig waren twee brand spuiten uit. Zaltbommel en een brandspuit uit Kerkdriel aanwezig. Ook de motorspuit uit den Bosch kwam naar Rossum, doch kon door onbekende oorzaak geen water geven. Het zag er naar uit, dat nog veel meer huizen, die voor het meerendeel ge dekt waren door rieten daken, een prooi der vlammen zouden worden. Tientallen huizen in de naaste omgeving en iets ver der van den brand verwijderd, werden ont ruimd. Het huis van zekeren Maelean ko" niet tijdig worden ontruimd. De vrouw des huizes trachtte uit het brandende huis nog iets te redden. Zij is daarbij komen te vallen en met ernstige 'brandwonden over dekt. is zij met veel moeite uit het bran dende huis gehaald. Zij werd per auto naar Den Bosch vervoerd. Een andere vrouw heeft eveneens brand wonden opgeloopen, doch van minder ern- stigen aard. Tot Maandagavond 6 uur waren 21 hui zen verwoest. Het waren meerendeels ar beiderswoningen en eenige boerderijen. Voor de R. K. kerk en het postkantoor be stond toen nog steeds gevaar; de brand woedde op dat tijdstip nog steeds voort, doch de brandweer stelde alle pogingen in het werk om verdere uitbreiding te voorkomen, waarin zij ten slotte is ge slaagd. Een gedeelte van het. huisraad van dc verbrande huizen kon worden gered; een ander gedeelte is verloren gegaan. Eenige kalveren en varkens en wat pluim vee zijn in de vlammen omgekomen. Niet alle bewoners van de verbrande perceelen waren verzekerd. De bewoners van de in «Ie a-sch gelegde huizen worden voorloopig bij familie en vrienden onderdak gebracht. Het zijn o.a. A. Critlier. E. Grittier, J. Verschuren, Wed. van Tiel, A. dc Leeuw, Maelean, J. Vloedmans, wed. van Steen- brugge. wed. Nieuwenhuis, C. Houtkamp, TI. v. d. Toren, W. v. d. Toren. Wed. de Wit en A. Grinning. De brand trok groote belangstelling en uit a lie d celen van den Bommelerwaard kwamen nieuwsgierigen om het vreeselijk schouwspel gade te slaan. De burgemeester afwezig. De burgemeester van Rossum, M. baron van Randwijck, herdacht juist gisteren den dag waarop hij vóór veertig jaar tot bur gemeester van het dorpje werd benoemd, doch hij had zich aan alle huldebetoon ont trokken door op reis te gaan. Heldendaden. Staaltjes van heldenmoed kwamen de ..Tel." ter oore. Mej. de Lèeuw-Beyer, die ernstig gewond werd heeft zich als een heldin gedragen. Als pemiingmeesteresse had zij de kast der diaconie in haar huis, waarin een som van ongeveer 20 aanwe zig was. Het eerste waaraan deze plichts getrouwe vrouw dacht, was het geld, om dat het immers niet haar eigendom was. Terwijl rondom haar vurige tongen zich om haar meubeltjes kronkelden bemerkte zij, dat ook het huis van haar kreupele buurvrouw door de vlammen werd aange tast. Met een wonderlijke kalmte rende zij haar eigen woning uit. om haar lotgenoot, te waarschuwen, gelukkig net. op tijd. Als een levende fakkel. Na deze daad liep zij de brandende wo ning weer binnen om er even later tot ont zetting van de omstanders als een levende fakkel weer uit te voorschijn te komen. Ooggetuigen vertelden, dat zij verlamd van schrik waren bij het zien van die bran dende vrouw. Mannen trachten door em mers water over haar heen te gooien de vlammen te dooven. Met zeer zware ver minkingen werd de Rossumsclie heldin per ziekenauto naar het ziekenhuis te Den Bosch vervoerd. Nog enkele staaltjes van heldenmoed zijn door vrouwen aan den dag gelegd. Enkele meters van de vlammenzee ver wijderd ligt het postkantoortje, een ge bouwtje; dat een willige prooi voor het vuur geweest, zou zijn. indien niet de Bom* melsche brandweer zijn aandacht daarop