UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS Agenda IFB©ffis ©p h&l hoefd verdiende rust. Als feestgave overhandig de spr. den jubilaris een enveloppe met inhoud. Vervolgens werd de gouden jubilaris toegesproken door den heer W. Hoos, di recteur der NV. en den edelachtbaren heer K. Brug. burgemeester der gemeente Leiderdorp, die na een hartelijke toe spraak hem namens de regeering, de zil veren medaille verbonden aan do Oranje- Nassau-orde. op de borst spelde. Namens het departement Leiden van de Maatschappij van Nijverheid en Handel sprak de heer J. Henny. die den jubilaris in opdracht van het hoofdbestuur het di ploma der maatschappij overhandigde. Vervolgens spraken nog de heeren J. D. Schippers, bedrijfsleider, L. A. J. W. van Hans, chef do bureau, die den jubilaris als geschenk een theekast. aanbood, W. van Waardhuizen, die namens de bazen een rookstoel offreerde en J. Noppen en C. van Anen, die resp. namens het overige personeel en namens het personeel van de ploeg, waarvan de jubilaris baas is, hem een bloemstuk en serre-ameublement ver eerden. Namens den jubilaris werd vervolgens medegedeeld, dat het personeel op ver schillende uren hedenmiddag ten zijnen huize werd verwacht. Nadat de jubilaris allen voor him vriendelijke woorden en ge schenken zijn dank had betuigd, werden verversc-bingen aangeboden. EERSTE KAMER. Werktijdenbesluit voor winkels. In de Tweede Kamer had de Minister den heer Kuiper zoo ongeveer beloofd, dat bet winkelwerktijdenbcsluit wel eens zou kunnen worden ingevoerd los van de Win kelsluitingswet, indien deze wet in dit zit tingsjaar niet meer tot stand zou kunnen komen. Doch nu verklaarde de Minister pertinent, dat en daarop is niet de min ste kans als de Winkelsluitingswet dezen zomer niet wordt afgedaan, het winkel- werktijdenbesluit zal worden afgekondigd voordat de Minister heengaat, teneinde het op 1 Januari a.s. in werking te kunnen doen treden. We wenschen er het reeds zoo lang wachtende winkelpersoneel geluk mee! In vrijwel dezelfde gelukkige omstan digheid als zij verkeeren ook de musici in de bioscopen en de transportarbeiders, wien de Minister bijna even stellig als aan de winkelbedienden, ook voor 1 Januari 1930 een algemeenen maatregel van bestuur be loofde, die hier werktijden zal regelen. R. K. HANDELSHOOGESCHOOL. Aantal volledig ingeschrevenen 53. Op 10 April vergaderde te Tilburg de Raad van Toezicht der R. K. Handelslioo- geschool. Bij verhindering van den voorzitter van den Raad van Toezicht, mr. A. baron van AVijnbergen, werd de bijeenkomst gepresi deerd door den onder-voorzitter van het curatorium, den heer H. M. J. Blomjous. Dd heer Blomjous richtte op de eerste plaats een woord van welkom tob den com missaris der koningin, mr. dr. A. van Rijclce- vorsel, aan wien hij dank bracht voor zijn bereidwilligheid, het lidmaatschap van den Raad van Toezicht te hebben willen aan vaarden. Zijn verslag omtrent den toestand der R. K. Handelshoogeschool ving de voorzit ter aan met in herinnering te brengen de bijzondere verdiensten van dr. Goossens voor de totstandkoming der Tilburgsche Hoogeschool en de erkenning dezer verdien sten door de benoeming van don rector magnificus tot ridder van den Nederland- schen Leeuw op 31 Augustus 1928 en tot geheim kamerheer van Z. H. den Paus eeni- ge weken geleden. Tegenover deze in. de hooge onderschei ding van den rector magnificus mede neer gelegde waardeering voor de R. K. Handels hoogeschool, staat als pijnlijke gebeurtenis in het afgeloopen jaar de weigering van het door de regeering voorgestelde subsi die door