KREYlBQRGs cotfpe heeft disfinctie ACADEMÏENÏEUWS UST DE OMGEVING UIT DE PERS VRAGENBUS RECHTZAKEN TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN in Lei iór de weget ies t« etalin bij -Secre este: <J( da R.j verlo pi lende voo in he TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in len morgen van 14 Maart, medegedeeld door liet Kon. Ned.. Meteor. Instituut te Do Bildt^ loogstc barometerst.: 774.5 te Aberdeen. ,aagste barometerst.: 749.8 te Abisco. Verwachting tot den avond van 15 Mrt.: Zwakke tot matige Noordwestelijke find. Nevelig tot zwaar bewolkt of be rokken. Weinig of geen neerslag. Nog Teinig zachter. LUCHTTEMPERATUUR 1.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagnamiddag 6.30 uur tot rijdagmorgen 5.47 uur. INGEZONDEN MEDEDEELING. in 59 n-erkt door Hubert Cuypers. En luister [an eens hoe Cuypers streelend en lok- ;end het prachtig melodietje door de so- iraan-soliste gezongen laat begeleiden toor koorzang „a bouehe fermée" en lachte klavierbegeleiding. De colera- iuurtjes van de soliste doen het mooi te- L;cnover het gedempte koor. Wij hoorden len solotrekje door een alt uit het koor :ingen, welke zangeres in het gelukkig be- van een mooie stem. Willem Doort- nont begeleidde de koren met veel verwc 3n muzikale onderscheiding. Na het zin- jen van Cuypers dichterlijk werkje, dat loor het koor heel fijn werd uitgevoerd, terden den dirigent-componist, de soliste koord ,n iiet, koor hartelijk en spontaan toege- uieht. Er waren bloemen voor de soliste. «T. K. Het Residentie-orkest Naar men ons hedenmorgen mededeelde :al hedenavond dr. P. v. Anrooy wegens ingesteldheid het concert van het Resi dentieorkest niet kunnen dirigeeren. In zijn rJaats zal de heer Leo Ruygrok den diri- iert ng, da Solui lijkna Waa juiste is oo irakte ilzaai !eerstok voeren- volgdt ichtig ïilek. b Cuj(Den Haag) en de heer P. Sorgdrager itatiofDen Haag). Candidaats-examen geschiedenis de heer 1 he Kalsbeek (den Haag) doctoraal-examen rechtsgeleerdheid mej. di E H. Andricssen (den Haag); aanvullend doctoraal examen Indisch Irarna recht de heer mr. L. Wildervanck de Blé- ireekl court (Warnsveld). ntoon Verkj groo gef ■isticl iraaO dezei LEIDEN. Geslaagd voor: doctoraal examen wis- en natuurkunde loofdvak pharmacie, mej. A. C. M. Prins NOORDWIJK. Gemeenteraad. Morgenmiddag komt piam de raad dezer gemeente des namiddags j 2 uur in openbare vergadering bijeen, 'unten ter behandeling: 1. Ingekomen ,nz stukken. 2. Benoeming: a. leden Stembu- aai reaux; b. onderwijzeres openb. school te iceerd Noordwijk-Binn-en c. gashuisineester. 3. Verzoek opname in hel Gasthuis. 4. Wees- Di gelden 1929. 5. Mededeelingcn i.z. riolec- toon ringswerken. 6. Adres i.b. Steunregeling. 7. ees Aankoop grond: a. van de Mij. „de Toe komst" b. van de Mij. „Erica", met aan leg straat. S. Aanlog autopark en rijwiel bewaarplaats. 9. Aanleg parkeerplaats Beet hoven weg. 10. Terrein-afscheiding transformatorstation Emmaweg. 11. Aan koop wagen voor openbare reiniging. 12. Kohier Hondenbelasting. 13. Schoolgeld- 'erordening. Stille Omgang. Hedenavond zul liet jbestuur van de Stille Omgang van 7.30 uur in het Juvenaat zitting houden, tot afhalen der reisbiljetten. Na deze avond zal geen gelegenheid meer bestaan reisgelegenheid te bespreken. Slechte weg. Nu de strenge vorst 'orbij is komen de naweeën. Vooral kau men dit in toepassing brengen op den meer dan slechten toestand van den La- geweg, waarvan het teer wegdek na de vorst is gerezen en door het drukke ver keer geheel vernield is -geworden. Hieruit blijkt, dat dit procédé van wegdek niet het gewenschte if>. Geboren: Johannes Ad nanus z. van J'ie. v. Duin en E. D. v. d. Zwart. Neel- 'je d. van A. Hazenoot en D. v. Duin. Arie z van W. Roskam en A M. v. Rooijen. Johannes Hendrik z. van J. de Ridder °-n M. G. Wortman, Willem z. van D Hoek en Chr. v. Bceleu. Benjamin z. v. A. Hock en M. J.