Per sJqï van rekening Y 1 h RECHTZAKEN INGEZONDEN MEDEDEELING. J3er slot van rekening gaat het er om of uw nieuw costuum goed zal blijven ip-h.et dragen. Dat kuilt ge f alleen fvervyach- ten vanl een\nak Van tjoede kwaliteit^ zooalsNsKi,eymljorg's j nieuwste; model „l\Jdo", dfct ge om zijn «degelijke ^bewer ingv vlotte coupe en mo<j>ie soefjelj/ stof tott het laatst toe mét groot gepoegeri zhlt dragen. C Costuums model „Lido" in alle prijzen van I9.90 tot 75.- Haarlemmerctraat 143 Logger gestrand. De van de viss-cherij terugkeerende mo- torlogger „Energie" uit Scheveningen is in den afgeloopen nacht tijdens dikken mist op de blokken van de Zuidpier te IJmuiden gestrand. Later is het vaartuig vlot gebracht en binnnengesleept door de sleepboot Sten tor* DE MOORD TE HORST. De daderes heeft bekend. Omtrent den moord te Horst verneemt „Le Limburger Koerier" nog het volgende: Dinsdagmorgen kregen de woonwagen bewoonsters de 25-jarige Maria Web er (de verslagene) en de 21-jarige E. het op den rijksweg Horst—Venlo het met elkaar aan den stok Deze twist werd zóó hevig, dat beide vrouwen elkaar vastpakten. Op een gegeven oogenblik stak vrouw E. de an dere met een aardappelmesje in den slaap, waardoor de getroffene eenigo passen ach teruit waggelde en daarna neerviel. Daarna wilde de daderes de vlucht naar de riohting van het kamp nemen, maar de gemeenteveldwachter Bovens, die zeer toevallig uit de verte de vechtpartij had gezien en inmiddels nader was gekomen, hield haar staande en arresteerde haar, terwijl ze het mes, waarmee ze den moord had gepleegd, nog in de hand hield. De getroffene, vrouw Weber, lag intus- sohen zieltogend ter aarde en had een klei- no wonde aan den slaap en een achter het oor. Met behulp van een paar automobilis ten werd ze het vlakbij gelegen huis bin nengedragen, waar haar wonden eenigszins uitgewassehen werden. Zij gaf echter spoe dig den geest. De daderes bekende terstond de daad gepleegd te hebben. Het slachtoffer werd per auto naar het St. Antoniusgesticlit vervoerd. De moord op den heer Lans. 'Arrest van den procuratie houder verlengd. De rechtbank te Rotterdam heeft den termijn van gevangenhouding van den pro curatiehouder B. v. O., verdacht van moord op den heer Lans, wederom met een maand verlengd. Reeds is vastgesteld hoe groot de gepleegde verduisteringen zijn. In hoe verre en of B. v. O. schuldig is aan den moord op den heer Lans, is nog niet uit gemaakt. INBRAKEN. Het brutale heerschap. De dader van de inbraken, welke te Apeldoorn 1.1. Zondagmiddag gepleegd zijn, is gevat. Hij is Dinsdagmiddag op verzoek van de Apeldoornsche recherche te Heer len aangehouden. Het is zekere M. H. L„ oud-verpleegde van een der inrichtingen te Apeldoorn. Hij werd nog in het bezit ge vonden van verschillende der ontvreemde voorwerpen. Omtrent de aanhouding van het brutale heerschap dat te Apeldoorn geopereerd heeft, meldt, men nog het volgende: Dinsdagmiddag omstreeks half twee ont- ving het hoofdbureau van politie te Heer len telefonisch bericht, dat een als heer gekleed persoon trachtte gouden voorwer pen te verkoopen. De recherche ging op onderzoek uit en trof den man aan in den winkel van den juwelier V. in de Oranje Nassaustraat aldaar. Hij vroeg daar naar de waarde welke verschillende gouden voorwerpen hebben. De recherche arresteer de den man en op het bureau bleek hij een zekere M. H. L. te zijn, een berucht inslui per. Het onderzoek wees uit, dat dezelfde L. ongeveer twee jaar geleden, verdacht werd van diefstal met inbraak te Heerlen, doch dat hij toen wegens gebrek aan bewijs is vrijgesprokon. Inmiddels brachten do bla den het bericht over de brutale inbraak te 'Apeldoorn. Het signalement van den ge arresteerde klopte met dat wat in de