UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK VRAGENBUS HILLEGOM. Personalia. Voor het examen leerares slaagde te Haarlem onze plaai.sgenoote mej. Raamsveld—Selhorst, opgeleid aan de Eerste R.-K. Mode-Vakschool te Haarlem. Wering schoolverzuim. In de gehou den gewone vergadering der commissie tot wering van schoolverzuim werd medege deeld, dat de heer H. Veldhuijzen van Zanten zich niet meer beschikbaar stelde als voorz. dier commissie. In zijn plaats werd gekozen de heer J. H. A. Vooren, ter wijl mr. J. B. Sens herkozen werd als se cretaris der commissie. G e t r o u wdC. J. M. van Nobelen en H. W. C. van Stein. Geboren: d. van M. van der Werff en van der Jagt. d. van M. Stroomber- gen en. Jansen. z. van ;T. T'h. Troost en Philipps. z. van A. C. Lam pc en van Sambeek. d. van C. M. van der Jagt en Spaans. Overleden: J. H. HardingSchoorl vr. 36 j. KATWIJK AAN DEN RIJN. Voor Ziekentriduum. Eenige jonge dames hebben zich dezer dagen buitenge woon verdienstelijk gemaakt door bij de parochianen aan te kloppen voor het te houden Ziekentriduum in de St. Joseph- kerk, Pastoor Leusen, te Leiden. Voor dit mooie charitatieve doel werd door hen ontvangen een bedrag van 82 benevens enkele artikelen als ledikant, deken enz. Hulde aan deze jongedames. Radio. Ieder katholiek kent de be- teekenis van den Radio in den tegeniwoor- digen tijd en mogelijk weten allen, welke etrijd er op het oogenblik op dit gebied wordt gestreden. Tevens van hoeveel be lang het ie de Katholieke Radio-omroep in dezen strijd te sternen. Ook hier krijgt men op zeer gemakkelijke wijze de gele genheid deze belangrijke Roomsohe zaak daadwerkelijk te steunen, doordat eenige jongedames zich bereid hebben verklaard bij de parochianen inteekenlijsten te be zorgen, die door ben kunnen worden inge vuld, hetzij dat men lid wordt van den H.R.O., hetzij men 'n willekeurig bedrag als begunstiger int eekent. Men bedenke hier bij vooral, dat het is een zaak van groot belang. Een verdere aansporing zal wel niet noodig zijn. LISSE. Posterijen. Met ingang wan 1 Mei wordt de heer F. J. J. Andriessen ver plaatst van het post- en t^egraafkantoor te Lisse naar het bureel van den Hoofd ingenieur der Telegrafie te 5s-Gravenhage. In zijn plaats wordt te Lisse werkzaam gesteld mej. M. E. Heijnes, thans tijdelijk aldaar. Geitenfokvereeniging. Gisteravond hield de R. K. Geitenfokvereeniging „De Werkmanskoe" op een der bovenzalen van het Bondsgebouw haar jaarvergadering. De opkomst was niet groot. Na opening met den Christelijken groet en het lezen der no tulen gaf de penningmeester rekening en verantwoording van zijn beheer. Hieruit bleek, dat naast een ontvangst van 224.70 een uitgave viel te boeken van 200.92, al- zoo een voordeelig saldo van 23.78. De penningmeester deed echter uitkomen, dat dit saldo maar denkbeeldig is, aangezien nog enkele posten moeten worden betaald. De heer de Bruin, die met den heer van der Lans de rekening had nagezien, ver klaarde alles accoord. De voorz. dankte den penningmeester voor zijn richtig beheer en dc verificateurs voor hunne moeite. In het bestuur werden de aftredende le den P. Berbee en P. de Jeu bij enkele candidaatstelling herkozen. De heer L. Kapiteyn bracht hierna verslag uit van den op 7 Febr. j.l. gehouden bondsvergadering. Hierna is aan de orde de benoeming van een Bok-houder wegens bedanken van den heer W. Mosman. De voorz. wees er op, dat de vergoeding van dien aard is, dat zij loonend mag worden genoemd. Na am pele bespreking nam de heer