GEMENGDE BERICHTEN BUITENL. BERICHTEN UIT DE OMGEVING INGEZONDEN MEDEDEEL*»© ONGELUKKEN. AUTO TE WATER GEREDEN. Een verloofd paar verdronken. Twee andere personen gered. Gisternacht, Omstreeks half vier, is op len Kleiweg tusschen Oversehie en Hille- 'ersberg oen 4-persoons gesloten auto, .waarin twee dames en twee heeren waren gezeten, in de vaart gereden, die langs dt?n Kleiweg loopt. Twee der inzittenden, dc 31-jarige heer H. Harmsen, vertegenwoordi ger uit het automobielbedrijf, en zijn ver loofde, de 23-jarige rnej. X. Benjamin uit Hillegersborg, zijn daarbij om hei leven gekomen. De beide andore inzittenden hebben zich kunnen redden. Het viertal had deel uitgemaakt vaneen gezelschap van Rotterdammers, dat den avond van te voren in eenigo auto's naar Den Haag was gegaan. Dos nachts is het gezelschap naar Rotterdam teruggereden, doch deze .auto was to Oversehie den Klei weg ingereden 0111 moj. X. Benjamin r-n haar 21-jarige zuster Elisabeth, die in Hil- logorsberg wonen, thuis to brengen. Op de plaats, waar liet ongeluk ge beurd is, maakt de Kleiweg een scherpen bocht en daar is de heer Harmsen, die den wagen bestuurde, in plaats van den bocht om te gaan, .tengevolge van den zwaren mist het water ingereden. Do verloofde van mcj. Elisabeth Benja min, de 24-jarige reiziger J. van Dijk uit Rotterdam, die de vierde inzittende was, slaagde er in, toen de wagen in het water omsloeg en op den rechter kant kwam te liggen, hot achterste linkerportierraam open te draaien en hij kon zijn verloofde naar buiten duwen, waarna hij zelf ook naar buiten kroop. Hij heeft nog gepro beerd do twee andere inzittenden, die voor in zatert, cr uit te sleepen, maar ofschoon hij ze wel in het water vond, kon hij er niet in slagen hen boven te brengen. Er is toen door bewoners uit de buurt getelefoneerd naar dc politie, waardoor '11 kwartier na het ongeval het reddingswerk een aanvang kon nemen, geleid door in specteur De Vries en een bewoner, .den heer Ploos. Het bleek echter niet mogelijk de twee andere slachtoffers uit de auto te krijgen. -luist toen de kap opengesneden was kon men hen eruit halen. Zij hadden met de voeten beklemd gezeten in de stuurinrich ting en een der portieren. Een geneesheer kon slechts den dood constateercn. De lij ken zijn naar de begraafplaats overge bracht. De beide andere personen, die zeer over spannen zijn en eenige dagen het bed zul len moeten houden, zullen thuis worden verpleegd. De burgemeester van Hillegersberg en Oversehie, de heeren Van Kempen en Bonman waren na korten tijd ter plaatse. Dc auto is later op het droge gcbacht. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Kind doodgereden. Te Wildervank is Zaterdagmiddag het- vijfjarig meisje van den banketbakker T. Swabedissen door den vrachtauto van den groentevènter H. van Muntendam overre den, toen het kind aan den weg speelde. is zonder naar het slachtoffer 0111 te zien, doorgereden. Het kind was op slag dood. Door een auto overreden. Te Berg a. d. Maas is zekere "NV. Janssen door een zwaren vrachtauto van dc Maas- kiezelexploitatie aldaar overreden. Beide boenen werd ernstig gekwetst. Hij is naar het hospitaal te Sittard overgebracht. Zekere L., uit Halsteren, werd, toen hij den weg wilde oversteken om plaats te ne men in een vrachtauto, door een aldaar passeerendeij luxe-auto overreden. L. be kwam ernstige verwondingen en werd bin nengedragen in een langs den weg staan de woning. Nadat dr. Ensink de eerste ge neeskundige hulp had verleend, werd L. per auto naar het Algemeen Burger Gast huis te Bergen op Zoom overgebracht. Zijn toestand is vrij ernstig. Doodelijke val. Zaterdagmorgen is te Middelburg de 56- jarigc werkman F. uit de dakgoot van de abdijgebouwen gevallen. De man was on middellijk dood. Plotselinge dood. Gisterenmorgen is mevroutv S. tijdens de godsdienstoefening in de St. Petrus-kerk te Yught plotseling overleden. Tijdens