«EEUW RECHTZAKEN VERGpjlJNGEN Agenda ClltMV vmm Vitrage *en Movers STADSNIEUWS dezelfde grond slof gefabriceerd, in sommi ge provincies goed voldeden en in andere provincies aanleiding gaven tot klaöhten. Uit Friesland, het gewest waar circa 00 pet. der Nederlandsclie rijkskaasrnerken wordt verbruikt, kwam in het geheele jaar geen enkele klacht van oenigc beteelcenis in en ook de klachten uit Noord-Holland boteckenden weinig in vergelijking met die uit de kringen der bereiders van volvette Goudsche boerenkaas. Gezegd lean dan ook worden dat de klachten dit jaar in hoofd zaak, zoo niet uitstekend van de zijde de zer producten kwamen. x Nog een ander feit is, in dit verband, waard gememoreerd te worden. Terwijl men in Zuid-Holland en Utrecht klaagde over te dikke nierken en aandrong op de vervaardiging van dunne, kwam uit Noord- Holland het verzoek in om de merken, spe ciaal die voor n iet-vol vette kaas, iets dik ker te maken. Hierin is wellicht een aan wijzing te zien dat de eischen, welke men aan de merken stelt, niet overal eender zijn en mogelijk verband houden met de metho de van bereiding der kaas. Het verslag deelt mede welke maatrege len er genomen zijn om een gelijkmatige dikte der merken te verzekeren en om het kromtrekken der merken zooveel mogelijk te voorkomen. Tegen het laatstgenoemde euvel is het na-drogen der pas gefabriceer de merken ingevoerd. Over de nagedroog- de merken zijn nog geen klachten ontvan gen; uit Utrecht bereikten de vereeniging over deze merken gunstige berichten. In verband inet de ondervonden moeilijk heden verklaarde het dagelijkscli bestuur zich bereid te onderzoeken, op welke v-ijze een wetenschappelijke bestudeering der problemen, die aan de bereiding van de merken annex zijn, het best zou kunnen geschieden. Op een verzoek van Statens Smörkon- trollanstalt te Hangö, Finland, of de ver eeniging bereid was om teil behoeve van de Finsche kaascontrole kaasinerken van. ca- sëine te leveren, werd niet ingegaan, om dat het aantal benoodigde merken zeer gering was. Bij de behandeling dezer aan gelegenheid is geheel in het midden geble ven, of de vereeniging „Het Kaasmerk" iets voelt voor levering van kaasinerken aan andere landen en hoc, de Nederlandsclie re geering tegenover dergelijke leveranties zou staan. De bestaande overeenkomst tus- sehen de vereeniging en den Staat der Ne derlanden sluit levering van merken aan andere landen uit. Aan dr. K. J. Frederiks, administrateur aan het departement van binnenlandsche zaken en landbouw, w,erd, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als lid der commis sie van toezicht op het bedrijf der vereeni ging- In het verslagjaar zijn in totaal aange maakt 34.538.900 rijkskaasrnerken, tegen 36.784.100 in 1927. De aanmaak bleef dus ruim 21/4 millioen stuks beneden heb in 1927 vervaardigde aantal, hetgeen intus- schen niet aan een geringere productie-ca paciteit van het bedrijf, maar aan opzette lijke inkrimping der productie wegens ruim voldoende voorraden te wijten .is. Voor de aanmaak waren benoodigd 47.230 Kg. ca- sëine, zoodat uit 1 K.G. casëine gemiddeld 731.5 kaasinerken zijn verkregen. Er werden dit jaar een beperkt aantal merken van de stations voor volvette kaas teruggenomen wegens de daarmede ondervonden moeilijk heden. Aan de kaascontrolestations werden af geleverd 37.150.000 merken, tegen 36.140.000 in 1927 en 35.470.000 in 1926. De afleverin gen waren over de stations verdeeld als volgt: kaascontrolestation Zuid-Holland voor volvette kaas 2.800.000 merken (v. j.' 2.600.000); kaascontrolestation Zuid-Holland Brabant 1.100.000 merken voor volvette kaas (1.00.000), 700.000 merken 40 plus (650.000), geen merken 30 plus (90.000) en 450.000 merken 20 plus (400.000); kaascon trolestation Utrecht. 