BEEKMAN VIERDE BLAD. DE LEIDSCHE COURANT. VRIJDAG 15 MAART 1929 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Auto door een trein gegrepen. De inzittenden ongedeerd. Toen Woensdagmiddag de heer v. d. Ploeg ter'Apeldoorn met zijn auto, waarin ook zijn zuster was gezeten, de spoorlijn bij de Wormensche brug aldaar wilde over steken, werd de auto midden op de rails door de locomotief van het locaaltrointje uit Arnhem gegrepen. Do wagen werd ach terste voren gedraaid en hing als 't ware aan de locomotief, die hem over een af stand van ruim 50 M. meesleurde. Hoe erg de botsing aankwam, blijkt wel uit het feit, dat twee ijzeren palen één van de brug en één van een bord „maximumsnelheid" uit den grond werden gerukt en omver ge worpen. De auto zat rechts van de locomo tief en !t was een gelukkige omstandigheid, dat hij bleef hangen, anders was hij in het kanaal terecht gekomen, waar juist den vo- rigen dag het ijs gebroken was. De dradon van de seintoestellen werden over den ge- heelen afstand totaal vernield. Toen de trein tot stilstand was gekomen, moest hij eerst een eindje achteruit rijden om van den auto los te komen. De beide in zittenden bleven tegen alle verwachting in ongedeerd, behoudens een paar niets be duidende schrammetjes. Tegen den heer v. d. P. is proces-verbaal opgemaakt. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Onder een auto geraakt en gedood. Gistermiddag reed de 23-jarige winkelbe diende A. Tr. te Rotterdam met zijn fiets uit de Crispijnlaan de OldenborneveLdt- straat in. In de richting Coolsmgel reed een vrachtauto, bestuurd door den 20-ja- rigen P. D. A. Daar Tr. achter een anderen vrachtwagen reed, kon hij deze vrachtauto niet zien aankomen, zoodat hij dwars do straat overstak, met het gevolg dat hij onder de auto geraakte. De chauffeur trachtte nog door remmen onheil te voor komen, doch de straat was glad en hij gleed door. Th. werd onmiddellijk naar het ziekenhuis aan den Cookingel overge bracht, doch nog voor aankomst bleek hij te zijn overleden. Den bestuurder van. de vrachtauto treft geen schuld. Autobotsing. Gisteren had te Bussum op den 's-Grave- landsche weg, hoek Koningelaan, een bot sing plaats tusschen de autobus naar 's-Gra- veland en een luxe auto Het voorgedeelte van de autobus werd geheel vernield. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Auto in een sloot. Te Oostkapelle reed de predikant uit Souburg, die te Domburg spreken zou, met zijn auto in een sloot. De predikant kon de reis per rijwiel voortzetten. De auto was vrij ernstig Door een auto overreden. Woensdagnamiddag is onder Rosmalen bij het oversteken van den weg de wielrij der P. v. d. Burgt uit Rosmalen door een auto gegrepen en overreden. De man was hoogst ernstig gewond, zoodat men voor zijn leven vreest en hem de laatste H.H. Sacramenten zijn toegediend. Uit oen on derzoek is gebleken, dat den chauffeur geen schuld treft. Auto tegen een boom. Gisterenmiddag om 3 uur reed de heer de Fou uit St. Maartensdijk met zijn auto over den Putschenstraatweg in de richting van Putte (N.-Br.). Vermoedelijk door een defect aan de stuurinrichting reed de auto plotseling ter hoogte van de Putsche duin- tjes tegen een boom aan. De bestuurder be kwam ernstige verwondingen aan gelaat en handen en kon niet dadelijk worden ver voerd. De auto zelf werd totaal vernield. Aan de gevolgen overleden. De heer P. van der Burgt, die te Rosma len door een auto werd overreden is thans aan de bekomen verwondingen overleden. Door een tram overreden. Gisterenmiddag werd in de St. Anno- straat te Nijmegen mevr. Houben, uit Dru- ten, die de straat wilde oversteken, door de eleotirische tram aangereden. Zij werd zeer ernstig inwendig gekneusd en een been werd bijna afgeknepen. Terstond