bla den werd opgegeven. Daarom stelde de commissaris van politie te Heerlen zich in verbinding met. zijn ambtgenoot te Apel doorn. Het bleek toen, dat de gouden en zilveren voorwerpen, welke bij de aanhou ding werden aangetroffen, afkomstig wa ren van den te Apeldoorn gepleegden dief stal. De man is gistermorgen gevankelijk naar Apeldoorn overgebracht. Hij had een pistool bij zich. Brutale inbraak te Voorburg. Woensdagmiddag werd te Voorburg de assistentie van de politie ingeroepen in een perceel aan de Van Egmondestraat, waar de bewoners bij hun thuiskomst een inbre ker op heeterdaad hadden betrapt. Toen n.l. de bewoners, mej. M. en de bij haar in wonende heer v. H., hun woning binnen kwamen, bemerkten zij, dat iemand in huis aanwezig moest zijn. Bij onderzoek troffen zij een man aan, die zich in de W.O. ver scholen had. Zooclra deze zich ontdekt zag, trachtte hij te vluchten, doch werd hierin verhinderd door den heer v. H., waarbij een worsteling ontstond. Mej. M. greep toen den inbreker bij de keel, waarna hij met vereende krachten in een kamer kon wor den opgesloten. De politie, die spoedig ter plaatse was, heeft den man gearresteerd on hem naar het politiebureau overgebracht. De dader was voor haar geen onbekende. Het bleek te zijn F. D.. die zich hier in 1925 aan een zestal inbraken had schuldig gemaakt. Hij was kort geleden uit de ge vangenis ontslagen. De gearresteerde heeft bekend de bedoeling te hebben gehad dief stal te plegen. Hij had zich door vernie ling van een ruit toegang tot het perceel verschaft. Hij is gistermorgen naar het Huis van Bewaring te Don Haag overgebracht. Arrestatie handelaars in cocaïne. Twee koffers vol in beslag genomen. Het was aan de politie bekend, dat gis termiddag te Maastricht cocaïne zou wor den verhandeld door twee Duitschers en pvee Amsterdammers. De politie is, naar „De Tel." meldt, in samenwerking met de Duitsche politie, er in geslaagd in een café aldaar vier Duitschers en twee Nederlan ders te arresteeren, die twee koffers met cocaïne met zich voerden. Het gezelschap is voorloopig in het politiebureau opgeslo ten. Weer uitgevaren. De motorvisschersvaartuigen uit Urk, welke door het ijs in de Zuiderzee aldaar sedert langen tijd werden vastgehouden, zijn thans weer in de Visschershaven te IJmuiden aangekomen om in grooten ge tale wederom aan de kustvisscherij deel tc nemen. Eerste kievits-ei aangeboden aan de Koningin. Naar men mededeelt werd gisteren door de fa. M. v. Lith en Litjens te 's Graven- ha ge, het eerste kievitsei aan H.M. de Ko ningin aangeboden. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Scheepsongelukken aan de Chineesche kust. Twintigtal opvarenden vermist. Gisteren in do vroegte leed de Italiaan- sche torpedojager „Muggia" niet ver bui ten de Chineescho kust schipbreuk. Het Japansche vrachtschip „Matsumoto" cn de Italiaansche kruiser „Libia" snelden te hulp, en weldra werd van de „Matsumoto" draadloos bericht ontvangen, dat men 76 leden van de bemanning der „Muggia" aan boord had genomen. Minder voorspoedig was de kruiser „Li bia" met zijn reddingspogingen. Op weg naar do plek des onheils kwam dit oorlogs schip in aanvaring met een Chineescli kust vaartuig nabij Kangtai aan den mond van den Jangtse. Dit kustvaartuig had 88 pas sagiers en 40 koppen bemanning aan boord. Van de passagiers zijn 6 buitenlanders en 70 Chineezen gered, terwijl in totaal nog een twintigtal personen wordt vermist. Van de „Muggia", die op de rotsen voor de kust van Foekien zit, konden later ook de overige opvarenden door een Chineesch vaartuig gered worden. Tegen een brug aan gevaren. Kolenaak gezonken. Een met 1000 ton kolen geladen aak is gistermiddag bij het stroomafwaarts varen tegen een pijler van de spoorbrug