W. Kranen burg op zich de bok te houden, hetgeen door het bestuur dankbaar werd geaccep teerd. Wanneer de geitenkeuring zal plaats hebben, zal later bij circulaire aan de le den worden bekend gemaakt. De heer Cle mens bracht namens de vergadering den heer Mesman dank voor het houden van den bok gedurende 11 jaren. De voorz. vroeg aller medewerking en belangstelling voor de te houden geitenkeu ring. Waar de heer Zuiddam, Rijksveeteelt- consulent, al zijn vrije Zaterdagmiddagen belangeloos disponibel stelt, moet onzer- zijde alles in 't werk worden gesteld deze keuring te doen slagen. Op een desbetref fende vraag van den voorzitter achte men de maand Juni den geschiksten tijd om de geitenkeuring te houden. Hierna sluiting der vergadering, waarna de gebruikelijke verloting werd gehouden. OUDE-WETERING. April-actie K. R. 0. De parochianen worden er aan herinnerd, dat Zondag na de Hoogmis de heeren van het Propagan- dacomité gereed zullen staan om de inge vulde kaarten in ontvangst te nemen. Het comité vertrouwt, dat alle katho lieke luisteraars ljd en dat alle andere parochianen donateur of begunstiger zul len worden. Tot goed verstand wordt er nog op ge wezen, dat men den K. R. O. voor ieder bedrag kan steunen. Ook de kleinere bij dragen zullen dus dankbaar worden aan vaard., OEGSTGEEST. St. Josephgezellen. Zondag j.l. is 'n ware feestdag geweest voor de gezellen van Oegstgeest, Voor de eerste maal vierde de St. Joseph-Gezellenvereoniging een van haar groote feesten n.l. 't Beschermfeest van St. Joseph. De dag werd begonnen met een H. Mis en een algemeene H. Com munie, waaraa,n niemand ontbrak en waar aan ook de heeren van den Raad van Be- pelijk ontbijt dat de vereeniging haar feestvierende leden kon aanbieden, dank zij de onbaatzuobtigo medewerking van eenige parochianen, die 't daarvoor nood zakelijke gratis bezorgden uct sympathie voor de jonge vereeniging. In gezellige stemming bleef men bijeen tot aan de Hoogmis. Toen allen daarna 't kerkgebouw verlieten vonden zij in „de gezellen-zaal" een heerlijk kopje koffie gereed, dat met smaak en onder een echt huiselijke stem ming werd gebruikt. Twee van de vier groote pijlers, waarop 't gebouw van iedere Gezellenvereen. moet rusten n.l. „Godsdienstzin" en „eensge zindheid" blijken in Oegstgeest nu reeds hecht en vast te staan, getuige de morgen van j.l. Zondag. En de gezellige bijeen komst de-s avonds na het Lof deed duide lijk uitkomen hoe ook de arbeidzaamheid" de leden voortdrijft, dien avond vooral tot „vroolijkheid" van allen. Want na een openingswoord van den eerw. vice-praeses en de installatie van twee nieuwe leden, hielden eenige gezellen door meerdere ko mische en goed voorgedragen stukjes de leden in vroolijke stemming bijeen. Nadat de zeereerw. Praeses. verhinderd om den avond geheel mee te maken, een woord van felicitatie en opwekking had gesproken en ook een van de heeren van den Raad van Bestuur zijn tevredenheid had te kennen gegeven over de goede Kol- pingsgeest in de nog zoo jonge vereeniging dankte de vice-praeses de leden voor hun trouwe opkomst en medewerking tot het welslagen van deze eerste viering van het Beschermfeest, in 't bijzonder, met een klein geschenkje, den ijverigen pianist, den heer Hoogervorst en sloot den feestavond met een: „God zegene het eerzame hand werk". N00RDWIJK. „St. Deus Dedit". Vrijdagavond hield de afd. Noordwijk van „St. Deus Dedit" haar sluitingsvergadering in het Juvenaat, waarbij de opkomst bevredigend was. De voorzitter de heer