hah BE El O ZIE DE ETALAGES SPORT LUCHTVAART UIT DE RIJNSTREEK INGEZONDEN MEDEDEELING. KOREVAARSTRAAT Gestrafte snoeverij. De politie te Sappemeer hoorde den 29- jarigen weduwnaar v. d. L. in een cafétje, naar aanleiding van het drama te Groote- gast, erover opsnijden, dat ook hij een re volver had, dien hij desnoods tegen de po litie zou trekken. Bij een later ingesteld onderzoek te zijnen huize kwam werkelijk een revolver met 13 scherpe patronen voor den dag, die in beslag werden genomen. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Motor-ongeluk. Twee dooden. Gisternacht zijn op den weg tusschen Hundsgrün en Rebersreufch twee mannen, die met hun motorfiets voor een vracht auto wilden uitwijken, gevallen en door de vrachtauto, die uit Leipzig kwam, overre den. De mannen waren onmiddellijk dood. Gele koorts in Brazilië. Drie havens besmet verklaard De Argentijnsche gezondheidsdienst heeft de Braziliaansehe havens Pernambuco, Rio de Janeiro en Santos besmot verklaard met gele koorts. Zonder uitzondering moeten alle schepen, die deze havens hebben aan gedaan, zich aan een zesdaagsche quaran taine-onderzoek onderwerpen, vóórdat zij de haven van Buenos Aires mogen binnen- loopen. De Argentijnsche autoriteiten be houden zich het recht voor, dergelijke maatregelen eveneens te treffen ten aan zien van passagiersschepen, welke reizigers uit genoemde havens in volle zee overne men. Hoog sterftecijfer in Engeland. Als gevolg van de koude. Het sterftecijfer in Engeland voor het loopende jaar tot 23 Maart j.l. toont aan, welk een enorm aantal sterfgevallen door de griepepidemie en door longaandoenin gen gedurende de jongste koudeperiode is veroorzaakt. In de twaalf eerste weken van 1929 bedroeg het aantal sterfgevallen in de groote steden van Engeland en Wa les 104.576, tegen 64.182 in dezelfde periode van het vorige jaar. Hiervan moet een groot gedeelte aan bovengenoemde oorzaken wor den toegeschreven. Keizerschepen uit het meer van Nemi. Het eerste vaartuig aan de oppervlakte. De „Tribune" meldt, dat de ingenieur, die de werkzaamheden leidt van het lichten der Keizerschepen uit het meer van Nemi, aan het Italiaansche ministerie van Open bare Werken heeft bericht, dat het eerste schip reeds aan de oppervlakte van het •water is» verschenen. De boeg is het eerst te voorschijn gekomen. TTij is echter tame lijk beschadigd, terwijl de versierselen er aan ontbreken. Honderden arrestaties. In verband met mass a-s trooper ij en. Het „Berl. Tagobl." bericht over op groote schaal georganiseerde strooperijen in het district Arnsberg. In verband met deze massa-strooperijen heeft de gendar merie een groot aantal huiszoekingen ver richt, meer dan honderd verdachte perso nen gearresteerd en een heel arsenaal van infanteriegeweren, parabellum- en legerre- volvers, vallen, klemmen en munitie in be slag genomen. Meer dan vijftig personen hebben reeds een volledige bekentenis afgelegd. Postzak van de Zeppelin leeggeroofd. Zak zelf bij Weenen gevonden. Op een akker bij een der Oostelijke voor steden van Weenen is gistermorgen een waterdichte, linnen postzak gevonden met een twee meter lang rood-wit-rood lint en een vlaggetje in de zwart-rood-gouden kleu ren met opgeplakt posthoorntje. De post zak was blijkbaar afkomstig van het luchtschip „Graf Zeppelin" en de inhoud was gestolen. Een tuindersvrouw vond ech ter in haar tuin te Simmering een postpak ket., waarin zich een brief van Loewe, den voorzitter van den Duitschen Rijksdag, aan burgemeester Seiz