-Perfors. Johanna Ma- na d. van Jac. Vink en M. Zwetsloot. Johanna Cornelia Theresia <1. van A. We- terings en W. C. Vinlc. Maria Margare- tha Johanna d. van C. A. Koomen en M. G. Chr. Lonzen. Ondertrouwd: Cornells Marijt 29 j. en aartje Spaanderman 22 j. Getrouwd: W. v. Beveren 39 j. en T. Plug 33 j. Overleden: Petrus Johannes Meyer 9 dagen. Petronella Dormsan 79 jaar ge huwd met :l. F. A. Fiolet. Teunis van Beelen wedn. van A. v. d. Meulen. Jan Schavemaker 2 j. ongehuwd. Christiaan Adriaan v. d. Meer 75 j. wedr. van C. J. Zonneveld. Leonardus Panrdekoopcr 86 j. ongehuwd. OEGSTGEEST. Door de stoomtram gegrepen. Gistermiddag te 4 uur reed op den Rijks straatweg tusschen het Groene Kerkje en de Postbrug de groentehandelaar J. van Pijpen, uit L i s s e, met zijn paard en wa gen. Naast hem op den bok zat de 41-jarige petroleum venter S. Kc ijzer, eveneens uit Lissc. Bij de bocht aan het Groene Kerkje na derde de stoomtram. Het paard schrok daardoor en liep achteruit. K. werd van den bok geslingerd, geraakte onder den wa gen, werd vervolgens door de stoomtram gegrepen, en een eindweegs meegesleurd. Een juist passeerende dokter heeft hem geneeskundige, hulp verleend en meegeno men naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden, waar bleek, dat K. een ernstige schedelbreuk had opgeloopen. Zijn toestand was gisterenavond zeer zorgelijk, maar hedenmiddag keerde "het bewustzijn nu en dan terug, zoodat men weer eenige hoop heeft op beterschap. ZEVENHOVEN Jubileum. Op 20 «Maart a s. hoopt Dr. J G. Ubbink zijn 25-jarig au btsjubileum te herdenken. Hij is in deze gemeente een zeer geziene persoonlijkheid. DE ZIEKTEWET. Dr. Nolens tegenover de S. D. A. P. De Kameroverzichtschrijver van de Maasbode schreef vanmorgen: Dat de behandeling van de Ziektewet niet zoo'n vlot verloop zal hebben als velen verwacht hadden heeft deze eerste dag waarop een aanvang is gemaakt met de artikelen wel bewezen. Wat ons inziens echter het ergste is en ons doet vreezen voor groote moeilijkheden is de sfeer, waarin de behandeling plaats heeft, als We alleen maar letten op den toon, waar op de woordvoerder der sociaal-democra ten de debatten heeft ingezet. Mgr. Nolens is daartegen met al het gezag waarover hij beschikt als leider van de grootste fractie en als Kamerlid, die het langst zitting heeft, opgekomen. Het is te begrijpen, dat over de ziekte wet, die nu reeds 25 jaar aan de orde is, meermalen onderzocht en zelfs als wet van minister Talma in het Staatsblad staat, maar nog nooit is uitgevoerd heel wat gezegd kan worden. De heer Duys kon daardoor ter verdediging van zijn inzichten in amendementen verwerkt heel gemakkelijk steun vinden bij wat anti- re vol utionnairen en anderen voor 23 jaar over een bepaa'de zaak gezegd hadden. Hoe die personen zich toen, ook al zitten ze nu nog in de Kamer, zooals mr. Heems kerk, hebben uitgelaten, doet aan de zaak zooals deze thans aan de orde is, weinig of niets af. Het. brengt de Kamer niets verder en lokt slechts debatten uit, ter wijl men alleen praktisch werk kan ver richten, door de wet tc beschouwen in den toestand, waarin de Kamer thans verkeert* De wet die nu in behandeling is, is een compromis tusschen de regee ring en de commissie van voorbereiding, na ingespannen arbeid tot stand ge bracht. Door voortdurend oude koeiep v't de sloot Je halen, kan men mogelijk ver kiezingsactie voeren, maar loopt ten slotte