de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal. In verband vooral met het aan de eveneens bijzondere Handelshoogeschool te Rotterdam verleende subsidie, maar ook in verband met andere uitgaven ton behoe ve van het hooger onderwijs, wordt dit be sluit der Tweode Kamer door het curato rium als een onrecht gevoeld, hetwolk dient hersteld te worden. Een woord van dank richtte spreker tot de officieele lichamen en particuliere per sonen, die de oprichting der R. K. Handels- fcoogeschool financieel mogelijk hebben ge maakt, in het bijzonder de gemeente Til burg, de Provinciale Staten van Noord- Brabant en Limburg, alle Kamers van Koophandel in Noord-Brabant en Limburg, en verder een groot aantal gemeenten in de genoemde provinciën. De toeloop der studenten geeft reden tot bijzondere tevredenheid en overtreft in be duidende mate de verwachtingen, die ten dezo bij de oprichting bestonden, 't Eerste studiejaar telde reeds 2S volledig inge schrevenen, terwijl dit cijfer in hot tweede jaar tot 53 steeg, ongeacht het niet onbe vredigend aantal van hen, die slechts tot het volgen van eenige colleges en lessen de daarvoor noodige toestemming van het cu ratorium ontvingen. Vanuit de vergadering werd de bijzon dere aandacht van het curatorium ge vraagd voor de Indische studie-inrichting; bepleit werd voorts de instelling van een lectoraat voor verzekeringswetenschap; de noodzakelijkheid van een plaatsingbu reau voor aanstaande afgestudeerden der R. K. Handelshoogeschool werd van ver schillende zijden betoogd en practische wenken daarvoor gegeven; wegen wer den aangeduid om het nut der studie aan de R. K. Handelshoogeschool in het bijzon der onder de aandacht te brengen der abi turiënten van H.B.S., Gymnasium en Hoo- gere Handelsschool; bepleit werd de op richting van een chemisch-technisch re- search-instituut als wetenschappelijke cen trale voor de steeds in beteekenis winnen de nijverheid in Brabant en Limburg. HET TE DEUM VAN ROME EN NEDERLAND. In de plaats van de gloeiende veront waardiging, waaraan-dr. Schaepman uiting gaf veertig jaar geleden in de groote zaal van Tivoli to Utrecht, toen katholiek Ne derland bet-oogde tegen den roof van het pauselijk gebied, was langzamerhand ge komen een zekere berusting in het schijn baar-onvermijdelijke. De Paus gevangen in het Vaticaan, maar de Paus souverein in de harten en de geesten van de Katholieke AVereld, dc Paus beroofd van zijn wereld lijk gebied, maar in betrekking tot zijn bo vennatuurlijke zendiug sterker dan ooit dat begon men zoo langzaam aan te be schouwen als de door God gewilde oplos sing van de Romeinsche Kwestie. Tot er nu gekomen is de Paus-Alpinist, zooals Pius XI het zelf schertsend zeide, een Paus, die, gebruik makend van de gun stige gelegenheid, zich plaatste op den Al pentop van de bovennatuurlijke beschou wing, cn overziende de geestelijke en de wereldlijke nooden, zijn recht handhaafde. De Italiaansche regeering heeft het recht erkend: eenig feit in de historie, dat de overwinnaar erkent, onrecht gedaan te hebben! Toen heeft de Paus afstand gedaan van het- grootste deel van zijn wereldlijke aanspraken, ten einde „God aan Italië te rug te geven en Italië aan God'. De Paus heeft vrede, Italië is met de Kerk verzoend! AVanneer één lid zich ver heugt, zegt Sint Paulus, dan verheugen alle leden zich mee. Hoe veel te meer, wan neer de vreugde het Hoofd betreft! Ook Katholiek Nederland zingt zijn Te Deum a.s. AVoensdag te Utrecht. De Pause lijke Internuntius is er de hooge gast, de Bisschoppen ontvangen, Katholiek Neder land komt er nu niet in een protest maar in een Te Deum zijn traditioneelc