2.100.000 merken voor wolvette kaas (1.800.000), kaascontrolesta tion Noord-Holland 250.000 merken voor volvette kaas (200.000), S.800.000 merken 40- plus (9.000.000), 150.000 merken 30-plus (125.000) en 100.000 merken 20-plus (75.000); kaascontrolestation Friesland 700.000 mer ken voor volvette kaas (500.000), 8.500.000 merken 40-plus (7.100.000), 2.400.000 merken 30-plus (1.900.000) en 9.100.000 merken 20^ plus (10.700.000). Het jaarverslag werd goedgekeurd. Daarna werd behandeld de balans niet exploitatierekening over jL92S, waarvan de eerste sluit met een eindcijfer van 436.373.38 en de laatste met een van 143.475. 15. Besloten werd, van heb batig saldo der exploitatie ad 32.965.20 (v. j. f 36.999.69 1/2) 30.000 toe te voegen aan het reservefonds en daaraan bovendien toe te voegen het onverdeeld -batig saldo 1927 ad 999.69 1/2. Het restant van het batig saldo over 1928 wordt overgeboekt op nieuwe rekening. De begroeting voor het dienstjaar 1929, welke- gebaseerd is op een markenaanmaak 'van 35.000.000 stuks en in ontvangsten en uitgaven sluit met 146.420 werd eveneens goedgekeurd. ,jN. R. Crt." Paaschveetentoonstelling te Zaandam. Op de Paaschveetentoonstolling te Zaandam zijn o.m. de volgende bekronin gen uitgereikt: Inzending' van de meeste en beste exem plaren vet vee le prijs Erven W. J. ZweU sloot, Leiden. Fijnste en best gemeste os P. G. llan, Haarlemmermeer, benevens kampioensprijs. Fijnste en best gemeste koe (afgewis seld) le prijs en wisselbeker A. Rijnsbur ger Tzn., Leiderdorp en A. Pruissen, Nieuw V enn ep. i Zwaar gemeste koe le prijs Erven W. J. Zwetsloot, Leid en. Fijnste en best ge meste schot (Fikbillen) le pi'. Erven W. j. Zwetsloot, Leiden. INGEZONDEN MEDEDEELING. ATELIER HET ADRES ubofi'üW 9343 billijke frij2ïn -■ blijvend werk mooisVe fototint Hooëgiracibt SS - Tel. ISJ74 Er zijn indertijd door vier schepen ver schillende reizen gemaakt, van België naar Nederland met suiker, dje onder den naam van veevoer wetd vervoerd, zoodat meer dan 2 1/2 ton aan accijns werd ontdoken. Een 35-jarige schipper uit Dordrecht is Veroordeeld wegens vier administratieve veroordeeld tot vier geldboeten van 160 een 55-jarige schipper eveneens uit Dor drecht, die tien reizen gemaakt heeft, is wegens 37 van deze vergrijpen tot 37 maal honderd gulden veroordeeld, een 40-jarige schipper die zeven reizen maakte, is tot 28 maal 100 veroordeeld. De civiele vorde ringen wegens ontdoken accijns zijn voor de drie schippers respectievelijk 21.123, 117.450 en 112.600. De vervangende hechtenis is vier dagen voor elke boete voor den eersten schipper en een dag voor de andere schippers. Een 49-jarige expediteur uit Den Haag is veroordeeld wegens uitlokking tot deze feiten tot een geldboete in' totaal van 877.550, subs. 338 dagen hechtenis. Een 32-jarige koopman uit Botterdam cn een 66-jarige chocoladefabrikant uit Londen zijn wegens dezelfde feiten veroordeeld tot 235.500, subs. 145 dagen hechtenis. De schepen en 550 balen suiker zijn ver beurd verklaard. Vervoer van gedistilleerd. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft gisteren behandeld d,e zaak tegen een 37- jarig koopman uit Groningen, dien de rechtbank te Assen had veroordeeld tot 45.243 boeten of 6 maanden hechtenis wegens liet uitlokken van ongedekt ver voer van 1440 1. gedistilleerd van 95.2 pet. sterkte, tweemaal gepleegd. De rijksadvocaat eisohfee bevestiging van het vonnis. De advocaat-generaal con cludeerde tot vernietiging en toewijzing van dezelfde straf. De verdediger mr. Hu- ges uit Assen pleitte vrijspraak. UIT DE RIJNSTREEK Suikersmokkelarij. De ltotterdamsche rechtbank heeft uit spraak gedaan in de suikersmokkelaffaire, waarbij drie schippers met een lastgever rijn betrokken» NS EU V/K OOP. GEMEENTERAAD. De steunverleening Waterlei- dir.gplarinen De schade door de overstrooming veroorzaakt. De Baad dezer gemeente vergaderde Woensdagmorgen te half tien. Afwezig de heer Zwart. Voorzitter Burgemeester v. d. Weijden. De Voorz. opende de vergadering met gebed en deelde mede, dat van den heer Zwart bericht van verhindering iivas ingekomen. De notulen worden onveran derd goedgekeurd. Hierna wordt door den Voorz. medege deeld, dat op het verzoek betreffende het verkeer op den Ziende weg afwijzend is be schikt, daar er van Alphen aan den Rijn tegenstand is gekomen. Verder wordt medegedeeld,- dat door Ged. goed is gekeurd het besluit van de vergadering van 19 December '28 om in de kom der gemeente, strekkende van het be gin van den Nieuwyeenscheweg tot de Chr. School de maximum snelheid te bepa len op 20 K.M. N°g deelde de Voorz. medfc, dat door B. en W. een extra-ondersteuning is gegeven aan werkloozen, gezien de lange en strenge winter. Over het algemeen waren allen over de regeling zeer tevreden. Wij hebben voeling gehouden, aldus spr., piet do kerkelijke armbesturen en hebben dit werk gezamen lijk ter hand genomen. Er waren vele ver zekerden en ook niet verzekerden; 38 kost winners werden ondersteund; er was 372.25 uitgekeerd. Hierna volgde opgave van de kosten voor nacht-verlichting op verschillende plaatsen in de gemeente. Naar aanleiding van een opmerking van den heer Splinter zullen B. en W. een on derzoek instellen. Ingekomen is een verzoek van den heer Vink te Noorden om bij het bouwen van een huis voor rekening v,an A. Hogerwerf af te mogen wijken van de rooilijn. Wetli. Hertog zegt- de zaak grondig te hebben onderzocht en vindt geen bezwaar. B. eu W. stellen voor op het verzoek gunstig te beschikken. Met algemeene stemmen aangenomen. Hierna volgde voorlezing van de reke ning' van de Gezondheidscommissie, waar uit verschillende posten van onkosten en salarissen naar voren worden gebracht. De heer Stam vraagt, of de gemeenten de pensioenbijdragen moeben betalen. Vol gens spr. zou dit niet noodzakelijk zijn. Reeds vroeger was besloten, aldus spr., voor nieuwe ambtenaren niet meer bij te dragon: deze moeten daar zelf voor zor gen. Het was echter niet bekend, of ei- nieuwe ambtenaren waren, wat door B. en W. zal worden onderzocht. Hierna wordt voorgelezen een verzoek van het Ghir. Schoolbestuur om gelden in gevolge art. 72 van de L. O. wet voor aan schaffing van een kachel, natuurkundige instrumenten en kast daarvoor. Beraming der onkosten 2S0.B. en