BINNENLAND EEN RIJKE FAMILIE KERKNIEUWS RECHTZAKEN DERDE BLAD DE LE1DSCHE COURANT. VRUDAG 29 MAART 1929 HUISARBEISWET. De Minister van Arbeid, H. en 1ST. heeft een voorontwerp van een huisarbeidswet aan den Hoogen Baad van Arbeid gezon den met verzoek om advies. Aan het voorontwerp ligt evenals aan de ontwerp-conventie van de tiende en elfde internationale arbeidsconferentie in 1927 en 1928 te Genève gehouden de En- gelsche Trade Boards Act ten grondslag. De grondgedachte daarvan is, dat in een bedrijfstak, waarin de huisarbeiders loo- nen verdienen welke in vergelijking met loonen voor gelijksoortigen arbeid in fa brieken of werkplaatsen abnormaal laag zijn, en hierdoor oorzaak worden van over- matigen arbeid, kinderarbeid, en benadee ling van het gezinsleven, een raad of com missie kan worden ingesteld, waarin ver tegenwoordigers van ondernemers en ar beiders zitting hebben en die tot taak heeft te onderzoeken, of het gewenscht is minimumloonen vast te stellen en bij be vestigende beantwoording van deze vraag zoodanige loonen vast te stellen, dan wel daartoe strekkende voorstellen te doen aan de bevoegde overheid. In een toelichting zette de Minister uit een, dat hier te lande de huisindustrie geen belangrijke plaats meer inneemt. De betrekkelijk gunstige toestand van tegenwoordig in vergelijking met vijftien en meer jaren geleden,levert echter naar 's ministers oordeel geen reden op, om in voering een-er wettelijke regeling betref fende de huisindustrie achterwege te laten en wel ter bestrijding van nog bestaande, ernstige misstanden, alsmede omdat er geen waarborg bestaat dat de verminde ring der huisindustrie niet bij wijziging der conjunctuur voor een vermeerdering zal plaats maken. Het ontwerp stelt als elementen van het begrip huisarbeid op den voorgrond: het verrichten van bepaalde soorten van industrieels werkzaamheden voor een on derneming, doch buiten tob die onderne ming behoorendo ruimten, DE KAMERVERKIEZINGEN. Gekozen verklaarde candidates Uit de indertijd door ons gepubliceerde verzamellijsten van de aanwijzigingen als candidaat voor de Tweede Kamer, door het Partijbestuur vastgesteld, bleek reeds dat voor de kwaliteitszetels 11 candidaten "bij enkele candidaatstelling voor een vaste plaats waren gekozen en wel Mgr. Nolens, prof. Aalberse, Suring, van Vuuren, Kuiper, Jhr. Ruys de Beerenbrouck, mr. van Sokaik, ir. Feber, Lockefeer, dr. Deckers en Fles- kens. Ditzelfde was het geval met de plaats vervangers van Beek (landbouw), Keestra (financiën), Steinraetz (arbeidszaken) en dr. Vriens (koloniën). De heer Kuiper kwam als deskundige voor arbeidszaken, behalve in de groep der groóte steden, in die kwaliteit nog voor op de lijsten Tilburg, groep LeidenDordrecht Friesland—Groningen en Limburg. Naar wij vernemen, heeft, nu de heer Kuiper in de groote stedengroep gekozen verklaard is, het Partijbestuur beslist, dat zijn naam op de andere groepen komt te vervallen. Het gevolg hiervan is, dat nu ook bij enkele candidaatstelling als Ka- xnercandidaat zijn aangewezen de heeren Hermaps (Limburg), Loerakker (groep Lei denDordrechtFrieslandGroningen), en v. d. Meys (Tilburg). En als plaatsvervanger de heeren Maenen (Limburg) en Valken burg (Tilburg). Kiescomité—Kampschöer. Naar wij vernemen, wordt een kiescomité gevormd in de Rijkskieskringen groep Gro ningen—Friesland—Leiden—Dordrecht voor de candidatuur-Kampschöer. Kiescomité Knïgge. Naar wij uit Arnhem vernemen is een kiescomité gevormd ten einde in Gelder land de verkiezing te bevorderen van den heer C. Knigge te Wilnis, als lid der Twee de Kamer der Sta ten-Generaal. Zooals bekend is, kunnen ingevolge het kiesreglement 3927 kiescomité's worden opgericht onder zekere voorwaarden, om de verkiezing van bepaalde candidaten te bevorderen. FEUILLETON .Vrij bewerkt naar het Duitsch door P. G. Hoeks. (Nadruk verboden). 