UIT DE RIJNSTREEK SPORT LUCHTVAART KERKNIEUWS LAND- EN TUINBOUW MIJNHARDTyi VRAGENBUS ALPHEN AAN DEN RIJN. Jubileum. Gisteren herdacht de heer G. Verhagen, meesterknecht op de scheep- werf van do firma Pannevis, den dag dat hij gedurende 25 jaar in dienst van voor noemde firma was werkzaam geweest. De jubilaris werd ten -kantore der zaak door een der firmanten in waurdeerendu woorden toegesproken, waarbij hem een gouden hor loge met inscriptie werd aangeboden. Ook het personeel liet zich niet onbe tuigd en bood den jubileerenden collega een electrische lamp als stoffelijk blijk van belangstelling a^n. Oranje-vereenigïng. De Chr. Oranje- Vereeniging hield Donderdagavond haar jaarvergadering, welke door den voorzitter met een kort woord werd geopend. De jaar verslagen van secretaris en penningmeester werden uitgebracht, waarvan de laatste met een batig saldo werd gesloten. Ter voorziening in de vacature Hoogervorst. werd als bestuurslid gekozen de hoer T. Scheer, terwijl door overlijden van den pen- ningm., den heer J. v. d. Linden, in diens plaats word gekozen de heer D. Verweij. Hierna kwam aan de orde de bespreking feestviering 1929, welke in dezelfde geest zal worden gehouden als vorig jaar. Gevonden voorwerpen. Een fluweelen beurs met zilveren ketting, een rozenkrans in étui, een portemonnaie met inhoud, een belastingplaatje. BODEGRAVEN. R. K. Kiesvereeniging. Gisteravond werd voor een goed bezette zaal in het PatroD&at vertoond de prapagandafilm der R. K. Staatspartij „Het Heldendicht van de Roomsche daad". De heer Piet Kasteel uit Rotterdam gaf uitleg van het geen op het doek vertoond werd. WOERDEN. Jubileum van den Pastoor. Dinsdag 16 April a.s. hoopt onze Zeer- eerw. heer Pastoor den dag te herdenken, waarop hij voor 12 1/2 jaar als herder dezer parochie werd aangesteld. Dit feit kan na tuurlijk niet onopgemerkt voorbijgaan. Des morgens onder de H. Mis van kwart voor acht zullen alle schoolkinderen geza menlijk ter H. Tafel naderen, waarna om 9 uur een plechtige Hoogmis. Vervolgens begeeft Z.eerw. zich naar de beide R. K. scholen, waar hij door de kin deren zal worden gehuldigd. Na afloop hiervan zal in de pastorie de feestgave worden overhandigd, welke zal besteed worden tot verfraaiing der kerk. Van 12—2 uur wordt in de pastorie ge legenheid. gegeven den jubilaris geluk te wenschen. ZOETERWOUDE. K. R. 0. Alhier zal in de week van 14 tot 21 April in en buiten de kerken propa ganda worden gemaakt voor de Katholieke Radio-omroep. Door de leden van de propagandaclub St. Petrus, zullen deze week inschrijvings- kaarten aan de huizen worden bezorgd die natuurlijk ingevuld door denzelfden propagandisten weer zullen worden afge haald. Wij vertrouwen, dat ook in Zoeter- woude vele nieuwe leden voor den K. R. O. zullen worden gewonnen. Politie XI—Militair XI 6 R.V.A. 1—2. Gisternamiddag speelden genoemde elftallen een vriendschappelijken wed strijd welke door 6 R.V.A. met 21 werd gewonnen. Voor rust wogen de partijen vrijwel tegen elkaar op en nam 6 R.V.A. de leiding met 10. Na rust was 6 R.V.A. het meest in den aanval en was het samenspel vrij goed te noemen, temeer daar do militairen voor het eerst speelden met geheel nieuwe spelers. Bij de politiemannen waren de beide backs heel goed, terwijl keeper Bak ker op sublieme wijze zijn doel schoon hield. De mid voor van 6 R.V.A. v. d. Weerd had wel een goeden kijk op open spel en spelverdeeling. LAWNTENNIS. Onze