Jac. Zwarts opende deze bijeenkomst, waarin hij memoreerde de werkzaamheden in het afgeloopen win terseizoen, waarvan een goede propaganda is uitgegaan en die tot gevolg hebben ge- bad, dat het ledental flink toeneemt, wat spr. een verheugend feit noemde en wat een zeker vertrouwen voor de toekomst geeft. De notulen werden ongewijzigd vast gesteld. Ingekomen was een schrijven van de afd. van Herw. Levenskracht met ver zoek om subsidie, hiervoor wordt 10 ge voteerd. Door den voorz. werd medege deeld, dat door de afd. een adres is gezon den naar het hoofdbestuur, waarin dank werd gebracht voor de bewerkstelliging der extra-uitkeeringen in de afgeloopen winter, eveneens werd een dankschrijven gezonden aan het R.-K. Armbestuur voor den ver leenden steun, terwijl ook aan B. en W. een adres zal worden gericht, waarin de waardeering zal worden overgebracht voor de verleende medewerking inzake de extra- steunregeling. Alsnog gaf de voorzitter eenige toelichtingen op de contractueele arbeidsovereenkomst in betrekking tot de vaste of los-vaste arbeiders. Na enkele be sprekingen over de te voeren propaganda in het zomerseizoen, wordt vanuit de ver gadering aan het bestuur dank gebracht voor het ingestelde en met succes be kroonde onderzoek inzake de contractuee le arbeidsovereenkomst. Na de gebrui kelijke rondvraag, waarin het bestuur werd gevraagd, reeds in het zomerseizoen de noodige actie te voeren voor de werkver schaffing in het volgende winterseizoen, deelde het bestuur in deze mede, dat door hen reeds besloten was, in deze richting werkzaam te zullen zijn. Hierna werd aan het bestuur de machtiging verleend, om de loopende zaken, zoo deze niet van ingrij penden aard zijn, naar goeddunken af te handelen, waarna de voorz. onder dank voor de opkomst deze bijeenkomst sloot met den chr. gr. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het wa« Vrijdag zeer vlug in den handel en de prijzen wa ren aanmerkelijk hooger dan vorige dagen. Zoo noteerden we b.v. Coul. Cardinal 5-50 6.10, Parma 3.604.50, Prins van Oos tenrijk 2.50—2.70, Roce Cris de lin 2.20 2.60, Cramoisie Brillart 1.902.30, Mu- rillo 2.20—^2.50, Bartigon 3.40—4.40, Pride of Haarlem 2.903-20, Krelage 2.903.30, Prof. Rauwenhof 3.204.00, Ornatus 0.600.65. SASSENHEIM. Typhus. Alhier komen gevallen van typhus voor, waarvan één met doodelijke afloop. Men koke daarom het drinkwater en de melk. Bloemendag. De opbrengst van de ge houden bloempjesdag voor de tuberculozen- bestrijding bedraagt 172.17 1/2. Een woord van dank aan de ijverige verkoopsters, wel ke deze 6om hebben bijeen vergaard. Sluiting winkelweek. Gisterenavond had in „Het bruine Paard" de sluiting plaats der winkelweek. De voorzitter der commissie, de heer M. v. Hage, opende met een welkomstwoord, heette in het bijzon der den Burgemeester en de Wethouders welkom en meende dat de gehouden win kelweek geslaagd mag heeten. Hierna was het woord aan den heer Bur gemeester, die met toepasselijke woorden den loop van den winkelweek uiteen zette en hulde bracht aan de winkeliers, die blijk hebben gegeven iets van hun etalage te kunnen maken. Tevens uitte spr. zijn ge noegen over de groote deelname van de zijde van het publiek. Na deze opgewekte woorden werden door hem aan de winkeliers de door hen behaalde medailles uitgereikt, welke onder applaus werden aanvaard Hierna werd de klok, welke door den heer Verlint beschikbaar was gesteld voor den- gene, welke de tijd opgaf waarop hij was gaan stilstaan, door den Burgemeester ge opend. Zij