UIT DE RADIO-WERELD ALLERLEI RU irerp programma's voor Zondag 5 Mei. Huizen, 336.3 M. Na 6 uur 1852 M. 8.30-9-30 K.R.O. Morg,nwijding. 9.50 N. C. R. V. Kerkdienst in de Groote Eerk (Ned. Ferv.) to Rotterdam. 12.30—1-30 .u.. E. O. Concert door het K. n O.-Trio. 1.30—2.30 K. E. O. Expose over het Eu- baristisch Kruistochtwerk. 2.30—3.30 K. E. O. Middagconcert. 3.30—5.00 Groote feestelijke bijeenkomst ij het 5e Eeuwfeest van het H. Bloed-mi- akel te Alkmaar. Zang en sprekers. 5.00 N. C. R. V. Dienst in de Geref. joyterk te Leiden. ,i 7.30—8.00 K. R. O. Causerie over „De lieuwe Wet op de NaamL Vennootschap". ^arf 8.00 Tijdsein van de K. R. O.-klok. 8.01—3-02 Sportberichten. g.02—8.05 K. R. O. Causerie door den lorzitter der K. R. O. 8.05—8.15 K. R. O. Intenties van het postolaat des Gebeds. 1.15 K. R. O. Concert m. m. van vocale oliste. ehelfl 9.30 Persberichten. Daarna: K. R. O.- 'pll°°S' Hilversum, 1071 M. 9.0010,30 V. A. R. A.-uitzendingen. 10.30 Kerkuitzending uit het Gebouw van en Ned. Prot. Bond te Bloemendaal. 12.302.00 A. V. R. O.-Concert door het mroeporkest. Victoria Binnendijk (alt). 2.002.30 A. V. R. O. Boekenhalfuurtje. 2.30 Verslag door een ooggetuige van de ,aarn Detbalwedstrijd BelgiëHolland te Ant- skeri erpen. 4.30—5.00 Wedstrijd-uitslagen van Vaz iet $as en Sram°f°onmuziek- 6.007.30 V. A. R. A. Orkestconcert. 7.30S.00 A. V. R. O. Gramophoonmu- «|ek. A. V. R. O. Tijdsein, pers- en sport- erichten. 8.15 A. V. R. O. Concert door de Haar- jmsche Orkest Vereemging o. 1. van Ed. ma5- fan Beinum. 8.45 Causerie door Felix Timmermans. 9.05 Voortzetting van het concert. 9.45 Voordracht door Felix Timmermans. 10.05 Voortzetting van het concert. Na (loop- Gramophoonmuziek. Daventry, 1562 M. 2.50 Concert. 4.35 Missionaire causerie. 4.50 Preek. 1D 5.055.35 Bach's kerkcantate no. 129. 7.20 Kerkdienst. 8.05 Liefdadigheidscauserie. 8.10 Nieuwsberichten. S.25 Concert. 9.50 Epiloog. mod erkt h heef begi teur gezel klap kri AN „Radio-Pari s", 1744 M. 11.20 Morgenwijding. Religieuse causerie i preek. 12.05 Dansmuziek. 3.50 Gramofoonmuziek. 5.50 Gramofoonmuziek. 7.05 Poppenkast Radio-Paris. 7.50 Concert, Orkest en solisten. Langenberg, 462 M. 8.209.20 Morgenwijding. 11.05 Uitvoering v. d. Kath. Gezellenver. 12.201.50 Orkestconcert. o Concert. 7.30 „De Graaf van Luxemburg", operet- in 3 acten van Léhar. Daarna tot 11.20 ansmuziek. Zeesen, 1649 M. 8.15 Klokkenspel. 8.20 Morgenwijding. Klokgelui. 10.50 Orkestconcert. 12.35 Causerie. 1.051.20 Beelduitzepding. 1.503.50 Lezingen. atis 3.50 Orkestconcert. 5.20—7.20 Lezingen. 7.15 Beelduitzending. 7.20 Orkest-concert. 8.50 Vocaal conoert. Daarna Persberich- en en tot 11.50 Dansmuziek. Hamburg, 391.6 M. 8.35 Morgenwijding. 10.50 Orkest-concert. 11.35 Zang, declamatie en toespraak. 12.2-5 Orkest-concert. 2.20 Orkest-concert. 3.50 Vocaal- en instrumentaal concert. 6.45 era-uitzending. „Tosca". 10.05 Dansmuziek. Brussel, 511.9 M. 2.50 Verslag van de voetbalwedstrijd Tolland—België te Antwerpen. 4.20 Orkestconcert. 5.50 Gramofoonmuziek. 7.35 Vocaal- en instrumentaal concert. Programma's voor Maandag 6 Mei. Huizen, 336.3 M. N a 6 u u r 1852 M. (Uitsluitend N. O. R. V.-uitzendingen). 11.0011.30 Korte ziekèndienst. 12.301.-45 Orgelconcert, 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.006.30 Gramofoonmuziek. 6.307.00 Literaire lezing. 7.007.30 Orgelconcert. 7.30 Concert m. m. v. vocale soliste. Spre kers. Daarna: Persberichten. Hilversum, 1071 M. A. V. R. O. 10.00—10.