s. oe koning LAND- EN TUINBOUW LUCHTVAART -VVEEDE BLAD DE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 27 APRIL 1929 JEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. ACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Auto tegen een boom. Mr. Linthorst Homan licht newond. gisteravond ongeveer 7 uur heeft naar „Tel.*"' meldt, even buiten Elburg een ;ig auto-ongeluk plaats gehad, dat wonder "boven wonder goed is afge- pen. De Commissaris der Koningin in >nte, mr. J. T. Linthorst Homan, kwam t zijn auto, waarin behalve hij zelf een icr zoons en een chauffeur gezeten ren, van een vergadering te Utrecht. Op weg naar Nunspeet even buiten El- r, reed de auto met volle vaart door nu toe onbekende oorzaak tegen een langs den weg staande boomen en d volkomen vernield. De Commissaris Koningin, die zelf stuurde, werd zeer it, aan een der polsen en een der eën gewond. De geneesheer van Elburg, S. P- Gualthérie van Weezei, was on- Idellijk ter plaatse. Hij verbond mr. thorst Homan en nam het gezelschap e naar zijn woning, waar zij een weinig verhaal kwamen. De zoon van den com- isaris en de chauffeur kregen in het ge- 1 geen letsel. Jhr. Linthorst Horna* zekerde niet te kunnen begrijpen hoe wagen tegen den boom kan zijn ge en. Vermoed wordt, dat de stuurinrich- g op een gegeven oogenblik onklaar is f or den. jisteravond zetten de heeren de reis ir Assen in een anderen auto voort. Botsing tusschen auto en motorfiets. ïistermorgen botste op de Iepenlaan te ssum een heer met zijn motorfiets tegen auto. Door de botsing werd de motor- isrijder op den grond geslingerd en zeer istig gewond. In bewusteloozen toestand rd hij naar de Majella-stichting overge- icht. Auto tegen een boom gereden. Jouderdagmiddag is op den Amstel- Eschen weg te Nieuwer Amstel bij het seeren van een anderen wagen, een luxe i tegen een boom gereden en ernstig be- digcl. De bestuurder werd tengevolge den schok met zoo'n kracht tegen het ir geslingerd dat hij twee ribben brak. geneeskundig behandeld te zijn is hij zijn woning overgebracht. De ramp van de reddingboot tlijk van een der opvarenden opgevischt. )oor het visschersvaartuig Dd. 15 is na- Ouddorp het lijk opgevischt van P. A. •wey, van de Stoomreddingsboot Prins Nederlanden. Heden zal het naar k van Holland worden vervoerd. Verdronken. .en 17-jarige dienstbode, woonachtig te jndrecht in betrekking bij de familie .erdijk op de Wolwevershaven, is gister- nd door bijziendheid, toen zij den hond uet, te water geraakt, en verdronken. - De gehuwde veehouder A. N. te Beet- aermolen is bij het waterscheppen ver inken. Ongeluk op zee. )oor het zware weer was eenige dagen eden aan boord van een logger van de iderij Pronk te Scheveningen, terwijl het ip op zee was, een ketting van den mast geraakt.. De 43-jarige J. Taal van het ivierhof, kon den sterk heen en weer slin- enden ketting niet tijdig ontwijken; hij d ernstig aan het been getroffen en te- het dek geworpen. Het bleek, dat zijn )een was gebroken. Gisteren is hij na ikomst van den logger naar het Roode iis-ziekenhuis overgebracht en daar ter opgenomen. Een vrouw doodgevallen. ïeu Sl-jarige vrouw in de St. Janstraat Breda is van de trap harer woning ge len. Zij was onmiddellijk dood. Ernstige val. listermiddag om half zes is een schoor- Jenbouwer van Duitsohe nationaliteit een schoorsteen in de Guanofabriek te ijndrecht van een hoogte van 30 Meter 'allen. Hij kwam voorover in een vat pekel terecht. Zijn