ONDERWIJS LAND- EN TUINBOUW SPORT STADSNIEUWS Agenda \mk WIT WIJZIGINGEN IN ONTWERP-DE GEER Derde regeeringsnota. Amendementen van do heoron Van den Tempel en Bulten. De rogèering heeft een derde nota van ■wijzigingen ingediend op het wetsontwerp tot herziening van cle financicelo verhou ding tusschen het rijk en de gemeenten, enz. Daar de opbrengst van dc Fondsbelas ting eerst y.rov geruimen tijd na haar in werkingtreden bekend- zal zijn, is het juister voorgekomen, onder letter g in art. 4 do eerste maal een bepaald bedrag van f 90.000.000 to noemen (het 'cijfer der raming van de Fondsbelasting en de op centen op dc Vermogensbelasting, vermin derd met de uitkeeringen van de helft der wedden van burgemeester en'secre taris) en in art. 7 onder letter d. in aan merking te brengen de opbrengst van liet voorlaatste jaar van het vorige vijf- jaarlijkscho tijdvak. Verder wordt voorgesteld art. 6 lid 4 als volgt te lezen: „Voor noodlijdende gc- moenten, die ten tijde van dc invoering van deze wet buitengewone hulp van het rijk ontvangen wordt bij het maken van de verrekening volgens het tweede en der de lid van dit artikel het bedrag van den uit de rijks- en eventueel uit dc provin ciale kas verleenden onderstand als op brengst van gemeentelijke inkomstenbelas ting beschouwd". De laatste twee leden van art. 6 ver vallen. De heer Van den Tempel c.s. heb ben voorts eenige amendementen op dit wetsontwerp ingediend. Een amendement op art. 11 heeft de strekking om de voorgestelde classificatie der gemeenten te doen vervallen en over eenkomstig het oorspronkelijk voorstel der regeeriug gehuwden met een zuiver inko men van minder dan f 800 vrij te stellen van den aanslag in de gemeentefonds belasting. De bedoeling is de afzonderlijke regeling, in het gewijzigd ontwerp voor gesteld, voor de gemeenten Amsterdam, Den Haag en Rotterdam te behouden. Volgens een ander amendement willen de voorstellers in plaats van drie vierden 90 van de zuivere opbrengst van de hoofdsom der grondbelasting ter plaatse geheven, aan de gemeenten uitkeeren. Eindelijk wordt door hen voorgesteld in art. 16, dat het getal der opcenten voor geen aanslag hooger zal mogen zijn dan 120. Ten slotte heeft de heer Bulten een amendement ingediend om de voorgestelde classificatie niet in de wet te brengen en in overeenstemming hiermede een unifor me verhooging van den grondslag der heffing te bepalen voor de ongehuwden. De veiligheid op den weg. R ij ks -verkeerstoezicht. Het Propaganda-Comité voor Wegenver betering („P. C. W.") heeft eenigen tijd geleden in een request aan den Minister van Justitie de wenschelijkheid betoogd om van overheidswege bijzondere maatrege len te nemen ter bevordering van de ver keersveiligheid en namens de verschillende groepen weggebruikers, die in het P. O. W. vertegenwoordigd zijn, de instelling bepleit van een Rijks-Verkeers- of Wegenpolitie. In antwoord'op dit request heeft het P. C. W. een mededeeling van den Minister van Justitie ontvangen, waarin ten aanzien van het verkeerstoezicht, overheidsmaatre- gelc in het uitzicht worden gesteld, als waarop "was aangedrongen. Uit het ant woord van den Minister blijkt, dat deze eveneens bijzondere maatregelen noodig acht, op verscheidene punten de uitgespro ken meening van de weggebruikers deelt en dat hij op de te nemen maatregelen de aandacht heeft gevestigd van zijn