had geconcentreerd. Buiten loeiden de vlammen, binnen zaten over hun toestel twee vrouwen, n.l. de postkantoorhoudster mej. Jacobs en haar assistente mej. Van de Wetering. Ondanks angst m het hart bleven deze dames op hun post. Het- uiter ste werd van haar gevergd. Een schreeuw klonk door het kan toortje ..Berg je, want je boeltje staat al in den brand". Niets kon echter deze moedige vrouwen weerhouden; zij bleven waari zij waren. Gisteravond stond de schrik haar nog op het gelaat te lezen. De postdirecteur uit. Zalt-Bommel, de heer Schram de Jong, die onmiddellijk voor telefonische gemeenschap zorg had gedragen roemde ten zeerste het optreden dezer beide dames. Aan slapen vult nog niet te denken, om dat het gevaar nog bij lange na niet gewe- ken is. De hulpverleening. Den burgemeester van Rossum, Baron van Randwijck moet het bericht, dat zijn gemeente in lichter laaie stond wel ont zettend zijn gevallen. Men heeft hem. ech ter nog niet kunnen bereiken. Het. moet hem echter zeer zeker een troost zijn, dat zijn zoon zich zoo kranig heeft gedragen. Onmiddellijk nadat de brand was uitge broken en de telefonische verbinding ver broken was, is deze. n.l. per motor naar Bommel gereden om daar de brandweer en andere hulp te requireeren. welke inder daad niet vlugger op de plaats des onheils had kunnen zijn. De Bossche, brandweer die alles in het werk stelde om het vuur te bestrijden, begon echter met pech en eindigde ook zonder sucqes. In plaats van water gaven de slangen modder, hetgeen aan de plaatselijke omstandigheden is toe te schrijven. Rossum "beschikt n.l. niet over een waterleiding en evenmin over diepe slooten. Historische bijzonderheden. Het zeer oude dorp Rossum ligt in dc Bommelerwaard, op anderhalf uur afstand van Zaltbommel. op twee-en-een-half uur van Tiel en op twee uur van Wadenoyen. Rossum is een gemeente, een heerlijkheid en een polder. Het heette eertijds Rothen, maar in het laatst van de dertiende eeuw werd de heerlijkheid Rossum genoemd, welke vele eeuwen toebehoord heeft aan de heeren Van Rossum, die op het adellijk huis te Rossum zetelden. Tot dit geslacht behoorde ook de beruchte Maarten Van Rossum, die als veldoverste van den Her tog van Gelrc in Bra-bant en vooral in de Meijerij groote verwoestingen heeft aan gericht. Toen hij in 1555 te Antwerpen was gestorven werd zijn lijk aanvankelijk in de kerk te Rossum begraven, doch later over gebracht, naar de Kathedraal te 's-Herto- genbosch. De kerk te Rossum werd in 1560 door de 'Spanjaarden verbrand, doch in 1659 is zij door de Hervormden weer opgebouwd. Zij heeft nog een Gothischen toren. In 1846 is te Rossum de R. K. kerk ge bouwd, aan den Heiligen Martinus gewijd. In 1813 'bij den terugtocht van de laat ste Fransche troepen zijn. deze bij Rossum slaags geraakt met. de Duitsche troepen en toen gedwongen over de Waal te wijken. BRANDEN. Boschbrand bij Deventer. Een boerderij in de asch gelegd. Gistermiddag heeft een groote bosch brand. gewoed op grondgebied van de ge meenten Gorssel en Bathmen, vermoedelijk tengevolge van het stoken van een vuurtje door eenige arbeiders. Dc brand was ontstaan op het gebied van Gorssel, maar breidde zich Spoedig uit op grondgebied van de naburige gemeen te. In totaal zijn ongeveer 60 H.A. dennen en loofhout door het vuur aangetast. De boerderij van den heer M. Koldewey, in de buurtschap Loo, gemeente Bathmen, werd geheel in de asch gelegd. Drie var kens vonden den dood in de vlammen. De motorspuit uit Gorssel en de brandspuit van Bathmen waren ter plaatse, maar kon den zoo goed als niets doen, daar