td LAND-EN TUINBOUW UIT DE OMGEVING r- A tlians van Holland en die gelukwenschen zijn. mij dierbaar. Ik heb niet anders dan woorden van lof over Holland en deze vergadering in tegen woordigheid van zijn bisschoppen is mij een bewijs van zijn medeleven met den Paus. Bij mijn rondgang onder de pelgrims heb ik de bewijzen ervan gezien hoe dit alles geen schijn maar werkelijkheid is. Weost dan welkom in deze stad als leden der grootc katholieke familie, als lieden van geloof, van godsdienstzin, aanhanke lijkheid en toewijding jegens den plaatsbe- klcedcr van Jezus Christus. Van ganscher harte hopen wij, dat deze pelgrimsreis u stichting moge brengen. Moge dit uur er een kostelijke herinnering aan zijn. Wij brengen eer aan Holland voor deze mooie pelgrimage, voor zijn geloof en kin derlijke toewijding jegens mijn persoon en jegens onze Moeder de Heilige Kerk. In ben tevreden over het brave Holland, over zijn eerbare Jdeeding, over zijn onder wijs en de opleiding zijner geestelijkheid, over de universiteit van Nijmegen, die on langs zijn eerste lus trom heeft gevierd. Door de ontwikkelingsgeschiedenis van «al deze factoren loopt een gouden ketting, die Holland met Rome verbindt. Gij toont een levendige belangstelling voor alles wat de kerk betreft en daarom eer aan Holland. Altijd hebt gij geluisterd naar den Paus, wat er ook gebeurde. Gij zijt hier dan ook als geliefde kinderen in ons huis. Ik wil u hartelijk zegenen met uwe pries- ters, die voor u werken en uwe bisschop pen die u leiden. Gij_ representeert hier ook degenen, die zijn achtergebleven en daarom zult gij teruggaan met een zegen ook voor hen. Ik zegen ook uwe familieleden, uw kleine kinderen, die tfw hoop zijn en een bijzonderen zegen ook voor uwe zieken en 011 gelukkigen. Bij mijn rondgang heb ik ook nog een paar oude mannen ontdekt, die zich vrij willig- ter beschikking van den Paus hebben gesteld. Ik zegen hon, u en al mijne dier bare Hollanders. Als een bewijs van mijne erkentelijkheid stel ik er prijs op een souvenir aan mijn priester-jubilé voor u persoonlijk aan uw Aartsbisschop te overhandigen. Een geweldig applaus brak los na deze woorden. Dc rede van den Paus was meermal/h door luide juichkreten onderbroken en na den pauselijken zegen ldonk een herhaald hoerageroep en de kreet „leve de Paus", lotdat onder het vertrekken van Z. H. een enthousiast „Aan U o Koning der eeuwen" door de zalen van het Vaticaan klonk. Hierna gingen allen hoogst voldaan en begeesterd weer uit het Vaticaan weg. De audiëntie had ruim een uur ge duurd. Baron v. Wijnbergen bij Mussolini. Mr. A. Baron van Wijnbergen heeft een invitatie van Mussolini ontvangen, om hem een bezoek te brengen. Particuliere audiënties bij Z. H. den Paus. Gistermorgen om half elf is Z. D. H. dc Aartsbisschop Mgr. H. v. d. Wetering in particuliere audiëntie bij Z. H. den Paus ontvangen. Om een uur had Z. D. H. de Bisschop van 's-Hertogenboscli Mgr. A. F. Diepen een particuliere audiëntie bij Z. H. Beiden boden den Paus aan de opbrengst van de collecte voor het Pausfeest in hun Bisdom. De Aartsbisschop stelde Monseig neur dr. G. Bauduin, Vicaris-Generaal van het Bisdom Roermond voor, die de op brengst van de collecte van het. bisdom Roermond aanbood. „Maasbode". BOND