m BEEKMAN KERKNIEUWS BÜITENL. BERICHTEN daarop terug naar de gang en begaf zich met de handen tastende langs den muur (door don rook gaf de ontstoken electri- sche lamp zelfs geen licht) naar do zich schuin tegenover bevindende binnendeur van do woning van den bediende, alwaar hij op de bel drukte, roepende „brand". Gelijktijdig greep Pierik met zijn andere hand de vlak daartegenover hangende mi nima^ en snelde terug naar het bran dende vertrek, alwaar hij de minimax af sloeg om zoodoende de uitbreiding van het vuur te beperken. Na een kort oogen- blik verscheen de bediende Marlijn, wien hij toeriep direct de brandweer en do po litie op te bellen, terwijl hij hem nog na riep een tweede minimax mede te bren gen. Toen de eerste minimax leeg was, liep Pierik den bediende tegemoet, die hem halverwege de gang een nieuwe, mi nimax overreikte. Ook deze minimax sloeg hij af. Toen deze half leeg was, zag hij de gordijnen voor de ramen aan de To rensteeg reeds branden en begreep hij, dat hij de zaak niet meer kon redden. Dooi den rook bijna verstikt strompelde hij naar de gang, alwaar hij door den bedien de werd opgevangen en zoodoende behoed werd van de tegenoverliggende naar de afdeeling „Bevolking" leidende trap te val len, Op de Groote Pers gekomen, her ademde Pierik een weinig en snelde hij langs den kortsten weg naar den politie post, alwaar hij zekerheidshalve ook zelf de brandweer en de politie opbelde en meldde, dat het Baadhuis aan de zijde Yischmarkt in brand stond. In de gegeven omstandigheden onderzocht hij toen niet, hoe laat het was. Daarop snelde hij weder naar de Groote Pers, alwaar hij met den zich daar bevindenden bediende een in de nabijheid hangende brandslang met straal- pijp aankoppelde en staande in het raam van een der achtervertrekken, gelegen te genover de afdeeling „Pensioenen", den brand zoo goed en zoo kwaad als het ging trachtte te bestrijden. Toen langer verblijf in het vertrek door den rook, die vanaf de Groote Pers binnendrong, niet meer mogelijk was en cle bediende zich ook reeds genoodzaakt had gezien een goed heenkomen te zoeken, kroop Pierik naar de vlak bij gelegen voordeur van het Baadhuis, bleef onderweg eenige oogen- blikken machteloos liggen, kroop vervol gens verder naar de deur en raakte bij die deur bewusteloos. Aldaar werd hij gevonden in het bezit van zijn controle klok. Jn een tegenover het Baadhuis gele gen winkel kwam hij weder bij. De oorzaak van den brand. Naar alle waarschijnlijkheid, aldus ver volgt het rapport, is de brand derhalve ontstaan ten gevolge van langdurige ver hitting van den schoorsteen, welke zich bevond in de afdeeling „Pensioenen" en waarin zich behalve de rookleiding ten behoove van de afdeeling „Pensioenen" ook één rookleiding bevond ten behoeve van de beide kachels van de afdeeling „Burgerlijke Stand en Bevolking". Ten ge volge van de verhitting van den schoor steen schijnt vervolgens de daartegenaan zich bevindende kast in brand te zijn geraakt. Dat de verhitting van den schoorsteen hoogswaarschijnlijk de oorzaak van den brand is geweest, volgt ook uit het onklaar geraken van de telephoon op de financieele afdeeling. De bestrijding van den brand. Allereerst rijst de vraag, is de brand weer na het constateeren van den brand ten spoedigste gewaarschuwd? Volgens de verklaring van Pierik heeft hem het bericht van het telefoonkantoor, dat er iets niet in orde was met de telefoon op de financieele afdeeling bereikt om 4 u. 13. De telefonist beweert daarentegen