liefde be tuigen aan den Opperherder. AVie zou er willen ontbreken Tot een beperkt aantal zijn nog toegangs kaarten te krijgen bij de Firma AVed. J. B. van Rossum, Utrecht, Korte Minderbroe derstraat 3. De bijeenkomst begint om halftwcc en is tegen vier uur geëindigd. Koninklijke besluiten. Notariaat. Bij Kon. besluit is aan A. A. ter Laag, eervol ontslag verloend uit zijn betrekking van notaris te Zaandam. zijn benoemd tot notaris binnen het ar rondissement Leeuwarden, ter standplaats A\7arga, gemeente Idaarderadeel J. Holwev- da, candidaat-notaris te s-Gravenhage; Alkmaar, ter standplaats: a. Oosterblok ker, gemeente Blokker, G. Leeuw, candi daat-notaris, wonende te Hilversum; b. de gemeente Andijk, K. Zeevat, candidaat- notaris, wonende te Bussum. De Tabakswet. Grieven tegen de huidige toepassing. Door den heer Staalman zijn tot den mi nister van Financiën de volgende schrifte lijke vragen gesteld: Heeft de minister kennis genomen van de verslagen van zittingen der arrondisse mentsrechtbank te Amtscrdam, kort gele den gehouden, waarin een aantal overtre dingen der Tabakswet, waarvan verschil lende reeds begaan in 1925 en 1926, berecht werden en waarbij overtreders van soms zeer onbelangrijke vergrijpen boeten opge legd moeten worden van minimaal 100 voor iedere overtreding, waarbij de recht bank bepaalde, dat elke geldboete vervan gen zou worden door één dag hechtenis? Meent de Minister niet, dat deze' straf vervolgingen ten duidelijkste hebben aan getoond: lo. dat, voor het geval niet het systeem dezer belastingheffing op tabak geheel gewijzigd wordt, toch de strafbepa lingen dezer wet dringend herziening eischen; 2e. dat dc toepassing dezer wet van de zijde der ambtenaren, met het toe zicht op de naleving er van belasts veel soe peler behoort te geschieden dan thans blijk baar het geval is; 3o. dat de berechting dezer overtreding sneller moet plaats vin den? De R. K. Volkspartij. Vanwege het partijbureau der R. K. Volkspartij wordt bericht, dat alle afdee- lingen zich met algemeene stemmen heb ben uitgesproken het aftredend kamerlid mr. P. M. Arts bij de a.s. Tweede Kamer verkiezingen in alle rijkskieskringen als No. 1 op de lijsten te plaatsen. Maatregelen tegen retourcommissies. De vereeniging van fabrikanten van- en handelaren in zuivelwerktuigen heeft in haar op 10 April jl. te Utrecht gehouden ledenvergaderig met algemeene stemmen het besluit genomen, waarbij het den leden di,er vereeniging op straffe van royement verboden iö steekpenningen, retourcommis sies en dergelijke te geven. Dit besluit is op 10 April jl. in werking getreden. 0EGSTGEEST. 121/2-jarig jubileum R. K. Wijkverple ging. Het was 12 1/2 jaar geleden, dat de R. K. AVijkverpleging op initiatief van Pastoor Roozen haar weldadig werk begon. Het begin was eenvoudig; de huisvesting klein. Van jaar tot jaar groeide het werk uit, en wij durven het gerust zoggen, dat er weinigen in de parochie zullen worden ge vonden, die niet op de een of andero wijze de vriendelijke hulp en de noodige zorg der wijkverpleging bobben ondervonden. Het is echter niet alleen de vereeniging zelf die jubileert. Met haar jubileert de altijd be reidwillige en zorgzame Zuster Servatia, die van de oprichting af de onVermoeide leidster ijl het werk der wijkverpleging is Ook Zustor Servatia heeft in die jaren haar taak zien groeien. Legde zij aanvan kelijk de bezoeken per voet af, door de milddadigheid der ingezetenen, werd haar spoedig een „stalen Rosr' aangeboden, en zoo zien wij haar door weer en wind, on danks vorst of sneeuw, van des morgens vroeg tot 's avonds bezoeken afleggen en waar