HHfl Agenda UIT DE RIJNSTREEK KB Milaan. De toespraken zijn gepubliceerd in onze dagbladen. Men ziet in den tekst, zooals het gepubliceerd staat, hoo ver heugd de H. Vader is over de overeen komsten. Maar die vreugde is de vreugde der Kinderen Gods, ze komt voort uit het bewustzijn, dat een goede daad gesteld is. Inderdaad, men mag van den Paus zeggen, dat hij een Paus-Alpinist is, die deze zaak geregeld heeft. Hij is gaan staan op den Alpentop en vandaar af heeft Hij gezien eenerzijds de onafwendbaarheid van dc eisch, dat de Pauselijken onafhankelijk heid onomstootelijk duidelijk moet zijn; anderzijds de uiterste nood van het Ita- liaansehe volk dat' doordrongen Katholiek, in vijandschap leefde met den Vader van de Katholieke Kerk. Inderdaad, do Paus die nu weer Koning is over zijn klein, maar gewichtig gebied, lijkt op den Chris tus-koning, die Hij ons leerde vereeren, om ■de liefde en de vrede to bevorderen. Ik zal niet in détails afdalen, maar als de Paus ter bereiking van deze doelein den het grootste deel van zijn weroldlijk gebied als prijs niet te hoog vond, mogen wij dan klagen als straks in de dagen van verkiezingen ook aan ons gevraagd wordt het offer van een persoonlijk inzicht of belang, wanneer dat gevraagd wordt om de christelijke beginselen in het landsbe stuur tot uiting te doen komen? Vraagt gij mij nu wat de gevolgen zul len zijn van deze overeenkomst, m. a. w. ■wat zullen deze in do toekomst zijn, dan antwoord ik: wanneer ge dat wilde we ten, had ge een profeet uit moeten noodi- gen, die de toekomst voorspelt-, maar niet een historicus, die naar het verleden ziet. De toekomst is in Gods hand, en God hoeft zijn bedoelingen, die voor ons, ge borgen zijn. Het Pausdom is sinds de Fransche revolutie ontzaglijk gestegen en staat ia hoog aanzien bij de Europeesche volkeren en het ziet er naar uit of onder leiding van het Pausdom groote dingen te gebeuren staan. Denk maar eens aan de Missie over de geheele wereld, aan de krachtige actie tob hereeniging van dc af gescheiden christenen. Ook de Pausen zijn gevoerd langs den weg, den koninklijken weg van het Lijden. Dat is begonnen, toen Pius VI en Pius VII door Europa werden rondgevoerd, dit is voortgezet toen Pius IX vluchtte naar Gaeta en van den Bis schop van Valence de Kelk ontving, waar in Pius VT op zijn tocht het H. Sacra ment had meegenomen, toen Rome over weldigd werd en de Pausen feitelijk opge sloten waren in het Vaticaan. Dat Lijden van do Pausen heeft de liefde en aanhan kelijkheid der Katholieken zóó verhoogd, dat de Pausen misschien nooit machtiger waren dan thans. Want met de liefde en de aanhankelijkheid groeide ook het vertrou wen en de volgzaamheid. En dat mag niet veranderen. Want, hoe de toestanden zich ook verder ontwikkelen, waar blijft het woord, dat de toenmalige Prof. van Noort tot. ons sprak, toen hij de Romeinsche Kwestie voor ons behandelde: De kracht van de Paus zit voor een groot deel in de houding der Katholieken. Den Paus becriti- seeren is de Katholieke Kerk benadeelen of ongeroepen Hem den weg te willen wijzen. Wij zijn hier dezen avond om onze vreugde te betuigen, dat de vrijheid aan de Paus is teruggeschonken, en dat zulke krachten weer gesteld zijn in den dienst van het Christendom. Wij besluiten deze beschouwing met den biddenden uitroep, waarmede het bestaan der Romeinsche Kwestie door de zouaven werd ingeluid: Evviva il Papa-Re. Leve de Paus in Zijn