van Weenen bevond. Men onderzoekt thans, of dit pakket uit den postzak van het luchtschip afkom stig is. Het mysterie van Jannowitz. Tal van onopgeloste problemen. Het onderzoek in de zaak met betrek king tot den moord op graaf Eberhard zu StolbergWernigerode heeft tot dusver nog goenerlei licht verspreid. De verschil lende verklaringen blijken steeds meer in strijd met elkaar te zijn. Op het oogen- blik staan de Berlijnsche rechercheurs te genover de volgende, tot dusver nog onop geloste problemen: Waarom heeft graaf Christian eerst na bijna acht dagen bekend, dat hij zijn vader uit onvoorzichtigheid gedood heeft? Waar om heeft hij aanvankelijk gezegd, dat hij om redenen van piëteit jegens zijn vader eerst later een verklaring zou afleggen? W^irom heeft hij toen iemand met naam errstand als dader van den moord aange duid? Het betreft hier een man, met wien de oude graaf op goeden voet stond. Waar om heeft graaf Christian een dag later zich zelf beschuldigd? En, wanneer hij inder daad door zijn onvoorzichtigheid den dood van zijn vader veroorzaakte, waarom heeft hij dat dan niet dadelijk bekend en zoo doende alle sindsdien verspreide geruch ten voorkomen? Het wordt thans bekend, dat er op het landgoed een hypotheek van een half mil- Jioen mark rustte. Niettemin wordt volge houden, dat een faillissement kan worden voorkomen. Eiland Anak Krakatau vaneen gescheurd. Het eiland Anak Krakatau is van Oost naar West gescheurd. Twee breuken zijn zichtbaar. Een derde deel van het eiland is gezakt en de afstortingen nomen gere geld toe. (Anak Krakatau, beteekend „kind van den Krakatau", is het pas ontstane eilandje in de nabijheid van het welbekende Kraka- tuu, dat nog pas is beklommen en onder zocht door den waarncmer-topograaf Pc- trouchewsky). In Rusland is erven riskant. Voor de Moskousche rechtbank is dezer dagen, naar de „Izwestija" meldt, een erfe nis-proces behandeld, in verband met het feit, dat de kinderen van den overleden fabrikant Mensjikof do Sovjet-wetten had den overtreden, volgens welke erfenissen slechts tot een bedrag van 10.000 roebel mo gen worden verdeold. Alles wat boven dit bedrag uitgaat, wordt eigendom van den staat. Mensjikof nu, die vroeger de eigenaar en de laatste jaren van zijn leven de pachter van een fabriek te Moskou was, had veel zonen en dochters en toen him vader over leden was, besloten zij tot verdeeling der erfenis over te gaan, zonder de Sovjet-auto riteiten er in te kennen, daar er anders al heel weinig van de nalatenschap zou overblijver. Zij troffen toen een regeling betreffende de toewijzing van 2000 roebel in baar, 10.000 roebel aan obligaties, 14.000 roebel, dat op een spaarbankboekje stond en twee gouden horloges, waarvan de vol gende Mensjikofs hun deel kregen; Wladi- mir en Alexander, Maria en Ljoebof, Nad- jezjda en Tatjana, Sergei, Serafim en Eudoxia. De arbeiders van de fabriek hadden edi tor den Sovjets laten weten, dat de erfe nis vermoedelijk meer dan 10.000 roebel be droeg, met het gevolg, dat, toen zulks juist bleek te zijn, de geheele Mensjikof-familie voor do rechtbank moest verschijnen. Daar hoorden zij ten eerste, dat als straf voor de wetsovertreding de geheele nalaten schap in beslag zou worden genomen, waar onder ook eenige meubeltjes, die een dei- dochters van het ontvangen geld had ge kocht. Voorts werden de Mensjikofs ver oordeeld tot boeten varieerend van 200'tot 3000 roebel, en aangezien zij tot betalen niet in staat zijn, zal de korte erfenisvreug de volgens de