VAN^OIJDyfltT C0UPÉyfrh AF,VVErtKl'NG. ZIE!ÏE ETALAGES Ned. Oost-ïndië UIT DE OMGEVING SPORT De hond moest de reis betalen. Zekere 8. te Groningen heeft bij de poli tie aangifte gedaan, dat hij door zijn kost ganger F. A. is opgelicht. Nadat deze kost en inwoning bij hem had genoten zonder te betalen en ook zoo nu en dan eenig geld van hem geleend had en een overjas, begon S., pogingen in het werk te stellen om aan zijn geld te komen. A. had echter geen geld. maar beweerde, dat hij een erfenis van 1000 te goed had, welk be drag hij in Valkenswaard kon beuren. Aangezien A. vandaar niet meer naar Groningen wilde terugkeeren besloot S. met hem naar Valkenswaard te gaan en in het zoete vooruitzicht het hem toeko mende deel van de erfenis daar te ont vangen, betaalde hij zelfs nog de reis voor hen beiden en nam bovendien zijn hond mee, dien A. van hem kocht voor 10 en ook te Valkenswaard zou beta len. Zoo kwamen de twee mannen en de hond in Valkenswaard aan. A. die siga renmaker is, moest een bezoek afleggen in een sigarenfabriek, welk gebouw hij binnenging, zeggende, dat S. maar even moest wachten. Deze wachtte geruimen tijd, werd ongeduldig en ging eens infor- meeren. Het bleek, dat de vroolijke kost ganger, de voordeur der fabriek was inge gaan en de achterdeur uit. S heeft ten slotte zijn hond te Val kenswaard moeten verkoopen om aan geld te komen voor de reis naar Groningen. Naar den kostganger wordt thans gezocht. Nederlandsch advocaat te Brussel aangehouden. De Brusselsche correspondent van de „Msb." seint: De Brusselsche politie heeft Vrijdag op een gemeubeld appartement gearresteerd den Amsterdamschen advocaat uir. R. B., die zich te Amsterdam aan oplichterijen heeft schuldig gemaakt. Hij zal aan de Nederlaiidsche justitie worden uitgele verd. Inval door de politie. Donderdagavond heeft dc politie te Heerlen een inval gedaan in het café „de Tunnel', aldaar, gehouden door den Hon gaar J. L. Het aanwezige gezelschap dames en heeren met den caféhouder werd door de politie naar het hoofdbureau van politie meegenomen. Het bleek daar, dat een der vrouwen niet in het bezit was van de vereischte pa pieren, zoodat ze over de grens zal wor den gezet. De andere dames werden op vrije voeten gesteld. De Hongaar blijft in arrest. Heidebrand. Op de Kemperhcide is een hevige brand ontstaan, vermoedelijk door het spelen met vuur door vacantie-houdendo jongens. Dc brandweer van Schaarsbergen rukte met den boschbrandwagen uit, en kon met be- Inilp van een aantal vrijwillige krachten liet snel .voortkruipende vuur tot staan brengen. Er is ongeveer 2000 vierkante me ter heide afgebrand. Belangrijke legaten. Wijlen mr. baron'de Bieborstein Rogalla- Zawadsky, oud-kantonrechter van Sittard, heeft aan de St. Vincentiusvereeniging te Sittard 2000.en aan de parochie Over- hoven en Stadbroek elk 1000.gelega teerd. Een nachtelijk vliegtuig. Gisterenavond om 9 uur, toen voor het rustige duindorp van Kijkduin de nacht reeds was ingetreden werden de late wandelaars verrast door het geronk van een vliegtuig. Al spoedig ontdekte men aan den donkeren hemel in de richting van Hoek van Holland een dubbel licht, dat langs de kust nader kwam en in de richting naar Scheveningen voorbijvloog. Daarna werd van het nachtelijk vliegtuig slechts één licht meer gezien, dat zich snel als een vreemde ster langs het uitspansel bewoog en weldra verdwenen was. Wat voor vliegtuig het is geweest, dat zich nog zoo laat ver buiten onze vlieg velden voortbewoog, kon niet worden na gegaan. „Vad." BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. REEDS 27 DOODEN BIJ DE RAMP IN ROEMENIE. Slecht materiaal de oorzaak? Groote opwinding te Boekarest. Het aantal dooden tengevolge van dc spoorwegramp bij het station Boboc in het district Buceu is thans gestegen tot 27, dat der zwaar gewonden tot 70. Het opruimings- werk ondervindt ten gevolge van den nog steeds voortdurenden sneeuwstorm