I IA SPORT VEEDE BLAD DE LEIDSCHE COURANT. VRIJDAG 19 APRIL 1929 VOETBAL. (ELGIë—HOLLAND GAAT DOOR. Op 5 Mei te Antwerpen. 'aar de „Sportkroniek" meldt, heeft het ;mir van den Belgischen Voetbalbond den N. V. B. voorgesteld den uitge- den interlandwedstrijd BelgiëNeder- op 5 Mei a.s. te laten spelen, [et bestuur van den N. V. B. heeft zich mede accoord verklaard, zoodat go- nde wedstrijd thans definitief op 5 Mei te Antwerpen is vastgesteld. oord NederlandNoord Duitschland. 'oor het Noord Nederland—Noord tschland Comité is bericht ontvangen, het Noord Duitsohe elftal bij voorkeur 12 of 1920 Mei te Groningen don lijkschen wedstrijd tegen Noord Ne- nd zal komen spelen. In verband met lie data reeds vastgestelde sportevene- ten, alsook met het oog op do kam- nswedstrijdcn, hoeft men nog goen de- leve beslissing kunnen nemen. Een ilijkheid is verder ook, dut doordat jcitas kampioenswedstrijden zal hebben ipelen de Velocitanen dan niet voor Noordelijk elftal beschikbaar zullen at deze semi-internationale ontmoetihg er in den loop der volgende maand te ningen in het Bo Quick Stadion zal den gehouden, kan als vrijwel vast- jad worden aangenomen. DIOC. HAARL. BOND. R. K. S. V. „Meerburg" Zoeterwoude. ngoedgeslaagde clubavond, isterenavond hield de vereenigjng lerburg" haar eersten clubavond in het ronaat aan den Hoogen Rijndijk, adat de voorzitter dezen avond met Christelijken groet had geopend, werd reerst het doel van dezen avond uit gezet, nl. om in de eerste plaats de i-belangen te bespreken en verder om onderlinge goede verstandhouding on- leden te bevorderen en te besten- [ierna werd het nieuwe clublied gezon- hetwelk door den secretaris-penning ster in elkaar is gezet en hetwelk goed ngeslagen. Dat de leden van „Meer- dit lied goed uit het hoofd leeren en alle gelegenheden zullen zingen! id werd verder doorgebracht mat sjoel- ren, biljarten en schieten om prijzen, :e' prijzen welwillend waren afgestaan enkele leden van de Leidsche R. K. (rtpropaganda-elub. Onzen dank aan oteranen. érder willen wij hier vermelden, dat 5 in van de Leidsche Athletiek vereeni- „Rood Wit" dezen avond belangeloos ben opgeluisterd met muziek en zang, jjeen niet alleen het succes van dezen 11 iel heeft verhoogd, dooh tevens getuigt den waren geest onder sportvrienden, 'o, rood-wjtten. i uitdeeling der prijzen sloot de voor- r met een klein toespraakje en den istelijken groet dezen eersten club- nd, welke in alle opzichten ala geslaagd worden beschouwd en welke voortaan vast punt op ons programma is ge- den. .s. Zondag spelen de Junioren om half tegen die van D. V. O., terwijl on6 eer elftal uittrekt om A. V. V. 2 te bekam- vertrek half één per auto van het pa- ïaat. togen wij de inwoners van Zoeterwoude omstreken hiermede nog eens dringend loodigen onze wedstrijden te bezoeken onze spelers aan te moedigen. Neemt 'ct een goed besluit en komt Zondag halféén een6 kijken. R. K. Sportvereeniging A. V. V. londag zal het le elftal spelen tegen A. C. I op Duindigt te Den Haag. Na resultaat van Zondag tegen P. C., waarbij A. V. V. z.eer onfortuinlijk 21 verloor, zijn wij geneigd ook thans goed resultaat te verwachten. Wan- er dan ook gespeeld