er geen water aanwezig was. INGEZONDEN MF.DEDEELING Bosch- en heidebramcl. Te Someren brak een hevige heidebrand uit bij den Kerkedijk, die zich snel uit breidde. Circa 600 H.A. is verbrand. Ook ging 3 H.A. dennenbosch van den heer Philips te Eindhoven onder Maarheeze verloren. Vee verbrand. Door een feilen uitsiaanden brand zijn de schuur en stallingen, behoorende onder de boerderij van den landbouwer W. Wac- kers te .Sustcren (L.), een prooi der vlam men geworden. Het vee, vier koeien en twee varkens, verbrandde eveneens. Het woonhuis kon gespaard worden. Verzeke ring dekt de schade. De oorzaak is onbe kend. Boerderij afgebrand. In Zwartebroelc, gemeente Barneveld, zijn Zondagnacht het woonhuis, de schuur en een berg van den landbouwer M. Ivamp- horst geheel afgebrand. Vee en inboedel zijn gered. De brand is vermoedelijk door een kunstmoeder veroorzaakt. Het verbran de was verzekerd. Partij hooi verbrand. Zondagavond is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de hooiberg op het erf van den heer Wallet aan den Laarderweg 148 te Hilversum. Het vuur deelde zich spoedig mede aan een op korten afstand staande hooischelf. Door den Zuidoosten wind werd het vuur snel aangewakkerd. Hoewel de brandweer, clie door een voor bijganger gewaarschuwd werd, spoedig aan- wezig was en krachtig optrad, kon zij niet verhinderen, dat 20.000 K.G. hooi een prooi der vlammen werden. Om tien uur smeul de het vuur nog. Verzekering dekt gedeel telijk de schade. Twee verdiepingen uitgebrand. Om negen uur was brand ontstaan in den parfumeriewinkel en drogisterij van .S. de Jong aan de Gysbrecht van Aemstel- straat 124 te Hilversum. Het licht in de woonkamer ging plotseling uit. De oudste zoon zou den winkel ingaan en ontwaarde toen, dat deze in lichtelaaie stond. Het vuur vond in de verschillende parfumerieën een willige prooi. De brandweer was direct ter plaatse en beperkte den brand tot ge noemd perceel, waarvan de benedenverdie ping geheel en de bovenverdieping, behal ve de kamer, uitbrandde. De burgemeester en politic-autoriteiten waren spoedig aan wezig. Verzekering dekt de schade. Als oorzaak vermoedt men kortsluiting Brand in een kolcnbergplaats. In een kolenbergplaats van den lieer B. aan de Slachthuiskade bij den Trekweg in Den Haag is gisteravond tegen zes uur brand ontstaan, vermoedelijk tengevolge Aan baldadigheid van straatjongens. De vlammen namen spoedig een vrij grooten omvang aan, doch de brandweer was er zóó vlug bij, dat het vuur geen kans kreeg, eenig verwoestingswerk van beteekenis te verrichten. Een kwartier later kon de mo torspuit inrukken. Brand op een voetbalveld. In den nacht van Zondag op Maandag zijn het buffet en de kleedkamers op het voetbalveld der Voetbalvereeniging Middel burg geheel afgebrand. De oorzaak is on bekend, verzekering dekt de schade. Heftige kloppartij. Een café kort en klein r geslagen. Zaterdagavond tijdens dc opening van een café op den Rijksweg te Geleen (L.) is het tot een heftige vechtpartij gekomen, waarbij dat café kort en klein werd ge slagen. Te circa 9 uur kwamen daar twee polderwerkers, die twist kregen met den zoon van den caféhouder. Met behulp van de aanwezige gasten werden de herriema kers op straat gezet. Nauwelijks was de rust teruggekeerd, of de deur werd open gegooid en zes polderwerkers traden bin nen, die direct met stoelen en glazen be gonnen to slaan. Met een stootplank werd de deur gerameid. Voordat politiehulp kon verschijnen was het pas geopende café in een»ruïne 'Veranderd. Poging tot doodslag. Te Assen is Zaterdag gevankelijk bin nengebracht