toestand is zeer gelijk. tel v g& hiquf Gasleiding gesprongen. perceel Hooftskade 135 te Den Haag gisterochtend omstreeks 12 uur een af- itdop van een gasleiding gesprongen, ardoor het gas vrijelijk de vertrekken troomde. )p dat oogenblik bevonden de 35-jarige A. F. B. en haar drie kinderen zich huis. Zij werden allen min of meer door btnnenstroomende gas bedwelmd. f OU De Geneeskundige Dienst werd onmid- Hijk gewaarschuwd en heeft de vier chtoffers ter observatie naar het Ge- Geoi lentelijk Ziekenhuis overgebracht; de naten ideren konden evenwel, na te zijn bijge- weder naar huis terugkeeren. Dc sstand der moeder was echter van dien d, dat zij in het ziekenhuis moest wor- opgenomen. BRANDEN. Woningen afgebrand. ■Gistermiddag is te Upendam brand uit- •broken in het woonhuis van Honing aan Dorpsstraat. De brand was ontstaan P°rdat vet gesmolten werd dat tijdens een Pgenblik afwezigheid van de bewoners ia.ni vatte. Het geheele huis brandde uit f1 or kon niets worden gered. De belendende perceelen kregen water- H6 ie. Verzekering dekt de schade. Te Berkhout (N.-H.). is aan den Hul- ■^"eg dc bekende noodwoning tot den Fon<l afgebrand. De bewoonster zat de ■prant te lezen en werd door een voorbij- ganger gewaarschuwd, dat de woning in brand stond. Doordat alles van hout was, grepen de vlammen zoo snel om zich heen, dat aan redden van den inboedel geen denken was. Verzekering dekt de schade. De oorzaak is onbekend. Brand in een hoedenmagazijn. Gistermorgen ontstond brand in een hoe denmagazijn op de Markt te Grave, welk pand geheel uitbrandde. Omdat de brand zich ernstig liet aanzien, werd de hulp van do brandweer te Nijmegen ingeroepen, die bij aankomst niet noodig bleek te zijn. Hij hield van veel licht Maar niet van betalen. In Rotterdam werd ongeveer een maand geleden een nieuwe kapperszaak geopend, die zeer luxueus was ingericht. Bijzondere zorg was besteed aan een overvloedige ver lichting, terwijl de meest moderne vindin gen op electrisch gebied aanwezig waren. Op een goeden morgen verdween de kap persfamilie spoorloos, tot groote verrassing van vele leveranciers, die met hun kwitan ties voor een gesloten deur kwamen. De bovenburen betreurden het plotseling vertrek van de nieuwe zakenlui, want zij hadden een zeer aangenamen omgang met hen. Het verlies werd echter grooter, toen de lichtrfkening aangaf dat in een maand 440 K.W.U. verbruikt was, en na onderzoek kwam vast te staan, dat het kappertje door een eenvoudige draadvex-binding kans had gezien, in een zee van licht te baden, op rekening van zijn bovenburen. De politie zal trachten den snooden haarsnijder een kopje kleiner te maken. „Tijd". De juweelenlief stal te Londen. Omtrent het verdwijnen der juweelen van mevr. Jurgens in het Hyde Park Ho tel te Londen, verneemt de „TeL" nog dat de diefstal Donderdagmiddag tusschen half vijf en half zes moet zijn gepleegd. De juweelen zijn gestolen uit een der vier kamers, die de heer en mevrouw Jur gens sinds enkele weken .in het Hyde Park Hotel bewonen. De diefstal moet begaan zijn door een experl>mTsdadiger, die kans heeft gezien ongezien te ontkomen. Hij moet geweten hebben, dat de heer en me vrouw Jurgens om drie uur het hotel heb ben verlaten. Het dienstmeisje, dat de ka mers opruimt, heeft deze te half vijf ver laten om te gaan theedrinken. Zij heeft de kamers toen afgesloten. Toen zjj een uur later terugkeerde, bemeikte zij, dat de deur opengemaakt was en dat op de kap tafel