UIT DE RIJNSTREEK ALLERLEI NOORDWIJK. Reddingsbrigade. Donderdagavond hield in hotel „Centraal" de Noordwijksche Reddingsbrigade haar Se jaarvergadering, waarbij do opkomst zeer goed was. Dr. Hermanides opende deze bijeenkomst, waarna hij de wintercampagne, welke zoo goed als voorbij is, memoreerde. Men was nu bijeengekomen om de werkzaamheden voor de Zomercampagne te regelen. Als brigade mogen wij echter niet alleen staan en zal er in dc toekomst steeds meer sa menwerking moeten komen. Daarom vond spr. het geopperde voorstel van den len secretaris onzer afd., om jaarlijks een ge zamenlijke oefening te houden, zoo sym pathiek temeer daar de gehouden oefe ning van vorig jaar te Katwijk, welke in- tusschen schitterend geslaagd is, zich in een gfoote belangstelling mocht verheu gen. Met eenige feiten toonde spr. het nut van de Reddingsbrigade aan. wat betreft het uitrukken der brigade op 21 Nov. 1.1. bij de stranding der Heinrich Podens, het welk na een zeer moeilijke tocht overbodig bleek te zijn geweest. Men heeft bij het Rijk; aangedrongen op het leggen van een ondergrondsche telefoonkabel, opdat noo- deloos uitrukkeft wordt voorkomen. Ingekomen was een schrijven van „Ons Huis" met de mededeeling dat de ver- eeniging dit jaar weder een subsidie van 50 aan de Brigade verleent, hetgeen dankbaar wordt aanvaard, eveneens een subsidie van 100 van de Ned. Mij. tot redding van Drenkelingen, waarbij deze cr echter op wees, dat do brigades zich zelf zooveel mogelijk moeten bedruipen, en. zoo dit onmogelijk is, dan meer bij het ge meentebestuur moeten aankloppen. Het jaarverslag van den 2den secretaris ge tuigden van oen werkzaam jaar. waarbij de verstandhouding onderling zeer goed was. Het financieele jaarverslag weer aan inkomsten van 563.96 en een uitgave va-n S54.90, zoodat het kassaldo van 1927 ad 4-38.88, terugliep tot 197.94. Van het saldo vorig jaar werd 250 gestort in de verzekeringskas. De verzekeringskas is intusschen 1250 groot geworden. Dc heer H. Luscher bracht hierna verslag uit over de voorraad en den toestand van het ma teriaal, waarbij hij eenige nuttige wenken gaf, waarmede het bestuur rekening zal houden. Over verbetering en vernieuwing van het materiaal werd nog lang gediscus sieerd, waarbij de heer J. v. Kan Sr. nog de opmerking maakte, dat bij de fa. Phi-' lips een schitterende lamp was te verkrij gen, onmisbaar voor het reddingswezen bij avond, welke bij de af<L Wijk aan Zee reeds in gebruik is. Verder werd besloten dit jaar voor de strandwacht weder een tent ter beschik king te stellen, terwijl na Paschen door den heer v. d. Niet, weder een cursus zal gegeven worden over zeestroomingen. De voorz. spoorde allen aan, dezen cursus te volgen. Door den heer Th. Groenendijk werd verslag uitgebracht van de gehouden zwemoefeningen in Poelmeer, waarover men ten. hoogste was voldaan. Besloten werd aan deze vereeniging dank te bren gen voor genoten gastvrijheid en te verzoe ken om in 1929 aldaar weder te mogen oefenen. Dc verkiezing van bestuursleden wegens periodiek aftreden van de heeren Dr. O. H. Hermanides, A. v. d. Berg en W. Wassing had tot uitslag, dat met bijna alg. stemmen de aftredenden werden her kozen. Eveneens werd als hoofdleider her kozen W. Wassing en als leider in de plaats van A. v. Kan, die niet meer in aan merking wenschte te komen, G. v. <L Luijt. In de commissie voor kascontrole werden aangewezen de heeren M. v. Wijk en H. Luscher. Een