®erz0it 'aagt wat N goed^nkeuze is: KREYI¥1B0RG> Coupe UIT DE OMGEVING ACADEMIENIEUWS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Twee nieuwe Modellen BAROMETER ging <3 a 21 NE fELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemuigen in morgen van 19 April, medegedeeld oor het Kon. Ned.. Meteor. Instituut te De Bildt: igste barometerst.: 775.te Isafjord. gste barometerst.: 744.5 te Serna. wachting tot den avond 'van 20 April, [eest 'zwakke tot matige wind uit Zui- jke of Westelijke vrichtingen. Licht tot bewolkt. Aanvankelijk nog droog ir en zelfde temperatuur voor het Zui- Voor het-Noorden tijdelijk wellicht temende Westelijke wind en kans op ige regen. LUCHTTEMPERATUUR gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. 'au Vrijdagavond 7.33 uur tot Zaterdag- gen 4.24 uur. INGEZONDEN MEDEDEELING. INGEZONDEN MEDEDEELING. OEGSTQEEST al] /IUZIEK. BOR. K. ORATORIUM-VEREENIGING 3rzoe ijVij zagen op het programma aangekon- i „Harpa", ballade van Felix Daim door' :n lem de Haan en „Alianora" van Koeberg aan den vleugel de componist. Moei- is hot voor een dirigent, wanneer men onbezorgd uit de koorlitteratuur kan ;en, met het oog op allerlei zorgen, die uitvoering niet zich brengt, altijd wat wat goeds te brengen. In do ze, van „Alianora" was bij dan ook ge- kig geweest. Iet mevrouw Koeberg aan den vleugel :d dan uitgevoerd de Ballade Harpa,-ge poneerd door onzen landgenoot de Haan 't grootste deel van zijn kunstenaars als dirigent in Duitschland door- he cht). Buitengewoon, hebben wij deze zo niet kunnen apprecieeren Wel ge- een wij, dat de Haan een partituur ge reven heeft, die zich aangenaam laat moe roeren, cantilene, lyrische stuwing, dank- den e momenten voor koor en solisten, maar y of h is deze muziek uit den tijd, doen de lodieën wat gewoon en log aan, komt zij fc verder dan dramatische oogenblikken, niet diep raken. Het koor had hierin ar weinig werk. Het vrouwenkoor zoo •kten wij op zingt meer geacheveerd, het i dat der heeren. De klank is veel meer fh zongen, de uitspraak meer verzorgd. In gemengde koren was de klankverhou- g niet ongunstig, maar, waar het raan- ikoor alleen zong, bemerkte men een te t aan klank en soepelheid Waarlijk hier et versterking komen. Jehondens een vlekje in het slotkoor, liep den 1 geheel. De veel meer omvattende solo- tijen Avaren in goede handen gegeven w n de dames Jo Stallinga, mevrouw van Stap-Laros en Bram van dor Stap. De ,b|>ra an zangeres Jo Stallinga weet haar oie stemmiddelen en geschoolde techniek sympathieke, hoogst-eenvoudige wijze Paai lergeschikt te maken aan de bedoelingen den componist, 't Was een zware partij, zij te zingen had, en wij vonden de taak Pr gesteld haast te zwaar voor haar nog WJ ge stem, jnaar zij wist zich te handhaven, vrouw van der Stap kenden wij niet als ïgeres. Zij heeft een mooie gevoelige alt die haar met velerlei emotioneeren nuancen ten dienste staat. Wij hoorden ar slechts eenmaal dezen avond. En van Stap wij kennen zijn warm baryto- al geluid zong als bijna altijdexpan- jf, emotioneel, met melodische volzongen- v€l Het spijt ons te moeten zeggen, dat de geleiding door mevrouw Koeberg ge beld ons in lange niet is meegevallen. Hoe er ZÜ Ballade" mot haar muzi- le^ inzichten kunnen beïnvloeden en ver- laien; maar de toon klonk kort en onbe- >gen, reikte nagenoeg geen steun aan or en solisten. De kunst van begeleiden rstaat. de heer Koeberg beter Met den componist aan den vleugel kre- wij een welkome uitvoering van de ziek van ^Alianora", het bekoorlijk penluchtspel, dat- wij