J JONGENSPAKJES KB ET DUUR GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Chauffeur door benzinedamp ver suft. Een autobus tegen een huis gereden. Zondagmiddag is een autobus met voet ballers te Roosendaal tegen een huis gere den doordat de chauffeur door benzine damp bedwelmd was geworden en daardoor geen macht meer had zijn auto te besturen. De auto reed dwars over de Markt, langs de muziekkiosk, recht op het woonhuis van de firma J. A. Lame en Zn. Het verwekte onder de wandelaars, maar zeker niet min der onder de autobuspassagiers een gewel dige consternatie, toen men zag hoe de auto het. trottoir opreed en daar een zwa- ren hardsteenen paal voor liet huis van do familie Laane omver reed en tegen het huis botste. Gelukkig hadden geen ernstige persoon lijke ongelukken plaats, hetgeen zeker rae- *de te danken is aan het feit, dat slechts met matigen gang gereden werd. De chauffeur, die bewusteloos bleek te zijn, werd in het woonhuis gedragen, waar dr. Brabers medische hulp verleende en den man tot bewustzijn wist te brengen. De auto werd deerlijk gehavend en ook de stoep voor het huis werd ernstig be schadigd, doch de passagiers kwamen, be houdens enkele lichte schrainwonden, met den schrik vrij en vervolgden met de ove rige autobussen hun reis. Botsing tusschen twee auto's te Rotterdam. Gisternacht zijn op den Coolsingèl te Rot terdam twee personen-auto's, de een be stuurd door C. W. v. K. uit Hillegersberg, de andere door T. J. D. uit de Zestienho- venstraat, aldaar met elkaar in botsing ge komen en beide ernstig beschadigd. De 27- jarige J. A. v. R. uit Rotterdam werd door den schok uit den auto van D. geslingerd en bleef bewusteloos op straat liggen. Met ernstige verwondingen aan het hoofd, lin ker pols en rechter dijbeen is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingèl overgebracht, waar men hem heeft verbonden. De politie heeft het opdringende publiek, dat haar ernstig hij haar werkzaamheden belemmerde en de overbrenging van Van R. bemoeilijkte met den sabel uiteen moe ten drijven. Door een trein gegrepen. i ïerjarig kind gedood. Gisterenmiddag werd het vierjarig zoon tje van den heer Bekker te Wierden door een trein gegrepen. De dood trad bijna on middellijk in. Uit een rijdenden trein gesprongen. Ernstig ongeluk op station Utrecht. Gisteravond heeft op het Centraal Sta tion te Utrecht een ernstig ongeval plaats gevonden. Een 59-jarig passagier uit Am sterdam die met den trein No. 93 om 7.59 te Utrecht aankwam, stapte, terwijl de trein nog een snelheid had van ongeveer 5 K.M. uit de coupé en raakte bekneld tusschen den steenen rand van liet perron en de tree plank. De trein werd door middel van de noodrem onmiddellijk tot stilstand ge bracht. Men moest den ongelukkige door uitzagen uit zijn benarde positie bevrijden, ïwee doctoren hebben den eersten hulp verleend. Vermoedelijk heeft de man een dubbel bekkenfractuur. Op eigen verzoek is hij per auto van den G.D. naar het St. Antonius Ziekenhuis vervoerd, waar hij in zeer zorgwekkenden toestand is opgeno- De ramp van de „Salento". Nog een. redder overleden. Na een smartelijk lijden is gisteren in het Burgerziekenhuis te Amsterdam overleden, de roeier R. H. King uit IJmuiden, die in den Novemberstorm van het vorig jaar, tijdens de pogingen om de bemanning van het gestrande stoomschip „Salento" te red den, met de reddingsboot omsloeg en eeni- ge verwondingen aan het hoofd bekwam. Later bleek hij een verbloeding in de her senen te hebben gekregen, zoodr.t een ope ratie moest geschieden, helaas zonder gun stig resultaat. Het slachtoffer laat een we duwe met'een kind achter. Vergaan van de R. 0. 