HALLO! HIER IS DE" FOTO cemengde berichten i AT 25 buitenl. berichten De onlusten te Berlijn luchtvaart eede blad de leidsche courant. zaterdag 4 mei 1929 ONGELUKKEN. LACHT0F7ERS VAN HET VERKEER. Aan de gevo!gen overleden. Gisteren is de heer Dietvorst, een der aehtoffers van het ongeluk op den Wouw- heweg te Bergen-op-Zoom, waarbij een ito in botsing kwam met een driewieler, [n de bekomen verwondingen in het Al- •.meen Burger gasthuis aldaar overleden. Knaap onder een auto. Het 9-jarig knaapje J. G. te Maastricht op den aanhangwagen van een voor lijdende auto. Bij het afstappen geraak- de jongen onder de wielen van den aan- mgwagen, waarbij een der beenen to- al werd verbrijzeld. Het ventje is in het ïpitaal aan de bekomen wonden over- Verdronken. Gistermiddag is de 30-jarige roeier M. .te uit Rotterdam van de Boatmen Corn- inv, in de Waalhaven verdronken. Hij bestuurde een roeiboot bij het vast ten van een Italiaansch schip, toen otseling de schroeven gingen werken. O. 3rd angstig en sprong overboord. Een ir later werd het lijk opgehaald. Te Suameer is het 3-jarig zoontje H. Zwart in een gracht verdronken. Trap van een paa.'d. Donderdagmorgen is een landbouwer te ieuwer-Amstel bij het op stal brengen van paard onverwacht zoodanig door het jcr getrapt, dat zijn rechterbeen op twea ïatsen brak. Hij werd per auto naar een >keninrichting te Amsterdam overge- acht. el.pt arme- naten 2.50 |JN VARKENS WERDEN TE LAAG GETAXEERD. Handelaar te Bergen op Zoom zoekt troost voor zijn teleurstelling. j hevige vechtpartijen kwam [hij op het „bureau" terecht. iTJit Bergen op Zoom wordt aan de „Tel.'' sneld: Het gebeurde in het bekende café in den heer W. alhier tijdens de levering exportvarkens. Reeds in de vroegte waren twee varkens- mdelarens die eenige krulstaarten hadden iaden, met hun wagens aan de barcule t plaatse gearriveerd. Den eigenaar der reeebrug, die zelf weegt, werd verzocht er juiste gewicht der beestjes vast te ellen. Terwijl deze daarmee doende was, erd hem door den handelaar, die tus- ihen haakjes erg driftig aangelegd moet jn, gevraagd hoe zwaar hij de varkens hatte. In den veehandel doet men dat arne, zooals men weet. Nu wilde het on- Juk, dat de weger de varkens twee kilo- am lichter schatte dan deze door den tenaar waren getaxeerd. Dit feit was al ldoende om den laatste zóódanig uit zijn icur te helpen, dat hij de varkens, die is nog niet afgewogen waren, van de bas- Ie sleepte en deze terug op zijn wagen acht. Van dit oogenblik af nu is de man met- !n zijner kameraads danig aan het drin- m gegaan. Beiden waren binnen een uur ió dronken, datzij elkaar te lijf gin- :n en holderdebolder over de straatstee- in lagen te rollen, waarbij zij blauwe en wonden aan voor- en achterhoofd kwamen. Na deze vechtpartij werden weer met isschen moed" (beiden warén blijkbaar it ontnuchterd) de noodige potjes bier borreltjes geconsumeerd, en nauwelijks in half uur later waren de heeren opnieuw an het vechten. Een Zeeuwsch handelaar, die eveneens café binnenkwam, wilde de vechtenden in elkaar scheiden, maar dit werd noch oor de vechtenden noch door eep tweetal getuigen" geduld, met het gevolg, dat zij evieren op den Zeeuw lostrokken. Deze, iet wetend wat ter verdediging te doen, ok zijn mes, waarop zijn belagers reti- lerden. Het onderbroken gevecht werd itusschen opnieuw hervat en in den paar- enstal voortgezet, waar een aantal nieu- e blauwe plekken de reeds besta aide wam vermeerderen. Ten slotte begon dit alles, dat een roote opschudding in de buurt verwekte, :n eigenaar van het koffiehuis leelijk te ïrvelen. Hij gooide het lastig gezelschap uiten de deur, en sloot zijn inrichting. .Een half uur later ongeveer, toen de heer ij' dacht, dat de ruziemakers wel verdwe- S?j|' en zouden zijn, ontsloot hij zijn zaak weer. []lj( laar nauwelijks eenige minuten later ver- chenen de belhamels oprieuw. 