UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK ieder gevaar voor de locale geldmarktis weggenomen. De eigen Centrale Bank heeft dit toch momenteel slechts zeer ten deele in eigen handen. In ieder geval is aan de den beurshandel fnuikende onzekerheid ten deele een einde gekomen. Dit is op zich zelve reeds een voordeel, al blijft het geraden, met de mogelijkheid van een tijdelijken terugslag op do. beurs rekening tc houden. Welko afmetingen deze eventueel zal aannemen, is uiteraard moeilijk te voor zien; doch wie rekening houdt met de voorzichtigheid, welke de beurs zelve zoo wel als hot publiek reeds gedurende en kele achtereenvolgende weken hebben in acht genomen, kan bezwaarlijk erg scep tisch gestemd zijn. En vooral lijkt het on waarschijnlijk, dat een eventueele reactie van langen duur zal zijn. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. DOOR GAS BEDWELMD. Tragisch ongeval in een hotel. Een vrouw overleden. In den nacht, van Zaterdag op Zondag nam het personeel van het Victoria Hotel op liet Willemsplein te Botterdam op een bepaald oogenblik een sterke gaslucht waar. Onmiddellijk werd de chef gewaar schuwd, die een onderzoek instelde. Men vond daarbij in een badkamer, hoorende bij een logeerkamer, de 48-jarige mevrouw J. Gclderblom en haar 22-jarige dochter op den grond liggen. Beiden waren oogen- schijnlijk bewusteloos. Men waarschuwde onmiddellijk een geneesheer, dr. Monchy, die spoedig ter plaatse aanwezig was en bij mevrouw G. den dood constateerde. Bij mejuffrouw G. werden na geruimen tijd door kunstmatige ademhaling, de levens geesten weder opgewekt. De patiënte moest echter per auto van den G. G D. naar het ziekenhuis worden vervoerd, waar opneming noodzakelijk bleek. Gisteren was de toestand van het meisje zoodanig, dat zij nog niet verhoord kon worden. Intusschca is uit het onderzoek reeds het volgende gebleken. Moeder en dochter, die in het hotel logeeren, wilden voor het naar bed gaan een bad nemen cn hebben vermoedelijk bij het ontkleeden een gaskraan opengestooten. met het. bo venstaande noodlottige gevolg. Ernstige gasontploffing. Beeds geruimen tijd hadden de bewoners van dp De La Boystraat en omgeving te Maassluis, last van gaslucht, welke' voorna melijk uit de riolen kwam. Zaterdagwerden zij, naar de „Msbd." meldt, eensklaps opgeschrikt, door een he- vigen knal. Uit de rioolputten steeg een dikke damp op cn in het midden van bo vengenoemde straat was een groot gat ge slagen. Daar ook in de huizen ontploffingen voorkwamen, snelden de bewoners ver schrikt naar buiten, l'n een van de huizen werd de vloer der achterkamer geheel uit elkaar geslagen, terwijl in het vertrek groote schade werd aangericht. Op de Burgemeester v. d. Lelylcade werden in sommige huizen de closets vernield. Omtrent de oorzaak van de ontploffing is nog niets met zekerheid bekend. Men weet nog niet of zij aan riool- of lichtgas is te wijten. Overreden en gedood Gisteravond is te Kerkrade de 25-jarige ongehuwde wegwerker Ronge, tijdelijk wo nende te Heerlen, afkomstig uit Roermond door een autobus overreden en onmiddel lijk gedood. Rongo was in liggende hou ding bezig herstellingNwerkzaamheden te verrichten aan de trambaan der Limburg- sche Tamweg Maatschappij, en kon daar door niet tijdig genoeg voor de autobus uit wijken. Noodlottige onvoorzichtigheid. Onvoorzichtigheid bij het openen van een conservcnbusje is den heer O. te Horst te Maastricht noodlottig geworden. In plaats van een bus-opener te gebruiken, Irachtte de heer C. met een mesje de bus te openen, hierbij schoot zijn duim uit, waardoor hij een niet veel beteekenende wonde opliep. Na eenige dagen