ambtge noot van Binnenlandsche Zaken en Land bouw, die naar aanleiding daarvan de de zer dagen gepubliceerde circulaire betref fende verkeerstoezicht tot de burgemees ters beeft gericht. Behalve de daarin genoemde maatrege len acht de Minister van Justitie afzon derlijke voorzieningen (zooals de destijds door hem in overwoging genomen plannen voor verkeerstoezicht met motorrijwielen) voorshands althans niet noodig. Dit is voorloopig het standpunt van den Minister ten aanzien van het in het re quest van het P. O. W. gedaan verzoek. Dc aangekondigde ovorheidsmaatrogeleöi mogen tot voldoening stemmen en zullen de veiligheid van het verkeer kunnen be vorderen. Bovendien kan van een goed ge regeld verkeerstoezicht een opvoedende werking uitgaan, daar het er toe zal kun nen bijdragen, weggebruikers de orde en tucht te leeren, die voor een veilig ver keer onmisbaar zijn, en dezen de beteeke- nis en de bedoeling der verkeersvoorschrif- ten boter te doen begrijpen. Alg. R. K. Ambtenaarsvereeniging. Het voorzitterschap. Men meldt aan ..de Msbd.": ..De heer J. von Frijtag Drabbe, wethouder van Amsterdam, heeft zijn mandaat als voor zitter der Alg. R.-K. Ambtenaarsvereeni ging neergelogd. De leiding der vereeni- ging wordt gevoerd door mr. J. M. I. A. Simons, afdeclingschef aan het dep. van Justitie, vice-president. Door het hoofdbestuur is de heer Drab be met algemeene stemmen als candidaat geadviseerd voor het voorzitterschap der verceniging, waarover het jaarl. congres op 27 en 2S Miei d.v. te Hoorn, zal hebben 1c beslissen. Verschillende afdeelingen stelden als tegen-candidaat het lid der Tweede Ka mer den heer G. Bulten, burgemeester van Voorhout. Het hoofdbestuur is in zijn grootst mogelijke meerderheid tegen een combinatie Kamerlid-voorzit ter der A. R. K. A." R. K. Landelijk Congres tegen het Neo-Malthusianisme. Op dit congres, dat 25, 26 en 27 Aug. a.s. te Nijmegen op initiatief van den Ned. R. K. Bond voor Groote Gezinnen bijeen komt, zullen als sprekers optreden: prof. dr. J. B. Kors O.P., lioogleera-ar te Nijme- INGEZ0NDEN MEDEDEELING. DEN HAAG Alléén Hofweg 6 ROTTERDAM Hoogstraat h. Spui gen; prof. mr. W. J. A. J. Duynstee CssR. hoogleeraar te Nijmegen; de weleerw. heer H. de Greeve S.J. te Amsterdam; dr. A. W. Ausems, arts te Utrecht; dr. M. A. van Bouwdijk Bastiaanse, arts te Rotterdam; dr. E. Hoelen, arts te 's-Gravenhage; dr. J. Holt, arts te Utrecht; drs. J. de Boer, leeraar aan het St. Thomascollege te Venlo H. C. M. Wijffels, leerbar aan de R. K. Lycea te 's-Hertogenbosch. Vervoer van groenten en fruit raar Engeland. Voorloopig geen nieuwe stoombootdienst op Londen. Uit Heek van Holland meldt men aan de ,.N. R, Crt.": De firma A. Brans te Rotterdam had, zooals onlangs is gemeld, het plan, op 16 dezer een stoombootdienst van Hoek van Holland op Londen te openen, hoofdzake lijk voor het vervoer van Westlandsohe tuinproducten. Dit plan zal voorloopig niet doorgaan. De booten zonden ligplaats krijgen aan den steiger van de Holland- Amerikalijn aldaar .maar de directie der Nederl. Spoorwegen geeft geen vergun ning om met auto's over haar terrein te rijden, wat voor deze ligplaat noodzake lijk is. Naar de exploitanten den Rotterdam- schen correspondent van het „Hbld." mee- deelen, zullen zij hun plann/en niet opge ven, als de spoorwegen geen vergunning verleenen. Maassluis zal dan de af