7^$ Thans was het echter den eigenaar ge- ieg. Hij belde de politie op, die op zijn - erzoek het lastige heerschap, zekeren v. li., uit het café verwijderde. Deze vond F lit zóó brutaal, dat hij tegen den agent ■w,J eide een klacht tegen hem te zullen indie- "X 'en op het politiebureau, vanwege het on- Q 'echt hem aangedaan. Zóó zeker was hij van zijn zaak, dat hij :v ^elfs den a^nt vrceg hem naar het buveau van politie te willen begeleiden, waaraan, ïaar de lezer zal begrijpen, door den die- Jaar van den H. Hermandad gaarne gevolg Ferd gegeven. De commissaris van politie vond tiet toen bij nader onderzoek gewenscht, M._ een tocsjh in een gced afgesloten celletje te ateu uitrusten van zijn vermoeieniss: Wij Ye-^^-'en, dat de vier pond var- isvleesch, die van dit alles de schuld zijn, duur zullen zijn. Inbraken. In de gemeente Spaubeck werden de laatste nachten vei*schillenie diefstallen ttet braak gepleegd. Zoó werd bij de eerw. Zusters twee keeren ingebroken. Hier was de buit gering. Bij den molenaar M. stalen de dieven SO E.G. vlcesch, 50 llessehen wijn, EK INGEZONDEN MEDEDEELING HET NIEUWSTE F0PULA1 STEE De schilderijendiefstallen. Bij een der verhooren, die de aangehou den jonge man moest ondergaan in ver band met het door hem gestolen schilderij :n het Rijksmuseum," ga-g hij te kennen, dat hij met zijn vader was meegegaan en dat de vader zich aan den diefstal had schuldig gemaakt. In verband daarmede heeft dq politie van het bureau Leidschepleir. ook den vader van den arrestant, een 55-jarig man, aangehouden. Deze ontkent echter tens sterkste. Nader wordt gemeld, dat de jongeman bekend heeft. Hij zal heden ter beschikking van de justitie gesteld worden. Zijn yader is op vrije voeten gesteld. De gefingeerde roofoverval te Deventer. Naar wij vernemen zal de zaak tegen de verdachten van den gefingeerden roofover val te Deventer, waarbij een bedrag van ongeveer 15.000 is zoekgeraakt, door <ie rechtbank te Zutphen in haar zitting van 17 Mei a.s. worden behandeld. Moordaanslag op een station. Een uil Zutfen afkomstige vrouw, ge naamd W. G. H., die sedert eenige dagen in een volkslogement te Deventer in dienst betrekking was, kreeg gisteren bezoek van zekeren B. uit Enschedé. Deze wilde blijk baar connecties met haar aanknoopen en nadat het tweetal eenigen tijd samen had doorgebracht, verzocht hij haar hem naai den trein te vergezellen. Op het perron gekomen trachtte B. de vrouw over te halen met hem naar Ensche dé te gaan, hetgeen zij weigerde. Toen hij bleef aandringen nam zij de vlucht en liep het reiskaartenbureau binnen, achtervolgd door B., die haar in een hoek van het bu reau verschillende vrij ernstige messteken toebracht. Dadelijk werd de politie gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse was en B. arresteer de, terwijl de vrouw naar het ziekenhuis werd vervoerd. De toegebrachte verwon dingen zijn wel ernstig, doch niet levensge vaarlijk. Het geval veroorzaakte in de ves- .tibule van het station vanzelfsprekend groote sensatie. Omtrent den brand in de Dakpannenfa- De brand te Ec'nt. brick nabij het station te Echt, kan nog gemeld worden, dat ook een van dc groote pannenschoppen geheel vernield is. De brand ontstond aan de Zuidzijde van het hoofdgebouw, waar 5 of 6 o^ens stonden. Een der ovens heeft vermoedelijk den brand veroorzaakt. Ook de machinekamer brandde geheel uit, terwijl een transporteur verweest werd. De schade, welke door verze'rehng gedekt wordt, loopt in de duizenden. Witte Stad-loten in beslag genomen. Naar wordt vernomen, heeft de commis saris van Politie te Deventer ten huize van den sigarenwinkelier J. v. Oosterum, alle loterijstukken in beslag genomen van de N.V. Alg. Bouw- en Expl. Mij. De Witte Stad, gevestigd te Amsterdam en trekken de op de Staatsloterij. Deze loterij zou on geoorloofd zijn. HERNIEUWDE STRIJD IN NEUKÖLLN. Machinegeweervuur op de daken. Vijf onschuldige slachtoffers. Het einde in zicht. De uitzonderingsmaatregelen, die dooi den eBrlijnsohen politie-prcsïdcnt voor de districten Wedding en een deel van Neu- kölln getroffen zijn, bet