13) „Wat 'n drukte maakt zoo'n ouwe man zei Selma, toen hij weg was. „Ik mag toch wel naar 'n knappen jongen kijken'k Zou wel eens willen zien, wie me dat zon be letten 1" „Je moet je mond houden. Selma. Je mag niet zoo oneerbiedig over je vader spreken". „Zoo, begint u ook al? Een mooie boel hierNu, als u maar weet, dat ik mQ van jullie niet laat behandelen als 'n klein kind Ze stond op en ging ook al nijdig heen, haar moeder achterlatend in een allesbe halve prettige stemming, want zulke woor den uit den mond van haar lievelingsdoch ter had ze allerminst verwacht. Koert bracht, op zijn kamer gekomen, oen uur van vrees el ijken tweestrijd door. Hij schaamde zich over zijn ouders, die zulke hardvochtige en redelooze menschen bleken te zijn en die hij toch moest achten en eerbiedigen als zijn ouders. En kon hij dat, als hij dacht aan den ongelukkigen man, die misschien zwaar gewond te bed lag'? En op eens ontstond bij hem de wenach goed te maken, wat zijn ouders misdreven hadden. Hij zou zijn oom gaan bezoeken om te zien, hoe deze 'fc maakte. Uitkeering aan werkloozen. Voor loonderving op den tweeden Paasehdag. De minister van Binnenlandscbe Zaken en Landbouw heeft bepaald, dat voor loon derving op den tweeden Paasohdag aan de werkloozen, geplaatst bij de centrale werk verschaffingen, 1.50 mag worden uitge keerd. Deze vergoeding mag ook worden verstrekt aan de arbeiders, die ten gevolge van de vorst eerst op Dinsdag 2 April op nieuw zullen worden te werk gesteld. De vergoeding komt ten laste van het werk. Daar waar het gemeentebestuur dit be paalt kan de vergoeding ook worden toege kend aan de werklooze arbeiders die in par ticuliere ontginningen zijn te werk gesteld. Begrafenis em. Pastoor J. L. Wouters. Men meldt uit Vlaardingen aan do „Maasbode" Onder overgrootc belangstelling had Woensdagmiddag alhier de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van den rustend pastoor van deze parochie, den zeereerwaarden heer J. L. Wouters. De besturen van verschillende Katholie ke organisaties, benevens de hoogste klas sen der Katholieke scholen gingen in den rouwstoet mede. De absoute werd verricht door den zeer- eerw; heer rector H. J. M. Peeperkorn, met assistentie van de eerw. heeren kape laans F. Cornet en W. van Leeuwen. Tenslotte dankte de zeereerw. heer J. Maas pastoor te Vlaardingen, namens de familie voor de betoonde belangstelling en werd voor de zielerust van den overledene gebeden. Priesterwijding op 76-jarigen leeftijd. Te Bautzen (Sasen) is door mgr. Schreï- ber tot priester gewijd een voormalig arts, die thans 76 jaar oud is. Hondengeblaf in den nacht. Het O. M. bij de Haagsche rechtbank waargenomen door mr. Enger, heeft gis teren bevestiging gevraagd van een vonnis Van den Haagschen kantonrechter, waar bij L. M. E. S. T. C., zonder beroep te 's-Gravenhage, ter zake van het