reeds zes a zeven minuten voor vieren het lichtje van de telefoon te hebben zien doorgloeien. Het heeft daarna natuurlijk op verschillende manier getracht, gehoor te krijgen van het nummer dat opriep. Toen dit mislukte, heeft hij van deze on regelmatigheid kennis gegeven aan de po litiepost. Het eerste bericht, dat do tele fonist daarna kreeg, was te 4 uur 34, toen in de telefooncel nabij de bodenkamer van het stadhuis de brandweer werd opgebeld. Hoe laat de telefonist Pierik heeft ge waarschuwd, kan hij niet met zekerheid zeggen, hij meent echter stellig, dat dit nog vóór vier uur is gewees. Deze ver klaring klopt dus niet met de pertinente verklaring van Pierik. Volgens den be diende Marlijn is deze door Pierik ge wekt te pl.m. kwart over vier. Het is het college niet mogeijl k achteraf uit te ma ken, of de verklaring van den telefonist dan wel van Pierik de juiste is. Doch aangezien eerstgenoemde niet dadelijk, maar eerst 's ochtends te zeven uur heeft opgetcekend, dat te vier uur het lampje doorgloeide, meenen B. en W. niet anders te mogen aa-nnemen, dan dat de verklaring van den agent, die de meest treffende be wijzen gegeven heeft uiterst accuraat te zijn geweest, ld opt met de feiten. En gaat men hiervan uit, dan kan zeker niet wor den gezegd, dat de brandweer in de ge geven omstandigheden niet tijdig is gealar meerd. Conclusies. Het bovenstaande samenvattend, aldus het rapport, meenen wij te mogen con- cludeeren, aldus B. en W., dat ter voor koming van brand in het raadhuis alle mogelijke voorzorgsmaatregelen waren ge troffen. Naar de meening van het college mogen gaskachels en vulkachels ook des nacht, blijven doorbranden, indien dit vol doende gemotiveerd is en voldoende toe zicht wordt uitgeoefend. Het door ons, aldus B. en W. zoo uitvoerig en zoo nauw keurig mogelijk uiteengezette moet u de overtuiging geschonken hebben, dat het toezocht met betrekking tot den nacht van 11 op 12 Fabruari alleszins goed en tot in de finesses geregeld was en dat de gegeven voorschriften stipt zijn nageleeid, door een bewaker, die geheel voor zijn taak berekend wae. Tegen brandgevaar door schoorstecnen vielen door het college geen maatregelen te nemen, aangezien moest worden aangenomen, dat de schoor- steenen er op berekend waren do extra- belasting in het winterseizoen to ver kerken. B. en W. achten met dit rapport de des- bc .-offendo vragen door den heer Sytsma, voldoende beantwoord. Ons rest nog slechts een woord van waardeering uit te spreken, aldus B. en W., voor alle- r<e bestrijding van den brand, ip welk opzicht ook, aandeel hebben gehad. BENOEMINGEN. Bisdom 's Hertogenbosch. Z. D. H. de Bisschop van 's Hertogen bosch heeft benoemd tot pastoor te Erp den Weleerw. Zeergel. heer dr. A. A. P. M, Meuwese, tot professor aan het Seminarie te St. Michiels-Gestol den "Weleerw. heer J. C. van Overbeek, tot kapelaan te Dreu- mel den Weleerw. heer H. A. G. Bos, tot kapelaan te Qoirle den Eerw. heer J. M. Diels, priester van het Seminarie, tot pas toor te Ste^nsel den weleerw. heer W. M. Dekkers, tot rector van het Moederhuis dei- Zusters Franciscanessen te Veghel den Weleerw. heer J. W. A. Kuijte, die kapelaan was te Eindhoven (Stratum H. Georgius) en tot Praefectus Classium op het Seminarie te St. Mich. Gestel den Weleerw. Zeergel. heer G. L. J. van Dijk, professor aldaar. ,.St. Jan ski." GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. ONGEVAL OP EEN BEWAAKTEN OVERWEG. Door een afsluitboom gereden. Vrijdagavond is de heer