wordt als jl. dag, kan zeker sueees bereikt worden, -rom rekenen wij er op, dat men één itje medebrengt. [et 2e elftal ontvangt te 2.30 uur op m terrein Meerburg I. Wij gelooven wel, ien do verrichtingen van Meerburg, dat V. V. 2 hier sueees behalen kan en beide itjes thuis kan houden, doch dan moe de zaken serieus worden aangepakt, it Meerburg' zal zieh niet zoo gemakke- laten overwinnen. Iet 3e elftal tenslotte trekt naar Delft daar te 12.30 uur D. H. L. 5 te bekam- Hier zal aanpakken de boodschap daar D. H. L. niet gemakkelijk is; wij •en, dat de 3e elftallerp nu eens allen :omen en volledig zijn, dan is eenig suc- niet uitgesloten. LEIDSCHE VOETBALBOND, tefwedstrijd Zaterdagmiddag-competitie. n de gehouden vergadering der elftal- uuissie van de Zaterdagmiddag-compe- e is besloten, alvorens tot het definitief lTf|^.fce^en van ^et Zaterdagmiddag-coui- I I -i tie-elftal over te gaan, tot het samen- I I llen van twee proef elf tallen- r« "*?ze ^wee elftallen zullen Zaterdag '27 tv! ril a.s. te 3,30 uur nam. een proefwed- ijd spelen op het Fides Pacta terrein- De elftalcommissie zal Maandag daarop gend het officieele Zaterdagmiddagclf- kiezen, dat Zaterdag 27 April tegen t voorloopig L. V. B. elftal zal uitkomen. De proefelftallen zijn als volgt samenge- lftal A: 'oei: J. v. d. Born (F. P.) en J. J. Grif- ■n (S. L. F.) elk ee halve wedstrijd. 161 Achter: J. B. Heemst (S. L. F.), A. v. d. rn (F. p.). Midden: B. de Bruin (S. L. F.), J. v. d. 101 >ck (A. R. C.), O. Rameau (F. P.). Voor: J. Pardon, H. Brakol, S. den Os -4-ÉP' L rm M: aai Elf II Doel (aanv.) (F. P.) en J. Godthelp en Bergs- hoeff (A. R. C.). Elftal B: Doel: H. Vooys (A. R. C.). Achter: Th. Godtholp (A. R. C.), Ph. Stikvoort (F. P.). Midden: D. Melet (S. L. F.), G. Dannijs (A. D. O.), M. de Bruin (A. D. O.). Voor: M. R. Raar (S. L. F.) J. Staring (A. D. O.), J. Sclier (aanv., S. L. F.), J. Binsbergen (F. P.) en J. J. la Lou (S.L.F.). Reserve's: J. Stikvoort (F. P.) cn A. Bey (S. L. F.). Scheidsrechter de heer J. Houps. Hierboven genoemde spelers en reserve's worden verzocht Zaterdag a.s. te uiterlijk 3.15 uur op het Fides Pacta terrein aanwe zig te zijn. Bij eventucele verhindering, wordt drin gend verzocht, daar omgaand kennis van te geven aan het Bondsbureau, Nieuwe Rijn 26, te Leiden. LAWNTENNIS. Miss W118 in Den Haag. Hot bestuur van den N. L. T. B. heeft don dames-wedstrijd Holland—Amerika, waarin miss Wills zal uitkomen, definitief vastgesteld in Den Haag op Zaterdag 11, Zondag 12 en Maandag 13 Mei. Nu Amsterdam op 3, -1 en 5 Mei de in ternationale wedstrijden van D. D. V. heeft, terwijl het voor Noordwijk te vroeg in het seizoon is, was geen andere plaats moge lijk, al heeft Den Haag ook verleden jaar dezen wedstrijd gehad. SCHERMEN. 23STE WAPENFEEST. Koninklijke Officieren Schermbond. Gisterochtend kwart voor tien werd be- gonnon met de beslissing van den pcvso- noelen wedstrijd degen klasse III. De uitslag werd: 1. Reserve 2e luit. mr. D. P. Lemann met 6 gewonnen partijen 4 ontvangen en 12 gegeven treffers, 2. le luit. Ge R.V.A., J. D. Schepers met 5, 7, 11; 3. 2e luit. lGc rog. I.. II. H. Blom met 4, 7, 11; 4. 2e luit. lSe R. I., J. Rops met 4, 9, 9; 5. 