W. stellen voor het gevraagde toe te staan. Wordt goedge vonden. De heer Breedijk merkt hierna op, dat hij het eigenaardig- vindt, dat dit niet uit de schoolgelden gehaald kan worden. Die scholen kosten toch al zooveel. Door B. en W. wordt- vervolgens voorgesteld 100 be schikbaar te stellen voor het maken van plannen voor do waterleidingvoorziening. De Voorz. zegt, dat nieuwe rapporten zullen worden uitgebracht te Bodegraven en Woerden. Deze komen in handen van Prof. Visser die zal uitmaken wat liet beste is te aanvaarden. De heer Breedijk vraagt, of de samen werking verzekerd is met de 14 gemeenten, of is het maar om 1400 op tafel te bren gen. Spr. vindt dat de bijeenkomst in Al- phen ge-en goeden indruk heeft gemaakt. De Voorz. zegt, dat nog niet de kleinste gemeente aanmerking1 maakte, en dat de indruk juist heel goed was. De heer Koole zegt: we hadden voorgenomen geen geld uit te geven voor de waterleiding. De Voorz. antwoordt, dat de meesten halsrei kend verlangen naar waterleiding; dus dan moet er wat gedaan worden. De heer Verwer meent, dat dit- bedrag later op de waterleiding geschoven kan worden. Het voorstel wordt, aangenomen. Hierna volgde Avijziging van de be-groo- ting 1928, Avaar geen aanmerking op Avas. Rondvraag. De lieer' Verhagen vraagt., hoe het komt. dat hij niets hoort over heb Ziekenhuisfonds. De Voorz. zegt, dat daar nog niets van bekend is. De heer v. Leeuwen zegt, dat de heer Koole reeds eerder eens aanmerking maaï- te, dat er 's nachts zooveel honden los lie pen. Wordt daar niets tegen gedaan'1 De heer Koole zegt, dat in de Politiever ordening staat, dat er geen honden zich op den weg mogen bevinden dan onder ge leide. De Voorz. zegt een strenge order te zullen geven aan de politie. De heer Ver haar acht het beste middel, dat de politie de losloopende honden doodschiet, want het is hoogst gevaarlijk. Dc heer Breedijk stelt voor een gulden premie er op te zet ten voor de politie. De heer Splinter wijst erop, dat er zoo roekeloos wordt omgesprongen met het snoeien der doornhagen langs den' Noord- schen weg. De weg ligt bezaaid met door nen. Een onderzoek wordt toegezegd. De heer Storm heeft opgemerkt, dat den lieelen winter zooveel mest aan de hoogt ligt-; dat is zeker een sieraad voor de ge meente! Hem Avordt bekend gemaakt, dat de mest nu Aveg is. De heer Verhaar vgaagt, of het rondzen den der notulen niet achterwege kan blij ven en deze weer gewoon Avordeu voorge lezen; dat bespaart kosten. De andere le den zijn echter sterk voor de rondzending. Verder vraagt de heer Verhaar, lioe het staat met de afrekening A'an de waters nood. De Voorz. ank oordt, dat. deze zaak nog niet is afgewerkt. B. en W. zijn er van overtuigd, dat het noodig is het toegezegde maximum 2000 te geven, want dat de schade ongeveer 8000 zal bedragen; de gemeente Avas bok aa'erkclijk belangheb bende. De heer v. Leeuwen zegt, dat we toch Avel dankbaar moeten zijn over dë spoedi ge. bevrijding, want als dezen winter eens spoedig Ayas ingevallen, zouden velen onzer daarvan de dupe zijn geweest. Hierna wor den eenig© besprekingen gevoerd over de Averkuitvoering bij den watersnood. Terug komend op het punt van bespreking zegt de voorz. eerst te hebben gemeend de on kosten, die' de gemeente maakte, er af le trekken, maar spr. stelde nu voor de volle 2000 te geven. De heer. Breedijk