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het A. V. R. O.- Trio. 2.002.30 Gramofoonmuziek. 2.304.30 Aansl. van het Rembrandt- Theater te Amsterdam. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.017.15 Concert door het A. V. R. O.- Trio. 7.15—7.45 A. V. R. O. Tooneelhalfuurtje. 8.019.00 Voordracht met muzikale voor beelden over „La Bohème" door Casper Höweler. 9.00—11.00 Concert door het Omroepor kest. 10.05 Persberichten. 11.00 Gramofoonmuziek. Daventry, 1562 M. 9.35 Kerkdienst. 10.05 Huishoudpraatje. 10.20 Gramofoonmuziek. 11.20 Balladenconcert (sopraan-bariton). 11.50 Variëté. 12.201.20 Orkelconcert. I.50 Voor de scholen. 2.20 Muziek. 2.25 Voorlezing. 2.40 Muziek. 2.50 Dansmuziek. 3.35 Orkestconcert. 4.35 Kinderuurtje 5.20 Lezing: Summer days. 5.35 Nieuwsberichten. 5.50 Lezing. 6.05 Oude Italiaansche cello-muziek. 6.20 Boekenpraatje. 6.35 Muziek. 6.40 „The prisoner of Zenda", radïotoo- neel van A. Hope. 8.20 Nieuwsberichten. 8.35 Lezing. 8.40 Lezing. 8.55 Nieuwsberichten. 9.00 Kamermuziek. Werken van Delius. - io.2011.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1744 M. II.50 Orkestconcert. 3.05 Symphonieconcert en dansmuziek. 5.55 Gramofoonmuziek. 7.40 Concert. Orkest, koor en solisten. Langenberg, 462 M. 9.35 en 11.30 Gramofoonmuziek 12.251.50 Orkestconcert. 5.055.50 Orkestconcert. 7.20—8.15 Concert. Klein Werag-orkest. 8.20 Werken van Hans Pfitzner. Strijk kwartet v. d. Werag. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Zeesen, 1649 M. 11.204.20 Lezingen. 4.205.20 Orkestconcert. 5.207.05 Lezingen. 7.20 Eén-acter „Der Hund im Hirn". 7.508.20 Piano-recital door Theophil Demetriescu. 8.50 Orkestconcert. Hamburg, 391.6 M. 10.2011.20 Gramofoonplaten. 5.20 Vroolijk allerlei. 7.20 Zangonderricht. 8.20 Orkestconcert. 10.20 Orkestconcert. Brussel, 511,9 M. 4.20 Trio-concert. 5.50 Gramofoonplaten. 7.35* Orkest-concert. 8.25 Orkest-concert. DE NIEUWSTE UITVINDING DER RADIO-TECHNIEK. De geluidsfilm in Nederland. Plotseling werd Nederland verrast met de geluidsfilm. Een van de grootste Am- sterdamsche bioscooptheaters heeft het aangedurfd een geheel programma met de geluidsfilm te vullen. Onze indruk van de film is: „Een aardig en goed geèlaagd experiment en voor prac- tische toepassing bijna geschikt." Wat we hier zagen is echter nog geen sprekende tfilm; de geluidsreproductie werd niet van de film zelf verkregen doch van gramofoonplaten welke gelijktijdig met de film opgenomen waren en hier werden afgedraaid. De film werd dus feitelijk geïl lustreerd met gramofoonmuziek. Op den motor van het projectietoestel was ook een electrische gramofoon gekoppeld, waardoor een goede synchronisatie verkregen werd, echter nog niet volkomen- synchroon met het filmbeeld. Een verschil van een frag ment van een seconde is reeds voldoende om storend te werken. Het doet vreemd aan een zanger met den mond dicht, de hooge C te hooren zingen, een ruit te hoo- ren breken als we 't even later zien etc. De moeilijkheid bij afzonderlijke projectie en weergave schuilt in de synchronisatie; op dit punt na is het systeem wel vol maakt- Een ander systeem, waarvan Amsterdam ook binnenkort de primeur zal hebben, is de movietone, waarbij zoowel de beelden als het geluid op dezelfde film zijn vastge legd. Het principe is feitelijk reeds in 1921 ontwikkeld door den Zweedschen uitvin der Bergland, die een toestel construeerde waarmede geluidstrillingen in lichttrillin gen omgezet kunnen worden. Feitelijk foto grafeerde hij