n GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. Auto tegen een boom gereden. Tc Doorn reed een auto, die een meisje van v. d. W. wilde ontwijken, togen een 'boom. Het rijwiel van het meisje werd vernield, doch de berijdster liep zelf slechts eenige schrammen op. Een inzittende van den auto werd echter door'de voorruit ge smakt, waarbij hij een gevaarlijke halswon- de opliep, en in zorgwekkenden toestand naar Utrecht werd vervoerd. In de verkeerde richting uit de tram gesprongen. Aan de halte „Halfweg" te Midclen [Deemster stapte een reiziger in verkeerde richting uit de nog in beweging zijnde tram van de Noord-Hollandsohe Trahvweg- maatschappij. De man verloor zijn even wicht, waardoor hij tusschen twee wagons geraakte. Hij werd door den opvolgenden wagon overreden en was op slag dood. Het bleek, dat hij -een schedelbreuk had bekomen en dat zijn borstkas was inge drukt. terwijl de tram hem over een der handen was gereden. De identiteit van het slachtoffer, een persoon tusschen de 60 en 70 jaar, kon nog niet worden vastgesteld, daar geen papie ren op licm werden bevonden. In brand geraakt. Te Nieuv. - Amstel is Vrijdagmorgen een bejaarde weduwe, die met haar dochter sa men woont, doordat zij met haar kleeren te dicht bij een gloeiende kachel kwam, in brand geraakt. Op haar .hulpgeroep had do dochter de tegenwoordigheid van geest met, behulp van een tafelkleed en een wollen divankleed het vuur te ciooven. De vrouw had echter reeds dusdanige brandwonden bekomen, dat opneming in een ziekenhuis noodzakelijk werd geacht. Bijtijds gered. Te Echt ontstond bij den landbouwer Ch. Cl. een binnenbrand. Een vonk, die uit den schoorsteen viel, deed een in de kamer staande wieg, waarin een kim.lje van eenige maanden te slapen lag, vuur vatten. De moeder, die op het hulpgeschrei van een dor kinderen kwam toegeloopen, kon nog bijtijds haar kind, dat in een dikke de ken gewikkeld was, van een wissen dood redden. Onder een kolenwagen geraakt Vrijdag is in het ziekenhuis te Heerlen overleden de. mijnwerker uit Schaesberg, die in den nacht van Vrijdag op Zaterdag, 29 op 30 Maart, in dc oudergrondsche werken van de mijn Laura te Eigclshoven onder een kolenwagen, geraakte. De overledene laat een vrouw en drie kleine kinderen ach ter. Tram ontspoord. Zaterdagmiddag zijn van een goederen tram van de Tramweg-Mij. „de Meijerij", ko mende, uit. Helmond aan het tramstation te Mierlo de locomotief en een goederenwagon gederailleerd. Dc locomotief kwam dwars over dc rails te slaan, terwijl van den goe derenwagon het onderstei zwAar beschadigd .werd; de lijn is in beide richtingen ver sperd. Volgens ooggetuigen zou verkeerde wisselslancl de oorzaak van het ongeval zijn, hetgeen echter door den machinist wordt tegengesproken. Lijk van een schaatsenrijder opgehaald. Zaterdag is onder de gemeente Slie- drecht het lijk opgehaald van den 14-jarigen P. Vervoorn, die met een kameraadje op 13 Februari j.l. op dc Merwedc bij het schaatsenrijden in een v.ak zijn gereden en yérdronken. li Zware brand. Zaterdagmorgen omstreeks- half elf is een zware brand ontdekt in een aantal aan de gemeente toebehoorende voor afbraak be stemde panden aan den Mathenesserdijk to Ül'dam. Een gedeelte van deze panden was in gebruik bij den fouragehandel van de fir ma Jac. v. d. Kooi, terwijl twee belenden de panden als woonhuizen in gebruik wa rén. Het pand van den iouragehandol was tot aan den nok met hooi, st-roo en mest gevuld. Kort na het ontdekken van den brand stond het geheele pand in lichte laaie. Men vermoedt, dat dc brand begonucn is in een aantal