tus- schen Glogau en Lissa gebotst en heeft zulk een lek gekregen, dat zij binnen vijf minu ten zonk. Met groote moeite kon de be manning worden gered. Het wrak is voor de Odervaart een ern stige belemmering. De lading was voor Berlijn bestemd. Ontploffing te Randfontein. Bij een ontploffing op terreinen te Rand fontein (Zuid-Al'rika) zijn een Europeaan en drie inboorlingen gedood en drie in boorlingen gewond. Motorboot in brand en ontploft. De bevolking van Besweringen (Duitsch- land) werd gisteren opgeschrikt door een lieA'igen knal op de Saar. Een motorschip, waarop 50 personen vervoerd zouden kun nen worden, was bijna voltooid on tweo monteurs legden de laatste hand aan heb werk, toen plotseling brand in het schip uitbrak, welke zich buitengewoon snel uit breidde. De monteurs vluchtten van de boot en lieten deze om gevaar te voorkomen af drijven. Eenige seconden later ontplofte met een hevige knal de geheele benzine voorraad. De rest van de boot was spoedig uitgebrand. Gelukkig zijn er geen men- schenlevens te betreuren. Brand in een Zweedsch schip. Gisternacht is brand ontstaan in de mansehappenkajuit van het Zweedsche s.s. „Etna", groot 4000 ton, dat in de haven van Horsens voor anker ligt. Elf mannen konden tijdig langs de steile trappen ont komen. De overige drie werden door do brandweerlieden, toen deze na twee uur het vuur meester waren, geheel verkoold gevonden. De slachtoffers zijn allen Zwe den. Een stoker heeft ernstige brandwon den bekomen en ligt in bedenkelijken toestand in het ziekenhuis. Gift van den paus. Aan de stad Philippopel. De „Mossagero" verneemt uit Sofia, dat de H. Vader aan de stad Philippopel oen huis van drie verdiepingen heeft geschon ken, dat eertijds een Katholiek hospitaal was. Bij dit gebouw schonk de Paus ook een terrein van circa 3000 vierkante Meter De Katholieke bisschop van Philippopel heeft den pefect der stad onmiddellijk van deze edelmoedige gift verwittigd en heeft van deze autoriteit het verzook ontvan gen, in zijn naam en in naam van alle in woners der stad den H. Vader ten zeerste te danken. Een populair aartsbisschop. Kan eigen standbeeld onthullen. Sydney, waar het laatste internationaal Eucharistisch Congres werd gehouden, heeft besloten een standbeeld op te rich ten voor zijn aartsbisschop, Mgr. Kelly. Het monument zal geplaatst worden bij dat van Kardiaal Moran, tegenover do Maria-kathedraal. Het beeld zal 36.000 kosten,* een derde werd bijna direct ver zameld. Men hoopt, dat de aartsbisschop zelf, op zijn a.s. 80sten verjaardag zijn* stand beeld zal kunnen onthullen. Inval in een drankhuis. Bruut optreden der prohibitieagenten. Uit Aurora (Illinois) wordt gemeldt. De zer dagen drongen prohibitieagenten een inrichting binnen, waar naar men ver moedde sterken dranken werden verkocht Zij ranselden den eigenaar met hun stokken neer, en toen fliens vrouw zich over het levenlooze lichaam van haar man bukte, schoten zij haar met revolverscho ten dood. Verder verwondden de prohibiticagen- ten een jongen van negen jaar met een revolverschot. Handgemeen tusschen boksers. IJ zere n staaf als boks- handschoen. Dinsdagavond hebbén ernstige ongere geldheden plaats gehad in een boksschool tc Berlijn-Steglitz. Twee tegenstanders hadden het zoo erg met elkaar te kwaad gekregen, dat de een plotseling een ijze ren staaf greep en daarmede den ander op het hoofd sloeg. Het slachtoffer zake be wusteloos ineen eii bleek een schedelbreuk te hebben opgeloopen. Dc dader is ge arresteerd. Saksische stad in financieele moeilijkheden Glashütte vraagt faillissement aan. De stad Glashütte in Saksen, een cen trum van de uurwerkindustrie, heeft haar faillissement aangevraagd. De stad is in een slechten finaneicelen toestand geko