werd zij naar heb St. Canisiua-Ziekenhuia over gebracht waar operatief ingrijpen nood zakelijk bleek. Het gewonde been werd geamputeerd. De toestand der patient© was gisteren avond zeer zorgelijk. Voet afgekneld. Aan. de gevolgen overleden. Gistel-middag is de achttienjarige Oham- lette uit New York aan boord van hot s.s. „George Peirco", liggende in de IJseiha- ven te R/dam met don rechtervoet bekneld geraaid, tusschen eon staaldraad en een winch. De voet werd afgekneld. Hij is per auto naar het ziekenhuis aan deii Coolsin- gel vervoerd, waar hij kont na aankomst is overleden. In de vaart geloopen. Toen de surveilleerende veldwachter to Jou re gisternacht ongeveer 12 uur op de Zijl te Joure kwam, hoorde hij een aan houdend geroep om hulp. dat uit de rich ting Snikzwaag kwam. Hij ging op hot go- hiid af en mocht 't genoegen smaken zeke ren R. D., daar in een woon® cheep je woon achtig, te redden. De man was ter hoogte Douwe Egberts door de duisternis mis leid in de vaart geloopen en had al ruim eei} half uur te water gelegen. Tegen den 'teilen wal kon hij niet opklimmen. Goederenwagens in elkaar gedrukt. Te Lage Zwaluwe is trein -1059 uit Dordrecht, bij het goederenrangeerterreia, op eenige stilstaande goederenwagens gere den, waarvan er twee in elkaar werden ge drukt. Er hadden geen persoonlijke onge lukken plaats. DE ZWARE MIST. De Harwichboot vastgoloopen. Hot s.s. Archangel van de Harwich-lijn, dat gistermorgen uit Hamson te Hoek van Holland is aangekomen en daarna naar Rotterdam is opgestoomd om een kleine reparatie te ondergaan, is gisteravond op terugreis naar Hoek van Holland bij Poor tershaven wogens den dikken mist omhoog gevaren en blijven zitten. De passagiers, die in Hoek van Holland op het vertrek van do boot zaten te wach ten, zijn in hotels ondergebracht. Men hoopte het schip bij hoog water weer vlot to krijgen. In dat geval zou het na de passagiers te Hoek van Holland to hebben opgenomen, terstond doorvaren naar Harwich. De scheepvaart gestremd. Wegens den zwaren mist is gistermiddag na half drie geen schip den Nieuwen Water weg meer binnengekomen. Na half zeven gisteravond is 'ook geon schip meer uitge varen. Dichter naar de stad toe werd de mist minder dik, nl hingen hier en daar nog zware banken. De veerdiensten hebben, zij hot ook met eenige vertraging, alle kun nen varen. Schip aan den grond geraakt. Uit Harlingen wordt gemeld: Het stoomschip Margot, komende van Hull, is gistermiddag door den dikken mist op den Pollenam aan den grond geloopen. De verbinding met Terschelling. De sleepboot Volharding, die gistermid dag te half twee met passagiers en lading naar Terschelling was vertrokken, moest wegens den dikken mist in de haven terug koeren. Sinds Vrijdag j.l. was er geen ge legenheid meer van Harlingen naar Vlie land of Terschelling te komen. De Volhar ding zou thans hedenmorgen te zeven uur naar Terschelling en Vlieland vertrekken. Vlieland geïsoleerd. Door den zwaren mist is Vlieland reeds zes dagen geïsoleerd, zq>odat geen post en passagiersvervoer kon plaats hebben. Twee branden tegelijkertijd in de zelfde straat. Gisteravond omstreeks zes uur is te Rot terdam, waarschijnlijk tengevolge van pa- pi orschroeiing, brand uitgebroken in het sousterrain van de firma Van den Borght Frères aan den Mauritsweg 22. In dit sou terrain, waarin meubelen, gordijnstoffen en tapijten waren opgeslagen vond het vuur gretig voedsel. Een achterkamer tusschen- kamer en voorkamer zijn vrijwel geheel uitgebrand. Terwijl de brandweer nog bezig was met het blusschingswerk, brak er in een pand gelegen aan den hoek van de Mauritsweg en de Aert van Nesstraat een brand uit, die zich ernstig liet aanzien. Dikke rook wolken stegen uit het dak op, en kort