balen hooi, welke op de kade tus schen de .Schie en het pakhuis gelegen wa ren. Waarschijnlijk is hier door onacht zaamheid van een schipper een vonk in het hooi gevallen. Er ontwikkelde zich een ge weldige rook, die tot ver over de stad waar neembaar was. Een paard van een melk boer, dat in een van de vertrekken van het pakhuis van den fouragehandel gestald was, is in den rook gestikt. Uit de woonhuizen heeft men het huis raad in veiligheid gebracht. In een van de •woonhuizen lagen twee kinderen in bed en voor deze kinderen is de geneeskundige dienst gewaarschuwd. Toen deze ter plaatse •was gekomen, bleek het gevaar geweken te zijn, zoodat men de kinderen in huis kon laten. De brandweer heeft, het vuur met tien straJen aangetast en ongeveer een uur na liet uitbreken van den brand was men het moester. De fouragehandel is verzekerd. Het afgebrand huis van Wijkstra. Bij de schaderegeling van het huis met inboedel, door den moordenaar Wijkstra te Grootcgast in brancl gestoken en dat ver zekerd was bij „De Nederlanden van 1845", deed zich een eigcna'ardig geval voor. De jjolis luidde ten gunste van dc moeder, dio aan den brand geen schuld had, zoodat uit- keering moest plaats hebben. Maar de moe der overleefde den moord slechts kort en nu gingen haar rechten over op haar vijf kinderen, van wio de zoon brandstichter wettelijk uitviel. De maatschappij heeft nu aan de vier kinderen ieder 1/5 van het ver zekerde bedrag uitbetaald, waardoor zij een vordering van een totaal uitgekeerd be drag tegen den brandstichter kreeg. Deze kreeg niets, doch zijn aandeel werd ter be schikking gesteld van het comité, dat gelden tot steun aan de nagelaten betrekkingen der slachtoffers heeft ingezameld. Inbraak. Vrijdagnacht heeft 'n brutale inbraak plaats gehad in café-restaurant Royal to Arnhem. De daders zijn het terras aan do zijde van het Willeinplein opgegaan en heb ben zich door het indrukken van een raam toegang verschaft tot het café. Zij begaven zich vervolgens naar liet buffet, waarvan zij dc deur forceerden. Van de beide cassa's werden de laclen verbroken, doch clc inbre kers konden daar niets van hun gading vinden. Wel wcrcl een geldkistje meegeno men, waarin zich behalve zilvergeld een portefeuille met 1400 bevond; een bank biljet van -10 moes-ten zij in haast achter laten. Oplichter aangehouden. Te Bussuin is door de politic verbalisccrd wegens .verduistering en oplichting zekere W. J. L. G. H„ van beroep handelsreiziger, die door de Rotterclamsche politie wegens misdrijf werd gezocht en oen zwervend le ven was gaan leiden. In Haarlem had hij een fiets gehuurd, welke hij te Bussiun be leende; met dat geld was hij op stap ge gaan, heeft ergens zonder betaling gesla pen en bij een caféhouder geld geleend on der valsche voorlichting. Hij was doorge trokken naar Utrecht, alwaar hij thans in hot Huis van Bewaring is ingesloten. Een zakkenroller in badcostuum. Reeds geruimen tijd hadden er te Am sterdam diefstallen plaats zoowel in de zweminrichting van clc A. M. V. J. als in die van het Zuiderbad. Uit de kleeren die in dc badkamertjes werden neergehan gen verdween meer dan eens een porte- monnaie, dan weer een horloge of een por tefeuille. Dc politie deed alle mogelijke moeite om den dader te snappen, maar de dief was haar te glad af. Zaterdagmiddag is hij echter in de val geloopen. De badmeester van de zweminrichting van dc. A.M.V.J. had zooveel mogelijk badkamertjes afge sloten. Een enkele was open. In een van deze had hij wat kleeren gehangen. Hij hield deze kamertjes voortdurend in het oog. Op een gegeven oogenblik