RECHTZAKEN Hoe nieuwe Haren ontstaan. KERKNIEUWS GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Tegen een boom gereden. Op den weg tusschen Rijssen en Holte is Donderdagavond een motorrijder uit Rijssen in volle vaart tegen een boom ge reden. Hij werd ernstig gewond opgenomen en naar Almelo vervoerd. Door een vrachtauto overreden. -Hen bestuurder van een handwagen, die Donderdag te Breda door een vrachtauto op den Ginnekenweg werd aangereden, is gisteren in het ziekenhuis overleden. Ernstige aanrijding. Donderdagmiddag is op den Zuidweg te Haarlem de loodgieter J. R.., die daar op zijn motorfiets reed door een auto aange reden. Hij bekwam een dubbele beenbreuk en andere kwetsuren en is naar het St. Eli- eabethgasthuis overgebraoht. Van den motor gevallen. Op den Amstelveenscbenweg te Nieuwer Amstel is Donderdagmiddag een 18-jarig meisje, dat op de duo van een motorrijwiel was gezeten, daarvan afgevallen en zooda nig terecht gekomen, dat zij met een ge broken linker arm en een echouderblad- fractuur werd opgenomen. Verdronken. De Sl-jarige D. IJ., te Delfzijl, is in een sloot verdronken. Zeilboot omgeslagen. Gistermorgen sloeg op de Nieuwe Meer te Nieuwer Amstel een met twee personen bemand zeiljacht ten gevolge van een rukwind om. Beide inzittenden kwamen in het water terecht. De 18-jarige R. uit Amsterdam wist zich zwemmende te red den, doch zijn vriend, de 20-jarige B. uit Haarlem moest spoedig ten gevolge van den sterken golfslag het zwemmen opge ven en zonk. Een in de nabijheid varend schipper, die het ongeluk had zien gebeuren, wist den drenkeling aan den haak te pikken, doch B. was reeds bewusteloos. Door toe passing van kunstmatige ademhaling mocht men er na ongeveer 20 minuten in slagen de levensgeesten weder op te wek ken, waarna B. per auto naar Amsterdam werd vervoerd. Brand. Gisteravond werd brand ontdekt in de Rijkskweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen te Deventer. Het vuur woedde tusschen het plafond van de bo venste verdieping en de overkapping. Ver moedelijk is de brand ontstaan door kort sluiting of door een lek in den schoor steen. De brandweer rukte met veel ma teriaal aan en was na een uur den brand meester. Vooral in de directeurskamer is veel schade aangericht. Heidebrand. Gistermiddag was men op dc heidevel den van den heer Jong Schouwenburg in den berg te Nijverdal in verband met te verrichte werkzaamheden aan het heide branden. Door den feilen wind greep het vuur zoo snel om zich heen, dat men het niet tot staan kon brengen. Verscheidene hectaren stonden spoedig in lichter laaie. Men was genoodzaakt de Nijverdalscne brandweer to requireeren, die het einde lijk gelukte den brand te blusschen, ech ter niet dan nadat hij zich had uitgebreid tot in de buurt van het jachtslot „Spren- genberg" te Haarle. Het vuur heeft groote schade aangericht. De moord te Giëssen-Nieuwkerk. „Het Volk" deelt mede, dat aan mejuf frouw K. en haar man door den rechter commissaris mr. van Aken te Dordrecht een verhoor is afgenomen. Wij ontleenon het volgende aan wat het blad dienaangaande meldt: Het verhoor van juffrouw K. heeft van halfdrie tot zes en van zqven tot ruim ne gen uur geduurd. "Wij hadden na afloop daarvan een onderhoud met haar. Zij was zeer opgeruimd. Uit haar heele houding bleek, dat zij blij was eens voluit te hebben kunnen spreken. Wij vroegen haar naar haar ervaringen. „Het verhoor is zeer vriendelijk ge