in zoo lang niet hoor- dreff11" van Hen „Bard" liet Koeberg tor. ti^al door den baryton-solist zingen, in uitvoering zooals men in 1910 bij het e Lustrum der Leidsche Universiteit Q j ocht hooren en aanschouwen, zal jammer jinoeg niet zoo makkelijk meer voorkomen, geeft de.muziek in de concertzaal met geleiding van klavier een anderen indruk an waarvoor zij geschreven is voor or all. erd hel erd kest en open lucht toch gaat er veel be koring van uit. Koeberg, geïnspireerd door liet zeldzame dichterwoord van Boutens, is hier buitenge woon gelukkig geweest in muzikale aeste- tiek, evenwichtig en fijn van inzicht, voor treffelijk in de verwerking der motieven en geestelijk intelligent. De aanwijzingen in het tekstboekje ver halen den toehoorder kort. en duidelijk de beteekenis en verwerking der motieven van elk deel in het bijzonder. Koeberg speelde rustig en fraai van accent, het geheel poë tisch belichtend. Hij kan zich, als hij goed op dreef is, zoo heerlijk warm maken om de gepassioneerdheid van een zingende me lodie en de koristen ondergingen zijn in vloed. Zooals hierboven reeds gezegd is: de mannenkoren legden het bij de dames af. De voordracht van „Dat Liet van den narre" was wat mak, niet sarcastisch ge noeg. „Dat Liet van den Rijnsclien wijn" was veel beter, 't Vrouwenkoor had mooie momenten. Het koor „Bermherticheit" klonk wat stroef. Mooi was het „Meyliet" en „Die groote Sonne", behoudens een kleine zweving aan het eind der strophe. De en semble koren slaagden over het geheel ge nomen goed. Koeberg zorgde voor de meest treffende en karakteristieke omlijstingen, zoodat van hier uit een atmosfeer van be grijpen en doorvoelen uitging, en do diri gent volgde onmiddellijk de bedoelingen van den componist. Op wat meer rust in de zaal mag ditmaal wel èens gewezen worden. Tijdens de uitvoering van vóór- of tüsschen- spelen, die toch waarlijk het aanhooren wel waard zijn, mag het publick toch niet zitten praten, zoodat de dirigent zich om draait en de zaal inkijkt. Waarom speelde de componist het naspel niet? De reden hiervan is, dat onmiddellijk na het slotkoor de menschen storend be gonnen to applaudis-seeren, zonder zich re kenschap te geven of'er misschien nog iets zou kunnen volgen. Het tekstboekje ver meldde bovendien nog een naspel. Er warön bloemen voor de dames-solisten, een geschenk voor den dirigent, en de com ponist word met een krans gehuldigd. J. K. SASSENHEIM. DE WINKELWEEK GEOPEND. De Eerste Sassemsche winkelweek is gis teravond in het K. S. A.-gebouw met eenige plechtigheid door den Burgemeester ge opend. Aanwezig waren het gemeentebestuur, de deelnemende winkeliers en de winkelweek- commissie. Deze laats-te bestaat uit de hee ren M. van Hage, voorzitter, J. W. de Gruy- ter, secretaris, C. van Goeverden, penning meester, W. v. Diggelen, Veltman, v. Breu- kelen,, v. Vliet, J. A. Mathot en Borst. Het eerst werd het woord gevoerd door den voorzitter, den heer v. Hage, die de gasten en de deelnemers verwelkomde en zijn dank uitsprak voor de van vele zijden ondervonden medewerking. Spr. verleende daarop het woord aan den voorzitter van de Hanze, den heer Bisschops, als vertegen woordiger van de oud,ste middenstandsorga nisatie. De heey Bisschops'juichte het houden van ,dezp winkelweek toe. Alleen door het sa mengaan der middenstanders en hun orga nisaties, kan een vruchtbare actie worden gevoerd. Aan het einde der bijeenkomst sprak de burgemeester, die de middenstand geluk- w ens cht e met het tot stand komen van deze winkelweek. Spr. uitte