vaarthaven voor de nieuwe lijn worden. De staking in het houtbedrijf aan de Zaan. Uit Zaandam meldt men aan de „N. Rolt. Crt." Vanochtend half-zeven was er bij liet aangaan van het werk aan de zagerijen en houtwerven zeer veel belangstelling van de zijde der stakers. Bij groepjes van 20 en meer stonden zij af te wachten, welke uit werking de brief van de patroons, waarin den arbeiders ontslag werd aangezegd, in dien zij zich niet op 15 April op het. werk vervoegden, op het vast personeel zou heb ben. Voor zoover bekend is, heeft geen van de stakende houtbewerkers zich aange meld. Naar de heer Plooyer meedeelde, gevoelen de stakers zich door den afloop van het conflict te Leerdam in hun strijd gesteund. De uitbetaling van de steungel den had Zaterdag een geregeld verloop. De vier samenwerkende organisaties hebben 10.382 uitbetaald. De 20.000ste bij Philips. Gisteren deed de 20.000ste arbeider zijn intrede in de Philips-fabrieken te Eindho ven. Om kwart, voor twaalf werden op de vele fabrieks- en kantoorgebouwen do vlaggen geheschen en gierden de sirenes ten teeken, dab het. gedenkwaardige oogen-blik een mijlpaal in den ontwikke lingsgang van de groote nationale industrie was aangebroken. De 20.000ste werd bij het binnenkomen in de fabriekspoort begroet door dr. A. F. Pilips, die hem hartelijk toesprak en een enveloppe met inhoud aanbood. Onder de aanwezigen bevonden zich de minister van Arbeid, de heer Slotemaker de Bruine, de directeur-generaal van den Arbeid, de heer Zaalberg, vergezeld van eenige hoofd ambtenaren van het departement en ver scheidene plaatselijke autoriteiten. „Tel." B. en W. van Utrecht stellen den gemeenteraad voor, de marktgelden voor de veemarkten in dezer voege te wij zigen, dat de extra heffing van 3 cent en 5 cent per dier voor het vee, dat door den achteringang van het veemarktterrein bin nenkomt, vervalt, en het tarief voor paarden en runderen wordt verhoogd met 10 cent. Heden is het, naar de „Volkskr." meldt, 12 1/2 jaar geleden, dat de heer P. J. S. Serrarens in de Kath. Arbeiders beweging kwam. B. en W. van Alkmaar hebben den raad voorgesteld het vermenigvuldigings- cijfer voor het belastingjaar 1029/1930 te bepalen op 0.75 en de opbrengst van deze belasting over genoemd jaar te ramen op 793.000. Het vermenigvuldigingscijfer is thans 0.80. DeschilderssfcakingteLoeu- warden is gisteren een feit geworden. Een conferentie met den Rijksbemiddelaar heeft geen succes gehad. Gisternacht overleed plotseling ten gevolge van een beroerte de heer F. J. J. Kleinschmit, sinds 1905 notaris te Rotterdam. Onderwijzers op wachtgeld. In de Memorie van Antwoord betreffen de het wetsontwerp tot wijziging van de Lager-Onderwijs-wet 1920 ontvouwt de mi nister van Onderwijs een *aantal bezwaren tegen den in het Voorloopig Verslag ge- uiten wensch in zake gemeenten welke een niet-wachtgelder benoemen, terwijl door de betrokken gemeente op wachtgeld ge steld onderwijzend personeel aanwezig is. Het komt hem voor, dat te veel uitgegaan is van de gedachte, dat de wachtgelders, althans het overgroot deel er van. gerekend moeten worden tot die leerkrachten, wier herbenoeming per so in strijd is met het onderwijsbclang. Al is het uit den aard der zaak te begrijpen, dat dc gemeenten niet de beste elementen loslieten, evenmin mag men aannemen, dat het meerendeel der onderwijzers wien toen ontslag werd