A. Broos, te Roosendaal, toen hij op den Gastelschen weg de spoorbaan wilde passeeren, door een afsluitboom van den overweg gereden. Hij stopte onmiddellijk. De auto bevond zich echter reeds op de spoorbaan. Juist naderde een sneltrein uit Rotterdam. Po gingen om den auto nog tijdig van de baan te verwijderen, mislukten. Ook de pogin gen van deii baanwachter om den machinist een teeken tot stoppen te geven, werden door den mist verijdeld. De heer B. was fluks van zijn auto gesprongen, die direct daarna door de locomotief werd gegrepen en een eindweegs meegesleurd. De trein stopte, doch kon na een kort oponthoud cle reis voortzetten. De auto werd erg, bescha digd. Rangeerder bij zijn werk gedood. Zaterdagmiddag is op het Veemarktter rein te Utrecht de arbeider-rangeerder Fa- ber uit Groningen bij het rangeeren met zijn beide beenen en zijn linkerarm be kneld geraakt tusschen troindeelen, ten gevolge waarvan hij kort daarna is over leden. Door een auto overreden en gedood. Te Spierdijk is het 6-jarig kind van den heer B. door een auto overreden en gedood. Ernstige aanrijding. Zaterdagmorgen had te Gorinchein op den hoek van de Hoogstraat en de Keie straat een ernstige aanrijding plaats. Doordat de bestuurder J. H. v. D. met zijn melkauto links van den weg reed en de voetrem, die defect bleek, dienst weiger de, werd een passeerende autobus, die cloor G. S. bestuurd werd, aan de voorzijde ge grepen. Door deze geweldige botsing, die eenige straten ver te hooren was, was van D. even de macht over zijn stuur kwijt, ten gevolge waarvan de melkauto het trottoir bij Jan Worm opreed, waar een hardstee- nen paal met ijzerwerk finaal in stukken brak en werd weggeslingerd. Een versplin terd fietsenrek en een defecte stuurinrich ting en spatbord van de autobus verhoogden dc. materieele schade van dit overigens won derlijk gunstig verloopen ongeval. Tegen den bestuurder van de melkauto, die na de aanrijding door een andere auto gesleept moest worden, is door de politie proces-verbaal opgemaakt. Steiger ingestort. Een gedeelte van een steiger van een in qtanbouw zijnd perceel in de Newtonstraat te Amsterdam, is ingestort. Op den stei ger bevonden zich vier metselaars. Drie konden zich bijtijds in veiligheid stellen. De vierde viel met het metselwerk, doch bekwam slechte eenige schaafwonden. Bij een ingesteld onderzoek vanwege Bouw en Woningtoezicht is gebleken, dat ver moedelijk tengevolge van de vorst een der palen van den steiger was weggezakt en daardoor een verbindingsschakel was Ver broken. Tramontsporing. Zaterdagmorgen omstreeks half tien is te Amsterdam een motorwagen met bijwa gen van lijn 2, komendo uit de Leidsche- straat bij cle brug van de Heerengracht uit derails geloopen. Hij liep over het brug dek naar links en kwam daar in botsing met een auto van dc firma Gerzon. Door dezen schok bleef cle tram staan. Niet al leen het tramverkeer, maar ook het rij- verkeer was daardoor gestremd. Het duur de ongeveer 25 minuten, voor de wagens weer op het spoor waren gebracht. Door een boom getroffen. Te .Dussen kreeg Zaterdag do 25-jarige boomrooier R. een groote zware boom, die te vroeg viel, op het hoofd tengevolge waar van hij een ernstige hersenschudding kreeg, waaraan hij eenige uren later overleed. Een doodgraver bedolven in een graf. De doodgraver op het B. K. Kerkhof te Amersfoort was bezig een kuil te graven. Op een gegeven oogenblik kwam hij zelf in den kuil terecht, terwijl deze rich met zand vulde. Hoe'meor hij trachtte zich op te werken, hoe vaster de grond zich om hem sloot. Nadat hij eenige uren in deze benarde positie had doorgebracht, hoorcle een bewoner uit de Bergstraat gegil van het kerkhof. Hij waarschuwde aan de wo ning van den doodgraver. De vrouw spoed de zich naar het kerkhof en zag haar man in dien toestand. Hulp was spoedig ge haald en met vereende kracht werd de man INGEZONDEN MEDEDEELING. 