de predicatie van den hoogeerw. heer deken zakte zij plotseling ineen. Zij werd naar de sacristie gedragen. Daar kon dr. Hillen slechts den dood vaststellen. „Mndmg." Weer een ongeval in het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort. Men meldt aan de „Opr. Haarl. Crt." het volgende: Mej. A. Mculdijk, verpleegster in het Provinciaal Ziekenhuis, had een ongeluk bij het uitoefenen van hare werkzaamhe den. Bij het toezicht houden op een der zalen van de vrou w en afdoe li n g, alwaar dc nieuwe werk-therapie wordt toegepast-, trad een der patiënten zeer agressief op. Bij het tot kalmte brengen van deze pa tiënte ontstond een worsteling, waarbij Zr. M. zoodanig kwam te vallen, dat haar rechterbeen even boven den enkel brak. Goed afgeloopen. Op een avond in de vorige week kwam in de kerk van den H. Franciscus Xaverius op 't Zand te Amersfoort dc ge- heelc lijst van het plafond bij een der biechtstoelen naar beneden. Het stuk steen tor zwaarte van omstreeks 50 Kg. kwam met- donderend geraas vlak achter een jongen terecht, die voor den biecht stoel had plaats genomen. Dn vloer barstte over een lengte van ongeveer 3 meter open. Slaapziekte. K. te Muntendam lijdt reeds ecu week aan slaapziekte. Af en toe ontwaakt de jongeman even om eeuig voedsel tol zich tc nemen. SMOKKELDRAMA. Dranksmokkelaar door een commies doodgeschoten. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is de Tilburgsche dranksmokkelaar; M. v. d. door een couunies doodgeschoten. Hij vervoerde 7 liter 100 pet. alcohol. Hei lijk is overgebracht haar het huis van do Pa ters tc Nieuwkerk, onder dc gemeente Goirle. INGEZONDEN MEDEDEELING. BRANDEN. Brand in een bakkerij. Het woonhuis uitgebrand. Gisternacht, omstreeks 4 uur brok brand uit in. de bakkerij van don lieer J. Linden- boom te Volendani. De vrijwillige brand weer, die onmiddellijk werd gealarmeerd was spoedig ter plaatse niet- een z.g. baby- motorspuit en taste niet drie stralen liét vuur aan. Xa een uur was men den brand zoo goed als meester en legen half zeven kon de brandweer inrukken. De bakkerij kreeg slechts waterschade, terwijl het. woonhuis geheel uitbrandde. Men vermoedt dat de brand in do nabijheid van d.e ovens is ontstaan. Verzekering dekt de schade. Brand te Alkmaar. Zaterdagnacht werd het echtpaar D. Kansen te Alkmaar gewekt door neerval lende pannen. Opstaande, ontdekten zij dat zolder en dak geheel in vlammen stonden. Nauwelijks gekleed en met ach terlating van al hun hebben en houden, konden zij zich nog redden. Het huis is ge heel afgebrand. Huis en inboedel waren verzekerd. DE MOORD TE GIESSEN— NIEUWKERK. De gevangenen ingelicht. Vrijdagavond heeft mr. Roobol, aldus bericht „Het Volk", in de strafgevangenis te Leeuwarden zoowel met Klunder als niet Tennissen een onderhoud gehad, dat ongeveer een half uur duurde. .Het was den gedetineerden bekend, dat het echtpaar Kroon een bekentenis had af gelegd, maar van den verderen stand van zaken wisten zij nog niets. Dit wekte de vrees, dat ten derden male de revisie zou worden afgewezen. Mr. Roobol heeft beiden volkomen ge rustgesteld. Zij waren over de verrassende wending, welke de zaak heeft genomen, buitengewoon blij. Ook met den voorzitter van het College van Regenten, mr. Van Weideren, baron Rengers, en met den gevangenis-directeur had mr. Roobol een onderhoud, waarin hij gelegenheid vond een en ander uiteen te zetten. Een opmerkelijke publicatie. Het „Volk" publiceert een opmerkelijk relaas van den heer J. Kramer, te Huizura, plaatsvervangend lid van den Reclassee- ringsraad te Leeuwarden en gevangenbe zoeker namens do neutrale Orde der Goe de Tempelieren. Als zoodanig kwam hij in <le strafgevangenis te Leeuwarden in aan raking met de beide veroordeelden Teu- nissen en Klunder. Hun vertoog, dat zij onschuldig zijn bracht hem er toe zich in de moordzaak te verdiepen en gaandeweg kwam hij er toe aan