VAN MELKVEEHOUDERS. Het voorstel van den handel inzake melkprijs niet geaccepteerd. De Bond van Melkveehouders, gevestigd te Rotterdam, heeft onder voorzitterschap van den heer A. N. Vaandrager een alge meene vergadering gehouden, ter bespre king van den melkprijs per I Mei a.s. De voorzitter opende de vergadering met te wijzen op den onhoudibaren toe stand voor de melkveehouders. Leege schu ren, leeg land en goedkoope melk. Spreker somde verschillende omstandigheden op, waardoor de melkprijs wordt gedrukt. Het voorstel r. d. handel leidde ertoe den grondprijs met 1/4 cent te verlagen tot ul timo Mei. Het hoofdbestuur heeft gemeend noodgedwongen met den grondprijs van 3/4 ets mee te moeten gaan, maar zou hei dag-tot-dag-s leisel gaarne zien toege past. Het eerste voorstel van den handel was den melkprijs met één halven cent te verlagen, maar het hoofdbestuur heeft het weten terug te brengen tot één kwart cent. Maasland zou het betreuren, wanneer de vergadering ditmaal zou meegaan met het voorstel van den handel, geaccepteerd door liet. hoofdbestuur. Deze afdeeling wilde den grondprijs zien gestold op 7 ets., desnoods met toepassing van het dag-tot-dag stelsel. De heer Biemond, die het presidium had overgenomen, zeide dat het hoofdbestuur de zaak wel degelijk ernstig onder de ougen heeft gezien, maar achtte het wer kelijk in het belang van den melkveehou der voor de maand Mei met genoemden grondprijs in zee te gaan. De «afdeeling Maasdijk zou de melk niet lager willen verkoopen dan voor 7 1/2 oent. Verschillende afdeelingen gaven instem ming tc kennen met laatst genoemd voor stel. Uitroepen als „jullie bedonderen ons" en ..juliie verkoopen ons" leverde wel het bewijs, dat de vergadering in het algemeen het niet eens was met het hoofdbestuur. De voorzitter zeide, dat het hoofdbe stuur op de vergadering van 12 April met den handel ervan overtuigd was, dat de prijs van 6 3/4 oent werkelijk gemotiveerd is. Doen wij ongemotiveerde -dingen., dan worden de boeren gedupeerd. Niettegen staande alle beschuldigingen aan het adres van. het hoofdbestuur, aldus spreker heb ben we altijd de belangen van de melkvee houders voor oogen gehad. Wij kunnen niet verder gaan wat den prijs betreft, dan de industriewaarde. Met beide beenen belmo ren wij op den grond te blijven staan. Ook Zevenhuizen sprak zich uit. voor den prijs van 7 ets. Deze afdeeling was niet bang voor de gevolgen, want waarom is destijds de Naaldwijksche fabriek aan gekocht De voorzitter vroeg tenslotte aan dc ver gadering of niemand der leden melk zal le veren, wanneer dc handel met het voorstel niet accoord gaat. Deze vraag werd door de' gehoolc vergadering bevestigend beant woord. Na ecu korte pauze, zeide de voorzitter, dat wanneer het voorstel Maasland lui dend: voordat deze week verstreken is melk te leveren voor 7ct. aan den handel, door de- vergadering wordt aangenomen, het hoofdbestuur dan wel a-1 zijn best zal doen om het voorstel door te voeren, maar dat alleen de vergadering voor de ge volgen verantwoord is. Met meerderheid van stemmen 153 voor en 33 tegen werd het» voorstel Maasland (grondprijs 7 cent) aangenomen. „Msbd." LETTEREN EN KUNST Dr. Mengelberg en de fiscus. Minister De Geer heeft aan B. en W. van Amsterdam