gaan", antwoordde zij. „Ik ben nou netjes behandeld. Een groot verschil met den vo- rigen keer, toen geregeld gezegd werd: „Je liegt het". De rechter-commissaris vond liet vreesolijk, wat ik van den officier*, mr. Kronenberg en den rechter-commissaris mr. Bentfort van Valkenburg, durfde zeggen, n.l. dat toon ik tegen den officier zei: maar als de werkelijke moordenaar nu eens gevondon wordt'? deze antwoordde: die ia misschien allang dood, of anders verklaren wij hem voor gek. Dit kon de rechter-commissaris niet ge- hoven en hij vroeg mij, of ik het met mijn geweten overeen kon brengen cleze ver klaring af te leggen. „Maar denkt u, dat ik nog eens kom liegen?" heb ik gezegd. En toen wij op liet briefje kwamen, waar in rechercheur De Jong voor ons opge schreven had, wat wij moesten verklaren voor de rechtbank, zei de rechtercommissa ris, dat het niet onmogelijk was, dat wij zelf om dit briefje hadden gevraagd. Toen wij het over de fietslantaarn kre gen, wilde de rechter-commissaris laten opschrijven, dat ik verklaarde: „Dè moor denaars hadden lantaarns niet witte zij lichten". Maar ik zei: „Ho, ho, dat zeg ik niet. Ik zeg fietsers en geen moordenaars, want het kunnen wel gewone menschen zijn ge feest". De rechter-commissaris zei nog, niet te begrijpen, waarom wij destijds bij den offi cer en den rechter-commissaris niet ge zegd heben, dat wij onder pressie van re chercheur De Jong stonden. Maar, daar voor heb ik geen gelegenheid gehad. Ik was zenuwachtig en van streek, zeiden zij, en bovendien ben ik toen met vervolging wegens meineed bedreigd. Maar de rechter commissaris, mr. Van Aken, kon dat alle maal niet gelooven. De rechter-commissa ris vroeg ook nog, of het waar was, dat mr. Roobol met juffrouw Haveman bij mij ge weest is. Voor den moord in Culemborg hebben ze mijn man ook gehaald. Hij wist echter niet eens, waar Culemborg lag. Toen hij bij commissaris- Blok was geweest, is bij dadelijk weer weggestuurd. Het verhoor van K. was om halfeen af- geloopen, meldt „Het Volk" verder. Ook hij is gebleven bij de verklaringen, dat de ha mer niet van hem is, dab d© verdachten maar een kwartier zijn weg geweest en dat zij geprest zijn de valsche verklaringen af te geven. Een vrouw met een mes gestoken. Gistermiddag heeft zich te Amsterdam op den Hoofdweg een drama afgespeeld. De aanleiding daartoe is op het oogenblik nog niet ten volle bekend. Vaststaat echter, dat een vrouw op straat door een man met een mes werd gestoken. De wonde is ernstig en de toestand van de vrouw is dan ook niet van levensgevaar ontbloot. De dader dacht aanvankelijk te ontkomen, doch een agent slaagde er in hem te arresteeren, en met behulp van anderen naar het bureau Ad miraal de Ruyterweg over te brengen. Daar is hij in arrest gesteld. De vrouw is per auto v^n den G.G.D. overgebracht naar het Wilhelminagasthuis. Nader wordt gemeld, dat de vrouw de echtgenoote van den dader was. Eenige weken geleden was zij wegens voortdu rend verschil van meening het huis uitge gaan en had een betrekking als huishoud ster aanvaard bij een familie, welke in perceel Hoofdweg 287 woont. De kinderen van het echtpa-ar waren elders uitbesteed. Naar aanleiding hiervan, wille de man, een 38-jarig kellner, met zijn vrouw spre ken. Hij belde daartoe omstreeks kwart voor één aan, perceel Hoofdweg 287 aan, dooh de vrouw, die hem zag staan, deed niet open. De man bleef daarna voor het huis heen en weer loopen. Hierdoor