groote moeilijkheden, zoodat het definitieve aan tal slachtoffers nog niet vast staat. Het station biedt een ontzettenden aan blik. De rails zijn over een lengte van hon derden meters geheel vernield. De lijken der slachtoffers zijn voor het meerendeel afschuwelijk verminkt, zoodat de identifi catie groote moeilijkheid oplevert. Tot dusver is dan ook slechts van acht perso nen de identiteit vastgesteld. Voorts blijkt, dat in do duisternis tal van slachtoffers beroofd zijn, zoodat hun papieren verdwe nen waren. De lijken zijn voorloopig in een graaupakhuis bij het station geborgen. De wisselwachter en de stationsbeambtc van Boboc, die na de ramp gevlucht waren, zijn inmiddels teruggekeerd en hebben zich bij dc autoriteiten aangemeld. Zij verkla ren, dat er geen sprake was van een vor keerden wisselstand, doch dat het ongeluk moet worden toegeschreven aan het slechte materiaal. Te Boekarest heeft het gebeurde groote opwinding veroorzaakt-, vooral daar deze ramp zoo spoedig volgt op het ernstige on geluk bij Temesvar. Het publiek verdringt INGEZONDEN MEDEDEELING. /vold|en\an de hoogste mschen KOREVAARSTR. 12374 zich voor de tijdingborden der dagbladbu- reaux ten einde bijzonderheden omtrent de ramp te vernemen. De mees-te bladen ver schenen met extra edities, welke onmiddel lijk uitverkocht waren. BRAND IN EEN JAPANSCHEN TREIN. 9 dooden, 21 gewonden. In de nabijheid van het station van Fousan in Korea is in den D-trein brand ontstaan. Vier slaapwagens werden een prooi der vlammen. Voorzoover kon wor den vastgesteld, zijn bij de ramp negen personen om het leven gekomen. Bovendien werden 21 personen gewond. Muur te Plymouth ingestort. V ij f werklieden gedood. Terwijl arbeiders te Plymouth bezig wa ren een geul to graven, is een muur inge stort, waardoor vijf werklieden werden gedood en twee gewond. Granaat bij Verdun ontploft. Onder een door student en aangelegd vuur. Studenten uit Noord-Frankrijk, die zich op reis bevonden, hadden een vuur aan gelegd op het plateau van Douomont. Dooi de hitte ontplofte een granaat, die onder de plaats, waar het vuur was aangelegd, was begraven, waardoor abbé Belle, rector van het groote seminarium te Rijssel en leider van het reisgezelschap, alsmede een student werden gedood. Verscheidene an dere studenten werden gewond, van wie twee ernstig. Britsche doodenlijst Volgens een gepubliceerde statistiek van het Lngelsche ministerie van Binnenland- sche Zaken worden iederen dag op de stra ten en wegen in Engeland gemiddeld 17 personen gedood en 450 gewond. Totaal zijn in het afgeloopen jaar 6138 personen als gevolg van verkeersongevallen overleden, van wie 1237 in Londen; het totaalcijfer geeft een stijging te zien van 809 gevallen in vergelijking met verleden jaar of van meer dan twee per dag. Verder werden to taal niet minder dan 164.838 mannen, vrou wen en kinderen door verkeersongevallen gewond, een srtijging van 16.263. Londen al leen telde 54.461 verkeersongelukken zon der doodelijken afloop. Deze cijfers geven een duidelijker beeld dan welke andere beschrijving van de toe nemende gevaren van het verkeer in En geland. Autobussen en vrachtwagens heb ben 757 doodelijke ongevallen veroorzaakt, of 144 meer clan een jaar geleden. Pestratten in Italiaansch schip te Huil. Bemanning geïsoleerd. Aan boord van het uit Rosario te Huil binnengeloopen Italiaansche s.s. „Tirrene" zijn twee pestratten ontdekt. De beman ning, in totaal 30 personen, zijn in een zie kenhuis aan wal gcisoleerd. Rooversinval in Kenya. Dertig inboorlingen gedood. Aan de Noordgrens van Kenya hadden de leden van een Abessiiuschen stam twee maal een gewaagden inval in het gebied der kolonie gedaan. De eerste inval was gericht tegen de nederzetting van de Tur- kana's, van wie er twee werclen gedood, waarna de roovers zich met alle bezittin gen der overvallenen uit de voeten maakten. Den volgenden dag kwamen de indringers in grooter getale terug, waarbij zij een. 40 K.M. landinwaarts gelegen nederzetting plunderden en 28 Turkar.a's doodden. De roovers werden echter achtervolgd door Engelscho inlandersdetachementen, die er in slaagden zeven Abessiniërs neer te leggen. Dc bandieten maakten zich toen onder achterlating van hun geheclen buit uit de voeten. Een slang in een vliegmachine. Kort na het opstijgen werd in een vliegmachine te Brisbane een giftige slang ontdekt. De ecnige passagier aan boord trachtte de slang met zijn fototoestel te dooden, doch dit viol overboord. De passa gier klom toen in doodsahgst boven op zijn zitplaats en trachtte de opmerkzaam heid van den piloot op zijn hachelijke positie te vestigen. Toen ook dit niet het gewenschte gevolg had probeerde dc wan hopige op den vleugel der machine te klimmen. Eerst toen bespeurde de vlieger onraad en daalde hij snel op het vliegveld, vanwaar hij opgestegen was. Dc slang werd ten slotte overmeesterd. Concurrentie van de bussen. De 24 K.M. lange spoorweg van Gar- stang naar Knott End bij Fleetwood zal het vervoer van passagiers staken, omclat hij de concurrentie met de bussen niet meer kan volhouden. Hij loopt door een streek waar veel landbouw is. Do laatste drie jaar zijn er vele nieuwe buslijnen in dit district opgericht, die voor snel en goedkoop vervoer zorgden. Dientengevolge maakto nauwelijks iemancl meer van do passagierstreinen gebruik. Alleen in het zomerseizoen was er eenig vertier, dank zij den bezoekers van Blackpool. De spoorweg zal na de staking van den passagiersdiensb nog slechts goederen, voornamelijk zout uit naburige mijnen en landbouwvoortbrengselen, vervoeren. Levende kalenders. Strenger dan in andere landen oefent koningin mode haar. heerschappij uit over do vrouwen van Siam. Een Siameesche dame uit de hoogere kringen, die zich iets aan haar toilet laat gelegen liggen mag nooit tweemaal per week in het zelfde kleed verschijnen. Zondags schrijft, de mode haar een rood kleed voor met robijnen versierd. Maan dags kan ze zich slechts laten zien in een met zilverdraad doorweven kleed. Dins dag moet 'n elegante Siameesche 'n vuur rood kleed aantrekken met gassende ko ralen-versiering. Woensdag mag een voor name dame alleen een groen kleed dragen; smaragden zijn daarbij de voorgeschreven juweelen. Donderdags mag zij een bont kleed uitkiezen. Vrijdags is het hemelsch- blauwe kleed aan de beurt met briljanten; Zaterdag is 't mode-voorschrift donker blauw met saphieren. Men ziet, dat de mode in Siam nog al duur uitgevallen is; doch hier staat tegen over dat iedere deftige Siamees aanstonds weet, als zijn vrouw beneden komt, wel ken dag de kalender aanwijst. Zware brand in district Fort de Koek, Een schade van ongeveer veertig mille. Aneta seint uit Padang: In de negari Soengei Landir, in het district Fort de Koek, zijn 21 woonhuizen, negen rijst schuren en twee warongs afgebrand. De schade wordt geraamd op f40.000.—. INGEZONDEN MEDEDEEL'NG. stoeien en ravotten gr4.„, vallen en bezeefen zicJ dan ook dikwijls. Zorg dalrom a/iycl in huis voor een doos Doos 30 cent 'imoL LETTEREN EN KUNST W. N. v. Vliet, t Te 's-Gravenhage is gisteren overleden zestig jaar oud, de architect W. N. van Vliet. De heer van Vliet werkte gedurende 31 jaren samen met den architect dr. H. P. Berlage. Zijn laatste werk, waarvan hij uitvoerend architect is geweest, was het gebouw van „De Nederlanden van 1845". Zelf bouwde hij nog verschillende andere werken, waaronder een comolex woningen voor de bouwvereeniging „Eigfcn Hulp" te Amsterdam. De thans ontslapene was van 1907 tot 1914 bestuurslid van Architectura et Ami- cit-ia te Amsterdam. De teraardebestelling zal Maandag a.s. op Nieuw Eik en Duinen geschieden. SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. Verplichte aansluiting waterlei ding Nieuw tarief straatverlich ting Verbetering van de Mot- tiger-vaart. De Raad dezer gemeente vergaderde gis terenavond te 7 