42. Uit Maassluis wordt gemeld: ThanS wordt aangenomen, dat de R. O. 42 met man. en mnis is vergaan. Zooals be kend had dit schip vier opvarenden. Op verzoek van de rccdcrs is thans door predikanten aan de families der nabestaan den aangezegd, dat niet langer aan het omkomen van de opvarenden getwijfeld mag worden. Aan de gevolgen overleden. De 43-jarige P. v. d. Woude, uit Rotter dam, was Zaterdagmorgen werkzaam op een tank van de „Matex" te Vlaardingen. 't Schijnt, dat hij bij het achteruitstap pen, iets te ver is gegaan, waardoor hij achterover stortte en inet het achterhoofd op den betonnen vloer is gevallen. Op last van dr. Birnie, die de eerste hulp verleende, is de zwaar gewonde naar het ziekenhuis te Vlaardingen vervoerd, waar hij thans is overleden. Onbekende dame plotseling doodgebleven. Gisterenmiddag stapte een onbekende dame. in allerijl te Amersfoort- in de auto bus naar Nunspeet. Ze maakte de opmer king, dat het zoo warm was in de bus, waarna zij achterover viel.. Twee zich in de bus bevindende verpleegsters uit Haarlem konden slechts den dood constateeren, even als dr. Morren, te Amersfoort, die direct ter plaatse was. De naam van de dame, die circa 55 jaar oud zal zijn, is tot dus ver onbekend. De brand te Rotterdam. Zooals gisteren reeds gemeld, heeft aan de Nassauhavcn ie Botterdam een buiten gewoon zware brand gewoed, waarbij de groote rijstpellerij van de firma Van Schaar denburg en Co. voor een groot deel in de asch is gelegd. Aan genoemde haven ligt met het front naar de straat, welke aan de Wést zijde van de haven ligt, het uitgebreide gebouwen complex van deze firma. Van Zuid naar Noord krijgt men de loodsen Siam en Bas- sein, dan komt het kantorencomplex van Schaardenburg, vervolgens een steenen op slagplaats en een groote loods van gegal vaniseerd ijzer, waarlangs over de geheeie lengte eén stuk open terrein ligt. Achter het kantoorpand en de steenen opslagplaats ligt de fabriek met den rijstmolen en de droogkaniers, de machinekamer, enz. Ach ter de gegalvaniseerd ijzeren loods is aan de zijde van de Nassauhaven een voor een gedeelte over het water uitstekende laad- toren. Tusschen loods Bassein en het kan- toorgebouw is een open plaats. Naast de ijzeren loods is het stofhok, dat vlak naast den rijstmolen ligt. Hier is de brand uitgebroken. Hoe het vuur is ontstaan, is niet. bekend. Eensklaps zag men dikke rookwolken uit het stofhok opstijgen en in een oogenblik had het vuur zich aan den rijstmolen mee gedeeld. In het kurkdroge materiaal greep het vuur verbazend snel om zich heen en in korten tijd stonden molen en fabriek ge heel in vlammen. Dikke gele rookwolken stegen op. De felle Oostenwind wakkerde het vuur nog meer aan en weldra bereik ten de vlamen ook het inwendige van de steenen opslagplaats, waardoor groot ge vaar bestond, dat zij heel het kantoorge bouw zouden aantasten. Toevallig 1 g in de nabijheid de boot Marie van de fi-ma De Graaf en Koelman, en deze boot werd snel naar de achterzij de van het gebouwencomplex gehaald, waar deze boot met. een straal op de pomp het blusschingswerk aanving. Weldra verscheen ook de Johan de Witt, van de Wits Bergings- en Transportbe drijf en nog een tweede postboot van de Graaf en Koelman. Deze booten zijn elk met één straal aan de achterzijde water gaan geven. Inmiddels was de brandweer ter plaatse en werd groot alarm gemaakt. Er versche nen drie spuiten, eenige autospuiten en vijf drijvende