spelers in Barcelona. Ofschoon het weer om dezen tijd in Barcelona zeer gunstig is voor tennis en regen daar zelden voorkomt in deze perio de, is deze spelbreker toch op den eersten dag bezig geweest en heeft slechts één partij mogelijk gemaakt inplaats van vier, die op het programma stonden. De eene partij was het tweede gemengd dubbelspel, n.l. mej. Canters en Koopman tegen mej. Rosita Torras en Maier, welk spel door de uitstekende Spaansche com binatie met 62, 62 gewonnen werd. De ze cijfers wijzen wel op een overwicht, aangezien mej. Canters en Koopman tot een dubbel gerekend kunnen worden, dat het internationaal peil kan bereiken. De VTeem.de omstandigheden, waarin ge speeld werd, hebben hun invloed op het spel doen gelden, zoodat ze niet dien vorm bereikten, welken ze gewoonlijk in ons land kunnen geven. Vooral het netspel van de beide Spaansche spelers was goed. BILJARTEN Om het vrije kampioenschap- van Leiden en Omstreken. JJ. Bruininkx wint den titeL Onder zeer groote belangstelling zijn gisteravond de laatste partijen gespeeld en is de beslissing eerst gevallen na de partij J. C. v. d. BergJ. Bruininkx. Daar de partij B. de RooJ. Bruininkx in een zeer vlug gespeelden wedstrijd door laatst genoemde was gewonnen, moest de laat ste partij de beslissing brengen. Het eigenaardige geval deed zich voor, dat beide spelers precies gelijk stonden met ^ïet aantal gewonnen partijen, maar ook met het gemiddelde, 'n.l. 5.25 dus wie de laatste partij \von was kampioen. De hoer J. Bruininkx heeft in dezen wedstrijd de overwinning behaald hoewel tot het laatst de spanning er in is geble ven. Bij de 28e beurt was de stand 173 om 170 voor de heer Bruininkx, welke de <res- teerende 27 in 2 beurten uitmaakte, ter wijl de heer v. d. Berg er slechts 3 wist te maken. Alzoo is de heer J. Bruininkx kampioen geworden van het tournooi om het vrije kamp. van Leiden. Na afloop reikte de voorzitter met een toepasselijk woord de prijzen uit waarbij hij in het bijzonder de schenkers der prij zen. maar vooral den gérant van Concert zaal Concordia bedankte voor het beschik baar stellen van zijn prima biljart. Hieronder volgen de laatste uitslagen: B. de Roo J. Bruininkx INGEZONDEN MEDEDEELING. B. Tcgelaar A. Verstraaten IT. C. v. d. Berg J. Bruininkx 156 31 19 5.03 200 31 30 6.45 173 30 26 5.76 200 30 26 6.66 De eindstand luidt: gesp.gew.vl.car.brt.h.s.gem. J. Bruininkx io 9 1 1985 370 38 5.36 J. C. v. d. Berg 10 8 2 1853 350 62 5.29 B. de Roo 10 7 3 1830 410 31 4.58 A. Verstraaten 10 5 5 1865 431 44 4.32 G. M. Tegelaar 10 5 5 1798 472 47 3 30 B. Tegelaar 10 5 5 1755 468 28 3.75 Th. Roest 10 5 5 1650 455 41 3.62 H. v. d. Voort 10 5 5 1S46 515 26 3.58 H. v. d. Nat 10 4 6 1730 496 28 3.48 H. Slewe 10 1 9 1430 413 34 3.46 Chr. v. d. Voort 10 1 9 1512 542 23 2.78 ZEILEN. Nationaal kampioenschap 12-voetsjollen. Het nationaal kampioenschap 12 voets- jollenklass^ zal op Zaterdag 29 en Zondag 30 Juni (z' noodig ook op 6 en 7 Juli) plaats vinden. De inschrijvingen voor deze wedstrijden sluiten onherroepelijk 1 Mei a.s. bij het Centraal Bureau voor Water sport OP ZOEK NAAR DE BALL0NGR0EP. Vertrek op 25 Ar~il. De „Corviere della Sera" meldt dat Al- bertini en Metlioda, die beiden deelgeno men hebben ean de Noordpoolexpeditie van Nobilc bezig "zijn aan het voorberei den van een expeditie om te trachten de tot dusver nog niet gevonden leden van de bemanning van de „Italia" van