voorstel van het bestuur, om het H. B. voor te .stellen een wijziging aan te brengen in het Huish. Regl. van den Bond. wordt met alg. st. aangenomen. Aan de afgevaardigden zal een blanco mandaat worden verstrekt, Voorts deelde de voorz. nog mede, dat bij hen, die met gunstig ge volg den curaus E.H.B.O. hebben gevolgd een verband trommel zal worden geplaatst, terwijl ook de strandwacht van verband middelen zal worden voorzien. Na een geanimeerde rondvraag sloot de voorz. onder dank voor opkomst deze bij eenkomst. ZEGWAART. Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te is op Maandag 18 Maart 1929 in vergade ring bijeengeroepen. De agenda luidt: 1. Mededeelingen. 2. Wijziging reglement van orde vergaderingen Raad. 3. Verzoek subsi die R. K. Bewaarschool. 4. Opnieuw vast stelling schoolgeldverordeningen. 5. Ver zoek bestuur Chr. School beschikbaarstel ling gelden voor een hulpschoollokaal. 7. Afschaffing 2e paardenmarkt met ingang van 1930. S. Conversie geldleening. 9. Be noeming Verhuur ge- meente-eigendomm. 11. Wijziging verorde ning Keuringsdienst van Waren. 12. Wijzi ging bogrooting dienst 1928 en 1929. Z0ETERMEER—ZEGWAART. Vaargeul. Het is den schippers gelukt een vaargeul te maken, zoodat zij hun werk weer kunnen aanvangen. Veel werk is wachtende, wat maar gelukkig is, na een werkeloosheidperiode van ruim 2 maanden. ALPHEN AAN DEN RIJN. Verkooping. Gisteren had ten over staan van Notaris Jlir. Stoop de verkooping plaats van dc rentenierswoning, staande in do Prins Hendrikstraat. Het perceel, het welk in bod was gebracht op 6000.—, werd afgemijnd op 300.— door H. Oude nes 99 te Alphen aan den Rijn. Daarna had in Hotel ,.De Vergulde Wagen" ten over staan van Notaris R. van den Berg bij af slag de verkooping plaats van dc navol gende perceelen. 1. De Machinefabriek met bovenhuis en daarnaast woonhuisg in do Prins Hendrik straat, in massa in bod gebracht op 13500 afgemijnd op 20.door den heer Scho ten q.q. 2. De rentenierswoning, staande in wijk Steekt in bod gebracht*op 5500.— afge mijnd op 40.— door W. van Egdom, Al pen. 3. Het woonhuis in de Van Reedestraat in bod gebracht op 3050.werd niet ge mijnd. Het perceel weid toegewezen aan C. Guldemond q.q. Inbraak. In den afgeloopen nacht heeft men zioh door opschuiving en verbre king van een ruit toegang weten te ver schaffen in het kantoor der firma Spreij. In het kantoor werd alles nagesnuffeld en overhoop gehaald, doch cr wordt niets ver mist. Een tweede bezoek gold het kantoor der firma Oosthoek, waar op dezelfde wijze word te werk gegaan, doch ook daar heb ben de heeren blijkbaar niets van hun ga ding gevonden. Bijtijds gered. Gisteren is een 8-jarig zoontje van den winkelier V. in een sloot door het ijs gezakt. Er was spoedig hulp in de nabijheid, zoodat de jongen weldra op het droge werd gebracht. Gevestigd: A. J. M. Hoogeveen, pastoor, van Haarlemmerliede en Spaarn- woude Mej. Chr. C. M. Gales van als- voor C. Vermei en gezin van Zwammer- dam D. Verkade van Haarlem W. J. Koldewijn van Rotterdam Mej. J. M. van der Graaf van Wa/ddinxveen J. A. Sehuitker van Geleen N. van Leeuwen van Stompwijk A. de Groot van Amster dam Mej. E. L. de Jonge van Leiden Mej. W. van Rossum van Amsterdam. Vertrokken: Mej. M. Turkenburg naar Haarlemmermeer J. de Meij en ge zin naar Rotterdam Mej. K. van der Spelt naar Haarlem J. C. Boekesteijn en gezin naar Geleen A. C. Rodenburg naar Nieuwkoop M. Hoogteijlihg en