stoomspuiten. Deze laatste werk ten met een straal op de straalpijp aan de achterzijde, waar totaal 8 stralen werkten, die direct van de booten af, in de laaiende vlammen spoten. De brandweer stelde zich in de eersto plaats tot taak de kantoorgebouwen te be houden. Onderwijl was men bezig het ge bouw zooveel mogelijk te ontruimen. Het archief was dadelijk op een vrachtauto, in veiligheid gebracht. Van vermindering van het vuur was on- dertusschen geen sprake. De brand won meer en meer veld, ofschoon ongelooflijk veel water in den gloed werd geworpen. Tusschen molen en gegalvaniseerd ijzeren loods was jaren geleden een brandmuur ge bouwd, maar omstreeks kwart over 1 stort te deze in. Het vuur kreeg nu nog meer lucht cn de vlammen laaiden nog hooger en feller op. Het dak raakte meer en meer ontzet, er ontstonden gaten en scheuren, waardoor de rossige tongen der vlammen telkens te voor schijn lekten. De brandweer kreeg tot overmaat van ramp nog met de moeilijkheid te kampen, dat cle spuiten, die op pompen werkten en dus het water uit de haven opzogen, last kregen van den lagen waterstand. Dikwijls kwam er meer modder dan water naar bo ven. Hoewel de spuiten zooveel mogelijk druk gaven, waren de stralen nu en dan maar dun. De rivierpolitie heeft de uiteinden van de zuigpompen aan drijvende kussens be vestigd en meer naar het midden van de haven gesleept. De drijvende stoombrand- spuiten moesten ook naar het midden van de haven toe. Weldra werkte de brandweer met 28 stralen en van 3 particuliere booten werd water gegeven. Ten slotte is het vuur in de fabrieks- ruimte en de opslagplaats verminderd. Er bleven slechts smeulende puinhoopen over. De geheeie, in de gegalvaniseerd ijzeren loods opgeslagen voorraad en alles wat in den laadtoren lag, is een prooi der vlammen geworden. De loodsen Ciarn en Bassein en het kan toorgebouw hebben van de vlammen niet geleden, het laatste heeft echter groote waterschade. De rest van het complex is geheel in vlammen opgegaan. Verzekering dekt de schade. Natuurlijk bestond er veel belangstelling voor den brand. Burgemeester Droogleever Foi*tuyn was eveneens ter plaatse, het blusschingswerk stond onder leiding van den heer W. A. Keeman. Nader wordt gemeld: Omstreeks 6 uur waren een groot aantal handbrandspuiten, de drijvende stoombrand- spuiten en twee autospuiten ingerukt. De rest van de handbrandspuiten, benevens de beide andere autospuiten zouden met eenige stralen op de waterleiding de wacht bij het gebouwen-complex houden. Hier en daar brandde het vuur nog hardnekkig en nog steeds steeg vrij veel rook uit de puinhoopen op. De rijstpelmolen en de machinekamer zijn geheel verloren. Ook de duizenden zak ken rijst in de steenen opslagplaats en in de gegalvaniseerd ijzeren loods zijn èen prooi van de vlammen geworden. Zooals reeds gemeld, zijn feitelijk alleen de pak huizen Siam er. Bassein en het groote kan toorpand behouden gebleven. De rest is in een puinhoop veranderd. De brand is. in het z.g.n. stofhok ontstaan. Iedere 10 minuten, kwam daar een man con troleeren. Op zijn voorlaatste ronde heeft hij niets bijzonders- ontdekt; op zijn laatste ronde, dus 10 minuten later, zag hij dikke rookwolken uit het stofhok komen en da delijk daarna stond dit hok in lichte laaie, waarna het vuur zich verbazend snel aan de andere gebouwen heeft meegedeeld. Men vermoedt, dat óf kortsluiting èf het warm DE „SCHUTTEVAER" in NEW YORK. De New Yorksche berichtgever van het „Hbld." meldt d.d. 5 April: Aan het eind van een houten pier, ver vooruitspringend