van mevr. Jurgens een groote wan orde heerschte, terwijl de tasch met juwee len verdwenen was. Mevrouw Jurgens had de tasch. vóór zij de kamer verliet, op de gewone plaats ge legd. Het dienstmeisje veronderstelde, dat mevrouw Jurgens teruggekomen was en de tasch had weggenomen. Doch toen zij den heer en mevr. Jurgens niet in het hotel vond, waarschuwde zij onmiddellijk den hoteleigenaar, die direct naar de politie telefoneerde. Niemand van het hotelperso neel had 's middags een verdacht per soon in het hotel gezien. Verondersteld wordt nu. dat zich misschien iemand als gewoon gast naar boven heeft begeven, wetende, dat zich niemand op de kamers bevond. Scotland Yard heeft het personeel portretten getoond van bekende hoteldie- ven, doch het herkende daaruit niemand van de gasten, die dien middag het hotel zijn binnengekomen. Het wordt ook moge lijk geacht, dat de dief zich verkleed heeft als schilder. Er waren n.l. schilders bezrg aan den voet van de brandladder. Op die manier heeft hij zich langs de brandlad der naar hec balkon van de kamer kunnen begeven, daar dit gemakkelijk te bereiken is. Ook is mogelijk, dat hij van de brand ladder door het raam van de badkamer is geklommen. Als de man langs dezen weg naar binnen is gekomen, moet hij zioh wel als werkman verkleed hebben, omdat hij anders ontdekt zou zijn, daar het zeer druk langs dezen kant van het hotel is. Het schijnt dat de dief de juweelentasch, die grooter was dan een gewone hand- tasoh, heeft opengescheurd in de badkamer en den inhoud bij zich gestopt heeft. Doch de detectives hebben nog niet kunnen vast stellen of hij door het raam van de badka mer. of wel langs de brandladder naar binnen is gekomen of dat hij eenvoudig de deur van de slaapkamer heeft geopend en door de gang van het hotel is terugge keerd en de voordeur is uitgegaan. Een groot aantal vinger-afdrukken van de kap tafel en van de juweelentasch is genomen en Scotland Yard onderzoekt deze heden. Het wordt mogelijk geacht, dat de mis daad is gepleegd door een bekenden in ternationalen dief, die aan het hoofd staat van een bende, welke hoofdzakelijk op het Continent werkt. Tot de gestolen voorwerpen behooren: een hanger, bestaande uit zestien brillan ten, gezet in een cirkel en zes kleine bril- lanten; verder een hanger van saffieren, omringd door twee rijen diamanten, waar aan een peervormige diamant hangt; een platina ring met saffier, vijf platina arm- oanden, waarvan één bezet met zeven bril lanten, één met vijf en twintig diamanten, één met saffieren en één met kleine stee- nen; verder een armband. 11/2 inch breed, bezet met brillanten, een lorgnet met pla tina handvat, eveneens bezet met diaman ten, drie gouden kettingtaschjes, een gou den sierspeld voor een hoed. eveneens be zet met brillanten, een platina halsketting, bezet met paarlen, gouden broches, twee gouden veiligheidsspelden, een lange gou den ketting, een paar gouden manchet- knoopen, waarop mistletoe en hulst gegra veerd zijn drie gouden overhemdsknoopen en verder 150/- in biljetten van 10/-, tweehonderd Hollandsche guldens en an der buitenlandsch geld. Een aantal voetindrukken is ontdekt tusschen de struiken aan den achterkant van het hotel. Gelijk bekend, heeft de heer Anton Jur gens die jaren geleden te Nijmegen woon de, sinds ruim tien jaar te Londen zijn hoofdverblijf. INGEZONDEN MEDEDEELING. altijd voordeelUöfr.j niet DEN PRIJS rnaai/ voor: DEyKWMTEI Draagt on; dfe pajzoiy^jju