advies gevraagd inzake de belastingkwestie van dr. Mengelberg. Zoo als bekend is liet criterium voor een aan slag in de rijksinkomstenbelasting de woon plaats het rijk, voor dien in de plaatselijke inkomstenbelasting het hebben van hoofd verblijf binnen de gemeente. Voor wat dr. Mengelberg betreft, had de directeur van de gemeentebelastingen, dr. A. F. L. Sta pel, in den loop van het vorige jaar, toen hem door de rijksadministratie advies werd gevraagd, als zijn meening gegeven, dat dr. Mengelberg nog geacht moet wor den in Amsterdam hoofdverblijf te heb ben en dat dezè deswege in de plaatselijke inkomstenbelasting moest worden betrok ken. Nadat minister De Geer in deze aangele genheid was gemengd, heeft hij van het dossier kennis genomen. Bij dc stukken lag ook 'bovenvermeld advies van den heer Stapel. Aan dpn hoofdinspecteur van dé rijksbelastingen, den heer J. M. Mulder, heeft de minister toen opgedragen te on derzoeken, of het standpunt, van den direc teur van de gemeentebelastingen te Am sterdam ook geacht, kon worden dat te zijn van B. en W. Het was iu verband met dit verzoek van Zijne Excellentie, dat ver schillende besprekingen zijn gehouden en door den directeur van de gemeentebelas tingen een nota bij B. en W. is ingediend, waarin deze zijn het vorig jaar ingenomen standpunt handhaafde. Deze nota heeft Vrijdag een onderwerp va-n bespreking uitgemaakt in het college van B. en W.dat heeft, zich met do nota vereenigd en dienovereenkomstig 'bericht gezonden aan den hoofdinspecteur der rijks belasting, die deze mededeeling aan den minister zal doorgeven. ..Hbld." ALKEMADE. Geboren: Gerard us Theodorus z. van Gerardus Antonius Koek en Maria Geer- truida Compier. Cornelia Helena, doch ter van Willem van Hameren en Pet.ro- nella Geerfcruida van der Klugt. Cor Cornelia Anna, dochter van Petrus Jo hannes van Amsterdam en Johanna Maria Rooijackers. Adrianus Jacobus, z. van Christianus van Leeuwen en Agatha- Maria Warmerdam. Ondertrouwd:- Johannes Theodorus van der Meer jm. 25 j. en Sophia Catha- rina van der Meer, jd. 22 j. Johannes Cornelis Wilhelmus van Leeuwen, jm. 29 j. en Laurentia van der Meer, jd. 24 j. Johannes Jacobus Mank, jm. 26 j. en Maria van Klink, jd. 23 j. Gerardus van Rui ten, jm. 23 j. en Engelina Theodora van Berlcel jd. 24 p. Gehuwd: Johannes Petrus Jansen, jm. 23 j. en Hendrika Halena Hogenboom, jd. 20 j. Cornelis Ruijgrok van der Werven, jm. 31 j. en Gerardina Maria Dob- ben, 22 j. Overleden: Wilhelinïna Cornelia Nederstigt, Ij. Johannes van Dijk, 63 j. HILLEGOM. Tentoonstelling St. Joseph Meisjesschool. Zondag en Maandag werd in het St. Aloysius-patronaat alhier een expositie gehouden, die vooral door het velerlei mooie en de schitterende gelegenheid in dit ruime gebouw bizonder uitkwam. We heb ben daar niet alleen met genoegen een rondwandeling gemaakt, maar een trouw beeld gekregen van wat de school praes- teert en dat is niet weinig. Ie klasse: kleedjes, muisjes, merkdoekjes, nuttige handwerken dus. 2e klasse: nuttige en fraaie handwerken; naast het. voren ge noemde ook taschjes. 'n Begin van borduren. 3e klasse: uitbreiding. Naast het vorige bonbonnières, schaaltjes, kussens. 4e klas se: bovendien kranienhangers, kussens, poppegoed. 