eekenen feitelijk voor deze buurten den staat van beleg. Het is er verboden, zich gedurende den dag zonder noodzaak op straat te bevinden Wie de afgesloten huizenblokken verlaat- of binnengaat, wordt gefouilleerd. Bij het vallen van den avond was ieder verklei- ih 'deze buurten verboden, met uitzondering voor geneesheeren en ziekenverplegers. Eveneens is het de bevolking verboden, vensters te openen of ze'fs in de aan de straat liggende kamers licht te branden. Wie zich aan deze bepalingen niet houdt, loopt het gevaar, dat zijn woning- onder vuur wordt genomen. Deze strenge veror dening moet verhinderen, dat de relletjes zich herhalen. Het optreden van de politie is al gen.een scherper geworden. Het onrustigst gaat het toe in Neukölln, waar gisteren welis waar alle barricades opgeruimd konden worden, maar waar toch den heelen dag nog geschoten werd. Daar d'e schoten steeds uit de huizen en van de daken worden ge lost, zonder dat de agenten hun tegen- sanders zien, neemt hun verbittering toe. Zij schieten op elk venster en iedere bal kondeur. die open gaat. Hieraan hadden drie vrouwen het te wijten, dat zij gisteren in den loop van den middag door kogels doodelijk getroffen werden. Twee van haar waren schoonmaaksters, die blijkbaar op een balkon een kijkje wilden gaan nemen. Het vierde slachtoffer, dat heden te betreu ren valt, had evenmin iets met de betoo gingen e maken. Het was een arbeider, die snel de Hermannstrasse wilde oversteken, doch midden op straat, door een kogel ge- stroffen. dood neerviel. „Hier w i r d geschosse n". Uiterlijk maakte ook gisteren de omge ving van de Hermannstrasse een dood- schen indruk. Dit was het gevolg van het feit, dat zoowel de poli ie als de onruststo kers hun best doen, zich verdekt op te stellen. Nadat in den loop van den mor gen het tramverkeer hersteld was, moest dit later op den dag opnieuw gestaakt wor den. Gewerkt werd evenmin. De meeste winkeliers hadden hun zaken gesloten. •Slechts bij uitzondering waagden zich voor bijgangers op straat, daar borden ..Hier wird gesehessen" voldoende op het gevaar van den toestand wezen. Omtrent het aantal slachtoffers, dat in den afgeloopen nacht is gevallen, loopen de schattingen uiteen. De bladen spreken van drie dooden, twaalf zwaar- en dertig licht gewonden, maai- vcegen er aan toe, dat in het bijzonder het aantal gewonden onmo gelijk vastgesteld kan worden. Gedwongen z o I f h u n barricades op te ruimen. Tot een typeerend incident kwam 'het eergisteravond in de Eöslinerstrasse. Een afdeeling politie, die in burger gekleed was, was de straat binnengedrongen en slaagde er in, tegelijk met een geuniform- do afdeeling, ,d:e van den anderen kant on- rukte, een barricade in te sluiten. Zij maakten 17 jon communisten gevangen. Al deze opgeschoten jongens..die hoogstens £0 jaar oud waren, beschikten over splinter nieuwe revolvers c-i waren overvloedig van munitie voorzien. Nadat zij ontwapend wa ren, dwong de politie lier, de barricade, dfe zij hadden opgeworpen, weer uit den weg te ruimen Wegens de duisternis in de straat begrepen de communisten in de hui zen niet heel goed, wat er aan de han was en vuurden voortdurend on de geunif wdc oolitic. De jonge opreerli-nen gevTelden zich rnfuurenl- ook jgelf bedreigd, -terwijl zij balken en steenen wegsjouwden, rieden zij zoo hard zij konden naar boven: Ge nossen richt seh:essenNa hun onruï- mingswerk te heben verricht-, verhuisden zij naar het arrestantenlo-kaal. lTit verschillende aanwijzingen meent de politie te kunnen opmaken, dat de onrust stokers onder een centrale leiding- operee- ren. De barricades waren meestal on vak kundige wijze gebouwd en er in het bijz m- der op ingericht, de- bewegingen der pant serauto's te belemmeren. Onderling heb- beu de oproermakers waarschuwingsdien sten, die hen van de bewegingen der poli tie op de hoogte houden. - Onverantwoordeli;!r'is het stoken der communistische leiding, die, nu het aantal dooden reeds ver in de twintig is