hun schuld ernstig te twijfelen. Die twijfel werd ten slotte t-ot zekerheid en hij heeft deze zienswijze tot bij den minis ter van Justitie bekend gemaakt. Een poging van den reclasseeringsraad om hem te bewegen zijn ambt neer te leg gen, wees hij terug. Te zijner verdediging stelde hij een memorie op, waarin hij zijn ervaringen neerlegde. Tienduizenden reflectanten op de kousen advertentie. Het beruchte sneeuwbal, systeem. Vorige week werd in de bladen gewaar schuwd tegen de Pure Silk Company, die advertenties in dagbladen plaatste, waarin schijnbaar zijden kousen tegen een zeer la gen prijs te koop werden aangeboden. Men moest een klein bedrag aan postzegels in zenden, om voor een paar kousen in aan merking te komen. Deed men dit, dan kreeg men in plaats van kousen een stel bonnetjes, welke men a 35 cent moest trachten te verkoopen. Eerst als de tien bonnetjes verkocht waren, dus als er nog eens 3.50 was betaald, zou men kousen kunnen krijgen. Dezer dagen meldden zich twee mannen bij het Engelsche paspoortenbureau te Rotterdam, die naar Xederlandsch-Indië wilden reizen. De ambtenaar van dit bu reau kende een van beiden als een minder gunstig bekend staand individu. Hij waar schuwde de politie, die beiden aanhield. Het bleken de beide directeuren van de Pure Bilk Company te zijn. Op hun kantoor zijn 20.000 a 30.000 brieven aangetroffen van menschen, die op de advertentie had den gereflecteerd. Voorts kwam uit, dat de beide aangehoudenen tevens directeur wa ren van de Algemeene Handels-Maatschap pij voor industrioele producten. Deze maat schappij plaatste soortgelijke advertenties voor horloges, welke volgens een zelfde sneeuwbalsysteem werden verkocht. Ontvluchting D. uit Brunssum zat in de strafgevange nis te Aken reeds geruimen tijd in voor- loopige hechtenis. Ten einde een ontvluch tingspoging te wagen, protesteerde D. te gen den langen duur daarvan. In verband me.t deze klacht, werd hij Donderdag naar Geilenkirchen overgebracht. Zijn familie uit Brunssum had gezorgd, dat te Geilen- kirchen een auto aanwezig" was en toen do verdachte na hét verhoor door dc justitie naar het station werd teruggeleid, nam hij dc vlucht, sprong op den gereedstaanden auto en wist naar Nederland tc ontkomen. Herinnering aan een berucht sensatieproces. Tc Amsterdam is in grootc armoede ge storven Moritz Seharf, de kroongetuige uil het beruchte sensatieproces over ritueelen moord te Tisza-Esseni, dat in 1SS3 niet al leen heel Hongarije, maar ook Europa in rep en roer heeft gebracht. Hij was toen 12 jaar en verklaarde in zitting van de jury rechtbank in Szcgediii. dat hij door hot sleutelgat had gezien hoe Joden in hun synagoge het spoorloos verdwenen christelijke dienstmeisje Esther Solymo-si hadden geslacht om haar bloed door de matzes,te mengen. Gelukkig werden niet tegenstaande dozen kroongetuige de be klaagde Joden, dank zij de verdediging- door het Kamerlid Etvös vrijgesproken, en later herriep Seharf al zijn verklaringen, die hij butler invloed van de gendarmes had afgelegd. Een paar weken 11a het pro ces werd het lijk van Esther Solymosi, die zelfmoord had gepleegd, in een beek ge vonden. Moritz Seharf emigreerde naar Amster dam waar hij als diamantbewerker in zijn onderhoud voorzag. „Vad." INGEZONDEN MEDEDEELING. Bunzings. Dc jachtopzieners W. H. Scholts en C. van Harten, wiens bewakingsterrein inde buurtschap Nederwoud, bij Barnevcld, is gelegen, hebben de ketste beide winters niét minder dan 77 bunzings gevangen, welker huidjes gemiddeld een waarde van 10 hadden. ONGELUKKEN. Karavaan in den Kaukasus door lawine bedolven. Elf menschen on 16 dieren gedood. Naar uit Moskoü gemeld wordt, is een karavaan in het Ter ek dal in den Kaukar- sus door een lawine bedolven, waardoor elf menschen en 46 dieren den dood von den. Een tijgerjactit in een Zweedsche stad. Paniek op een station. In Naessjoe (Zweden) lieeft zich Zater