werd de vrouw bevreesd, dat hij een der kinde ren van de familie, bij wie zij in betrek king was en dat straat was, kwaad zou doen. Zij liep de deur uit om het kind te gemoet te gaan, doch onmiddellijk kwam de^echtgenoot op haar toe, trok zijn zak mes en stak haar achtmaal. De steken wer den in borst, rug, arm en hals geconsta teerd en veroorzaakten veel bloedverlies. Het slachtoffer zakte ineen, terwijl bur gers trachtten den man te grijpen. Dit lukte; even nog verzette de arrestant, die buiten zichzelf van opwinding- was, zich te gen een politieagent, doch daarna ging hij rustig mede naar het bureau. De toestand van de .getroffene, die 29 jaar is, bleek in den namiddag niet zoo gunstig te zijn. Een brutale diefstal in het hoofdpostkantoor te Amsterdam. In het hoofdpostkantoor aan den N.Z'. Voorburgwal te Amsterdam is Donderdag een diefstal gepleegd, die, aldus Het Volk, in verband met hetgeen gestolen is, niet van groote beteekenis is, maar de aan dacht trekt wegens de brutaliteit waar mede hij is geschied. Achter een der loketten, waar te ver zenden telegrammen moeten worden afge geven, stond op de tafel van den dienst- doenden ambtenaar een trommeltje met klein geld. Gedurende enkele oogenblik- bsn heeft de ambtenaar zich van het lo ket verwijderd en bij zijn terugkeer was het trommeltje verdwenen. De dief, die zijn arm door de loketopening heeft moe ten steken §n dus stellig het risioo liep te worden betrapt, zal omtrent den inhoud van het trommeltje wel teleurgesteld zijn geweest. Zijn buit bestond n.l. uit slechts 5.50. Inbraak in een hoedenmagazijn. Gisternacht is te Heerlen ingebroken in het heerenkleeding- en hoedenmagazijn van den heer Eder. De dieven verschaften zich toegang door het indrukken van een étalageruit. Verschillende lappon stof en hoeden werden ontvreemd. Later' in den nacht vond de politie op straat een met bloed bevlekten hoed, welke vermoedelijk van den diefstal afkomstig is. Geheime distilleerderij in een woonschuit. Gistermorgen heeft de recherche te Zaandam is de woonschuit van F. v. d. K., liggende aan do Pieter Ghijsenlaan aldaar, een geheime distilleerderij ontdekt. Het materiaal en dc ingrediënten zijn in beslag genomen. Uit den oorlogstijd. De landbouwer Iz. Hilhorst te Buiten dijk onder Eemnes, die bezig was achter zijn huis een greppel te graven, stiet bij het verrichten van deze werkzaamheden met zijn spa opeen zak met rogge, welke onder den grond verborgen lag. Gebleken is dat de vorige bewoner, die inmiddels overleden is, het graan hier in de oorlogsjaren had verstopt. Het was natuur lijk geheel vergaan. Arsenicum in behangselpapier en gordijn stoffen. K. Schcringa vertelt in het „Pharm. Wkbl." Sterk arsenikhoudende behangsels ko men practisch niet meer voor. Onder de honderden monsters, die ik in de laatste jaren onderzocht, was er geen enkel, dat de door het behangselbesluit gestelde grens van 5 mg. per M2. nabij kwam.' Dat er echter nog wel een arsenikgevaar bestaat, kan blijken uit het volgende merk waardige geval: In een kamer, die met groen papier was behangen, was herhaalde malen een eigen aardige reuk waargenomen, die bij het ope nen der deur soms door het heele huis waarneembaar was. De reuk herinnerde le vendig a-an dien van de bekende biologi sche proef met schimmels op een As-hou denden voedingsbodem. Het onderzoek van het behang had echter een vrijwel negatief resultaat. Ten slotte kwam ik