1ste K<XS STOF/EN UIT.mNTpBE; CfÜPE PR^A AFWRING CONCUR. PRIJZEN SNELl^E^iEMNG ZIE DEETALASES KOREVAARSTR. van zijn knellende banden bevrijd. Totaal uitgeput werd hij naar zijn woning ge bracht. Gelukkig ondervond cle man geen verdere nacleelige gevolgen. „Msb." Aanvaring. Tegenover het Groothoofd te Dordrecht, had Vrijdagmiddag te half drie op de ri vier een aanvaring plaats tusschen een paar sleepbooten. Uit den Noord kwam de sleepboot „Fiat" met vijf booten achter zich, die de Mer- wecle op wilde varen, terwijl tegelijkertijd dc sleepboot „Rio" met vier sleepschepen van de Oude Maas de Noord indraaide. Tengevolge van den sterken stroom, kon do kapitein van de „Fiat" niet verhinde ren, dat zijn laatste twee schepen in botsing kwamen met de laatste least van de andere sleep. Deze boot bekwam hierdoor belang rijke schade aan de roef en de stuurinrich ting. Om de aan de twee andere schepen even tueel aangebrachte schade te kunnen con stateeren, ging de „Fiat" met de 5 sleep- kasten ter plaatse voor anker. Het drukke scheepvaartverkeer onder vond hierdoor geruimen tijd ernstige stag natie. Een tweetal booten van den Rijks waterstaat en der rivierpolitie waren voor regeling van een en ander aanwezig. Dolle koe. In een slagerij te Roosenaal werd §en koe plotseling wild. Het dier rukte zich los en nam den slagersknecht tot driemaal toe op do horens.' De slager kon zijn knecht gelukkig in vèiligheid stellen. Do koe werd daarna door een maréchaussee doodgescho ten. DE RAMP TE VARIK. Begrafenis van drie der slachtoffers. Zaterdagmiddag vond onder overgroote belangstelling te Hoeselt de teraardebestel ling plaats der drie slachtoffers van de ijs- ramp. De lijkstoet, bestaande uit drie lijk wagens, gevolgd cloor familie en leden eener plaatselijke zangvereeniging, arriveerde omstreeks twee uur op de begraafplaats. Aan de groeve Averd allereerst bet woord gevoerd door den heer Brouwers, burge meester van Varik, clie de moeder herdacht als een steeds opgewekte en zorgzame vrouw en hulde bracht aan de kinderen, die getracht hadden hun moeder te red den. Verder werd nog gesproken door ds. Van Leeuwen en den heer Jonkers, burgemeester der naburige gemeente Ophemert, waar mej. van Ballegoyep werd geboren, die na mens de inwoners dier gemeente zijn deel neming betuigde. Ook het Dageïijksch Bestuur der ge meente Varik was vertegenwoordigd. Brand te Beverwijk. Vrijdagmiddag omstreeks 5 uur is door onbekende oorzaak plotseling brand uitge broken in de Reverol-olicfabriek, aan cle Pijpkade te Beverwijk. De voorraad oliën en vetten gaf het vuur gelegenheid zich snel uit te breiden, zoodat de brand zich in den aanvang ernstig liet aanzien. De brandweer bestreed het vuur met drie stra len op de motorspuit. Hieraan is het te danken, dat de brand geen grooter omvang heeft gekregen. Een klein gedeelte van het gebouw had van het vuur te lijden gehad. Voorts heeft het kan toor waterschade gekregen. Een en ander wordt door verzekering gedekt. Heidebrand. Op de Liebergerheide te Hilversum is Zaterdagmiddag ongeveer 8000 M2. heide afgebrand, vermoedelijk door de schuld