REYSVlBOFjG^. Coupe tragi iels permit in Uw kieoding. ÜIT DE RIJNSTREEK UIT DE KATHOLIEKE WERELD TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN telegrafisch weerbericht naar waarnemingen in j morgen van 22 Anri) medegedeeld door het Kon. Ned.. Meteor. Instituut j te De Bildt: 8 ®e [oogste barometerst.767.8 te Akurcyri. 0 aagsto barometerst.: 745.4 te Nordöan. Verwacht tot den avond van 23 April: Meest matige Noordwestelijke tot Wes- ?lijke wind. Toenemende bewolking. Waarschijnlijk eenige regen. Iets zachte luchttemperatuur 1.2 gr. C. licht op voor fietsers e.a. Van Maandagnamiddag 7.38 uur tot (insdagmorgen 4.18 uur. ko it 1, BAROMETER r^www^, INGEZONDEN MEDgDEELING. 'riester geschonken, 't Bïïjft een altijd oerend tafreel, dat zich afspeelde in het enakel te Jerusalem, toen Jezus over- 01111 telpt van liefde het. eerste Misoffer op- Iroeg, dat. van nu af „van den opgang der tot haren ondergang" zou worden op dragen door den priester als een „alter Jhristus" een anderen Christus. Op het ütspreken van diens woorden, daalt God if van Zijn troon in de vingeren van een iriester. En daarbij nog heeft de Priester macht de zonden te vergeven een nacht, welke die va-n konigen en keizers en felfs van de engelen te boven gaat. De pa troonheilige van den neomyst, do H. Iphraim, een man uitmuntend door hei- 3,2 ligoeid en geleerdheid, vluchtte heen naar den verren woestijn om toch niet de ont- laglijko last van het Priesterschap op zijn choaders te krijgen. Het ontbreken van priesters het zou !e grootste ramp voor de wereld beteeke- non. Wat zo de wereld, wat zou ons ge- ooi zijn zonder priester. St. Alphonsus nerkb het zoo schoon op: De wereld zou :eds lar g door God zijn verdelgd, wan eer niet de priester iederen dag Gods 'ie armhartigheid over de wereld afriep. De predikant, besloot- zijn toespraak met gevoelvolle woorden te herinneren aan Moeder van den neomyst, die thans van- it den hemel de vreugde van haar zoon lanschouwen mag, en met aller gebed te ragen voor dezen priester, wanneer hij zijd ieengaa-t om te arbeiden in de moeilijke af vijngaard des ïïeeren. Daarna werd het H. Misoffer voortge- om heerlijk te eindigen in het .,Jubi- :e Deo omnis terra". Des middags had van 12.30 uur een receptie plaats, welke zeer druk bezocht was. Namens de parochie werd den neo- •H nyst ee som gelds ten geschenke gege- i. Na de receptie celebreerde pater Slof ioo e<;n Plechtig Lof, waaronder hij een woord m hart el ijken dank sprak tot allen, die in deze huldiging hadden medegewerkt. De muziekvereeniging ..Arti et Religio- besloot de indrukwekkende feestvie- ?e ring met een serenade voor de pastorie. hui iai iea «t. 3va: at ke; ra, orsi mi NOORDWIJK. Persoralia. Naar wij vernemen heeft de heer L. van Wijk als voorzitter der Oranjc-vereeniging alhier bedankt. In de sloot gesprongen. Gisterenmid- bcvond zich de landbouwer v. E. uit Noordwijkerhout met paard en wagen ter hoogte van den Driesprong in de Klei toen het paard kwam te schrikken van de juist passeerende tram. Het paard sprong in de naast den wég gelegen sloot. De koetsier en de passagiers bleven echter op den wal, waarop ook spoedig het ver schrikte dier dat geen beletsel had ge- kmoen, op het droge werd gebracht, daarna de reis kon worden voortgezet. St. Joseph-gezellen. Het bescherm- feest van St. Joseph, tevens de herden- van het zesde jaar dat de Gezellen zich bij het Centraal Verband hebben