wie men gelooft, dat zij nog steeds in leven zijn, op te sporen. Het blad deelt verder mede, dat een particuliere commissie een millioen lire ontving voor de uitrusting dezer expeditie waarbij een gift van 50.000 lire van den Paus. Het wordt waarschijnlijk geacht, dat Alberlini met een_ bemanning, bestaande uit Italianen en Noren, op 25 April a.s. Noorwegen zal verlaten. Allereerst zullen de kusten ten Noord-Oosten van Svalbard en Franz Josefland worden afgezocht. DE SOUTHERN CROSS. Volgens berichten iut Wynd'ham is de machine van Kingsford Smith en Ulm on beschadigd, daar de „Southern Cross' ge land is op een moerassige vlakte. Zij zal waarschijnlijk op eigen kracht naar Wyndham kunnen vliegen, wanneer de pi loten benzine ter beschikking krijgen. De zoekende machine werd naar de plek, waar de vermisten zich bevonden, goleid door twee vuurtjes, die men zag branden. Onmiddellijk liet men voedsel en medicijnen vallen evenals muskieten netten. De bemanning van de „Southern Cross snelde op de levensmiddelen toe en begon onmiddellijk gretig te eten. Er is reeds een hulpexpeditie uit Port George vertrokken, ten einde den mannen verdere assistentie te verleenen. Het Priester-College te Rome. Wanneer ook H.H. D.D. H.H. Mgr. H. van de Wetering, Aartsbisschop van Utrecht en Mgr. A. F. Diepen, Bisschop van 's-Hertogenbosch, te Rome zullen ver toeven, zal, naar wij vernemen, de eerste steen worden gelegd van het Nederland- sche priester-college aldaar. De zorg voor de huishouding in dit col lege zal worden opgedragen aan de Zus ters van het. H. Gezelschap Jesus, Maria en Josef uit „Mariënburg" oe 's-Hertogen bosch. „Tijd". Studietoelagen Landbouwhoogeschool. De mogelijkheid bestaat, dat voor min vermogende jongelieden van zeer goeden aanleg voor wetenschappelijke studie, die zich tot de studie aan de Landbouwhooge school te Wageningen voelen aangetrok ken, een beperkt aantal studiebeurzen be schikbaar worden gesteld. Deze studietoe lagen worden door enkele bijzondere ver- cenigingen, wier doel bet is aan minver mogenden geldelijke hulp te verleenen. verstrekt en de Regeering geeft hiervoor eenig subsidie. De toelagen' dragen het karakter van rentelooze studievoorschot ten. De verplichting bestaat derhalve, dat do gelden na voltooiing der studies wor den terugbetaald. De regeling der terug betaling komt in hoofdzaak overeen met die, welke geldt voor Rrjksstudiebeurzen. Begaafde jongelieden, die dit jaar eind examen H. B. S. of Gymnasium doen en zich voor land- of tuinbouwkundig inge nieur willen bekwamen, maar wier oudere Hoofdpijn-Tal/etteri 60 ct Kies pij n-Ta/lett/-i 60 ct Laxeer-Tcfcleren 60 ct Zenuw-Ta^l^ten 75 ct Maag- ïtiabfetten. 75 ct 12767 Bij Apoth. en Drogisten niet in staat zijn deze studies ten volle te bekostigen, kunnen zich wenden tot het Bestuur der Vereeniging .Landbouwfonds Katholieke Studiebelaügen'" (Secretaris: Mr. Dr. L. N. Deckers), Juliana van Stol berglaan 113, 's-Gravenhage. Edelmoedige mannen en vrouwen en instellingen, die de Vereeniging geldelijk willen steunen en haar streven toejuichen, kunnen giften voor dit doel overmaken aan het Secretariaat der Vereeniging voornoemd. Vraag: Hoe heet Hare Majesteit de Koningin van haar man's naam en hoe heet Hare Majesteit van hadr eigen naam? Antwoord: De naam der Koningin is H. M. Wilhelmina Helena Paulina Ma ria, Prinses van Oranje Nassau. Z.K.H. Prins Hendrik heot Hendrik Wladimir