noodig troost en opbeuring bren gen: bij de met aardsche goederen bedeel den halend, bij de behoeftigen brengend. Ook de heer Rubenkamp is 12 1/2 jaar onaf gebroken bestuurslid geweest, en heeft ook zijn beste krachten aan het bestuur der vereeniging gegeven. Gisterenmorgen werd Zuster Servatia met een paar medezusters per auto van het St. Elisabetbgesticht afgehaald. Door pastoor de Vetten werd met assi stentie van Kap. Eaaffels en Kap. v. Schaik een plechtige H. Mis opgedragen, waarbij het bestuur der wijkverpleging (Kerk- en Armbestuur) tegenwoordig waren. Na de H. Mis vereenigde zich allen in de groote zaal aan de pastorie, waar Zuster Serva tia werd toegosproken. Gisterenavond gaf liet bestuur der wijkverpleging een avond feest aan de parochianen. De avond werd geopend door pastoor de Vetten, die de beteekenis en het bestaan der wijkverpleging uiteen zette. Spr. bracht hulde aan zijn illustoren voorganger en op richter Pastoor Roozen z.g. Vervolgens deelde de pastoor mede, dat de tooneelvereenigiug door omstandighe den niet kon optreden, doch dat nu een zeer mooie film van Lourdes zal worden ver toond. Spreker deelde nog mede, dat door de parochianen 500 is bijeen gebracht, waarvoor een z.g. „Hoogte-zon" zal worden aangeschaft eri nog eenige noodige instru menten. De filin'vertooning werd met aandacht gevolgd en dankbaar gestemd verliet men na afloop „St. AA'illibrord". VOORHOUT. Nieuwe Kath. Meisjesschool. Do Eerw. Zusters Franciscanessen, Moe derhuis te Voghel, hebben aan den Go- meenteraad medewerking verzocht tot het stichten van een nieuwe R. K. Meisjes school aan de Hoofdstraat alhier. De bestaande meisjesschool, onder lei ding van het R. K. Kerkbestuur, voldoet niet meer aan de moderne eischen, en zal aan haar bestemming onttrokken worden. Het nieuwe schoolgebouw zal, wanneer de Raad zijn goedkeuring aan het plan hecht, worden opgetrokken naast de tegen woordige school. De leiding ervan zal wor den overgedragen aan de Zusters Fran ciscanessen te Veghel. ALPHEN AAN DEN RIJN. De Katholieke Radio-Omroep. Zondag 14 April propaganda dag. Naar wij vernemen, zal a.s. Zondag in en aan de Katholieke korlc de aandacht der Katholieken worden gevestigd op onze eigen Katholieke Radio-Omroep, die, voor al, nu zij gedurende den laatsten tijd van alle kanton zoo wordt aangevallen, zoozeer do steun en belangstelling van alle Ka tholieken noodig li^eft en verdient. Na de H.Ej. Missenj 'Ion in de kerkporta len K, R. Ö.-propagfl,-Misten aanwezig zijn, die kaarten zullen uitreiken, waarmede1 men zich als lid van de Katholieke Radio- Omroep kan opgeven. Deze kaarten kan men ingevuld bezorgen bij den correspondent van den K. R. O. Jac. van A'lict- Van Mandersloostraat 54, alhier, terwijl tevens Zondag over een week, wederom do K. R. O. propagandis ten zich na de H. H. Missen in de Kerk portalen zullen bevinden, waar men dan tevens de kaarten ingevuld kan afgeven. De kaarten kunnen oók nog rechtstrooks worden opgezonden naar het secretariaat van den K. R. O., Heerengracht 46 in Am sterdam. Bijzonder zij er de aandacht op geves tigd, dat niet alleen radiobezitters maar alle katholieken dringend worden opgewekt lid 'te worden van den K. R. O. Het gaat om het bestaansrecht van de Katholieke Radio Omroep, daar bij een naar het oordweel van den minister on voldoend aantal led on, de katholieke zen der geruime zendtijd aan de V. A. R. A., den omroep der socialisten zal moeten af staan. Een dergelijke propagandadag bracht o. ra. in Alkmaar een resultaat van 300 nieu we leden. Laten Alphcn's Katholieken dit mooie voorbeeld volgen en door hun steun