de geluiden op een afzonder lijke film en draaide beide films tegelijker tijd af. Ook hier bleek het bezwaar der synchronisatie onoverkomelijk, tot de En- gelscbman Grindell Mathews, de befaamde uitvinder der z. g. doodenstraalzender, zoo wel de beelden als geluiden op dezelfde film naast elkaar vastlegde. De Amerikaan Lee de Forest bercemd als uitvinder van de radiolamp, voerde de gevoeligheid der apparaten belangrijk op en bracht daar mede de practische toepassing een stapje verder. In 1924 werd met de „forest"-appa- ratuur voor 't eerst in het publiek gede monstreerd, nl. in Londen, terwijl even later op de bekende Wembley-tentooustel- ling in een klein zaaltje een sprekende film draaide. Op de Intern, filmtentoon stelling in Den Haag (1928) werd ook reeds gedemonstreerd. Dank zij de snelle vooruitgang der radio techniek, de tot hooge perfectie opgevoer de microfoons, lichtgevoelige cellen, ver sterker-inrichtingen en electrodynamische luidsprekers, nadert ook de sprekende film haar practische toepassing met reuzen schreden. De werking van het movietone-systeem is als volgt. Tegelijkertijd met de filmop name die op de normale wijze geschiedt, wordt het gesproken woord door middel van een microfoon, welke zich bij de plaats van opname bevindt, vastgelegd op dezelf de film en op 't zelfde moment. Naast de film is nl. een raadje dat niet door de lens van de filmcamara belicht wordt. De ge sproken woorden in den microfoon worden met radioversterkers tot krachtige stroom pjes gemaakt en aan een bijzondere lamp- ?en gevoelig type neonbuis toege voerd. Deze lamp geeft tengevolge van de toegevoerde stroomvariaties een flikke rend licht dat nu fotografisch wordt vast gelegd op het filmrandje naast het beeld waarop de spraakgeluiden betrekking heb ben. Na ontwikkeling vertoont het film randje met de gefotografeerde geluiden een lichtpunt opgesteld. Dit licht wordt via een speciaal lenzenstelsel op een z.g. foto- electrische cel geworpen, docb omdat het filmrandje een varieerende doorzichtigheid bezit zal ook het licht dat de cel bereikt in sterkte varieeren. De foto-electriscïie cel, geplaatst in een electrischen stroom kring, zorgt nu voor omzetting van de lichtvariaties in electrische stroomvariaties welke weder overeenkomen met de micro foonstroompjes. Deze stroompjes worden weder in speciale versterkers opgevoerd, zoodat een groot aantal luidsprekers de oorspronkelijke geluiden kunnen weerge ven. De luidsprekers, van het electrodyna mische type worden in den rand van het filmdoek gebouwd. Tegelijk met het ge projecteerde beeld wordt het geluid, daar op betrekking hebbende weergegeven en krijgt men den indruk dat de artisten ook werkelijk spreken. Indien een gedeelte van de film weggeknipt wordt vervalt tevens het spreekfilmrandje, zoodat de film steeds bluft kloppen met het gesproken woord. Het is dan ook wel zeker dat aan de mo vietone den voorkeur gegeven zal worden; de bevestiging zullen wij binnenkort, reeds verkrijgen. AFDEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND INGEZONDEN MEDEDEEUNG. - I.EJS.C Ware 70 - t0. LE!I - RADIO - ÏEN - Tel. 1118 i voor alle voor# COMPLETE ST i m DRtS 11694 LPo-Snderiieelen fTOESIELLEN. Huizen zonder ramen. In een vergadering van de vereeniging an architecten te New York werd on- jngs een voordracht gehouden over een ïeuwe bouwtrant die men in Noord-Ame- ika tracht door te voeren. Wanneer deze Heuwe bouwstijl ingang vindt, dan zullen r weldra in New York en in de