zijn beste wenschen voor het wélslagen van de actie en verklaarde daarop de winkelweek voor geopend. Des avonds maakte de Harmonie „St. Ambrosius" een muzikale rondwandeling door de gemeente. Een fanfare op straat is de beste vliegen-vanger voor de winke liers; een groote menigte word erdoor op straat gelokt, die met belangstelling en bewondering de werkelijk mooi-opgemaak te étalages bekeek. De beoordeeling v. d. jury, bestaande uit de heeren De Boer (Heemstede), Wesselingh (Haarlem) en Veltman (Alphen), zal Dins dagavond worden bekend gemaakt. Er zijn' prijsvragen uitgeschreven voor de mooiste, de verkoopkrachtigste en de vakkundigste étalages, waarvoor 12 medailles beschik baar zijn gesteld. Iedere deelnemende win kelier heeft bovendien een prijs beschik baar gesteld voor het publiek, dat bij liet beoordeel en der étalages wel niets heeft in te brengen (de uitspraak der jury is bin dend), maar er toch een prijs mede winnen kan, Voor iedere aankoop boven 50 cent wordt namelijk eén bon afgegeven5 bou- nen géven recht op een stembiljet, dat in gevuld met de étalage-beoordeeliilg in de stembus kan worden gedeponeerd of bij Van Vliet of bij de Gruytér. De gelegen heid een stembiljet in te leveren staat open tot Dinsdagavond. Degenen van het publiek, wier étalage- beoordeéling het nauwkeurigst met die van de jury overeenstemt, worden gelukkig ge maakt met een prijs, waarvan de uitrei king zal plaats hebben Vrijdagavond in het K. S. A.-gebouw. Het aantal deelnemende winkeliers be draagt 33. HOOGMADE. Gegund. Bij de gisteren gehouden aanbesteding van den Lagewaardschen en Bruinmadenschen Polder onder do gom. Koudekerk aan den Rijn, voor het ma ken van fundeering en betonwerken voor een Hercules windmotor met vijzel, werd het werk gegund aan de laagste inschrij vers do heeren G. ÜT. Verbij alhier en H. S. Vrijburg te Oud-Ade voor ƒ5350. LEIDEN. Geslaagd: candidaats-examen godgeleerdheid de heeren E. Postma (W a r m o n d) en G. F. D. Locher (L e i d e n). econom. doet. examen Indologie de heer A. te Velde (Apeldoorn). LAATSTE BERICHTEN VERJAARDAG PRINS HENDRIK. Men meldt ons uit 's-Gravenhage: De verjaardag van Z. K. H. den Prins werd vandaag begunstigd door het heer lijkste lenteweer, dat zich denken laat. Vroolijk scheen het zonnetje over de stad, waar behalve van de rijks-, provinciale- en gemeentelijke gebouwen ook uit vele par ticuliere woningen de nationale driekleur wapperde. De Haagsche Tramweg-Maat schappij had hare motorwagens van de bekende prooiseering voorzien en ook het Lange Voorhout prijkte weder in vlaggen- tooi. Hoewel er mede in verband met het vertoeven van den Prins in het buiten land, dit jaar geen bijzondere feestelijk heden zijn georganiseerd, was het ih do middaguren in de binnenstad toch aan merkelijk drukker dan andere dagen. Het feit, dat het rijkspersoneel een halven dag vrij af had, was hiervan natuurlijk niet vreemd. Het Haagsch Comité van Volksfeesten heeft ter gelegenheid van den verjaardag, behalve een tooneeluitvoering in den Dic- enrtuin, waar de tooneelvereeniging A. D. O. hedenavond evenals gisteren en eergisteren „Oud Heidelberg" zal op voeren, een herdenkingsconcert gcorgani- seert in de Groote Kerk. Hierbij zullen vanavond hun medewerking verleenen de organist, de lieer J. A. de Zwaan, mevr. Jo Blokpoel—v. d. Berg zang) en Willem Brederode (viool). Aan de departements-gebouwen is voor den avond wederom de gebruikelijke feestverlichting aangebracht. EEN INBRAKENNACHT TE BERGEN (N. H.). In den afgeloopen nacht is alhier op verschillende