de landbouwer H. N. te Rui nen, verdacht van poging tot doodslag op zijn vader aldaar. Een meisje vermist. Uit Roermond wordt aan de „Tel." ge meld: Sedert 29 Maart wordt, te Maas- bracht vermist de 7-jarige Hubertine Evers. Het meisje speelde dien dag om streeks 6 uur op eenigen afstand van de woning barer ouders nabij den weg Maas- brachtEcht. Zij is toen door voorbijgan gers nog opgemerkt. Nadien is zij echter niet meer gezien. Een door de politie inge steld onderzoek bleef zonder resultaat. Thans echter is gebleken, dat een land bouwer te Berkclaar, nabij Echt, op den bewusten dag omstreeks halfzeven een kleinen1 auto uit dc richting Maasbracht heeft zien komen, die in zeer snelle vaart de richting Echt reed. Achter in den wa gen had hij, naar hij verklaarde, een meis je zien staan, dat met de armen wilde ge baren maakte. Hoewel hij dit. alles vreemd vond; had hij hier verder geen aandacht aan geschonken en ook geen aangifte ge daan bij de politie. Het wordt thans niet onmogelijk geacht, dat het meisje ontvoerd is. Griezelige vondst. Bij het graven van de bermsloten voor de toegangswegen tot de nieuwe LTssel- brug aan het Katerveer te Zwolle stuit ten grondwerkers vlak voor het vroegere buitenhuis de Venus op het geraamte van een naar schatting 40-jarig manspersoon. Het geraamte lag 60 centimeter diep los oncler het zand en ongeveer tien meter van het huis af. Vroeger was hier dicht kreupelhout. Tusschen de beenderen lag een zware spoorspijker. Vermoedelijk is heb lijk hier 20 jaar geleden begraven. De toen malige bewoners van de Venus zijn cenigo jaren geleden overleden. Door de justitie wordt een onderzoek in gesteld. Een ondankbare geredde. Zondagmiddag geraakte een wielrijder op den Amsteldijk te Nieuwer-Amstel op onverklaarbare wijze met zijn rijwiel in den Amstel. Dit werd opgemerkt door een pas- seorenclen automobilist, die zich geen oogonblik bedacht, doch zich gekleed te water begaf en er na groote moeite in sla gen mocht den man op den kant te trekken, zulks onder groote publieke belangstelling. Toen de drenkeling goed en wel op den kant was begon hij een toespraak tegen zijn omgeving te houden, waarna hij zijn redder te lijf ging en hem een paar geduchte op stoppers verkocht. Deze verwijderde zich spoedig. De geredde betoogde verder, met dubbelslaande tong, dat ze „Jan de werk man" van het lijf moesten blijven. Het rij wiel werd later opgevischt. Een stoutmoedige minnaar. Zaterdagavond omstreeks elf uur werd er bij de politie tc Arnhem aangifte gedaan, dat er onraad was in een huis aan de Utrechtsché straat. Dc politie kwam en zette de omgeving van het huis af. Er 'bleek een jongeman boven op het dak te zitten. Politie-agenten, die via een zolderraam het dak bereikten, arresteerden den jon geling, wiens dakverblijf argwaan had ge wekt. Heb geval bleek onschuldig van aard. De jongeman had zijn meisje, de dienstbode in het bewuste huis, een bezoek willen bren gen en was daartoe langs eer. regenwater- pijp naai het dak geklommen. Toen hij na deze niet onverdienstelijke prestatie dc dakgoot bereikte, ontwaarde hij bij het zolderraam niet zijn beminde, die van dit onaangekondigde 'bezoek niets afwist, maar de vrouw dés huizes, die opmerkzaam gemaakte op de acrobatische verrichtingen van den minnaar harer dienstbode naar boven was gegaan en den jongeling daa- bij een been vastgreep. Hij rukte zich los en hield zich een poosje in de dakgoot schuil. Bij de komst der politie kwam hij echter te voorschijn. Er was veel belangstelling van de zijde van het publiek. Een optocht met roode