5e klasseals voren plus b.v schoorsteen- en toetsenloopers, gympekleed jes, nachtzakken, sportkleeding. 6e klasse: theerautsen, borduurwerk, gebreide jongens pakjes, stramien- en schilderwerk, dassen, spreien, paramenten voor de Missie en voor de kapel. 7e klasse: z.g. Richelieu-werk, INGEZONDEN MEDEDEELING. Sp roeten komen vroeg in het voLjaar, koop tijdig een pot SprkrtoE» Bij alle Drogisten 4286 borduurwerk met letters als1 anderszins; verstelwerk niet te vergeten. Bewaarschool: Fröbelwerk in 3 afdeelin gen: 3 jr., 4., 5 jr. Alleraardigst en kunstig plak-, vlecht-, en matwerk. Het spreekt vanzelf dat vooral de ouders der schoolgaande kinderen de smaakvol in gerichte tentoonstelling bezochten, maar ook vele anderen namen een kijkje. Een drietal fraaie prijzen werden verloot ten bate der Missie en de loten gingen vlot van dc hand. Een eerosaluufc aan de bekwame Zusters van Huize Te re si a is hier niet misplaatst, tevens een woord van dank voor liet ge duld en dc liefde, waarmede dezo klein en groot onderwijzen. R. K. Postmannen. Het 2e lustrum der afd. Hillcgom en omstreken van den Ned. R. K. Bond van P. T. T.-personeel St. Petrus is Zondag plechtig cn luister rijk gevierd. De dag werd begonnen met een H. Mis en algemeene H. Communie in de St. Mar- tinuskerk. Hierop volgde een gemeenschap pelijk ontbijt. Des namiddags te 4 uur was er een samenkomst van leden en vertegenwoordi gers van zusterafdeelingcn in Hotel Flora. Een wandeling werd gemaakt langs en door de bloemenvelden. Te 7 uur had de feestvergadering plaats Deze werd geopend en geleid door den voorzitter van het Feestcomité, den heer F. C. van Lierop Jzn. Hierna 'weerklonk het Bondslied. Op dezen feestavond waren tegenwoordig de Eerw. Geestelijkheid der beide parochies, de Bondsvoorzitter, de Directeur van het Postkantoor Hillegom en de waarn. Dir. van Lisse; afgevaardig den van dc afd. Rotterdam, Amsterdam, Leiden. Haarlem, Uithoorn, Wassenaar, enz. Schriftelijke gelukwenschen waren binnen gekomen van de afd. Gouda, Delft en Schiedam, benevens van den zeereerw. heer pastoor van Zilk, van den weleerw. heer, H. J. M. Nieuwenhuizen te Den Haag, eerste G. A. der ju'bileerende afdeeling enz. enz. Het schitterende vaandel, vervaardigd in de ateliers der firma Rietfort te Haar lem, werd door een der leden aan het be stuur aangeboden. De G. A. wijdde het vaandel en sprak tevens een toepasselijk woord. Daarna besprak de voorz.. de heer Heemskerk den uitbouw der vereeniging in deze 10 jaar, waarna de heeren Heems kerk, van Lierop en van Bemmel, die van af de oprichting der afd. in 't bestuur zitting hadden werden gehuldigd en hun mooie souvenirs werden aangeboden en aan hunne echtgenooten een bloemenhulde. Het duo Toledo en Westerhoven van Heemstede zorgde verder mede voor een prettige afwisseling. HOOGMADE. Ziekenhuisverpleging. De vereen, voor Ziekenhuisverpleging hield haar jaarver gadering in café Hillebrand. Wegens af wezigheid van den voorzitter werd de ver gadering geopend door den secretaris, den heer P. Zwetsloot Bzn., die de aanwezigen welkom heette en het betreurde, dat er zoo weinig leden op deze vergadering te genwoordig waren. Door den secr. werden de notulen gelezen, die onveranderd onder dankzegging werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek, dat de ver. thans 260 leden telt en eenige begunstigers. Door den penningm., den heer J. P. Blom, werd rekening gedaan. Saldo 1927-1928 f 437.57, aan contributie ontvangen f 650, ontvang sten f 1107.57. Het totaal aantal ligdagen bedroeg 200: als volgt: 1 van 10 d., 1 van 13 d., 1 van 16 d., 1 van 34 d., 1 van 36 d. en 1 van 91 d., ten bedrage van f 513.10, en aan gewone uitgaven f 58.60, alzoo uit gaven f 571.70 en is het batig saldo 192S- 1929 f 535.87. Door de commissie tot na zien der boeken, de heeren C. v. d: Klouw en L. Overmeer, werden de be scheiden in orde bevonden en werd den penningm, dank gebracht voor zijn be heer. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende heeren A. Colijn en H. Th. Eist- geest bij acclamatie herkozen. Bij het punt: Behandeling van de belangen dei- vereen.. voerden verschillende leden het woord; betreurd werd, dat er zoo weinig belangstelling was, waaruit ble'ek, dat zoo weinig begrepen wordt wat hier met sa menwerken verkregen kan worden. Dooi de samenwerking van verschillende ver- eenigingen en besturen kan men hier een eigen verpleegster hebben, wat zoo dik wijls noodig is gebleken. Want al komt er een verpleegster van het Groene Kruis op Woubrugge, wat heeft Hoctgmade daar aan? Er werd besloten, dat"het bestuur, in overleg met een der geneesheeren, een propaganda-vergadering zou beleggen, waartoe eenieder zal worden uitgenoodigd. Van de rondvraag werd weinig gebruik gemaakt en na bespreking van een rege ling aangaande het vervoer n«aar Zieken huis enz., sloot de voorz. onder dankzeg ging de vergadering. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ongeval. Het zoontje van den heer Jac. V. dat met eenige vriendjes aan 'fc spelen was kwam daarbij te vallen. De ach ter hem aankomende viel eveneens en kwam boven op hem terecht. Ongelukkiger wijze geraakte de eerste daarbij in een abnormale houding, waarbij, nadat Dr. II. ontboden was, een been bleek te hebben gebroken. LISSE. Geboren: Fenna Maria d. v. J. de Kwaasteniet en M. v. d. Spree. Gerrar- dus Nicolaas z. v. O. Lagerwey en A. v. Beek Gerard a Maria Cornelia d. v. J. Grimbergen en C. Kortekaas. Her- manna d. v. H. Mijnders en E. Nachtegaal Jacob Aric z. v. A. A. v. d. Zijde en C. E. v. Wijngaarden. Neeltje d. v. G. v. d. Ben ten C A. Nieuwenhuis Overleden: Margaretha van Steijn wed. v. G. van Rijn 84 j. Johanna Maria van Reyzen echtgen. van G. Maarsehoek 72 j. N00RDWIJKERH0UT. Bestrating. 't Is bijna klaar in de Nieuwe Duinstraat, Alles ziet er solide uit. Zoo heeft dan de oude kei-bestrating uit het dorp een gcsc-hikte bestemming gevon den. Uit schoonheidsoogpunt beschouwd is een dergelijk wegdek eclhter minder ge lukkig geslaagd te noemen. De bestrating in de Dorpsstraat b.v. ziet er heel wat fraaier uit. Maar degelijk zijn de keien zeer zeker en beproefd tevens, 't Is te ho pen, dat' 't. laatste stukje gauw voltooid is, dan wordt tevens het verkeer in de smalle Schoolstraat eenigszins ontlast. Geboren: Cornelis Johannes Maria z. van R. P. W. de Groot en A. M. Ruigrok Cornelia Hendrika d. van C. Meijer en C. Th. Steenvoorden Johannes Petrus Hendrikus z. van A. P. W. v. d. Meer en A. Clemens Helena Maria d. van P. Hoogewerf en C. Reckman. Ondertrouwd: Jacobus Josephus Verhaar 41 j., te Ter Aar, en Geert-ruida Dobbe 30 j. Gehuwd: Jan Pater 23 j., te Loos- drecht, en Krijna Zonderwijk 27 j. Overleden: Antonius van Vliet 68 j., te Alphen a. d. Rijn Johan Gradus Vaneker 75 j. Pieter Hendrik van der Putten 85 j., te Amsterdam. 