zag hij in een van deze badkamertjes blootc voeten onder de deur door. Dadelijk ging hij er op af en vond een jongen man, in bad costuum. Deze werd op heeterclaad betrapt terwijl hij bezig was de kleeren te door zoeken. Een portemonnaie met een papie ren rijksdaalder zou zijn buit zijn ge weest. Hij werd aan de politie overgele verd. die hem naar het bureau Leidsche- plein bracht. Daar bleek men met een be kende te doen te hebben. Het vorige jaar was hij uit de gevangenis ontslagen, waar hij zijn straf had uitgezeten voor een zelfde soort diefstal. Vermoedelijk zullen nu de diefstallen in deze beide zweminrich tingen thans wel tot het verleden belmo ren. Vroeg op stap. De recherche te 's-Heitogcnbosch heeft daar ter stede drie meisjes aangehouden van.... acht en twaalf jaar, die uit Am sterdam naar het Zuiden waren gereisd en te Den Boscli in een hotel overnachten. Zij beweerden, dat. hun vader den volgenden dag eveneens zou komen; hij had in die gemeente een betrekking gekregen eh de meisjes moesten maar alvast vooruitgaan. Van het heele verhaal bleek geen woord waar te zijn. Zij zijn dan ook op transport gesteld naar Amsterdam. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Botsing tusschen oorlogsschepen en schoener. Drie vermisten.. Het departement van marine te Wash ington maakt bekend, dat de Amerikaan- sclie torpedojager „Childs", die op weg naar Cuba was. om zich bij de torpedo- bootflottille aldaar aan te sluiten, 80 K.M. ten Zuid-Oosten van Hampton Roads met. den Amerikaanschen schoener „Ear nest. Mils" in aanvaring is geweest. De schoener, die op <le thuisreis van de Bahama-eilanden naar Norfolk was, is ge zonken. Van de bemanning zijn zeven le den gered, terwijl er drie vermist worden. Auto door een trein vermorzeld. 2 d o o d e n, 3 gewonden. Uit Mainz wordt gemeld: Op den overweg in de nabijheid van Babenhausen is Zondagavond een luxe auto door een personentrein gegrepen en verpletterd. Twee porsonen werden gedood, drie zwaar gewond. Het onderzoek over de oorzaak is nog niet beëindigd. Zijn vrouw met een brandende petroleum lamp geworpen. De vrouw sterft aan haar bra n'd wonden. Uit Erfurt wordt gemeld: Bij een echtelijken twist wierp een ar beider alhier een brandende petroleum lamp naar zijn vrouw. De lamp ontplofte en dé vlammen zetten de kleeren dor vrouw in brand. Met zware brandwonden werd zij naar het ziekenhuis gebracht, waar zij overleed. Noodlottig kindertransport. In twee gevallen een kind uit den trein gestort. Op één der kindertransporten, die ieder jaar van midden- en Zuid-Duitschland uit naar de Noordzee-eilanden gaan, hebben zich twee droevige ongevallen voorgedaan. Bij Pinnenberg stortte een kind in een on bewaakt oogenblik uit den rijdenden trein en werd zwaar gewond, en tusschen Hu- sum en Friedriohstadt gobeurde een weinig later hetzelfde. Zes toeristen vermist. Op den tweeden Paaschdag hebben zes personen uit Wcenen, zekere Fra-nz Haus- mann, zijn twee dochters, zijn twee zoons en een vriend, Possel genaamd een tocht ondernomen naar de Gesause, waar dc watervallen van de Enns ziju gelegen. Daarna heeft men niets meer van hen ver nomen. Men vreest dat zij door een berg- storting in <le watervallen zijn geslingerd. Hulpexpedities zoeken de bergen en de waiervallen af. Hotel in de V. S. afgebrand. Vijf dooden en talrijke gewonden. Te Des Moines (Amerika) is Zaterdag ochtend het hotel Ivirkwood afgebrand. Vijf personen zijn in de vlammen omgeko men. Talrijke gasten liepen brandwonden op, of werden gewond, doordat, zij pro beerden uit het raam te springen om zich in veiligheid