i REYMBORG s| blijft in 't got loupe model UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK FAILLISSEMENTEN TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Advertentiën. BAROMETER iNli iaa Ve ZTfB yu 11 1 \F a. telegrafisch weerbericht naar waarnemingen in i morgen van 6 Mei 1929, medegedeeld door het Kon. Ned.. Meteor. Instituut te De Bildt: jogste barometerst.: 763.1 te Isafjord. jagste barometerst.: 740.8 te Scilly. 'erwachting tot den avond van 7 Mei: Jeest prachtige tijdelijk stormachtige ijdelijke tot Westelijke wind. Betrokken zwaar bewolkt met regenbuien. Koe vooral des ochtends. LUCHTTEMPERATUUR 19.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Yan Maandagnamiddag 8 uur tot asdagmorgen 3.56 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 11 gr., 12 gr. en 3 uur 13 gr. C. ingezonden mededbeling. KIESKRING FRIESLAND. JÊ Plaatsver. deskundige Arbeidszaken. Visser 932. v. Welie 3S85. 1 vrije zetel. Als lid: v. d. Borg 185, Bulten 561, ellenh jerenberg 11, Droog 32, Guit 509, v. Hel- nberg Hubar 138, Kampschöer 2419, de I ok 20. Kropman 58, v. Poll 290, Steen- rghe 266, Steenhoff-Smulders 34, Veelen- irf 6, Winter 2, Wubben 4. Als plaatsvervanger: Berger d. Borg 66 Bulten 509, Deerenberg Droog 20, Guit 97, v. Hellenberg Hubar I, Kampschöer 519. de Kok 20, Kropman y, d. Laan 153, Niemöller 696, Oomen I, r. Poll 1,70, Steenberghe 276, Steenhoff- malders 110, Tepe 970, Veelenturf 4, Win- 5, Wubben 12. 2193, jod he 1 stand yring ckers Guit Schröi 238, Adriaa KIESKRING LEIDEN. Yan den totaal-uitslag in onzen Kiefi ring zijn momenteel nog alleen de vol- inde cijfers bekend: Vrije plaats, Lid: Bulten 3498, mr. Hellenberg Hubar 2700, Kampschöer 3298 Veelenturf 518. Dee v. 1 assen ings i. stand, he 843. 4750, >ar 13 mi v. I I Set •nber 4 aken. Koi Bet' nberg ubar 'ff-Ss /into DE BOLLEN-ZONDAG. Gisteren was het officieel de eerste bol- n-Zondag. De trek door het bollenland, waaronder n e dan voornamelijk verstaan de streek tsschen Haarlem en Leiden, was op dezen 'sten bollen-Zondag niet zoo groot als e gewoon zijn. De eerste extra-treinen uit West- uitschland hebben Zondag reeds getoerd. treipreisje HaarlemLeiden of om- ekeerd is trouwens, vooral wanneer men sbruik maakt van de electrisohe met haar roote ramen, wel het meest aanbevelens- aardig. Men doorsnijdt dan het hartje an de bollenstreek tusschen Lisse en Ben ebroek. Zoo ver het oog reikt kan men aar genieten van de pracht die de hyaointenvelden bieden. Gisteren was het de hyacinthen-Zondag. Volgende week zal het meerencleel der yacinthen wel verdwenen zijn. Dan ko len echter de tulpen him tapijt van hei iers 85 ood, geel, rose en donkergetinte kleuren 56, G itspreiden en de liefhebber die dezer da- rijgsn en nog niet zijn longen vulcle met de zoete eur der hyacinthen zal gelegenheid krij- de bloeiende tulpenvelden te bewonde- l&fen. OEGSTGEEST. Een volksgericht. Zaterdagavond is op et Bezuidenhout te 's-Gravenhage zekere D Oegstgeest, die zijn vrouw en twee P inderen in den steek had gelaten, door I ijn wettige vrouw aangetroffen, terwijl hij iet een ander liep. Gedurende deze 6 we en had hij aan zijn vrouw en kinderen een cent ondersteuning gegeven en zij >nberi!SC'1te nu geld van hem. Aangezien de Vienii Dan ijskoud doorliep, trok het publiek par- ij voor .zijn