bleek te staan op 3 uur 19 min. Winnaar werd M. Krosschcll met 3 uur 15 min. Tot slot werd tot de uitreiking van een 35-tal prijzen voor het publiek overge gaan, waarna deze winkelweek door den voorz. met dank aan allen, welke hebben mon -onrorH w Vipf. wplola.gpn ervan. werd INGEZONDEN MEDEDEELING. VROUWEN IN VERWACHTING en jon ge moeders bezorgt ^lietK natuurlijke „Franz-Josef'-bitterwatmr e«i geregelde maag- en darmwerkingS^f hoofdfiguren op 't gebied der moderne S^pneeswijze van vrouwenziekten hebben'- het ''„Frans-Josef"- water in een zeer gro^t a'antal gevallen snel, betrouwbaar en pijfrkJos werkend be vonden. Bij Apotheken verkrijgbaar. WASSENAAR. De Burgemeester. Bij Kon. besluit van 25 April is aan jhr. B. P. S. A. Storm van 's-Gravesande, op zijn verzoek met in gang van 1 Augustus, eervol ontslag ver leend als burgemeester der gemeente Was senaar, onder dankbetuiging voor de door hem in zijne betrekking bewezen diensten. Gemeenteraad. Agenda der vergade ring van den Raad der gemeente Wasse naar te houden op Woensdagmorgen te 10 uur. 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Reclame schoolgeld. 3. Ontheffing voor schriften Bouwverordening. 4. Kohier Hon denbelasting. 5. Wegenplan Teylingerhorst. 6. Aankoop inschrijving Grootboek. 7. Wij ziging begrooting. 8. Beschikbaarstelling gelden voor uitbreiding R. K. Jongens school (7e leerjaar). 9. Verordening aanwij zing Stemlokalen. 10. Benoeming leden Stembureaux. 11. Uitbreiding straatver lichting. 12. Adviezen onbewoonbaarverkla- ren van 96 woningen. „Nieuw Wassenaar". De Buurtver- eeniging „Nieuw-Wassenaar", de Vereeni ging van In- en Omwonenden der Wassc- naarsche Parken en de Ver. „Wassenaar Vooruit" hebben een adres gericht tot den Directeur-Generaal der Pos!erijen en Tele grafie, waarin met den me sten aandrang wordt verzocht cm te willen bevorderen dat bij invoering van een gesorekkentarief, dit tarief alleen voor het Wassenaarsche net zal gelden, en dat de abonnó's met een Haagsohe aansluiting evenals voorheen daarvoor een vaste jaarlijksche vergoeding betalen. Geboren Jan Willem Jacobus, zoon van W. F. Slieker en W. van Beek Dirk, zoon van J. W. van Laar en J. J. Boot Anna Adriana, dochter van A. A. Raats en J. Voeten. Ondertrouwd: P. Hartsuiker en J. van der Heide F. M. van der Wonde en A. Groenendijk B. F. Assies en J. Kuit H. Zantinge en J. Zwart A. Bloemen dal en T. C. Poot. Overleden Anna Bossers wed. van A. A. Span 61 jaar Louis Jan August Quentin van Motman Halle m. v. H. J. Kropff, 57 jaar. W0UBRUGGE. Vieeschkeuring. Het. aantal slachtin gen gedurende het afgeloopen kwartaal bedroeg: 1. gewone slachtingen: 7 runde ren, 1 nuchter kalf en <l& varken-s. 2. nood- slachtingen: 4 runderen., 12 nuchtere kalve ren, 4 varkens en 7 schapen 3. gestorven dieren: 3 runderen, 1 graskalf, 19 nuchtere kalveren en 7 schapen. Van de in nood ge- doode en gestorven dieren werden geheel afgekeurd 5 runderen, 19 nuchtere kalveren 1 graskalf, 2 varkens en 9 schapen. Voor waardelijk goedgekeurd werden 2 runderen, 2 varkens en 5 schapen. Collecte. De gehouden collecte ten bate van het „Tehuis voor alleenstaande blinden" te Wolphezen heeft 35.89 opge bracht. ALPHEN AAN DEN RIJN. Sociale dag. Zondag wordt door den R. K. Volksbond een sociale dag gehouden, welke beginnen zal met een algemeene H. Communie der leden. Te 9 uur vindt een gemeenschappe lijk ontbijt plaats in de St. Joseph-zaal. 