te brengen. Groote bioscoopbrand. In Kalgan (China) zijn bij een bioscoop- brand 14 personen om het leven gekomen. Hei. aantal der gewonden is nog niet be kend, doch zeer groot. Mislukte ontvluchtingspoging. V a n Ij crue h t. e i k 1 i in m e r. gevel- De beruchte Berlijnsche gevelklimmer Paul Krassner, die onlangs lot vier jaren tuchthuisstraf veroordeeld werd en zich niet een andere gevangene in dc ziekcncel van het. gevangenislazaret te Tegel bevond, heeft zich een staalzaag weten te verschaf fen om gedurende den nacht de staven van zijn venster door te zagen. Zijn cel genoot had zijn pogen echter bemerkt en hem verraden. Kassner is daarop in een „braakvrijc" cel ondergebracht. Harry Domela weer eens gearresteerd. De oplichter Harry Domela, hekend door zijn optreden als „zoon van den Duitschen ex-kroonprins" is Zaterdagmorgen weder gearresteerd. De justitie te Hamburg had een bevel tot arrestatie tegen hem uit gevaardigd. daar hij zich aan zwendelarij had schuldig gemaakt. INGEZONDEN MEDEDEELING \\\v V\0\ HET KATHOLIEKE VOLKSDEEL IN HONGARIJE. Belangrijke cijfers. De dezer dagen verschenen „Katholische Almanach" bevat een overzicht, van de po sitie, welke het Katholicisme in liet sociale en in het maatschappelijke leven inneemt. Volgens de laatsto volkstelling telde Hongarije 7.945.878 inwoners, van wie 65.1 pet. Katholiek, 21.3 pet. Calvinistisch, 6.2 pet. Evangelisch en 6.2 pet, Joodsch zijn. Do Katholieken vormen derhalve dc vol strekte meerderheid der bevolking, terwijl liuti percentage steeds toeneemt. Het blijkt bijvoorbeeld, dat van de kinderen jonger dan zes jaar 69.7 pet., en van degenen tus schen zes en twaalf jaar 68.4 pet. Katho liek zijn. Van de personen boven 60 jaar belijden nog maar 61.5 pet. den Katholie ken godsdienst, hetgeen dus wil zeggen, dat het neo-malthusiaiiisme en het twee- kinder-systeem bij de Katholieken tot dus verre minder verwoestingen heeft aange richt, dan bij do andere belijdenissen. Gemiddeld komen in den lande op hon derd gehuwde vrouwen 362 kinderen ter wereld, terwijl dit cijfer voor honderd ge huwde Katholieke vrouwen 372 is. Bij de Grieksch-Katholieken, die 2 pet. van de bevolking uitmaken zien op de honderd vrouwen zelfs 410 kinderen liet levenslicht. Het percentage kinderlooze families is in den lande 17.9 pet., bij de Katholieken evenwel 17.2 proeent. Van de arbeiders in de kolenmijnen zijn 85.5 pet. Katholiek, in die nijverheid be reiken de Katholieken ongeveer 67 pet., terwijl hun percentage in den handel 40.1 pet. bedraagt. In deze laatste categorie wordt 45.1 pet. uitgemaakt door de Joden, die onder het landbouwvolk slechts met 0.4 pet. zijn vertegenwoordigd, waarvan de Katholieken daarentegen 65.6 pel. vormen. Onder de grootgrondbezitters met meer dan 1000 kadnstraal-juk (een kadastraal- j'.ik is 1400 M2.), bevindt zich 58.7 pet. Katholieken en 40.3 pet. Protest. Van de grondbezitters, die tusschen 100 en 1000 kadastraal-juk bezitten, is 44.1 pet. Katho liek en 33.6 pet. Joodsch. Van de kleine grondbezitters met minder dan 100 kada straal juk belijdt 63.4 pèt. den Katholieken godsdienst. Minder gunstig zijn de verhoudingen voor de Katholieken aan de universiteit.. Van alle toehoorders zijn er 59 pet. Katho liek. H1LLEG0M. Veiling bollengrond. Donderdagavond werd in hotel Sistermans ten overstaan van Notaris D. Boddeüs te Hillegom een veiling bij afslag gehouden van: 1. Een per ceel bloembollenland aan de Vossevaart bij de Leek te Hillegom (poldergrond), groot 66 A, in hoogste bod gebracht op 3600, gemijnd op 110 door P. M. Zwaa- ncveld alhier. 