gezin naar Hazerswoude L. Schouten en gezin naar Bodegraven E. Lagelaar naar Zwammerdam A. in 't Veld en gezin naar Haarlemmermeer Mej. G. C. Sijpe- stein naar Leiden A. Koster en gezin naar Zwammerdam Mej. D. E. van Ofc- terloo naar Ermelo Mej. A. Zoutman naar Sassenheim. HAZERSWOUDE. „Wijkverpleging". Woensdagavond hield de vereeniging „Wijkverpleging" haar jaarvergadering tan huize van den heer C. M. NatzijL De voorzitter, de heer T. We zelenburg, opende de vergadering met een woord van welkom en sprak daarbij zijn teleurstelling uit over de steeds minder wordende belangstelling in de jaarvergade ringen. Er waren, met hét bestuur mede ge rekend slechts 11 leden aanwezig. Hierna leest de heer D. de Bruijn Yz. de notulen der vorige vergadering welke onveranderd werden goedgekeurd. In een mondeling toeglicht jaarverslag, memoreert de voorz. eenige bijzonderheden, waarbij waardeeren- de woorden werden gewijd aan de voorheen prettige samenwerking met de inmiddels uit de gemeente vertrokken bestuursleden Ds. W. H. Gispen en Dr. M. P. Doorenbos. De voorzitter spreekt er zijn blijdschap over uit, dat hij Ds. den Hartogh en Dr. Zoete bereid gevonden heeft deze bestuurs functies over te nemen. Verder werd met blijdschap geconstateerd dat de arbeid der wijkzuster steeds meer wordt gewaardeerd. Door Zuster Boer werden in het afgeloopen jaar 2537 bezoeken afgelegd. Ook het le dental der vereeniging blijft op peil. Ver volgens deed Dr. Zoete rekening en ver antwoording, meldende aan ontvangsten 1704.— mot een uitgave van 1682.67 al- zoo een batig saldo a 21.33. Bij monde van den l\eer A. P. Heijker rapporteerde de commissie van financiëele controle, deze rekening en verantwoording conform. De voorzitter dankt genoemde functionarissen voor hun volbrachte werkzaamheden. Op voorstel van den heer A. P. Heijker werden vervolgens de aftredende bestuurs leden Dr. J. C. K. Zoete ell D. de Bruijn Yz. bij acclamatie herkozen, welk voorstel met applaus werd bekrachtigd. Beide heeren werden bereid gevonden hun herbenoeming te aanvaarden. Tot leden der commissie van financieelc controle voor het volgend jaar werden benoemd de heerenW. Tom, L. Jacobs en C. van der Spek. Na gehou den rondvraag waarvan door niemand der aanwezigen gebruik werd gemaakt sluit de voorzitter met een woord van dank voor de betoonde belangstelling, de vergadering. Geboren Necltjo Catharina, dochter van N. van der Kleij en N. de Gelder Neeltje, dochter van P. J. Middelkoop on A. J. Bonefaas. Overleden T. van Klaveren, 28 jaar KOUDEKERK. Teruggevonden. Het in den nacht van 6 Maart verdwenen transportrijwiel van den kruidenier P. F. G. is in den Hoogen- waardschen polder alhier teruggevonden. Geboren: Johannes, z. van C. de Jong en D. van Hemert. Overleden: M. G. Speijer 62 j. (eclitg. van G. Verboom). Aafje van den Eijkel 57 j. (echtg. van J. G. van Leeuwen. Kor- nelis Disseldorp 89 j. Gevestigd: P. van der Weide van Hazerswoude. A. W. Verhoeks en gezin vanGameren. P. J. Verdegaal van Ha zerswoude. B. Struijk van Amerzoden. Vertrokken: N. de Groot naar Was senaar. C. van der Zwaan naar Hazers woude. P. den Hollander naar Leider dorp. M. Slegtenhorst naar Leiderdorp. A. van Dokkum naar Zeist. J. van Leeuwen naar Warmond. INGEZONDEN STUKKEN De steunregeling te Roelofarendsveen. De ongeorganiseerde vader van een groot gezin. Roelofarendsveen, 14 Maart 1929. Mijnheer de Redacteur, Verleen mij s.v.p. eenige