echtgenoote en daar hij ook oen nog niets wenschte uit tc keeren, daal- Wn eenige slagen op zijn hoofd neer. Wel- Ira was hij door wel honderd personen «nringd, die hem den Schenkweg opduw- fen em noodzaakten zijn portefeuille ïoor den dag te halen. Bij zijn eerste greep daarin bracht hij 35 te voorschijn, die bem werden ontrukt en aan zijn vrouw wer den gegeven. Deze viel in onmacht en is gel], wet een kind, dat zij bij zich had, per auto flaar het station in Den Haag gebracht, vanwaar zij per trein naar Leiden vertrok, hij aankomst aldaar verkeerde zij nog ten- van de doorgestane emoties in overspannen toestand, waarom de stations- chef de politie waarschuwde. Per auto van den Gem. Hulpdienst is zij met haar kind toen naar haar woning gereden. Motor tegen een boom. Gisterenavond is te Oegstgeest bij het gesticht Endegeest df heer J. H. S. Dupon uit Botterdam met *ljn motorfiets tegen een boom gereden. De heer D. liep vrij ernstige kwetsuren op. Mej. Plantinga uit Hillegersberg, die op de duo-zitting zat, werd liclit gewond. Beiden zijn door den gestichts-geneesheer dï. Querido verbonden. In de Janvossensleeg is Zaterdag een rijwiel ontvreemd, dat voor een woning was geplaatst. De dader, zekere J. H. V., schoenmaker te Roelofarendsveen, is al daar aangehouden en naar Leiden overge bracht. De fiets, die reeds verkocht was, is in beslag genomen. LANGERAAR. Ze zijn er weer. Op de veiling St. Phocas alhier zijn de eerste peulen aange voerd door de leden de liecren A. Keizer en A. J. v. d. Hoorn Jzn. LISSE. Diefstal. Zaterdagmorgen tusschen 9 en 10 uur is ten nadeele van de aannemers firma Gebr. Molenaar alhier uit diens on gesloten kantoor een kistje geld circa f 1000 de loonen voor de werklieden ontvreemd. Van den dader geen spoor. Van het geval is aangifte gedaan bij de politie. NOORDWIJK. Aanbesteding. V 17 Mei a.s. zul len door B. en W. al.. des voormiddags te 11 uur in het Band huis worden aanbe steed het bouwen van 32 arbeiderswonin gen op een terrein gelegen tusschen de IJmuiderstraat en Egmonderstraat alhier. VOORSCHOTEN. Collecte. De Zeereerw. heer F. G. Wesseling O. S. A., pastoor te Oostzaan, heeft in de parochiekerk van den H. Lau- rentius alhier een liefdadigheidspredikatie gehouden in de Vroegmis en in de Hoog mis, waarna een collectewerd gehouden voor den bouw van een nieuwe kerk te Oostzaan. De collecte bracht op de somma van 312. WARMOND. Weer brand bij „Padox". De inwoners dezer gemeente werden gisterenmorgen opgeschrikt door het luide loeien der sirenes van de fabriek der N.V. Houtbouw- en Timmerfabriek „Padox". Weldra bleek dat een der gebouwen dezer fabriek in lichte laaie stond. De brand liet zich aanvankelijk zeer ernstig aanzien, doch dank zij het zeer krachtig ingrijpen van de brandweer, die met een motorspuit zeer spoedig ter plaatse was, en mede dank zij de gunstige windrichting bleef de brand beperkt tot het machinegebouw en de exhausters. De schade, die door verzekering gedekt wordt viel nogal mee; behalve de machinerieën is een kleine hoeveelheid hout verbrand. - Dit is cle zesde maal in anderhalf jaar tijd, dat voor deze fabriek de hulp van de brandweer wordt ingeroepen. Wij vernemen, dat het gemeentebestuur maatregelen overweegt, om b.v. door extra strenge toepassing van de Hinderwet, de telkens herhaalde branden bij „Padox" te voorkomen. Bevordering vreemdelirger.bezoek. Ten. Raad huize alhier had een bijeenkomst plaats ter bespreking van te nemen maat regelen en te voeren reclame ter bevorde ring van het vreemdelingenbezoek aan deze ;emeente welke bijeenkomst was uitge schreven door Burgemeester en wethou ders dezer gemeente. Als spreker voor dien avond was uitgenoodigd de heer W. P. F. ran Deventer, directeur van de Algemeen e Nederlandsche Vereeniging voor Vreemde- lngen Verkeer die aan deze uitnoodiging gaarne gevolg gegeven had. Te ruim acht uur opende de burgemees ter deze bijeenkomst en sprak als volgt: Met voldoening moge ik constateeren, dat zoovelen zich naar hier hebben bege ven, om nader ingelicht te worden omtrent het groots nu dat gelegen is in een doel- trefefnde reclame ter bevordering van het vreemdelingenbezoek. Ik heet U allen van harte welkom en inzonderheid de heer van Deventer, directeur van het Bureau van de Algemecne Nederlandsche Vereeniging voer Vreemdelingen Verkeer, die zich zoo wel willend beschikbaar heeft gesteld deze aan- nheid nader uiteen te zetten. Aan U is een uitnoodiging gericht om na der te vernemen het groote nut dat spe ciaal" voor deze gemeente gelegen is in het bevorderen van het Vreemdelingen bezoek. Zij die geen uitnoodiging hebben ontvan gen mogen daarin niet zien dat wij op hun bijwoning deze bijeenkomsct minder prijs stellen, maar is alleen gelegen in de om standigheid dat ruimte te kort. schiet om allen te doen profiteeren van hetgeen de heer van Deventer U zal voorhouden. Ik hoop dan ook dat geen der ingezetenen meent te kort te zijn gedaan geen uitnoo diging te hebben ontvangen, met opzet 'heeft dit geenszins plaats gevoden, niet al leen zoude dit onheusch zijn maar ook ab soluut in strijd met de bedoeling het Vreemdelingen Verkeer te bevorderen, daar ook in deze aangelegenheid alles af hangt van een eendrachtige samenwerking. Waarin dit succes zal bestaan gij zelf zult het begrijpen n.l. in de foreele en ook financieele steun. Ik moge U dan ook ver zoeken niet te karig te zijn, geeft ten volle moreele steun en teekent ieder voor een flink bedrag als finacieele steun. Wij zijn er van overtuigd, dat daarmede geen Uwer bedrogen uit zal komen. Hiermede verklaar ik deze bijeenkomst geopend en geef gaarne het woord aan den heer van Deventer. De heer van Deventer, thans het woord verkrijgende, zette op een aangename, be vattelijke en duidelijke wijze uiteen de voordeelen die verbonden waren aan goed georganiseerd Vreemdelingenverkeer in deze gemeente. De geheele causerie ge tuigde van een doorwrochte kennis van deze materie. Allereerst gaf spreker een historisch overzicht van het vreemdelingen verkeer waarbij spreker oumerkte dat het reizen en trekken steeds in het bloed den mensch gezeten had. De handel dreef er toe. aldus spreker, groote tochten to ondernemen, niet alleen de hoop naa win was de alles overhe er schend© factor, doch ook de geestelijke behoeften naar wetenschap en kunst waren factoren, die ingezonden mededeeling. tot dergelijke tochten leiden. Vreemdelin genverkeer is eigenlijk geboren toen het verkeer en daarmede de verkeersmiddelen ovér 'hand toenamen. Toen was de lijd ge komen om een en ander in goede banen te leiden en is het thans onmisbare Vreemde lingenverkeer geboren. Men denke vooral niet