2. Een perceel bloembollen land te idem (polderland) groot 82 A., in hoogste bod gebracht op 4000. gemijnd op f 20 door IJ. J. Spilker. Combinatie 1 en 2, staande op 7730 werd gemijnd op 20 door den heer Th. I'uase, aan wien een en ander gegund werd voor 7750. Veertigjarig jubileum „L'Amitié". Don derdagavond gaf de Hillegomsche Tooneel- vereeniging „L'Amitié" de 115e uitvoering in café „Flora", welke levens jubileum- uitvoering was bij gelegenheid van haar 40- jarig bestaan. De zaal van „Flora" was smaakvol met planten en pracht bouquet- ten van schitterende anjers versierd, ter wijl aan beide zijden van het. tooneel de vaandels prijkten, n.l. links van de toeschou wers het oude en rechts het nieuwe vaan del. Vooraan in de zaal hadden tal van oud-leden met hunne dames op de voor hen gereserveerde plaatsen plaats genomen, terwijl de overige ruimte van de zaal ge heel gevuld was met donateurs en kunst lievend publiek. Opgevoerd werd het blij spel in drie bedrijven „Haar laatste wil". Zoowel de dames- als de heeren-rollcn wer den op uitnemende wijze weergegeven. Het spel werd na ieder bedrijf met een dank baar applaus beloond, terwijl na het laat ste bedrijf bijna onbedaarlijk applaus klonk. Ondertrouwd: C. J. M. van Nobc- len en H. W. C. van Steijn. G. P. de Haas en W. A. Langeveld. Geboren: z. van C. M. Taling en Vreeburg. d. van M. M. A. Assendelffc en Apswoude. d. van C. W. Witteman en Meskers. LISSE. Gebore n: Gerritje Agatha d. van P. Kortegaas en G. Baak. Johannes z. van J. C. Dam en en A. C. Braun. Dirk z. van H. Vergunst en J. Faas. Overleden: Cornelia van der Reep wed. van A. Schrama oud 76 jaren. Gehuwd: W. F. van Stein en M. A. Turnhout. OEGSTGEEST. Ernstig motorongeluk. Zondagmiddag omstreeks drie uur reed J. v. d. Ree uit den Haag per iinotor met zijspan op den Rijksstraatweg even voorbij het Groene kerkje in dc richting Haarlem. In dc zijspan was gezeten een zuster van den bestuurder met zijn zoontje, terwijl op de duo zijn echtgenoote mej. M. C. van Eekhout was gezeten. Nabij het wissel werden twee wielrijders onderhaald. Van der Ree wilde links van de wielrijders passeeren en gaf daartoe zijn motor meer gas. In plaats van daarna af te sluiten gaf hij per ongeluk neg meer gas, waardoor de motor links over den weg zwenkte en legen een hoorn terecht kwam. Dc duo rijdster werd er af geslingerd en kwam eveneens tegen den boom en bleef bewus teloos liggen. Dr. Timmermans was spoe dig ter plaatse en constateerde lichte her senschudding met schedelbreuk. Op diens advies werd het slachtoffer per zieken auto van den heer van Nieuwkoop naar het Acad. ziekenhuis te Leiden vervoerd. De beschadigde motor werd door de firma Kranenburg geborgen. Naar wij vernemen zijn Mej. v. d. Ree de laatste H.H. Sacra menten toegediend. Geboren: Jozef Hendrik Gerardus z. van J. A. Jongenelen en C. J. Rijnaarts. Jacobus Theodorus z. van M. C. W. van Gent en M. P. van Beck. Cornelia d. v. W. Sira en C. Kapaan. Alida Ida Jo- sepha d. v. J. F. A. Schenk en C. C. M. Deutekom. Adrianus Johannes Jozef z. v. S. N. v. d. Salm en C. M. van Leeu wen. Ondertrouwd: A. W. Voors te Oegstgeest en E. M. Walbedhm te Leiden. J. van Diggelen te Rijnsburg en A. van Vliet te Oegstgeest. Gehuwd: J. van Mourik te Winters wijk en M. v. d. Meij te Oegstgeest. C. de Wolff te Amsterdam en J. Smelt te Oegstgeest. Overleden: F. P. de Jong 23 j. G. Glasbergen 1 j. C. M. Marseille 85 j. wed. K. B. v. d. Burg. G. v. d. Weijden 55 j. A. Lijbering 59 j. echtgenoote van P. H. van Thiel. J. M. v. d. Berg 74 j. OUDE WETERING. Zanguitvoering. De christelijke ge