niet tref fen van maatregelen ter voorkoming van hinderlijk nachtrumoer, veroorzaakt door zijn honden, is veroordeeld tot 6 dagen hechtenis. Men zal zich herinneren, dat deze ver dachte reeds meerdere malen ter zake van zelfde overLredingen van de Haagsche po litieverordening heeft terecht gestaan en deswege aanvankelijk is veroordeeld tot geldboeten, doch bij later herhalingen tot principale hechtenisstraffen. Uitspraak II April a.s. Een auto zonder ruitenwisscher. De Haarlemsche rechtbank heeft de be handeling voortgezet van de zaak tegen jhr. W. F. H. R., te Driebergen, die op 1 December op den Heerenweg te Haarlem als bestuurder van een auto, welke niet voorzien was van een ruitenwisscher, hoe wel het regenachtig weer was, en waarvan de stuurinrichting en de remmen niet in orde waren, zekeren L., die daar met een handwagen reed, heeft aangereden, waar door deze geruimen tijd in een ziekenhuis moest worden verpleegd, terwijl hij thans niet meer in staat is te werken. De deskundige ir. H. E. S. T. had proe ven met de auto genomen en vrij ernstige defecten- geconstateerd. Het O. M. noemde de handelwijze van verd. om met een dergelijke auto te gaan rijden, schandelijk. Omdat er ook wel eenigszins schuld was bij den handwagen bestuurder, wilde hij aan zijn aanvankelijk voornemen om hechtenisstraf te eischen geen gevolg geven; hij vroeg veroordeeling van v'erd. tot een geldboete van 500, subs. 2 maanden hechtenis, met ontzeg ging van het recht een motorrijtuig te be sturen voor den tijd van zes maanden. Mr. F. J. D. Theyse vroeg -ontslag van rechtsvervolging op grond van eenige be zwaren tegen de dagvaarding. Het was wel al laat in den avond en eigenlijk geen geschikte tijd om zieken te bezoeken, maar als zijn oom er slecht aan toe was, zou hij hem dien nacht kunnen oppassen of de familie kunnen bijstaan. Hij zocht de woonplaats van zijn oom op in een adresboek, begaf zich toen oog^nblii-keiijk op w»g en bereil te na een half uur loopens het doel van zijn tocht. Maar toen hij daar stond met zijn hand aan de deurbel om aan te schellen, aarzel de hij even. „Is het wel eerlijk", zoo vroeg hij zich af, „zoo iets te doen aohter den rug van vader en moeder om?" Hij overwon nochtans zijn aarzeling en schelde aam heel zacht, om den zieke niet te doen schrikken. Een meisje van een jaar of achttien deed open en bij 't schijnsel van de gaslantaarn, die aan den overkant van de strand stond en haar licht juist in 't deurgat Het vallen, herkende Koert in haar hetzelfde meisje, dat hij dien middag zoo wanhopig bij zijn oom had zien staan, toen hij door hun rij tuig tegen den grond geslingerd was. „Goedenavond, juffrouw. Ben ik hier te recht bij Koller?" „Jawel, mijnheer, maar hij is ziek* „Dat dacht ik wel en daarom kom ik even vTagen, hoe 't met hem gaat. Mijn naam is Koert Koller." Bij 't hooren van dien naam ging Marie een schrede achteruit. „En komt u heusch vragen, hoe 't- met vader gaat?" vroeg ze oDgeloovig. „Waarom zou ik liegen V' Moeder Koller, een beetje ongerust bij 't hooren van die vreemde mannenstem, deed de deur van 't binnenvertrek open en GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Door een tram gegrepen. Woensdagmiddag wilde de wielrijder v. Rv op de Kruising HezelstraatHoutstraat te Nijmegen tusscben de tram en een vleeschwagen dqorfietsen. Hij werd door de tram gegrepen