vlaggen. Nabij de Langebrug te Haarlem liep Zondagmiddag een optocht, uit ongeveer 120 personen bestaande. In den stoet wer den drie ontplooide roode vlaggen meege voerd en aan de spits was een groot rood doek gespannen tusschen twee stokken. Ter hoogte van de Dubbelebuurt ging een politieagent met getrokken sabel vóór den stoet staan. Vlaggen en doek werden daar op opgerold. De optocht trok verder naar het slachthuiskwartier, maar op de Zo- merkade werd wederom een vlag ontplooid. Een inspecteur van politie, die zich bij dc agenten voegde, heeft toen gevorderd, dat deze vlag werd afgegeven, hetgeen even wel geweigerd werd. Dc inspecteur en de agenten Tverden door de deelnemers aan. den optocht omsingeld, doch zij dreven nemers, H., wonende in de Beeksteeg te Haarlem, voldeed niet aan heb bevel der dezen met den sabel uiteen. Een der deel- politie, zich in een bepaalde richting te verwijderen. Later werd deze man, toen hij op de Bakenessergracht liep, door twee rechercheurs gearresteerd en naar het po litiebureau overgebracht. Hij had boven dien den deelnemers aangespoord, den agent, die het eerst het teeken gaf stil te houden, ondersteboven te loopen. hetgeen inderdaad was geschied. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Overweg-tragedie in Hongarije. Drie leden eener familie gedood, een vierde ernstig gewond, l'n de nabijheid van de stad Hodmezö- Vasarhely is gisteren een wagen, waarin een familie van vijf personen van een brui loft terugkeerde, door een trein gegrepen. Drie inzittenden werden gedood en een levensgevaarlijk gewond. Een 7-jarig meis je bleef ongedeerd. Huis te Chicago ingestort. Vijftien arbeiders gedood en negen gewond. Te Chicago is een in aanbouw zijnd huis van drie verdiepingen ingestort. Vijftien arbeiders werden gedood en negen gewond. Noorlottige vergeetachtigheid! De heer Delannoy, een bewoner van een voorstad van Rijssel, die, naar het heette, in kommervolle omstandigheden leefde en dan ook uit de liefdadigheid zijn bronnen van inkomsten putte, is er dezer dagen lee- lijk ingevlogen. Hij vergat bij het verlaten van de tram I een portefeuille, waarin zich 90.000 francs bevonden. De conducteur, een eerlijk vond haar en bracht haar terug. Als 1 ning kreeg hijtwee francs. Doch de politie werd in kennis g® van het feit dat een man, die geen mj Jen van bestaan zou hebben, in het van een zoo groot bedrag was gevonden stelde een onderzoek in, en het bleek de „arme duivel" een rekening op een groote banken had en dat zijn kinder^ zeer goeden doen verkeeren Natuurlijk werd de liefdadige steun middellijk ingetrokken. Doch daar bleef niet bij. De belastingautoriteiten nen ten tooncele en eischten wat hun komt To S Af ilb ,Pe Krankzinnigengesticht in New Jersejgra afgebrand. - Vierduizend verpleegd door paniek aangegrepe Gisterennacht is het krankzinnige sticht van den staat New Jersey te Mo plain geheel door brand vernield. Van .ierduizend verpleegden maakte zich paniek meester. Velen hunner begomiei! brullen van angst en het mag een woc lo. heeten, dat men hen uit het gebouw redden, zonder dat zich een enkel per* De lijk ongeval voordeed. De schade w tee geraamd op een millioen dollar. Groote brand in Westfaalsch dorp, Gistermiddag is in het huis van een een brand ontstaan, die zich door den ken zuidwesten wind met groote sneli uitbreidde. Verscheidene woonhuizen inkels werden door het vuur aangelen.