Albrecht Ernst, hertog van Mecklenburg. De koningin blijft ook in haar huwelijk haar eigen naam dragen. DE WONDEREN VAN BALI. Het huidig bezoek van Prins Leopold van België en diens gema^a Prinses Astrid heeft weer eens het. bewijs geleverd, hoe zeer onze Indische Archipel steeds meer en meer de aandacht van toeristen trekt. Niet alleen de groote centra's van Handel en Nijverheid wekken de bewondering van ''en vreemdeling op, doch vooral de prach tige natuur, welke zich alom aan zijn oog vertoont doen hem in onafgebroken be wondering voortreizen. Onder do streken, welke het rijkst door moeder natuur be deeld zijn, behoort voorzeker het eiland Bali, waar met de natuur ook de bevolking met hare zeden en gebruiken het land als het ware in een tooverland hebben her schapen. De oorspronkelijke bewoners van dit eiland stammen af. van in vroeger eeu wen geëmigreerde Hindoe-Javanen, waar van slechts een klein gedeelte de leer van Mohammed aanvaardden. De Baliër toont veel overeenkomst met den gegoeden Ja vaan; hij is evenwel forscber van bouw en iets lichter van tint. Zoowel mannen als de vrouwen dragen het zeer donkere haar lang, hetwelk gewoonlijk opgebonden wordt. Alleen de priesters en hoogge plaatste personen laten het los hangep. Onder de vrouwen die over het algemeen slank gebouwd zijn/ tyeft men ook waf gelaatstrekken betreft bijzonder fraaie ty pen aan. Met de meerdere lichaamsont wikkeling houdt, ook die van den geest ge lijken tred. De Baliër is vrijmoedig doch openhartig in zijn optreden, neemt steeds de goede vormen in acht en streeft er naar zijn kennis te verrijken. Zijn hartstocht uit hij in een uitbundige feestviering, ook wel in het dobbelspel, hoewel hij van nature zuinig van aard is. Ook de vrouw staat op een hoogen trap van beschaving. Zij kenmerkt zioh door arbeidzaamheid en levenslust aan bescheidenheid en zacht zinnigheid te paren. De kleeding van den Baliër is hoogst eenvoudig; een langen smallen doek om de lendenen, waarover een bovenkleed ge dragen wordt. Het bovenlijf is in den regel onbedekt. Niet zoodra is hij volwassen, of hij tooit zich met zijn kris en een tasch van bamboereepen gevlochten, waarin de in grediënten voor zijn onontbeerlijken sirih pruim worden bewaard. OoL. de vrouwen hebben in den regel het bovenlichaam on bedekt en dragen twee kains boven elkaar door een buikband aan het lichaam beves tigd. Het haar dragen zij in een lossen wrong; zijn zij ongehuwd dan laten zij als teeken daarvan een vrij langen tres los hangen. Beide geslachten dragen een bloem in het haar evenals haarkammen; welke laatste vooral bij den gegoeden stand zeer kostbaar zijn. Als sieraden ko men na oorversierselen ook borstspelden en halskettingen. Men kent op Bali vier standen n.l. de Brakmannen, de Ksatria's, de Wesja's en de Soedra's. Wat rechten en verplichtingen betreft staan deze stan den op gelijken voet. Uit eerstgenoemden groep stammen de Priesters (padanda's) af, die door den Balinees in hooge eere worden gehouden. Het priesterschap wordt op Bali niet zonder meer verkregen. Aan dezen .stand worden hooge cisohen gesteld zoowel op moreel als physiek gebied. Ieder der vier stammen heeft zijn eigen titels en evenals in Engeland worden de oudste leden van het gezin afzonderlijk betiteld. De Godsdienst in Bali is het Hindoeïsme, dat echter met anderen vormen van eere- dienst vermengd is. Hij doordringt als het ware het heele leven van den