Rijk van gerechtigheid, liefde en vrede Een dankbaar applaus beloonde spreker voor zijn zeer duidelijk en pleizierig be toog. De Voorz. bracht dank aan Prof. No- let.. Hij hoopte, dat. dit al zoo becritiseer- de punt nu zeer duidelijk geworden was voor de vele toehoorders. Hierna sloot de Voorz. deze goedgeslaagde bijeenkomst met den Ohr. Groet. HILLEGOM. Ernstig airto-ongeluk. Gisteravond om ha-lftien had alhier een ernstig verkeers-ongeval plaats. Aan de Leidschestraat stond een auto, ter hoogte van de N.V. Walter Blom en Zn. Vermoe delijk was deze wagen niet van een bran dend achterlicht voorzien. Een Ja ter kwam met flinke vaart een andere auto aanrij den, reed met kracht op den stilstaanden wagen in en sloeg over den kop. Daarna geraakte deze in brand. Een der inzitten den werd later zeer zwaar gewond onder de auto vandaan gehaald. Hij werd per zie kenauto naar de Maria-stichting vervoerd. KATWIJK. Schietwedstrijd. Zaterdag was het de laatste dag van den gehouden Bukswed strijd door de leden der Katw. Burger wacht. Deze wedstrijd was verdeeld over 8 weken met eenige weken vooroefening. De oefeningen en de wedstrijd werden gehou den in een der zalen van „Casa Cara" al hier. Nadat dó laatste series geschoten waren complimenteerde de eommandan, de schutter? mei de behaalde successen. Tevens bracht hij een woord van dank aan allen, die tot het welslagen van dezen wed strijd hadden medgewerkt, inzonder aan de hoeren P. Slingerland, C. v. Leeuwen, Ch. J. 'Minnee en niet te vergeten aan den heer Trousselot. Leedwezen werd uitge sproken, dat een der veteranen van de bur gerwacht. de heer Schoneveld wegens ziek te thans niet kan tegenwoordig zijn. Spr. hoopte, dat de heer Sch. niet alleen voor de burgerwacht, doch voornamelijk voor zijn gezin zijn gezondheid moge herkrijgen. Dan werden de prijzen uitgereikt. De uit slag was a-ls volgt: Klasse A No. 1 C. J. Minnee met 458 punten, no. 2 C. v. Leeu wen met 457 p., no. 3 E. Schoeneveld met 447 p., no. 4 J. Baalbergen met 444 p. In B: no. 1 Ant. Ingwersen 455 p., no. 2 Jac. Meijer met 416 p.. no. 3 P. Slingerland met- 408 p.. no. 4 A. Slingerland 104 p., no. 5 L. J. v. d. Valk 358 p., no. 6 il. Slinger land 353 p., no. 7 H. de Boer 337 p. In C: no. 1 B. Dubbelaar 389 p., no. 2 K. v. d. Oever 251 p., no. 3 M. v. d. Oever 225 p. Ei- was een rozenprijs voor de mees- i4c rozen in de staande series. Deze werd [behaald door den heer AnL Ingwersen.' KATWIJK AAN DEN RIJN. Woningbouw. Voor rekening der hee- ren Jolp Durieux en G. Vooys zullen twee burgerwoonhuizen worden gebouwd, waar thans het pand staat met open grond aan de Voorstraat 52. LEI DSCHENDAM. Hanze. Donderdag vergaderde De Hanze, afd. Leidsohendam. De opkomst was niet groot te noemen. Na goedkeuring der notulen en eenige mededeelingen van interne aard, deelde de Voorz. mede. dat er een regeling is getroffen met de Lichtbe- drijven. welke niet langer gastoestellen enz. zullen leveren aan particulieren. Een mooi succes voor de Hanze, daar tevens in de toekomst geen vrees voor dergelijke over heidsbemoeiing behoeft te bestaan. De Voorz. dankt dan ook wel de autoriteiten voor hun ingenomen standpunt en hun steun in deze ondervonden. Naar aanleiding van klachten over te hard rijden zullen stappen worden gedaan. De zeereerw. heer pastoor zal, naar aan leiding van den reeds meermalen uitge sproken wensch van den Bisschop, geen le veranties meer willen erkennen van