^ Tot laat in den avond was de brand*fm met het bestrijden van den brand bezi^ zich steeds verder scheen uit te brei! Vijf huizen zijn reeds een prooi der men geworden. op dei De i I Tot lol fee au hol DE ONLUSTEN TE BERLIJN, De staat van beleg in Neukölln opgehii pj Lijst der slaclïtofferi gepubliceerd. De hoofdcommissaris van politie mede, dat aangezien zich in de beide ce:on5; der onlusten, Wedding en Neukölln afgeloopen zestig resp. acht en veertig geen noemenswaardige incidenten hebben voorgedaan, met ingang vai termorgen de bijzondere bepalingen ingetrokken en de politiemaatregelen 3o- opgeheven. Wel zijn maatregelen getr om een eventueele opleving der onlusfe middellijk den kop in te clrukkeq. Door den rechter-commissaris zijn to toe 85 personen, die door de politie gearresteerd, gehoord; tegen 32 verdac verden arrestatie-bevelen uitgevaar Bij de lijkschouwing van eenige slat fers werden kogels gevonden, die perts ter hand zijn gesteld om zoo mojj te doen vaststellen, van welke zijde lijk doodelijke schoten zijn gelost. De lijst der 24 bij de jongste onlui 5o. gevallen slachtoffers is thans gepublice Er komen 5 vrouwen op voor; een v Li door een verdwaalden'kogel in haarlui' kamer getroffen, twee werden gedood zij op het balkon stonden. Onder de mai >a. lijke slachtoffers bevindt zich een oorl invalide en vóqxts drie voorbijgangers resp. 76, 64 en 60 jaar. Het meerendeel slachtoffers is aan het hoofd getroffen, De verschillende proteststakingen te! lijn zijn nagenoeg alle verloopen. Te iBoi zig hebben de communistische bedrijf den op een vergadering geprotesteerd t( het optreden der Berlijnsche politie en arbeiders opgeroepen a.s. Woensdag twee uur de fabrieken te verlaten. JJS In verband met het verbod van dc „1 Front" had gisteren een aantal lniiszoep' gen plaats op de bureaux waar de org satie is gevestigd. Documenten, dossioi ook geld werden in beslag genomen, te Duisburg hadden huiszoekingen pli Een en ander had een rustig en ongesl verloop. In den Pruisischen Landdag diendei iet fczi ;en communisten een motie van wantrou in tegen den minister-president Brauü clen minister van Binnenlandsche ZsRv Grzesinski; tevens wordt aftreden hoofdcommissaris Zoergicbel verlangd, seniorenconvent bepaalde de bei-aai gingen over deze motie op 13 Mei a.s. elu Hevige storm in Londen. Te Londen heeft een storm gewoed, ke tal van schoorsteenen en luiken afgerukt. Verscheidene personen we: jZ( gewond. De luchtdiensteri met het C< )s nent moesten tijdelijk onderbroken woi Dreigende cholora-epidemie in den Pun Een cholera-epidemie dreigt in alk 0j. tricten van den Punjab (Britsch-Indië), q, regeering- heeft reeds speciale voorzo g0 maatregelen genomen. Per reddingboot over den Atlantiscl Oceaan. Een Duitseh zeeman, Paul Muller, Gibara aangekomen, met een redding' n va-n ca. zes nieter grootte, genaamd „A waarmede hij den Atlantischen Oceaan' evergestoken. Muller maakte gebruik een zeil en van riemen. Hij vertrok 6 1928 uit Hamburg en is van plan de voort te zetten naar New York. D< De Familiedrama eischt vijf menschenlevf Een ernstig familiedrama, waarvi tor personen het slachtoffer zijn gewoJ et heeft zich op een landgoed te Neitwi leer bij Neukirch afgespeeld. De eigenaar oop dit landgoed, die in financieele moeilil den verkeerde, heeft Zondagmorgen sehijnlijk door vergif zijn vrouw en ere kinderen om het loven gebracht en dfl enk ook zichzelf van liet leven beroofd.» h rentmeester voncl het echtpaar dood te liggen, terwijl in een andere kamer brei* kinderen, twee jongens en een meis.' oho den leeftijd van 710 jaar, eveneens ind te bed lagen. Het ingestelde onderzoek 'rij: vermoeden, dat het geheele gezin door fine vergiftigd is.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6