LUCHTVAART UIT DE OMGEVING STADSNIEUWS Agenda treden, die oen leidende rol hebben ge speeld in de achter ons liggende crisis. Deze motie werd met algemeeuc stem men aangenomen. Besloten werd daarna tot. het- benoemen van ecu commissie, die bij het N. W. U.- bestuur de grieven en klachten der clubs zal gaan bespreken. In deze commissie werden benoemd de hoeren J. v. Dek. C. Dekker en Hni- brechtsen. Meer in het bijzonder zal de aandacht van het N. W. U.-bestuur gevraagd worden voor 1. Aftreden van den heer Swaab de Beer c.s., indien geen uitvoering mocht worden gegeven aan de motie; 2. Instelling van stemrecht voor alle Unie-leden. 3. Uniforme contributie-regeling voor aansluiting bij de N. W. U. voor alle leden cji clubs. 4. Vermindering van het bedrag der li centies. 5. Vrijlating in de Kon. goedkeuring van Verenigingsstatuten. (5. Organisatie van open wedstrijden op den oudon voet. Ais overgangsmaatregel zal worden voorgesteld dts werkende leden stemrecht te geven in sportzaken, en de verkiezing van de Sporteommissies. De vrij langdurige vergadering werd daarna gesloten. ,,Mnd.mrg." Moeskops in marmer. De Ttaliaansche beeldbouwer Roscïtano, heeft Moeskops als model gebruikt voor een beeldhouwwerk. „L'Auto" geeft hierover een aardige bijzonderheid. De Zwitsersche renner Abegglen bracht den Italiaan op het denkbeeld om Moes kops als, model te gebruiken, waarvoor deze onmiddellijk bereid was. Gedurende twee maanden, middag en avond, heeft. Moeskops geposeerd met een onuitputtelijk geduld, dat de bewondering van den kunstenaar opwekte. Toen het. werk gereed was, wist de kunstchaar niet op welke wijze hij Moes kops moest beloonen. Met geld behoefde men bij Moeskops niet aan te komen. Men stelde hem daarom voor een buste van hem tc maken. „Wel nee", was het antwoord van Moes kops, „geef me maar een foto van dat ding". „Juist de manier van den fantaslischen Ilollandschen kampioen", voegt „L'Auto" hieraan toe. Twee slachtoffers. B ij een botsing van vliegtuig en boven de For d-v liegterrein en. Boven het vliegveld der*Ford-fabricken te Detroit kwamen Zaterdag twee vlieg tuigen met elkaar in botsing. De president van do Maryland-vlieg tuigfabrieken Kreider yerd daarbij gedood en de bestuurder van het andere toestel, captain Bruce werd zoodanig gewond, dat hij kort na de overbrenging naar een ziekenhuis overleed. Kingsford Smith niet ontmoedigd. II ij wil een nieuwe poging wagen. De gestrande AustraliëEngeland-vlie- ger Kingsford Smith heeft medegedeeld, dat hij ondanks zijn tegenslag bij de eerste poging, na zijn terugkeer naar Sydney, een nieuwe .vlucht naar Engeland wil voorbereiden. Kingsford Smith heeft den vlieger, die hem te hulp kwam gezegd, dat hij wegens' een defect aan de benzineleiding een noodlanding moest maken. De voorraad levensmiddelen was weldra uitgeput en dc uit vier personen bestaande beman ning leefde eenige dagen van planten en Schelvisch. VEUR. GEMEENTERAAD. Vermenigvuldigingscijfer pt. ink. belasting 2.8 (v. j. 3). De sala rissen tier ambtenaren. Melk voor schoolkinderen. Zaterdagmorgen le 9.30 uur kwam de Raad der gemeente Veur in openbare ver gadering bijeen. Yoorz. Burgemeseter W. Keijzer. Secr. H. J. van Delft. Aanwezig alle leden. De Yoorz. opent de vergadering met gebed. Ingekomen is bericht van Ged. Staten betreffende