ver leend, het odium van ongeschiktheid zou moeten treffen. De gunstige resultaten, welke de regcering met de herplaatsing van wachtgelders tot lieden heeft bereikt., bewijzen het tegendeel. Narcissen-invoer in de Ver. Staten. Steeds verdere beperking. De R ij k 81 and b o uw con sul e n t te Washing ton deelt telegrafisch aan de directie van den Landbouw mede, dat dc Federal Hor ticultural Board voor het seizoen 1929 géén bijzondere invoervergunningen (special permits) zal verleenen voor de navolgende variëteiten van narcissen: Glory of Sassen- heim, Laurens Koster, King Alfred, Paper- white, Sir Watkin, Soleil d'Or en Spring Glory. Na 1929 znllon vermoedelijk geen in voervergunningen meer worden verleend voor de variëteiten: Gloriosa, Minister Tal- ma, Poeticus Recurvus en Treserve. De invoer van narcissenbollen voor het seizoen 1929 is beperkt tot een totaal van 25 duizend stuks, tegen vroeger honderd duizend. WATERPOLO. Wintercompetitie. Eerste afdeeling. L. Z. C. I—S. V. H. I 3—2 ZWEMMEN. Haagsche Zwembond. Op een gisterenavond in Den Haag ge houden vergadering is definitief opgericht de Haagsche Zwembond. Toegetreden zijn de Haagsche vereeni- gingen H. Z. en P. C. en Z. I. A. N. en dc Leidsche voreeniging L. Z. C. en De Zijl. Het gebied van de Haagsche Zwem bond zal zich waarschijnlijk uitstrekken van Delft via Zoetermeer-Zegwaard en Alphen, tot Sassenheim Verwacht wordt dan ook, dat nog vele veveenigingen uit de in dien kring gelegen steden en dor pen zullen i toetreden. Statuten en huishoudelijk reglement werden vastgesteld. Met de aanvraag van de Kon. goedkeu ring zal gewacht worden, aangezien de a.s. wijzigingen in reglementen van den Ned. Zwembond, -vellicht eet verande ringen zullen noopen. Aan den Ned. Zwem bond is van de oprichting kennis gege ven. Het bestuur werd samengesteld als volgt: A. C. Slop. voorzitter; H. H. Loe ven, secretaris; J. van Wijk, penning meester; B. Planjer, competitieleider en F. v. d. Mark, commissaris. Het ligt in de bedoeling, dat dit be stuur op de alg. vergadering, waar wij ziging statuten en reglementen aan do orde komt, haar mandaat ter beschikking van die vergadering zal stellen. Besloten werd voorts om op Zaterdag 4 Mei a.s. een vergadering te houden waar toe uitgenoodigd worden alle clubs, die voor aansluiting in aanmerking komen. Doel en werking van de H. Z. B. zullen daar uiteen gezet worden; o.a. zullen mededeèlingen gedaan worden over een reeds dezon zomer te houden waterpolo- competitie. De kampioenschappen zullen te Leiden verzwommen worden en wel onder lei ding van de Zwcmvcreeniging ,J)e Zijl" op Zaterdag 27 Juli a.s. AFSCHEID PASTOOR v. d. DONK. Morgenavond zullen dc besturen van Derde Orde, Vrouwenbond, Volksbond, Hanze, Bond voor Groote Gezinnen en Peter Kanis afscheid nemen van hun di recteur of geest. adv. den zeercerw. pater A. J. M. v. cL Donk, O. F. M., die, zooals bekend, benoemd is tot pastoor te- Wychen. Daarna is er in D e n B u r c h t" van S.30 tot 9.30 uur gelegenheid voor allen, om vanj pater v. d. Donk afscheid te nemen. DE STADHUISKWESTIE. Het officieel onderzoek naar den gevel begonnen. De Rijkscommissie voor Monumenten zorg heeft lieden een aanvang gemaakt met het onderzoek naar den toestand van den gevel van het stadhuis. Aun het on derzoek namen deel prof. dr. W. Marton; prof. Odé; prof. Van der Steur; dr. Ber- lage, de