in de Hudson, zat ik op een ducdalf. Do mist verborg geheel den Manhattan-kant van de rivier" en verwazig- de de New Jersey-zijde, waaraan de werf van de North River Boat Works gelegen is. Een wonderlijk mengsel, die werf, rijen motorjachten voor hun winterslaap op het droge gehaald, een reusachtige half ver brande stoompont, gedeeltelijk in de mod der weggezonken, vermolmde lichters. Al les omspoeld door water, dat een groote reis langs de bewoonde wereld heeft gemaakt om vlak bij de zee nog een laatste vergaar bak van een wereldstad te worden. Het vertoont giftige kleuren, die me doen te rugdeinzén er een brandend eindje cigaret in te gooien. Het is cr doodstil, af en toe onderbroken door den plomp van een rat o^ het geloei van booten uit. de mistige verte, want ter hoogte van de 130se straat is het verkeer te water al heel klein. En vlak voor me schommelt zachtjes een kleine boot heen en weer, heelemaal gesloten met een paar luiken en ronde kijkglazen, half wit, half groen geschilderd cn aan den masttop han gen slap de Amerikaansche en Nederland- sche vlag. Het roer is met ijzerdraad ge kramd en blijkbaar gespleten, de mast ver toont groote overlangsche scheuren, het metaalwerk buitenaan is roestig. En toch is liet aan alles te zien, dat het geen vcr- waarloozing is, maar dat het golvengeweld er de oorzaak van is. Ik zou in het bin nenste willen zien, waar de oude zeerob Schuttevaer met zijn twee lotgenooten zul ke benauwde uren doorleefd hebben, want ik weet zeker, dat het er keurig zal zijn. De buitenverf vertoont liier en daar lee- lijke krassen en gebeuren, zeker opgedaan bij het. aan boord hijschen op de stoomers, die het scheepje via Porto Rico naar New York brachten. En toen het weer in de East River te water was gelaten, werd het door een sleepboot getrokken voorbij de plek, tv aar het anders in glorie tentoon zou zijn gesteld voor de New Yorkers, langs Battery Place. Maar niemand zag het zijn tocht ver de Hudson op vervolgen, tot het hier een zaam aan de stille werf kwam te liggen, zondor kijkers, zonder fotografen, zonder zelfs een lid van de bemanning. Toch heeft het dat lot niet verdiend, het is nog even zeewaardig als toen het den Waterweg uit voer. Storm en tegenwind overwonnen niet de boot, maar de opvarenden, die een week zonder proviand en drinkwater het moesten opgeven en door een brandende oliejas in den mast de aandacht trokken van den langs varenden Portugees, die hen aan boord nam, de overwonnenen en de on- zinkbare. Het moet. een bittere reis voor de drie mannen geweest zijn naar West-Indië en wat moet er door Schuttevaer heengegaan zijn, toen de New Yorksche horizont op doemde voor zijn oogen? Wie zal zich interesseeren voor zijn bootje? Behalve de „World" vermeldde geen an dere krant iets van zijn aankomst het drie tal was uiterst terughoudend, maar heeft- het reisverhaal te boek gesteld in de hoop het te kunnen verkoopen. Maar waar ligt eenige belangrijkheid in de Odyssee van deze drie man in een boot-, die zelfs niet half den Oceaan op eigen kracht oversta ken? Het is een droeve mislukking gewor den, te droeviger, omdat de leider van den tocht een man op jaren is. Geen publieke belangstelling, geen aanbiedingen wachtten hen hier, maar eenzaamheid, groote on kosten. Maar een Nederlander kwam hun te hulp, wiens naam in de laatste jaren ook geldon ken heeft in verband met Oceaantochten, Anton Fokker; de uitersten raken elkaar. En in plaats van alleen in het Zeemans In stituut te zitten, waren ze voortdurend op stap. Alle moeite werd