perso nen, die niet Roomsch georganiseerd zijn. Het jaarverslag van den secretaris werd onder dank goedgekeurd. Het jaarverslag van den Penningm. gaf na langen tijd weel een batig saldo. Onder applaus aangenomen Bij de bestuursverkiezing worden de hee- ren Ant. Haagen on N. Willemse herkozen. Vervolgens werden de nieuwe leden ge ïnstalleerd. Van de rondvraag werd gebruik ge maald, omheen verzoek in te dienen het daarheen to leiden, dat kwitanties tot een klein bedrag weer onder 5 ets. zegel komen te vallen. Eenige klachten omtrent de pos terijen meer speciaal nog de telefoon,, zul len worden onderzocht en maatregelen dan genomen. Hierna onder dank en met den chr. groet sluiting door den Voorzitter. Kiesvereeniging S. D. A. P. Vrijdag avond hield de Kiesvereeniging S.D.A.P. een ledenvergadering.. De vergadering ver- eenigde zich met het. bcstuursadvies om geen Candida ten te stellen voor den z.g. dubbelen Raad. Indien eventueel de sa menvoeging van Veur en Stompwijk tot stand komt,, zal zij wel mededoen aan de verkiezing van den nieuwen Raad. De daarvoor door het bestuur vastaesfelde groslijst verwierf do goedkeuring van de vergadering, terwijl aan het bestuur mach tiging werd verstrekt deze zoo noodig aan te vullen met een vrouwelijke candidaat. N00RDWIJK. GEMEENTERAAD. (V ervolg). De strandoprit aan den Oranje- weg. De bouwvereeniging „St Jeroen". Na heropening der openbare vergadering wordt besloten voorloopig met over te gaan tot het aanleggen van een parkeerplaats voor auto's aan den Beethovenweg nabij den Zuid Boulevard. Zonder hoofdelijke stemming wordt be sloten bij de firma Jordaens te Schiedam aan te koopen een auto voor den gemeen telijken reinigingsdienst, met cushionban- den en daarvoor een crediet beschikbaar te stellen vau 4S00. Nadat dc rondvraag aan de orde is ge steld geeft de heer Gaspers B. en W. in overweging den prijs der cokes met 20 cent per mud te verlagen en te brengen van 65 ct. op 45 ct. De Voorz. zegt overweging toe. De heer Krau stelt voor den afrit naar zee bij de Schoolstraat in orde te brengen met het oog op de schelpenvisschers, die den tijdelijken oprit bij den Oranjeweg on voldoende vinden. De Voorz. deelt mede juist vernomen te hebben, dat de oprit bij den Oranrjeweg door eenige belanghebbenden belangrijk zal worden verbeterd. Dan krijgt men daar vanzelf een goede toestand. De heer Krau meent, dat als de dieren bescherming zich voor de zaak spande B. en W. wel gedwongen zouden worden spoe dig maatregelen te nemen. Vroeger kwa men de schelpenvisschers op den boulevard bij het Oranjehotel, daarna bij het Palace- hotel, vervolgens bij de Schoolstraat en nu wordt het weer Oranjeweg. Schelpenvis schers zijn ook ingezetenen, die in de gele genheid moeten zijn hun bedrijf op behoor lijke wijze uit te oefenen. De heer Meyer keurt het- af, dat B. en W. den ouden afrit bij de Schoolstraat hebben laten verstuiven en over de verstuiving heen, zonder don Raad er iu te kennen, een nieuwe verharding hebben aangebracht. De Voorz. zegt, dat dit noodzakelijk was omdat anders de afrit telkens opnieuw weer zou ondèrstuiven en men toch niet telkens dan wec-r het zand kon laten wegkarren. Ten slotte zeggen B. en W. welwillende overweging toe van het voorstel van den heer Krau. De heer Meyer brengt ter sprake een door B. en W. aan het bestuur der bouw vereeniging „St. Jeroen" geschreven brief, waarin aanmerking wordt gemaakt naar aanleiding