plaatsruimte in Uw blad voor het volgende. „De vader van een groot gezin" welke aldus zijn ingezonden stuk van Dinsdag 13 dezer or.derteekende om daarin het be leid van het bestuur van „Het Fonds van Groote Gezinnen" aan feilen critiek te on derwerpen, wil ik allereerst op een kleine onjuistheid wijzen. Hij zegt, dat hij verle den jaar een uit keering uit het fonds heeft gekregen van 16, dit is niet waar. aan gezien verleden jaar is uitgekeerd 2.50 per kirid zoodat hij heeft ontvangen met zijn 6 kinderen een bedrag gelijk aan 6 maal 2.50 is 15.—, 'Dus wordt zijn na- deelig saldo met 1 vergroot. Maar nu stel ik het even anders, waardoor zijn na deel ig- in een voordeelig saldo verandert. De geachte inzender ontving dan ƒ15 van het fonds. Daarvoor had hij aan dat fonds ('t welk een op zichzelf staande vereeni ging is) 4 contributie betaald, hetwelk hem dus een financieel voordeel oplever de van bijna drie honderd procent. Ware hij echter ook dit jaar lid van het fonds geweest, dan had het hem bijna 609 pet. voordeel aangebracht, hetwelk ik hierbij als bestuurslid van hot fonds gaarne 'ver meld alsmede, dat dc geachte inzender zal inzien tot zijn schande, hoe schrome lijk hij door opzegging van 't lidmaatschap, zichzelf en zijn gezin ft welk nu uit 7 kinderen bestaat) heeft tekort gedaan en zijn zwaren en hoogst gewichtigen plicht als huisvader heeft vergeten. Wanneer hij, verder bij de verschillende contributie aan het fonds gaat rekenen de contributie van zijn vakorganisatie, dan moet hij wel begrijpen, dat daarvoor ook slechts vakbelangen worden behartigd, dus mag hij deze niet in rekening bren gen ten opzichte van het fonds. Immers is het fonds van groote gezinnen niet ont staan uit de vakorganisatie, welke, in sa menwerking met de patroonsorganisatie dit instituut in het leven riepen en waar mede een ieder als eisch van dezen tijd sympathiseert. En nu wilt gij, geachte in zender U niet scharen onder 's Pausen Banier en toch de voordeeïen genieten. Strekt het U niet veeleer te schande open lijk te zeggen, ik ben niet georganiseerd? Gij kont toch den roepstem van onze Geestelijke Overheid? en geeft geen ge hoor? Dan moet gij ook maarOf neen, keer temg van Uw verheven zetel van verzet, sluit U aan bij Uw vakorga nisatie, deel de voordeeïen welke zij biedt, geeft gehoor aan de roepstem Uwer Geestelijke Overheid, breekt niet langer af. maar helpt ons bouwen; opbouwen aan den. socialen versterkingsmuur, welke wij als ware het aangenomen werk moeten versterken en voltooien, als een sterke vesting van verweer tegen de moderne lijden van ongeloof, zedenbederf en socia lisme. Ziet naar de patroons, wat zij ons fonds voor 't volgende jaar hebben toege zegd: ƒ600, begrijpende dat het Katho lieke huisgezin van den arbeiders intact moet blijven. Keer terug, geachte inzen der en sluit u aan bij ons fonds, gij zijt wederom welkom. Legt iets weg als con tributie, het zal U met Gods zegen veel vuldige rente afwerpen. Met hartelijken dank aan de Redactie voor de afgestaane plaatsruimte teeken ik. Een bestuurslid van i,Het fonds van Groote Gez." Roelofarendsveen 14 Mrt. 1929. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik èen plaatsje in Uw blad voor. het volgende. Bij voorbaat mijn dank. In Uw" blad van 12 Maart las ik een in gezonden stukje met als onderteekenaar: Een vader van een groot gezin. Gaarne wil ik, als bestuurslid van de afd. van „St. Deus Dedit" den geacht en onderteekenaar van antwoord dienen. Deze schijnt blijkbaar een heel eigenaardig be grip te hebben van organiseeren. Het ligt toch voor de hard, dat wanneer orga nisaties wat tot stand trachten te bren gen (zooals b.v. de steunregeling) zij dit doen voor degenen, die zich onder haar banieren hebben geschaald, en niet voor dezulken, die niet order haar leiding staan. Daarom breng ik het gemeentebe stuur van Alkemade oprechten dank voor de verleende steun aan georganiseerde werkloozen. Verder wil de geachte onder teekenaar de toestand brengen en leiden volgens onze R.-K. beginselen, maar is het dan niet geheel volgens onze- beginselen, dat allen lid zijn en blijven van de voor hun bestemde organisaties? Ook heeft de inzender uitgelegd, waar om hij zijn lidmaatschap met onze vereen, heeft verbroken, maar ik vraag mij dan af: is zoo iemand dan blind, voor de voor deeïen, zoowel geestelijk als stoffelijk, wel ke de vereen, voor haar leden heeft tot stand gebracht. Dat de geachte onderteekenaar de toe stand. waarin hij nu verkeert geen R.-K. samenleving noemt, is te verklaren, daar hij door zoo te handelen-, de goede samen leving verbreekt. Ten slotte vind ik het te betreuren, voor hem en zijn gezin, dat hij in zulke omstandigheden leeft, maar laat hij nu in de toekomst, en met hem zijn geachte me degestraften, zooals hij die noemde, zijn voornemen ten uitvoer brengen, door weer lid te worden van dc organisatie, opdat, mocht er ooit nog weer zoo'n periode van vorst en werkloosheid zich voordoen, zul ke toestanden zich niet .meer zullen voor doen. U, mijnheer de Redacteur, nogmaals dankend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik, Namens het bestuur der afd. „St. Deus Dedit". Roelofarendsveen, 14 Maart 1929. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van een ingezonden stukje in Uw blad van 12 dezer,' over het fonds voor groote gezinnen en gemeente lijke steunregeling enz., verzoek ik u een plaatsje in uw gewaardeerd blad. Bij Voor baat mijn dank. Ten eerste moet ik opmerken, dat het fonds voor groote gezinnen een instelling is, door de arbeiders-organisaties in het le ven geroepen, om hun leden in staat te stel len hun plichten als Katholiek te kunnen vervullen. Nu zou het toch al te gek zijn, wanneer zij, die niet medewerken aan deze of andero instellingen, met de vruchten van het door velen met moeite verrichte werk strijken gingen. Vrijwel alle groote gezin nen hebben moeite hun bijdragen te beta len, maar zij doen het, dus mogen met een gerust gemoed de hulp van anderen in roepen, en heeft men dan tegen een of an dere bepaling of betaling bezwaar, dan DE LOOPBAAN VAN DEN KAPPER. Hoe hij millionair werd. Te New York heeft Louis Morgen, de beken-de „millionaire hairdresser", zijii Lappersbed-rijfdat hij uitoefende in Hotel McAlpin aan den kapstok gehangen om verder te gaan rentenieren. Hij is één van de vele Amerikanen, die met niets begon nen is maar hij is van begin af aan in he! yak gebleven, dat hij koos. Toen hij tien jaar oud was werd hij barbiersjongen me! een inkomen van twaalf shilling per week, La-ter bekleed-d-e hij het ambt van schoen poetser en hulpkapper in een Winkel Astor Place. Tot degenen, die Morgen schoor, behoorde ook George McAlpin, die een harden baard had en tenslotte door niemand anders dan door den jongen Mor gen geholpen wilde worden. Toen MeAip» het McAlpin-Hotel liet bouwen bood hij Morgen voor den duur va-n 25 jaar het. pri vilegie aan van de zorg voor zijn gasten. Onder de klanten en vrienden van Mc waren president Taft, president Wilson, president Roosevelt en generaal Pershing. In een plechtige afscheidstoespraak tot zijn vijftig employe's maande hij hen aan de volgende beginselen in acht te nemen, wilden zij succe-s oogsten: 1. Weest steeds beleefd. 