thansfstfehts 27^1.17, 1.37,- 1.57 Onze Prima ZWOEN FLOR en FIL d'ECOSSE KOUSEN ALLE moderne kleuren 56, 74, 98, 1.30, 1.65 HAARL.STR., hoek Donkersteeg 2-4-6 Het snoepreisje naar Antwerpen. Twee bakkersjongens die bij een pa troon in Oosterbeek werkten, hadden met elkaar afgesproken samen naar Antwer pen te gaan. Zij besloten om dat reisje te bekostigen, eenige kwitanties van hun pa troon tc innen. Zoo trokken ze er op uit. Den eersten dag brachten zij het tot Eind hoven, waar overnacht werd en den volgen den dag trokken ze verder naar Antwer pen, waar ze gouden bergen meenden te vinden. Na er acht dagen te hebben rond gezworven, was het geld verteerd en het bleek niet gemakkelijk aan werk te komen. Toen de nood hoog was, zijn ze maar weer naar Arnhem terug gekomen. De inmiddels verwittigde politie nam den jeugdigen a\onturiers een verhoor af. Stroopen met een auto. De Amersfoortsche correspondent van het ,,Hbld." schrijft: Reeds eenige nachten toerde door dc bosschen van het landgoed ;,De Treek" on der Leusden bij nacht een auto. Een zon derlinge liefhebberij leek dittenzij de autorijders iets te verbergen hadden, dat het daglicht niet kon velen. Rijksveldwachters en jachtopzieners, nieuwsgierig als deze menschen van huis uit zijn, legden zich in hinderlaag. Het toe val wilde, dat een dezer nachten een auto, een fonkelnieuwe Chrysler, juist bij de hin derlaag stopte. Drie dames en drie heeren stapten uit. Eén van de heeren nam een sierlijken wandelstok mede en zoo wandel de het gezelschap het bosch in, naast de lichtbaan, die de koplichten van de auto daarin wierpen. Toen begrepen de jachtopzieners wat het doel van de nachtelijke autoritjes was. Het gezelschap werd aangehouden; de sierlijke wandelstok bleek een z.g. stokgeweer te zijn, de autolantaarns deden als lichtbak ken dienst. Tegen het jachtgezelschap werd proces verbaal opgemaakt en de Chrysler-lichtbak werd in beslag genomen. Een aanhouding. Door een viertal rechercheurs van de centrale recherche te Amsterdam, zijn drie mannen aangehouden van wie twee beken den der politie, die verdacht werden van verschillende diefstallen. In beslag werden tevens genomen 18.000 cigai*etten afkomstig van de firma Kerckhoff uit de Spuistraat. Bovendien werden gevonden eenige paren zijden kousen, een hoeveelheid zijden dames ondergoederen en 8 bontkragen. Waar deze laatste goederen gestolen werden, kon nog niet worden nagegaan. Eventueele eige naars kunnen zich vervoegen aan het hoofdbureau van politie te Amsterdam. Een mislukte sollicitatie. Donderdag hoorde een agent van politie in een pand aan den Stationsweg te R'dam iemand om hulp roepen. Tegelijkertijd werd in het huis een ruit ingeslagen. Bij onder zoek bleek, dat de 20-jarige kantoorbedien de J. de B. bij het particuliere recherche bureau van D. H. V., dat in dat pand is gevestigd had gesolliciteerd. Hij heeft toen ruzie gekregen met V., die hem, volgens zijn zeggen, in een kamer heeft opgesloten en hem met een misdrijf tegen het leven heeft bedreigd. De B., bang geworden, is toen om hulp gaan roepen en heeft, om de aandacht te trekken, een ruit ingeslagen. V. heeft tegen de B. een klacht ingediend wegens vernieling van de ruit. De politie stelt een onderzoek in. Een natuurverschijnsel? Kapitein Timmer, van de stoomboot „Daventria", die Woensdagnacht van Am sterdam naar Deventer voer, rapporteer de, dat hij tijdens een storm met zware buien omstreeks half twaalf, tusschen Marken en Urk een merkwaardig ver schijnsel waarnam. Er kwam plotseling een gefluit of gesis, gevolgd door het zichtbaar worden van een vuurbal, die een dikke, lichtende streep achterliet. Het verschijnsel hield wel twee minuten aan. Daarna trok de lichtstreep tezamen in den vonn van een parachute, die viel. Het duurde nog wel vier minuten, voor alles, wegzakkende, was verdwenen. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. GEWELDIGE STORMEN IN DE V. S. Ongeveer 70 dooden en meer dan 200 gewonden. Groote materieele schade aangericht. Een cycloon heeft gisteren gewoed in het Zuiden van den staat Georgia en in Znid- Carolina. Volgens do eerste berichten wa ren ongeveer twintig personen gedood en meer clan tweehonderd gewond, doch uit latere telegrammen blijkt, dat het aantal dooden reeds tot 60 is gestegen. De storm was buitengewoon hevig en in minder dan vijftien minuten tijds waren te Cochran bij Macon (Georgia) tientallen huizen ver woest. Op tal van plaatsen is aanzienlijke materieele schade aangericht. Eergisteren hebben tornado's en sneeuw stormen de staten Texas, Nebraska en Wyo ming geteisterd, overal dood en vernie ling nalatend en het verkeer ontwrichtend. Drie dorpjes in het Oosten van Texas zijn verwoest Terwijl een tornado woedde in het Oosten van Nebraska, werd het Westen van dien staat door sneeuwstormen be zocht. Op sommige plaatsen in Wyoming hadden wolkbreuken plaats en twee ste den hadden daardoor van overstroomingen te lijden. Het verkeer in Wyoming is gestremd, alle vervoer staat stil en in dc straten van Cheyenne is ook het autoverkeer geheel onmogelijk. In het gebied van dc Rocky Mountains moet veel vee om het leven zijn gekomen, terwijl tal van auto's in de sneeuw zijn blijven steken. Den geheelen dag trachtten gisteren mannen in weerwil van de hevige sneeuwstormen Cheyenne te bereiken, ten einde klceren en voedsel te halen voor vrouwen en kinderen, die in de gestrande auto's van koude en honger te lijden hadden. Het ergste is Statesborough in Georgia geteisterd. Hier zijn tot dusver dertig doo den geteld. Het totale aantal slachtoffers' bedraagt thans 71. Verscheidene huizen werden met den grond gelijk gemaakt. In een hut kwamen negen negerkinderen om het leven. Dc ziekenhuizen zijn overvol. In allerijl vertrekken uit de naburige plaat sen doctoren en verpleegsters naar het ge bied van dc ramp. De Mississippi wast gestadig en daar de dijken op tal van plaatsen nog slechts een was van 30 c.M. kunnen keeren, hebben de autoriteiten de bevolking' gelast, het be dreigde gebied te ontruimen. Dc Roode- Krui8-organisaties bereiden zich op alle ge beurlijkheden voor. Overstroomingen in Sleeswijk-Holstein. Een hevige storm heeft ernstige over- stroomingeu veroorzaakt aan de westkust van Sleeswijk-Holstein; Het water staat tot aan de kruin van de binnendijken. En kele waddeneilanden werden door don storm verrast, zoodat groote materieele schade werd aangericht en veel vee verlo ren ging. Alleen op het eiland Nordstrand dreven vijftig verdronken schapen aan. Op de Elbe zijn door den zwaren golfslag twee schepen met elkaar in botsing gekomen, waardoor een aak tot zinken kwam. Brand in opslagplaatsen van petroleum en olie. Een zware brand heeft de olie- en petro- leumopslagplaats der firma Mottay en Pis- sart te Haren pij Brussel geteisterd. On geveer 300.000 liter olie gingen xn vlammen cp. Dank zij het krachtig ingrijpen van de Brusselsche brandweer bleven de opslag