2e luit. R.K.A., D. H. v. d. Bosch niet 3, 9, 9; 6. 2e luit. l6e R. I., A. J. G. Boutmy met 3 togen 8; 7. le luit, Gren. G. J. van Buu- re» met 3, 10, 8; 8. 2e luit. 12 R. I., J. Tam- raes met 0, 14, 1. Aan den persoueelen wedstrijd op de gen klasse I namen van de 10 inschrijvers er 7 deel. Het resultaat werd, dat De Jong kam pioen 1929 op dit wapen werd en daarmede tevens voor dit jaar in het bezit kwam van den wisselbeker, uitgeloofd door Z, K, H, Prins der Nederlanden. De uitslag luidt: 1. E. E. W. de Jong, majoor 6e reg, V. I. met 6 gewonnen partijen 1 ontvangen en 12 gegeven treffers; 2. A. C. Stadlander, kap.-adj. 7e reg. inf, met 3, 7, 73. F. M. ten Haaf, kap. 13e reg. I., met 3, 8, 9; 4. O. van Boven, le luit. genie met 2. 9, 7; 5. en 6. H, D. Scherpenhuyzen kap. Ct. 1<? SS. en J. L. Gude, kapt. art. O. I. L., buiten dienst, elk met 2, 10, 7; 7. jhr. K. J. v. d. Brandeler, kapt. corps R.A. met 2, 10, 6. Aan den korpswedstrijd op sabel, wel ke 's middags te 2 uur aanving', namen elf korpsen deel, die elk* door vier man ver tegenwoordigd waren. Er werden gefor meerd 4 poules van 6 en 4 poule's van 5 man, uit elk waarvan 3 man naar de fina le overgingen, zoodat in de beslissing zes korpsen uitkwamen. Opgemerkt zij, dat in de le ronde getrokken werd op 5 touche's en in de beslissing op 4. Om halfvijf was de eerste ronde ge ëindigd. Het resultaat was dat naar de finale overgingen: de K.M.A. met 13 ge wonnen partijende Kon. marine en de onbereden kust-artillerie ieder met 12 ge- gewonnen partijen; de Vile infanterie brigade met 10 gewonnen partijen (die zich echter door plotselinge ongesteldheid van een der vertegenwoordigers terugtrok) ,de luchtvaartafdeeling met 9 gewonnen partijen en het 13e regiment infanterie met 7 gewonnen partijen. Afgevallen wa ren dus uit poule I het regiment wielrij ders (Den Bosch), het 19e regiment infan terie (Arnhem) en de VlIIe infanterie brigade en uit poule II de Ille infanterie brigade (Assen) en de Ve infanteriebriga de (Ven 16). le K.M.A. (Breda) met de heeren Si- cherer, Pel, Vintges en van Maurik. met 13 gewonnen partijen 2e. onbereden- en kust-artiljerie (Gorkurn Den Helder) met de heeren Quanjer, v. d. Bosch, v. Hoorn en v. d. Vloot, met 8 gewonnen partijen; 3e. luchtvaartafdeeling Soesterberg, met de heeren Bi'ugma, Zagers, Wijn en Bi- schoff, met 7 gewonnen partijen en 47 ontvangen treffers 4e Kon. marine (Den Helder) met de heeren v. Deelen, de Bruyne, van Rijn en Gonggrijp, met. 7 gewonnen partijen en 48 ontvangen treffers 5e 13e regiment infanterie (Maastricht) mot do heeren Lamberti, Ten Hoeff, Ver- steegh en Evers, met 5 gewonnen partijen. 's Middags werden de wedstrijden bijge woond door luitenant-generaal E. F. In- singer, commandant van het veldleger, gouverneur van de residentiegeneraal- majoor H. A. Seyffardt, commandant der le divisie; luitenant-kolonel Zeeman, di recteur van etappe en verkeerswezenko lonel van den generalen staf Dohna, die den chef van den generalen stal represen teerde, welke verhinderd was. Heden luidt het programma: 9 uur 30 voortzetting personeelen wedstrijd sabel klasse III; aanvang pers. wedstrijd klasse II; 13 uur 30 