van een rapport van den ge meentelijken accountant, op een huurach terstand van 219. Spreker heeft verno men, dat het bestuur van deze vereeniging daai-over nogal ontstemd ;s en had het be ter gevonden, dat B. en W., alvorens dezen brief te schrijven eerst eens beter pols hoogte hadden genomen. Het bedrag van 219 huurachterstand is niets, als men weet, dat dit geldt voor 62 huizen en de bewoners verplicht zijn een week vooruit huur te betalen en een bedrag van 25 in de beleggingskas te storten. Het bestuur doet altijd alle mogelijke pogingen om de huurachterstand zoo klein mogelijk te houden. De Voorz. zegt, dat als B. en W. dit alles hadden geweten de geschreven brief achter wege zou zijn gebleven. De heer van der Niet vestigt er de aan dacht op d8t. de heer W. Alkemade zijn tor- rein aan den Nieuwen Zeeweg heeft afge rasterd met prikkeldraad en dat zulks ge vaar oplevert bij de passage. De Voorz. deelt mede, dat dit geschied is zonder vergunning en zal er zijn aan dacht aan wijden. Hierop wordt de openbare vergadering gesloten, N00RDWIJKERH0UT. Brandstoffenvereeniging. In café Bra- ma hield bovengenoemde vereeniging, ou- derafdeeling van den R. K. Volksbond, een ledenvergadering. De voorz., de heer A. J. Wijnekus, opende de verg. met den Chr. groet en sprak een woord van welkom tot den eerw. geest., adviseur en de andere aan wezigen en sprak er zijn spijt over uit, dat zoo weinigen present waren. Dit hield ver moedelijk verband met het dóór-werken, nu na de vorst-periode. Hij deelde mede, dat do omzet aan anthraciet en turf had bedragen: 10 ton I, 70 ton II, CO ton III; aan eierkolen 35 ton; aan harde turven 75000, alles tot een bedrag van 5248.47. De ontvangsten waren ƒ25243,94. Het nadeelig slot was derhalve 4.47. Van de D.I.G. wordt echter nog pi.m. 17 terug ontvan gen, zoodat het voordeelig saldo 12.53 be droeg. Het ledental nam toe met 22 leden, zoodat er nu 102 personen lid zijn. Er is thans nog een ton anthraciet besteld, wel ke 6 weken geleden werden afgezonden, maar wegens de vorst tot heden nog niet ontvangen kon worden. De prijs bedraagt 2.30 per H.L. Nu had de installatie plaats van den nieuwen geest, adviseur. De voorz. hoopte, dat Z.eerw., ofschoon jong, niet minder dan zijn Eerw. voorgangers de vereeniging trouw ter zijde zoude staan met zijne on misbare adviezen. Dan volgde het verslag van den secr.- penningmecster. Spr. deelde in zijn verslag mede, dat boeken en kas, ingevolge het re glement, door bestuur, voorz. en secr. van den Volksbond is nagezien en voor accoord bevonden geteekend. De voorz. dankt den secr.-penn. voor zijn accuraat beheer. Hierna volgde bestuursverkiezing. Aftre dend was do heer J. v. d. Berg, in wiens plaats gekozen werd, met alg. st., de heer C. v. Noort, die de benoeming aanvaardt. Vervolgens worden met alg. st. herbenoemd de heeren A. Brama en P. Koelewijn. Deze laatste is, vanaf de oprichting voor 9 jaar, secr.-penningmeester. Dan volgde bespreking van de actie voor 1929. De voorz. deelt mede, dat de laatste aflevering van kolen niets te wenschen overlaat en over de kwaliteit geene klach ten bekend waren. Zooals gezegd was een wagon kolen nog besteld. Wie echter geen kolen meer wen echt, kan dat opgeven, al is er besteld. IS doen nu opgave onder voorbehoud, 13 wenschen te ontvangen, 7 niet. De leden moeten 10 ct. per H.L. zeker heid storten, hetgeen verrekend zal wor den. De afgevaardigde van de D. I. G.