plaatsen van de Shell en do American Pe troleum Company, die zich in de onmiddel lijke nabijheid eveneens langs het zeeka naal Brussel-Schelde bevinden, gevrij waard. Groote hotelbrand te Heydekrug. Het drie verdiepingen tellend hotel „Gcr- mania" is gisteren geheel afgebrand, oven als de bij het hotel behoorende bijgebou wen. Een 19-jarig kantoorbediende, die op de derde etage woonde, kwam om het le ven, terwijl twee meisjes ernstige verwon dingen bekwamen. Oproer in een Duitsch opvoedingsgesticht. In het opvoedingsgesticht te Dresden- Leuben heeft gisteravond een groep ver pleegden gemuit, zoodat de politie te hulp moest worden geroepen om de orde te her stellen. Reeds gedurende het middagmaal hadden eenige verpleegden de orde ver stoord en politieke liederen gezongen, het geen hun verboden werd. 's Avonds werd het gezang echter voortgezet, terwijl men in de slaapzalen groote wanorde stichtte en een stroozak in brand stak, waardoor de gordijnen en een deur in brand vlogen. Bo vendien werd een kachel uit elkaar ge haald en de stukken van dc trap geworpen. Verscheidene verpleegden, van wien twee heel jeugdige, zijn gearresteerd. Ontevreden eischer koelt zijn woede op zijn verdediger. Tijdens de behandeling van een recht zaak te Breslau heeft gistermiddag de eisoher, toen hij vernam, dat de rechtbank afwijzend op zijn eisch beschikt had, een zwaren stoel op het hoofd van zijn verde diger stukgeslagen. De advocaat viel be wusteloos neer en kwam eerst na geruimen tijd weer bij. De president eischte in de zelfde zitting de hoogst mogelijke straf, ml. drie dagen hechtenis, welke op onbe hoorlijk gedrag in de rechtzaal gesteld is. De dader is terstond gevangen gezet en zal ook nog wegens mishandeling worden vervolgd. ALLERLEI. Het is wel opmerkelijk, dat het West- land, waar men zoo veel niexxwigheden in den handel brengt, zich zoo weinig toelegt onx de primeurs aan onze Koningin aan te bieden. Thans wordt dit idee hier meer onder het oog gezien naar aanleiding, dat de heer W. van Riet te Gennep bij Nijme gen dc eerste asperges aan onze lands- vorstinne heeft aangeboden, te meer daar in het Westland reeds ccnigc dagen asper ges verschenen. Het publiek behoeft zich niet bezorgd te maken, dat de oude aardappel on al duurt het nog een geruimen tijd voor de nieuwe er zijn duurder zullen wox-- den, juist het tegendeel is het geval. Do kwaliteit laat wel iets to wenschen over. doch de voorraad bij kweekcr en hande laar is enorm. De beschotten zijn het vorig jaar zeldzaam groot geweest, vandaar de gioote kwantums. Ook het leggoed is goed koop, doch betrouwbaar. Als blaast de gure wind ons om de ooren, men kan toch genieten van dc heer lijke, zachte roode aardbeien. Deze week was dc voorraad in het Westland reeds zoo, dat het product per pond werd verkocht, hetgeen tot op heden ze zijn er sinds een geruimen tijd per stuk plaats had. Do prijzen vallen echter nog lang niet onder ieders bereik; men betaalt 3.50 per pond, meer dan voor druiven, welke thans 2.80 gelden. Voor den tuinbouw is het vochtig houden der gewassen een mach tige factor. Wanneer hot water zoutdeolen bevat, sterven of kwijnen de planten. Het West-land leed een paar dagen geleden veel schade hierdoor. Thans heeft eon deskxxn- dig onderzoek plaats gehad en het is ge bleken, dat de meeste wateren in het West- land vrij zijn. Alleen de Oranje Binnen- cn Buitensluis kan niet wordon gebruikt ENGELAND—INDIE IN VIJFTIG UUR. Schitterende