korpsweds'trijd sabel voor de leerlingen van inrichtingen voor mili tair onderwijs20 uur voortzetting. WATERSPORT. Zeil- en Roeivereeniging „Hollandia". De jaarvergadering. Gistermiddag heeft de te Alphen aan den Rijn gevestigde zeil- en roeivereeni ging ..Hollandia" te VGravenhage haar jaarlijksche algemeene vergadering ge houden welke gepresideerd werd door den heer H. Fokker. De vergadering welke door een grooter aantal leden dan gewoon lijk werd bijgewoond, had oudergewoonte een vlot'verloop. De notulen der voorgaan de algemeene vergadering werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Het verslag van het bestuur over de werkzaamheden in 1928 en over den toe stand der vereeniging werd uitgebracht bij monde van den voorzitter die dank baar memoreerde, dat de wedstrijden wel ke de vereeniging hee(ft gehouden uitmun tend geslaagd zijn en met algemcenen bij val werden begroet. Maar wat den finan- oieelen toestand betreft, moest spreker in gedempten toon spreken. Er is indertijd besloten de contributie te verlagen in do hoop dat deze maatregel een groote ver meerdering van het aantal leden tenge volge zou bobben. Dooh deze hoop is ij dol gebleken. Reeds in 1927 was door ge noemden maatregel oen nadeelig saldo van 559,95 ontstaan, doch in hot laatste jaar is dit nadeelig aanmerkelijk vergroot. Hot is n.l. gestegen tot ƒ1379.92 zoodat het te. kort over 1928 819;97 bedroeg. Bij het verslag der commissie tot het nazien van de rekening on verantwoording over 1928 antwoordde de voorzitter op een vraag uit do vergadering dat het minste ggld wordt opgebracht door de zeilwedstrijden. Het geopperde denkbeeld om van de clubs die aan de wedstrijder, van Hollandia deelnemen een zokeren steun te vragen, werd door den voorzjttor. onder verwij zing naar tal van voorbeelden uit de prac- tijk, ontraden. Waf!, over het algemeen weerspiegelt de aard van den Hollander zich ook in dn were'd der watersport, de aard n.l van gretig te vragen doch uiterst traag te geven. Men wil veel voor weinig en nog liever voor geen geld. Een der leden zegde toen* toe dat zijner zijds een poging znl werden geda.an om do •clubs tot het betalen van een zeker be drag te bewegen. Vervolgens deelde de. voorzitter mode, dat als data voor de roeiwedstrijdén 24 en 25 ziin Tnkozen en voor de zeilwedstrijden 26 Mei. Op voorstel van het bestuur worden daarna de heeren Lucassen, die 25 jaar lang zitting in het bestuur heeft gehad en jhr. rar. van Doorn die vaa de 9 jaar ge durende welke hij bestuurslid is geweest 8 jaar dpn voorzitterszotol heeft ingeno men, bij acclamatie tot eere-leden van Hollandia- benoemd. Hat bestuursvoorstel om den prijs van de introductie voor da mes (thans bedragen 1c 2 per dag en per avond) te verhoogen tot 3 res-p. ƒ2, kon na ampele bespreking de goedkeuring der vergadering verwerven. Na behandeling van eenige punten van ondergeschikt belang werd de vergadering gesloten. ROEIEN. Njord in het a,s. seizoen. De Leidsche titudentenroeivereeiiioiug „Njorcl" is op het oogenbük druk in trai ning voor het, komende seizoen. De lange •rustperiode van den ijswinter heeft den roeiers echter g.