en onder den wagen ge slingerd. Een rad van den wagen ging over zijn gelaat en hovenschouder, waardoor v. R. een ernstige kaakfractuur en een kneu zing aan de borst kreeg. Hij werd naar het Canisiusziekenhuis vervoerd. Motorrijder tegen een boom gere den en gedood. Op den straatweg tusschen Marsum en Beetgum is Woensdagavond de 22-jarige motorrijder W. Bnwalda van Marsum in volle vaart tegen een boom op den weg ge reden. B. werd met een schedelbreuk op genomen en is korten tijd daarna overle den. Wij vernemen, dat B. met woeste vaart uit de richting Beetgum kwam en juist bij de kromming van den weg de macht over zijn stuur kwijt raakte, met het gevolg, dat hij tegen een boom reed. Doodelijk ongeluk. Toen de 38-jarige landbouwer Goes té Oploo gistermorgen een wagen met var kens vervoerde, sloeg plotseling het paard op hol. De voerman kwam te vallen en ge raakte onder paard en wagen. Zwaar ge wond vond men hem op den weg liggen. Een geneesheer uit St. Anthonius kon slechts den dood constateeren. Een motorboot gezonken. Door den zwaren mist heeft op de Nieu we Maas te Bolnes een ernstige aanvaring plaats gehad. De stuurman van de motor boot van de Wed. Huisman, te Ouderkerk a. d. IJsel, meende het licht op de split sing van Noord en Lek voor zich te heb ben en voer daardoor rechtstreeks op den Zuiderwal aan. Allereerst werd de Belgi sche motorboot „Swift" aangevaren, die drijvende bleef. Daarna voer hij nog op de motorboot „Trio" van de Machinefabriek Bolnes", wclko onmiddellijk zonk. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Aanvaring tussohen sleep en motorboot. Woensdagavond heeft een aanvaring plaats gehad tusschen een sleep en een mo torvrachtboot vlak voor de brug over den Amstel te Amsterdam. De motorboot heeft een der schepen uit de sleep tot zinken gebracht, zoodat het verkeer ter plaatse zeer bemoeilijkt is. Er zijn geen persoon lijke ongevallen voorgevallen. Naar het schijnt is de motorboot door een onveilig signaal gevaren. Goederenwagen uit de rails. Gistermorgen omstreeks half tien is na bij het station Leerdam van een goederen trein een wagen uit de rails geloopen. De wagen sloeg om en versperde het spoor naar Geldermalsen, hetgeen een stagnatie van een kwartier opleverde. Door spoedig omleggen van de rails werd naderhand het personenverkeer onderhouden. Eenige uren later was het verkeer weer normaal. BRANDEN. Heidebrand in het Gooi. Gistermiddag heeft een brand gewoed op de heide achter de Orailoosche Brug op het afgezette terrein van het militaire kamp te Laren, onder de gemeente Hil versum. Er is ongeveer drie H.A. verloren gegaan. Heide- en boschbrand bij Venlo. Gistermiddag tegen 4 uur stond plotse ling bij Venlo een gedeelt-e heide in brand. De felle Zuidoostenwind was oorzaak, dat het vuur zich geweldig uitbreidde, zoodat de brand door den rook spoedig in de stad bemerkt werd. De politie kon met hulp van een 20-tal burgers het vuur niet mees ter worden, weshalve de brandweer met den motorwagen werd opgeroepen, die vroeg: „Wie is daar Marie?" „Er»n iï.imb.eer, die naa- vader komt vra gen. Mag hij even binnenkomen, moe der V' ,£Tawel, kind'.' Toen Koert het vertrek binnengetreden was, bleef hij even staan en keek rond. Hoe arm zag alles er uitMaar toch, hoe kraakzindelijk. Wat klejn en eng, vergele ken met de ruime kamers van het oudei-- lijk huis. Moeder