0EGSTGEEST. Concert. Ter gelegenheid van den ver jaardag van Prinses Juliana gaf de N. Z. H. T. M.-Harmonié een openbaar concert bij „Het Witte Huis'. Preciess op tijd, zoo als het trammannen betaamd, werd begon nen. De gespeelde nummers klonken zuiver en beschaafd en getuigden van ernstige studie. De ongelijkheid van inzet hier en .daar moet men nog trachten tc overwin nen, waardoor het geheel aanmerkelijk aan gedegenheid zal winnen. Onder de vele be langstellenden merkten we ook op de voor zitter der Oranjever. Dr. Timmerman. Wij kunnen echter niet nalaten op te merken dat we het betreuren, dat zoo'n corps bij gebrek aan muziektent in een ga rage moest plaats nemen. Zulks vinden we voor de musiceerende vereeniging, alsook voor een gemeente als Oegstgeest onwaar dig. Geen enkel dorp in den omtrek mist nog een muziektempel. Nu het vijvertje in het Wilhelminapark wordt gedempt, lijkt ons die plaats voor een muziektent bijzonder geschikt. Geboren: Adrianus Cornelis z. van G. Borst en P. C. va-n Kints Theresia Cornelia d. van G. Borst en P. C. van Kints Wilhelmus Cornelis z. van W. van Elk en A. M. van der Weijden. Ondertrouwd: P. J. M. Fleur, te Leiden, eii J. C. C. de Groot. Gehuwd: A. W. Voors en E. M. Wol- beehm, te Leiden. Overleden: H. M. Holle/beek 43 j., oohtg. van A. Bavelaar P. Heemskerk 71 j., wed. van Carussee A. Groeneweg 34 j.. echtg. van A. de Haan D. Lang- hout 51 j., echtg. van H. de Roode S. M. Te-gelaar 6 j. TER AAR. Oprichting Eucharistische bond. Zon dagavond werd door den zeereerw. pater van Dijk van Amsterdam te Langeraar op gericht een Eucharistische bond. Onder het Lof werden er verschillende dames ge ïnstalleerd als zelatrice; Na hot Lof stroomden de menschen naar het Patro naat, waar pater van Dijk een serie licht beelden vertoonde van het laatst gehou den Internationaal Congres te Sj'dney. Op het doek hebben wij de geheele reis van de Congressisten gevolgd per boot van Europa naar Australië, terwijl de pater uitleg gaf, soms op leuke manier. "Wij heb ben gezien, hoe stampvol het Stadion daar was tijdens het Congres, hoe Kardinaal Ceretti daar den rondgang deed met het Allerheiligste, hoe een massa kinderen daar de H. Communie ontvingen enz., kortom, wij kunnen zeggen dat wij als het ware het Congres in Sydney hebben me degemaakt, zoo duidelijk en klaar werd het op het doek uitgebeeld. Onder de pauze werden er briefjes uitgereikt wie of er lid wenspht te worden van dezen bond. Met het invullen van deze biljetten zal nie mand achterblijven. Wat zou het niet mooi zijn als deze pas opgerichte bond een schitterend figuur zou slaan in de verdere bonden van ons Bisdom, tot vermeerdering van de godsvrucht tot de H. Eucharistie. VOORHOUT. Woningbouwvereniging „Herman Boer- haave". Vrijdagavond vergaderde de woningbouwvereeniging „Herman Boer- haave" in een der zalen van het café van dien naam onder presidium van den heer van Stekelenburg. De vergadering was slecht