benoeming Gem. Ontvanger. De balans en exploitatierekening der Wo ningbouwvereniging „St. Willibrordus". Goedkeuring van Ged. Staten betreffende Motor- en RijwieK-erordcning. Wijziging lccningsovcrecnkomst met de le Neder- landsche. Rekening en verantwoording etc. van de Avondvakteekenscliool .De Han ze", enz. Naar aanleiding van een ingekomen stuk inzake schoolarts, vraagt dc heer Raaphorst, of het juist is, wat hij gelezen heeft, dal er reeds een schoolarts is be noemd, waarop de Yoorz. ontkennend ant woordt en uiteenzet, dat dit bericht om waar is. Hierna worden do stukken voor kennisgeving aangenomen. B. en W. stellen voor do notulen niet meer op de vergadering voor te lezen en deze bij de ingekomen stukken ter visie te leggen, terwijl deze tevens aan den voor zitter van elke fractie zullen worden thuisgezondenwordt z. li. s. goedgekeurd. Yoorstel inzake verstrekking warme melk aan schoolkinderen. De Voorz. zet uiteen het request der Oudereouimissie om aan kinderen der O. L. school, die dos middags moeten overblijven en niet niaar huis kunnen, warme melk te verstrekken; 1>. en W. vinden geen termen aanwezig dit te doen en willen afwijzend beschikken, tc meer waar dc gemeente niet financieel krt^Bg genoeg is en later vanzelf ook de Sei^W met den Bijbel en de Kath. scho len komen. Dq heer Raaphorst vindt dc tijd minder juist gekozen, wanneer men hiermede des winters gekomen was zou hij er meer voor voelen, daar dc kinderen dan, als zij des middags overblijven, wel iets warms noo- dig hebben. De heer de Koning voelt er thans ook niets voor. doch wil het adres aanhouden tot den winter. De Voorz. vindt het be ter, dat men thans het voorstel om afwij- ze'nd te beschikken aanneemt 'en dat dan later rechtstreeks van den Rand een voor stel dienaangaande komt. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. s. aangenomen. Het voorstel inzake herziening zeker- heidsstelling Gein. Ontvanger wordt z. h. s. goedgekeurd, evenals het voorstel tot verstrekking van de benoodigde gelden tot aanschaffing van fnieuwe schoolbanken en leermiddelen voor de R. K. Jongensschool. Het voorstel tot wijziging Gem. Begroo ting, dienst 1929, vraagt nogal enkele be spreking inzake den post world oo ze n- steuin. Het voorstel wordt z. h. s. aange nomen. Voorstel vaststelling Bebouwingsveror- deiiing. De Voorz. zegt, dat reeds een be- bouwingsverordcninig was gemaakt, doch deze is niet- goedgekeurd door Ged. Sta ten. Thans is in overleg met den Insp. van Volksgezondheid een nieuwe bebouwings verordening gemaakt, daar deze noodza kelijk is, omdat men anders maar raak' bouwt. De Voorz. behandelt artikelsge- wijzc deze verordening, welke z. h. s. wordt goedgekeurd. Vaststellin-g vcrmenigvuldigingscijfer. B. en W. stellen voor het vermenigvul digingscijfer van 3 op 2.8 te brengen. De Voorz. doet een ernstig beroep op de hoe ren het voorstel'van B. en W. aan te ne men, daar men niet lager gaan kan. B. en W. hopen ieder jaar iets te kunnen ver ia-gen. De heer Raaphorst spreekt er zijn ge noegen over uit, dat B. en W. met verla ging zijn gekomen. Hij vraagt, enkele in lichtingen betreffende de begrooting en over de sluiting met een tekort. De Voorz. geeft de noodige toelichting. De heer de Koning juicht het voorstel ecnigszius toe, hij vindt dc verlaging niet groot, hij had. liever