er gedaan rucht baarheid te geven en dezen morgen om elf uur zouden fotografen en Fox Movietone News komen; daarom wachtte ik, hopend eindelijk het drietal te kunnen spreken. Een heimachine begon zijn zooveelsten paal in te rammen, de mist was opgetrokken en een bleek zonnetje brak door, het handje vol werfarbeiders had zijn twaalfuurtje al op en nog zat ik daar alleen. Toen ze weer aan het werk togen, ben ik maar weggegaan. INGEZONDEN MEDEDEELING. loopen van een ronsel de oorzaak van dezen hevigen brand, die wel een van de zwaarste is geweest, welke in de laatste 10 jaar alhier heeft gewoed, is geweest. Om zeven uur gisteravond is, wat er nog restte aan brandweermateriaal ingerukt, be halve de autospuit no. 4- en twee hand- brandspuiten, die in totaal met vier stralen op de waterleiding vannacht de wacht heb ben gehouden en die af en toe nog hebben moeten ingrijpen omdat hier en daar weer vlammen te voorschijn kwamen. Bij het opruimingswerk van de muren van den rijstpelmolen heeft de brandweer veel last gehad van.de brandweer. Zoo als altijd groepten ook nu weer zeer veel leden van de brandweer, die niet dadelijk met het blusschings- of opruimingswerk te maken hadden, op de kleine binnenplaats samen, om naar het sloopen van de wan kele muren te kijken, Deze belangstelling was niet alleen niet zonder gevaar voor dr. betrokkenen, maar meer dan eens ook hinderlijk voor hen, die wel met het werk tc maken hadden. Het schijnt dat'tegen dit euvel, waar wij al eens meer op heb ben gewezen, niet veel te doen is. De politie die voor een uitstekende afzetting van het terrein heeft gezorgd stond hiertegen even wel machteloos. Omtrent de schade en de verzekering kunnen wij nog hetvolgende melden: Het geheeie complex is op beurspolis voor 1.500.000 verzekerd, de pellerij voor 600.000. In de verbrande loods bevonden zich 80.000 balen ongepelde rijst, die een waarde vertegenwoordigen van SO.000. De 22-jarige fabrieksarbeidster C. R. uit de Riederlaan, heeft bij de politie aangifte gedaan dat, toen zij omstreeks half een door de Roentgenstraat fietste, haar klee- ren vlam hebben gevat door vonken die van de brand kwamen gedwarreld. Een ONZE COLLECTIE EN Dfi&SMS] ZEER 4 0 E E|TOCH 2715 KOREVAARSTR. employé van van den Berghs fabrieken heeft haar haastig meegenomen naar do Nassgukade en haar daar bij een steiger kopjè onder gedompeld. Het vuur was daarmee ineens uit. De juffrouw heeft geen letsel gekregen, maar haar kleeren zijn ernstig beschadigd. Brand. Te Buitenpost is, door het omvallen van een brandende petroleumlamp de woning van J. \V. Heins afgebrand, Boschbrand. Onder Outlemirdum (gem. Gaasterland) is een H.A. gemeentebosch met driejarig hout verbrand. Oorzaak: het spelen met lucifers door kinderen. DE MOORD TE GIESSEN NIEUWKERK Was de hamer het eigendom van Kroon? Uit Sliedrecht schrijft men aan de „Tel.": Dezer dagen hadden wij een onderhoud met Mijnstér, een der hoofdgetuigen in de moordzaak te Giessen-Nieuwkerk. Op de vraag Is het waar dat u, zfooals een blad wist mede te deelen, is verhoord door den rechter-commissaris mr. Van Aken? antwoordde hij ontkennend. Zelfs heeft een verzoek om yoor den rechter-com- missaris' te verschijnen hem tot op heden niet bereikt. Wat is uw meening omtrent de her roepen verklaring van vrouw Kroon wat betreft den hamer? Ja, je mag natuurlijk niet zeggen, dat er geld achter zit, maar ik wil u wel zeg gen, dat dit toch de meening is van meer menschen, zoowel in Sliedrecht als in om geving. Men heeft gezegd, dat ik er van den beginne op uit