gelóo- pen, nóg altijd voortgaat het volk op te hit sen. De communisten streven de hersen schim na, zich door gc-welddadig verzet meester van den toestand te maken. Stakingsbeweging niet van beteekenis. In vergeliiking met do honderddtiizende arbeiders, die in de Berlijirsche fabrieken werkzaam zijn, waren de partieele stakin gen, waartoe het heden gekomen is, niet van beteekenis. De bedrijven, waar het werk is neergelegd waren geen van alle van groóten omvang. Karabnen omhoog en omlaag. De aandacht der politic concentreerde zich gisteravond steeds meer op het be dreigde gebied in Neukölln, terwijl het in Wedding sinds den middag vrijwel rustig is. De politie heeft zoo buitengewoon stren ge maatregelen genomen, dat niemand zich den ernst van den toestand kan ontvein zen. Twee vrachtauto's, bemand met agen ten, die met karabijnen bewapend zijn, rij den achter elkaar door de straten. Terwijl op den eersten auto de 25 loopen der ka rabijnen omlaag, naar de straat gericht zijn, richten de agenten op den tweeden auto hun geweren voortdurende op de vensters en daken. Die een openvenster heeft, wordt aangemaand het te sluiten, daar er anders geschoten wordt. Telkens hoort men geweerschoten. Deze manoeuvres duurden tot negen uur 's avonds voort. Toen trokken zoowel alle politieposten als de auto's zich terug. De straten, waar eergisteravond gevochten werd, en een groot deel van de Hermann strasse zelf zijn nu van elke politicbewa king ontbloot. Ook de politie werpt een barricade op. Daarentegen heeft de polilie zelf aan het einde van de Hermannstrasse een barricade opgeworpen, waarachter zij haar manschap pen heeft verschanst. Vóór de barricade staan twee agenten op wacht, die iederen voorbijganger waarschuwen, dat, indien hij nadert, er met scherp zal worden gescho ten. Boven op het dale van een huis in de na bijheid van de politie-barricade is een reus achtig zoeklicht opgesteld, dat de gevels der naburige huizen verlicht. In weerwil van het schieten met scherp was de Hermannstrasse om tien uur des avonds nog niet ontruimd. Telkens zag men nog lieden, die zich naar huis bega ven. Dc politie heeft thans op het dak van een hoog huis een afdeeling geposteerd, die de geheelo straat beheerscht. Ook door de ze afdeeling wordt voortdurend met scherp geschoten. Een twintigjarig \Vielrijder werd Om half elf reed een eskadron van hon derd man bereden polilie het bedreigde gedeelte van Neukölln binnen. Met gela den karabijnen staan de manschappen naast hun paarden aan de grens van het afgezette gebied. Plotseliug weerklinken aan het einde van de Hermannstrasse de ratelende knallen der machinegeweren, welke blijkbaar door de politie in actie zijn gebracht. Een voetganger werd gedood. Het bleek, dat de communisten een groot aantal daken in de Prinz Handjery- strasse en in de Jagerstrasse bezet houden. Snelvuur op de daken. Van deze daken en blijkbaar otik uit do vensters der donkere woningen richtten de communisten hun geweervuur op de bar ricade der politie. Onmiddellijk liet dc po litic op auto's gemonteerde zoeklichten aanrukken, teneinde met be'hulp daarvan de communistische schutters te ontdekken. Een pantserauto drong de Prinz Handjery- strasse, waar de eergisteren opgeworpen barricades zoo goed mogelijk uit den weg zijn geruimd, binnen en richtten eer. sneb vuur op de daken, vanwaar dc schoten der communisten kwamen. In Wedding blijft het rustig. Er zijn sterke politie-afdcelingen geposteerd, maar tot nieuwe samenscholingen komt het niet. De 'hoogste politie-auforiteiten beoordee- len de verder ontwikkeling van den toe stand niet zonder optimisme. Zij nemen aan, dat het 'verzet vanzelf zal verflau wen. Het totale aantal stakers bedroeg heden in Berlijn ongeveer 6000. Tot r.u too zijn 37 agenten gewond. De voorraad, wapenen, die gisteren in beslag is genomen, was zeer aanzienlijk. Onder de arrestanten bcinden zich Russen», wier identiteit men tot dusver nog niet heeft kunnen vaststellen. De politie den