Koller keek hem nieuwsgierig aan, vooral omdat de bezoekers nog geen woord zei. Koert was op dat oogenblik niet in staat om te spreken. Hij liep naar 't ledikant, waarop hïj zijn oom zag lig gen en nam diens hand in de zijne. „Wie is u?" vroeg de zieke met zwakke stem. „Ik ben je neef, Koert Koller. Sinds vanmiddag heb ik nog geen oogenblik rust gehad, omdat ik zag, dat het rijtuig u overreden had. Ik werd hierheen gedre ven om te zien, hoe 't met u gaat en te vragen, of ik misschien iets voor u kan doen." De zieke drukte hem zacht de hand als een bewijs, hoezeer hij die belangstelling op prijs stelde. Snikkend vertelde moeder Koller aan Koert, dat haar man inwendig gekneusd was en veel pijn leed. Terwijl Koert tijdens die mededeeling den zieko goed aankeek, viel hem de ver andering op, die plotseling in zijn toe stand gekomen was. Hij haalde moeilijk adem en begon te ijlen. Hij scheen een aanval van zware koorts te krijgen. „Mag ik eens weten, wie uw dokter is?" spoedig met volle bezetting ter plaatse was. Aangezien geen water in de nabij heid was moest alles worden uitgeslagen met takken en schoppen. Met behulp van een 50-tal burgers was tegen lialf 7 het vuur gebluscht. Ongeveer 3 H.A. bosch en heide gingen in de vlammen op. Op het terrein was de commissaris van politie met vele'agenten aanwezig om de plaats af te zetten om de honderden toeschouwers te gen ongelukken te behoeden. De oorzaak is vermoedelijk het spelen van jongens met lucifers. Grasbrand. Aan de St. Annastraat te Nijmegen is gisteren in de Rozenhof, tuin van den heer G., grasbrand ontstaan. Een oppervlakte van 600 M2. werd door het vuur aangetast. Ook een groot aantal dure sierplanten verbrandde. 7 Valsche munter aangehouden. Hij vervaardigde biljetten van 100. De politie te Eschweiler heeft in zijn woning gearresteerd den fotograaf M. die verdacht wordt Nederlandsche biljetten van 100 gulden en ook Engelscho biljetten te hebben vervaardigd. Materiaal tot vervaardiging der biljetten dienende is in beslag genomen. Het valsche bankpapier is kunstig nagemaakt. Brutale geweldpleging in een winkeltje. Acht-e n-z estigjarige vrouw aangevallen. Gistermorgen om negen uur heeft in het sigarenwinkeltje van de 68-jarige juffrouw Jacobs, gelegen aan de Jacob van Lennop- kado 204 te Amsterdam, een brutale ge weldpleging plaats gehad. Omstreeks den tijd, hierboven genoemd, trad een jong- mensch, wiens leeftijd achteraf geschat wordt op omstreeks 22 jaar, het winkeltje binnen. Hij kocht een doosje sigaretten en verwijderde zich. Ongeveer een kwartier late trad hij ten tweede male het winkeltje binnen, liep regelrecht door naar de al- coof, waar de vrouw, die geheel alleen do zaak drijft, aan het werk was en greep haar bij de keel. Alles speelde zich zeer snel af en de vrouw was zelfs niet in staat om hulp te roepen. Zij zeeg bewusteloos ineen, waarna de dader naar de kast liep, deze openmaakte en daaruit twee doosjes, te zamen inhoudende een bedrag van on geveer veertien gulden, wegnam. Toen de oude vrouw tot bewustzijn kwam, liep zij naar de deur en riep daar om hulp. Buren vernamen wat er gebeurd was en waarschuwden de politie van het bureau Overtoom. De commissaris, de heer D. Dijkstra, nam de vrouw, die inmiddels weer was opgeknapt, een verhoor af. De dader wordt door het slachtoffer be schreven als een kwiek mannetje