een volgend jaar in eens met een flinke verlaging gekomen, doch hij kan zich in beginsel met het voor stel voreonig'en. De heer Borst wil in verband met de evenlueele samenvoeging der gemeenten en daar de besprekingen van de vorige sprekers hem niet de gewenschte bevredi ging hebben geschonken, er niets van zeg gen. De heer Schilperoort kan zich even eens met het voorstel van B. en W. ver eenigen, waarna het voorstel van B. en W. z. h. s. wordt aangenomen. De Voorz. deelt mede, dat Ged. Staten opmerkingen hebben gemaakt inzake wij ziging Politieverordening en inzake een oude leeningsovereenkomst. B. en W. stel len voor de noodige veranderingen aan tc brengen en aan dc opmerkingen van Ged. Staten tegemoet te komen, welk voorstel z. h. s. wordt goedgekeurd. Een vraag is ingekomen van de heer Borst inzake salarissen Ambtenaren. Hierover worden lange besprekingen gevoerd. De Voorz. zet uileen. waarom B. en W. dit punt niet op dc agenda plaat sten. ofschoon dit beloofd was. De beirle wethouders willen deze zaak uitstellen tot Juli, als meer bekend is en men meer ze kerheid heeft over de eventueele samen voeging der beide gemeenten. De Voorz. zelf is voor afhandeling dezer zaak. Het spijt don heer Borst, dat deze zaak nu weer blijft zitten; nadat verschillende heereu nogmaals het woord gevoerd heb ben, brengt de Voorz. het voorstel der wethouders om te wachten tot Juli a.s.. in stemming, welk voorstel met -13 stemmen wordt aangenomen. Hierna sluiting. KATWIJK AAN ZEE. Autobusdienst op Leiden. Door den rijtuigverhuurder A. v. S. zal een auto- busdienst ingesteld worden. Bedoeling ,is dat men iedere 5 minuten vanuit Katwijk naar Leiden of omgekeerd kan. Dat men iedere 20 minuten per tram naar Leiden kan is blijkbaar nog lang niet afdoende. Men zal dus in het vervolg maar behoeven in te stappen ieder oogenblik. ALs men nu nog niet. lievredigd is, weten wc het niet meer. De rit is over Valkenburg zoodat ook deze plaats er van kan profiteeren. Welke Valkenburger had zoo iets durven droomen LISSE. Geboren: Jacoba- d. van L. H. Mul ler en L. v. d. Zaal Johanna Helena Maria- d. van G. v. d. Veek en A. Beik Franciscus Johannes Theodoras z. van P. C. Duinevekl en I. M. Bemelman Anna d. van A. de Moor en W. v. Bommel Agatha Catharina d. van D. de Klerk, en E. M. Aartman Anthonia Jozefina d. van C'. Gros en Th. J. M. Kuipers. Gehuwd: M. Mink en N. de Graaf F. Verdijk en C. Halfschepel J. van Yelzen en P. M. de Jeu M. O. van Yeen en G. M. Streng. NOORDWUKERHOUT. Keuringsdienst. Door den keurings dienst van. waren te Leiden zijn de volgen de werkzaamheden van 1 Januari tot en inet 31 Maart 102!) verricht: Aantal onderzoekingen in het laborato rium: melk aan huis 2, kaas 4, noot en foeli 1, kruidnagel 1. Ter plaatse: kaas 27, margarine 33, spijs olie 13, reuzel 11, rundvet 1-"», bak- en braadvet 29, worst- 29, vleeschwaren 4, vleesch-cxtract 9, tarwe en roggebloem 20 en 14, boekweit 52. griesmcel 46, rijst 66, havermout 37, kindermeel 51, puddingnieel 47, vermicelli 9, diverse 36, versche vruch ten 2, gedroogde vruchten 93, brood 350, koek en beschuit 32, cacao 37, suiker 51, cacaopoeder 41, stroop 26, koffie en thee 41, koffiesurrogaat 30, peper 57, noot 47, kaneel 40, kruidnagel 20, vanille 8, saffraan INGEZONDEN MEDEDEELING. DEN HAAG ROTTERDAM Alléén Hofweg 6 Hoogstraat