van enkele kwajongens. De brandweer heeft den brand met zancl gcbluscht. Lijk in een Hooiberg gevonden. Gistermiddag omstreeks 5 uur is in een hooiberg te Berkum, gemeente Zwoller kerspel het lijk gevonden van den 53-jarigen A. V., geboren te Zwolle. Bij onderzoek bleek, dat de dood onge veer 10 uur geleden was ingetreden. Er is geen spoor van gewelddadigheid op het lijk gevonden, zooclat aan misdaad niet ge dacht wordt. Het lijk is overgebracht naar do begraaf plaats Bergklooster. „Feest" op de Statendam". Werklieden van cle fa. Wilton hebben Vrijdagnacht bezoek aan de Statendam ge bracht, de wijnkelder opengebroken en zich flink te goed gedaan. Een van hen is be wusteloos tusschen een stapel kisten ge vallen, zooclat een geneesheer moest geroe pen worden. Een ander is aangehouden met een volle flesch onder den arm. Brutale inbraak in een juwelierswinkel. Zondagmorgen had te Oss een zeer bru tale diefstal plaats. Om half zes werd de groote etalageruit van den goudwinkel der firma van Hees op den Heuvel met donderend geraas inge slagen. Een belangrijke hoeveelheid gouden ringen en andere sieraden werden door de dieven uit de etalagekast gegrepen, waar na zij ijlings op de vlucht sloegen. De waarde van het gestolene bedraagt naar we vernamen ongeveer 1500. Van cle daders geen spoor. Inbraak. Vrijdagnacht is ingebroken in het filiaal van de bierbrouAver De Meiboom aan den Groenendaal te Rotterdam. De brandkast werd geforceerd; 1000 gulden wordt ver mist. ONGELUKKEN. REDDINGSWERK IN ALABAMA. Talrijke slachtoffers van de overstrooming reeds in veiligheid. Uit New Orleans wordt gemeld: Volgens dc jongste berichten zijn, instrijd met vroe gere telegrammen, tot dusver in het over- sfroorningsgebied in Alabama en aangren zende staten dertien menschen om het le ven gekomen. Tot nog toe moesten ongeveer 20.000 personen in de verschillende over stroomde plaatsen hun woningen ontrui men. De rcddingSAverkzaamheden vorderen snel. Zaterdagmorgen was cle helft der be- Avoners van' Elba in veiligheid gebracht en daar men des middags dertig booten ter beschikking had, verwachtte men vóór het vallen van den nacht de duizend menschen, die nu nog van de buitenwereld zijn afge sloten, ook gered te hebben. Deze perso nen verkeeren niet in onmiddellijk gevaar. Er behoort een honderdtal kinderen toe, die in een s-choolgebomv geïsoleerd zijn. In de laag gelegen zakenwijk van Gene va, dat ten Zuiclen van Elba gelegen is, werd een waterstand van zeven meter geconsta teerd. Dit is veroorzaakt, doordat de Choc- tawatcheerivier buiten haar oevers is ge treden. Volgens de laatste berichten zijn reeds 3500 inwoners van Geneva in veilig heid gebracht. Uit Madisonpark in Alabama wordt be richt, dat de Alabama-rivier het land over een breedte van 10 K.M. heeft overstroomd. Het peil in de rivier is zes Meter hooger dan anders bij vloed het geval is. Vliegtui gen cirkelen boven de geteisterde gebieden en werpen levensmiddelen en medicijnen op de daken dor huizen. Het Roode Kruis neemt uitgebreide maatregelen tot voorkoming van ziekte in de vluchtelingenkampen. Uit een kamp ten Noorden van Elba moet onder de kinderen reeds een mazelen-epidemie zijn uitgebro ken. De treinontsporing in Japan. Misdadig opzet in het spel? Uit nadere berichten betreffende de treinontsporing bij Snayo blijkt dat twee personen werden gedood en zeventien ge- Avoncl. De gewonden, wier toestand niet ernstig is, zijn voor het meerendeel passa giers. De autoriteiten schrijven het onge