dag een wilde tijgerjacht afgespeeld. Hit den transport-trein van een Duitsch circus ontsnapte een tijger en liep het station binnen, waar ouder de talrijke rei zigers- een paniek uitbrak. Het hcele sta tion werd onmiddellijk afgezet. Op het oogenblilc waarop heb dier op het punt stond een conducteur té bespringen, slaagde men erin het te- vangen. Zes arbeiders bij dijkbreuk omgekomen? Uit Lansing (Michigan) wordt gemeld: Tengevolge van de hevige regens dor laat ste dagen en den hougen waterstand is een dijk bezweken. Vier arbeiders worden vermist, terwijl naar men gelooft twee anderen om het leven zijn gekomen. Tornado-slachtoffers in Arkansas. Uit Little Rock (Arkansas) wordt ge meld: In de omgeving van Guion wordt nog steeds gezocht naar slachtoffers van den tornado. Het aantal dooden wordt thans geschat op 52, dat der gewonden op meer dan 200. De aan het reddingswerk deelnemende soldaten hebben een groep van 30 personen gevonden, die in een grot waren gevlucht en door den honger bijna geheel waren uitgeput. Het Roode Kruis heeft een trein niet tenten, dekens en le vensmiddelen naar het geteisterde gebied gezonden. Blok huizen te Marakesj door brand verwoest. Onvoorzichtigheid van een chauffeur. Naar uit Marakesj gemeld wordt, heeft een hevige brand een blok huizen in de asch gelegd. Het blok was gelegen aan liet einde van het plein Djemma El Fana. Een der huizen was ingericht tot garage en bergplaats van drogerijen, waar veel licht ontbrand ba re sloffen opgeslagen lagen. Dc brand schijnt veroorzaakt tc zijn. door de onvoorzichtigheid van een chauffeur, die benzine bijvulde, terwijl hij rookte. In de garage werden 22 wagens een prooi der vlammen. Dc schade wordt geschat op verscheidene niilüoenen francs. Brand in een Koreaansche school. Volgens een draadloos bericht is brand uitgebroken in een school te Tsjiinoelho (Korea). Hierbij kwamen elf kinderen 0111 het leven; 24 kinderen en twee onderwij zers werden gewond. Een goede vangst. Vier jeugdige misdadigers gearresteerd. Een Wolff-telegram uit Berlijn meldt: Gisteren gelukte hét aan de Berlijn- sche politic vier jongelieden te arrestee-, ren, die sinds langen tijd alle stadsdeelen van Berlijn onveilig maakten. Zij behoor den tot do „Club van het Westen". De jeugdige misdadigers brachten hun tijd zoek met auto's stelen, autorijden, het leegrooven van geldkastjes aan telefoon automaten. het wei-pen naar voorbijgan gers met kauwgiunmi en voorts met bios coopbezoeken en inbraken. Onder de gearresteerden bevindt zich ook een zeken? Wessel. De jongelieden zijn, ondanks hun jeugd, reeds herhaaldelijk inct dc justitie in aan raking geweest. Een bom in een politieke vergadering. Door een venster de zaal in geslingerd. Tijdens een politieke vergadering in Dcgerpors (Zweden) 4s liet Zaterdag tob ernstige onregelmatigheden gekomen. Na dat do politie had ingegrepen en dc orde eenigerniate was hersteld, werd plotse ling door het venster een bom in de z^al geslingerd. Gelukkig werd door de ont ploffing slechts een jonge vrouw gewond. Aanslag op een Priester. De Z.eerw. lieer A. Erkenswick, Pastoor van de kerk van den H. Geest te Chicago, is het slachtoffer geworden van den aanslag van' den vader van twee jongens, die hij wegens diefstal van den inhoud van offer blokken had bestraft. Terwijl de pastoor o]) het kerkplein stond te spreken met een groep personen naderde hem de vader, G. Menna, en overhandigde hem een brief. Terwijl de priester deze opende loste de man drie schoten, welke het slachtoffer doodelijk troffen. Het politioneel onderzoek wees uit dat dc beide jeugdige dieven reeds meer dan in dertig verschillende kerken de offerblokken hadden geledigd. De vader bleek minder toerekenbaar te -zijn. Overval op een kassier te Chicago. Uit Chicago wordt gemeld: Twee ge wapende bandieten hebben den kassier van een bank overvallen en hem beroofd van twee zakken, welke 