directeur van 's Rijks Monumen tenzorg ir. Kalff en 'de rijksarchitect, ir. Van Heeswijk. Het rapport omtrent het lot van den gevel kan derhalve spoedig worden tege moet gezien. HET NIEUW ACADEMISCH ZIEKENHUIS. Vertraging in den afbouw. Met het voltooien van het nieuwe aca demisch ziekenhuis te Leiden wil het nog maar steeds niet vlotten. In November jl. had het pathologisch anatomisch laborato rium van prof. Tendeloo in de Boerhaave- slraat in het voor hem bestemde nieuwe gebouw behooren te zijn ondergebracht. Thans, ofschoon we reeds een half jaar verder zijn, i6 dit nog steeds niet het ge val. Ook met de voltooing der overige ge bouwen van het nieuwe academisch zie kenhuis schiet men slechts uiterst lang zaam op. Zoo zijn het administratiege bouw en de waschinrichting nog steeds niet gereed gekomen en het laat zioli aan zien dat, als er niet meer schot in komt, het nog geruimen tijd zal duren, voordat deze gebouwen in gebruik zullen kunnen worden genomen. Eon groot bezwaar, aan het talmen met den afbouw verbonden, is vooral dit, dat het ziekenliuisbedrijf nog steeds gesplitst is, namelijk een deel in het nieuwe zie kenhuiscomplex en een ander deel, o.a. de afdeeling heelkunde en die voor inwendige ziekten in het oude academisch zieken huis. Het bezwaar is daarom vooral zoo ernstig, omdat de verbindingsweg tus schen beide ziekenhuizen loopt over den spoorbaan aan den Rijnsburgerweg, welke wegens het drukke treinverkeer nage noeg het grootste gedeelte van den dag afgesloten is. Daarbij komt nog dat het gesplitst blijven der beide ziekenhuizen neerkomt op Eet bekostigen van een dubbele huis houding, hetgeen de exploitatiekosten 011- noodig duur maakt. EEN OOGENBLIK UW A7VNDACHT. „Het is altijd nog maar winter" hoorde ik gisteren den eenen werkman té gen den anderen zeggen en de vertwij felende toon, waarmede deze woorden werden uitgesproken deden volkomen 6e gedachten van den spreker raden. Wij behoeven deze mededeeling het is altijd nog winter niet te hooren om van de werkelijkheid overtuigd to zijn. "Winter is het nog buiten. De boomon ont luiken nauwelijks, de heesters en strui ken in onze tuinen dragen blad noch knop. Worden we andere jaren in dezen tijd even buiten de stad al getroffen door bloeiende en geurende hijacinthen en tul penvelden, thans ligt de grond nog grauw en met riet bedekt, alleen een enkele cro cus komt hier en daar uit de aarde te voorschijn. Zelf haasten we ons, na vol brachten arbeid, naar onze woningen en verlangen in de daar hcerschende aan gename huiselijke sfeer door voldoende warme voeding en behagelijke warmte uit te rusten van onze dagtaak en nieuwe krachten te verzamelen voor den komenden dag. Is voor U die zoo dankbaar ne men en genieten moogt deze harde en lange winter reeds moeilijk te dragen en wordt door U reikhalzend uitgezien naar zomer-zachtheid en zonnewarmte, nog, veel ernstiger wordt dit alles verlangd in het gezin der behoeftigen en bovenal in het huisgezin der stille armen. Voor hen met voldoende kleeding en dekking voeding en verwarming, was deze winter nauwelijks te dragen. Voldoende geld bleek meermalen afwezig om in het hoogst noodige te kunnen voorzien. De nijpende koude doordrong de woningen en de be woners terwijl wij zelf, zooals geen overvloed soms, toch ruim voldoende hadden. Wilt U even stilstaan bij de gedachten arm en stil. Armoede