norvstopvlucht van twee Britsche aviateurs. In totaal 6600 K.M. afgelegd. De Fairey-eendekker, waarmede de beide vliegers der Britsche luchtstrijdkrachten, Williams on Jenkins, Woensdag van Cran- well zijn gestart, ten einde een non-et op vlucht Engeland—Indië te ondernemen cn het wereld-afstandsrecord te verbeteren, is gistermiddag 1 uur 15 Britschcn zomeT- tijd te Karat&ji geland. Alhoewel dus dc poging om het bedoelde record te breken is mislukt, heeft men hierbij toch met de eerst geslaagde non- stop-vluclit naar Britsch-Indië. een af stand van ruim 6600 K.M., te doen. De landing geschiedde twee uur voor zonsondergang. In het geheel wareu de vliegers gedurende 50 uur en 18 minuten in de lucht inclusief twee uur, gedurende welke zij reeds voorbij Karatsji vlogen. Benzinegebrek cn het invallen der duister nis dwongen hen echter naar Karatsji te rug te keeren en daar te landen. Voorbij Bagdad hadden zij mot hevigen tegenwind te kampen gehad. Hoewel dus. zooals gezegd, het record niet werd verbeterd, toch behoort dc pres tatie dor vliegers tot een der fraaiste uit de reeds zoo roemrijke geschiedenis der ontwikkeling van de luchtvaart. Een norn stop-vlucht naar Karatsji tcch is niet al leen tot dusver nimmer volbracht, doch oen dergelijk plan zou een paar jaar gele den nog absoluut onuitvoerbaar zijn ge acht. Deze tocht van West-Europa naar Indië in 50 u. is ongetwijfeld een moi suc ces voor de Faxrcy Aviation Company, dc Engelsohe maatschappij, die den eendekkor booxwde en uitrustte met een Napier Lion- motor. Men gelooft, dat deze vlucht de di rectie aanleiding zal geven tot hot instojr len van een non-stopdienst naar Indië voor commercieele of militaire doeleiden, al zal het organiseeren van een geregelden dienst nog wel eenigen tijd: op zioh laten wach ten. Voor de vlucht begon, hebben <le beide vliegers zich twee maanden lang onder toe- zicht van een dokter geoefend, daar het vanzelf sprak dat door dezen tocht veel van 'heb physieke vermogen der vliegers gevergd zou worden. De vliegers hadden voor ruim drie weken levensmiddelen aan boord, ten einde op de mogelijkheid van een noodlanding in do woestijn voorbereid te zijn. Vliegongeluk in Polen. Gisterenmiddag heeft op de Weichscl tusschen Warschau en Thorn een vlieg ongeluk plaats gehad, waarbij twee Pool- sche officieren om liet leven kwamen. Twee militaire toestellen waren op weg naar Thorn, toen zij ovex-vallen werden door een hevige sneeuw- en hagelbui. Ter wijl het eene vliegtuig er in slaagde zon der schade to landen, trachtte het andere vliegtuig, dicht boven de Weichsol vlie gend, een geschikt landingsterrein te vin den. Boeren langs den oever zagen lxoo plotseling de machine over den kop sloeg en in het water stortte. De beide inzit tenden, een majoor cn een kapitein zijn verdronken. Een zeilvlieger verbetert het record. De bekende zeilvlieger Nehrings is gis termiddag om half drie van den Franken stein bij Malchen opgestegen om ©venals enkele weken geleden te trachten het af standsrecord te verbeteren. Ditmaal is hij daarin geslaagd en na een tocht van 72 K.M. langs de Bergstrasso 's middags om half vier bij Bruchsal geland. Boven Hei delberg vloog hij nog op een hoogte van 1200 M., zoodat de verwachting gewet tigd was, dat hij over de uitloopers van het Zwarte Woud zou kunnen heenkomen. Dat is hem echter niet gelukt. Den vorigen keer had hij 70 K.M. af gelegd.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 5