zwol de duim echter op, waarbij de heer C. veel pijn leed. De ontboden dokter constateerde bloedvergiftiging en achtte operatief in grijpen noodzakelijk. Medische hulp mocht echter niet meer baten. Dc heer C. overleed kort na de operatie. Van de trap gevallen. Toen de bewoonster van een bovenwo ning aan de Oudestraat te Kampen Vrij dagmiddag met. haar kind op den arm de trap wilde afloopen, gleed zij uit en viel naar beneden. Zij was terstond dood. Het kind bleef ongedeerd. Van een kar gevallen. Een knecht van den landbouwer B., te Nuth, viel van een kar en kreeg een wiel over de borst. In zorgwekkenden toestand werd de man naar het ziekenhuis gebracht. Bekneld geraakt. Vrijdagmiddag is bij een verhuistransport een knecht van een verhuisondernemer uit. Amsterdam op den Arastelveenschen weg bij het transportceren van een piano, door dat 't liijsc/htouw uitschoot, zoodanig be kneld geraakt, dat hij met een drietal ge broken ribben naar het ziekenhuis te Am sterdam moest worden overgebracht. Bloedvergiftiging. De heer C. te Horst, die zioh met een beitel verwondde, tengevolge waarvan bloedvergiftiging ontstond, is aan de gevol gen overleden. Een operatie mocht niet baten. Te Neerbeek (L.) krabde de 19-jarige E. dezer dagen een puistje in zijn gelaat open, het geen eveneens bloedvergiftiging tengevolge had. Naar de „L. K." meldt, is hij Vrijdag daaraan overleden. Schip gestrand. De motorbotter van den visseher L'. Poepjcs uit Leinmer is tengevolge van den mist op het Vrouwenzand gestrand. Manufacturenwinkel uitgebrand. Zaterdagmiddag is een hevige uitslaan de brand uitgebroken in een der winkels van den manufacturenhandel van de firma Henneman, Koningstraat 54, te Den Haag. De vlammen grepen snel om zich heen en vonden gretig voedsel in de aanwezige goe deren. De brandweer rukte met groot materiaal uit en vatte het vuur met verscheidene slangen op de waterleiding aan. In korten tijd was men dan ook den brand meester. De winkel was echter nagenoeg volkomen uitgebrand, terwijl ook de dajir boven gele gen woning nog aanmerkelijke brand- en waterschado had bekomen. Ook een naast heb perceel gevestigd, beddenmagazijn kreeg nog eenige schade. De lieer Henneman moet tegen brand verzekerd zijn; dit zou echter niet het ge val zijn met de bovenbewoners. Het ijs in de Zuiderzee. Zaterdagmorgen 7 uur is beurtschipper Dijkstra van den dienst DrachtenAmster dam uit. de hoofdstad vertrokken met zijn motorschip „Rival"' en kwart voor drie te Stavoren gearriveerd. Hij vertelde, dat hij aanvankelijk in de richting Lemmer had gevaren, doch later zijn koers moest veran deren in de richting Stavoren wegens de groote hoeveelheden ijs, die hij ontmoette. Wanneer de wind niet. verandert, blijft de toestand van liet ijs voor Stavoren ongun stig. Een dertigtal motorschepen wacht al daar op een goede gelegenheid om naar Enkhuizen over te steken. Maandag a.s. zal één der booten van den veerdienst EnkhuizenStavoren, nl. de „Van Hasselt" met vele spoorweg-autoriteiten aan boord een proeftocht van Enkhuizen naar Stavo ren maken. Gisterenavond zijn de eerste zeilschepen na de vorstperiode van Amsterdam ook de Lemsterhaven binnengekomen. De gezag voerders rapporteerden, dat nog veel ijs in /ee zit. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. HEVIGE STORM IN AMERIKA. Vooral de Zuidelijke staten geteisterd. Tal i n p e x [•dronken. Ten gevolge van den hevigenwind en de voortdurende stortregens hebben de overstroomingen in het. Zuiden der Ver- eenigde Staten zich ook tot Kentucky en oostelijk Tennessee uitgebreid. Het staat reeds vast, dat 15 personen zijn omge komen; nog benige anderen worden ver mist. De meeste schade is aangericht in Ten- nessec, Kentucky, Mississippi, Alabama en Georgia. Door een wolkbreuk boven het plateau van Comberland, zijn vele kleine rivieren in Tennessc buiten de oevers ge treden waardoor vele kleine ste.den van de buitenwereld zijn afgesloten. In Harri- man zijn 19 personen verdronken, toen de stad verrast werd door een plotselinge overstrooming. Vijf fabrieken en 68 huizen werden vernield. Het water in deze stad stond gedurende eenigen tijd 10 meter hoog. Nog vijf andere, steden in de om geving wei'den overstroomd, doch het is nog niet bekend, of er slaehtdffers zijn te betreuren. In Kentucky is, voor zoover bekend, niemand om liet leven gekomen, doch 5000 personen zijn dakloos en vele spoor bruggen en wegen zijn vernield. In Missis sippi heeft de tornado 15 hutten, bewoond door negers vernield, waarbij drie kinde ren werden gedood. Het Roode Kruis heeft de bevolking te legrafisch gewaarschuwd, dat er nog ern stige overstroomingen dreigen. Ook in de vallei van den beneden-Mississippi wordt een langdurige periode van hoog water ge vreesd. STORM AAN DE MOERMANKUST. Naar uit Moskou gemeld wordt, hebben bij den laatsten storm aan de Moerman- kust in totaal 27 visschersstoombooten schipbreuk geleden. Terwijl 23 schepen konden worden gered, zijn 4 schepen met de geheele bemanning vergaan. 28 PADVINDERS VERDRONKEN. Bij een overstrooming. Uit Chattonooga (Tennessee), wordt ge meld: Acht en twintig padvinders zijn naar gemeld wordt, verdronken, toen een landhuis, waarin zij kampeerden, door een overstrooming werd meegesleurd, In de buurt wonende menschen hoorden de kre ten der jongens, maar waren niet bij machte, hulp te bieden. Aardschokken in Beuthen. Gedurende de laatste dagen werd de stad Beuthen herhaaldelijk door aard schokken opgeschrikt, die vooral gisteren morgen buitengewoon hevig waren. Het bleek, dat een gedeelte van de Kar- sten Zehtrums-mijn, waarvan de gangen zich tot onder de stad uitstrekken, inge stort is. 14 mijnwerkers werden door het neervallend gesteente van de buitenwereld afgesneden, doch konden door een reddings brigade allen worden geborgen. Twee hun ner hadden een ernstigen zenuwschok be komen. OP ZOEK NAAR 'T „ITALIA"- OMHULSEL. De Italiaansche marine-officier Alber- tini, die verleden jaar mede nasporingen, heeft gedaan naar de Malmgren-groep, is thans te Oslo aangekomen, ten einde een expeditie voor Ie bereiden voor het opspo ren van het omhulsel van de „Italia". Aan deze expeditie zullen zeven Italia nen deelnemen, onder wie ook eenige we tenschappelijk onderlegde personen. Al- "bertini heeft een Noorsche visschersboot gecharterd, waarmede hij op 15 Mei van Tromsö zal vertrekken in Noordoostelijke richting. De expeditie wordt door pa:ti- culieren te Milaan bekostigd. De Pool- expert Heel is van meening. dat het hoogst waarschijnlijk gelukken zal sporen te vin den van de z.g. ballongroep. De moord op graaf Stolbcrg-Wernigerode. Belangrijke verklaring van den verdachte aanstaande. In een onderhoud deelde de leider der Kriminalpolizei te Liegnitz mede, dat de gearresteerde graaf Christian toegezegd heeft, een uiteenzetting over het gebeurde in het slot Jannowitz te geven, zoodra zijn vader begraven is. Daar de begrafenis Za terdagmiddag plaats had. staat men moge lijkerwijze onmiddellijk voor een verras sing, die tot een opheldering zou kunnen leiden. Men lieeft den indruk ,dat de autoritei ten deze aangekondigde verklaring van den graaf met een zeker vertrouwen ver wachten. Smokkelschip tot zinken gobracht. Een der opvarenden omgek'ome n. De Brifsche schoener „Irnalone", thuis- behoorende tc Belize