dat onder het woord vreemdelingen verkeer moet worden verstaan buitenlan ders, niets is minder waar als dit. Een Gro ninger is in Limburg een vreemdeling e veni al s een Brabnder in Holland. Met staving door feiten toonde, spreker aan dat voor al len zonder uitzondering het vreemdelingen verkeer van belang is hetgeen spreker sa menvatte onder de leus: „Bevordering van vreemdelingenverkeer beteekend bevorde ring der nationale welvaart. Thans zijn wij gekomen aldus spreker tot de middelen die te baat genomen kunnen worden om recla me voor het vreemdelingenbezoek te ma ken. Deze zijn velerlei, een pakkende pit tig brochure, een goed uitgevoerde reclame plaat, de film, de radio en nog meer andere gelegenheden. Voopaï de twee eerste wijze van reclame maken zijn voor een plaats als Warmond bij uitstek geschikt, ook gezien van het standpunt der kosten. Het versprei den van een reclameplaats is moeielijker als het ontwerpen derzei ve. Dit vereischt groote ervaring. Spreker heeft de reclame plaat van Warmond gezien en vindt deze sprekend en doeltreffende. Zoowel hij als zijn geheele staf zijn gaarne bereid om trent de verspreiding steeds alle gewensch te inlichtingen te verschaffen. Thans komende tot het doel van zijn causerie zegt spreker het zeer jammer te inden dat in Warmond geen Vreemdelin genverkeer is en zegt de daad van het Ge meentebestuur om in deze het initiatief te nmen ten hoogste te apprecieeren. Bedenk toch goed, aldus spreker, dat Warmond is het eldorado der watersportliefhebbers, Warmond met zijn mooie meeren gunstig gelegen in het centrum van het land, aan den 'hoofdspoorlijn, omgeven in het voor jaar door de beroemde en prachtige bol lenvelden. Helaas door weinigen als zooda nig bekend. Maar reclame, vestig steeds en aldoor, ,de aandacht op Uw mooie gemeenteen ik ben er van overtuigd, dal Warmond bij deze reclame wel zal varen. Een krachtig applaus beloonde deze met gloed en warm te uitgesproken reden en de Burgemees ter bracht dan ook een woord van welver diende dank aan den heer van Deventer. Spreker hoopte dat allen zouden medewer ken, moreel en financieel om van Warmond te maken wat er van te maken is, een plaats gezocht door de Vreemdelingen. Van de gelegenheid to vragen te stellen werd gebruik gemaakt door den heer Ver- sluijs, die vroeg hoe het stand met de oude vereeniging? Bestaat deze nog of is zij op geheven. De Biu'gemeester verwees naar de desbetreffende rondgezonden circulaire waarin de officieele opheffing der oude vereeniging was medegedeeld. Wethouder Oudshoorn, vroeg of thans alle aanwezigen overtuigd zijn van het geen de heer van Deventer had gezegd n.l. dat allen inzonder de neringdoenden moe ten medewerken om door een krachtige re clame Warmond vooruit te helpen. Het spijt spreker dat hij zich met het gesproke ne van den Burgemeester niet kan vereeni gen, dit wat betreft de opkomst. Spreker heeft zich hieraan geergerd en ergert zich nog dat velen aan de oproeping geen ge-' volg hebben gegeven. Door zijn zaak slaat spreker midden in 'het vreemdelingenver keer, hij weet hoe enthousiast de vreemde lingen zijn voor deze gemeente doch hij weet ook bij ervaring hoe weinigen van Warmond iets weten. Met klem vroeg spre ker ieder in zijn kring de menschen te be werken om daadwerkelijk hun steun te ver- lcenen. Maar het