mengde zangvereeniging „Halleluja" zal op Woensdag 10 April e.k. in de Gerefor meerde kerk alhier een zanguitvoering geven. ROELOFARENDSVEEN. Bezoek Commissaris der Koningin. Vrijdagmiddag bracht de Commissaris der Koningin een bezoek aan deze ge meente. Omstreeks half zes arriveerde Zijne Excellentie per auto vergezeld van zijn kabinetschef, den heer v. d. Hoop, aan het gemeentehuis, waar hij werd begroet door den burgemeester dezer gemeente. Hierna werden de beide wethouders, de gemeente-secretaris en de gemeente-ont vanger aan Zijne Excellentie voorgesteld, waarna de secretarie, kluis en verdere lo kalen in oogenschouw werden genomen. Na het gebruiken van de thee bracht de Commissaris der Koningin een bezoek aan het St.-Jacobusgesticht alhier, waar hij werd ontvangen door het kerkbestuur en de eerw. overste. Zijne Excellentie on derhield zich eenige oogenblikken met de eerw. overste en bracht een bezoek aan de ouden van dagen, welke daar worden verpleegd. De commisaris gaf zijn groote tevredenheid te kennen over deze keurige inrichting. Tegen 6 uur keerde de hoogo gast naar de residentie terug, daarbij door den burgemeester uitgeleide gedaan tot aan de grens der gemeente. Brandwaarborg Maatschappij. Vrij dagavond had in de Pancratiuszaal alhier de gewone jaarlijksche ledenvergadering plaats van de vereeniging Onderlinge Brandwaarborg Maatschappij St. Panera- tius voor Roelofarendsveen en Omstre ken. Wegens ziekte van den voorzitter den heer Vergeer, werd de vergadering gepresideerd door den 2den voorzitter, den heer J. Bakker, die de aanwezigen een hartelijk woord van welkom toeriep, daar bij den wensch uitsprekende, dat de voor zitter spoedig geehel zal mogen herstel len, opdat hij de volgende vergadering weer zal mogen leiden. De secretaris las hierna de notulen voor, welke onveranderd werden vastgesteld. Vervolgens werd re kening en verantwoording gedaan van het beheer over liet afgeloopen jaar, met ver slag van den toestand der vereeniging. In het afgeloopen jaar mocht de vereeniging zich weder in een gestadige vooruitgung verheugen. 20 nieuwe leden werden inge schreven en 5 werden er afgeschreven we gens overlijden en vertrek. Het aantal le den op 31 December 192S bedroeg 541, Aan nieuwe verzekeringen werd het afge loopen jaar ingeschreven voor een bedrag ad 88.530. De exploitatierekening gaf een winst te zien groot 3495.04, welk be drag op de reserve werd geboekt. Uit de balans bleek dat het kapitaal op 1 Jan. 1929 bedroeg ƒ35.004.54. Rekening en ba lans waren nagezien en goedgekeurd door den accountant den heer H. H. Verhuist uit Leiden. Een woord van dank werd ge bracht aan den heer S. van Ruiten, se cretaris-penningmeester voor zijn accu raat beheer. De heeren J. Bakker, J. v. d. Geer Jzn. en S. van Ruiten die periodiek moesten aftreden werden bij acclamatie herkozen en namen de herbenoeming on der dank aan. Bij punt mededeeling werd nogmaals onder de aandacht der verze- kerdeu gebracht toch vooral voorzichtig le zijn met het plaatsen van klecdingstulr- ken bij de kachel. Meermalen is onvoor zichtigheid oorzaak dat er een kleine brand ontstaat, welke voorkomen had kunnen worden. Dc rondvraag leverde weinig belangrijks op, waarna de verga dering door den voorzitter op de gebrui kelijke wijze werd gesloten. Personalia. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft den weleerw. heer H. van Kan benoemd tot geestelijk adviseur van don R. K. Land- en Tuinbouwbond, van de Midilenstandsvereeniging de Hanze, van den Volksbond, Kruisverbond, Maria- verceniging en de R. K. Sportvereeniging Voor den Bond van groote gezinnen, de Coöperatie en do Naaikrans is kap. Bijl aangesteld. RIJNSBURG. Burgerwacht. In de zaal „Centra!" hield de Burgerwacht haar jaarvergade ring onder leiding van den vice-voorzitter, den heer Adr. don Heijer, die bij de ope ning- herdacht den overleden voorzitter, den heer H. J. Grimbergen. De secr., de lieer C. Haasnoot-, las notulen en jaarver slag. Ook in dit jaarverslag wordt met ge voelvolle woorden gesproken over den overledene .wiens heengaan uit ons midden door alle leden wordt betreurd. Den heer C. v; Delft wordt dank gebracht voor het vele belanglooze werk gedaan voor de Burgerwacht. De penningm., de heer C. Onderwater, bracht financieel rapport uit. De uitgaven bedragen 376.08, de inkom sten 506.48, batig saldo 130.40. De heer J.. Onderwater en L. Driebergen zul len de boeken conlroleeren en daarna rapport uitbrengen. De aftredende be stuursleden, de heeren Adr. den Heijer, C. v. Delft cn C. v. Klaveren, worden herko zen, terwijl in de vacature-Grimbergen werd gekozen de heer F. Heemskerk. De in dit najaar behaalde kruizen en diploma's voor schietvaardigheid werden aan de le den, die hiervoor in aanmerking kwamen, uitgereikt. De gewone oefeningen aan de Rijksschietbanen zullen weer aanvangen op Dinsdag 23 April a.s. Deze oefeningen zullen weer gehouden worden als vorig jaar. terwijl degenen die de hoogste pun ten zullen behalen als bekerschutters zul len in aanmerking komen. Vervolgens werden de prijzen uitgereikt., die behaald waren als hoogste schutters berekend naar het gemiddeld aantal punten gedurende het seizoen. Dit waren in A: F. Heems kerk:, O. v. d. Gugten. G. Vos, C. v. Kla veren, J. Kootselaar, C. Haasnoot. In B: J. v. Kossum. J. v. d. Weijden, A. v. d. Meij, C. v. d. Gugten, J. v. d. Gugten, _J. v. d. Gugten. J. Onderwater. J. Kromhout. In C: O. Zwaan, G. v. d. Meij, A. v. d. Meij en T. v. Delft. Hierna sluiting der vergadering. VOORHOUT. „Herwonnen Levenskracht" Gister avond gaf do tooneelvercenigïng ,Ons Genoegen" een uitvoering voor de kas van „Herwonnen Levenskracht". De weleerw. heer kap. opende dezen avond met een kort welkomstwoord en dankte de aanwe zigen voor hun opkomst. Hiermede doet gij zoowel Herwonnen Levenskracht als het. tooneelgezelschap een genoegen, zeide spr.. omdat de kas van Herwonnen Levens kracht er wel bij vaart en de tooneelver- eeniging eer van haar werk heeft. Spr. deelde nog mede, dat eenige spelers door ziekte verhinderd waren, en dat hiervoor invallers waren, doch hij meende dat dit aan het spel niet zou hinderen. Spreker verwelkomde ten slotte in het bijzonder den zeereerw. heer Pastoor en den Burge meester. Hierna ving men aan met het spelen van het blijspel in 4 bedrijven getiteld „de Bibliothecaris". Dit. tooneelspel werd door de spelers van de nog zoo jonge tooneelvereeniging op voortreffelijke wijze opgevoerd en hun komt dan ook een extra woord van lof toe. Tijdens de pauze sprak de Burgemeester nog een kort woord, waarin hij het doel en de werkkring van Herwonnen Levens kracht uiteenzette, waarna hij nog een woord van lof sprak tot de tooneelspelers. Vervolgens werkte men liet overige ge deelte van het program af waarna een ieder zeer voldaan huiswaarts ging. De zaal van het patronaat was propvol en dit moet ook hedenavond Maandag het geval zijn, want hierdoor helpt men Personalia. Met ingang van l'Mei a.s. is tot onderwijzeres aan de R. J. Jongens school alhier benoemd Mej. J. van Reisen, alhier, zulks ter voorziening in de vaca ture van Mej. Tli. Scklosser. 2-5

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8