in Britsch Honduras, werd Vrijdag, onder verdenking van smok kelarij, tot zinken gebracht aan de kust van Louisiana, in een gevecht met twee schepen van dc Amerikaansche kust wacht. De „Imalor.a" had geweigerd gehoor te geven aan de signalen om bij te draaien. De geheele equipage is gered met uitzon dering van een matroos, die tijdens het ge vecht werd gedood of verdronken is. De bioscaopbrand in Rusland. De operateur gearresteerd. Naar uit Moskou gemeld wordt, heeft de Gpoe den filmoperateur Woronow, die het ontzettend ongeluk in dc bioscoop te Igol- kino in- beschonken toestand door zijn on voorzichtigheid zou hebben veroorzaakt gearresteerd. De politie had de grootste moeite den man tegen de woedende me nig te te beschermen. Hij simuleert thans in de gevangenis krankzinnigheid. Inbrekersbende onschadelijk gemaakt. De crimineele politic te Hannover heeft de hand weten te leggen op een inbrekers bende welke uit acht leden bestaat en niet minder dan 89 inbraken en diefstal len in Hannover en omgeving op haar ge weten heeft. De buit, die 70.000 Mark groot was, is bij helers in beslag genomen, welke laatsten eveneens gearresteerd zijn. HILLEG0M. Geboren: d. van F. AinomdenKen ter d. van J. Sissingde lloo d. van A. J. de BrabanderPeterssolx d. van E. A. G. SassenVan Scliie z. van C. A. A. BergmanDonk d. van G. Huis manv. d. Zwart z. van C. M. van der GeestCoenen. Overleden: M. B. Duw elSnaar vr. 7C j. KAAG. IJsclub. Vrijdagavond hield de ijsclub Kagermcer" alhier een ledenvergadering in café Loogman. Te 8 uur opende de voor zitter, de heer P. A. Stokman, de vergade ring en heette de aanwezige leden welkom, doch betreurde het dat vooral de Binnen- Kaag zoo slecht vertegenwoordigd was. De secretaris, de heer Biemond, leest daarna voor <le vergunning van Rijnland lot het afzetten van ijsbanen, waaruit blijkt dat. deze vergunning ook den volgenden winter nog van kracht is. De boeken en beschei den van den penningmeester zijn in orde bevonden. Het bestuur kan met voldoening op zijn werk van dezen winter- terugzien. De volgende wedstrijden werden gehouden: 1. hardrijderij voor de leden, 2. ringrijde- rijen voor leden en diverse wedstrijden voor kinderen, 3 maal een nationale hard rijderij voov liceren, I hardrijderij v. paren en 1 maal nationale ringrijderij. Voor de armen is ook een hardrijderij gehouden om levensmiddelen. Na dit alles is nog een batig saldo in kas. Door het bestuur wordt nu ter sprake gebracht het zenden van af gevaardigden naar de jaarlijksche vergade ring van de Z. H. IJ. in den Haag. Een parig werd door dc vergadering besloten deze vertegenwoordiging aan het bestuur over te laten. Wel werd door verschillende leden den wensch geuit om op deze ver gadering in den Haag navraag te doen naar het nut van aangesloten te zijn bij de Z. H. IJ. Immers, dit brengt extra kosten aan de leden en vele leden welke dezen winter dachten elders daarvan profijt te trekken, kwamen bedrogen uit. Ook kon den bestuur en vergadering zich niet ver eenigen met de woorden, gesproken door den voorz. der Z. H. IJ., in Warmond, als zouden op het Kagermeer de banen in het geheel niet of slecht onderhouden zijn. Op welke ijsclub slaat dit? Ook deze kwestie en nog meer wil men in den Haag naar voren brengen. Den leden wordt nu door den voorz. de gelegenheid geboden tot het stellen van vragen. Verschillende maken hiervan gebruik. Een vraag uit veler mond was om bij gladde wegen zand te laten strooien door de ijsclub. Het bestuur wil dit in overweging nemen. Nu werd ook ge vraagd of op hot ijs steeds reddingsmate riaal aanwezig is. De voorz. kan hierop antwoorden dat steeds een of meer dreg gen en haken op het ijs aanwezig waren. Doch naar aanleiding van deze vraag wordt besloten het materiaal uit te breiden met ladder, touwen enz. Ook werd het be stuur opmerkzaam gemaakt dat het ver plichtend moet zijn dat de leden op de baan hun eontributiekaart dragen. Als nog een en ander besproken was. sloot te onge veer 30 uur de voorz. deze vergadering. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bloembollencultuur. De afd. Katwijk der Alg. Ver. v. Bloembollencultuur hield Vrijdagavond 'n ledenvergadering inDe Ros kam. De voorz., de heer Nic. Bos, opende de vergadering met. een woord van welkom en wees er op, dat, als de voorteekenen niet. bedriegen, het as. seizoen goed zal gaan in het bloembollenbedrijf. Ook de voorveilingen wijzen hierop. Wat het ge was betreft, zal men nog moeten afwach ten. Voral de ongedekte bollen zullen ver moedelijk door de vorst geleden hebben. Vooral de Narcissen en mogelijk nog meer de Irissen. Daar de secr.-penningm. in het buiten- kind verblijft kan geen jaarverslag worden uitgebracht en geen rekening en verant woording worden gedaan. Wordt aangehou- 'den tot de volgende vergadering. De heeren C. v. d. Lubbe en C. Boskamp zullen in dien tijd de bescheiden en boe ken van den penningm. gaan nazien. Dan wordt besproken de bekende „Open brief" van de Kamer v. Koophandel te Leiden. Over de voorgenomen plannen van het Hoofdbestuur der Posterijen wordt groot misnoegen uitgesproken. Een request is in- tusschen door het bestuur aan liet hoofd bestuur der Posterijen verzonden. De aftredende bestuursleden, de heeren Nic. Bos en D. Bol worden herkozen. Komt in behandeling de beschrijvings brief voor de alg. vergadering. Met de voorstellen van het Hoofdbestuur kan de vergadering zich vereenigen. Ook met een voorstel om het reglement voor het scheidsgerecht te wijzigen, waardoor een lid, dat zich niet onderwerpt aan de uit spraak van het scheidsgerecht een boete kan wonen oocrelegd tot. een bedrag van f 5000, gaat de vergadering accoord. Tot afgevaardigden, resp. plaatsvervangers worden gekozen de hoeren Nic. Bos en J. v. d. Perk, D. Bol en C. Braun. Bij de rondvraag heeft de heer Boskamp een klacht over schade, toegebracht door los- loopende honden. Het bestuur verwijst de heer B. naar de politie, omdat het bestuur hierin niets kan doen. De heer Bol vraagt, of niet een lezing kan worden gehouden over een of ander onderwerp. Het bestuur zegt toe in overweging te zullen nemen een lezing te laten houden in liet a.s. na jaar, b.v. over zieke Gladiolusbollen. Hierna sluiting. Kiezerslijst. De kiezerslijst vermeldt de namen vtm 6458 personen. Hiervan zijn 6327 kiezers voor Kamer, Staten en Ge meenteraad, 6332 kiezers voor Tweede Ka nier en Prov. Staten en 6349 voor Tweede Kamer alleen. Ongerief opgeheven. Tot groote blijd schap van de betrokkenen zijn de werklie den van het Gemeentelijk Waterbedrijf na verschillende pogingen er in geslaagd den zinker bij de brug aan liet einde der Voorstraat te ontdooien. Naar men ons mededeelde werd deze zinker andere jaren tegen vorst beschermd wat thans niet is geschied. Thans, voor het eerst na vijf we ken, genieten de bewoners van den Molen- tuinweg en enkelen van de Voorstraat en Valkenb. weg weer van de gerieflijkheden der waterleiding. Mobilisatie-loods. Met liet bouwen van wagens voor artillerie en veldleger, meeren- dcel wagens die in de mobilisatie in ge bruik waren, is thans een aanvang ge maakt. Dit gebouw zal een oppervlakte be slaan van 65 x 12 M. Kosten ongeveer 26000. LEIDSCHENDAM. Volksbond. Donderdagavond te 7.45 uur hield de R. K. Volksbond te Leidsclien- dam zijn maandelijksehe