-verga- dering, de heer P. Koelewijn, deed nu eeni ge mededeelingen over die vergadering. Van de Mei- en Juli-prijzen kon weinig met •zekerheid worden bepaald. Bij de rondvraag werden nog enkele be stellingen gedaan. De heer Turenhout in formeerde, of er geen eierkolen meer wa ren, zooals hij had gehoord. De voorz. ant woordt, dat deze gemaakt moeten worden, wijl er afval van kelen genoeg is, dat daar voor gebruikt wordt. De heer H. v. d. Voet vond twee leden van-, L*>t bestuur to weinig, ora het werk bij de aankomst van kolen alleen te doen. Onder enkele leden heersch- te al wantrouwen, msenende deze, dat er te veel een onder-onsje van gemaakt werd. De voorz. betwijfelt eenigen grond voor dit wantrouwen, hetgeen trouwens bewezen wordt door een gestadige toename van het ledental. Werd het werk niet correct en eerlijk uitgevoerd, zoo zou dit ongetwijfeld zich daarin wreken. De heer A. H. v. Noort zegt, dat de overige leden stille krachten zijn, die ook ijverig zijn en goed toezien, en men kan toch niet vergen, dat de voorz. helpt kolen lossen en vervoeren! Aan hel riot van de vergadering dankte de Eerw. Adv. voor de vriendelijke woor den van den voorz. bij de installatie en vertelde nog, dat de eerste mijn in ons land door monniken werd ontgonnen om streeks 1100, gedurende 700 aren beheerd en dan overgedaan aan den Staat. Bij re volutie, enz., had men daarmede veel strub belingen, zooals spr. o.a. las in geschriften over ons kloosterwezen. Spr. deelde dit al les mede om aan te toonen, dat niet al leen machinisten en stokers verstand van kolen hebben kunnen, maar ook monniken de waarde van den stof niet hebben onder schat en zelfs met het delven zijn begon nen. De voorz. dankte den geest adv. voor zijn waardeerend woord en gewaardeerde mede- deeling en sloot thans de vergadering op de gebruikelijke wijze. TER-AAR. Glasverzekering. Vrijdagavond werd er in het café van den heer Verhoef te Papcveer een vergadering gehouden, uit- gaande van do 3 Veilingen van Ter Aar ter oprichting van een Onderlinge Glasver zekering. De heer Joh. Kroon opende de verga dering, heette allen welkom, in het bijzon der den heer Grosman, directeur van de verzekering „De Vaderlanden". Spr. hoop te, dat dezen avond een nuttig en aange naam verloop moge hebben tot nut van de glae-teelt. Hierna zette de directeur van -voorgen. Ver. uiteen de werking van zoon Onder linge Verzekering, waarna er gelegenheid werd gegeven eenige vragen te stellen. Hiervan werd door vèrsriddende men- schen gebruik gemaakt en de vragen wer den volledig beantwoord. Op de vraag van den voorz "f er leden waren, die in prin cipe er voor waren om zoo'n vereeniging op te richten, gaven er zich 50 op, wat een mooi resultaat is, waarna werd overge gaan tot benoeming van een commissie. De voorz. van do veilingen hadden een voordracht gemaakt van 9 leden, waarvan elke veiling door 3 leden was vertegen woordigd. De vergadering ging hiermede accoord. De coramissie-ledcn waren J. de Bruijn, H. Erkclens. R. de Regt, A. Hijdra, J. Volgering, Ant. Hoogervorst, W. v. d. Hoorn JzJi., L. de Boer en C. Lek. De heer C. Lek liet zich zijn benoeming niet wel gevallen, waarvoor werd gekozen de heer C. Bosland. Verder niets meer aan de or de zijnde, dankte de voorz. de aanwezigen voor hun opkomst en hoopte en vertrouwde dat deze commissie alle handen in het werk zal slaan tot een spoedige totstandko ming van een Ouderlingen