rechterlijke uitspraak wor den gevolgd door een aantal maanden dwangarbeid. VOETBAL. België—Holland op 5 Mei? Iemand, die het weten kan schrijft aan het „Hbld. van Antwerpen". Het. staat nagenoeg vast, dat de wed strijd tegen Holland toch nog dit seizoen zal gespeeld worden. Na den uitleg, gege ven in de Hollandsche Kamer door den eersten minister en de verzoeningswoorden uitgesproken betrekkelijk de Scheldezanlc is de atmosfeer, geschapen door het publi- ceeren van de valsche documenten, wel wat opgeklaard. Het is niet uitgesloten, dat de match België—Holland dan ook reeds op 5 Mei op het Beerschotveld te Antwerpen zou door gaan. De Mitropa-beker. Nu vaststaat, dat Italië de plaats van Zuid-Slavia in de wedstrijden om den Mid- den-Europeescshen beker zal innemen, heeft Zuid-Slavia besloten volgens het zelfde systeem als de wedstrijden om ge noemden beker, wedstrijden tusschen do sterkste clubs van de Balkanstaten te houden, waartoe reeds de noodige stappen zijn gedaan. In de wedstrijden om den Mid- den-Europeeschen beker, die. aan het einde van dit seizoen zullen worden gehouden, zullen thans de volgende clubs uitkomen: Rapid en Austria (Oostenrijk), Ferencvaros en Hunaria (Hongrije), Sparta on Slavia of Victoria (Tsjecho-Slowakije), Torino en Juventus of Bologna (Italië). De onthullingen van Chayriguès. De onthullingen van Qhayriguès over het Fransche amateurisme hebben hier en daar in Fransche voel balkringen wel eeni- go beroering gewekt, doch over heb alge meen beschouwt men de zaak niet nis zoo heel erg. Enkele bladen schrijven ten min ste, dat het hier alleen gaat over wat al te hoogo declaraties. Men beweert, dat dit geen professionalisme doch slechts niet- amateurisme is. Bovendien, zoo voegt men daaraan toe, in het buitenland is het pre cies hetzelfde. Zoo krijgen do spelers van het Italiaansche elftal, hoewel heb geen officieele beroepsspelers zijn, van den Ita liaan sch en Voetbalbond voor eiken wed strijd 1500 lire. Merkwaardig is de opmerking in l'Echo des Sports, dat de krachtigste strijders voor heb amateurisme de voorkeur geven aan den tegenwoordigen toestand, boven een officieele regeling van het geven van vergoedingen aan spelers. In oen recapitulatie van hetgeen hij aan voetbal verdiende zegt Cihayriguèes, dat hij vóór den oorlog gemiddeld frs. 10.000 ontving. Na den oorlog kreeg hij eerst 16.800 francs per jaar met ongeveer 12.000 frs. premies. Te beginnen met 1922 kreeg hij van den Parijschen V. B. en van den Franschen V. B. in den vorm van premies per wedstrijd of van psendo-onkosten-nota's ongeveer 15.000 frs. per jaar boven liet be drag, dat hij van zijn club kreeg. Na den oorlog kreeg hij derhalve onge%-eer 45.000 frs. per jaar uitsluitend voor voetbal. LAWNTENNIS. De internationale kampioenschappen in Noordwijk. Naast, onze nationale kampioenschappen worden sinds 1925 weer de internationale kampioenschappen van Nederland ver speeld. Tot verleden jaar hadden deze niet veel succes. De deelneming uit het buiten land bepaalde zich tot een enkelen vreem deling, die er niet in slaagde den titel te veroveren. Verleden jaar waren dc internationale kampioenschappen officieel erkend door de Federatie, liet geen mogelijk maakte, dat de N. L. T. B. de spelers uit de verschil lende landen als gasten beschouwde, en dat do bonden dier landen de spelers officieel afvaardigde oftewel reiskosten kon vergoe den. Dat dit veel invloed heeft op de deel neming ligt voor de hand en bleek ook: niet minder dan zestien naties waren