na eenigen tijd op de gedachte, om ook de onder het behang aanwezige oudere papierlagen te onderzoeken en nam daarom een monster met nog aangehecht behanglinnon. Dit stukje gaf een zoo sterk positieve reactie, dat de hoeveelheid zeker op eeni ge grammen per M2. kon worden geschat. Een nader onderzoek leerde, dat het arse- nik niet in de kleurstoffen van het papier zats docli door uittrekken met warm water grootendeels werd verwijderd, waarna het heldere filtraat krachtig positief reageer de. Vermoedelijk heeft de behanger in overleg met den bewoner een groote dosis rattekruit door het plakmeel gemengd, om het wegvreten van het behang door mui zen te beletten. De kamer werd begrensd door twee oude muren en een nieuwen voormuur met oud- ITollandschen trapjesgevel, waardoor ook deze allesbehalve droog was. Hier is dus een zeer gunstige gelegen heid geweest voor de ontwikkeling der schimmel-kolonies. Een tragische bijzonderheid van dit geval is nog, dat de bewuste bewoner (een apo theker) zelf zenuwziek is geworden en krankzinnig is gestorven, terwijl ook an dore bewoners van dit perceel eigenaardi ge zenuwafwijkingen hebben gehad. Zeker is, dat de ontwikkeling van den giftigen damp minstens 15 jaar heeft ge duurd. Door herhaald opplakken hebben de schimmels waarschijnlijk steeds nieuw voed sel ontvangea. Uit den aard der zaak werkt het behang selbesluit met veel uit, wanneer men be hang van nog geen 5 mg. As per M2. be smeert met stijfsel met enkele grammen per M2. en het lijkt me aanbevelenswaardig, om in dit Kon. besluit het gebruik van arsenik houdende plakmiddelen te verbieden. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Met vloeibaar ijzer overstroomd. Een ernstig ongeval heeft Woensdag avond plaats gegrepen in een ertsgieterij te Milaan. Vijf arbeiders droegen een ketel met vloeibaar metaal. Daarbij gleed een der arbeiders uit, zoodat een gedeelte van het vloeibare erts over hem heen stroom de. Hij werd zoo zwaar gewond, dat hij spoedig daarop stierf. De rest van de mé- taalmassa kwam terecht in een ketel met water, dat door de hitte onmiddellijk tot stoom werd, waardoor 4 andere arbeiders ernstige brandwonden bekwamen. Warenhuis in brand. 12 personen onder de puin 19o open. In de Amerikaansche stad Detroit is een warenhuis van vier verdiepingen door een brand geheel verwoest. Volgens verklarin gen van ooggetuigen moeten er ongeveer 12 personen onder de puinhoopen begraven zijn. De tornado in Arkansas. Wedloop met den wind. Uit Little Roch (Arkansas) wordt ge meld: Het juiste aantal dooden en gewon den, als gevolg van den tornado, staat nog niet vast. Velen zijn echter op wonderbaar lijke wijze aan een wissen dood ontsnapt. Een boer, die den storm hoorde aanko men, vluchtte met zijn gezin naar buiten. Hij hield gedurenpde den duur van den tornado zijn vrouw en vier kinderen vast omklemd, en wist te voorkomen, dat zij gekletst werden, terwijl het huis geheel werd vernield. Een trein van den Missouri-Pacific-spoor weg ontkwam in een adembeklemmenden wedloop aan een algeheele verwoesting door den tornado. De machinist zag don gierenden storm naderen en reeds werden boomen ontworteld en in de lucht geslin gerd. In enkele minuten wist hij de snel heid tot meer dan 100 K.M. op te voeren en na een halfuur was de trein buiten ge- Nieuwe aardschok te Bologna. Gisterenochtend om 1.36 werd een nieu we aardschok, die tamelijk sterk was, te Bologna