aangesloten, is gisteren op een waardige wijze herdacht en deed de ware Ivolpings- geest onder de gezellen goed tot uiting komen. De H. Mis van 7 uur werd opge dragen ter intentie van het pas overleden lid Jan Verkade, wa-arbij allo gezellen ter H. Tafel naderd en. Daarna vereenigde men zich in het Juvenaat aan een gemeen schappelijk ontbijt. Gisterenavond te 8 uur kv.ainen allen weder in het Juvenaat bijeen in tegenwoordigheid van de gees telijkheid der parochie, Pater Itomeijn, Dr. Wagenaar, de Baad van Bestuur en vele ouders, die cle groote zaal tot in de uiterste hoeken vulden. De vice-praeses, kap. C'. J. Hesp, sprak zijn dankbaarheid uit over de groote deel name aan de algemeene H. Communie en ook over de opkomst op dezen avond, waar Z.E. allereerst met vreugde begroette het Fanfare-corps „Excelsior" met zijn w'akkeren dirigent, den heer G. Vorheij, waarvan hij met zekerheid verwachtte, dab deze hot corps op een steeds liooger peil z°u weten te brengen. Vervolgens een woord van lof aan de tooneelclub „Utile Dulci', welke nog tijd heeft gevonden een stuk voor dezen avond in te studee- ren, waardoor het mogelijk was, dezen hesdag met eigen krachten te organisee- Op lofwaardige wijze bracht hierna het fanfare-corps een vijftal nummers ten ge- hoore, waarvan de uitvoering in zijn ge heel te prijzen viel in het bijzonder van de schoone ouverture „Catharina", van D. Snoeck en de wals „Meine Königin" van Ch. Coote. Het steeds terugkeerendc ap plaus bij ieder stuk was zeker verdiend. Heb jaarverslag van den secretaris, den heer J. W. Roderijs, uitte naast dankbaar heid over de gevoerde actie in het afgc- loopen jaar, ook verlangens en wel, dat nog meerderen zich bij de gezellen zullen aansluiten en steeds alle gezellen present zullen meten zijn bij de geestelijke con ferenties, want voor alles heeft de Gezcl- lenverceniging een godsdienstig doel. Een bijzonder woord van dank werd ge bracht aan het nieuwe lid van den Baad van Bestuur, den heer A. G. Delen, die de kennis der leden veel heeft verrijkt door het geven van een cursus in de Staat huishoudkunde en reeds een vervolgcursus in het volgende seizoen toezegde. Even eens werd dank gebracht aan de hoeren notaris A. B. Terhaar en Droogh, die res pectievelijk hebben gesproken over hypo theek en erfenis en van heb geldwezen van vroeger en thans. In het afgeloopen jaar heeft de vi'3-Praeses in zijn con ferenties een achttal onderwerpen behan deld betreffende de Kerkelijke geschiedo- nis, waarvoor de leden Z. E. niet dank baar genoeg kunnen zijn Met een krachtig woord ter opwekking besloot deze func- tionmaris zijn verslag, waarvoor hem een hartelijk applaus gewerd. Als clou van dezen avond kwam nu „Utile Dulci" ten tooneele, met het blij spel in 3 bedrijven „De %'erloren erfenis", of eerlijkheid beloond". Smakelijk heeft men gelachen om het ongedwongen spel van boer Deun, contra de huisleeraar van mijnheer Appels, Ivaggeboeby. Dit leutige blijspel, waaraan tevens nog een goede strekking was verbonden, getuigde van het kunnen van Utile Dulci en velen zullen daarom in het volgende seizoen dit ge zelschap gaarne meermalen ten tooneele willen aanschouwen. Op een reeds verge vorderd uur werd de feestviering besloten. HILLEGuM. Personalia. Tot adjunct-commies bij deu Post- en Telegraafdienst zijn bevor derd de heeren J. van Bemmel, J. J. Steen voorden en C'. P. A. Beijersbergen, allen thans kantoorbediende le klasse