Glasverzekering „Ter Aar en Omstreken." VEUR. Kiesvereeniging. Vrijdagavond te 7.45 uur hield de R. K. Kicsvereen. „De Eensge zindheid" alhier een buitengewone leden vergadering in het Patronaat. De Voorz., de heer Schuijt, opende de ver gadering, waarna de notulen worden gele zen en onveranderd onder dank goedge keurd. Door den afgevaardigde der Kamer-Cen trale Leiden wordt een breedvoerig en keu rig verslag uitgebracht, waarvoor hij een hartelijk dankwoord van den Voorz. eh een verdiend applaus heeft te accepteeren. Dan komt het kardinale punt: Bespre king candidaatstelling voor de Commissie, z.g. dubbele Raad tot samenvoeging der gemeenten Stompwijk en Veur. De Voorz. dringt er op aan, dat de be sprekingen in beknopten en goeden vorm en zakelijk zullen zijn; hij zet duidelijk uit een de gehouden bespreking met burg. Keij- zer en met andere politieke partijen, op welke bespreking in beginsel besloten is om voor deze Commissie 5 Kath. candida- ben te stellen 1 C.-H. en 1 S.D.A.P. De ver gadering zal zich hebben uit te spreken, of zij hiermede accoord gaat. De heer Lagerberg wil een referendum en begint persoonlijk te worden, waarop de Voorz. hem terstond tot de orde roept en duidelijk van antwoord dient. Het voorstel van het best-uur: 5 Kath. cand'daten te benoemen, wordt goedge keurd. Het bestuur., aldus de voorz., heeft ge meend eerlijk te moeten handelen en elk lid der R. K. Kiesvereeniging de gelegen heid te geven hiervoor zijn stem te kunnen uitbrengen. Daarom zal op Zaterdag 23 Maart as., des nam. van 4 tot 8 uur en Zondag 24 Maart, des voorin, van 81 uur een stemming worden gehouden in het Pa tronaat. De heer Raaphorst wil een petitionne ment, terwijl de Pastoor het voorstel van het bestuur ten zeerste toejuicht. De heer U'tenhoufc wil een lijst van voor- en tegenstanders opdat de voor- en tegen standers weten, wie men stemmen moet. Het voorstel om Zaterdag en Zondag een stemming te houden, wordt aangenomen met 90 tegen 9 stemmen. Zeer vele heeren voerden dan het woord, waaronder wij voor- doch voor het mee- rendee'l tegenstanders voor samenvoeging hoorden; alles hier neer te schrijven zou on-s in het oneindige voeren en een extra- éditie behoeven. Laten wij volstaan met te zeggen, dat men uit al het gesprokene niet wijzer werd en er geen doorslaande bewij zen worden aangevoerd, zoodat men n:et overtuigd kon worden, of men nu voor- dan wel tegenstander zijn moet. Zeer terecht merkte de Voorz. dan ook op dat hij gevoeg lijk de besprekingen kon sluiten, want dat er noch door voor-, nóch door tegenstanders bekeerlingen zouden gemaakt worden. Staande de vergadering worden a-ls can- didaten voor de Commissie aangewezen de heeren J. Lagerberg, J. Meijer, Hazebrpek. F. Zuid-wijk, A. Bontje, Zandwiik, P. v. Vliet N. Verkleij P. Heine en P. Bergman, "bo vendien kunnen tot. Dinsdag 7 uur (19 Maart) nog candidaten worden ingediend. Uit deze heeren zullen dan 5 personen ge kozen worden, die zitting nemen in de Commissie. Bij de rondvraag brengt de Pastoor hul de aan den voorz. voor zijn keurige en on partijdige leiding. De heer Uitenhout vraagt heeren te benoemen voor het stem bureau. Benoemd worden de heeren van Beek en Van Rijn en als plaatsvervangers de heeren Blokland en Rolvinck. De voorz. dankt tenslotte allen voor de besprekingen, welke in den goeden vorm bleven. Hij spoort allen aan ijverig te zijn in heb politieke leven, wat zoo noodig is voor de roomsoho