Baliër en de invloed van de goden op het lot der men- Schen doet zioh alom gevoelen. Het Chris tendom lean op Bali geen wortel schieten. De zendeling Vroom, die trachtte de be volking daarvoor te winnen, moest deze poging met den dood bekoopen (1882). Tal rijk zijn de tempels en offerplaatsen, o. a. de désa-tempels, de dooden-tempels, de zetempels, de bergen-tempels,de soebak- tempels, enz. Jaarlijks hebben een aantal plechtigheden plaats, waarbij het niet zel den gebeurt, dat mensehelijke offers wor den gebracht. De woning van den Baliër is nochtans zeer primitief en de zindelijk heid laat veel te wenschen over. Sedert het eiland onder Nederlandsch bestuur werd gebracht, is hierin veel verandering ten goede gekomen. Over het algemeen zijn de familiebanden onder de bevolking zeer sterk; de man neemt daarbij een zeer overheerschende positie in. Was vroeger het lot der vrouw maar weinig benijdens waardig, sedert onze bemoeienissen in Ba- lische aangelegenheden is dit in meer dan een opzicht verbeterd. Iets bijzonders op Bali is wel de groote lijkverbranding. Want zonder lijkverbranding kan de ziel van den Baliër niet gelukkig zijn. Deze crematie is buitengewoon kostbaar en gaat met groote plechtigheid en onder toeloop van een enorme menschenmenigte gepaard Sterft er iemand kort daarop, dan wordt het lijk tot een volgende gelegenheid be waard. Blijkt het intusschen vergaan te zijn, dan vervaardigt men eenvoudig een pop, die als remplacant mag dienen. Dit zelfde gebeurt ook, wanneer een Baliër buiten het eiland gestorven is. Is de dag der crematie aangebroken, dan wordt het lijk in een kist (patoelangan) gelegd, waar aan men een dierenvorm, naar gelang van den rang en stand der overledene, meestal die van 'n leeuw of koe, heeft gegeven. Deze kist wordt op een versierde pyramide ge plaatst ep met veel omhaal naar de ver brandingsplaats gebracht. Door den heer Willy Mullens, Directeur van de Haghe Film Maatschappij werd hiervan kortgele den een prachtopname gemaakt. Niet alle lijken mogen verbrand worden. Ter dood veroordeelden, pokkenlijders en zwangere vrouwen komen hiervoor niet in aanmer king. Lepralijders eerst na 10 tot 15 jaar. Groot is het aantal spelen en vermaken der bevolking, o.a. de bekende volksdan sen, waarbij de deelnemers zich op sierlij ke wijze weten uit te dosschen. Scherm- dansen worden uitsluitend door mannen uitgevoerd. Een zeer geliefde ontspanning is ook het hanengevecht, waarbij gelegen heid tot wedden niet ontbreekt. In den laatsten tijd worden de. daartoe vereisch- te vergunningen door de overheid zeer be perkt. Kinderen houden zich in den regel onledig met het oplaten van vliegers, tol len, knikkeren, enz. Op Bali bloeit de kunstnijverheid. De ornamentiek neemt een voorname plaats is; er is bijna geen gebruiksvoorwerp dat geen versieringen draagt. Het menu van den Baliër bestaat hoofd zakelijk uit rijst. In het bereiden van vlaeschgerechten, vooral speenvarkens, doet b*j voor den besten kok niet onder. He1- geb-uik van rundvleesch is hem even wel vc ''uden. Vroeger was het eiland be rucht m zijn pokken- en cholera-epide- miën. 7erbeteringen van hygiënische toe standen hebben daarin veel verandering gebracht. Onze Regeering liet na de Bali- expeditie de bevolking in het bezit harer eigen rechtspleging, waarin vroeger door de vorsten willekeurig werd ingegrepen. De vroeger bestaande verminkende en folterende straffen behooren