daarna sloegen ook vlammen door het dak heen. Kort voor het materiaal vaai de brand weer verscheen, werd één van de brand spuitmeesters door een voorbijganger er op attent gemaakt, dat er zich menschen op de vierde verdieping van het in brand staande pand bevonden. De brandweerman ging onmiddellijk het pand aan de zijde van de Aert van Nesstraat binnen, maar bovengekomen, stuitte hij op zoo'n gewel dige hitte, en op zoo groote vlammen, dat hij terug moest keeren. Hij is toen in allerijl wederom naar bo ven gegaan, ditmaal echter door een wo ning aan den Mauritsweg, vanwaar hij over den zolder op het dak van het bran dende gebouw kon komen. Op zijn tocht over de daken zag hij de familie Hol, man vrouw en een meisje van vier jaar in ge zelschap van nog twee mannen. Het kind, dat ziek te bed lag, toen de brand uit brak, is met de moeder naar het ziekenhuis aan den Gooi singel vervoerd. De derde en vierde verdieping zijn ge heel uitgebrand. Brand in een kerk. De dienst in de Geref. kerk te Oostka pelle kon Woensdag niet doorgaan, omdat een brand ontstond op de galerij, die met vereende krachten kon worden gestuit. Reeds hadden de vlammen zich medege deeld aan vloei*, balken en lambrieeering. Dubbele woning afgebrand. Te Wijchen is door onbekende oorzaak- afgebrand de dubbele woning bewoond door de gezinnen R. Thijssen en J. do Wildlt. Van de inboedels kon. weinig gerod worden. Verzekering dokt de sohado. INBRAKEN. To Waalwijk is des nachts ingebroken in de modezaak van L. van Adel berg. Door het indrukken van een ruit in do deur, heeft men alle kleeren in de oncniddollijko nabijheid kunnen wegnemon. Alles wijst er op, dat de dieven bij hun werk zijn ge stoord. De politie heeft de zaak in onder zoek. Gisterenmorgen vroeg ontdekte ©en werkster, die bezig was in de bureaux van het Bouw- en Woningtoezicht te A'dam, staande op den hoek van het Weesper- plein en de Va Ikeni erestraa t dat een in breker zich daaT gisternacht had opgehou den. Later kon geconstateerd worden, dat de dader niet met ledige handen was weg- INGEZONDEN MEDEDEELING. ZIE DE ETALAGES KOREVAARSTR. 7982 gegaan. Do deur van een kast staande in een der bureaux was opengebroken en een geldkistje, inhoudende een bedrag van 1000 was spoorloos verdwenen. Ook bleek een fiets, die op zolder stond, gestolen te zijn. Blijkens een gebroken ru:t aan de ach terzijde ven luet gebouw heeft de dader zich daar toegang verschaft. Aanranding. Toen do 16-jarige B. de P. 's avonds langs den Rijksstraatweg to Baambrugge fietste, werd (hij eensklaps door con vreemd per soon aangevallen, die hem mishandelde, op den grond wierp en er toen met zijn fiets van door ging. P. trachtte zijn rijwiel nog to redden, maar te\ergeefs. Onmiddellijk deed hij aangifte bij de po litie. Deze heeft met behulp van eenige mannen nog gezocht iu do omgeving, doch zonder resultaat. Bedrog met cognac. De politie te Rotterdam heeft bij ver schillende caféhouders flesschen cognac in beslag genomen, geleverd door een distilla teur, die, zonder daartoe het recht te heb ben, zijn waar den naam Chateau Paulet had gegeven. De Chateau Paulet wordt geïmporteerd door de firma Camille Kicvits, die den cog nac op fust importeert en zelf bottelt. De door den importeur gebottelde cognac draagt natuurlijk het eigen etiket en de flosschen worden gesloten met kurken met het merk er ingeb nd. Do in beslag geno men flesschen nu droegen wel de goedo eti ketten, maar waren gekurkt met kurken zonder merk. De politie heeft enkele flesschen van de vloeistof laten onderzoeken door den ge meentelijken keuringsdienst voor waren. Deze dienst heeft geconstateerd, dat aan dezen cognac een kunstmatige zoetstof en een kunstmatige kleurstof waren toege voegd. Tegen den distillateur, die