zaak. VOORHOUT. L. T. B. Dinsdag 19 Maart a.s. des avonds om S uur, zal in het patronaatsge bouw alhier, een propagandavergadering worden gehouden voor de bevestiging en vergrooting der patroonsvereeniging van den L. T. B. Alle bloemisten-patroons wor den. dringend verzocht deze vergadering bij te wonen, waar het grootp socialo en godsdienstige doel der patroonsorganisatie nogmaals zal worden uiteengezet door den heer W Dekker, van het secretariaat van den L. T. B. In deze vergadering zal dan tevens een definitieve bestuursverkiezing plaats heb ben. Openbaar speelterrein. Naar wij ver nemen wordt overwogen om het onbe bouwd gedeelte van het Everlastingterrein te best ommen tot openbaar speelterrein, zoodat dit dan vrij gebruikt mag worden voor voetbal en andere takken van sport. Alleen voor de patronaatsclub zou des- verlangd een bepaald gedeelte gereser veerd kunnen worden. Van deze gelegen heid zal zeer zeker een druk gebruik ge maakt worden en het spelen op de open bare straat zal wellicht geheel verdwij nen. Afbraak pand voor wegverbreeding. Naar wij vernemen zal binnenkort worden gesloopt het huis aan de Hoofdstraat al hier, bewoond door Mej. v. Werkhoven en zal een groot deel van den vrij kom end en grond worden bestemd voor de verbree ding van de Hoofdstraat daar ter plaatse. WASSENAAR. De protest-vergadering. In het verslag j.l. Zaterdag van de pro- testvergafloring der R. K. Kiesvereeniging, inzake een bioscoopvoorstelling, zijn eenige fouten geslopen. In een passage zijn zelfs eenige regels weggenomen. Wij geven hier deze passage opnieuw: Vervolgens wees spreker erop, dat de kwestie hierover loopt, dat de heer Boem- der, S. D. A. <P., in den Raad heeft ge zegd, dat hier bezwaren waren gemaakt togen een film, welke in Voorburg door de Geestelijkheid was goedgekeurd, die er zelfs om had gelachen en de film al- Gemeenteli'ke Aankondigingen Hinderwet Burgemeester en Wethouders van L den; gezien het verzoek van: a. L. M. F. Trel om vergunning tot h oprichten van een keek- en banketbak! rij in het perceel Prins Hendrikpleinjno, hoek Prins Hendrikstraat, kadastn kend gemeente LeicJ#ja\sectie K no.2563 fvermlnning f>t h crijftn het astraal bi 6 en 1 b. F. C. Poelijoj oprichten van ee| Raamsteeg no. G' meente Leiden, Sec Gelet op de artikl Geven kennis aan Iet publiek#dat t>> noemde verzoeken m/t de bijlagfn op Secretarie dezer/ge/fteente ter legd zijn; alsmede dat ojf Zaterdag 30 des voormiddags te half elf uurjflFTiet pe ceel Breestraat no. 125 (Burajmvan meentewerken), gelegenheürzal worden g! geven om bezwaren tegten deze verzoeke in te brengen, terwiü^ij er de aandacht o vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zij zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hit derwet voor het gemeentebestuur of eci zijner leden zijn verschenen, teneinde hu bezwaren mondeling toe te liohten. A. VAN DE BANDE BAXHUT.JZEN Burgemeestei VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 16 Maart 1929. LEIDEN. Dinsdag. R. K. Stud. Vereeniging Sant tus August-irous", Eigen Huis'' 8.30 uur. Woensdag Dioc. Ver. van R. K. Onderwij zers, afd. Leiden en Omstreken Harmonie, 6 uur. Woensdag De Hanze, In den Vergulde Turk, 8.30 uur. Dc avond-, nacht- en Zondag-dierst- de apotheken wordt van Maandag 18 t-j en met Zondag 24 Maart waargeno men door de apotheken vau de heeren G. H. Blanken, Iloogewoerd 171, telel 502 en D. J. v. Driesu m, Mare 76 