echter tot het verleden. Het Balineesch heeft sterk den invloed van het Javaansch ondervon den; het klankstelsel komt in hoofdzaak daarmede overeen. In meer dan één op zicht is dit eiland een wonderland te noe men. Zij, die het bezochten, staan ver baasd over de harmonie tusschen natuur schoon en aanpassende zeden en gewoon ten der bevolking: zooals bijv. de bekende Engelsche schrijver Edward E. Long, die vooral den nadruk legt op de individuali teit van de bewoners, die ondanks een meer dan duizendjarig contact met vreem delingen deze tot op den huidigen dag hebben weten te handhaven. Een belangrijk meer. Op het eiland Kilder dicht bij de Moermanskust, in de Barentszee, ligt het Moguilmoe meer, dat een diepte heeft van 17 M. In dit meer is het water aan de oppervlakte zoet en door zoetwatervis- schen bewoond. Op 5 Meter diepte is het water zouthoudend en daar wonen zeedie ren, terwijl op 11 M. diepte het water vergiftigd is door zwavelige zuren, die uit den bodem opstijgen. Door de purperkleur der bacteriën neemt het water op 1112 c.M. diepte een rossige kleur aan. Deze bacteriën vernietigen de zwavelige zuren en vormen zoo een isolatie tusschen de doode zone en het vischrijke water. Om het groote belang voor de wetenschap heeft men dit meer tot „beschermd ge bied" verklaard. LEIDEN. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND AFD. LEIDEN. Secretariaat Leliestraat 7. Maandag, Bestuur „Vondel" 8 uur. Maandag, Bureau Arbeidsrecht, van 6.30—8 uur. Maandag, Contributie afdragen van 7.30 tot. S.30 uur. Dinsdag, Grafische Studieclub, 8 uur. Dinsdag Bestuur R. K. Volksbond 8 uur. Donderdag, Contributie afdragen van 7.308.30 uur. Bondskantoor. Zaterdag Spaar- en Voorschotbank 7—8 uur. Zitting „Eigen Huis" 89 uur. Bibliotheek van 78.30 uur. INT. ST. JOSEPH'S-GEZELLEN- VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R.-K. jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9, in de Presidentskar mer van het Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12AO tot 2.30, en van 7 tot 10.15 verplichte bijeen komst van 8.15 tot 9.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting St. Joseph-spaar- kas in de Bestuurskamer. Van 1 tot 1.30 uur bibliotheek. Na het Lof prijsbiljarten. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. Te half 9 uur op de bovenzaal aspiran tencursus en inschrijving nieuwe leden. Al len op tijd aanwezig. Dinsdag 8.30 uur verplichte maandver gadering afd. ongehuwde Gezellen. Nie mand verzuime. De presentielijst moet ge- teekend worden. Woensdag 8.15 uur repetitie Liedertafel „Sebastian Schaeffer". Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. Van 8 tot 9 uur in de Bestuurskamer zitting R.-K. Arbeidsbeurs voor Jonge- lingen. Te 8.30 uur vergadering Comité-Kem- permanfonds. Vrijdag 8.30 uur repetitie Symphonie Frans Schweitzer. 8.30 uur repetitie tooneelclub Adolf Kol. pkig. Zaterdag bijeenkomst voor de leden vin 5 uur tot 10.15. Iederen Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbiblotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Iederen Zondag van 12 uur zitting van de St.-CToseph's Spaarkas in de bestuurs kamer. Verdere mededeelingen: Zondag 21 April Beschermfeest van St. Joseph. Na de H. Mis van 8 uur in de St. Lodewijkskerk Al- gemeene H. Communie voor alle aspirant- leden. Het is plicht dat op dezen dag alle leden oommuniceeren. De Liedertafel zal onder 't communiceeren zingen O Salutaris Hostia en Jesu Dulcis. Na de H. Communie wordt door allen gezongen „Knielt Ohris- tenschaar" bladzijde 24 uit de Liederen bundel. 