alhier. Een nieuwe vereenïging. Alhier is in samenwerking van het bestuur dor Wo ningstichting „Patrimonium" een vereèni- ging van huurders van dit gebouwen-com plex opgericht. In het bestuur werden ge kozen J. Koops voorz., W. K. Datema se cretaris, P. van Kempen, penningmeester. Plet doel der vcreeniging is: hét aanbren gen van verbeteringen en verfraaiingen van de huizen. In de eerstgehouden vergade ring werden o.m. behandeld het in orde brengen van de pleinen en der speelplaat sen, waarmee reeds is begonnen. De mede werking der huurder zelf wordt in de eer st© plaats gezocht, opdat zijn kinderen moge inprenten, dat geen vernielingen worden gedeeld. Mede werd besloten, den Directeur van het Postkantoor te verzoe ken, om in dit gedeelte der gemeente, de laatste postbestelling te doen uitvoeren. Politiek. Nu de Tweede Kamerverkie zingen naderen, komen ook de politieke vergaderingen los. Woensdag werd er eeue gehouden van de Y. D. Ondanks de groote advertentie waren in de groote zaal van Flora.... 11 belangstellenden! Geen groot aantal dus. Deze week komt Mr. J. A. de Wilde voor de A. B. kiesvereeniging, ter wijl op 2 Mei de heer G. Bulten voor <Je B. K. Kiesvereeniging optreedt. rijnsburg. GEMEENTERAAD. Vermenigvuldigingscijfer pi. ink. belasting 1.8 (gelijk vorig jaar). Over een brandspuit staken de stemmen. De gemeenteraad kwam in openbare ver gadering bijeen. Voorzitter was de burge meester. Afwezig met kennisgeving, we gens verblijf in het buitenland, dc heer C. D. v. d Vijver. Van de gemeentewerklieden B. Filius en A. van Egmond is ingekomen een verzoek om loonsverhooging _n in verband met dit verzoek sen schrijven van den Ned. Chr. Bond van personeel in publielcen dienst te Botterdam. Van de bewoners van den Noordwijker- weg is ingekomen een verzoek, om aldaar gas, water en electrieiteit ter beschikking te stellen, welk gemis voor de bewoners een groot ongerief veroorzaakt. Van den heer P. Ivort Jr. en ook van den heer H. Star, is ingekomen een ver zoek om bouwgrond te mogen koopen aan den Heerenweg. Deze verzoeken worden gesteld in han den van B. en- W. om prae-advies. Hierna is aan de orde, een voorstel van B. en W. tot aankoop van een motor- brandspuit. Alvorens tot behandeling in openbare vergadering over te gaan, gaat de raad op voorstel van den voorzitter in geheime zit- ting. Na ongeveer drie kwartier wordt de open bare vergadering heropend en deelt de voorzitter mede, dat eerst in principe zal worden uitgemaakt, of een brandspuit vau 2.000, of van 3.000 zal worden aan geschaft, waarover de keus loopt. Bij stem ming blijken de stemmen te staken, zoo dat het voorstel tot een volgende vergade ring wordt aangehouden. B. en W. stellen voor het tarief voor leidingwater voor grootverbruikers te wij zigen. Volgens voorstel zullen deze, indien water voor bedrijven wordt gebezigd, en dit over 'n aparte meter wordt geregis treerd, bij een minimuniverbruik van 25 M3. per kwartaal betalen 0.25 per M3. Deze wijziging gaat in 1 Mei a.s. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. st. aangenomen. B. en W. stellen voor, ter bestrijding van de kosten van bestrating en rioleering van den Buitenweg, bij de Bank voor Neder- landsche Gemeenten een leening tc sluiten van 10.000 a pari, tegen een rente van 4 7/8 pCt., af te lossen in dertig jaar. Dit voorstel wordt z. h. st. aangenomen. B. en W. stellen voor het heffingspercen tage voor de plaatselijke inkomstenbelasting voor 1929/'30 vast te stellen op 1,8, evenais vorig jaar. De heer T. Kraft vraagt, waarop j deze vaststelling berust. De voorzitter ant woordt, dat B. en W. aau de hand van ge gevens van den Inspecteur der Belastingen, uitgegaan zijn van 'n belastbaar inkomen van 1.600.000. Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht, wordt aangenomen met 9—1 stem. Op voorstel van B. en W., met alge meene stemmen, wordt besloten tot vaste aanstelling van den gasfitter W. J. Brug- mans, op een jaarwedde van 1500. Deze aanstelling wordt geacht 15 Maart te zijn ingegaan. Van den heer P. van Houten is ingeko men een aanvraag om bouwgrond, 14 bij 30 M. aan den Buitenweg, met hot verzoek het aanbod tot 15 Mei a.s. in beraad te mogen houden, en onder beding dat daarop niet voor 1 Mei 1931 behoeft te worden gebouwd. B. en W. stellen voor, den grond voor 4.50 te koop aan te bieden en het gevraagde beraad toe te staan, maar de voorwaarde te stellen, dat uiterlijk binnen een jaar na verkoop het te bouwen perceel gereed moet zijn. Het voorstel van B. en W. werd met 73 stemmen aangenomen. De voorzitter deelde namens B. en W. nog mede, dat de gemeenteschuur met in gang van 1 Mei a.s. is verkocht aan den heer P. Goemaat voor 6.400. Na rondvraag werd dc vergadering ge sloten. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Te 's Gravenhagc slaagde voor het examen kantoorstenograaf (130 leltergr. per minuut) onze plaatsgenoote irej. I. Joha, leerlinge van den heer G. Klok alhier. Jubileum. Den len Mei herdenkt G. van Winkel den dag dat hij 50 jaar werk zaam is geweest bij de N.V. Oosthoek en Zn. alhier. Zwembad. Naar wij vernemen zal het Alphensch Zwembad begin Mei voor liet publiek toegankelijk worden gesteld. GROENEND!." Jongetje aangereden.Zaterdagmorgen kwam het negenjarig zoontje van den heer G. P. »S„ nabij de boerderij van den heer N. J. Iv. met het oversteken van den weg te vallen. Tegelijkertijd naderde uit dc lichting Leiden een autobus (Boskoop Lei den) zoodat een aanrijding niet te vermij den was. Nadat de auto spoedig tot- stil stand was gebracht en het ventje er onder vandaan gehaald was, bleek het behalve eenige schrammen aan hoofd en rug ook nog eene beduidende wonde aan de bee- nen te hebben bekomen, zöodafc' genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Den chauffeur treft aan liet ongeval geen schuld. KOUDEKERK. Gemeenteraad. De Baad dezer ge meente vergadert op Dinsdag 23 April a.s. des namiddags te 7> «ur ten BaaAhuize. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingeko men Stukken. Mededeelingen. 2. Voorstel tot het verleenen van een crediet van 4000 voor het. plaatsen van waterme ters in alle arbeiderswoningen. 3. Compta bele besluiten, 4. Voorstel tot indeeling van den Lage Rijndijk (bebouwde kom) in de 3e wegklasse. 5. Bespreking naar aanleiding van de in den gemeenteraad van Hazcrswouclp gedane mededeelingen omtrent de houding van het gemeentebe stuur vin Koudekerk inzake de tolophef- fing van de Koudckcrksche brug. 6. Re clame schoolgeld. 