plaatsen ingebroken. Zoo is een bezoek gebracht aan de twee naast elkaar wonende winkeliers Borst en Su- wald aan de Schoolstraat. Door het verbreken van een ruit en het ontsluiten der spanjoletten van de tuindeur is men binnengekomen. Bij den kruidenier Bont heeft men de kassa ge forceerd en daaruit een bedrag van on geveer 5 meegenomen. Voorts zijn twen portemonnaies inhou dende een afgepast bedrag van 10 aan wisselgeld ontvreemd. Bij den heer Havald, schoenwinkelier heeft men de kassa weggehaald, waarin zich ongeveer 25 aan geld, alsmede een paar spaarbankboekjes, een kasboek en nog andere papieren bevonden. Voorts heeft men getracht zijn slag te slaan in de A'illa Dennenheuvel van den heer Schmidt aan de Ramlaan. Daar elke kamer afzonderlijk gesloten was heeft men elke kamer van buiten af moeten bereiken; De buit was evenwel niet groot. Voor zoover er op 't oogenblik valt na te gaan is er slechts 30 in contanten ontvreemd. Bij den sigarenwinkelier Binkhorst aan de Breelaan heeft men geprobeerd door 'n tuimelraam naarbinnen te komen. Ver moedelijk: door hot dahslaan der honden is men hier niet verder gegaan. Omtrent de daders is nog niets bekend. De politie stelt een onderzoek in. Botsing op station D. P. te Rotterdam. De Rotterdamsche rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen den sein- huiswachter, die heeft terecht gestaan, om dat het aan zijn schuld zou zijn te wijten geweest, dat op 23 October van hot vorig jaar een electrische trein bij het binnenko men tegen een wagen van een stilstaanden trein aanreed, tengevolge waarvan mate- rieele schade ontstond en de wagenvoerder van den binnenkomenden trein zijn been brak. Verdachte is veroordeeld tot één maand hechtenis, voorwaardelijk met een proeftijd van twee maanden. In haar vonnis neemt de rechtbank aan, dat do oorzaak van bet ongeval is te wijten aan hoogst ernstige nalatigheid van den verdachte. Als verzachtende omstandigheid beschouwt de rechtbank, dat het werk in het seinhuis op het station D. P. hoogst in spannend is. De brand te den Brie?. De brand bij de houtopslagplaats van de firma v. Dijk te. den Briel kon gister middag gestuit worden door het wegrui men van groote stapels hout. Zooals gis teren reeds gemeld, werd ernstige vrees gekoesterd voor de gashouders, die slechts enkele tientallen meters van de vuurhaard verwijderd stonden, doch door hard werken van personeel en brandweer is dit onheil afgewenteld. Dé schade is nogal aanzienlijk, doch wordt door verze kering gedekt. Boerderij afgebrand., Te Westdorp onder Borger is de groote boerderij van de gebroeders Teiuiissen af gebrand. 16 stuks hoornvee, een paard en een varken kwamen in de vlammen om. De geweldige wind maakte blussching onmogelijk. Alles was laag verzekerd. LORD REVELST0KE PLOTSELING OVERLEDEN. Plenaire zitting der deskundigen uitgesteld De conferentie voor eenige dagen gered. PARIJS, 19 April (V. D.). Lord Revol- stoke, de Engelsche gedelegeerde op de conferentie der commissie van deskundi gen te Parijs, onder wiens voorzitter schap gisteren nog de beslissende zitting werd gehouden, waarin de Duitsche voor stellen werden afgewezen, is hedenmor gen dood in zijn bed gevonden. Vermoe delijk is hij aan de gevolgen van een hart verlamming overleden. In verband met dezen plotselïngen dood van lord Revelstóke heeft de voorzitter der deskundigen, Owen Young, medege deeld, dat de belangrijke ochtendzitting, waarin over het lot der conferentie zou worden beslist-, wordt uitgesteld tot Maan dag a.s. Dc deskundigen zullen