toestand meester. De politie deelt, mede, dat zij omstreeks (heden)middernacht het ge'beele bedreigde gebied in Neukölln volkomen beheerschte. Vijf jongelieden, die uit de vensters van •een huis op de politie hadden gescholen, konden bij verrassing gearrsteerd worden, terwijl zij hun wapenen nog in de hapd hadden. Het einde in\zïcht? Als men de resultaten van gisteren sa menvat, blijkt het, dat een aanzienlijke schrede voorwaarts tot bet herstel van de orde is gedaan. In Wedding is het verzet blijkbaar geheel gebroken. Geen teekenen .wijzen er op, dat het .opnieuw zal opvlam men. Daarentegen was de toestand in Neu kölln nog critiék. Als een gunstige factor moet men het echter beschouwen, dat het verzet zich daar niet heeft uitgebreid, maar ook gisteren beperkt bleef tot de straten, waar eergisteren ongeregeldheden voorkwamen. Een ..olievlek" zijn deze on lusten dus niet. Het veel strengere optre den der politie gisteravond, dat in enkele uren tijds in staat was, den toestand aai> zienlijk te kalmeeren, wettigt de verwach ting, dat de onlusten hedenavond een defi nitief einde zullen vinden. DE TORNADO'S IN DE VEREEN. STATEN. Bijna vijftig dooden in de V. S. Voor millioenen schade berokkend. Ten gevolge van de stormen, die Woens dag en Donderdag in zeven Zuidelijke sta ten en in sommige deelen van het midden- Westen hebben gewoed, zijn bijna vijftig personen om het leven gekomen en onge veer honderd personen gewond. Dc tornado heeft te Columbus in den staat Ohio hot leven van twee gevangenen geëeischt en elf gevangenen worden nog vermist, die naar men vreest, ook gedood zijn. Op het Michiganmecr zijn voorts twee visschers tijdens den storm verdronken. In Chicoga werd een vrouw, bij een auto ongeval, dat eveneens door den storm ver oorzaakt werd, gedood. Ten slotte kwamen in Laytonsville in den staat Maryland een vrouw en haar kind om het leven, terwijl vier anderen gewond werden. De materieele schade loopt in de mil lioenen. In Illinois en aangrenzende sta ten is groote schade berokkend aan de ge wassen door sneeuw en hagelbuien. De aardbeving in Turkestan. Bijna alle plaatsen getroffen. Volgens een bericht uit Moskou heeft Woensdag, gelijk bekend, een hevige aard beving in- Turkestan plaats gehad, waar door bijna alle plaatsen in dit gebied ge troffen zijn. In Esjabad zijn 150 gebouwen ingestort. Een persoon is daarbij gedood, terwijl er 26 gewond werflen. De stad Hor mat is geheel verwoest. Hier zijn 10 perso nen gedood en 15 gewond. Zeer hevige aardschokken, dio van een ondoraardsch gerommel gepaard gingen, kwamen ook in het gebergte aan de Perzi sche grens voofr, waar de verwoestingen een bijzonder grooten omvang hebben aan genomen. In Asjabad, Firoeza en verschillende an dere steden bleven de schokken een ge- heelen nacht aanhouden. Een historisch kasteel afgebrand. In de kreits Büdingen (Opper Hessen- is vannacht het kasteel Lindheim geheel door brand vernield. De groote kunst schatten die het bevatte, zijn eveneens een prooi der vlammen geworden. De eigenares, de weduwe van den luite nant-generaal v. Patrunky, kon slechts met moeite worden gered. Groote brand in Hondureeschc stad. De 3tad Pimenta is door een grooten brand ten deele verwoest. De aangerichte schade wordt op 500.000 dollar geschat. Arrestatie van een valschen bisschop. Lid van een internationale bedriegers b e-n d e. To Brussel is door de gendarmerie, een Syriër, Keke Silva of Johana Saliba, ge arresteerd, die, als priester verkleed, in verschillende landen oplichtingen blijkt te hebben gepleegd. De man, die beweerde bisschop te zijn en met do inzameling van geld voor de Assyrisch-Chajdeesche vluch telingen te zijn belasts had zijn intrek ge nomen in een groot hotel bij liet station Brussel-Noord. In zijne bagage vond de politie een paar bisschoppelijke gowaden, aanbevelingen van verscheidene bisschop pen en zelf van een aartsbisschop, die door hem om den tuin waren geleid, alsmede een toelating tot het lezen van