bezocht. De voorzitter 'heette de aanwezigen welkom, meer in het bijzonder den heer G. Bulten, burgemeester dezer gemeente, in wiens aanwezigheid spreker zag een blijk van medeleven met de vereeniging. Een hartelijk woord van welkom sprak de voor zitter nog aan het adres van het bestuurs lid, den lieer B. van der Lufbibe, die pas van een zware operatie hersteld, hot er nu weer voor over had en het, na inge wonnen speciaal geneeskundig advies, nu aandurfde op deze vergadering te ver schijnen. Dit typeert de ijver en de am bitie van den heer van der Lub'be. Spr. feliciteerde hem. mede namens het. be stuur met zijn gelukkig herstel en bood hem een kleine verrassing aan in den vorm van een kistje sigaren. De heer van der Lubbe dankte voor de gelukwenschen en voor de aardige attentie. Hierna werden de notulen van de vo rige algemeene vergadering door den secretaris, den heer O. Paardekooper, ge lezen en onveranderd vastgesteld. Een uitvoerig verslag der vereeniging over het afgeloopen boekjaar wordt uit gebracht. Uit dat verslag blijkt, dat op 31 peri lt de ciide S. ijers uldei dos R. uitg daigen 1 ft g< Aanl ZlteS in 5535. Buit he i n z'J rast. IN December 1928 geen achterstallige te boeken waren; dat alle nieuw gebo woningen zijn verhuurd; dat ondank betrekkelijk hooge onderhoudskosten een winst is gemaakt van 120.28 wijl de onderhoudsreserve niet aangc ken behoefde te worden. In het i wordt verder lof gebracht aan den tect van den Hoek en den aannemer Breukclen, beiden te 's-Gravenhage de vlotte uitvoering van de nieuw geboei de woningen en voor de goede afwerj en samenwerking. Tenslotte wordt nog dank gebracht aan den Raad, Gemeentebestuur en den Burgemet van Voorhout, voor de welwillende werking, welke bij verschillende ties en verbeteringen in het afgeloc jaar van hun zijde is ondervonden. Vervolgens worden aangeboden de ning van den nieuv. bouw over 192S, de lans en dc verlies- en winstrekening 31 December 1928. De balans staat debet: Kas 9236.31 jr' gebouwen met erven bouw 1926 46761 P'om gebouwen met erven bouw 192S 7l37i or en credit: crediteuren 125634.50; taal 150; onderhoudsreserve 41! garanties 930.10; afschrijving 130, saldo winst 120.2S,/B. Totaal 127379; Dc balans en verlies- en winstrekei worden vastgesteld, na toegelicht te door den voorzitter, die tevens iraededi dat het bestuur zal overwegen de fii cieele bescheiden door een accountai laten onderzoeken. Reglementair evenwel een controlecommissie uit de eeniging zelve verplichtend. Bij stemn worden tot leden dier commissie benoi de heeren van den Berg, Witt oman en der Voorn; en als plaatsvervangers de ren van der Lans. Warmenhoven en der Meij. Het periodiek aftredend lid, de hei L. van Vliet, wordt met algemeene men als bestuurslid herkozen. De ter wenscht den herbenoemde geluk zijn benoeming, waarvoor de heer Vliet zijn dank betuigt. Ter zake van dc onderhoudswei wordt aan het bestuur een blanco ere gegeven. Bij de rondvraag wijst de heer Meij er op, dat nog niet betaald is dividend op de aandeelen over 1928, wijl hen voorts ter sprake brengt het derhoud van de straatjes tusschen de; zen en de afscheidingen. De heer Warmenhoven vraagt vergunning om achter zijn huis oen sci tje te mogen plaatsen, volgens het hem ontworpen model met kap. De Burgemeester constateert met gen, hoe de toestand in het nieuwe deelte der gemeente den laatsten tijd beterd is, en brengt lof aan het bes der vereeniging voor hetgeen het. wede in het afgeloopen jaar tot stand heeft bracht. Veel werk is er verricht en de ders komt. daarvoor namens de geinee een woord van hulde en dank toe. 