den Chateau Paulet vervalscht heeft, zal nu waarschijn lijk een vervolging wegens bedrog in koop waar worden ingesteld. Oneerlijke controleur?. De 21-jarige opticien H. van Z. te Eind hoven, is gevankelijk naar Den Bosch over gebracht. Hij wordt verdacht diefstal te hebben gepleegd van radio-artikelen, wel- kij hij als controleur der N.V. Philips onder zijn beheer had. Uitbreiding der IJmuider trawlervloot. Men meldt uit IJmuiden aan de „Msbd.": Het schijnt met de trawlvisscherij te IJmuiden in den laatsten tijd goed te gaan, want steeds breidt de IJmuider vloot zich met in het buitenland aangekochte stoom trawlers, uit. Gisteren arriveerden in do Visschershaven de Enge-lsche stoomtraw lers G.N. 9S Heather en L.H. 360 Lord Roth schild, welke door de Visscnerij Mij. „Zaau- slroom" van Engelsche reederijen zijn aan gekocht. Nadat beide schepen volgens de Nederlandsche Sohepenwet zijn uitgerust, zullen ze aan de Noordzeovisschorij vanuit IJmuiden deelnemen. In de laatste dagen i3 de Nederlandsche stoomtrawlervloot mot oen viertal schepen uitgebreid. Staking van borrelaars. Sinds 1 Maart, den datum van do ac cijnsverlaging van de alcoholischo dranken, is te Rijssen, naar de „Tol." woot te mel den, onder do cafébezoekers oen manifesta tie ontstaan tegen het eenparig besluit der Rijssensche caféhouders om den „borrel" den ouden prijs te laten behouden. Op straffe van een hooge boete is dit besluit vastgelegd. Er heeft zich thans een „bond" van sta kende „gebruikers" gevormd, die het café bezoek tot een minimum wil boperken, zóó, dat in enkele drukke vollcscafé's, waarin vooral op den Zaterdagavond een grooto drukte heerschte, sinds 1 Maart bijna niots te doen is. Zelfs sproken onkelo caféhou ders reeds van grooto schado ten gevolge van dezen boycot. Een andere groep cafébezookors steunt den boycot door onkel spuitwater en an dere alcoholvrije dranken te consuiucoron, terwijl wij van enkelen vernamen, dat zij zich om genoemd besluit der ooïéhoudors niet bekommeren, nu zij „per flosch" (inge volge de accijnsverlaging) veel goedkooper hun borreltjes kunnen bekomen. Ook deden zich kleine incidenten voor, zooals het vóór een café aanplakken van op deze staking doelende geschriften, welke doorben gedupeerden eigenaar woedend werden afgerukt. Een dezer plakkaten, gepubliceerd voor het café „de Moord", beoogde de samen roeping ter vergadering van de georgani seerde borrelstakers, in de Bchuur van „Jcis Treerk", uitgeschreven door het z.g. be stuur, zijnde „de Schellevisch", „Gliwan" en „de Schio" (d. z. bij- of scheldnamen). Betwijfeld wordt of do handhaving der prijzon van langen duur zal blijven. Nieuwe Bourgeoisie? Men schrijft aan cle „Volkskrant": Ilenri Polak heeft zijn partijgenooten, die nog al eens smalend spreken over de kapi talistische sfeer van de Eerste Kamer, aar dig te pakken gehad toen hij medodoelde, hoe hij een ondorzook in do kleedkamer van dat collogo kwam vast te staan, dat de oenigo pelsjas, die daar hing toobohoordc aan.partijgenoot Van Kol Deze medodeeling kan worden aangovuld niet oen ervaring in de Tweede Kamer. Daar werd in de vestiaire ook een pelsjas gezien, maar één. En wie bleek do eigenaar to zijn? Bai\on Van Wijnbergen, baron Van Boetzclnar van Dubbcldamm of oen andere „kapitalist"? Mis. Die oenigo pelsjas was do pelsjas vanLoutjo do Visser Staan wij hier voor de opkomst van oen niouwc bourgeoisie? Onveilig strand. Hot strand te Scheveningcn is onveilig tot Katwijk op Maandag' 18 Maart, van 12 uur tot 14 uur 30, wegens het schioten mot geschut. De aandacht van het publiek wordt or op gevestigd, dat het strand eerst dan wocr veilig is, wanneer de vlaggen, waarmoo de onveiligheid wordt aangeduid, zijn inge haald. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Huis instorting door smeltwater. 4 dood en, 2 zwaargewondon. Li Balaton Boglar in Hongarije i« een kle'ai huis ingestort, waarbij 4 personen werden gedood en 2 ernstig gewond. Do oorzaak schijnt te zijn, dat de grond geheel doorweekt was door het vele smeltwater van do sneeuw, waardoor de fundamenten zich begaven. Motorrijder op een rouwstoet gereden. 1 doode, enkele ernstig g e w o.n d e n. Gistermiddag is te Dortmund een motor rijder, die blijkbaar de macht over zijn machine verloren had, in volle vaart op een rouw.1 loet gereden. Eén der deolnemers aan den stoet kreeg een schedelbreuk en was op slag dood. De motorrijder en zijn passagiers werden beiden ernstig gewond; hetzelfde was met nog enkele lieden uit den st-oet het geval. Het vergaan van de „Giessen". Moeilijke redding dor schipbreukelingen. Alle nog achtergebleven opvarenden van het Duitsche s.s. „Giessen", dat op de rot sen bij de Sad die-eilanden in de Golf van Pebsjili is geloopen en vervolgens is ge zonken, zijn door de sleepboot „Saucy" ge red en bevinden zich thans op weg naar Sjangha i. De redding ging met grooto moeilijkhe den genaard, daar het aanvankelijk "door de woeligo zee onmogelijk bleek de rotsen te naderen, waarop de 49 mannen zich in veiligheid hadden gebracht. Eerst na groo te inspanning slaagde men erin, de schip breukelingen te redden. De lading van het sohip is geheel verloren gegaan. Mijn overstroomd. Vijf arbeiders omgekomen? Op de C'oncordiamijn bij Hindenburg is een groep arbeiders, bestaande uit zeven man, op een diepte van 270 meter door in- sfcroomend water verrast en ingesloten. Tct nu toe is bet aan de reddingsbriga de slechts gelukt, twee der ingeslotenen te bevrijden. Het. lot der vijf overige i« nog on beleend. Overstrooming te Lima. Spoorwegverbindingen verbroken. Uit Lima wordt gemeld: De overstrooming van de rivier do Lima is in omvang toegenomen en woest stroomt het water door de stad. Door aardstor tingen ziin de spoorwegverbindingen ver broken. Te Ohosica i^ het hotel Royal ingestort. Aardschokken in Zuid-Bulgarije. Ondanks vinnige koude kam peert de bevolking in do open lucht. Uit Sofia wordt gemold, dat in Zuidelijk Bulgarije gisteravond hevigo aardschok ken zijn govoold. Onder de bevolking, die verloden jaar reeds door een horige aardboving werd bezocht, ontstond con panrek. Do nangorichto schade is vrij groot. Op vcrschoideno plaatsen zijn huizon ingestort De bowoners hadden zich echter tijdig in veiligheid weten te brengen. Ondanks de vinnige koude brachten zij den nnclvt on- dor den blooten hemel door. Bodem-verzakkingen te Ca«»el. Gisterenmorgen in do vroogto hoeft op het voornaamste plein te Cnsscl, den Kö- nigsplatz, oen ernsligo watcrloidingbrouk plaats gevonden, waardoor op verschil lende punten der stad bodemverzakkin gen werden veroorzaakt. Toen een zwaar beladen wagen met paarden bespannen, den Königsplatz passeerde, scheurde on der het paard de grond plotseling open en het dier zakte tot over zijn kop in den kuil. Pas na twee uur werken kon de brandweer het paard uit zijn benarde positie bevrijden. De mogelijkheid bestaat, dat het plein over groote gedeelten door INGEZONDEN MEDEDEELING. GEGSJGEEST GEVERSSTRAAT 9484 VAN NIEUWKOOP X TELEFOON 2527 he water is ondermijnd, zoodat maatrege len tob afsluiting van het ploin voor hot verkoor moeten worden gotroffon. Het kan wol eens geruimon tijd duren, eer de Kö nigsplatz over zijn geheolo uitgestrektheid wocr voor het verkeer wordt opengesteld. Het tramverkeer ondervindt tot dusver geen hinder van het gebeurde. Berenleider ernstig gewond. De blodon melden uit Cassel, dat een workloozo zich had aa/ngeeloten bij een troep berenleiders. Op weg van O be mf old naar Mingerode, wilde