telel 406. daar had laten draaien, terwijl geblekei is, dat de film in Voorburg door de geeste lijken niet is gezien noch gekeurd, noch draaid. Spreker concludeerde hieruit, eerste: dat de geestelijkheid van Voorbui] in den raad een onderwerp van bespreking heeft uitgemaakt, en vervolgens: dat in den Raad is besproken, wat wij Katholieken in onze eigen pers hebben te schrijven. den doi Hoog Laag Ver Me wind waar L Va Dinsi ALPHEN AAN DEN RIJN. Mariavereenigirg. Vrijdag hield d Maria vereeniging haar jaarvergaderin De presidente sprak bij de opening een kort welkomstwoord, inzonder tot den Hoogeerw. Deken en den geest. adv. Door de secretaresse en penningm. werden dt jaarverslagen uitgebracht, welke laatste met een nadeelig saldo sloot. Negen nieu we leden werden geïnstalleerd. Het aftr. bestuurslid, mej. -Paardeko» per, werd herkozen, terwijl als rü bestuursleden werden gekozen mej. Kooyman on W. v. EgmondBruines. Door den geest. adv. yerd vervolgen! een boeiende lezing gehouden over Jea-nne d'Arc. Na sluiting bleven de aanwezigen noj eenigen tijd gezellig bijeen. Stille Omgang. Aan den Stillen Om gang te Amsterdam werd alhier door pl.m 110 personen deelgenomen. Na het Lol Zaterdagavond in de parochiekerk had cir ca half twaalf per stoomboot van de Mij. „De Volharding" het vertrek plaats en arriveerde men te 2.45 te Am<uerdad$ waar de deelname een zeer geregeld loop had. De omgang werd Zondagmor gen na de terugkomst besloten met een reünie in de St.-Josephzaal waar de deel nemers met een opwekkend woord door den Hoogeerw. Deken werden toegespro ken. Werkmeestersbord. Deze week hield de afd. A-lphen van den R.-K. Werkmees- tersbond haar goed bezochte jaarvergade ring. Na de gebruikelijke opening door den voorz., kon deze tevens mededeelen, dm zich weer twee nieuwe leden bij de afd hadden aangesloten. De secretaris en penningmeester brack ten hierna hun jaarverslagen uit. Noj werd het woord gèvoerd door een lid het hoofdbestuur, die in welgekozen woor den het nut en de groote noodzakelijkheid der Kath. organisatie uiteenzette. Kape laan Boekei dankte 'spr. voor zijn leer zame rede en spoorde de aanwezigen krachtig aan om hen, die nog buiten de or ganisatie staan, te bewegen zich aan te sluiten. Gepromovfaerd De heer mr. L. Spreij Mzn., is aan de vrije universiteit te Am sterdam gepromoveerd tot doctor in de rechtswetenschappen op een proefschrift „Aansprakelijkheid van wisselschuldena ren.'' Aanrijding. De groentenbrik van M K. werd Zaterdag in de Hooftstraat aan-| gereden door den autobestuurder v. d. 1 Het gespan bekwam eenige schade, welke onderling geregeld werd. Inbraak. Gisternacht werd weder in gebroken. Thans gold het een bezoek aai hel kantoor der fa. Os aan den Woubrug schen weg. De dieven hebben het gebed' kantoor nagesnuffeld en alles overheb gehaald, zelfs de schrijfbureaux werden met een bijtel geforceerd, doch blijkt»31 vonden de bezoekers niets van hun gading daar er niets wordt vermist. Hc Hide Vrrjd van na 1 dc o kadd enkel zitte secre d. d. H. I kens. Zo Mis voor sen Dc on tv; Haat aang cere- tea i begii mede ligt ling spel king len tegel Da laan het burg gen gele? beel. v. d. ker. Vc over met 9 ni beto was, houd elect verli K.W zijn noen bedr te 1 het driif, H over waa: dens R. E D tarif winl ten. naai 300 De Bun waa waa der? D VOOI B van te I Pall vaa D lijk* haa 24 1 m hee din iT

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2