missen, enz. Saliba maakte deel uit van een interna tionale afzettersbende en blijkt zich ook vroeger reeds, nu eens als priester, dan weer als prins, te hebben voorgedaan. Sa men met de andere leden der bende, waar van een zekere Varda Benjamin Cambar het hoofd is, maakte hij vele slachtoffers in Frankrijk, Spanje, Portugal, Polen, Per- zie en zelfs in Noord- en Zuid-Amerika. Cambar zelf werd het vorige jaar to Mar seille veroordeeld tot drie maanden opslui ting en vervolgens uit Frankrijk gedreven. Hij begaf zich in September 1928 naar Ne derland, maar werd er kort daarop, even- eeris over de grens gebracht: Thans zwerft hij, als bisschop verkleed, in Europa rond. Volgens mededeelingen, door het. Belgi sche gerecht ontvangen, zou deze afzet tersbende uit een dertigtal bekende leden bestaan. Van een paar hunner is het zeker, dat zij een deel der ingezamelde gelden aan een Russischen bolsjewistischen pro- pagandadienst overmaakten. Andeven zou den tevens als spionnen werkzaam zijn ge weest of het mogelijk nog zijn. Bankinbraak met dynamiet te Weenen. De buit 30.000 shilling. Inbrekers, die klaarblijkelijk van de al lernieuwste werktuigen waren voorzien, hebben ingebroken in het gebouw van de Angolbank te Weenen, waar zij een brand kast door middel van.dynamiet liet sprin gend Een bedrag van 30.000 shilling is hun in handen gevallen. Keizer Caligula's galleien. Door bergstor tingen bedreigd. Zooals men weet, is men bezig het Xemi- meer leeg te pompen, om de twee galleien van keizer Caligula, die in dat meer ge zonken zijn, aan het ..licht te brengén. Van een der beide galleien is' reeds een groot deel van den achtersteven zichtbaar. Thans hebben echter in die streek veel bergstor- tingen plaats,, zoodat men vreest, dat het schip daardoor vernield zal worden. Overbrugging van den Hudson. Enorme plannen ingediend. Er bestaan plannen voor een reusachti ge spoor- en voetbrug over do Hudsonrivier van de 57ste straat in Manhattan naar New Jersey, welke plannen ter goedkeuring zijn ingediend bij de autoriteiten. Dc plannen zijn uitgewerkt door de North-rner Bridge Comp. in samenwerking met dc Balti more Ohio Railway er andere spoorweg maatschappijen. De kosten worden geraamd op 180 millioen dollar. De lengte van de brug zal ruim 2000 meter bedragen. De riv'or zal overbrugd worden door een enkelo boog van ca. 1000 meter, terwijl aan weerszijden twee kleine bogen van elk 500 meter komen. Dc brug krijgt twee boven elkaar liggende dekken. Het bovendek zal ruimte bieder- voor 20 files voertuigen en tramwagens, waarlangs twee voetpaden van 5 meter bicedtc ko men. Hot benedendek biedt ruimte voor 20 spoorweglijnen. Verschillende spoorwegen, zooais dé Bal- timore Ohio, hebber, hun eindpunt in New Jersey-city en zouden huo eindsta tions willen verplaatsen naar Xcv York, waar een groot station zal w orden gebouwd. Vliegtuigbotsing in Tsjecho-Slowakije. Drie aviatcurs omgekomen Bij oefeningen voor het neerschieten van vliegtuigen zijn gisterochtend bij Malacka op een hoogte van -100 meter twee vliegtui gen met elkaar in botsing gekomen en neergestort Drie vliegers zijn om het leven gekomen. De omgekomen Australische vliegers. De Australische regecriiig heeft maatre gelen getroffen, om de lijken van de twee omgekomen vliegers Weith Anderson en Hitchcock met een kameel-convóoi naar "VVavo Hill te laten overbrengen en vandaar naar de plaats die de familie mocht aanwij zen. Te Alice Springs komt een monument voor lien en verder zal or te hunner nage dachtenis een vliegveld op de lucht route die over de woestijn en de steppen in het Noorden heenvoert, ingericht werden. Engelsche luchtvaartplannen.. Sir Samuel Iloare heeft in hcL Lager huis medegedeeld, dat verschillende regee- ringen in Afrika financieelen steun willen geven, zoodra de luchtdienst Engeland— Zuid-Afrika is verzekerd. Heb luchtschip R 100 zal einde Mei proefvlucho u kunnen maken en de R 101 einde Juni.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 5