's Avonds plechtige installatie nieuwe leden. Zondag. Half 5 conferentie, daarna con tributie betalen en spaarka-s, daarna ont spanning. R. K. PATR0NATENB0ND. (District Leiden). Secretariaat: Heerenstraat. Donderdag van 8 tot 9 uur R.-K. Ar beidsbeurs voor onze Patronaatsjongens in het gebouw der St.-Josephs-Gezellen- Vereeniging, Rapenburg 52. Telephoon 456. ST.-PETRUS-PATRONAAT. Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leerlingen van de St. Joseph-Gezellen- Vereeniging Augustus 1887—September 1920). Zaterdag. Leesbibliotheek van 8 tot 9 R.-K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen. Gebouw der St.-Josephs-Gezellen. Rapenburg 52, Telefoon 456. Aanmelding: Donderdag van 8 tot 9 Aanbieding: 1. Timmermansleerliug, 2 kleermakersleerl., 1 Kleermaker halfwas. Gevraagd: 1 Loodgieter halfwas, 1 Slager halfwas. ST. ANTONIUS-PATR0NAAT. (Hartebrug). Zondag half 5 Godsdienstonderricht, waarna ontspanning. Maandag, van 8 tot 10 uur bijeenkomst gezellen. Woensdag 8 uur tooneelrepetitie. Donderdag 810 uur bijeenkomst Ge zellen. Zaterdag van 6 tot 7 uur bibliotheek; betaling van contributie; gelegenheid U sparen en retraitefonds. R. K. INTERPAROCHJALE MEISJES- VEREENIGING. Godsdienstcursus (leden boven 18 j.) Woensdag kwart over acht Mare. Tooneelclub. Maandag 8 uur Mare (vol gens afspraak). Turn club. Maandag half zes, 7 en 8 uur Ursulasteeg. ZITA-VEREENIG ING Pieterskerkgracht 15. Zondag vanaf 2 uur zijn de zalen ge opend. Woensdag vanaf S uur tot 10.15 uur bij eenkomst Kollandsche meisjes. Donderdag vanaf 8 uur tot 10.15 bijeen komst Hollandsche en Duitsche meisjes. De bibliotheek is geopend Maandag en Woensdag en Vrijdag van 78.30 uur. Ook niet-leden kunnen van de biblio theek gebruik maken. Maandag en Donderdag van 25 uur is het bemiddelingsbureau geopend. MEISJESPATRONAAT. Zondag van 4.305.30 ontspanning, om 6 uur Congregatie, waarna bijeenkomst; voor degenen die tot de 5de orde behoo ren. Dinsdag van 89.30 uur onderricht in handwerken en naaien voor degenen, die de vakschool niet bezoeken. ST. AGNES MEISJESPATRONAAT. Zondag half 4 Tooneelrepetitie voor alle Maandag 1ste en 2de leerjaar van 7 tot kwart over 8 naailes; van kwart over 89 uur Godsdienst. Dinsdag 3de en 4de leerjaar 79 uur naailes. Woensdag 3de en 4de leerjaar van 7—9 uur naailes. Donderdag 1ste en 2de leerjaar half 8— 9 uur naailes; 5de afd. half 89 uur naailes Vrijdag. Gymnastiek v. d. Werfstraat. Op de naailessen gelegenheid tot sparen en inruilen van leerboeken. ST. JOSEPHS-GEZELLEN VEREEN. TE 0EGSTGEEST. Zondag, 14 April, Maria Congregatie van half zeven tot half acht. Daarna is de zaal geopend tot 10 uur. Zondagmiddag fiets tocht naar Noordwijkerhout bij gunstig weer des nam. om 2 uur. Donderdagavond om S uur verplichte vergadering, tevens gelegenheid tot be talen der contributie en bijdragen voor de retraite spaarkas. lederen laatsten Dondordag van den maand gelegenheid om zioh als lid van de Gezellenvoreeniging -te laten inschrijven voor degenen die den leeftijd van 17 jaar bereikt hebben. ST. AL0YS1US-PATR0NAAT TE 0EGSTGEEST. Zondag, 14 April Maria Congregatie van half zeven tot half acht. Daarna verplichte bijeenkomst in de groote zaal van Sint Willibrord tot 9 uur.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6