10.000 dollar in hielden. De roovers namen daarop de vlucht in een gereedstaande auto. INGEZONDEN MEDEDEELING Mislukte overval op kassier te Parijs. Op den Boulevard Port Royal te Parijs - is een brutale aanslag gepleegd. De eerste kassier der Fransche postdirectie wilde den arbeiders, die werkzaam zijn bij het in aanbouw zijnde postkantoor hun loonen brengen eri bevond zich juist op de eerste verdieping toen een onbekende zich op hem stortte onder den uit-roe-p: „geld, of ik schiet 1", waarna hij enkele scho-ten op •den kassier loste. Onmiddellijk kwamen arbeiders toesnellen, doch het gelukte hun niet den aanvaller te vatten, die er niet in geslaagd is dc gèldtasch mede te ne men. De zwaargewonde kassier ds naar het ziekenhuis vervoerd. N00RDWIJKERH0UT. GEMEENTERAAD. Een bewaarschool-kwestie. De gemeente-opzichter. De bestra ting. Vergadering van den gemeenteraad van Noordwijkerhout op Vrijdag 12 April des namiddags te 7 uur. Aanwezig: tien leden. Afwezig de heer E. Oostdam Jzn. we gens verblijf buitenslands. Voorzitter: de burgemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed.' De notulen dei vorige vergadering wor den voorgelezen en onveranderd gearres teerd. Mededeeling wordt gedaan van diverse door Ged. Staten goedgekeurde besluiten tot koop en verkoop van grond, benevens tot goedkeuring der bouwverordening. Ingekomen is een schrijven van het R.-K. kerkbestuur van Bint Jozef, waarin mede deeling wordt gedaan dat enkele bepalin gen in de verordening op het bewaar- schoolonderwijs vooral die omtrent het toelaten van kinderen van andere ge zindten en den eisck van gediplomeerde leerkrachten voor 't schoolbestuur onaa-nne melijk zijn, zoodat er in de naaste toe komst geen sprake kan komen van een R.-K. bewaarschool in do parochie zeer ten ongerieve van een aanmerkelijk deel der bevolking. De voorz. zegt, dat B. en W. voorstel len dit schrijven voor kennisgeving aan tc De heer A. H. van Noort kan zich het standpunt van B. en W. indenken, maar zijn daar ten slotte de menschen, die be hoefte hebben aan een bewaarschool de dupe niet van. Spreker zou daarom voorstellen dit schrijven aan te houden en B. en W. op tc dragen met het schoolbestuur nader in overleg te treden. De voorz. merkt op dat van nader over leg van B. cn W. met het schoolbestuur geen sprake kan zijn. Over deze aangele genheid is met lien die daarvoor in aan merking komen voldoende overleg ge pleegd. De heer van Parera wil aannemen, dat B. en W. goede redenen hebben voor hun houding, maar vreest, dat daarvan de ouders, die kinderen op de bewaarschool wcnschen te doen de dupe zullen worden. De voorz. zegt, dat van beide bepalin gen. waartegen het schoolbestuur oppo neert, door B. en W. dispensatie kan wor den verleend. B. en W. hadden gemeend, dat zij tegenover liet bewaarschool onder wijs een zeer welwillende houding hadden aangenomen en het spijt B. en W., dat dit adres is binnengekomen. Meer wensclit de voorzitter omtrent deze aangelegenheid maar niet te zeggen. De heer A. H. v. Noort stelt voor dit punt nader in geheime zitting te behan delen. Dienovereenkomstig wordt beslo ten. (Dia 7. a k e 1 ij k e besprekingen ge heim moeten worden gevoerd lijkt óns vreemd en ongewcnscht. Red. L. Crt.). B. en W. stellen voor 0111 oen gedeelte van liet lverkland ondershands te verhit ren aan G. van der Putten voor den tijd van 10 jaren en wel plan. 287 R.R. voor ƒ1.10 per roe en plan. 774 R.R. voor 0.63 per roe. In totaal S18.74. In dit verband deelt dc voorz. nog mede dat bij publieke inschrijving de Lange Ivrogt is verhuurd aan J'. Passchier voor 750 per jaar cn een gedeelte weiland aan Duivenvoorde (Heremenis) voor 403 per jaar. Krachtens overeenkomst met den, vori- gen eigenaar is nog een klein stukje ver huurd voor ƒ100 per jaar aan v. d. Zwer. De totale bruto-opbrengst van de plan. 41/2 H.A. die kortelings' zijn aangekocht bedraagt dus 