men, doordat zij niet in staat is de inder tijd opgenomen leening van een millioen mark af te lossen en de verschuldigde ren te te betalen. De voornaamste schuld- eiacheres is de gemeenschap van Duitsche hypotheekbanken. Een 139-jarige gestorven. Een avontuurlijk leven. De „Osservatore Romano" bevat inte ressante bijzonderheden in verband met het overlijden in den gezegenden oudordom van 139 jaren van een Soedaneos, die dus een tijdgenoot van Napoleon is geweest. Do man heet Assaad on werd als jon geling aan een pacha in Egypte verkocht. In 1S16 gelukte heb den man to ont vluchten. Hij kwam nu op Cyprus terecht, waar hij een betrekking kreeg als bedien de op het Fransche consulaat. Daarna ging hij over in dienst van den emir van hot Libanon-gebied, wiens avon turen hij deelde tot diens verbanning op Malta en naar Constantinopel. Na den dood van zijn heer keerde As saad naar Cyprus terug, waar hij Katho liek werd. Daarop kroeg hij een betrekking- als be'diende aan clc kerk van het Francis caner klooster van Limasso, waar hij ver bleef tot aan zijn dood. De man bleef tot het laatste toe helder van geest en kon met voorliefde vertollen van den intocht van Napoleon I in Egypte. Gendarme vennoord gevonden. Gistermorgen werd te Grossalmerode bij Kassei de gendarme Ullrich vermoord ge vonden. Het lijk toonde de wonde van een schot. Naar het blad „Tempo" meldt, is het de recherche van Kassei gelukt, de zaak in den loop van den dag reeds op to helderen. Twee mannen, die deel uitmaakten van een misdadigerstrio, hadden in een zaak in levensmiddelen tc Grossalmerode inge broken en waren daarbij door Ullrich be trapt, die echter door de misdadigers neergeschoten werd. Kindermoord door een inbreker. In Kischütz-Neustadt (Tsjecho Slowa kije) werd door een veertigjarig landlooper een inbraak gepleegd. Toen de beide kin deren, die in de woning aanwezig waren, één van vier jaar en het andere van acht maanden, van angst begonnen te huilen, sloeg de inbreker ze met een houweel dood en nam de vlucht. Twee uur later werd de man door de gendarmes gearresteerd, die slechts met groote moeite konden belet ten, dat de landlooper door de bewoners van het plaatsje werd gelyncht. Weer langer rokken. Bij de groote recepties in Buckingham Palace, die ook dit voorjaar weer zullen plaats vinden, zullen de „debutantes", de jonge dames die haar debuut in de hof kringen maken en bij die gelegenheid aan de koningin en den prins van Wales de koning is immers afwezig worden voor gesteld, langere japonnon te dragen, dan vorig jaar. De groote Londensche mode huizen voeren reeds sinds eenigen tijd een campagiie, opdat ten minste aan het hof de dames langere rokken zullen dragen. En zoo zal zelfs de sleep weer zijn intrede doen in de troonzaal. Koningin Mary zelf, die niet van korte rokken houdt en vindt dat een rok tot aan de knieën bij een révérence zeker een lee- lijk effect maakt, heeft persoonlijk haar goedkeuring aan eenige modellen gehecht, die door een der grootste modehuizen van Londen zijn ontworpen. Die fraaio toiletten worden gewoonlijk door den lord-kamerheer in een der ap partementen van het koninklijk paleis ge demonstreerd, en een geheelen dag kunnen daii de jonge „debutantes", die per auto voorrijden, de japonnen in oogenscliouw nemen, Welke als modellen dienen voor couturière8. Een van de dit jaar be stelde toiletten is, volgens degene die het creëerde, van een unieke schoonheid. De zeldzame stof, waarvan het gemaakt is, is geheel overdekt met vloeibaar goud, dab er met een specialen vaporisator is opgespoten. Er zit voor 750 gulden goud op deze japon, die 3800 gulden kost! Doodelijk verkeersongeval. Bij de Hooge Ssluis, een van de drukste verkeerspunten in de hoofdstad, heeft op 