uur. Voorzitter: burge meester Gouverneur. Afwezig de lieer A. Warnaar, wnd. secretaris de heer W. Pot man. Medegedeeld werd, dat het Rijk in het tekort, van de 4 woningen aan de Rusthof f- laan 274.35 bijdraagt. Ged. Staten deelen mede, dat zij hebben goedgekeurd het Raadsbesluit om langs rechterlijken weg het achterstallige school geld van naburige gemeenten op te eischen. De School niet den Bijbel vroeg voor uit breiding der leermiddelen ter invoering van het 7e leerjaar een bedrag uit de ge- nieentekas van 210. Aan den tuinbouwwintereursus word we derom een subsidie verleend van 150. De cursus is door 56 leerlingen (2 uit 'Voor hout en 6 uit Lisse) bezocht. Op een vraag van den heer Breda antwoordde de voorz. dat andere gemeenten niet bereid waren gevonden een bijdrage in dezen cursus te verleenen. De heer v. d. Geest stelde voor, dat alleen personen in dienst bij de Sas- senheimsche bloemisten van dezen cursus kunnen gebruik maken. De heer v. Zonne veld zeide, dat het 't beste was, dat B. en W. zich over deze zaak in verbinding stel len met do Alg. Vereeu. v. Bloembollen cultuur, van wie deze cursus uitgaat. De heer Verkleij achtte het ook beter, dat al leen ingezetenen van den cursus gebruik maken, maar hot bedrag is niet de moeite waard. Van de Posterijen was bericht ingeko men, dal van Rijkswege de telefoon tot 10.30 uur zal worden opengesteld, wat be- teekent, dat slechts 85 pet. van de kosten i der nachtopenstelling op rekening der ge meente komen. De gemeenten Voorhout en Noordwijkerhout hebben een evenredige bijdrage in de kosten toegekend. Een nieuwe tariefregeling werd goedge keurd voor de straatverlichting, welke een voordeel beteekent van 1271.84 per jaar. Medegedeeld werd, dat het aanbrengen der beschoeiing voor de zweminrichting is opgedragen aan den op een na laatsten in schrijver. Van J. Bette en D. Boekee was een aan vrage ingekomen voor het stichten van een landarbeidersplaatsje, die ieder een voor schot vragen van 3600.— Do terreinen zijn gelegen aan den Menneweg. Goedge keurd. Van het bestuur der R. K. Meisjesschool was een aanvrage ingekomen voor een overdekte speelplaats. Ongeveer 90 kinde- ren moeten wegens den verren afstand „overblijven" en kunnen dit, met het oog op de noodige luchtverversching, niet goed in de schoollokalen zelf doen. De kosten be dragen 1200.Goedgekeurd. De bouwverordening, stellen B. en W. voor, aan te vullen met een bepaling tot verplichte aansluiting aan waterleiding en rioleering en een welstandsbepaling. De laatste bepaling geldt voornamelijk om de enkele boomen, die de gemeente nog rijk is, te sparen. De heer Bisschops suste verontruste raadsleden met de uiteenzetting, dat .le Schoonheidscommissie niet oppermachtig is en alleen adviezen kan geven. De aanvullende bepalingen betreffende aansluiting waterleiding, rioleering en wel stand werden goedgekeurd. Bovendien werd een bepaling ingelascht, dat B. en W. kun nen bevelen een closet met waterspoeling in de huizen aan te brengen. In plaats van v. d. Meer werd met alg. st. tot gemeente-arbeider benoemd de heer P. Staring. De woningbouwvereeniging „Vooruit gang" heeft haar balans, winst- en verlies rekening ingezonden, welke bij de leden zal circuleeren. B. en W. verzochten machtiging tot ver koop over te gaan van het terrein, vrijge komen door afbraak van de boerderij aan de Iverklaan. De heer v. Breda wilde de naastgelegen Fröbelschool tegelijkertijd aankoopen, dan kriigt men daar één stuk gemeentegrond. De voorzitter heeft daartegen geen be zwaar, indien tegen een schappelijke koop prijs, maar direct noodig is het niet. De lieer v. Breda antwoordt, dat het mogelijk is, dat de Fröbelschool het terrein aan een ander verkoopt, en wat zal er dan komen. Weth. Warnaar had geen bezwaar, dat de gemeente eens prijsopgaaf aan het schoolbestuur aanvraagt. De heer Speelman zeide, dat het hem beter voorkwam, dat het schoolbestuur naar de