gevoeld. Moord en brandstichting. Wraak van een vrouw op haar stiefkind. Gisterenmiddag werd te Breslau in een woning brand ontdekt, die vrij spoedig werd gebluscht. Bij een nader onderzoek vond men in een alkoof het lijk van een 21-jarig meisje met om den hals een zak doek, waarmede zij vermoedelijk gewurgd was. De verdenking viel op do stiefmoeder die verdwenen was. Vannacht nu vond een politiepatrouille in de buurt van het hoofd bureau een vrouw in elkaar gedoken in het portaal van een huis zitten. Toen zij op het bureau was gebracht, bleek het de ver dachte vrouw te zijn. Zij gaf terstond toe, dat zij den moord had gepleegd en haar woning in brand had gestoken. Verder ver klaarde zij, dat zij van plan was geweest, zich bij de politie aan te melden, doch dat de moed haar ontbroken had. Huiselijke onoenigheid is de aanleiding tot dit drama geweest. Erfenis van 30 millioen dollar. Erfgenaam prefereert echter het Armenhuis. De 94-jarige verpleegde in het Israëlie- tisch armenhuis te Frencsin in Tejecho- Slowakije, Gabriel Buch, heeft van zijn stiefbroer Julius Weinberger, die een hal ve eeuw geleden naar de Vereenigde Sta ten emigreerde en te Galveston in Texas een fabriek heeft gedreven, een bedrag van niet minder dan 30 millioen dollar geërfd. Toen men den ouden man mede deelde, dat hij eensklaps onnoemelijk rijk was geworden, verklaarde hij, daarover geenszins bijzonder verheugd te zijn, daar hij zich wel wat oud vond, om nog veel peizier van zijn. rijkdom te kunnen heb ben. Veel liever wilde hij zijn laatste jaren maar in het armenhuis slijten. Het geld vermaakte hij aan zijn beide zoons, van wie hij slechts wist, dat ze in armoedige omstandigheden ergens in Wee- nen. moesten wonen. Een hunner heeft men inmiddels reods kunnen opsporen. Het bleek, dat hij, na jarenlang in Russi sche krijgsgevangenschap te hebben door gebracht, thans als portier van een hotel een zorgelijk bestaan leidt. Den tweeden zoon heeft men echter nog niet kunnen vinden; deze moet op het oogenblik werk loos zijn en een zwervend bestaan leiden. Ontrouw bankdirecteur meldt zichzelf bij de politic. De directeur van het filiaal der Mora vische Landbouwbank te Neutra in Slowa- kije, Emmerich Zipscr. heeft zichzelf Ier beschikking van de justitie te Neutra ge steld. Hij verklaarde, in den loop der laat ste jaren ongeveer zevenhonderd vijftig duizend Tsjechische kronen verduisterd te hebben. 500 600 miliionnairs. De laatste telling der Engelsche belas tingambtenaren toont aan, dat er in Groot- Brittannië 500 tot 600 millionnairs zijn. 299 Personen bezitten volgens officieelc cijfers een inkomen van ongeveer een millioen gulden 's jaars. Kat zet stad in het duister Te Naumburg a. d. Saaie geraakte een kat verward in de hoogspanningsleiding. Het dier kreeg den stroom door het lichaam en bleef dood aan den draad han gen. Hierdoor ontstond kortsluiting, ten gevolge waarvan de stad in diepe duister nis word gehuld. De storing kon echter spoedig worden verholpen. INGEZONDEN MEDEDEELING. DE ROOFOVERVAL TE LISSE. De „N. Haarl. Crt." geeft nog een na beschouwing over dc zitting van de Haar- lemsche Rechtbank, waarin veroordeeld zijn dc twee mannen, die bij Lisse een roofoverval hadden gepleegd. Het publiek drong de rechtszaal binnen om de twee kerels to zien, die dat oude mensohje, dat daar alleen in Lisse woonde, hadden overvallen, geslagen, meer dan dat afgetuigd als een onwillig circusbeest. Daar