stelt voor eerst 1500 te geven, en verder nog eens toe te zien, welk voorstel wordt aangenomen. De heer Koole vraagt, of het al bekend is waar de rijksweg komt. De Voorz. ant woordt, dat daar nog niets van bekend is. De heer Breedijk komt nog eens terug op de waterleiding, in hoeverre het'gaat niet de kostenopgave zijn ze concurreerend. Do Voorz. zegt, dat van beide ontwerpen een plan gevraagd wordt, dat met elkaar Avordt vergeleken. Dan krijgen Ave een beter en spoedig afdoen van zaken. De heer Bree dijk vraagt, of nu alleen maar het idee van 14 gemeenten aan de orde is, of wordt ook nog voor de 4 gemeenten geAverkt. Weth. Hertog zegt: er Avordt ook aan de 4 ge meenten nog sterk gewerkt. Verder vraagt de heer Breedijk, of de beplanting aan den Stationsweg wat gesnoeid kan -worden. Wordt toegezegd. De heer Storm vraagt, of de borden voor maximum snelheid niet bij Beuk geplaatst kunnen worden. De heer Verhagen stelt voor bij de scho len een waarschuwingsbord te plaatsen, wat om de kosten niet achterwege behoeft te blijven. Weth. Augustinus spreekt zich uit, ala sterke voorstander voor beide plaatsen. Wordt aangenomen. De heer. Stam vraagt, hoe het staat met de bruggen, of deze al voorzien zijn van rood licht. Weth. Hertog zegt, dat dit bij de brug aan het dorp is aangebracht. De heer Verhagen zegt, dat de brug aan het Zuideinde reeds vroeger Avas voorzien van een roode lantaarn en een paal met haak daarvoor is aanwezig; alleen moet worden toegezien of deze gebruikt wordt. Hierna volgt sluiting met gebed. ALPHEN AAN DEN RUN. Ingekomen: A. van Wageningen en gezin, veehouder skn., Torenstraat 10 van Zevenhoven. C. Schouten, zonder, Kort- steekte-rweg 69 Aran Naaldwijk. H. Th. Wind, bloemist, Raadhuisstraat 147 van Bussiun. L. van Hevelingen en gezin, boomkweeleer, Groeneweg 20 van Boskoop. Arieda Sijpestein, zonder, Hoofststraa-t 321, van Leiden. Aaltje J. van Ommeren, zonder, Steekterweg 262 van Amsterdam. P. C. Slingerland zonder, Jnlianastraat 13 van Voorhout. J. Meervelcl, veehou derskn., Steekterweg 66 van Zwammer- dam. J. G. Seijsenaar, winkelbed., Pr. Hendrikstraat 68 van Valburg. Vertrokken: L, C. den Boon. zon der, Raadhuisstraat 44 naar Leerdam. J. Militie, zonder, Ridderbuurt 14, naar Woubrugge. G. van Wieringen en gezin, arbeider. West-Ka naai weg 13 naar Ila- zersAvoude. J. Dijksma en gezin, arbei der, Heerenweg 6, naar Zoeternieer. W. a-an Dijk, arbeider, Ridderbuurt 3. naar Woubrugge. P. de Graaf, veehouder, Koordeinde 90, naar Hijenes (Oaliiornië). C. van Doesburg en gezin, arbeider, Hoorn 110, naar Barwoutswaarder. G. F. van Santen, en gezin, arbeider. Hoorn 112, naar BarwoutsAvaardcr. E. van 'fc Hof en gezin, arbeider, Ridderubuurt 14, naar Woubrugge. II. van Eist en gezin, arbeider, Brittenruststraat 18, naar Delft. S. L. Vlaardingerbroek en gezin, arbei der, Burg. Visserstr. 