ledenvergadering in het Patronaat. De voorz. deelt mede, dat dc spreker vaft dezen avond, dc lieer v. d. Akker, verhin derd is te komen. Gevraagd wordt, wie er mede gaan naar de vergadering van 7 April te Den Haag. Er werd besloten, dat. de penningmeester zou zorg dragen de leden aan te sporen zooveel mogelijk te gaan en dan op te ge ven, hoeveel er mede zullen gaan. De heer Jac. de Heij brengt een keurig verslag uit van de Spaarkas, waaruit blijkt dat de Spaarkas zeer goed vooruitgaat. In behandeling komt dan de agenda, van den Centralen Raad, waarna de voorz. nog enkeel besprekingen houdt o.m. betreffen de Ziekenhuisverpleging, enz. Van de rondvraag wordt, door enkele leden gebruik gemaakt; de vragers worden naar genoegen door den voorz. beantwoord. Hierna sloot de voorz. onder dank en met een opwekkend woord do vergadering met het voorgeschreven gebed. LISSE. Geboren: Maatje Neeltje d. van K. J. Smits en M. Schoenmaker. Johanna Maria Josepha d. van G. J. Rosier en Th. S. van Egmond. Cornelia Gesina d. van H. N. Hoogeboom en M. C. de Hollander. Bernardus Josephus z. van P. HeBseling en C. v. d. Vlugt. Overleden: Hendrica Jacoba Schol- ten echtgen. van H. A. Minderman 75 j. J'ohanna v. Opzeeland echtg. van A. Grim bergen 40 j. Johannes v. Groen 10 maan den. Christianus Wessels wedr. van A. v. Grave 70 j. Ondertrouwd: W. F. van Stein en M. A. Turnhout. M. C. van Veen en G. M. Streng. ST0MPWIJK. Wit-Gele Kruis. Donderdagavond vergaderde in het „Blessepaard" de plaat selijke afdeeling van het Wit-Gele Kruis. De voorzitter, de heer Fleuren, opende de vergadering met de Chr. Groet en een woord van welkom tot de niet al te tal rijke aanwezigen. Daarna les de secretaris, de heer Van Maren* de notulen van re vorige algemeene vergadering. Toen volgde een keurig ver slag over de werkzaamheden van het afge- loopen jaar. Zonneklaar bleek daaruit de zegenrijke werking van de afdeeling Stomp wijk. De secretaris las daarna nog een voerig verslag van de Centrale Vcrj ring dit jaar in tegenwoordigheid D.H. den Bisschop te Haarlem gehi De geestelijke adviseur vroeg hoe stond miet het terugbezorgen der artifo" voor verpleging uit het magazijn. Xj aanleiding van deze vraag werden eec: op- en aanmerkingen ten beste gegeven. De penningmeester deed verslag over<i finaneieelen toestand der vereeniging. H- wel de kas een achteruitgang vertoi van ruim 600 gld, heeft de vereeniging over het afgeloopen jaar nog een batig i 5ta<h do van ruim 1500 glcl. Bij monde van den heer A. van verklaarde de financieele commissie dat rekening accoord was bevonden. De zitter dankte de heeren voor hun werk! vroeg aan dezelfde heeren hun functie v< het volgend jaar tc willen vervullen, Als bestuursleden werden de aftredesl701 heeren L. C. Luiten en J. van Maren n k ongeveer algemeene stemmen herkoa *'cn In plaats van den heer N. de Groot, fr|SC'' de gemeente gaat verlaten werd gekoi 'an/c de heer J. Belt. De heeren nemen hun noeming aan. Bij de verkiezing van 3 leden voor de B.C.-comuiissie werden <le aftredende h ren S. van der Salm, P. J. Beekman Th. Vogelaar eveneens met bijna i meene stemmen herkozen. De penningmeester de heer J. van <3 Bosch gaf een overzicht van de begro ting voor het, volgend jaar. Bij de rondvraag verlangde niemand d aanwezigen het woord. De voorzitter spoorde nogmaals de aai wezigen aan hun medewerking te verleen, opdat geen enkel gezin op de ledenlij van het W. G. Kruis zou ontbreken. 