vcr- t egu woord igd. Hoewel dit jaar de kampiooenschappen niet officieel erkend zijn en dus de spelers 'niet geheel als gasten kunnen worden be schouwd, zal er toch alle moeite gedaan worden om de internationale kampioen schappen een tournooi van beteekenis te doen zijn. Dc Noordwijkscho Sportvcreeni- ging heeft den N. L. T. B. om do organisa tie der wedstrijden op haar terrein ver zocht, hetgeen is toegestaan voor de week van 916 Juni. Reeds zijn aan tal van bui- tenlandsehe spelers en bonden uitnoodi- gingen verzonden. Op het toch reeds groote en aantrekke lijke terrein van Noordwijk (geen onzer groote terreinen is zoo schilderachtig gele gen tusschen de duinen, met natuurlijke tribunes) worden verschillende verbeterin gen aangebracht. De toegangen naar de verschillende rangen worden belangrijk verbeterd, voor het terras komen nieuwe zitplaatsen in tribune-orde, enz. De exploitatie van hetclubhuis wordt eveneens belangrijk gewijzigd. Dezo komt geheel in eigen handen, waarmee het pu bliek ongetwijfeld gebaat zal zijn! Helen Wills naar Europa. Helen Wills en Edith Cross vertrekken medio April naar Europa om aan .verschil lende kampioenschappen deel te nemen. Heb Amerikaansohe Davis bekerteam zal, indien het te Montreal wint 5 Juni naar Europa vertrekken. „Hbld." ZWEMMEN. Een wereldrecord verbeterd. Walter Laufer heeft te Chicago hot we reldrecord over 300 meter dat op naam staat van Weiszmuller verbeterd in 3 min. 8.4 (oud record 3.12.4). ROEIEN. Damesstudenten roeivereeniging „De Vliet". Op uitnoodiging van het bestuur van de Societé Nautique d'Enghien zal een ploeg van de Leidsche vrouwelijke studenten- roeivereeniging „De Vliet" uitkomen in een stijl- en snelheidswedstrijd tegen een Fransche nationale ploeg. Deze wedstrij den zullen verroeid worden op Zondag 26 Mei te Enghien-les-Bains. De heer Creutz- berg, van Njord, zal zich met het coachen van de Ylietploeg belasten. WANDELEN. Wandeltocht 35 K.M. De Ned. Wandel-Organisatie houdt, ge lijk reeds werd vermeld, op 2en Paaschdag weer een wandeltocht over 35 K.M. De tocht gaat over den Deyl, Voorscho len, Veur, Lcidschondam, Delft en dan naar Den Haag terug. Ook voor dezen tocht wordt een diplo ma beschikbaar gesteld. WIELRENNEN. Zesdaagsche wedstrijden. Tot dusver zijn in dit seizoen 20 zes daagsche wedstrijden gehouden, wat meer is dan in eenig ander* jaar. Er wordt nu nog een wedstrijd in Chicago gehouden en daarmede is het seizoen gesloten. De 20 wedstrijden werden als volgt, ge wonnen: Chicago: van KempenRoddack, Keulen: RauschHürtgen; Frankfurt: RiegerRichli; Nizza: WambstLaque- haye;* Brussel: GorisHasendonck; Leip zig: GöbelRichli; Stuttgart: Linari Richli; Breslau: RiogerRichli; St. Etien- ne: MoutonPayrode; Chicago: Dülberg Giorgetti; Detroit: DülbergWalbhour Jr.; Chicago: DülbergWalthour Jr.; Nieuw- York: Fred SpencesGiorgetti; Milaan: GiardengoLinari; Berlijn: DülbergPe tri; New-York: GrimmLandsFrank furt: Nieger—Tietz; New-York: Giorget- ti-Debaets; Dortmund: GöbelDin ale, en ParijsR aynaudDay en. Amerika is blijkbaar voor de renners het voordeeligst. Zoo kregen Georgetti en De- baets voor hun overwinning 25.000 be halve natuurlijk de talrijke extra premies. In totaal werd aan de renners bij dien wed strijd 250.000 aan salaris uitbetaald. Uit het bovenstaande lijstje blijkt dat de Zwitser Richli en de Duitscher Dülberg, ieder met. vier overwinningen, aan het hoofd gaan. Moeskops slaat Michard. Merkwaardig is het, dat in vrijwel alle Fransche bladen Maandag werd