16, naar Leiden. A. Ponsteïn en gezin, arbeider, OudsKweg 122 naar Aalsmeer. R. van Geenhuizen en gezin, arbeider. Hoorn 109, naar Hazers- woude. J. Koole, arbeider, Gouw-sl. weg 28, naar Zegveld. Ant je G. Roos, dienst bode, Riddorburt-13, naJar Leiderdorp. G. .1. van Voskuilen en gezin, boomkweeker Groeneweg 49, naar Boskoop. AARLANDERVEEN. Oud-lardbouwcursisten. Woensdag avond hield de vereeniging van Oud-leer lingen van landbouwwintercursisten haar jaarvergadering in het lokaal van den heer W. Delfos. De A-oorz., de heer J. Kempen, opent dc vergadering Avaarna de penning meester jaarverslag uitbrengt, er is een batig saldo van 7.74. De secretaris gaf een verslag van de aangelegde proefvel- deu. In zeer omslachtige becijfering Aver- den door hem genoemd de kunstmeststof fen, Avelk voor deze proefnemingen wer- den gebruikt. Tevens Averd nagegaan do hooiproductie, de Aveidedagen der koeien en tevens het vetgehalte der melkproduc tie, Avelke ook onder gedurende controle heeft gestaan. Deze verslagen brachten voor de vereeniging schitterende resulta ten uit en zullen dan ook zeker wel ter propaganda dienen. Uit het jaarA^erslag van den secr. zij nog te noemen, dat in liet afgeloopen jaar verschillende demon straties en excursies werden gehouden. Een volgend punt der agenda is dc run- derhorselbestrijding De hec-r C. van Eg- mon-d heeft het vorige seizoeu, met een-, door de vereeniging aangewezen zalf, deze tegen gegaan onder het vee \7an A-ele land bouwers, maar vindt hiertegen vele bezwa ren, zoodat men een besluit neemt, dat iedere veehouder deze behandeling voor zijn vee zelf kan toepassen. Dan wordt bij stemming gekozen de lieer J. Affourtti al'S ■candidaat voor den bond \ran O.-Leerl. A'. W. in Zuid-Holland. Van het bestuur Avaren aftredend de heeren J. Kempen, voorz., J. Affourtti en W. Scherpenzeel, waarvan eerstgenoemde zich niet weder herkiesbaar stelde. Bij stenïming Avo-rden dan herkozen J. Af fourtti en W. Scherpenzeel en gekozen P. Vink. Vervolgens Avordt dan voor dit jaar een kascommissie benoemt, bestaande uit de heeren F. v. Dolder-en B. Kempen. In be- spQking komt- -dan de dezen zomer te hou den kaasdag. Men besluit voor de regeling een commissie te Arormen uit de heeren J. Kempen, T. v. Leeuwen, P. Vink, J. Ho- gendoorn. Voor -de heeren fabrikanten van zuivelwerktuigen uit de gemeente zal de gelegenheid openstaan met Juni artikelen te demonstreer en. Voor het dezen zomer af te nemen nielkexa-men kan men zich nog opgeven bij den secr. De kosten zul len hoogstens kunnen bedragen 1 per deelnemer. Besloten- wordt nog een T.B.C.- vereeniging op. te richten zonder Rijks- steun. Bij de roqdvraag werd door de hee ren Affourtti en Ouwerkerk hulde gebracht aan den aftr. voorz. „Schietiust". Deze week hield de schietvereeniging „Schietiust1' haar jaar vergadering in de zaal van den heer N. Delfos, onder voorzitterschap van den heer J. Winkel. De penningm. bracht zijn jaar verslag- uithet batig saldo bedraagt 32. Ook de secr. bracht een keurig A^erzorgd jaarverslag uit. De voovz. brengt aan bei den hiervoor zijn dank. Aftredende be stuursleden waren de heeren J. Winkel, voorz., L. v. Vliet, secr. Beide heeren wer den herkozen. Dan werden de .prijzen uit gereikt van de schietwedstrijden, tevens ook die vam den bijz. vrijw. landstorm, Avel- ke prijzen bestonden uit kunstAroorAver- pen. Het hoogst aantal 'punten \vas be haald door J. Barveld en A. Honout. Na nog geruimen tijd van gezellig samenzijn, sloot de voorzitter de vergadering. HAZERSW0UDE. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert Dinsdagmiddag te 2.30 uur. Onder- Averpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling van de voorschot ten aan de bijzondere scholen volgens ar tikel 101 der Lager OnderAvijswet voor 1929. 3. Vaststelling van het kohier hondenbe lasting voor 1929. 