7. Voorstel inzake het berijden van motorijtuigen op den Lagc- waavdschen weg. Geboren: Hester Johanna d. van S. J. Pennings en C. van Leeuwen. Overleden: Clasirra van den Berg 77 j. wed. J. van Staveren). Gehuwd: Willebrordus van der Ploeg 29 j. en Maria Cornelia. Zuidwijk 26 j. NOORDEN. Benoeming. Dijkgraaf en Heemraden van den Polder Nieuwkoop en Noorden heb ben benoomd tot sluiswachter aan de sluis te Slikkentlam: Nic. Rietveld, zulks in de plaats van zijn moeder, die onlangs1 over leed. WOERDEN. Geboren: Antonia- Leonie dochter van Leonardus Wilhelmus van Leeuwen en Maria de Vos, van Reeuwijk. Antje d. van J F. J. van Staveren en L. Oskam. Hermanus Jacob z. van H. Overduin en L. van den Ende. Johannes z. van J. van Leijenhorst en D. J. den Hertog. Floor z. van C. P. Vijfhuizen en C. J. Rietveld van Rietveld. Overleden: Pleuntje van Lijn. 90 j. ZEVENHOVEN. Gegund. Het leveren van de school- meubelen voor een nieuw lokaal aan de R. K. 6chool aan deu Amstcl is opgedragen aan J. v. d. Helm te Mijdrecht. Ispahan (Perzië). Agentia Fides: Mgr. Martin. Apostolisch Administrateur van Ispahan, heeft zich op reis begeven om zijn eerste herderlijk bezoek af te leggen in het Zuiden van Pèrzië. Per vliegtuig vertrok hij van Teheran om twee uren la ter te Ispahan te arriveeren. Rome, 21 Januari 1929. De directie van dc Nationaal Canadeesche spoorwegen heeft officieel aan een der stations van de lijn naar de Hudson Baai den naani gegeven van Charlebois. Het is een gelukkige gedachte cn een wel verdiende hulde: Mgr. Charlebois, van de orde der Oblaten van Maria Onbevlekte Ontvangenis en apostolisch Vicaris van Keewatin, is inderdaad een der dapperste pioniers van het katholieke apostolaat ut deze uitgestrekte gebieden, waar steeds de vrecselijkstc koude heerscld. Deze hulde gebracht aan den kloeken missie-bisschop herinnert aan die, welke gebracht werd aan zijn bowonderenswaar- digen buurman on broeder in het aposto laat Mgr. Grouavd, die thans meer dan 68 jaren in het liooge Noorden heeft doorge bracht en die wel dc eenige zal zijn onder alle bisschoppen, die officieel naar zijn ei.2311 naam Grouard heet. Het strekt Canada tot eer dat het open lijk de verdiensten erkent van hen die aan dc arme bevolking van deze ruwe gewes ten liet wonderbare licht van het Christe lijke geloof hebben gebracht en de wel daad van dc katholieke ckaritas. Rome, 23 Januari 1929. Agentia Fides: De correspondent van Agentia Fides te Shanghai bericht telegrafisch dat Z.Exe. Mgr. Constantini, Apostolisch gedelegeer de in China, zich van Peking naar Nan king, de tcgenwoord:ge hoofdstad van China, heeft begeven. Deze morgen is Mgr. Constantini, vergezeld van Mgr. Haouiske hulpbisschop van Nanking, van Mtr. .Si mon Tsu, Chineesch bisschop van Haimen, cn van den katholieken leeken notabel Loh-Pa-Hong, ontvangen- ten paleizo van het gouvernement, waar de president der repub'ick, Chang-Kai-Shek, hem op zeer eervolle cn de meest hartelijke wijze heeft ontvangen, en een langdurig onderhoud mcl hem h^eft gehad. Rome 23 Januari 1929. Agentia Fides: Een telegram van den cor'-e^oondcnt van Agentia Fides tc Durban (Natal) meldt, dal de bisschoppen van Zuid-Afrika beslo ten hebben dat in Juni aanstaande te Dur ban een nationaal eucharistisch congres zal worden gehouden. Dit bericht vestigt de aandacht van dc katholieke wereld op de Unie van Zuid- Afrika, een der landen waar het Katholi cisme zich het snelst en op de meest vreedzame whze heeft ontwikkeld. D© gc- geloovigen zón er ongeveer een half mil- lioen in aantal, op een totaal bevolking van zeven iml'iecn. In 19n3 was ongeveer een zesde deel der katholieken van Euro- peeschen ocsnrong. Dé Unie (Statenbond) bevat 20 kerke lijke rechtsgebieden, waarvan de laatst bij- gekomene die van Bueenstown is. die de 15de