'De voorzitter dankt den Burgemee ng voor de vriendelijke woorden van deering en spreekt den wensch ui ook in de toekomst de samenwerking sohen gemeentebestuur on bouw vert, ging bij de behartiging van het algem en sociaal belang van' de eerste orde, volkshuisvesting, een goede moge blij Nadat de voorzitter de andere sprei heeft beantwoord, wordt de vergadei gesloten. (Tot onze spijt hebben wij dit ven wegens overvloed van copie, eenige da moeten laten overstaan). yerr Uk en herijk. B. en W. dezer geuit fond te hebben besloten dat dit jaar voor herijk der maten en gewichten zitting worden gehouden in het gemeente! it da (raadzaal), op 14 Mei a.s. van des middags 10—12 en van des namiddags 2.30 uur. Geboren: Pieter Gilles Kooyman en M. Nederveld Gerif0'^6 Catharina d. van M. Baa en H. van.- pen Petronella Theodora Maria d. J. P. Vester en J. C. Hoogduyn Jao Anna d. van Ghr. N. van Leeuwen en Angevaren. Gehuwd: Petrus Wilhelmus veld en Theodora Johanna Hoek. Overleden: Anna Maria Koele! Br__St; 27 jaar. V e rtr okten: J. Baan geb. Smit kind naar Rotterdam Th. W. ningen naar Amsterdam P. J. Sclilen.i0E naar Grootebroek F. C. van den Kr fgifte naar Amsterdam A. van Diepen Ursuffi J. Onderwater naar Den H. M. Ruiter naar Leiden Smite naar Amersfoort C. R. Tuin naar Amsterdam F. Tak naar Delft a' wo: L. J. Welling naar Gouda J. H. G. ders en gezin naar den Haag W. Sohrarna naar- Noorclwijkeriiout A, hoog en gezin naar Sassenheim den Hollander naar Oegstgeest. Gevestigd: A. J. Enthoven phen a. d. Rijn C. G. M. van der Sa t°°ge van Alphen a. d. Rijn G. A. J. SchelÜ De van Amsterdam G. A. van Hout Steenwijkerwold A. J. M. Walenkl rel in van Leiden J. A. Tuynman mond J. Wolvers van Alphen a. d. J. A. T. Theuws van Bergeijk van Leeuwen van den Brielle W. I. Ie mij van den Haag J. A. J. M. Veer van Rotterdam J. P. A. Corn' Rijndij sen van den Haag F. J. van den en gezin van Noordwijkerhout van Etten van Zevenbergen van Hazerswonde. WARMOND. Telefoondienst in de zomermaanden. Het postkantoor alhier zal gedurende tijdvak 1 Mei15 September op Zon- Feestdagen geopend zijn van 89 uur 1314 uur n.m. en 1920 uur n.m., doch ping g sluitend voor telefoondienst, met dien stande echter, dat alleen van" 89 uur gesprekken kunnen gevoerd worden van de in het postkantoor staande opei spreekcel. Een woord van hulde aan gemeentebestuur is hier zeker op plaats, daar thans voorzien is in een lang gevoelde behoefte. Gum Van raat W mbou [volg a| ede Onbi nd: 1 ïeuwl VI Persi ieijma jr in k. aa se I ng g' Gel: H. van argai ort. - ingej; Gel d. I 0 vt raatL srniel ■v§;n ge erleu: ielig erge Zond Zoi DOr d laatsv orden proep a fau k H likt \e e stei Het eden oopt ut van eraak le. ouwe 'oor n 3e. 1 4e. A. Na '00r v Het vertroi >m te Hm as de can lijst stemni aangeg king 6temvs Voo; kan b van hf Rie bi den vt biljet.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8