hij uitwijken voor een auto en trok daarbij te hard aan den neusring. Het anders zoo tamme dier werd zoo woedend, dat het den man met ziju. klauwen neersloeg en zoo ernstig mishan delde dat hij in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis mooet worden overgebracht» Schoenenfabriek te Montevideo afgebrand. Tien arbeiders omgekomen. Bij een brand in hot centrum der stad Montovideo zijn gisteren tien arbeiders in een schoenenfabriek om het leven ge komen. Zij waren in het waschlokaal ge vlucht, waar de brandweermannen licn niet meer konden bereiken. Brand op het Curtiss-vliegveld. Twintig vliegtuigen vernield. Uit New York wordt gemeld: Door on bekende oorzaak is gistermiddag brand uitgebroken in een hangar op het Curtiss- vliegveld. Het vuur breidde zich met groo te snelheid uit en in korten tijd was do hangar geheel vernield. Twintig complete vliegtuigen werdien een prooi dor vlam- Groote brand in Duitsche maalderij. Uit Fried rich te tadt a. d. Eider wordt gemeld: Woensdagmorgen vroeg is een brand ontstaan in een gaxwte maalderij, waardoor voor oen waarde van honderd duizenden mark aan koren, meel alsmede aan machinerieën is verloren gegaan. Het oude-molengebouw, waarin zich de groote opslagplaatsen bevonden, werd geheel door het vuur vernield. De brandweer was den geheelen dag tot Iaat in den middag bezig het vuur te blusschen. Tijdons do blusschingswerkzoamheden verkeerden twee der spuitgasten ernstig in levensgevaar, daar het vuur zich meedeelde aan eenige bijgebouwen, op welker daken de brand weerlieden zich hadden opgesteld om den brand te bestrijden. In deze bijgebouwen kon de brand echter nog tijdig in bedwang worden gehouden. Ook de gebouwen, waar in zich de kantoren bevinden, bloven ge spaard. Groote voorraden zijn echter of vernield of door waterschade bedorven. Erfenis van 10 millioen dollar. Verrassing voor een bank werker te Onssel. De bankwerker Sandrock, die te Cassel werkzaam en woonachtig is, heeft van een bloedverwant uit Amerika, dien hij reeds lang dood waande, een erfenis gekregen van 10 millioen dollar. Nobile wil zich verdedigen. Vorwijten aa n het adres der oommissie van onderzoek. Generaal Nobilo, die zooals gemeld, zijn ontslag heeft gevraagd en gekregen, geeft er naar thans wordt gemeld, de voorkeur aan zioh als particulier persoon te verde digen tegen de beschuldigingen van de officieelo commissie in verband met zijn houding bij do rapip met de „Italia". Hij beschukkgt de zo commissie op ziju beurt van ondeskundigheid en deelde in een interview met een vertegenwoordiger van de Associated Press mede, dat hem geon gelegonhcid gegeven was om gehoord te worden door de commissie van onder zoek ten oinde do Beschuldigingen wegens gebrekkig manoeuvreoron van dc „Ibal ia" of de verkeerde same netel ling van de be manning to weerleggen. Wanneer de com missie hem gehoord had over deze,kwesties den zou hij de verwijten hebben kunnen recht zetten. Do aango'.ogenheid is mog niet boë-indigd, In het book, waaraan hij werkt, zou hij „do goheele waarheid over do expeditie" verhalen. Hij hoeft vele re denen om to twijfelen aan do onpartijdig heid der loden van de oommisrie van on dorzook, Leipziger Mosse een record-expositie. Do thane geëindigde Leipziger Mesee was do grootste jaarbours lor wereld. Er hebben namelijk 10.130 firma'' geëxposeerd, icgen 10.030 op de voorjaars-Messo van 1928. Do expositieterreinen besloegen een oppervlakte veun 198.300 vierkante Meters tegen 186.983 vierk. M. verleden jaar. We gens den ongunstigen economisch on toe stand waren de zaken op de binmenland- sche markt niet geheel bevredigend. Daar entegen traden de ex port transacties zeer op don voorgrond.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 11