gemeente kwam. De gemeente heeft de grond niet nocdig. B. en W. zullen afwachten. De voorz. vroeg vervolgens, op welken prijs de Raad de thans opengekomen grond moet worden gesteld. B. en W. hadden ge dacht 4 per M2. en 2.50 per M2. voor de sloot. De heer Zonneveld drong aan, dat er geen winkel komt. De voorz. was het daarmede eens. Verschillende leden vonden den prijs te laag. De voorz. wee-s er echter op, dat vlak naast het terrein een huis zeer ver vooruit is gebouwd. B. en W. hebben reeds een aanvrage voor een stuk grond ter grootte van 12 M2. van B. v. Leeuwen, vrachtrijder, om te bouwen een huis met garage. De heer Speelman zeide, dat de prijs veel te laag is; bollengrond, veraf ge legen, brengt ook 4 op. Het voorstel van B. en W., in stemming gebracht werd aangenomen met 64 stem men. Tegen stemden de heeren Speelman, v. Zonneveld, v. Breda en v. d. Voet. Weth. Warnaar stelde voor om het tweede perceel, tegen de Fröbelschool aan, te verkoopen voor 5.(De voorz. had de stille gedachte er een woning te bou wen voor den parkwachter). Het voorstel-Warnaar kwam niet in stemming. B. en W. verzochten machtiging tot ver huring der 5 nieuwe woningen aan den Menneweg. De heer Verkley vroeg, hoeveel de kos ten zijn en hceveel is er noodig om ze rendabel te maken. Weth. Warnaar zeide, dat men er reekning mee moet houden, dat de huizen betrokken moeten worden om bewoners van onbewoonbaar verklaar de woningen. Het zal de gemeente wel een offertje kosten. De heer Speelman heeft de opmerking hooren maken, dat er bewoners van „Bij ennest" zijn, die wel beter kunnen wonfcn maar niet willen. Voor die hoeft de ge meente geen offer te brengen. Weth. Bader was het daarmede volko men eens; daarom is 't beter B. en W. te machtigen tot verhuring over te gaan. De heer Bisschops wil een vaste huur prijs bepalen en laat de gemeente dan „bij spijkeren" voor degenen die inderdaad on machtig zijn de huur te betalen. Weth. Bader achtte het beter naar om standigheden te handelen. De heer v. Zonneveld was de meening van den heer Bisschops toegedaan. Besloten werd do bespreking tot later datum uit te stellen. Het grasgewas op „Sporthoff" zal door B. en W. verpacht worden. De heer Schra- ma achtte het noodig, dat het terrein meermalen in het seizoen gemaaid wordt. De heer v. d. Geest deelde mede, dat het terrein eerst in September in gebruik kan worden genomen. B. en W. zullen met de opmerking van den heer Schrama reke ning houden. Er is een bod van 100. Bij de rondvraag wees de heer Speel man nogmaals op de wetering, genaamd de Mottiger-vaart. Er moet wat gedaan worden; de vaart, moet breeder en dieper worden. Spr, stelde voor, dat de gemeente 50 pet- bijdi-aagt in de kosten en de inge landen en belanghebbenden eveneens, dan kan verbetering plaats hebben. Het is een drukke verbindingsvaart, maar kleine schuiten kunnen er bijna niet meer door. Een commissie zou kunnen worden ge vormd uit B. en W. en belanghebbenden. Maar de eenige oplossing is, dat B. en W. met onderhandelingen beginnen. Weth. Bader vond het juister, dat eerst belanghebbenden eens bij elkaar kwamen, en dan het gemeentebestuur vroegen, hoe veel het er voor over heeft. Spr. acht het wel een gemeente-belang. Weth. Warnaar was het met deze rede neering volkomen eens. De voorz. zegt, dat er al vier jaar over gepraat is; de gemeente lieeft er niets in te zeggen. De heer v. d. Geest achtte het geen ge meentebelang; het is een aangelegenheid alleen voor negenen, die daar tuinen heb ben. De heer Speelman zeide, dat niet belang hebbenden, maar de schippers (die niets kunnen bijdragen) geklaagd hebben. De heer v. Breda voelt niets voor ver breeding wel voor verdieping. Het is ook Voorhout's belang. Een onderzoek is inge steld en toen bleek, dat de gemeente er met de vingers af moet blijven. De heer v. Zonneveld was het geheel met den heer Bader eens, dat het initiatief van de belanghebbenden moet uitgaan. Als