trachtte ik U te schetsen. Stil nooit klagend, nooit vra gend, nooit deelname van' anderen deelname, welke al is het niet helpend, toch vaak zoo troostend optreedt. Er is deze winter cis onderafdeling van den R .K. Vrouwenbond een actie op touw gezet om deze stille armen eenigs- zins te helpen met name Sancta Veronica. Het doel van deze actie is om ldeeren te vervaardigen, welke in de ge zinnen der stille armen verstrekt kunnen worden. Katholieken in Leiden steunt deze actie! A.s. Donderdagavond 8.15 uur zal er een propaganda-avond gehouden worden in het St. Antonius-patronaat Oude Vest (ingang Iiazewindsteeg). De Zeereerw. Pa ter Mr. Dr. van der Helm O. F. M. zal als spreker optreden, terwijl de onderafd. van den R. K. Vrouwenbond „Ons Too- neel" haar medewerking zal verleenen. Komt allen naar deze vergadering Kimt U niet, omdat ook de R. K. Orato rium Vereeniging haar avond geeft zend dan bericht in bij de voorzitter van het bestuur Sancta Veronica mej. E. Brüne Mauritsstraat 13 Leiden, vergezeld van uw toezegging voor een gift of to betalen con tributie, waarvan dan grondstoffen ge kocht kunnen worden om door anderen tot kleedingsstukken te doen verwerken. Schikt- het U niet geldelijk steun aan doze actie te verleenen, geef dan uw ar beid. De actie is er oen van haken, naaien en breien. De benoodigde grondstoffen kunnen 1 maal per 4 weken in het ge bouw der Zita-vereeniging Pieterskerk- koorsteeg gehaald worden, waar tevens modellen zijn te verkrijgen (zie agenda Zita-Vcr. in de Leidsche Courant). Zondagavond 1.1. is er door de K. R. O. Engelsche muziek uitgezonden, ter gele genheid van het Eeuwfeest der Catholic Emancipation Act. Een strofe in het lied „A prayer to our Lady. Een gebed tot onze Lieve Vrouw trof mij. Look kindly where poor people are Mary of Homes keep trouble far Vertaald Waak vriendelijk waar arme lieden zijn Maria der Huisgezinnen houd zorge verre Door dc voorspraak van Maria, de Moeder der Huisgezinnen en de hulp van Sancta Veronica, de patrones van deze haak-, naai--en brei-actie verwachten wij dat de giften en het werken voor dc stille armen overvloedig mogen zijn. M. C. v. O. M. Prof. dr. H» W. Siemens. Prof. dr .H. W. Siemens, buitengewoon hoogleeraar in dc huid- en geslachtsziek ten te München, benoemd tot gewoon hoogleeraar in deze vakken aan de Leid sche universiteit, bevindt zich sedert eeni ge dagen te Leiden om zich van de in richting der voor hen bestemde nieuwe kli niek op het terrein van het nieuwe aca demisch ziekenhuis op de hoogte te stellen, alsmede tot het bespreken van di verse aangelegenheden. LEIDEN. Dinsdag. Vereeniging „Koninginnedaj Den Burcht, S.30 uur. Woensdag, Leidsche Kunstvereeniging, D Burcht, 8.30 uur. Donderdag, „Sancta Veronica", St. Ant niuspatronaat, 8.15 uur. Donderdag. R. K. Oratoriumvor. Stadsg hoorzaal 8.15 uur. Vrijdag. Bond voor Groote Gezinnen, D< Burcht, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst di apotheken' wordt van Maandag April a.s. tot en met Zondag 21 Apt waargenomen door de apotheek van dt heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel foon 594. INGEZONDEN MEDEDEELING Hleer dan 300 soorten. Prijzen van 1272 et. tot f 1.25 5478 2711 Leidsch studenten-tooneel. De Leidsche studenten-tooneelvercea ging D.e.d.i.l. zal 15 Mei a.s. te Leidot onder regie van den heer W. de Vlette 01 w de première in Nederland