2. Maakt, u niet druk om de Tooien, die komen vanzelf wel. 3. Neem les in practi-sche psychologie en tracht uw klant in een opgewekte stemming te brengen. Indien hij grommend binnenkomt, zendt h-em dan met een glimlach op de lippen weg. 4. Spreekt niet te veeldoch indien ge spreken moet. doet het met verstand 5. Leest de hoofdartikelen in de kranten en houdt u op de hoogte van de onder werpen van den dag. U onderdrukt voortdurend e geeuw. Dat is beleedigend voor mij. Wilt u dan, dat ik hem niet meer i derdruk Zoo is u in Afrika geweest? En hebt u geluk gehad met de leeuwenjacht? En of. Ik heb er geen enkele ge had. liep ze haastig den trein langs, doch zonder resultaat. Het perron liep leeg. Als de vrouw er geweest was, had ze haar nu (och moeten zien. Ze maakte zich vreeselijk ongerust, want in 't koffertje zaten nog wat klee- ren, geld en een stuk of wat dingen, waar aan ze zeer gehecht was. Als ze dat alles kwijt was, zou ze geen raad weten. Maar waar was die vrouw dan toch!... Misschien waB ze wel in een van de wacht kamers gegaan. Frida zocht alle wachtka mers af en werd daarbij hoe langer hoe ongeruster en zenuwachtiger. „Als die vrouw eens een bedriegster was", dacht ze. „Maar dat kon toch niet I Daarvoor was ze veel te aardig! En ze was nog wel }n vriendin van mevrouw KollerEn •toch. Door de zenuwen overmand ging ze op een perronbauk zitten en barstte in tra nen uit. Een jongeman, als heer gekleed, die haar zag zitten, kreeg medelijden met hot meisje, trad op haar toe en vroeg, of hij haar misschien van dienst zou kunnen zijn. Ze stond op en vertelde dralend, dat ze een vrouw haar koffertje in bewaring had gegeven, maar dat ze die vrouw niet terug had kunnen vinden. „Dan zal ik u helpen om haar te zoe- ken, als u 't goedvindt". ,Neen, neen riep Frida in de meening ^jeen slecht menscli voor zich te zien, „dat hoeft nietDank u wel Do jongeman drong niet verder bij haar aan, maar begaf zich naar 't Stationsplein om even later met een politieagent bij haar terug te kecren. Deze vroeg Frida, wat er aan scheelde en het nog onervaren kind deelde hem de geheele toedracht der zaak mede, „Waar hebt u die vrouw leeren ken nen?" vroeg de agent, „Ze kwam op 't laatste station bij mij in den trein". „Was u alleen met haar?" „Ja". „Hadt u ze vroeger a-1 eens gezien V' „Nooit". „Hoe kwam yt dan, dat. u haar op 't eerste gezicht al zóóveel vertrouwen kon schenken om haar uw koffer af te geven?" „Ze vertelde, dat ze een vriendin was van mevrouw Koller, bij wie ik morgen in betrekking moet komen". „U hadt haar zeker den naam Koller al van te voren genoemd?" „Ja, want ze vroeg me, of ik naar dc hoofdstad ging en toen heb ik haar alles verteld". „Die vtouw heeft u bedrogen en is er met uw zaken vandoor gegaan. Dat- lijdt geen twijfel. Kunt u me misschien zeggen, hoe ze gekleed was en hoe ze er uitzag?" Altijd erg zenuwachtig voldeed Frida aan zijn verzoek, terwijl de agent de ant woorden opteekende. „En hoe zag je koffertje er uit en je paraplu Frida beschreef ze. „Zat er veel in je koffertje?" „Dertig gulden en een