moet gaan. ongedwongen, niet om personen te believen, maar over tuigd moet- men zijn van het groote be lang dat Warmond heeft bij een krachtige bevordering van het vreemdelingenbezoek. De heer Uit den Boogaard weet de niet groote opkomst aan den ongelukkig geko zen datum dezer bijeenkomst. Vrijdags .Hulst was van oordeel dat meigeen thuis gebleven was, omdat de meening had post gevat, dat een ieder 25 moest storten hetgeen niet een ieder convennieerdc. De heer Kieken vroeg wat nu eigenlijk de bedoeling was, wilde men een vereeni ging oprichten, een comité of wat dan ook. Hij zou gaarne zien dat door B. en W. eenige personen werden aangewezen, die als de meest bijgedragenen in voortdurend contact met B. en W. zouden staan tot be spreking van eventueele plannen. Wethouder Oudshoorn voor zich per soonlijk zeide in het geheel geen voorstan der te zijn voor het oprichten van een ver eeniging en zou zich dan ook terug trek ken. wanneer hiertoe werd overgegaan, al zou hij zijn geheele steun hieraan niet ont zeggen. Wij moeten aldus spreker hebben ■menschen met initiatief, menschen waar van iets uitgaat, met ondernemingsgeest, en vooral menschen met relaties. Die kun nen Warmond brengen waar wij het heb ben willen. Een vereeniging i& hiervoor een niet te onderschatten bezwaar. Dr. Walenkamp meende geconstateerd tc hebben dat de meeningen over het al of i niet oprichten van een vereeniging nog al uiteen liepen en zou te dezer zake gaarne eens de meening willen hooren van den heer van Deventer, die als bij uitstek des kundig wel de meest praktische oplossing voor Warmond zal weten aan te geven. De heer van Deventer meent" waar hier de gemeente krachtig is voorgegaan de toestands eenigszins anders is als op an dere plaatsen, waar he.t initiatief gewoon lijk uitgaat van de ingezetenon zelf. Hij is van oordeel dat deze aangelegenheid zich zelf wel zal oplossen. Yoorloopig is slechts de kwestie een goed begin te maken. Nadat door Dr. Walenkamp nog enkele oplossingen aan de hand waren, gedaan, werd na nog eenige bespreking besloten om een nieuwe bijeenkomst uit te schrijven op 15 Mei a.s. voor welke bijeenkomst alle belanghebbenden zullen worden uitgenoo digd en waarbij een en ander nog eens na der onder het oog zal worden gezien. Aan de aanwezigen werd een lijst ter teekening aangeboden waarop onder voorbehoud reeds voor een bedrag van 395 geteekend werd. Door Dr. Walenkamp werd med namens de aanwezigen een woord van hartelijken dank gebracht aan Burgemeester en Wet houders voor hel in deze genomen initiatief en hij hoopte van harte dat de pogingen met succes bekroond zullen worden in het belang van Warmond, waaraan hij niet twijfelde. (Gedeeltelijk gecorrigeerd). ALPHEN AAN DEN RIJN. Ongeval. Bij een bewoner in de Prins Hendrikstraat kwam Zaterdag een ligee- rende juffrouw zoodanig van de trap te vallen, dat zij bewusteloos bleef liggen en er direct geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Personalia. Aan de Chr. school wijk Hoornis benoemd als onderwijzeres Mcj. N. Meijer van Scheveningen, aan de Chr. school Julianastraat tot onderwijzer de heer E. Jongstra. De zweminrichting. Naar we vernemen is de opening van de. Alphensche Zwemin richting verdaagd tot 15 Mei a.s. ZEVENHOVEN. Brand. Aan de Kromme Mijdrecht ontstond een begin van brand in de