20 Febr. 1928 oèn gecompliceerd verkeers ongeval mot doodelijken afloop plaats ge had. De drie en dertig jarige mr. H. S. advocaat en procureur te Amsterdam, kwam dien dag als bestuurder van een auto van de richting Fredcriksplein aan rijden en wilde den Binnen Amstel op zwenken. Toen hij deze manoeuvre uit voerde, had juist op dat oogenblik een eierhandelaar, die met paard en wagen van den kant der Hooge Sluis uit de rich ting Weesperpoort naderde, zijn paard reeds zoo ver laten doorloopen, dat het dier den doorgang naar den Binnen Am- tsel versperde. Door zijn stuur naar links te wenden, trachtte mr. S. nog voor het paard langs te gaan. De auto reed echter tegen het paard en daarna tegen een lan taarnpaal opdeze brak af en kwam te recht op een juist passeerende vrouw. Het slachtoffer liep zwaar lichamelijk letsel op en is op 26 Februari van het vorig jaar aan infectie overleden. Voor mr. S. had de zaak zeer onaange name gevolgen. Er werd tegen hem een strafvervolging ingesteld en op 18 October 1.1. stond hij terecht voor de Vierde Ka mer der Amsterdamsche Rechtbank. Met den eisch van het O.M. 200 boete, subs. 10 dagen hechtenis, ging de Recht bank niet meeop 1 November 1.1. legde zij mr. S. een week hechtenis op. Van dit vonnis kwam mr. S. in hooger beroep en thans diende zijn zaak voor het Amster damsche Gerechtshof. De pi'ocureur-generaal, mr. A. baron van Harinxma thoe Slooten, meende dat het vonnis der Rechtbank juist is gewezen-. Spr. eischte bevestiging van het vonnis der Rechtbank, behalve ten aanzien van de straf, welke spr. veranderd wenschte te zien in een boete van twee honderd gul den, subs, tien dagen hechtenis. De verdediger, mr. S. de Jong, vroeg vrijspraak of een clemente straf. Uitspraak over 14 dagen. Het auto-ongeluk te Overschie. Hot Gerechtshof te VGravenhage heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den automobielhandelaar P. F. M. Iv. uit Am sterdam, die door de Rechtbank te Rotter dam, terzake van dood door schuld, is ver oordeeld tot drie maanden gevangenis straf, met ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van een jaar. Aan de schuld van dezen verdaohte zou het te wijten zijn geweest, dat hij op 28 April van het vorige jaar met een door hem bestuurden automobiel onder Overschie het echtpaar Groenhuizen- Overaluys, dat bij de halte Hoornweg op de tram stond te wachten, heeft aan- en omver gereden, waardoor beide echtelie den zoodanige ernstige verwondingen be kwamen, dat zij aan de gevolgen zijn over leden. Het Hof veroordeelde den verdachte tot drie maanden hechtenis. Doodelijk auto-ongeluk te Delft. Het Haagsohe Hof heeft, arrest gewezen in de zaak tegen den koopman il'. C. M. "W. uit Den Haag, die door de Haagsche Rechtbank wegens het veroorzaken van dood door schuld, is veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf. Deze verdach te zou het aan zijn schuld te wijten heb ben gehad, dat hij op 28 Augustus j.l. op de brug aan de Haagpoort en het Noord einde te Delft met een door hem bestuur den automobiel een wielrijder heeft aange reden, die tengevolge daarvan in 'het grachtwater is gevallen en verdronken. In deze zaak veranderde het Hof de straf in twee maanden hechtenis. Fraude door een administrateur. De Krijgsraad veroordeelde J. J. Hen driks uit Wittein, 44 jaar opperwachtmees ter-administrateur van het le Eskadron II Reg. Huzaren te Den Haag, gedetineerd te Den Bosch, terzake van verduistering drie maal gepleegd, en valscheid in geschrifte tot 3 maanden gevangenisstraf met ont slag uit den dienst zonder ontzetting uit de bevoegdheid om bij de gewapende macht te dienen. Do eisch was 6 maanden, overigens con form dc veroordeeling. y—3

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8