luk toe aan misdadig opzet. Twee ontsnapte stieren veroorzaken angstige oogenblikken. Twee stieren, die aan een vee-transport te Tottenham (Engeland) wisten te ont snappen, hebben aan het station aldaar heel wat onrust veroorzaakt. De stieren liepen over het perron, vanwaar de onthutste pas sagiers in groote angst in alle richtingen vluchtten. Het spoorwegpersoneel deed po gingen cle dieren te vangen, doch deze stre den hardnekkig om hun vrijheid. Zij verniel den de ruiten van een der wachtkamers, waarin do reizigers gevlucht waren en ook daar ontstond weer een paniek. Bij de uit gangen van het station ontstond een gewel dig gedrang en verschillende personen wer den gewond. Eenige kinderen werden onder do voet geloopen en ernstig gewond. Na^eenige uren gelukte het de dieren te vangen. Letlandsche stoomschepen in het ijs. Het Letlandsche stoomschip „Kuhrs" heeft, draadloos hulp geseind voor zijn be vrijding uit het ijs. Het schip schijnt door een gordel van ijs omgeven te zijn en bo vendien door den wind op een ondiepte te zullen worden gedreven. Ten Zuiden van Libau, zit de Letlandsche stoomboot „Al- bert" eveneens in het ijs bekneld en zij loopt gevaar lek te slaan; bovendien lijdt de bemanning gebrek aan levensmiddelen. Met vliegtuigen heeft men daarin Zaterdag cloor het laten vallen van proviand trachten te voorzien. ONTZETTENDE BERGBRAND BIJ KAAPSTAD. Badplaatsen ernstig bedreigd. Februari, de maand der gfoeiend-hcete Zuid-Oosterstormen, is voor Kaapstad te- A'ens de maand der ontzettende bergbran- den, die den machtigen Tafelberg vaak in een gordel van vuur bullen. Naar wij ver nemen, heeft in den nacht van 16T op 17 Februari aan den Westelijken voet van den berg een brand gewoed, die de ernstigste was in de geschiedenis van het Kaapsch schiereiland. Een felle storm bulderde over den berg heen. Een vonk in het dorre struik gewasen als- vurige slangen schoten de vlammen kronkelend omhoog en omlaag. Het was alsof de geheele berg één vuurzee was. De donkere nacht werd in dag her schapen. Onheilspellend naderde de vuur massa de badplaatsen Camps Bay en Clif ton, waar honderden villa's en bungaloAvs een gemakkelijke prooi zouden zijn. In het holst van den nacht ontruimden de badgasten him huizen, in doodsangst starend naar de knetterende vuurdreiging. Doch Kaapstads bevolking was paraat. Blanken en zwarten ijlden inet houweelen INGEZONDEN MEDEDEELING. jnljjke fen verzs^f en geneest en met en bijlen gewapend het vuur tegemoet fantastisch was het gezicht dier tallooi silhouetten, afstekend tegen den vurige achtergrond. Zij kapten en groeven in wi de haast een „nomanslanü" tusschen vu» en bewoonde wereld. En het was of de m tuur meehielp. Want plotseling ging 4 wind liggen. Het vuur, bij gebrek aan vei dor voedsel, vrat zichzelf op en het gevat was bezworen. Indien cle storm had blijve voortwoeden, zou de ramp niet te overzit zijn geweest. Boschbranden in Zwitserland. In het kanton Tessin zijn opnieuAV boscl bi anden uitgebroken. Ten Noorden van Locarno en Orselina do brand die er sinds Woensdag woed| eerst in den nacht van Donderdag op Vrj dag door de brandweer van Locarno in zoo verre bedwongen, dat Orselina geen gevaa meer loopt. Verder woedt in het Morobbia-dal eei boschbrand, die zich uitgebreid heeft ove cle bergen ten Noorden van San Antonio Ten slotte is in den vroegen morgen eei brand ontstaan in San Salvatore bij Luga na, Avaaraan vele boomen ten offer zijn vallen. Groote brand te Gent Gisternacht is te Gent brand