Januari door den Hei'igen Stoel op gericht werd door afscheiding van het Ocstelük Vicariaat van Kaap de Goede Hoop. Van deze 20 deelen, worden er 10 door bisschoppen bestuurd en vormen vi ce rraten, terwijl de 10 anderen onder lei ding van Prefecten of van Missie-Over sten staan. De Katholieken van vreemde origine zijn van zeer verschillende landen afkom- kust van Natal aan den Indischen Oceaan en in de Vereenigde Staten. De nationali teiten die onder de geestelijkheid liet meest voorkomen zijn: Ierland, Frankrijk, Duitschland en Engeland dan volgen Hol land, België, Canada. Italië, Spanje, Zwit serland. Oostenrijk, Tschecho-Slowakije cn Polen. Evenals in Australië en in de U. S. A. worden de inlandsche priesters steeds talrijker. Nergens in geheel Afrika staat liet ras senprobleem zoo scherp afgeteekend als hier: vandaar dc noodzakelijkheid om groote oplettendheid te betrachten tegen over de behoeften der katholieke negers. Dc kerk doet alle moeite e-an billijke hou ding te bewaren, en de negers zooveel ze vermag van nut tc zijn, en toch zooveel mogelijk conflicten te vermijden met hen die een haat hebben tegen alle zwarten. In het grootste deel van deze landen is het bekeeringswerk de voornaamste be zigheid van de geestelijkheid. Evenwel is een groot aantal priesters noodig voor de niet-Afrikaansclie bevolking, vooral in do groote centra. LAATSTE BERICHTEN GEMEENTERAAD. Hedenmiddag vergaderde de raad dezer gemeente in het .Stedelijk Museum de Lakenhal. Voorzitter burgemeester mr. A. van de Sande Bakhuyzen. De schadevergoeding ra den Stadhuisbrand. Na de opening deelde de voorzitter mede, dat omtrent het bedrag der te ont vangen assurantiepenningen in zake den stadhuisbrand overeenstemming is verkre gen. Hier volgt een gespecificeerde opgave van de bedragen, waartegen do gebouwen en de inventarissen waren verzekerd en van de sommen, welke als schadevergoe ding worden ontvangen. Opstal Raadhuis 800.000— 780500.— Toren Raadhuis 200.000.— 195.000.— Opstal Breestraat 94—96 f 48.000. 42970.—. Opstal Vischmarkt 1213 64.000. 62.000. Opstal Breestraat 119 24.000.520. Opstal Breestraat 92 20.000.170. Opstal Vischmarkt 811 16.000. 7.400.— Opsta! Vischmarkt 10 20.000. ƒ50. Opstal Vischmarkt 14 14.000. 13100.— Meubilair Raadhuis enz. 103.063.20 102.070.20. Vaste wandtapijten idem ƒ25.000. 25.000.— Idcni Leeszaal 7.600.7.600. Rollen gobelin 1.000.1.000 Het totaal 'verzekerd bedrag was dus 1.312.663.20 terwijl na aftrek van alle on kosten wordt ontvangen 1.226.7S0.95. BINNENLAND. STAKING ONDER TE WERK GESTELDE WERKLOOZEN. Men meldt ons uit Beilcn: Ongeveer 100 werkloozen die afkomstig zijn uit A'dain en te Beilen te werk zijn gesteld, zijn hedenmorgen in staking ge- BI0SC0PEN. Casino: Goedgekeurd voor volwas: Trianon: Luxor: gaan. De reden zou zijn verschillende grieven, terwijl voorts om hooger Icon werd gevraagd. Dc mogelijkheid bestaat, dat de slaking zich zal uitbreiden naar de barakken te Lheebroc-k en Ecmstcr. Hedenmorgen is dc rijksinspecteur voor de werkverschaffing, Jongbloed tc Beilen aangekomen. Brard tc Kaatsheuvel. Hedennacht is brand uitgebroken, ini hef, huis van den lieer P. van Zon tc Kaatsheuvel. I-Iet vee en de inboedel wer den een prooi der vlammen. De oorzaak is onbekend. DE VOORBEREIDENDE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. Het standpunt der V. S. GENEVE, 2-2 April. (V.D.). Na de ope ning van de zitting der voorbereidende ontwapcringsconferen-iie hedenmorgen gaf de vertegenwoordigende!