overige teden van Noord-Amerika geen huizen of antoren meer gebouwd worden met ra- toen. De voorzitter dezer organisatie Dr. ^an. C. Lindsay beweêrde in zijn inleiding nat de ramen absoluut overbodig waren, ®aar zij nergens toe dienden dan om op straat te kijken. Alle voordeelen die de ra- toen ons bieden kunnen veel beter op een acdere manier verkregen worden. Het bewijs is reeds geleverd dat in kerken, heaters, kantoren of warenhuizen de at mosfeer niet slechter behoeft te zijn dan in huizen waarin wel vensters zijn .Moderne Veutilatoren kunnen veel beter voor ver- *>he lucht zorgen dan open ramen, want DO ^halve de la-st die men heeft van het la waaierige stadsverkeer, komt er door de openstaande vensters alleen nog maar versche lucht naar binnen die verpest is door afgewerkte olie- en benzinedampen. Ook voor de verlichting heeft men geen ramen noodig, want het. zonnelicht kan geheel en al door electrische lampen ver vangen worden, vooral wanneer men tege lijkertijd maatregelen treft om ook de ul traviolette stralen haar weldadigen invloed te laten verspreiden. In ieder geval is goed kunstlicht veel beter dan slecht daglicht of het schemerdonker waarin nog altijd gewerkt wordt. Verder noemde Lindsay de huizen zon der ramen een groot voordeel omdat de kostprijs aanmerkelijk lager zou zijn, daar de metselaar regelmatig kan doorwerken, zonder telkens behoeven te onderbreken bij ae vensteropeningen. Bovendien zou men dergelijke huizen meer gelijkmatig en veel goedkooper kunnen verwarmen, daar door de vamen ongeveer twintig procent van de kamertemperatuur verloren gaat, terwijl muren zonder ramen in den zomer de hitte tegenhouden en daardoor voor een buiten gewoon frissche koelte zorgen. Poreuze bloemvazen. 't Is lente en ik denk zeker, dat er niet veel huishoudens zullen zijn, waarin niet dag aan dag bloemen prijken. Zeer aardig voor bloemen zijn allerlei potten, kannen en vazen van gekleurd aar dewerk. 't Is alleen minder prettig, wan neer ge op uw mooi gewreven tafeltje na derhand een leelijke kring ontdekt of uw kleedje bedorven vindt door watervlekken. Dit komt, doordat het aardewerk poreus was en vocht doorliet. Ge kunt natuurlijk de nadeelige gevolgen van dit feit voorko men, door een schoteltje onder de vaas te zetten, wat meestal minder mooi staat en waarom de meeste huisvrouwen dan ook liever besluiten haar aardewerk-potten en kannetjes maar niet te gebruiken Wanneer ge echter witte emaille-verf koopt en daarmee den bodem van uw aar dewerk bestrijkt, wordt deze ondoordring baar en ge kunt uw potten, vazen en kan nen weer voor bloemeft gebruiken en ze plaatsen, waar ge maar wilt, want ze zijn nu volkomen ongevaarlijk. Presidente: Mevrouw J. M ANDERSYERMEL'LEN, Oegstgeesterlaan 12. Vice-Presidente: Mejuffr. JO VAN DER LAAN, Rijnsburgerweg 20. Secretaresse: Mejuffr. H. VAN DER MEER Nassaulaan 54, Oegstgeest. 2e secretaresse: Mevrouw C. CREYGHTONLEAUTAUD, Rijnsburgerweg 149. PennlngmeesteresseMevrouw J. WITTE—HESSELS, Hoogewoerd 119. Mevrouw A. VAN DER HARTBOOTSMA, Pioterskorkgracht 8. Mevrouw GEISESTAPHORST, Hoogewoerd 140. Mevrouw GIBBONVAN DEN HEUVEL, Pasteurstraat 46. Deze rubriek verschijnt des Zaterdags om de veertien dagen. Brieven, vragen en me- dedeelingen te richten aan één der redacfie-leden: Mejuffrouw JO VAN DER LAAN,» Rijnsburgerweg 20; Mevrouw E. WILMER—KOELMAN, Breestraat 32a; Zuster I. VAN- DEN ABEELEN Willem de Zwijgerlaan 25; Oegstgeest.; Mejuffr. BEB VAN DEENE, Breestraat 12. GELOOFD ZIJ JEZUS CHRISTUS Reeds menigmaal, geachte Bondsleden, opende ik als presidente met bovenstaan- den groet voor U onze vergaderingen. Thans wil ik ook deze rubriek met dezen groet voor U openen. En terug hoor ik reeds uw aller stemmen, de stemmen van de trouwe leden van onzen Vrouwenbond: „En in alle eeuwigheid. Amen", 't Is het stille, hechte verband tusschen ons allen, dat mij uw antwoord hooren doet; 't is het verband tusschen ons, dat deze rubriek deed ontstaan. Want wel troffen wij elkan der en vonden wij elkander op onze verga deringen, maar een nog vaster, meer gere geld contact was tooh gewenscht om U al leen nog beter, dan tot nu toe het geval was, van het doel, het streven en werken en het wel en wee van de Leidsche afdec- ling op de hoogte te houden, en bovendien anderen, die nog geen lid van onzen Bond zijn, ervan op de hoogte te brengen. Ons doel: de eer van God op de allereerste plaats, door, zooals onze statuten zeggen, de deelneming der katholieke vrouw aan het godsdienstige en maatschappelijk leven op de krachtigste wijze to bevorderen, aan te moedigen en te steunen. Is dit geen c-^liik doel! Daarvoor werken wij allen gaarne, daar door, re c i wij gaarne al onze krachten. Daarvoor is ook deze rubriek geopend en daarvoor ook heeft zich uit uw midden een commissie van redactie gevormd, die hot aangedurfd hééft om de niet zoo geringe werkzaamheden en zorgen ervoor op zich te nemen. Daarvoor ook heeft voor deze rubriek de Leidsche Courant ons gastvrij heid in haar blad verleend. Ik weet, waarde bondsleden hoe'zeer gij allen dit waardeert en ik breng dan ook bij dezen volgaarne uw aller dank met de mijnen aan de com missie van redactie en aan de Leidsche Courant, die ons thans geschonken hebben „onze eigen rubric k", waarop wij trotsch zullen kunnen zijn en welke, wij met woord en daad, zooveel in ons vermogen is, zullen steunen. Moge dan deze rubriek met Gods zegen strekken tot heil vn onze Leidsche vrou wen, tot heil van U, bondsleden, in de al lereerste plaats, tot heil ook van onze an dere Zusters, die wij thans beter dan vroe ger zullen bereiken cn die wij ook spoedig in onzen Bond hopen opgenomen te zien. J. MANDERS—VERMEULEN. BIJ DE GEBOORTE VAN HET JONGSTE KIND. Gaarne wil ik voldoen aan het verzoek van het afdeelingsbestuur van den Dioee- sanen R. K. Vrouwenbond, om een enkel woord te zeggen bij de geboorte van zijn jongsten spruit. Ik verheug mij grootelijks over die ge boorte en ik feliciteer het Bestuur cn de gansche afdeeling er heel hartelijk mee. Ik koester groote verwachtingen van dit kind. Het zal ongetwijfeld op buitengewone wijze de saamhoorigheid versterken onder al do leden van het Vrouwenbondshuisgezin. Het roept op geregelde tijden de moeder en de andere kinderen, d. i. het Bestuur en de onderafdeelingen rondom zich samen. Het lacht hen allen toe en het. brengt hen allen met elkaar in gesprek. En zoo zullen al de onderafdeelingen eikaars werk leeren kennen en hooger leeren waardeeren. Inderdaad, volgens mijn vaste overtui ging zal het jongste kindje de liefde en het saamhoorigheidsgevoel in het huisgezin van den R. K. Leidschen Vrouwenbond krach tig versterken. Moge het dan een „blijvertje" zijn en dc verwachtingen, welke ik er van koester, nimmer besehamen. Dat geve de goede God door de machtige voorspraak Zijner Onbe vlekte Moeder! PATER VAN DEN DONK O.F.M. oud-geeestelijk adviseur. 