waren kennissen bij van het tweetal, vrou wen, die met spanning den eisch van den officier zouden vernemen; den eisch, die natuurlijk niet sappig zou zijn. Op dc trap, die naar de rechtszaal voert, klonken voet stappen; met twee veldwachters werden zo binnengebracht, de gebroeders. De eene kerel, 25 jaar, zag er bleek en vermoeid uit. Zijn gestalte verried een ste vig gebouwd lichaam, dat ondermijnd is, door God weet wat voor ziekten. Hij ziet er sjofel uit, met een paarse sjaal om z'n hals geknoopt. Op z'n gerimpelden schedel plakken maar weinig haren, nog een jaar tje en hij zal misschien- kaal zijn.... de boerenjongen van nauwelijks vijf en twin tig. Welk een verschil met zijn broer, die kleiner, dikker en gezond is. Een hoogroo- de kleur bedekt zijn gelaat; zijn oogen dwalen schichtig door dc zaal, dan ziet hij zijn kennissen.en hij zwaait met zijn hand zooals gebruikelijk. Tegenover dié twee kerels, de onverla ten, laf en karakterloos, staat de kleine gestalte van dc weduwe, die ze aandurfden op dien. avond van 25 November. Met neer geslagen oogen komt ze binnen, vergezeld van haar zuster. Sinds dien verschrikkelij- ken avond is ze de controle op haar zenu wen verloren, is ze eigenlijk uitgeleefd. De president laat den deurwaarder een stool voor haar klaar zetten, vlak vóór de groe ne tafel. "Wat een eigenaardige tegenstel ling, dat kleine, trillende menschje in het stemmige zwart, tegenover die twee stevi ge onverlaten, die aan hun handen nog niet genoeg hadden en een koovoetvan bijna een halven meter meenamen, ter verde diging. De ruiten van de zaal rinkelden door den storm, toen ze hot verhaal vertelde. Toen stormde het ook, toen woeien er ruit jes in, toon lokten dc roovers haar naar buiten, om haar geld. Ach, ze had een aar dig duitje opgespaard; ze had dc gouden tientjes, die ze verdiende aan haar koeien in een zakje gedaan en in de kast geborgen Dat landelijke menschje, dat daar alleen woonde aan dien stillen weg, dacht zelfs niet aan rooversgelukkig. En terwijl ze zoo leefde, stookte een laffe schoft, twee kerels, berucht in den gehoelen omtrek, op, om haar te bestelen. „Waarom leven jullie in armoode1?" fluis terde hij als compagnon van satan, „ga naar dat oude wijf aan don Veldweg, slaat d'r dood en je bent klaar". Wat klonk dat mooi. 'n Oud vrouwtje met een paar cen tenalléén in huis in den avond weg armoedegeld, geld. geld!! Toen werden dc plannen gesmeed, toen werden ze geklemd tusschen de armen van een kwelduivel, die ze niet los liet en ze sloegen, ranselden den prooi tot bloedens toebeestmenschen zegt de publieke opinie. Daar klonk dc eisch van den officier van justitie. Voor dén een 4 jaar, voor den ander 2 1/2 jaar. Even een gemompel op de publieke tri bune, een herademing na een gespannen aandacht tijdens het. requisitoir. „Heb je nog wat te zeggen'.'" vraagt de president. Dc jongste wil nog wat vertellen, maar hij kan niet en snikt, huilt als een kleine jongen. Dezelfde kerel, die durfde in het donker Wil de liaarbodem cle 75-100.000 haven, die op oen normaal behaard hoofd groeien, behoorlijk kunnen voortbrengen en in stancl houden, dan is een eerste veroischte, dab de hoofdhuid en de haarvormende weefsels gezond zijn. Geen enkele storing in de functies van de hoofdhuid, mag heb haar- vormingsproces bemoeilijken. Hoe weinig menschen echter zijn er, die zich door roos of door het begin van haar uitval laten verontrusten. De