den K. R. O. steeds hooger helpen opvoeren. KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. De tol op de Koudekerksche brug De steunverleening. De gemeenteraad kwam in openbare vergadering bijoen. De notulen der vorige vergadering werden niet gelezen. Na opening met ambtsgebed, zegt de Voorz. dat het hem spijt de leden voor den derden keer te moeten samenroepen om de kwestie van opheffing van den tol cp de Koudekerksche brug. In een conferentie met Ged. Staten, op hun verzoek gehouden, is gebleken dat B. en AV. van Hazerswoude willen medewer ken om het bedrag van 10.000 door den Raad toegestaan te verhoogen met 1000 en dus te brengen op 1100.Er ont breekt dan nog 1500 en men verlangde dat Koudekerk dit ook nog zou betalen. Waar dit dezerzijds geweigerd werd, stelde het Gemeentebestuur van Hazers woude voor door een telling, te houden zoodra de brug geraad is, uit te maken hoe groot do belangen der beide gemeen ten zijn en daarna de bijdrage te bepalen. De telling zou worden gehouden onder toèzicht van Ged. Staten. B. en W. gevoe len hiervoor niets, omdat een telling die belangen niet kan bepalen. Door eenige voorbeelden toont spreker dit aan; niemand kan constateeron in wiens belang een passant over de brug gaat. Bovendien zou een telling minstens een half jaar moeten worden volgehouden, met het oog op het wisselende verkeer in de verschillende seizoenen. De heer Van Egmond begrijpt de hou ding van Hazerswoude niet en gevoelt niets voor het systeem van loven en bieden. Naar zijn overtuiging is Hazerswoude verplicht de helft of 12500 te betalen. De heer De Jong vindt, evenals de an dere leden, een telling dwaasheid. Men wijst ook nog op de administratie. De voorzitter wijst er nog op, dat Ged. Staten rekening willen houden met de bij zondere plaatselijke omstandigheden, die van invloed kunnen zijn op de uitkomst der telling, maar-hoe wil men dat doen? De heer Van der Lee zegt, dat hij als oud-inwoner van Hazerswoude te goed weet hoe weinig men voor de belangen van den Rijndijk over heeft; toch zou het jam mer zijn als om zoo'n gering bedrag van 1500.deze zaak verloren zou gaan. Dc heer Dorrepaal zou er voor voelen om het verschil te deelen; dus ieder "750 te laten betalen. Na verschillende besprekingen wordt be sloten het crediefc voor dc opheffing van den brugtol groot 12500 plus 2500, of totaal 15000.te handhaven en de be slissing niet te laten afhangen van een telling. De voorzitter zegt verder dat de tijdens de winterperiode verleende steun aan werkloozen nog wordt uitgekeerd aan twee uitgetrokkenen, beiden timmerlieden. AA7aar deze steun bedoeld was voor den winter, stelt hij voor hiermede te eindigen; voor den a.s. winter zal een nieuwe rege ling worden overwogen. De heer Lieverse \Hjst er op dat in het timmervak nog moeilijk werk is te vinden en stelt voor met het verleenen van steun door te gaan tot 1 Mei. De heer De Jong sluit 'Mi hierbij aan, en wijst er op dat deze uitgetrokkenen uit de gemeentekas slechts korten tijd een uit- keering kregen, daar zij eerst uit hun werk- loozenlcas steun ontvingen. De heer Van Egmond wijst er op dat het moeilijk is om door te gaan, omdat straks anders ook tal van landarbeiders zich mel den. De heer van der Sterre wijst er op dat er wel is waar weinig werk in het timmer vak isdoch men moet dan naar anderen arbeid uitzien. Een voorstel van den Voorz. om den steun te verleenen tot 20 April a.s. wordt hierna aangenomen met 4 tegen 3 stem men, die der heeren Van der Sterre, Dorre- paal en Van Egmond. Daarua volgt geheime zitting. DE R. K. BOND VOOR GROOTE GEZINNEN. En Middenstanders en