bespre kingen hebben over de te nemen maat regelen nu een der meest vooraanstaan de leden der conferentie plotseling is overleden. DE ONTWAPENINGSDEBATTEN TE GENEVE. Litwinof's voorstellen. Van de hand ge.wczen. GENEVE, 19 April (V. D.). De voorbe reidende ontwapeningscommissie heeft zon der een -eigenlijke stemming te honden onder protest van de Sovjet-delegatie de voorstellen vali Litwinof afgewezen. Het bureau der commissie had een rapport uit- gewerkt, dat de afwijzing van het Russi sche voorstel inhield en dat de goedkeu ring van de groote meerderheid der dele gatie gekregen had. Het compromis werd door Litwinof met groote hardnekkig heid bestreden. Het betoogde, dat deze conferentie wel bevoegd was ora .oen be slissing te nemen en dat het niet noodig was do Russische voorstellen naar dc eigenlijke ontwapeningsconferentie te zen den, zooals in het rapport was vastge steld. Litwinof eischte opnieuw van de delegaties, openlijk haar standpunt tegen over de Russische voorstellen duidelijk te maken. Graaf Bernstoff verklaarde nog in 't kort-, dat Duitschland alle mogendheden, die werkelijk tot ontwapening besluiten, op alle mogelijke wijze zal steunen. Behal ve Rusland waren ook Turkije en China togen het rapport. Zonder stemming con cludeerde jhr. Loudon, dat het rapport door de voorbereidende ontwapenings commissie was aanvaard. Hierna begonnen de debatten over cl° voorstellen van graaf Bernstorff betref fende de publicatie der- bewapenings- cijfers. Koning Gustaaf te Berlijn. BERLIJN, 19 April (V. D.). Koning Gustaaf van Zweden is hedenmorgen op zijn terugreis van Rome naar Stockholm te Berlijn aangekomen, vanwaar hij he denavond naar Stockholm zal vertrek ken. De „Graf Zeppelin" weer in de lucht. FIUEDRICHSHAFEX, 19 April (V.D.). Het luchtschip „Graf Zeppelin" is heden morgen te 7.18 uur opgestegen tot het ma ken van een vlucht boven Zuid-Duit-sch- land, welke ongeveer 6 uur zal duren. Hét luchtschip zal verschillende plaatsen aan den Boven Rijn aandoen. De leiding be rust bij kapitein Lehmann. In de stuur- cabino is een nieuw compas aangebracht, dat nu beproefd zal worden. MANNHETM, 19 April (V. D.). Hot luchtschip „Graf Zeppelin" bereikte he denmorgen Karlsruhe en kruiste ongeveer 10, minuten boven de stad. Daarna ver dween het in de richting van Heidelberg. Bomaanslag op een consulaat. MILAAN, 19 April (V.D.). Gisteren heeft een bomaanslag plaats 'gehad op het Italiaanscho consulaat te Tunis. Do bom ontplofte in een kamer naast don in gang van het consulaat en veroorzaakte groote schade. De ruiten van het gebouw werden vernield en groote marmerblok ken werden uit den grond gerukt. Geluk kig zijn geen persoonlijke ongevallen te betreuren. De justitie heeft onmiddellijk een onderzoek ingesteld. Olietank op een groepje arbeiders. KIEL, 19 April (V. D.). Gisterenmiddag werd op do Howard-fabrieken een olie tank met behulp van een kraan omhoog geheschen, toen de kabel brak en de tank neerst-ortto. Het gevaarte kwam neer op. een groepje arbeiders, van wie er één op slag gedood werd, terwijl twee anderen zwaar werden gewond. Overwinning van Aman Oellah. LONDEN, 19 April (V.D.). Uit Lahore wordt gemeld, dat do troepen van Aman Oellah op weg naar Kaboel een overwin ning hebben behaald. LEIDEN. 