geven van Ik ach tooneelwerk van Jan Fabricius „Cesaré a gou gastheer in de gevangenis". de Dr fori Nederlandsche reisvereeniging. In de bovenzalen van do „Harmonie hield de afd. Leiden van de Nederlandse! Reisvereeniging een bijeenkomst-, waarl als spreker optrad de heer Dijkstra u Rotterdam, met het onderwerp: De zc reizen der N. R. V. De bijeenkomst werd geopend door d< heer Van der Horst, die de weinig talrij aanwezigen welkom heette en speciaal welkomstwoord richtte tot den hoer Dij man, die aanstonds het woord verkree Deze begon met te zeggen dat de ze reizen der N. R. V. steeds meer in de smaak van het publiek beginnen te valle In verband daarmee besprak de heer Dijk man de reis van het s.s. Rijndam naa Noorwegen, dat een groot succes gewoi den is, en gaf een uitvoerige beschrijviii| van de wijze waarop die reizen werder gemaakt, de stemming die er heerschh s^; en het voordeel dat er van uitging. Verder behandelde spr. enkele zeereizen naar liet meer van Lugano, naar de Noor sche Fjorden, naar de Oriënt-, e.a. Verder behandelde spr. enkele zeereizei de week-end. naar Londen en Wight en d< Paaschreis naar Zuid-Engeland, waarvai hij voor de pauze mooie plaatjes op he witte doek vertoonde. Ook vertelde hij noj van de week-ends naar Londen, van wolb stad eveneens mooie plaatjes werden toont. Na de pauze besprak do heer Dijkmai de reis naar Spanje en de wereld-tentoon stelling in Barcelona. Nadat hem door den voorzitter danl was gebracht vo.or zijn keurige uiteenzet ting werd de bijeenkomst op de gebruike lijke wijze gesloten. Handelsregister K. v. K. Opheffing: Grossierderij ,J)c Naclrte ga-al". Alphen a. d. Rijn. Raadhuisstraat 223, Chocolade en suikerwerken. uit tn Nu bij de Stadhuis-kwestie de laatst* maanden bleek hoevele misvattingen noj in Leiden bestaan omtrent de beteekeni van de moderne Nederlandsche bouwkunst heeft het bestuur der Leidsche Kunstver ceniging den bekenden Amsterdamschet architect J. Gratania verzocht, die betee kenis door middel van een lezing me lichtbeelden toe te lichten. Deze lezing wordt, zooals gemeld, morgenavond t* half negen gehouden in de Jacobazaal Hotel Den Burcht. In verband met het vertrek van patel v. d. Donk O. F. M. gaat de godsdienst cursus voor de interparochieele meisjes vereeniging Woensdagavond niet door. D( cursus wordt tot nader aankondiging stop gezet- In de jaarlijksche algemeene vergadering der N, V. Stoom Zeep-, Eau de Cologne- en Parfumerieënfabriek v.h. San-dors Co., werd het dividend vastgesteld op vijl procent (vorig jaar 7 pet.). Als commissa ris werd herkozen de heer mr. dr. A. J. N M. Struycken. Prof. .mr. C. van Vollenhoven, hoog leeraar in de faculteit der rechtsgeleerd beid aan de Universiteit alhier, is be noemd in de parinanente international* commissie voor bestudcering en rapport uitbrenging over geschillen tusschen Ne derland en de Vereenigde Staten. T00NEEL. Het groote A. B. C. landsc-h-Indisch toon cel. Het eerste bedrijf van deze geestig® Fransche satyre, met de scène in het les- 'lokaaltje, schudt kostelijke herinneringen wakker aan den tijd, toen je met. gaten i® je kousen in de schoolbanken zat en d® meester met zijn stok als een geschepterd godje achter zijn lessenaar troonde. Mon sieur Topaze, leeraar aan het instituut Muche, is een va-n die schoolmeesters. 2-1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2