meesten be ginnen pas clan hiertegen „iets" te doen, wanneer de haaruitval reeds in een ver ge vorderd stadium verkeert. Dit is een niet sterk genoeg af te keuren misverstand. Tot voor betrekkelijk korten tijd, bestonden er slechts prikkelmiddelen, die do kwaal niet genazen, maar in de hand werkten. Na een geringe verbetering volgde onherroepelijk een nog grootere achteruitgang. Dit ontbreken van een bruikbaar genees middel tegen onnatuurlijk haarverlies heeft vooraanstaande mannen der wetenschap reeds vele jaren bezig gehouden. Do onderzoekingen van vermaarde ge leerden als Pohl-Pincus, Dr. Zuntz^K Pol land, Dr. Weidncr, hebben aangiwoondt dat 95 van alle^gevallen! van vifcogtijJigeii haaruitval veiyorzaakb/zijn da(|r hj brek aan voe/sel vooj don ly door dc ver^rding oer sch/lelVuj^. Uitgaand# van defover^ging &rt haar groei het utsultaatiis vaitfgeregelV voort durende /plvormijfg, hlbben pVifessor Zuntz en/Dr. WcJrlner ifar een rleg ge zocht onf dezen Jblgroei Ito versterken en opnicuw/op te wekken <V op dez^ wijze kraehtispr en wlfs nieu\Vhnai^>'fe doen ontsta». Dr. |teiclner is mPfzijn proef nemingen verrassend geslaagd. Hij heeft een oplossing der cellen bereid uit gezui verd menschen haar en door toepassing de zer oplossing op kale of haararmo plek ken binnen zeer korten tijd nieuw haar doen ontstaan. Deze haaroplossing is onder den naam van „Silvikrin" ook voor liet publiek ver krijgbaar gesteld, nadat liet procédé van Dr. Weidner in alle beschaafde landen werd gepatenteerd. Het wezen van den haargroei en de vinding van Dr. Weidner zijn in een populair geschreven werkje nader toegelicht, hetwelk U op aanvraag wordt toegezonden. Is Uw haargroei achterlijk of onbevre digend, lijdt U aan haaruitval, heeft U een kaal hoofd of is het reods in het ver schiet, mot één woord is Uw haargroei niet natuurlijk en Uw hoofd niet geheel vrij van roos, neem dan de gelegenheid waar, die U hier wordt geboden, om over den haargroei en zijn gebreken tc worden ingelicht en tegelijk de vinding van Dr. Weidner te lecren kennen. Wij zenden U dit boekje gratis tegelijk met een monster der Silvikrin preparaten. Het verplicht U tot niets. Gebruik daarvoor dezen bon. Wanneer iedereen de raadgevingen in dit boekje vermeld zou opvolgen, dan zoude een kaal hoofd tot dc uitzonderin gen behooren. Laboratorium Silvikrin BOM Scniekade 104 - Rotterdam Nr. 17 Als lezer van „Dc Lcidsche Courant" verzoek ik om toezending van: 1. Het boekje „Ons Hoofdhaar". 2. Een groot pakket Silvikrin-Sham- poon ter waarde van 50 ets. (voor 6 hoofdwassc'ningen), 3. Een monster Sivikrin-Haarv/ater. Als vergoeding voor do kosten van verpakking en verzending sluit ik hier 30 ets. aan postzegels bij. Naam Als brief met 71/- ct. frankcerc geld insluiten. Duidelijk schrijv En de ander vervloekt nog cv?n dien satan, die nu vertrokken is en lacht in zijn vuistje.... die satan, die monio voorstel lingen gemaakt had van tockomstigen rijk dom, waarachter .tralies verscholen wa ren.... onzichtbaar. Ze verdwijnen weer naar beneden, wui ven nog even naar de vrouwen. Het oude vrouwtje verlaat sloffend en ingedoken dc rechtszaak In haar gedachten ziet ze de kerels nog voor haar, de tronies, die zc nooit vergeten zal. Rector Vis. Dc woleerw. lieer C. Vis, thans rector aan het R. K. Ziekenhuis te Goes, is als zoodanig aan de Piusstichtiug to Alkmaar benoemd.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 11