die menschen niet toonen royaal voor den dag te komen, dan hoeft de gemeente er niet aan te beginnen. De heer v. d. Voet meent, dat belang hebbenden zich ook tot Voorhout moeten v.enden. Weth. Bader betwijfelt dit. De heer Speelman zegt, dat Lisse heel vders over de vaartverbetering denkt. Weth. Bader ontkent dit, maar de ge meente kan t "-eh geen 50 pet. gaan toezeg gen van een bedrag, dat onbekend is! Nadat verschillende heeren het woord hadden gevoerd, waaruit bleek, dat de Raad niet onsympathiek tegenover verdie ping (maar niet verbreeding) staat, werd besloten voorstellen van belanghebbenden af te wachten. De heer Speelman zegt, dat er een adres aan B. en W. is gezonden over de last, on dervonden van roet. Hoe denkt de Raad daarover? (Het betreft de schoorsteen der bakkerij. Stelma). De voorz. antwoordt, dat dit in den Raad niet thuis hoort. De plaatselijke wetgever zou hier treden in wat de rijksgever zich tot taak en zorg heeft gesteld. De zaak is bovendien in onderzoek bij B. en W. De heer v. Breda wil de gezondheidscom missie erop attent maken. De heer Speelman zegt, dat het er zoo mee gesteld is, dat men de ramen in de omgeving van bedoelde schoorsteen niet kan openzetten. De voorz. betoogt, dat deze zaak bij B. en W. meermalen ter sprake is geweest. De heer Speelman gelooft, dat als ander brandmateriaal wordt gestookt, de zaak opgelost is. De heer v. Zonneveld vroeg, of het niet mogelijk was een verordening te maken, dat zeker soort brandstof in de kom der gemeente niet gestookt mag worden. Dit is in Amerika het geval. De voorz. besluit de discussie met te zeggen, dat B. en W. diligent blijven. De heer Schrama wees op de diepgele gen rioolkolken in den straatweg, kunnen die niet wat opgehaald worden. De voorz. zeide overweging toe. De heer v. Breda zeide, dat het alge meen de gewoonte is, dat werkgevers liet loon op feestdagen doorbetalen. Dit schijnt met de werknemers in de gemeente (de werkloozen) op 2en Paasohdag niet het ge val te zijn geweest. B. en W. zullen deze zaak bekijken. De heer v. d. Geest vroeg, of het hek voor het verloflokaaltje op den hoek van den Gouverneurlaan juist is geplaatst; het staat op het wandelpad. De voorz. zal een onderzoek instellen. De Raad ging vervolgens in geheime zit ting. WOUBRUGGE. Geboren: Theodorus Jacobus, zoon van W. Hoogerrboom en M. van der We reld. Gerarda Wilhelmina, dochter van W. van der Meer en H. M. Zandvliet. Ondertrouwd: C. J. Borst, jm. 30 jaar en C. J. van der Meer, jd. 37 j. DIOC. HAARL BOND. R.-K. D. 0. S. Zondag a.s. komen beide elftallen in het strijdperk. Het eerste elftal speelt te 2.30 uur op het D.V.O.-terrein tegen een sterken tegenstander, n.l. S.J.C., dus het belooft een spannenden strijd te worden, welke daarom zoker een kijkje ten volle waard zal zijn. D.O.S. II moet naar Hillegom om <%-var te 2.30 Concordia t te bekampen. Z i gt er voor dat de puntjes thuis komen re serves. We zullen hopen, dat het weer mede werkt en het een succesdag voor D.O.S. mag zijn 1 ATHLETIEK. R.-K. Athletiek en Sportvereeniging „Rood-Wit". P r o g i' a mm a Zondag 7 April. Juniores en Seniores om 2 uur op het terrein. Wandelaars voor de 4-daagsche om 2 uur op het terrein. Wedstrijd 5000 M. liardloopen, om het club-kampioenschap en voor den G. P. Wisselbeker, alleen voor seniores. Start pl.m. 3 uur. Wegens het slechte weer is de 3e groop- wancleling uitgesteld tot nadere aankon diging. Nieuwe wereldrecords in Amerika. Te Boston heeft -rnej. Jean Chiley met een sprong van 1.604 meter een nieuwe we reldrecord hoogspringen voor dames ge maakt. Het oude stond met 1.59 meter op naam van Ethel Gathcrwood (Canada). Voorts heeft mej. Rena Mac Donald eveneens te Boston een nieuw wereldre cord kogelstooten gemaakt. Zo bracht het record op 12.01 meter. Het oude re cord stond met 11 96 meter op naam van mej. Heublein (Duitschland).

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6