schoorsteen van wed. V. Gelukkig werd het vuur spoedig gedoofd. Auto omgeslagen. In het Blokland sloeg een auto om. De bestuurder kwam er goed af. Zeer gehavend was het gerij. De auto werd later op sleeptouw genomen. Twist. Dezer dagen kregen eenige tuinders in Blokland twist over de toe gang tot een der aldaar gelegen tuinen. Deze twist liep zoo hoog, dat één der man nen met een hakmes den tuinder v. E. te lijf wilde gaan. Gelukkig bleef het bij een kleine verwonding aan één der handen. Van een en ander is aangifte bij de poli tie gedaan. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor Luxor: Goedgekeurd voor Trianon: Goedgekeurd. City: Goedgekeurd. •olwassenen. volwassenen. Uitgesproken De nalatenschap van C'. E. Th. Baetings, gewoond hebbende tc B 1 e i s w ij Ir; cur. mr. A. C. J. Yegter. 400 doo.den geteld. Tusschen Kahi en Ba- ghan ontstond over een afstand van 25 K.M. een scheur in den grond van 3 M. ■breedte. De nood in het geteisterde gebied wordt nog verhoogd door gebrek aan wa ter, aangezien ook de bevloeiingswerken zijn vernield. Verscheidene reddingsexpe dities zijn op weg naar liet geteisterde gebied. Dynamietontploffing. BRUSSEL 6 Mei. (V.D.) In eij dynamiet- fabriek bij Charleroi heeft een ontploffing plaats gehad, waarbij drie arbeiders werden gedood. De fabrieksgebouwen werden ge heel vernield. Drie kinderen gestikt. HALLE 6 Mei (V.D.) Tc Golbilz ging een vrouw boodschappen doen en sloot haar 3 kinderen tijdens haar afwezigheid in dc woning in. Toen zij terugkeerde, vond zij de 3 kinderen door gas gestikt. Pogingen om de levensgeesten weer op te wekken mislukten. De vrouw moest in een inrich ting worden opgenomen. Trambotsing. WEEXEN, 6 Mei (V. D.) Gisteravond botste in de Maria Hilferstrasse twee trams tegen elkaar. De schok kwam ern stig aan. Negentien personen werden ge wond, waarvan twee ernstig. Tramongeluk te Neurenberg. NEURENBERG. 6 Mei. (V. D.) Tenge volge van het weigeren van dc hemmen liep hedenmorgen een tram nabij de Neu- tor te Neurenberg uit de rails. J)e motor wagen reed tegen een breed e steenen stoep op. De stoep werd vernield terwijl heb voorste gedeelte van den motorwagen ge heel werd ingedrukt. De bijwagen werd omgeworpen. Acht passagiers liepen lichte verwondingen op. De Berlijnsche onlusten. De begrafenis der slachtoffers. BERLIJN 6 Mei. (V.D.) Gemeld wordt, dat in een Berlijnsche fractie-zitting van de communistische partij besloten is, den strijd tegen de politie-terreur en voor de 'vrijheid van vergadering en demonstratie voort te zetten en te verscherpen. Speciaal de begrafenis van de b ijdc onlusten om het leven gekomen arbeiders moet een grootsche demonstratie worden. Alle krachten moeten worden ingespan nen, dat de arbeiders op den 'dag van do begrafenis en wel voornamelijk Woensdag middag tegen 2 uur de bedrijven verlaten en dat de transportarbeiders tusschen 2 uur en 2.50 uur heb werk staken. Men deelt voorts mede, dat de Roodc Frontstrijdersbond besloten heeft, de door den Hamburgschen senaat verboden rijks- bijeenkomst in Saksen op Pinksteren toch te houden. Roode Frontstrijdersbond in Pruisen verboden. BERLIJN, 6 Mei. (V.D.). Naar van wel ingelichte zijde wordt medegedeeld, zal het verbod van den Rooden Frontstrijdersbond in Pruisen hedenmiddag officieel worden uitgevaardigd. Tot nog toe bestaat niet 's voornemen, dit verbod voor het geheele rijk te doen uitvaardigen. Wol heeft de rijksminister van binnenlandsche zaken dc regeeringen der andere landen van het verbod in Pruisen in kennis gesteld. De aardbeving in Noord-Oost-Perzië. LONDEN. 