4. Aanvulling van de verordening op dé keuring van waren. 5. Nadere vaststelling der ..bijdrage in de kos ten van afkoop van den tol Koudekerksche brug. 6. Af- cn overschrijving op de begroo ting 1928. ZOETERWO'JDE. De begrooting niet goedgekeurd. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben hun goedkeuring' onthouden aan de gemeentebegrootiiig 1929, op grond dat daarin is opgenomen een pensioensver- haal op de - gemeenteambtenaren aange steld voor 1 October 1926. Met het oog op de finaucieele toestand der gemeente en de lage salarissen der ambtenaren achtte genoemd College dat geen termen daarvoor aanwezig waren. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert Maandagmorgen te 9.30 uur ten raadhuize. Agenda: 1. Ingekomen stukkeu. 2. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van het kohier der hondenbelas ting 1929 tot een totaal bedrag van 292. 3. Alsvoren om medewerking te verleenen tot vergrooting der schoolgebouwen en uit breiding der schoolmeubelen van de R. K. Par. Jongensschool aan den Schenkelweg en de R. K. Meisjesschool in de Zuidbuurt. 4. Praeadvies van B. en W. omtrent de wenschelijkheid van indeeling der wegen in klassen, met voorstel om in klasse II in te deelen: de Weipoortsche weg (gedeel telijk) en de Dorpstraat, alsmede om aan Ged. St. te verzoeken nog eenige andere wegen in klasse III in te deelen. 5. Behan deling van het verzoekschrift van J. P. de Bruijn e.a. om wijziging van het raadsbe sluit van 31 Januari 1929. 6. Rondvraag. Geboren: Comelis, z. v. P. Ilogc- woning en H. de Roode. Jacobus Jose- phus Christiaan, z. v. J. J. van Meurs en O. A. Lievorsc Johannes Cornells, z. v. J. Redegeld en G. cïe Rijk. Marga- retha, d. van P. A. Verwaal en A. C. Kesting. Jacoba Maria Cornelia, d, v. LEIDEN. Maandag. Jaarvergadering ARKA, Graan beurs, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondag-dienst do apotheken Avbrclt van Maandag 18 tj en met Zondag 24 Maart Avaar gen men door de apotheken van de heeren G. H. Blanken, Hooge .voord 171, tele 502 en D. J. a'. Dries u m, Mare 76 telel 406. INGEZONDEN MEDEDEELING. Geëtaleerd in perceel C. L. van Veen en M. Ch. Duineveld. Overleden: Wilhelmina Adriana Hik lenaar, 43 j., echtg. van G. A. Veldhuizen, den m door Hoogst Laagst Verwaï Zwal Zuid-w trokkei verand 14.6 lu j V an iZaterd Voos 00STERSCH GENOOTSCHAP IN NEDERLAND. Het zesde congres van het Oostcrsch Genootschap in Nederland zal Woensdag 3, Donderdag 4 en Vrijdag 5 April te Lei den in het academiegebouw worden gehou den. Het congres zal aanvangen Woensdag morgen te 11 uur met een algemeene ver gadering in het groot auditorium der uni versiteit onder voorzitterschap van prof. dr. Snouck Hurgronje. Des hamiddags 2 uur zal porf. Sylvain Lévi uit Parijs in êen bijeenkomst, w ook voor belangstellenden toegankelijk is, een voordracht houden over: Opspor gen op Java en Bali, Avaarna dr. J. H, Kramers te Leiden een voordracht (met lichtbeelden) zal houden over de carto graphic der Mohammedanen. Na afloop hiervan zal een bezoek avor den gebracht aan de tentoonstelling Japansche lakwerken in het Ethnogra- phisch Museum, waar de heer C. C. Krie- ger een inleidende toelichting zal geven. Des avonds te halfnegen is in Huize Bruyns een receptie van het bestuur, ge volgd door een gezelli'g samenzijn der com