-vnN/oud gedaan en er zal heel wat achterstand ingehaald moeten worden door de ouderen, maar vooral ook door de jongeren. Njord toch is niet in de gelukkige om standigheid geweest, om ook in den winter te kupnen blijven oefenen en de resultaten zullen dan ook wel niet zoo mooi zijn als van verecnigingen, die wel in die gelukki ge omstandigheden verkeerden. De, voorloopige samenstelling der ploe gen is: Oude Vier F. H. C. Gaymans (boeg), J. A. Kok, H. 3eucker Andrae, A. L. M. Redelé (slag), T. X. Han (stuurman), Coac- her is de heer K. A. de Weerd. Alleen de heer Beueker Andrae is eeh jongere kracht-, die natuurlijk bij gebleken geschiktheid gehandhaafd wordt. Er is echter nog een tweede Oude Vier in trai ning, zoodat wijziging in de ploeg nog heel goed mogelijk i6. De Jonge Acht is als volgt samen gesteld: A. H. F. van Weelderen (boeg), C. de Jong, J. R. van Blom, J. A. James, K. A. F. Houwert, P. Blussé van Oud Alblas, J, J. Vriesendorp, O. A. van Hees (slag), L. I. Sie (sfcuurm.), terwijl coaeher is de heer L. W. van Ouwei'kerk. De Oude Acht zal niet aan de Var sity deelnemen en kömt dus het eerst in actie op de Hollandia-wedstrijden. 24 en 25 Mei. De Overnaadsche Vier heeft de volgende bemanning: G. Beelaei;ts van Blokland (boeg), J. C. van Eek, J. J. Vrie sendorp, A. O. F. H. Werd Miiller vcm Ellg (slag), D. E. E. van de Vivere (stuur? map). Deze ploeg wordt gecoacht door mr. P. Schel tema Be duin. De heer O. A. van der Meer is weer in training voor het skiffnummer en wordt gecoacht door den heer R. A. Nieuwenhuin. WIELRENNEN. Het programma voor 1029. De directie van de Rijswijksche Wielej'. baan deelt ons mede, dat hot dit jaar in de bedoeling ligt, slechts 6 groote wedstrij den te geven, waarvoor de beste renners der wereld zijn geëngageerd o.a. de Fran- schen Grassin, Bréau, Maronnier, MiquoJ, Paillard, de Duitsohcrs MöJler, Krewer, Lcwanow, Dederichs. de Belgen Linart, Wijnsdau, de Graeve, de Italianen Mane ra, Moretti, Girardc-ngo en de Hollanders Snoek, Asberg, Blekemolen, Moeskops, v. Kempen enr. Gedurende hot seizoen zullen tevens ook kleine wedstrijden uitgeschreven worden, hoofdzakelijk met het doel jongeren ren ners de gelegenheid te geven zich te ont wikkelen en zich zoo mogelijk op te wer- ken tot de gelederen der grooten. De openingswedstrijden zijn vastgesteld op Zondag 28 April. BILJARTEN. Leidsche Biljartbond. De uitslag van den wedstrijd D. O. 8. I Poort van Cleef I voor de le kl. L. B. B. luidt: B. Tegelaar (P.v.Cl.) 60 27 13 2.22 J. C. v. d. Berg (D.O.S-) 200 27 30 7.40 HET RADIO-VRAAGSTUK. Moeten wij naar een algemeen programma? V. In een zaak, die geheel ons katholiek volk betreft in al zijn lagen en nuances is er wel degelijk rekening te houden met. zijn mentaliteit. En waar het radio-vraagstuk van den beginne af niets anders geweest is dan een strijd, heeft ons volk op meer dan bijzondere wijze daarin meegeleefd. Dit gotuigdo do groote voldoening, die or heerschte, toen wij konden medcdeelen, mot de hulp der Christelijken oen eigen zender te kunnen exploitoercn. Van den beginne af hebben onze men- schen dezen besohouwd als hun zender, als het veohtsche zendstation. Verontwaardigd waren zij, toen zij ver namen, dat de minister do