h. Spui 3, mosterd 36, zout 36, bilikconserven 30, azijn 35, limonade 17, hüishoudjam 19, di versen 1, opschriften 5. Afgekeurd: melk 1, kaas 1, griesmeel 1, gedroogde vruchten 1. Bouwvergunningen. Aan P. v. Eeden Az. is vergunning verleend tot het bouwen van 3 pakhuizen en 1 garage aan de School straat en aan A. v. d. Slot voor den bouw van een kaashuis eveneens aan de School straat. Geboren: Thomas Engelbertus, z. van J. v. Berg en M. J. Lampe. Hendricus Johannes z. van L. Bon en M. Veerman. Sara, d. van W. v. d. Zwart en J. Retgen. Johanna Geertruida Cor nelia, d. van C. A. Duivenvoorde en C. J. v. d. Meer. Hendrik, z. van C. van Eeuwen en H.' Hoolwerf. Johannes Ja cobus, z. van Th. L. Heemskerk en M. M. Zandbergen. Overleden: Maria v. Egmond, 66 j., echtg. van M. Butot. Gerardus Buning, 87 j, te Amsterdam. Cornelis Wilhel mus Valeutinus v. Halderen, 81 j., te Rotterdam. Ondertrouwd: Jan Pater, 23 j. te Loosdrecht- en Krijna Zonderwijk, 27 j. alhier. Gelui w dAbraham Wijsman, 25 j. en Anna Johanna v. d. Ploeg. NOOTDORP. Pastoor A. G. Rhee. De behandelende geneeshecrcn hebben zich genoodzaakt gezien het linkerbeen van den Zeereerw. heer A. G. Rhee. pas toor te Nootdorp, onder de knie te ampu- teeren. De toestand van den patiënt is overigens zeer gunstig. RIJNSBURG. Personalia. De heer H. v. cl. Pol, con troleur vanwege dq Alg. Ver. v. Bloemb. cultuur te Haarleifi inzake het contract tot sn ijver bod van tulpen, hyacinthen en narcissen, heeft als zoodanig ontslag aan gevraagd. s/^ssenheim. Geboren: Johannes Jozef. z. van J. v. d. Voort en G. Langeveld. Al- bertus Gerardus, z. van P. v. d. Krogt en M. J. van Grieken. Hermina Antonia Johanna, d. van H. v. d. Voort en M. Haver. Mary Dorothea, d. van J. v. d. Meer en J. M. II. Olden. Henricus, z. van H. Bader en A. N. A. van Ruiten. Petronella, d. van A. van Zonneveld en J. Th. Besselaar. Trijntje, d. van W. Kuijt en J. de Vreugd. Ondertrouwd: Wietse Zandstra, jm. 24 j. en Cornelia v. d. Voet, jd. 20 j. Jacobus Johannes Wilhelmus Langeveld, jm. 26 j. en Johanna Cornelia v. d. Poel, jd. 21 j. Getrouwd: F. v. d. Hoek, 65 j. en M. v. d. Star, 54 j. L. J. A. 't Hooff, 26 j. en M. A. O. van Eek, 25 j. J. v. d. Nouland, 27 j. en P. J. Juffermans, 24 j. J. A. Tuynman, 23 j en J. Wol vers 22 j. VOORSCHOTEN. Een land- en tuinbouwtentoonstelling. Het is in den loop van dit. jaar 25 jaar geleden, dat alhier de Koningin-Wilhel- mina-Vereeniging werd opgericht. Dit feit wil men op 4 en 5 September a.s. op grootschc wijze herdenken, door n.l. op voornoemden datum eene tentoonstelling le organiseeren op land- en tuinbouwge bied. Een lioofdcoiuité heeft zioh gevormd uit de verschillende land- en tuinbouw organisaties alhier om de voorbereidende werkzaamheden aan te vangen. Verschil lende vooraanstaande personen zijn uitge- noodigd om zitting té nemen in een eere comité. Men verwacht dat deze tentoon stelling goed 7,al slagen. Diamanten bruiloft. Binnenkort zal het in één der huisjes van de Diakonic der Ncd-. Herv. Gemeente in de School straat alhier groot feest zijn. Morgen, Dinsdag 16 April zal het 60 jaar geleden zijn dat de heer W. F. J. dc Jong en mej. Joh. W. de JongPielanen, bruidegom en bruid werden en Zondag 28 April a.s. zal de dag aanbreken dat deze twee oudjes in <ic echt werden verbonden vóór 60 jaar. Zij waren toen resp. 23 en 28 jaar oud. Een dergelijk feest komt in onze gemeente zeer zeldzaam voor. Het zal hun op dezen dag wel niét aan belangstelling ontbreken. VOORHOUT. VorsLelijke belooning. Zaterdagmorgen heeft de Burgemeester dezer gemeente aan. den land bouw sknecht J. Baak alhier, namens II. M. de Koningin-Moeder, een bankbiljet van 10.