gresleden met hunne dames. Het congres zal Donderdag 4 April worden voortgezet met vergaderingen Vóór-Aziatische en Oost-Aziatische sec» ties. In de Vóór-Aziatische sectie (voori zit ter prof. dr. C. van Gelderen, secretaris! prof. dr. F. M. Th. Böhl), zullen de volgen de sprekers de achter hun naam vermelde voordrachten houden: Prof. dr. A. J. Wen sinck, Leiden: Het historisch kader \raD .den klassieken hadith; dr. H. A. R. Gibb Londen: The foreign policy of Egypt, with special reference to the Fatimites; dr. IV D. va-n Wijngaarden, Leiden: Het mono theïsme van Amenhotop IV en het out Israëlitisch monotheïsmeprof. dr. F. M. Th. Bohl, Leiden: Das Mensehenopfei' bei den alten Sumerem; dr. J. H. Kramers Leiden: De ceremonie van de zAvaardom gord in g der Tui'ksche sultans en dr. C. L. Febri, Leiden: An attempt to crush the Buddha under a huge stone. In d'e Oost-Aziatische sectie (voorzitter prof. dr. Ph. S. vanRonkel, secretaris prof. dr. C. C. Berg) zullen de volgende sprekers de achter hun namen vermelde voordrachten houdenprof. D. van Hinloo- pen Labertan (Huizen): Het 'sanskrit ment in de geographische namen van den Indiscben archipel. De" lieer R. A. Kern (Leiden): Het verbaalpraefix si- in eenige Austronesische talen; prof. dr. M. AV. de Visser (Leiden): De vereering van don oorlogsgod Hachiman in Japan; de lieer J, L. Pierson, (Laren): On the translite ration and transouption of the Japanese Kana„ archaic, ancient and modernprof. dr. C. O. Berg (Leiden): Babad en Oost- Javaa-nscbc traditie en de heer C. Hooy- kaas, (Leiden): Pancatantra in Indone sië en Achter-Indië. Donderdagmiddag te 3.1-5 uur zal dr. F. D. K. Bosch, chef van den Oudheidkundi gen Dienst in Ned. Indië, in het Instituut Kern een voordracht met lichtbeelden hou den over: Recente reconstructies a:an den Hindoe Javaansche- tempels. Vervolgefi zal het bestuur in het Instituut Kern ii het gebouiv Gravest ei n receptie, houden Des avonds te 8 uur is er een bijeenkoms voor congresleden en belangstellenden liet groot auditorium, Avaar prof. dr. 31 II. Liiders uit Berlijn een voordracht za! houden over: De iitdologie in het verleden en de toekomst. Vrijdagmorgen van 1012 uur zal b het groot-auditorium een gecombineerde sectievergadering plaats hebben onder voofzitterschap van prof, dr. Snouck Hur gronje. Secretaris is mr. J. II. Kramers. Als sprekers zullen optreden prof. dr. b. Ferrand (Parijs) met het onderwerp: Indo- nésien, rnélanrésien et nialgache; prof. dr N. J. Krom, Leiden, met het onderwerpt De Indische archipel in liet begin der zes tiende eeuw; prof. dr. J. Pli. Vogel, Lei den met het onderwerp: Opgravingen Nagarjunikonda (met lichtbeelden). Te halftwaalf zal de sluiting van lid congres plaats lieben. Vervolgens zullen de leden van het c-on- ,gres zich naar den Haag begeven, waar onder leiding van prof. Böhl de tentoon stelling van Palestijn sell e en Mesojxjtami- sche oudheden in het museum-Scheurleer zal av orden bezichtigd. Tevrec Gener; Telefo De I dekt c fonist conti'o sluitiii Beh thans cn T. tcvred wijze, IcAvete: Averd deerin Tijd den Y stónd, A'erlee Rijkst heeft ring techn: king taris Vrand foon-a de St Janvc bank( belan en Avi aanzi On Bred, taure tegeli sfcofv! liet f lever terda Wc kent ring den, klanl oinge de P goed eenif adve

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2