medege deeld, dat bij een wedstrijd in Amiens Mi chard van Moeskops had gewonnen, zelfs de Duitsche bladen deden deze mededee- ling. Het blijkt evenwel, dat Moeskops de overwinning heeft behaald. In een match tusschen beide renners werd de eerste manche gewonnen door Moeskops, de twee de door Michard, doch de. beslissing bracht een overwinning voor Moeskops met zeer gering verschil. AUTOMOBILISME. Nieuwe records. De Engelsche automobilist Kaye Lon heeft de volgende snelheidsrecords verbe terd: 5 mijl met een gemiddelde uursnel- lieid van 130.28; tien mijl met 130.06 en 50 kilometer met 123.32. Vooral het laatste re cord is fraai. PAARDENSPORT. Jachtrit te Wassenaar. Vanwege de afdeeling Den Haag der K. N. J. V. wordt op Zaterdag 6 April in de duinen en weilanden tusschen den Wasse- naarschen Slag, Katwijk en Den Deyl ach ter de meute der K. N. J. V. een slipjacht gehouden. De meet is vastgesteld op 2 uur nam. bij Rijksdorp; het eindpunt is de remise der H. T. M. te Wassenaar, op welk punt dit kleurige schouwspel het best te zien zal zijn. Weer een mislukte Kongo-vlucht. Dinsdag zijn twee Antwcrpsche vliegers, beiden oud-strijders, Robert Vandevelde en Aerderi' met een Belgisch R. V. S.-toe- stel, uit Deurne-Antworpen vertrokken, met bestemming naar de Kongo-kolonie. Verscheidene pogingen zijn reeds door Belgische vliegers gedaan om naar de Kongo te vliegen. Maar geluk heeft nien daarbij niet gehad. Sommige vliegers brachten het niet eens tot de Fransche grens. Ook deze nieuwe poging is weer mislukt. Uit Madrid 'wordt gemeld, dat het vlieg tuig, waarmee Vandervelde en Aerden waren opgestegen tengevolge vau_ motor storing gevallen is. Vandervelde is zwaar gewond en Aerden vrij zwaar. Het vlieg tuig is vernield. ALPHEN AAN DEN RIJN. PIET SUYKERLAND 40 JAAR KOSTER. Den Eersten Paaschdag herdenkt de pa rochie Alphen a. d. Rijn het heugelijke feit., dat voor 40 jaren Piet Suykerland als kos ter werd aangesteld. Is dit feit op zich zelf al merkwaardig in onze dagen, waarin zulk een langen diensttijd tot de uitzonderingen begint te belmoren, en zou het daarom al leen al dankbaar moeten herdacht worden, toch ben ik van meening dat hier heel an dere motieven gelden voor de feestviering. Iedere parochiaan van Alphen wil vandaag zijn hulde brengen aan den man, die zulk een ruime plaats in de geschiedenis van Alphen's parochie inneemt en dankbaar wordt deze gelegenheid nu eens te baat genomen om te zeggen, wat hem op 't harte ligt. Hoewel de bescheidenheid van onzen koster zich met kracht zal verzetten tegen alle huldeblijken, zal hij er vandaag nu toch eens niet aan kunnen ontkomen. Daar zal niets aan te doen zijn: de bloemetjes moeten nu eens buiten gezet. En ieder, die onzen koster kent, zal dit alles billijken. 40 Jaren is hij nu de koster geweest en zijn leven is zoo nauw verbon den geweest aan zooveel lief en leed in onze parochie, dat wij ons haar zonder hem haast niet kunnen denken. Als jonge man volgde hij zijn vader op. Doch dit ging niet zonder een groot offer. Een offer echter dat rijke vruchten heeft gedragen. Begaafd met een helder verstand was zijn ideaal in z'n jongensjaren altijd geweest onderwij zer te worden. Doch tijdens zijn studiejaren stierf vader en wijl hij de eenige zoon zij ner bravo moeder was, kon hij geen oogen- blik weerstand bieden, toen Pastoor Koek- hoven z.g. hem vroeg koster te worden. Met bloedend hart moest hij zijn ideaal laten varen om zich nu met hart en ziel in te werken in al wat des kosters is. En