van 20 a 22-jarigen leeftijd en lichtelijk als heer ge kleed. Inbraak. In het gebouw van de Industrie en Han del Mij. aan de Zuidzijde der Visschersha- ven te IJmüiden is in den nacht van Woensdag op Donderdag ingebroken. Be halve een bedrag aan contanten is ook nog een hoeveelheid goederen ontvreemd. De daders zijn gevat. Na twintig jaren gearresteerd. In het gehucht Kellersberg bij Kerkrad e is gearresteerd een mijnwerker, die 20 ja ren geleden uit een tuchthuis gevlucht was en nog 7 jaren tuchthuisstraf heeft te on dergaan. Gedurende de 20 jaren heeft de man, die uitstekend oppaste, onder een valschen naam geleefd. Bij het ziekenfonds der mijn was gebleken dat twee mijnwer kers denzelfden naam droegen. Daardoor ontstond verdenking. Daar het fonds de zaak niet kon oplossen, werd de rijkspo litie op de hoogte gesteld. Deze deed een langdurig onderzoek. De man droeg tatou- eeringen op een arm, die duidden op den militairen dienst. Later bleek, dat hij vier jaren lang aan den oorlog had deelgeno men, onder den valschen naam,waaronder hij bij zijn compagnie was ingeschreven. Toen hij uit het tuchthuis ontvlucht was, begaf hij zich naar den Elzas, waar hij zich van valsche papieren verzekerde. Se dert 1919 werkte hij in een mijn bij de Hol landse! e grens. De man is naar het tucht huis overgebracht, waaruit hij wist te ont vluchten. Moeder Koller noemde zijn naam. „Weten uw ouders, dat u hier is"? „Neen, maar dat hindert nietWaar woont die dokter? Ik moet hem dadelijk halen. Het is hard noodig". Do dokter kwam en onderzocht opnieuw don zieke. Er moest- ijs gehaald worden. Koert deed het en ging vervolgens naar dc apotheek. Kortom, hij deed alles, wat in zijn macht was om het lot van den zieke te verzachten en de vrouwen te troosten, die verslagen en moedeloos bij 't ledikant zaten. „Ik blijf vannacht hier om u te helpen. U kimt niet alleen met hem blijven". „Maar, wat zullen uw ouders wel den ken, als u niet thuis komt?" „O. die zullen me zelfs niet eens mis sen. U hoeft u daarover dus niet ongerust te maken". Wat Koert in do allereerste plaats trof, was de onderlinge liefde, die hier heerseh- te, een liefde, die zich uitte in droefheid over het- lot van den beminden echtge noot en pleegvader en die doorstraalde in alles, wat zij van hem aan Koert vertelden over zijn opoffering, zijn hulpvaardigheid, zijn moeite om in hun behoeften te voor zien en vooral over zijn goedheid. Tegen den ochtend nam de koorts af. De zieke werd kalmer en viel in slaap. Het gevaar scheen èenigszins geweken en Koert nam daarom afscheid van zijn tante en van Marie onder belofte dienzelfden dag nog eens terug te komen om naar den toestand van zijn oom te vernemen- Zijn weg naar huis voerde laBgs een van de voornaamste hotels van de stad. Juist toen hij er voorbijging, stoof een UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Zaterdag 30 Maart Huizen, 339.8 M. Na 6 uur 1852 M. Uitsluitend K.R.O.-uitzendingen. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtjpc. 12.151.15 Concert door het K.R.O.-Trio. I.152.00 Gramofoonmuziek. 3.00—4.15 Kinderuurtje. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.407.00 KRO. Spr. W. A. H. Smit: Practisohe wenken bij het stoken van cen trale verwarming. 7.007.30 Spr. Rector D. J. de Groot: Ohristus-Koning, zegepralend op den Paasehdag, het ideaal voor alle opvoedings arbeid en jeugdleiding. 