6 Mei. (V. D.) Het aantal slachtoffers van de aardbeving in Perzisch Turkestan wordt volgens dc laatste be richten geschat tusschen de 1000 en 3000. Volgens de „Chicago Tribune" is deze aardbeving, die de provincie Chorasan teisterde, een der zwaarste, die Perzië ooit gekend heeft. De materieele schade valt nog niet te schatten. Binnen een tijdsver loop van 24 uur werden op verschillende plaatsen in de provincie 12 aardschokken gevoeld. De verwoestingen vonden plaats van Mesjed tot Bendoeriges, een vrij be langrijke haven aan de Caspische zee. De schokken duurden van 20 sec. tot 3 minu ten. Te Sjirwan en op talrijke andere plaatsen bleef geen enkel gebouw ge spaard. Alleen reeds te Budjnur werden ROTTERDAM, 6 Mei. Vee. Aangevoerd: 602 vette runderen, 251 vette kalveren, 106 schapen of lammeren, 780 varkens. Prijzen Koeien lc kw. 5153, 2e kw. 4547, 3e kw. 32 1/2—37 1/2; Ossen lc kw. 5051, 2e kw. 45—17, 3e kw. 42; Kalveren le kw. 80S5, 2e kw. 6570, 3e kw. 5057 1/2; Schapen 3036; Lammeren 2232; Varkens le kw. 45—44 2e kw. 43. OverzichtKoeien en ossen langzame handel, prijzen iets vaster; vette koeien: handel tra tg prijzen als vorige week; Schapen en lammeren: vlotte handel, prij zen als vorige week; varkens: vlotte han del, prijzen hooger. AMSTERDAM, 6 Mei. Vee. Aanvoer 5-fO vette koeien le kwal. 1.041.17, 2c kwal. 0.86J.02, 3e kwal. 0.680.84; 65 melk en kalfkoeien 275—375; 19S vette kalve ren Ie kwal. 0.90—1.02, 2e kwal. 0.80— 0.90, 3e kwal. 0.700.80; 195 nuchtere kalveren 815, 46 schepen 3642; 560 varkens Holl. le kwal. 1.041.06, 2e kwal. 1.021.04, Overz. en Gcldersche le kwal. 1.04—1.06, vette varkens 1.02—1.04; 45 paarden 120—220. DELFT, 4 Mei. Kaas. Aanvoer 23 stapels komijne kaas, 4622 kilo. Prijs 3582 cent- per kg. Handel gewoon. BOSKOOP, 4 Mei. Bloemenveiling. Ro zen per bos' van 10 stuks: Ophelia 1.31, Golden Ophelia 1.22, Hadley 1.72, G. Pernct 1.70, Columbia 1.42, Butterfly 1.33, Mac Keiler 1.50, Wilhelm Korde's 1.83, Rosalandia 1.25, Polyontharozen 1.30. Diversen: Lthyrus 32 cent per bos, Violieren 1.26 por bos, Tulpen 70 cent per bos, Balrozen 75 cent- per tak. ROELOFARENDSVEEN, 3 Mei. Groen- tenveiling. Sla 6.5011.80, Idem No. 2 2.604.20 per 100 krop; Andijvie 37 cent per kilo: Snijboonen 2.002.25, Prinsen- boonen 1.0.3 per 100 stuks; Peulen 1.23 1.36 per pond; Aardbeien 1.101.11 per doosje. TER AAR, 3 Mei. „St Phocas". Sla T 4.20—10.70 mi Sla IT 1.40—4.20 per 100 krop; Sla vellen 3570 cent, per kist; Spi nazie 20.2024.90 per 100 Kg.; Radijs 4.20 per 100 bos; bloemkool 21 cent per stuk. WISSELNOTEERINOEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.971/2 Londen 12.07 New-York 2.483^ Parijs 9.72 Brussel 34.52l/« Zwitserland 47.91 Milaan 13.03l/2 Madrid 35 60 Oslo 66 321/-» Kopenhagen 66.:!i"/ö Stockholm 66.4G1/.-, Ween en 31.32' Praag 7.351 Boedapest Hiermede geven wij kennis dat ht'den^^nr is overleden lm# trouwe k n ech tj o Vl 4 3 6 CORNELIS KfMRShAAL Nie u w M\\ «Ai3/? l'.fuOTTEVEEL Zonen. Sassenlieini. I Mei 1929.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3