dat wilde in clien tijd wat zeggen. De nieuwe kerk was pas gebouwd. De finantiën der kerk daardoor uitgeput. Er moest dus zui nig beheerd worden. Maar Pastoor Koekhoven had bij al zijn groote zorgen den waren man gevonden, wien hij alles en nog wat kon toevertrou wen. Hij wist het: op den trouw van zijn koster kon hij niet alleen huizen, maar zelfs kerken bouwen. Er werd dan ook niets on dernomen of Piet was raadgever en menig maal ook de uitvoerder. En als Piet do zaak op zich nam, dan wist Pastoor wel dat het goed uitkwam. Zijn groote handig heid op alle gebied en zijn helder inzicht hielp hem alle moeilijkheden overwinnen. De kerk moest geschilderd worden.... maar de kosten waren zoo hoog. Piet leer de schilderen en binnen twee jaren was de kerk van boven tot onder gepolychromeerd. Door de vorst waren de voegen uitgevro- ren van den toren. Maandenlang was Piet metselaar. Leien woeien van het dak: Piet was leidekker. Kasten en andere dingen moesten gemaakt: Piet was timmerman. '6 Kruis op den toren was verveloos: Piet kroop er heenmaar de eerste keer luk te hem dat niet. Nog jaren daarna droeg de toren de sporen van zijn roekelooze daad. Toen hij langs de haken met een pot verf om den hals naar boven klauterde, bleef de pot vast zitten tegen den bal on der het kruis en keerde om. Piet moest te rug. Dat is, naar ik meen de eerste keer dat hem iets mislukte, al moet ik er bij vertellen, dat hij de fout onmiddellijk heeft hersteld. Het kruis werd geverfd. Zoo za gen we hem in onze kinderjaren boven en onder den grond. Hij was ook doodgraver en tuinman en keek ook de rioleeringen na enz .enz. Ja, waar zou ik eindigen, indien ik alle ambachten moest opnoemen, die Piet, de koster, vervulde. Zoo ging heel zijn leven op in dienst van de kerk. En nu zoudt ge meenen misschien dat hij na zulke zware dagtaak zich in het vredige huisje, met den schoonen naam van „Paradijs" aan zoeten rust overgaf. Maar dan kent ge den altijd bezigen koster niet. Neen, dan ging hij nog de meeste avonden naar de Pastorie om met Pastoor de boeken bij te werken en vervulde hij het ambt van „kerkmeester". Een beteren secretaris zul len Alphen's kerkmeesters wel nooit heb ben gewenscht. Zoo heb ik in mijn kin derjaren Piet den koster gekend en dab ambt met alles, wat er bij hoort, vervult hij nu al 40 jaren. Wat er veranderde ook in uiterlijke omstandigheden, Piet bleef altijd de bescheiden werker, die zonder vertoon naar buiten in alle eenvoud deed, wat hij meende dat plicht was. Nu heeft hij al den vierden Pastoor tijdens zijn dienstjaren en ik houd er mij van overtuigd, dat geen van al zijn Pastoors ooit zich heeft hoeven te beklagen over zijn koster. Hij genoot steeds de hoogste achting in al dien tijd. En te recht. Want nooit was hem iets te veel en waar ook zijn hulp gevraagd werd, kon men op hem rekenen. Is het wonder, dat na zulk een prachtigen staat van dienst heel do parochie Alphen zich opmaakt om dien man te huldigen? Wat wij als misdienaars reeds deden, dat doen ook alle parochianen, die hem van nabij kennen: zij zien met eerbie dige bewondering op naar dien stillen wer ker, die geen menschenlof zocht, maar in eenvoud zijn plicht deed alleen voor God. Ziedaar het geheim van zijn werkzaam leven. Zijn diepe godsdienstzin, zijn sterk geloof gaf hem de kracht om al die zorgen te dragen. Ja, als ik hem eens bijzonder zou willen karakteriseeren, dan zou ik zeggen: hang hem vandaag nog eerls het schoonste kleed om, dat hij ooit heeft gedragen hij was immers