Vrijzinnig Protestanten met hun ongcloovige pro gramma's voor een avond in do week op onzon zender had geplaatst. Nog moer toon verleden week dezelfde minister ons verplicht had cenigc uren van onzen zendtijd af to staan aan do li beralen, die op een omroep als de AV.R.O. eigonlijk thuis behoorden. Steeds bleok het uit de groote corres pondentie, die de Iv.R.O. te voeren had, dat men zich alleen thuis gevocldo op een zender die geheel het Katholieko pro gramma uitzond, gelijk men zich als Ka tholieken alleen bevredigd en veilig achtte voor zijn kindoren op de bijzon dere school die do geheele opvoedig gaf. De eenige grief, die men tegen ons had, was, dat wij niet de geheele week, doch slechte ruim drie dagen konden uitzen den. M.a.w. de mentaliteit van de Katholie ken is deze: gelijk wij oen eigen pers en een eigen school hebben, zoo ook moet er voor ons een eigen radio zijn. Deze opvatting, sterk, vastgegroeid door de traditie, mag o.ï. niet worden tegen gegaan bij ons volk. Wij hebben ons in den grooten strijd, die gevoerd is op het terrein van orga nisatie en school, daarbij wel gevonden, wij zouden oen gevaarlijk precedent schep pen als wij hiervan bij de radio gingen afwijken. En vooral, laten wij daar bijzonder eens don nadruk op leggen, is deze op vatting, dat ideo van een goheel eigen radio, zooals school, pers en organisatie, vastgegroeid bij de grooto massa onder de Katholieken. De gewone man, die bij den K.R.O. zijn busje komt legen, do kloino burger, die voor de K.II.O. zijn dubbeltje in de week neerlegt, zij vooral zijn het, die van cch transigeeren niets willen weten. Zij hebben het ovor ouzo radio waarvoor zij strijden willen en de» noods het vuur willen ingaan; en zij zouden het niet dul den als wij een gedoelte van ons pro gramma zouden moeten afstaan, om dit met de liberalen en socialisten b.v. samen te verzorgen. En daarom, wijl het ons met de medewerking van ons katholieke volk niet ontbreekt en ook niet ontbreken kan aan de noodigo capaciteit op alle gebied om de uitzending in zijn geheel,te ver zorgen, meenen wij zoo lang mogelijk ons te moeten verzetten tegen een algemeen programma. INGEZONDEN MEDEDEELING. PROBEERT onze BANKETBAKKERIJ Haarlemmerstr. 40 TELEFOON (3(4 "10088 H. Ivoot •17 25 8 1.88 J. C. v. d. Berg 200 25 94 8.— G. M. Tegelaar 200 37 20 5.40 A. Vcrsiraaten 190 36 p 5.27 B. Tegelaar 200 50 .28 4.— Th. Roest 169 49 29 3.44 D. O. S. 2 gow partijen, Poort van Cleef 2 idem. De uitslag van den wedstrijd Hollandia I—D. O. S. II voor de 2e klasse L. B. B. luidt: H. .Slewe (D.O.S.) 92 20 10 4.30 P. M. v. d. Berg (Holl.) 125 20 39 6.25 H. Slowe 125 25 17 5.— B. van Beelen 67 24 12 2.70 J. den Heijden Jr. 125 27 27 4.62 W. Haasnoot res. 43 26 12 1.65 A. J. Offenberg 76 27 14 2.81 P. M. v. d. Borg 125 27 27 1.62 A. J. Offenberg 64 24 10 2.06 B. van Boelen 125 24 22 5.20 Wedstrijden De P00I—.D.O.B. I. De uitslag van den wedstrijd De Pool I (Leitien) tegen D.O.B. I (Voorsohoten) pat. brt. h.s. gem. L. Teeko (Voorsch.) 86 49 7 1.75 0. Koning (Leiden) 123 ■40 11 2.55 J. Kooy 40 25 7 1.60 Van Nierop 125 25 15 5.