1 Voorloopig sloot, de voorzitter de gadering om het woord te verleenen den heer Geesink, die uit, Zwolle gekoiiw was om explicatie te geven bij een doi hem te vertoonen film: ..Achter de volke schijnt de zon". Deze film werd vervaa digd namens de Centrale vereeniging bestrijding der tuberculose. We kregen zien hoe door de t.b.c., in het gezin schoenmaker v. d. Heuvel de zou voorgoe dreigt onder te gaan maar ook en <h was opwekkender hoe door verschillend bestrijdiugsiuethoden de zon achter d donkere wolken werd te voorschijn getoj verd. Alles bij elkaar een goed geslaagd avond. VOORHOUT. Bloembollencultuur. Vrijdagavond ver gaderde in het Café „de Bonte Koe" hier de afdeeling Voorhout \an de Alg Vereeniging voor Bloembollencultuur. De wn. voorz., dhr. C'. Roozen, opende vergadering met een kort welkomstwoon en deelde mede, dat de voorz., wegeu verblijf buitenslands, deze vergader^ niet kan presideeren. Hierna las de secr., de heer C. J. Zonm veld. de notulen welke onveranderd den gearresteerd. Vervolgens werd jaarverslag voorgelezen, dat de goedkeu ring van de vergadering verwierf. Tot afgevaardigden naar de 161e alge meene vergadering werden gekozen heeren P. van den Nouland en P. L. der Hulst en tot hun plaats ver van gei werden 'aangewezen de heeren C. J. Zot neveld en C. Roozen. Vervolgens werd overgegaan tot de k handeling van den beschrijvingsbrief de 161e algemeene vergadering. Den heer A. van der Vlugt kwam dei post „kosten voor bloemenkeuringen de rekening van den alg. secretaris-pen ningm. voor het jaar 1928. hoog voor vroeg hieromtrent nadere inlichtingen. De heer AT. van der Laan achtte dezet post in het geheel niet te hoog omdat dez- gelden noodzakelijk waren goede keuring uit te oefenen en omdat dil in het. algemeen belang is. Tevens gaf spr op een desbetreffende vraag over de ten van het scheidsgerecht een afdoe® antwoord. Het voorstel van het Hoofdbestuur on tot een wijziging van de statuten en huis houdelijk reglement over te gaan. had voor en tegenstanders. Na uitvoerig hierover van gedachten te hebben gewisseld wen! besloten om met het voorstel van Hoofdbestuur mee te gaan en eventueek tegenvoorstellen niet te steunen. Eveneens werd besloten met. het voor stel van het. hoofdbestuur mee le gaan on trent het nieuwe artikel 46 inzake scheidsgerecht, waarin strengere bepalia gen zijn vastgelegd voor de leden der ver eeniging, die zich onttrekken aan de bf handeling van een eventueel geschil door het. scheidsgerecht. Bij de rondvraag vroeg de heer van de: Nouland inlichtingen over de levering poot aardappelen vrij van wratzielcte. He bestuur beantwoordde deze vraag bevred gend, terwijl zij toezegde, op een desbe treffende vraag van den heer G. M. Prim om voortaan niet te vergaderen, wannee er nog een andere vergadering gehoude werd. Nog wordt voorgelezen een schrijven vs de Kamer van Koophandel te Leiden, zake de wijziging der tarieven voor de lefoon. Besloten werd hiertegen te ageere Na dit besluit ging men over tot, de gi bruikelijke verloting van eenige planten. Gis Anist Y| hockc - Met met 'eda; jen and ilwc< ioew oonc On !che groei [jlich ilc door ;estc ,an loetl nut e: als v C Kop Groj Die ALPHEN AAN DEN RIJN. Botsing. In de Prins Hendrikstras1 is gistermiddag de heer G. met zijn rijwiel tegen een stilstaandcn auto opgereden met het gevolg, dat hij vrij ernstig het hoofd werd verwond. G. werd huize van den heer v. d. L. door een inmi'I dels ontboden dokter verbonden. Brand. In een oud Rijnvaartuig, Se^' den met. stroo, en liggende in de Spoorh*- ven, brak gisterenmiddag omstreeks «e: uur brand uit, welke zoodanige afmeting#1 aannam, dat de brandweer er aan te F' moest komen. Eerst na bijna een uur lukte het met behulp van een der moto-'- spuiten, de smeulende massa te blusschea-

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6