ben geweest, om ook een rol in dit drama te spelen. Ik zou Boks meer eerst als den dader hebben aangewe zen. Dat is niet waar! Hoe ik den bewusten hamer herkende als te zijn van Kroon? Geruimen tijd voordat de moord ge pleegd werd, heb ik 's avonds eens een pak je tabak gekocht bij Kroon. Deze zat ach ter het huis ijs te draaien. Toen heb ik bij het schuurtje gestaan en heb toen op een kleine vevhooging den bewusten hamer zien liggen. Ik nam den hamer eens in mijn handen en zeide tegen Kroon: Wat een eigenaardige hamer is dat! waarop deze antwoordde Dien steel heb ik zelf eens ingemaakt. De hamer was geheel van ijzer, een z.g. klauwhamer. Een kroontje heb ik niet ge zien, daar de hamer geheel verroest was. Op zekeren dag werd ik ontboden op het politiebureau te Sliedrecht, waar recher cheur Bügner en rijksveldwachter Bastiaan- se mij den hamer voorhielden en vroegen of ik dezen herkende. Toen heb ik dadelijk geantwoord: „Wel zeker, dat is de hamer van Kroon". Men schuift mij, zoo zeide Mijnster, in dc schoenen, dat broodnijd mij tot deze verklaring heeft gebracht. Niets is minder waar. Ik ventte altijd met ijs op Giessen- dam en Hardinxveld, Kroon daarentegen in Sliedrecht. Trouwens, ik kwam geregeld bij Kroon tabak of bier halen. Uit noodweer geschoten. Bij een vechtpartij tusschen K. V., die herrie maakte in de woonschepenhaven tc Leeuwarden en een agent van politie heeft de agent V. met een revolver in den buik geschoten. De agent was door V. met een stok met spijkers aangevallen en handelde uit noodweer. V. werd naar het ziekenhuis vervoerd. De sympathie der omstanders was niet op zijn hand; een familielid van den getroffene zei zelfs, dat men hem nog beter had moeten treffen. Ned. Oost-Indië Nog een ex-radja voor de adatrechtbank. Tot drie jaar verbanninig veroordeeld. Aneta seint uit Menado: De adatrecht bank te Taroena. samengesteld uit den ambtenaar bij het B. B., den heer Van Lith als voorzitter, en den radja van Tagoela- dang en twee dorpshoofden als lid, heeft den gewezen radja van Taroena, Pontoh. veroordeeld tot- een verbanning van drie jaar uit zijn vroeger rijk wegens verduiste ring A'an gelden uit de landschapskas. De directeur van Justitie zal den gewezen vorst een verbanningsplaats aanwijzen. BUITENL BERICHTEN ONGELUKKEN. oei U: bt ho D< Miniatuur-tornado in Texas. Toch nog zeven huize verwoest. Uit Austin (Texas) wordt gemeld: Smithville, op 60 K.M. van hier ge'leg tdi zijn gisteren door een miniatuur-torn! m zeven huizen verwoest. Een huis werd zijn voegen gelicht en op eenigen afstj in in een straat neergeworpen. Vier le van het gezin, dat het huis bewoon werdén gewond. 5-üj D. Weer een kind van een kindertranspo in= uit den trein gevallen. Toen gistermiddag tegen 2 uur een dertransport van Hamburg naar de Oc zeebadplaats Arendsee, bestaande uit knapen van 7 tot 9 jaar, onder begeleid ran 6 dames, op het station Wismar a kwam werd geconstateerd, dat één kinderen ontbrak. Na een scherp verhoor bekenden a.nd kinderen, dat de 8-jarige Henry Meins Si Hamburg terwijl de begeleidster der grt au even van zekere gelgenheid gebruik hele gemaakt, spelenderwijze het coupépori n had geopend en tusschen Petersdorf Mecklenburg uit den trein gevallen Het kind werd later dood langs de gevonden. Aardbeving in Noord-Zweden. Uit Stockholm wordt gemeld, dat terdag in do provincie Norrland in Noorden van Zweden een sterke aard ving werd waargenomen, die echter slee van korten duur was. De schokken waren zóó hevig, dat huizen trilden, vele vensterruiten bral en