— uitgereikt. Genoem de Baak, die knecht is bij den landbouwer G. van Leeuwen, heeft nl. aan H. M. de Koningin-Moeder een gevonden kievitsei aangeboden. PASTOOR A. J. M. v. d. DONK. Naar wij vernemen, is de weleerw. pa ter A. J. M. v. <1. Donk O.F.M.. benoemd lot pastoor te Wychen. Pater v. d. Donk, die sedert 1922 kape laan is in de Hartebrug-paroehic, heeft in Leiden een buitengewone werkkracht ont plooid. Geest, adviseur van de groot e sociale organisaties heeft' pater v. d. Donk naast zijn drukken kapelaans-arbeid eeu taak vervuld, die maar weinigen zóó hadden kunnen vervullen. Wat pater v. d. Donk deed, deed hij goed, maakte hij af. En aan den arbeid, die hem was opge legd, gaf hij zich met de volle ambitie, die voortkomt uil een conscienieus plichts besef. Hij leefde mee met den Volksbond even goed als de Hanze, als met den Vrou wenbond, als met den Bond voor Groote Gezinnen, heel en al, met geheel zijn per soon. En nu noemen wij alleen maar vier groote sociale organisaties, waaraan pa ter v. d. Donk zijn medewerkende belang stelling gaf. Daarnaast zijn er nog zoo véle andere geweest, die voordeel hebben ge lrokken uit den anderen-stimulcerenden ijler en de wijze adviezen van pator v. d. Donk. En toch bleef bij pater 'v. d. Donk voor op staan zijn taak als kapelaan, zijn pries terlijke parochiale arbeid, die door hem dagelijks niet punctueele nauwkeurigheid wcrcl vervuld. Die veel werkt, heeft ook voor vele dingen tijd. Dit is gebleken bij pater v. d, Donk. Hij was ook de laatste jaren en met geestdriftigen ijver directeur van een onder zijn bezielenden ijver groeiende afdeeling der Derde Orde. Pater v. d. Donk was ook leider der magndelijksche recol lectie voor oud-retraitanten. De naam van pater v. d. Donk zal in Leiden, in blijde herinnering blijven als die van een uitstekend organisator door de hier zoo schitterend geslaagde St- Fr.mciscusfecsten. Wij hebben ook meermalen ondervon den, hoe pater v. d. Donk meeleefde met het Katholieke dagblad. Als er 'ns voor een vergadering verzuimd was een ver slaggever uit te noodigen en pater v. d. Donk dat bemerkte wel, dan maakte hij 's avonds laat nog een verslag voor de krant, indien hij zulks achtte in het be lang der Katholieke zaak. Namens de Ilartebrugparochie, namens Katholiek Leiden mogen wij pater v. d. Donk hartelijk dank zeggen voor den bui tengewoon ijvervollon arbeid in parochie en stad verrichthem de verzekering ge vend, dat zijn verblijf hier ter stede zal blijven bij Leiden's Katholieken in aan gename en dankbare herinnering. Pater v. d. Donk, die geboren is in 1876. is priester gewijd in 1900 en is, zooals ge meld, in 1922 benoemd geworden to kape laan aan de parochie van O. L. Vr. On- bevl. Ontv. Donderdagmorgen zal de nieuwbenoem de Pastoor onze stad verlaten. DE HERDENKING VAN HUYGENS. Tot besluit van de herdenking van den SOOsten geboortedag van Christiaan Huy- gens alhier is gisteren een bezoek ge bracht aan' „Hofwijck" te