nieergcgoeden. Toen de Leidsolie afdeeling van den R. K. Bond voor groote gezinnen op 11 Fehr. 1.1. haar tienjarig bestaan hordacht, sprak onze Hoogeerwaarde Heer Deken in het feestprogramma, dat bij die gelegenheid werd uitgegeven, als zijn wensch uit, dat vooral de katholieke gezinshoofden uit kringen van middenstanders en meerge- goeden dezen Bond mochten steunen door hun lidmaatschap; Helaas is van de vervulling van dien wensch tot nu toe weinig of niets terecht gekomen. Dit is zeer te bejammeren. AVant voor heb prestige en den invloed van dezen Bond is het beslist noodzakelijk, dat alle standen, ook die der middenstanders en meergegoeden, daarin sterk vertegenwoor digd zijn. In onze dagen immers stellen massa's ongeloovigen zich op en organiseeren zij zich, om de heiligheid van het huwelijk en van het huisgezin neer te halen, en vooral het groote gezin in discrediet te brengen en het een stempel van minderwaardig heid in te drukken. En onder die massa's treffen we helaas personen aan uit allen rang en stand. AA7ij Katholieken moeten daar een geor ganiseerde massa tegenover stellen. Maar dan eenzelfde massa. Een massa, waarin ook alle rangen en standen vertegenwoor digd zijn. Doen wij zulks niet, dan mist onze organisatie vooreerst het noodige prestige en het vereischte aanzien, en dan is zij vervolgens niet bij machte, den ver derflijken invloed, die van onze tegen standers in dit opzicht uitgaat, te keeren en op te heffen. Dan zullen we het bele ven, dat het christelijk huwelijk en het christelijk gezin onder den voet worden geloopen, of dat zij minstens worden weg gedrongen van de eereplaats, welke zij vol gens goddelijke en onvervreemdbare rech ten in de maatschappij moeten innemen. Katholieke middenstanders en meerge goeden, ik moge daarom nog eens den uit gesproken wensch van den Hoogeerwaar den Deken herhalen en dien hier ernstig onder uwe aandacht brengen. Ik doe dat nu vooral, nu de Leidsche afdeeling van dien Bond a.s. Vrijdag haar jaarvergadering houdt, waarop o*a. een nieuwe voorzitter en een nieuw bestuurs lid moeten worden gekozen. Geeft u op als lid van dezen mooien en in onzen tijd zoo noodzakelijken Bond, en doet het nog vóór of op Vrijdag a.s. De Bond heeft ook u noodig. Zonder u kan hij niet bloeien. Zonder u kan hij zijn doel niet bereiken. Steunt hem dus door uw lidmaat schap. Aarzelt zelfs niet, mede in het be stuur zitting te nemer» en de leiding van den Bond te aanvaarden. Luistert nu eens naar dezen oproep en laat dezo stem nu eens niet zijn de stem eens roependen in de woestijn. Ten slotte zij nog gemeld, dat de contri butie heel miniem is, en dat er voor de toetreding niets anders vereischt wordt dan dat men goed katholiek echtgenoot of echtgenoote is. Het hebben van kinderen is geen vereischte, vooreerst omdat een echtpaar zonder kinderen ook heel goed katholiek kan zijn en vervolgens, omdat de Bond niet is een bond van groote gezin nen, maar een bond voor groote gezin nen. PATER VAN DEN DONK O.F.M. Geestelijk Adviseur. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet Burgemeester en AVethouders van Lei den, gezien het verzoek van: a. H. Bosman om vergunning tob het oprichten van een bewaarplaats voor be zine in het perceel Dolhuissteeg No. 8; b. J. Mechelse om vergunning tol oprichten van een banketbakkerij perceel Lage Rijndijk No. 74; c. de firma Heijdemaa en van Uld n oq vergunning tot het oprièhten van eeif en dan ketbakke rij in /liet perceel Vest No. 179; d. de firma B. tot het oprichten fabriek in het perceel Hooj geven kennis noemde verzoek< Secretarie de: legd zijn; alsme&edatof1) Zaterdag, den 