- der Vereen. Sia- teri den gezant te Brussel Gibron een uit voerige uiteenzetting van het standpunt, der Ver. Staten ten opzichte Van dc be perking dor bewapening in liet bijzonder van de vermindering der bewapening ter Polen en Joden. Studcntenrclletjc te L c m b e r g. WARSCHAU, 2-2 April. (V.D.). Uit Lom berg wordt gemeld, dat het daar Zater dag in een café lot een err-iige botsing tusschen studenten van een Poolsche en van een iToodsc-he vereenïging is gekomen. Ongeveer 30 studenten liepen vrij ern stige steekwonden op, terwijl twee door revolverkogels aan het hoofd werden ge wond. Dc inventaris van het café word vernield. Vliegongeluk in Bohemen. PRAAG, 22 April. (V.D.). Zaterdagmid dag is een militair vliegtuig, dat van Neutra naar Pressburg vloog, veronge lukt. Reeds een kwartier na de start be gon het geheel nieuwe vliegtuig te dalen en verloor zijn evenwicht. De piloot, die op onverklaarbare wijze niet voorzien was vim een valscherm, trachtte tijdens het dalen uit de machine te springen, waartoe hij de stuurstoel verliet en op de linkervleugel van het toestel ging staan. Onder het gewicht van zijn lichaam kan telde het vliegtuig en stortte naar bené den. Dc piloot werd onder het vernielde toestel begraven eu was op slag dood. Vele toeschouwers hadden het schouwspel gadegeslagen. Een gerechtelijke en een militaire commissie stellen een onder zoek in. Botsing van twee vliegtuigen. Zes dooden. NEW YORK. 22 April. (f.D.). llij San Diego in California is oen militair vlieg tuig van 2000 voet hoogte öp een passa giersvliegtuig gevallen, zoodat de beide vliegtuigen neerstortten. Alle zes passa giers werden gedood. Dc militaire vlieger trachtte mei een valscherm te dalen, doch hij raakte vast in een vleugel van 'nel vliegtuig en viel eveneens dood neer. Tornado in dc Ver. Staten. LONDEN, 22 April. (V.D.). Uit Little Rock (Arkansas) word: gemeld, dat in Arkansas een lievige tornado lieoft ge woed. gepaard gaande niet een ernstig onweer. Dertien personen werden gedood cn honderden gewond. ROTTERDAM, 22 April-. Vee. Aanvoer 483 vette runderen, 2S3 vette kalveren, lüi) schapen. 1312 varkens, prijzen: koeien 50—52, 13—II.. 30—35; ossen 48—81; I 46, 10; kalveren *7 1/2—82 1/2, 65—70, 55— 60; schapen 32—38; lammeren 24::o varkens 41, -10, 39; stieren 15—K», 10—41, 37—38. Koeien en osson h. vlug pr. dezelfde vette kalveren h. traag pr. lager; schapen en lamineren h. lui, pr. vaster varkens h. tamelijk pr. van vorige week; stieren h. stroef, pr. van vorige week. AMSTERDAM, 22 April. Vee. 554 vclto koeien le kwal. 104114 cent, 2e kwal. 88 100 cent en 2o kwal. 7086 cent; 170 meik en kalfkoeien 300—425; 108 vette kalvc- ron 2e kwal. 8295 cent, 3e kwal. 7080 cent; 207 nuchtere kalveren 814; 81 schapen J' 31—42, 580 varkens Ilollaudsche 9899 cent, Overz. en Geld. 99101 cent, vette varkens 98—99 cent-, paarden f 160— 280 rrr stuk. DELFT 20 April. Kaas. Aanvoer G sta pels koulijnen kaas, wegende 1158 kilo. Prijs 0.510.80 per kilo. Handel gewoon. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM; (Niet officieel). Berlijn 59 081/2 Londen -11.991/., New-York 2.49.03 Parijs 9.78 Crus6e) 31571/2 Zwitserland 4 7.871/.2 Milaan 13 00b., Madrid 3p5 §l/2 Oslo 66 121/j» Kopenhagen 66.351..2 Stockholm 66.571 Ween en 34.8 71/2 Pra&g 7 363 j Boedapest43.44 3—1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3