Voorburg, waar Huygens na zijn terugkeer uit Parijs heeft gewoond. Slechts een zeer klein gezel schap was uit Leiden naar Voorburg ge komen, o.w. Prof de Sitter, Prof. Van der Hoeven en dr. Crommelin. Verder merk ten we op prof. Picard uit Parijs en prof. Zeeman. Dc voorzitter van de Vereeniging „Hofwijck", dr. Van Gelder, verwelkomde de aanwezigen met een korte toespraak. Weliswaar was het een klein, doch een uitgelezen gezelschap, dat hierheen geko men was. Hnj deelde verder tal van bij zonderheden mede aangaande het gebouw Hofwijck, alsmede, van de zich daarin be vindende verzameling, op de familie Huy gens betrekking hebbende. Vervolgons werden het gebouw en de verzameling bezichtigd, waarna thee werd aangeboden. De tentoonstelling van instrumenten, lessen, handschriften, boeken- en prenten, afkomstig van of betrekking hebbende op Christiaan Huygens, ingericht in de Lcid- sche Sterrenwacht, zal nog kosteloos toe gankelijk zijn Dinsdag en Woensdag a.s., des voormiddags van 1012 en van 2-5 uur en Donderdag van 1012 uur voorm. R. K, Metaalbewerkersbond. Vrijdagavond vergaderden de R. K. Me taalbewerkers in het gebouw van den R. IC. Volksbond. De voorz., de heer J. Giezen, opende de vergadering met den Chr. groet en na een woord van welkom deelde hij mede, dat dc Geestelijk Adviseur, kapelaan C. Berkemcijer, en de districtsbestuurder, de heer F. Steinmets, beiden verhinderd waren dezen avond tegenwoordig tc zijn. Nadat de notulen waren goedgekeurd, werd op uitvoerige wijze besproken de can- didaatstelling voor het Centraal Hoofdbe stuur. Besloten werd geen candidatcn te stellen, maar dit aan de grootere afdeelin- gen over tc laten. Als afgevaardigde voor de districtscom missie werd herkozen de heer J. Giezen en tot plaatsvervanger dc heer L. P. de Groot. xA.au de loodgieterspatroons en werkge vers in het eleclrotechnisch bedrijf waren ontwerpen voor collectieve arbeidscontrac ten toegezonden. Voor de loodgieters had men dit aan eiken patroon moeien doen, daar was gebleken, dat de Leidsche lood gieterspatroons niet meer georganiseerd zijn. Bij de scheepswerf van Gebr. Boot was een contract afgesloten voor 2 jaar. Volgens de daar werkende leden was de loonsverhooging op dc gebruikelijke uitzon deringen na, tamelijk wel doorgevoerd. Eenige klachten over liet niet uitbetalen van het contractloon zullen aan de directie van bovengenoemde .scheepswerf tor ken nis worden gebracht. Eenige leden wensch- ten een verslag van de gehouden bestuurs- LEIDEN. Woensdag, Leidsche Kuustvcreeniging, Den Burcht, 8.30 urn1. Donderdag, „Sancta Veronica", St. Anto. niuspatronaat, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 15 A pril a.s. tot en met Zondag 21 April waargenomen door dc apotheek van den heer W. Pellc, Kort Rapenburg 12, tele- foon 594. INGEZONDEN MEDEDEELING. raad-vergaderingen van den R. K. Volks bond afd. Leiden. De voorzitter kon aar dit verzoek niet voldoen. Hetgeen op di laatste bestuursraad-vergaderingen bespro ken is schaamde hij zich openbaar te maken Hij gaf dan ook den raad dat allen trouw de ledenvergaderingen van den R. K Volksbond zouden blijven bezoeken. Dai blijft men van alles goed ,op de hoogte Andere leden wilden bedanken voor het lid maatschap van den R. K. Volksbond. Wal men van dezen bond had gehoord was zot teleurstellend, dat men