27sten April ei. def^^ormiddags te half elf ure in het perceel Breestraat 125 reau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren togen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er do aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet over- oenkomst:g art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden verschenen, ten einde hun bezwaren mon deling toe te lichten. LEIDEN. Zondag, Ver R. K. Dilettanten, Concert zaal Concordia, Steenstraat, 8 uur, Woensdag, Leidsche Kunstvereeniging, Den Burcht, 8.30 uur. Donderdag, „Sancta Veronica", St. Ante niuspatronaat, 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen zal worj den waargenomen door de doktoren Boon- acker, Janssens, Kors, en Veldhuyzen. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dokter Varekamp. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag April a.s. tot en met Zondag 14 April waargenomen door de apotheken van de heeren G. F. R e y s t, Steenstraat 35, telefoon 136 .en A. J. Donk, Doeza,- straat 31, telefoon 1313. INGEZONDEN MEDEDEELING W-rijf met de vingertoppefiA;vyat«?urol in Uw hoofdhuid en wasch daarna Uf? hoofd met warm water en gewona^ zee# of nog beter met Purolzeep. Herhaal Rit zoo. nu en dan. Uw hoofdhuid wordt \daardoor roosvrij, het haar schoon en zacht valt niet nit. J2766 Mij. der Ned. Letterkunde. In de gisteravond gehouden maande- lijksche vergadering van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde hield mevr. Annie van WageningenSalomons, uit Utrecht, een voordracht over de lie deren van Isoude van P. C. Boutens. Na haar rede las spr. een aantal liede ren van Boutens voor, bij een ertkel vers er op wijzende, hoe dicht de taal van Bou- ten's verzen aan Halewyen nabij komt en hoe natuurlijk dat ook is, omdat wanneer lyriek een zekere intensiteit bereikt, scheiding van de eeuwen wegvalt. Prof. de Smet, Sinds eenige dagen vertoeft alhier prof. de Smet uit Leuven, ten einde in samen werking met prof. Keesom in het cryogeen laboratorium onderzoekingen te verrich ten omtrent kristalstructuren- van vastge maakte gassen. Prof. A. W. Byvanck. Prof. dr. A. AV. Byvanck, hoogleeraar in de archaeologie en de oude geschiedenis aan de universiteit alhier, evindt zich se dert eenige dagen in Sicilië ten «einde daar wetenschappelijke onderzoekingen te verrichten. Het overlijden van prof. W. v. d. Vlugt. In heb pas verschenen Maart-nummer van „Le monde Nouveau" wijden èn de redactie èn prof. R. Erich van Helsingfors waardeeren-cle woorden aan de nagedach tenis van prof. W. van der Vlugt, wiens levensbeeld in enkele bladzijden wordt ge schetst. De redactie huldigt den overleden rechts geleerde voornamelijk als voortrekker voor de rechten der kleine natiesprofessor Erich herdenkt nog meer in het bijzonder wat Van der AUugt voor Finland ge weest is. Prinses Juliana. Prinses Juliana zal Dinsdagmiddag haar villa te Katwijk aan Zee wederom betrek ken, en voor het- eerst naar de Paasch- vaca-ntie dc colleges aan de Universiteit weer gaan volgen. Zilveren medaille trouwe dienst. Hedenmorgen te "11 uur had op het ter rein van de Doelenkazerne een korte, een voudige plechtigheid plaats. Daar werd aan den adjudant-onderofficier van het 6e Reg. Veldartillerie, den heer P. de Vlet, de zilveren medaille uitgereikt voor 24- jarigen trouwen dienst hetgeen geschied de door den Majoor hoofd-instructeur Haitsma Muiier, in tegenwoordigheid van den legerpredikant. ds. Nauta, voor het front van de troepen, die werden gecom mandeerd door kapt-. Drijfhout, van t Hooft.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2