30 April 1929, Wychen. MEDEDEELINGEN. Aan <le onderafdeelingen en aangesloten vereenigingen wordt gelegenheid gegeven in deze rubriek aan doel en streven van haar afdeeling meer bekendheid te geven. De redactie ziet gaarne vóór Dinsdag 1-1 Mei a.s. de namen der onderafdeelingen en de samenstelling van hare besturen, even tueel van ecnig verder aanbevelingsschrij- ven tegemoet'. Dc vervolgcursus Eerste Hulp bij Or.gelukken van Dr. W. Simons. De verband-vervolgcursus is wegens ziekte en andere omstandighedon noodge dwongen uitgesteld geworden. In het na jaar zal de cursus herval worden. Tijdig zal dan een oproep in onze rubriek komen, waarna de leden die er gebruik van wen- schen te maken, zich daarvoor op kunnen geven. VRAGENRUBRIEK. In deze rubriek wordt den leden gele genheid gegeven vragen te stellen, die on der vermelding van voorletters beantwoord zullen worden. Alle vragen in te zenden onder volle- digen naam en adres aan de Redactie van do rubriek Vrouwenbond, Mej. .T. van der Laan, Rijnsburgerweg 20, Leiden. Aluminium pannen. Het gebruik van aluminium is in de laat ste jaren zeer toegenomen. Wat een keu rige aanbl k levert een keuken waar veel aluminium gebruikt wordt! Over de voor- en nadeelen, die verbon den zijn aan het gebruik van aluminium pannen willen we eens 't een en ander mededeelen. Aluminium is een uiterst licht metaal. Vergelijken wij de pannen met andere soorten, dan z en we, dat. zij veel dunner van metaal zijn, waardoor dus de spijzen er gauwer in koken. Bij dagelijksch ge bruik zal, vooral als op gas gekookt wordt, dit een merkbaar voordeel opleveren. Ook een groot voordeel dat zij hebben op email- lc pannen is, dat zij veel langer stand hou den. daar laatstgenoemden zeer te lijden hebben van beschadiging van hot eraaille. Aluminium is in droge en in vochtige lucht bestend'g. Hel blijft lang glanzend cn behoeft dus niet dikwijls te worden gepoetst. Aluminium is geen hard metaal. Het heeft dezelfde hardheid als gegoten' zilver. Voorwerpen van aluminium, vooral de huishoudelijke die meestal dun zijn, deuken, buigen en krassen dus gemakke lijk, waarop bij het werk gelet moet wor den. Met het oog op dit gemakkelijk kras sen zijn pannen in den handel verkrijg baar, d:e aan do buitenzijde niet gepolijst, doch geschuurd zijn, waardoor niet elk krasje direct zichtljaar is. Natuurlijk moe ten zij bij het onderhoud niet gepoetst, maar geschuurd worden. Menigeen zal zeker al wel de ervaring hebben opgedaan, dat bij gebruik al haar prachtig glimmende pannen van binnen zwart gingen worden. Natuurlijk dacht men bedrogen te zijn. Wat is hierbij ech ter 't geval? In het alunrnhnn, zooals dit verwerkt wordt, zijn kleine hoevoelhedeu ander metaal, namelijk selicum aanwezig. Dit zet zich bij verwarming als een dun zwart laagje af. Dit komt echter de pan ten goede, daar 't deze veel sterker maakt. Men doet dus goed dit laagjo als 't zich toch eenmaal afgezet heeft rustig te laten zitten. Maar.... men kan het voorkomen en wel door in de nieuwe pan, alvorens er iets anders in te koken, eerst e'en vethou- dend product, b.v. melk. bouillon enz. te koken. Dat zuur de pan aantast, zal zeker be kend zijn. Ook een sterke pekel-oplossing tast de pan sterk aan. De pan schoon maken met soda-oplos- sing is ook minder gewenscht. daar soda aantast. Wordt echter aan het sodawater 1 pet. waterglas (bij een drogist verkrijg baar) toegevoegd, clan wordt de schade lijke werking absoluut opgeheven. Reeds zijn er waschmiddelen met soda en water glas in den handel.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 11