2071.74. De aankoopprijs inclusief onkosten bedraagt 45610.05. zoo dat de grond ongerekend grond- en pol- derlasten bedraagt 41/2 pet. Als men daarbij in aanmerking neemt, dat in de toekomst voor de gemeente waardevolle bouwterreinen zijn gewaar borgd, dan mag de gemeente over deze aankoop zeker tevreden zijn. Het voorstel van B. en W. tot onders- handsche verhuring aan G. v. d. Putten, wordt daarna bij acclamatie aangenomen. Het voorstel van B. en W. 0111 aan den ingenieur Alphons Siebers te Rotterdam opdracht te geven tot het maken van een uitbreidingsplan wordt aangehouden. Bij het voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een instructie van den ge- meebte-opzichter stelt dc heer van Parera voor om aan art. 1 toe te voegen, dat do gemeente-opzichter aesthetisoh ontwik keld moet zijn en o.a. kennis van construc- tiebcrekening moet hebben. •De- voorz. merkt op, dat' het blijkbaar de bedoeling van den hoer van Parera is om den tegenwoordige.». gomeenite-opzieh- ter aan den kant te zetten. De heer van Parera zegt, dat hij uit sluitend het gemeentebelang op het oog heeft -en personen er buiten laat. De voorz. merkt op, dat dc persoon hier van de zaak niet is te scheiden. Spreker zegt, dat de gemeente-opzichter steeds tot volle tevredenheid van B. en W. is werk zaam geweest en het niet aangaat deze door bepalingen en instructies van_ <k- baan té werken. Overigens vindt spreker het treurig dat in het openbaar op die manier moet worden gediscussieerd. De heer van Parera stelt daarom voor dit punt straks in geheime zitting te be handelen. De voorz. kan daarmede accoord gaan. B. en W. stellen voor toe te treden als- lid van het Instituut Stad- en Landschap van Zuid-Holland tegen een contributie van 10. De heer van Parera kan zich hiermede niet vereenigen. Spreker ziet in het Insti tuut hetzelfde als van dc Schoonheids commissie in de stad en daar beleeft men niets dan narigheid van. De heer Lange veld vraagt of de ad vie-. zen van het Instituut niet betaald behoe ven te worden als men lid wordt. De voorz. antwoordt dat per advies 5 betaald moet worden. Hij vindt het hoog noodig dat de gemeente gelegenheid heeft om advies te vragen aan het Insti tuut. Dan alleen kan de welstandsbepa ling, die wij in de gouwverordening heb ben behoorlijk tot haar recht komen. De heer Langeveld voelt voor het In stituut niets. De voorz. brengt het voorstel van B. en W. in stemming. Dit wordt aangenomen met 7 tegen 3 stemmen. Voor stemden de heeren A. H. v. Noort, L. M. van Noort, C. v. d. Klauw, J. Pas schier, Jlir, Gevers en de beide wothouM ders. Tegen slemden de heeren J. v. Parera, J. Geerlings en H. Langeveld. B. en "W. vragen een crediet van ƒ7400 voor bestrating van'.een gedeelte van het. grondbedrijf. De heer van Parera zegt dat hij een rc- delijkcn prijs voor klinkers op de begroe ting ziet slaan. Hij vertrouwt dat het niet zal gaan zooals destijds in den Ruigen- hoelc dat een behoorlijk bedrag voor klin kerbestrating is uitgetrokken en dat de wethouder cn do opzichter met knikkers thuis komen die zij voor een koopje heb ben gekocht. De voorz. vindt heb verbazend kinder achtig van den heer van Parera om met iets, dat drie jaren geleden is geschied, dat destijds is besproken en op juiste wijze verdedigd, thans weer op de proppen te komen. Heb gevraagde crediet wordt daarna aan B. en W. bij acclamatie toegestaan. Bij de rondvraag vraagt de heer van Pa rera aandacht te schenken aan de kanten van den bitumenweg, die hier cn daar wat aanvulling behoeven. De heer Geerlings vraagt een bord. te plaatsen even voorbij de Comeliabrug waarop vermeld is, dat auto's niet op den bitumenweg mogen staan. De heer H. A. van Noort vraagt den berm van den weg voor Hoekman stuif vrij te maken. De voorz. zal een en ander overwegen. Daarna wordt overgegaan in geheim co mité. 2-3

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8