de eerste „Eerbied in Gods Huis". Eerbied voor het heilige. Bij alle feesten moest alles in de puntjes wezen. Hoogachting en eerbied voor de geestelijk heid. Alle oneerbiedigheid tegenover haar in spreken en doen was hem een gruwel. Zoo was hij 40 jaren lang innig verknocht aan kerk en pastorie en een voorbeeld voor allen. Moge de goede God hem nog lange jaren sparen voor onze dierbare parochie, en mogen de gebreken van den ouden dag hem niet beletten nog lang tot zegen en stich ting van ons allen te arbeiden in 's Hoe ren dienst. Aan onzen koster en zijn trouwe Ka, die hem zoovele jaren steunde in zijn vele zor gen, onze hartelijke gelukwenschen en ad muitos amios. E en o ud-misdienaar. Op hol, - In de Raadhuisstraat sloeg gisterenmiddag een paard op hol. Het ge span dat hevig slingerde, werd nabij de Alphensche brug door heb kordaat optreden van enkele personen tot staan gebracht. Schoonmaaktijd. De bedden worden naar buiten gebracht, doch dit kwam een bewoonster der Rijnkade gisteren duur to staan. De jeugd, belust op baldadigheid, had een brandende sigaret op het bed ge worpen dat nu geheel in vlammen opging. Ingekomen: iTozina Los echtgenoote van H. G. Turkenburg, zonder, Zuideinde 10, van Alkemade. J. Nagtegaal en ge zin, bierbottelaar, Hoorn 134, van Haar lem. W. Engelsman en gezin, arbeider. Hoorn 109. van Avereest. G. Booij en gezin, arbeider, Heerenweg 8, van Ter-Aar. K. C. Bommen, veehouderskn.. Raad huisstraat 44, van Rotterdam. H. J. Kleijn en gezin, arbeider, Oost-Kanaalweg 2 van Leimuiden. Marrigje v. d. Voorst, dienstbode, Raadhuisstraat 279, van Bodegraven. Anna Groen in 't Wout, dienstbode, Steekterweg 49, Warmond. Marrigje Kok wed. F. Snoek, zonder, Steekterweg 122, van Oudewater. Th. Bezemer, houtbewerker, Burg. Visserstr. 3 van Leiderdorp. C. Burggraaf, soheepm.kn., Brittenruststraat 17 van Mui den. K. Groen en gezin, veehouderskn., Kortsteekterweg 56, van Schoterland, C. Kroes en gezin, veehouderskn.. Hoorn 111 van Kamperveer. D. Koster en gezin, ar beider, Nieuwesloot 14, van Ter-Aar. V ertrokken: Marijtje van der Sohee, zonder, Kortsteekterweg 27 naar Rijnsburg. B. J. Sackers, timmermans knecht, Hooftstraat 64, naar Dreumel. P. Zevenhoven en gezin, veeh.kn., Oost- Kanaalweg 2, naar Boskoop. J. Tb. Ze venhoven, veeh.kn., Ridderburt 77, naar Boskoop. Jannetje van den Ent, zonder, Julianastraat 52, naar De Bilt. L. Schou ten, zonder, Raadhuisstraat 3, naar Lei den. Hendrika Bosman, zonder. Prins Hendrikstraat 69 naar Gent. Theodora E. Schippers, zonder, Noordeinde 28 naar Reuver. Marrigje P. Kranenburg, zon der, Gnephoek 82 naar Aalsmeer. S. Ruig en gezin, veehouderskn., Hoorn 238, naar Mijdrecht, BODEGRAVEN. Diefstal. Zij, die op 27 Maart 1929 na bij het station Bodegraven drie landmeter- kaarten hebben medegenomen, worden verzocht hiervan ter Secretarie aangifte te doen. Geboren: Gijsberta Hendrika d. van M. Lok en G. H. Groenendijk. Ondertrouwd: O. van der Weide 24 j. en M. W. Arends 23 j. D. van Wens- veen 23 j. en N. Slappendel, 20 j. Getrouwd: G. J. M. van Duuren 24 j. en M. Veenstra 23 j. Overleden: O. de Jong wed. van Joh. Zwart 88 j. Ingekomen: A. Wollinskis, dienst bode van Blexen (Dl.). A. P. J. M. Goijer, winkelbediende van Leiden. K. Liezenga en gezin, landarbeider, van Kol- lumerland. M. van der Panne en gezin, landarbeider van Rietveld. Vertrokken: P. Verweij, landarbei der naar Loosduinen. C. van Essen, huis- ohudster naar Zeist. 2-^3

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8