- Tb, v. d. Burg 125 29 21 4.31 Karstens 100 28 26 3,80 N. Wassenaar 125 33 24 3.75 A. Kullc 97 32 10 3,03 H. Teske 125 37 14 3.37 H. Rooze 48 36 4 1.33 De Returnwedstrijd gaf het volgend re- sultaat: C. Koning (Leiden) pnt. brt. h.s. gem. 125 58 9 2.15 J. Kooy (Voorsch.) 106 57 12 1.85 Van Nierop 118 43 15 2.74 N. Wassenaar 125 43 9 2.00 Karstens 125 -28 26 4.46 Th. d. Burg 72 27 19 2.66 A. Kulk 87 24 14 3.62 H. Teske 125 24 23 5.20 H. Rooze 106 76 7 1.30 D. Teske 125 76 12 1.64 De Pool I 1065 car., D.O.B. I 1054 car. DAMMEN. Om het kampioenschap van Alphen. De stand van de te Alphen aan den Rijn gehouden wordende kampioenswedstrijden 1 het damkampioenschap van Alphen t den Rijn is uls volgt gesp. gow. gel, verl. pnt. C. Blauw 5 5 10 .T. v. O eve ren 4* 3 (i X.X. 4 3 3 6 J. v. d. Ben 3 2 1 2 5 H. 31. van Donk 4 12 1 4 C. v. Oevoron 1 2 2 4 H. Meohêlso 5 12 2 4 I. Gans 5—2 3 2 L, van Zwieucn 4 1 3 1 J. Godhelp 4* - 3 afgebroken partij. LUCHTVAART De „Southern Cro6s". VeiligteDerby. Hot is Kingeford Smith en Ulm toch blijkbaar gelukt om met hun driemotorige Fokker, de „Southern Cross" van de nood- landingsplaats te starten. Immers een Reu- tertelegram uit Hydney meldt, dat het vlieg tuig veilig te Derby jn Wost-Australië is aangekomen. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART-MIJ NEDERLAND. 'BATOE thuisr.) vertr, 16 April v. Sin gapore. JOH AN DE Wl'rt (uitr.) arr. IS April to Genua. KAMBANGAN (uitr,) arr. 17 April te Sa bang. POELAU LAUT (thuisr.) 'vertr. 17 April v. Marseille. SAPAROEA (thuisr.) puss. 18 April Quessant. SIMALOER (uitr.) vertr. 17 April v. Sabang. KON. HOLL. LL0YD. DELLAXD vertr. 18 April v. Amst, via Antw. 11. Zd. Amerika. FLANDItIA (uitr.) vertr. 18 April v. Pernambuco. MONTFF.RLAND (uitr.) arr. 18 April te Rio Grande; verm. vertrok 10 April. MAASLAND (thuisr.) verm. vertrek v. B. Ayres 18 April. RIJNLAND (uitr.) arr. 17 April te Rio Janeiro. 8ALLANI) (thuisr.) verm. vertrek v. Rosario 18 April. WATERLAND (thuisr.) arr. hedennacht te [Jmuiden. ZEELANDIA (uitr.) arr. 18 April te cn vertr. v. Southampton. H0LLAND-AFRI KA-LIJN. GIEKERK (uitr.) arr. 17 April te Kaap stad. RIETFONTEIN (thuisr.) pass. 17 April Las Palnias. HOLLAND—AMER IK A-LI JN GAASTERD1JK Paeifickust 11. Rolt. arr. 16 April te Cristobal. LOOHGOIL v. Rtot. u. Vancouver vertr. lfi April v. Swansea. MAASDAM Roti. u. New Orleans yerfv. 17 April v. Vora Cru/.. RIJNDAM Rott. n. New York vertr. 17 April v. Boulogne. STATENDAM v, Rott. m New York, pass. 17 April Kaap Race. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. GENERAAL v. d. HEIJDEN Amst, n. Batavia pass. 17 April Minicoy. HOLLAND—BR IT8CH-I ND lë-LIJN KI ELI) RECHT (uitr.) pass. 17 April Gi braltar. KOUDEKERK vertr. 18 April v. Ham burg n. Antw. JAVA-NEW Y0RK-LIJN. SEMBILAX New York n. Java arr. 18 April te Port Said. ROTT. LL0YD. GA ROET vertr. 17 April v. Hamburg 11. Rotterdam. IXDRAPOERA (thuisr.) arr. 18 April 9 u. v.m. te Marseille. KEDOE u(itr.) pass. 17 April Gibraltar. KOTA GEDE (thuisr.) vertr. 17 April v. Port Said. MEDAX (uitr.) arr. 17 April te Mar seille. ROTTERDAM ZUID-AMERIKA-LIJN. ALPHARD arr. 14 April v. Santa Fé te Diamante. ALWAKI uitr.) arr. 17 April te B. Ayres.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 5