's Namiddags te 4 uur zal in bovengenoem de zaal een groote bijeenkomst plaats heb ben tot welker bijwoning ook de vrouwen dringend worden uitgenoodigd. Als spreker zal optreden de heer H. J. Kuiper, lid van het Centraal Bestuur. De dag zal met een Lof worden besloten. Gouden huwelijksfeest. Op 6 Mei a.s. hopen onze plaatsgenooten H. O. Beuk en H. M. van Dam, wonende in het St. Joseph- Gesticht alhier, den dag te herdenken, waarop zij voor 50 jaar in den echt werden verbonden. Ondanks hun vrij hoogen leef tijd, de man telt 77, de vrouw 71 jaren, mo gen beiden zich nog steeds in een goede gezondheid verheugen. De jubilaris is een der nog weinig overblijvende oud-zouaven en hij neemt tot dusver nog steeds met op gewektheid een werkzaam aandeel in de vruchtbare arbeid der St. Vincentiusver- eeniging ter deze plaatse. Het zal den bei den oudjes bij hun feest wel niet aan be langstelling ontbreken. HAZERSW0UDE. Burgemeester. Herbenoemd is bij K.B. tot burgemeester dezer gemeente de heer J. van der Me ui en. Geboren: Maria Petronella d. van C. H. den Hollander en 0. M. van der Poel Martinus Johannes z. van G. Th. v. Zuilen en C. W. Menken Leendert z. van E. de Koning en W. Zonderop Ma ria d. van N. van den Bosch en L. Brob- bel Dorsman Susanna d. van C. de Gelder en E. Slootweg Neeltje Maria d. v. P. van Norde en M. van Elswijk. Gehuwd: A. Oppelaar 26 j. en P. Groen 24 j. Overleden: Frcderik van Wierin- gen 4 j. LEIDERDORP. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Maandagnamiddag te 7.15 uur. Agenda: 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. 2. Aanbieding gemeenteverslag en het verslag van de volkshuisvesting. 3. Benoe- ming onderwijzeres aan de openbare lagere lokalen. 5. Vaststelling Waren verordening. 6. Voorstel van B. en W. intrekking veror dening verhaal pensioensbijdragen. Voor stel van B. en W. vaststelling van eene jaarwedde voor de correspondent der Ar beidsbemiddeling. 8. Voorstel van B. en W. tot vaststelling vergoeding art. 101 L.O. wet 1920 aan de bijzondere school over 1927, en de vaststelling der driejaarlijksche afreke ning 1925 tot en met 1927. 9. Subsidie wijk verpleging. 10. Voorstel van B. en W. tot vaststelling heffingspercentage 19291930 op 2.11. Voorstel van B. en W. tot vast stelling kohier hondenbelasting 1929. 12. Voorstel van B. en W. tot wijziging van art. 8 Reglement van Orde. 13. Behande ling reclame schoolgeld. 14. Wijziging be grootingen. 15. Rondvraag. WOERDEN. Water-polo. In een vergadering der Woerdensche zwem- en poloclub W. Z. V. werd besloten, zich aan te sluiten bij de Utrechtsche Zwembond en dit seizoen aan de polocompetitie deel te nemen. Zes jongens in de sloot. Dat er eens een jongen to water valt, och, dat is geen merkwaardigheid. Wel als er zooals Donderdagmiddag gebeurde 6 tegelijk in een sloot rollen. Bakker V. reed met paard en wagen in de Pannenbakkerijen en had behalve het brood in de kar nog 6 jongens bo ven op de deksels geladen. Door het breken van een streng "ïaalcto de wagen uit zijn evenwicht en kwam in schuinen stond aan den leant van den weg. Hoe de jongens ook werkten, ze konden het op de gladde deksels niet houden en achter elkaar plompten ze te water. Zonder ongelukken alleen wat natte pakjes liep het af. G e^b oren: 'Gerda Wi^emina Johanna d. van H. J. Nijenhuis en B. E. Grein er. Klasina Matje d. van G. Ploiwo en W. M. Biermars. Mathilda d. van H. B-oele en W. Pfaff. Overleden: Philipmis Verweij, wedr. van Jannetje Oliemans 73 j. Jaeobus Willem z. van J. Schippers en W. Knop- per 5 weken. Leonardus Gera/rdus Hoo- genboom 65 j. Getrouwd: Jan Oskam en Aagje de With. Hendrik Vroege en Pieterne.lla Dirkje de Jong. ZWAMMERDAM. Geboren: Jacob 7. v. J. Verburg en A. Verdoold. Frarciscus z. v. F. van Vel- zen en M. van der Meer. Jacob z. v. O. van Duuren en H. Fokker. Overleden: Aart van der Laan, 81 j., ongehuwd. Ondertrouwd: Hendrik Willem van der Vis jm 28 j. en Neeltje Baars, jd. 25 j. te Alphen a. d. Rijn. Getrouwd: Cornelis Anthonius Jo seph Mulder, jm. 24 j. te Gouda en Antho- nia Duits, 25 j. Z0ETERW0UDE. Goöp. Boererr-, Spaar- en Leenbank. Gisteravond hield de Coöp. Boeren- Spaar en Leenbank de verplichte algemeene jaarvergadering in het Patronaatsgebouw aan den Schenkel weg. De voorz., de heer Adr. van Leeuwen, opende de vergadering met een woord van welkom, sprak zijne voldoening uit over de medewerking der leden en betref fende het geregeld toevloeien dr spaargel- dn. Door den scretaris. den heer O. H. de Beer, werden de notulen gelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Uit het hierna volgende verslag van secretaris-kas sier bleek, dat het ledental op 31 Decem ber 1928 bedroeg 185, op 1 Januari 1928 waren in omloop 699 spaarboekjes, in 1928 vermeerderd met 28, terwijl 77 nieuwe bokjes werden uitgegeven, zoodat op 31 December 1928, 748 spaarboekjes in om loop waren. De balans per 31 December 1929 gaf aan bezittingen 1. Inhoud der kas op 31 Decem ber 192S 20.539. 2. Uitstaande voorschot ten 3060S8.33. 3. Tegoed in loopende re kening 231.886.13. 4. Nog te vorderen ren te van voorschotten ƒ3.178.31. 5. Nog te vorderen rente van effecten 112.50. Totaal 561.604.27. Aan schulden: 6. Schulde aan de Spaar bank 505.481.45. 7. Schuld in loopende re kening a. rekeninghouders ƒ27.922.61. b. re- servefods 25.629.27. 8. Saldo winst over 1928 ƒ2.770.94. Totaal ƒ561.804.27. De winst 1928 werd gestort in het reser vefonds zoodat dit is gestegen tot ƒ28.400.21. De verlies- en winstrekening sluit met een totaal bedrag van 891.326.75. Met een woord van dank aan alle leden voor hunne medewerking en met de beste wenschen voor de toekomst, besloot de kasier zijn keurig verzorgd jaarverslag. Door den heer M. Th. Kompier werd als afgevaardigde der Algemeene Jaarverga dering van de Coöp. Centrale Raiffeisen- bank te Utrecht een goed verzorgd ver slag uitgebracht. De voorzitter dankte beide functionarissen voor de uitgebrachte verslagen. Hierna werd de aangeboden rekening en balans over 1928 met alg. stemmen goedge keurd. Na eenige discussie werd wegens ver schil van meening omtrent de uitleg van een artikel van het Huish. Regl. de ver kiezing van twee bestuursleden uitgesteld tot een volgende vergadering. Tot groote voldoening van de vergade ring deelde de voorz. mede, dat voor het jaar 1929 voor voorschotnemers en voor rekening-houders de rente kon worden verlaagd met 1/4 pet. en dus gesteld op 4 3/4 pet. Hierna werd de vergadering door den voorz. met een woord van dank geslo ten. Vraag: Welk is het adres van den Franschen en van den Duitschen consul te Amsterdam en wanneer zijn de spreek uren? Antwoord: Het adres van den Fran<- sc'oen consul is Sarphatistraat 1 h. Spreek- van 1012 uur. Het Duitsche consult gevestigd Weteringschans 114, spreekt van 1012.30 en van 1.303 uur. Zat van 1012 uur. Ti Vraag: Hoe kan men het best inleggen? Antwoord: De Vragenrubriek sol raa slecht gelezen te worden. Uw vraag is eerst kort geleden beantwoord, n.l. in nummer van Zaterdag 20 April. Het fen woord luidde als volgt: Het is nu de schikte tijd voor den inmaak van i Men zorge voor