7.308.00 Spr.: J. A. Monod do Froidc- villeKatholiek gemeenschapsleven in In- dië. 8.008.20 Spr.: Pator J. v. d. Bergh, M. S. C.: Hoe inlandsche begrippen en gebrui ken benut kunnen worden bij het Gods dienstonderwijs van heidensche volken. 8.20 Concert en declamatieavond. Daarna operafargmenten. Orkest en vocale solisten 9.30 Nieuwsberichten. Hilversum, 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het Avro-Trio. 2.00IDO Aansl. v. h. Theater Tuschinsky 4.005.00 Italiaansche lessen. 5.00—6.00 Fransche lessen. 6.006.45 Concert door het Avro-Trio. 6.457.45 Duitsche lessen. 8.00 VARA Orkest-concert. 10.30 Persberichten. 10.4511.30 Gramofoonmuziek. Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. II.05-11.20 Voor de huisvrouw. 1.20 Carlton Hotel Octet. 2.20 „Samson en Dalila", door do British National Opera Co. 5.00 Concert. Slydel Octet. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6«ï5 Nieusberichteh. 7.00 Muziek. 7.05 Viool- en pianosonaten van Bach. 7.20 Omroepcauserie. Causerie door Mï6S West. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 Concert. 10.5512.20 Dansmuziek. ,3 a d i o - P a r i s", 1744 M. 12.20 Morgenwijding. 1.052.10 Dansmuziek. Jazz Vatel. 4-305.50 Gramofoonmuziek. 7.057.50 Gramofoonmuziek. 8.05 Poppenkast Radio-Paris. 8.5011.10 Concert „Radio-Paris", L a n g e n b e r g, 462 M. 9.35 en 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25—1.50 Orkestconcert. 3.505.20 Concert. Schwickeratsche Ma drigaalver. 7.20 Concert. Z e e s e n, 1649 M. 1.053.50 Lezingen. 3.504.50 Orkestconcert. 4.507.05 Lezingen. 7.05 Paaschljederen. 7.20 Die Stunde des Landes. Felix SchmidtijKwartet. 8.20 Scènes uit Faust. Orkest on Lothar Müthel. Hamburg, 395 M. 10.20 Gramofoonmuziek. 3.50 Moderne Kamermuziek. 4.50 Wenschconcert. 7.20 jVDie grosse Nachrichb", hoorspel van M. Öeorg. 8.5012.20 Paaschconcert door heb Sca-r- pa-orkest. Brussel, 509 M. 5k20 Orkestconcert. 7.05 Pianoconcert. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestc-oncert. 10.3511.20 Dansmuziek. 100 jaar. Vandaag werd de weduwe Gopke Hen driksTjadon te Groningen 100 jaar. Zij is nog zeer kras, beschikt over al haar gees telijke vermogens en wandelt nog geregeld in de stad. troep halfdronken jongelui luidruchtig dc deur uit. Koert wilde vlug doorstappen om elke aanraking met hen te vermijden, toen een van die nachtbrakers hem in 't oog kreeg, met waggelenden gang op heni toetrad en hem met dubbclslaande tong toeschreeuwde: „Enwaarkom jij vandaan?" Het was zijn broer Heino te midden van zijn, adellijke vrienden, die met hom zijn overwinning op dc renbaan gevierd had den. Koert wilde doorloopen, maar Heino greep hem vast. „Kan je me geen antwoord geven?" riep hij. „Ik wil antwoord". „Koller, houd jc gomak en laat dien man loopenl" zeiden een paar uit heb ge zelschap. „Dien man!'t Is mijn broeren ik wil weten.... waar hij is geweest en waar hij zoo laat vandaan komt". „Vraag ik jou, waar jij vandaan komt?" vroeg Koert zoo kalm mogelijk. „Ik wil 't weten. Ue zult het zeggen en gauw ook, anders „Ga op zij en laat me door!" „Spreek of....". „Wat of?" „Of ik zal je behandelen als een ondeu- genden schooljongen". „Durf eene". „Heino, laat hem gaanAls je ruzie met hem maken wilt-, doe 't dan thuisriep Van Meppen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7