19 April. Vee. Aanvoer: Runderon 1315, Kalveren 157, Schapen 570, Stieren 15 130185, Kalf- en melkkoeien 3G5 200412. Yarcjcoeien 647 190-285, Vet te ossen 257 275-^-450, 62110 ct. (schoon a. d. haak), Pinken 31, Vette kalv. '25 50140, 120140 ct. (schoon a. d. haak), Nuchtere kalv. -132 715, Vetie schapen 120 3215, Wcide-schapen -150 283S, Lammeren 136, Magere varkens 177 2268, Londensche 50 6066 ct. per K.G. levend gewicht, Zouters 90 7682 ct. p. K.G. le vend gewicht, Biggen 666, Paarden 6 125200, Bokken en geiten 13 21-1. Kaas. Aangevoerd 75 partijen. Be steed werd voor: 1q soort Goudsche kaas 4346, 'id. 2e soort 3812, le soort Leid sche kaas 4750. id. -2e soort 4046 per 50 K.G. Handel matig. Aan dc Stadswaag gewogen 48 partijen 2021 stuks, 14767 K.G. ALKMAAR, 10 April. Kaas. Aanvoer:' 70 stapels, wegende 145.000 K.G. Fabrioks- kaas met merk 43; Boerenkaas met merk 42 1/2; Fabrielcscommissie mot merk 421/2; Boorencommissie met merk 42. Handel goed. LEEUWARDEN, 19 April. Vee. Aanvoer 210—450; 682 vette koeien 250—375, 0.71— 80 entersliercn 120240; 82 twenlerstieren 0.08 p. K.G.; 2542 melk- en kalfkoeien 150 385; 548 pinken 80180; 15 vette kalve ren 4095; 486 nuchtere kalveren 613; 370 vette schapen 2846; 33 weidescha- pën 2030; 281 lammeren 10—15; 752 vetta varkens 65—160, 0.720.82; zouters 0.82— 0.84 per K.G.; 52 magere varkens 305; 352 kleine biggen 12—19; 45 bokken en geiten, 25 paarden. Totaal 7681 stuks. Eieren. Aanvoer: 55.000 K.G. kip- 3S00 K.G. Eendeneieren 5 1/2—6 1/2, Han- eieren 4 1/26 1/2, liandelsprijs 850.95. delsprijs 0.70—0.90. Kaas. Sloutolkaas 1547, Nagelkaas 10722, Goudakaas 2567, Edammerkaas 28—1.02. Totaal 4-1.046 K.G. Boter. Mijnboter 1.771.751.61, Vci- lingprijs 1.721.65. Aanvoer 20/3 47/6. Com- missienoteering 1.80. Bondsnoteering 1.80. DELFT, IS April. Boter. Aanvoer 119/8, en 10/16 wegende samen 2460 kg. Prijs 1.70—1.925 per kilo. Handel vlug. Vee. Vette koeien 180115, kalf koeien 195—385; vaarkoeien 150315; schapen met lammeren 4565, weilara- meren 1218; magere varkens 1868; nuchtere kalveren 722; biggen IS24 paarden 80375; rundvleesch per kilo 1.05—0.90—0.70. Aanvoer: 385 runderen, 8 paarden, 2 graskalveren, 412 magero kal veren, 43 schapen of lammeren, 477 var kens, 1055 biggen, 6 geiten of bokken, 126 lammeren. ZEVENHOVEN, 18 April. Eierenveiling. Aangcvoord 6983 stuks. Ivipeieren 5.10 —5.70, eendeieren 4.504.70, per 100 stuks: Handel vlug. 1 BOSKOOP, 13 April. Bloemen. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 70—80 cent, Golden Ophelia 80 cent, Marcel Rouger 1.10, Hadley 1.401.70, 01. Porhet 1.10 —1.60, Columbia 0.80, Butterfly 80—90 cent, Mac Keiler Ï.5Ó, Wilhelm Kordes 3-401.60, Rnsalandia 80 cent,, Diversen: Lathyrus 1720 cent por bos, violieren dubbel 90 cent per bos, Gerbera 1.10 por bos, Cerasus Hisakura 3136 cent per tak, Malus fl. pl. 1013 cent per pak, Prumis triloba 6 cent per tak. WOUBRUGGE, 18 April. Eierenveiling. Aanvoer 7106 stuks, kippeneieren 5.15— 5.65, eendeneieren 4.705.10 cn ganzon- eieren 15.per 100 stuks; boter 1.26 1.46 per Kg., kaas 0092 cent per kg. ZOETERWOUut, 18 April. Veiling „Zorg en Vlijt". Aangevoerd: 536-1 kippen eieren 4.855.85. 1075 eendeneieren 1.95 5.30 per 100 stuks; kievitseieren 15 cent per stuk; koolrapen 23 cent per kg.; kip pen 80 cent. hanen 85 cent, duiven 3035 cent en konijnen 2.25 per stuk. UITHOORN, IS April. Kaas. Prijs Goud sche kaas 1ste soort 39if, 2de sorort 3538, zonder Rijksmcrk 37. Handel vlug. VEUR, 18 April. Eierenveiling. Aangevoerd 16S79 kippeneieren 56.15, 1643 eendeneieren 5.105.55 per 100 stuks. 34 kippen 0.35—3.15, 1 eend 1.11 konij nen 0.502.25, 16 duiven 6.220.55 per stuk. Beide van gevlochten fantasie hennepstroo in tweekleurige combinaties, met fraaie lint- garneermg

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3