versc-he eieren, die, maakt, op een koele plaats moeten i le den bewaard. Bij gebruik van water ien rekent men 1 kopje waterglas tegen 9 jes water. Vraag: Wat is de kortste weg auto van Gouda naar Eindhoven? Hoe et «ld Be Na G osd :raa K.M? Moet men voor de Provinciale Ht gen in N. B. een speciale kaart hebl eer, of is dat bij de tegenwoordige wegenhe ig ting niet meer noodig? Antwoord: Gouda, Haastre Schoonhoven, Nieuwpoort, Goudrj Schelluinen, Gorinchem, Woudrichem G sen, Neer-Andel, Eetben Drongelen, soyen, Loon op Zand. Tilburg, Moerg» Oirschot, Best, Acht-, Eindhoven. Afst 100 K.M. Kaarten voor de provinc-'ale gen in Noord-Brabant zijn thans meer noodig. e Vraag: Welke is de beste weg Noordwijk naar Aardenburg per Hoeveel K.M? Antwoord: Noordwijk, Leiden. Haag, Delft, Rotterdam. Charlo's. schalxnord, Numansdorp. Willerai |d. Steenbergen, Bergen op Zoom, Nil lande, Goes, 's Heer Hendrikskinds lree Wissekerke, 's Heer Arendskerke. Mij ider burg, Vlissingen, Breskens, Oostburg, denburg. Afstand 180 K.M. Vraag: Bestond de R. K. school aan de Haarlemmerstraat al dat de brand bij de firma Kruythooft brak en vóór de bestaande Fröbelscli ia' Antwoord: De R. K. Meisjessc itraa aan de Haarlemmerstraat werd in gebouwd ter plaatse waar vroeger drukkerij van de fa. Burgersdijk was vestigd. Naast dat pand waren de kels der fa. Kruyfhooft gelegen. Deze den 14den Mei 1914 door brand Het terrein heeft toen braak gelegei 1916 en werd toen aangekocht door s. R. K. Kerkbestuur, dat in het eene deelte een patronaat vest'gde en hei gel dere verhuurde aan den fotograaf W. het patronaatsgebouw verander de thans bestaande Fröbelschool. lootd Ve ebb ;ma De (ree: ül onrl STOOMVAART MIJ. NEDERLANI in t CHR. HUIJGENS (uitr.) vertr. 25 fees van Singapore. CHRISTIAAN HUIJGENS arr. 26 te Batavia. GROTIUS arr. 26 April van Amster inge te Batavia. KAMBANGAN (uitr.) vertr. Penang. KONINGIN DER NEDERLANI (thuisr.) vertr. 26 April van Genua. KRAKATAU (uitr.) pass. 25 April Di MANOERAN (uitr.) pass. 26 April braltar. KON. NED. ST0OMB00T-MIJ, BOSKOOP (thuisr.) arr. 24 April Guyaquil. BRELLE (uitr.) vertr. 24 April van cahuano. HERCULES arr. 26 April van Genu ei Savona. h HERMES arr. 26 April van AmstoriB kc te Hamburg. PRINS FREDERIK HENDRIK, vl™? 26 April van Amsterdam naar West-In THESEUS arr. 26 April van Bareel te Genua. KON, H0LL. LL0YD. FLANDRIA (uitr.) vertr. 26 April Montevideo. SALLAND (thuisr.) vertr. 26 April Montevideo. K. acht HOLLAND—AMERIKA LIJN. VEENDAM, van New York naar Rol dam, 26 April 12 uur 's midd. 750 m. W. Scilly gesign. KINDERDIJK, van Rotterdam Vancouver, vertr. 26 April van Londen, di KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. MANIPÏ, Rotterdam naar Batavia, 26 .April K. Guardafui. VAN SPILBERGEN vertr. 24 April Batavia naar Sydney. HOLLAND-AFRIKA-LIJN. ISLE WORTH (uitr.) pas6. 25 April geness. HOLLAND-BRITSCH-INDIë LIJN SCHIEKERK (uitr.) pass. 26 April 0 sant. HOLLAND-OOST-AZIë LIJN. OLDEKERK (thuisr.) arr. 25 April Mania. ijnsl lein Fl evra en f] ag e B( Lphe revra ank. idres HOLLAND—WEST-AFRI KA-LIJN ALKAlP (thuisr.) vertr. 25 April Dakar. CERES (uitr.) arr. 25 April te Tene EEJISTKOOM (uitr.) arr. 26 April*"'" Fernando Po. SCHELDESTROOM (thuisr.) April te Port Gentil ladend. VONDEL (uitr.) arr. 26 April te Dt> gevra ROTTERDAMSCHE LL0YD. MEDAN (uitr.) vertr. 26 April vaj Said. SIBAJAK (thuisr.) vertr. 26 April Singapore. jevra imstr K. Jur. Boe: GR0( vrijk. Weg( dige R-K 1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6