in vele huizen schilderijen van de den vielen. In de nabijheid van Pitea vormde z een diepe scheur in de aarde, die dwi over een der straatwegen loopt, waarde het verkeer over dezen weg moest worda' stopgezet. T< wito: Brand aan boord van de Bcarn. Kwaadwilligheid? Zaterdagochtend is aan boord van Béarn. een moederschip voor vliegtuij °P van de Fransche marine, dat te Touff^1 ligt, brand ontdekt. Dikke rookwolken gen op uit een bergplaats van brandb dingen. De bemanning is, met behulp de brandweer, er in geslaagd heb vuur dooven, dat door kortsluiting heet te ontstaan, maar naar de meening van ficieren, zoo lezen wij, kan deze. kortsl ting slechts zijn ontstaan door de uiter nalatigheid of door opzettelijke sabota In verband met onlangs aan boord van Béarn voorgekomen dingen, heeft het val sterken argwaan gewekt.. Een poos leden heeft een communistische matro van de Béarn zieh schuldig gemaakt a in< het stuk make-n van een machine-ge we rol ien zoo is er meer geweest. U D Ontzettende ellende in den Congo. Land van geraamten. In een brief uit Gahini aan de „Tim< eV vertelt een zendeling van den ontzette den hongersnood in Belgisch Noord-Rua m< da. Het leed der bevolking in deze stre tart elke beschrijving. Het land is bez; met lijken. Vaak vindt men vrouwen kinderen hulpeloos langs den weg liggf ia waar zij wellicht door hyena's zullen w< p den verslonden, voordat de dood kon Vele malen heb ik, zoo schrijft de zend ling, mannen, die zelfs geen kracht hadden om naar het ziekenhuis te kruipe dood langs de wegen zien liggen. Het een land van geraamten, levende en doo< De nasleep van den hongersnood is ziek en deze Bahutu, die altijd ondervoed z en ziektekiemen meedragen, loopen geva door een hevige epidemie van dysentei te worden aangetast. Ook zijn in de afj loopen maanden reeds gevallen van po ken geconstateerd. Zoo gaat het in Amerika! In Chicago heeft de pastoor van zeer groote kerk van O. L. Vrouw Lourdes het 6toute stuk bestaan, het, Spaans chen stijl opgetrokken bedelu 'van den eenen kant der As 111 and la an na den andere te brengen. De kerk, die 175 voet lang is, meteen in tweeën gespleten, om haar d( tig voet langer te maken. Tweehonderd werklui knapten de en< me karwei van de „verrollmg" op en straa/t werd twee dagen even afgeslote jri Het Kruisbeeld in de rechtszalen van Canada. De autoriteiten te Quebec hebben ri alleen gelast, de kruisbeelden in de recht zalen te plaatsen, maar tevens is de ff aangenomen, voorgesteld door den sten minister Tachereau, om getuigen, het kruis den eed te laten afleggen. Bloedige twist. Te Angersgrottedorf kreeg gisteravoi jj( de koopman Schmidt met zijn 29-jari >ei vrouw twist, die zoo hoog liep, dat i haar ten slotte met een scheermes e €c ernstige wonde in den hals toebracht, f ,01 vrouw had nog de tegenwoordigheid vj geest, zich een doek om den hals te bi den, ten einde het bloeden tegen te houde en zoo naar den dichtsnabijzijnden dokt ie te gaan. Voor diens huisdeur zakte zij ee'-D, ter ineen. Zij is naar het ziekenhuis veot voerd, waar zij in bewusteloozen toestacC'. ligt, De mans is in hechtenis genomen, be tei Een ijsberg in de Oostzee gesignaleerd de In de Oostzee is bij het Deensche eilafi r' Seeland een groote ijsberg gesignaleer ^r die ongeveer 16 vierkante K.M. groot zijn. De ijsberg drijft in de richting vs 1 het eiland Rugen. Aangezien men geloo dat de ijsberg een gevaar voor de schee vaart oplevert, is een kustschip uitgexr den, om den ijsberg te vernielen.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8