paar gouden rin gen benevens mijn nachtgoed". „Hebt u nog meer bij u?" „Een grooten koffer", Frida keek even 't perron langs. „Kijk, daar komen ze er juist mee aan dragen", zei ze op twee witkielen wij zend. „Hebt u 't bewijs?" Ze haalde 't uit haar iasc-hjc en liet het den agent zien. „Geer mij 't maar, dan zal ik wel voor den koffer zorgen. En mag ik dan ook *fc nummer van uw rijtuig weten?" Ze toonde het en de agent toekende het op. „Hebt u al een hotel?" „Nog niet". „Dan zal ik den koetsier wel een hotel opgeven, waar hij u afzetten moet. Ik zal u zelf wel even bij uw rijtuig brengen". „Als 't u blieft". „Ik zal alles doen wat ik kan om die bedriegster op te sporen. Maar veel hoop heb ik er niet op. Eén raad moet ik u evenwel nog geven. Vertrouw de men- schen in deze groote stad niet verder dan u ziet. En nu zal ik u naar uw rijtuig bren gen. Ga maar met me mee" „Ik bedank u wel voor uw moeite". „Geen dank. 't Is mijn plicht u te hel pen. Uw adres is immers bij den heer Kol ler in de Breestraat." „Ja, mijnheer." „Nu, als ik wat te weten kom aangaan de die vrouw, loop ik wel even bij u aan, of u krijgt bericht van 't politiebureau. „Alstublieft". Zwijgend volgde Frida den man en reed eenige minuten later door de helder ver lichte straten. Ze had zich verheugd in 't vooruitzicht de residentie te leeren ken nen, maar hoeveel anders viel haar komst aldaar uit-, dan ze zich had voorgesteld. Als ze, evenals Robinson Crusoë, op een onbewoond eiland achtergelaten was ge worden, had ze zich niet. eenzamer en ver- latener kunnen gevoelen dan nu. En wat stond haar in de toekomst misschien nog te wachtenAlles wat die bedriegster haar verteld had in den trein was klinkklare leugen. Eén ding hoopte zo en wel, dat zo over mevrouw Koller waarheid gesproken had en dat deze goed voor haar zou zijn. Het rijtuig hield stil voor 't hotel. De portier schoot toe en hielp haar uit stappen en toen ze den koetsier betaald had, volgde ze den portier naar binnen. Ze bezat nauwelijks den moed den toe- schietendcn „Ober" een kamer te vragen, want ze merkte heel goed, dat deze haar met geringschat ter de blikken van "t hoofd tot de voeten opnam. „Derde étage, kamer 56", hoorde ze hem zeggen- Bijna willoos volgde ze den portier naai kamer 56, waar hij den koffer neerzette, licht maakte cn, zónder verder één woord te spreken, naar beneden ging. Uitgeput liet ze zich op een stoel vallen. Ze weende niet, maar keek star voor ziet uit met oogen, waaruit diepe wanhoop sprak. De woorden van den agent, dat ei weinig kans bestond hot- koffertje terug te bekomen, klonken haar nog steeds in de ooren. En ifl welk een ongelegenheid bracht haar dit verliesAls ze den vol genden morgen de hotelrekening betaald had, zou zo geen rooien duit meer bevit ten. Gelukkig dat ze morgen een onder dak kreegEn danGod was zoo goed. Hij zou haar niet verlaten. Daar vertrouw de ze vast op Was alles na vaders dood ook niet goed terecht gekomen? En hoe slecht had het er toen niet met. haar voor gestaan Die gedachte schonk haar troost. Ze stond op en schoof 't raam open, want de kamer rook duf en was zeker in langen tijd niet gelucht. De koelte van den avond, die zich wel dra deed gevoelen, knapte haar op en kal meerde haar in zooverre, dat ze rustig haar avondgebed kon verrichten en dat z<?i nadat ze zich te bed begeven had, spoedig insliep. (Wordt vervolgd). 2-5

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8