uitgebri ken in de opslagplaats van een papierfa briek. Een groote hoeveelheid balen lom pen werd een prooi der vlammen. Een po troloumtank kon met groote moeite geATij Avaard worden. De aangerichte schade be di aagt meer dan twee millioen francs. Brand in de „Sacré Coeur "te Parijs. Een hevige brand heeft Zaterdag cle uil hout vervaardigde sacristie van de „Sacré Coeur" op Montmartre te Parijs verwoest De aangerichte schade bedraagt 150.0M francs. Oorzaak van den brand zou kort sluiting zijn. eeni Con B. men aan ■te i ge da neer Jen het Haa VEERTIGTAL WERKLIEDEN VERMOORD. Door Indianen in Peru. Uit Lima (Peru) wordt gemeld: Indianen hebben in het district Amazonas bij Day au- runa een veertigtal werklieden overvallen en vermoord. Een militaire strafexpeditie i» per schip naar het gebied der Indianen vertrokken. Roofoverval op Poolsche trein. 0 zich kat! spr. voo: in I 1 m len sie-; len dan. tera ïén Postbeambte uit den wagen Fur geworpen. ïta Vrijdagavond om tien uur zijn twee ban dieten, die zich als spoorA\regbeainbten ver kleed hadden, den postwagen van den trein DemblinKrakau binnengedrongen, ondei het voorwendsel eenige reparaties te moeten verrichten. Eenige kilometers; voor het sta tion Putkow overvieler zij plotseling den postbeambte, die juist bezig was met het sorteeren van de brieven en geldzendingen en wierpen hem uit clen trein. Daarop plun derden zij in alle kalmte de geldzendingen, sprongen met 130.000 Zloty uit den rijdenden trein en ontkwamen in het woud. Do roof werd eerst bij het volgende sta tion ontdekt. Onmiddellijk begonnen sporingen, welke echter nog niet tot de ar restatie der daders hebben geleid. De uit clen trein geworpen postbeambte heeft zwa re verwondingen opgeloopen en is naar een ziekenhuis te Krakau overgebracht. Gruwelijke wanhoopsdaad te Leipzig. Te Leipzig-Lindenau heeft een arbeider zijn drie kinderen van 14, 13 en 0 jaar en daarna zichzelf de keel afgesneden. De rampzalige vader, F. Meyer genaamd, heeft blijkbaar in een toestand van zinsverbijs tering gehandeld. Hij beeft in een aan zijn vader gerichten brief medegedeeld, genoeg van het leven te hebben, te vreezen, dat hij krankzinnig zou worden, en anderen niet tot last te willen zijn. Boven alles wilde hij zijn kinderen het ondragelijke leven op deze wereld besparen. Buitenkansje voor een filmoperateur. Tijdens het opnemen van een film over de Italiaansche ruiterij viel kolonel Mn rari in vollen galop van zijn paard, dat oa-k hem heen rolde. De opnemende operateu draaide koelbloedig A^erder, zoodat hifl een waarlijk „pakkend" stukje film verkrft gen werd. De kolonel werd met een zwart hersenschudding naar het hospitaal ge bracht. Epidemie in Lotharingen. Uit Metz wordt gemeld: Een epidemie welker oorzaak niet nauwkeurig is vasfcg® slold heerscht in het dorp La Frimbolle tusschen do Vogezen en Lotharingen. Er zijn reeds veertien personen aan sterven. den ÏÏoo leve li cle liet dat eu t Jië llOOJ prie van lanc wen B va 1 groc n h wij ook E kan llUAV Hek- zulk La ti V Ind; doel poe inst vee] Ned, Oost-Indië Half millioen gestolen te Soerabaja. Bekend Britse h-I ndisch koopman het slachtoffer, Aneta seint uit Soerabaja: De bekend' Britseh-Indische handelaar in suiker en rut ber Yousof is tot de ontdekking gekomö- dat hem geldswaardige papieren zijn on! stolen ter waarde van een half millioen g"- den en voorts een verzameling antieke mufr ten die een hooge waarde vertegenwoord1 gen.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8