niet langer lid wcnschte te blijven. De voorzitter ontried dit. Er is veel vei keerds gebeurd wat nooit had mogen ge schieden, maar spr. heeft nu goeden moei op het tegenwoordige bestuur, dat zou zoi gen, dat binnen eenige maanden alles wee in orde is. Ook werd nog gevraagd naar het nieuw vaandel. Een lid der vaandelcommissie koi mededeelen, dat dit over 3 maanden Idaai zal zijn. Het lid H. Goddijn, die 30 jaar aai liet oude vaandel zijn beste krachten had gegeven, zorgde nu ook weder in zijn vrijen tijd voor de versiering van het nieuwe vaan del cn daar hij dit geheel belangloos doet, werd de vergadering nog om een weinig ge duld gevraagd. Na nog een aansporing, om zich bij werk loosheid -direct bij den 2en penningmeester tc melden, Q. de Graaf, Julianastraat 39, volgde onder dank voor de opkomst, slui ting met den Chr. groet. Leidsche Middenstands-Centrale. Wij ontvingen een jaarverslag van do Leidsche Middenstands-Centrale, gevormd door de drie plaatselijke Middenstands- Vereenigingen, over het eerste levensjaar dier Centrale. Na herinnerd te hebben aan wijlen den heer C. Ivorteweg, die een zeer groot aan deel aan dc oprichting der L. M. C. heeft gehad en de eerste voorzitter der Centrale was, geeft liet verslag een overzicht van de werkzaamheden in liet jaar 1928 ver richt. De onderwerpen, welke in dat jaar de aandacht van liet bestuur hadden, zijn o.a.: de St. Nicolaas-optochten, de sejzoens- uitverkoopen, Dennison-demonstratie, Zon- dagsarbeid in bierbottelarijen, belasting op loozingen, Toonkamer Lichtfabrieken, Sa menwerking met Patroonsvakvereenigingen, handeldrijven door ambtenaren, Verkoop in cantines, winkelweek, bazars en fancy- fairs, leveringen aan liet Acad. ziewenhuis, aanbestedingen mil. invalidenhuis etc. Genoeg om te doen zien, dat de Cen trale alleszins reden van bestaan heeft Aangaande de resultaten zegt het ver slag: Wij zijn dankbaar, doch laten onmiddel lijk hierachter volgen: maar niet voldaan Verscheidene onderwerpen staan dan ook nog op liet programma, Willem Hannaart exit. Zou er wel één Lcidenaar zijn, die Willem Hannaart niet kent? We betwij felen het. Want Willem Hannaart is'niet alleen de oudste nog in functie zijnde stil- dentonoppasser, maal ook de lste bediende van het Collegium van bet Leidsch Stu dentencorps. Niet zoo dikwijls rijdt het Collegium uit, of Hannaart ziet men naast den koetsier op den bok, in zijn blauwe, zilvergegalonneerde en -getreste livrei. Heel wat bestuurswisselingen aan liet Leidsche Studentencorps heeft Hannaart meegemaakt en bij heel wat collegia heeft hij bij de rijplechtighcdcn zijn, décoratief onmisbare, diensten bewezen. Aan alles echter komt oen eind, dus ook aan dc loopbaan van Hannaart, Met 1 Augustus zal hij, die een voortreffelijkcn staat van dienst achter den rug heeft, we gens het aanbreken van den pensioen-ge rechtigden leeftijd, zijn functie bij het L S. C., welke hij tal van jaren met groote 11a - gezetheid heeft waargenomen, moeten neerleggen. Moge hem nog een lang loven beschoren zijn, een otium cum dignitate! Handelsregister K. v. K. Wijziging. 2920. A. llillen's Sigaren- cn Tabaksfabriek (F.) Leiden, Stationsweg 49. Uit'br. 13eh. Fil.G. J. Straks, te Lei den, Maarsman ssteeg 13. Opli. Fil.; Maar* ïnanssteeg 13, Leiden.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2