gevaar, de arbeiders een wet te onthou den, waarop zij al vijf en twintig jaar wachten. Terecht protesteerde Mgr. Nolens ook tegen de eenige malen herhaalde hatelijk heid aan het adres van den heer Kuiper door den socialistischen woordvoerder ge uit, dat hij voor moest stemmen, als hij tenminste mocht, van de leiding waaron der. hij stond. Zooveel vrijheid als er in de Katholieke fractie bestaat ten opzichte van het eigen oordeel kent de S. D. A. P. niet. Die fractie stemt altijd als één man, afwijkingen worden daar niet geduld en daarom is de heer Duys wei de laatst geroepene om in dit opzicht aan Katho lieke afgevaardigden een verwijt te ma ken. Dat het bij de KathoÜeken anders is, bleek trouwens aan het slot van den dag, toen de Kamer met overgroote meer derheid cn amend cment-Kortenliorst aan nam, dat door Mgr. Nolens bestreden was. De felle strijd ontbrandde reeds over het eerste amendement van den neer Duys, waarvan de bedoeling was in het ontwerp weder te herstellen de eerste redactie van den minister, waarbij onder arbeider ieder verstaan werd, die in loon dienst was, dus ook dienstboden, chauf feurs, werksters, enz. Volgens het regeeringsontwerp vallen er op het oogenblik 1.6 millioen arbeiders onder de wet en met het amendement- Duys ongeveer 2 millioen. Nu is het be zwaar dat juist die 400.000 waarover het gaat de grootste moeilijkheden opleveren voor de verzekering, omdat die allen in dividueel verzekerd moeten worden. De invoering van de wet zou daardoor ver traagd kunnen worden, maar er zijn nog twee andere redenen, waarom deze uit breiding van den kring der verzekerden nu niet direct noodig is. Het grootste deel dezer arbeiders is reeds voor een deel verzekerd, zij het ook minder dan dit ontwerp biedt, krachtens artikel 1638c van het Burgerlijk "Wetboek en verder is het toch de bedoeling van den minis ter deze personen langzamerhand onder deze wet te brengen, waartoe bij algemee- nen maatregel van bestuur besloten kan worden, met uitzondering ten opzichte van hen, die uitsluitend belast zijn met het verrichten van huiselijke of persoon lijke diensten. Het was hier de vraag, of de Kamerde leiding van den minister wenschte te volgen, of zelf de leiding in handen nemen. Dat do linkerzijde dit laat ste wenschte bleek uit de uitroepen van den heer Kleerekooper, dat de Kamer er toch was om te beslissen. Het besluit van de Katholieken om {ian het amen dement geen steun tc geven juichen we dan ook toe, want nu bestaat er kans dat op 1 Januari 193 er 1.6 millioen arbeiders verzekerd zullen zijn, wat anders nog wel eens tegen zou kunnen vallon. Er is nog altijd de waarheid in hot oude spreek woord, dat hij die het onderste uit de kan wil hebben, kans loopt het lid op den neus te krijgen. Met de loongrens was het precies een der. Er zijn gevallen, dat iemand in dienst, bij een onderneming die boven die 3000 gld. verdient bij ziekte niet krijgt, maar dat zijn in onze tegenwoordige maatschap pij toch uitzonderingen. Als men de ge- heele loongrens laat vervallen, dan wordt er wat meer premie betaald, maar omge keerd is de werkgever wettelijk gesanctio neerd om maar 80 percent uit te betalen, terwijl nu in /verreweg de meeste geval len het loon behouden blijft. Ook een grens van 5000 gld. is in dat opzicht niet juist, zoodat wij het volkomen begrij pelijk achten, dat deze amendementen, al maakte de heer Duys zich daar nu eens boos over, werden afgestemd. Vraag: Ik heb in het jaar 1928 een knecht gehad en die heeft mij nooit een rentekaart aangeboden, want hij had er geen. Moet ik nu nog plakken Antwoord: U zijt verplicht de ach terstallige premies alsnog a-an den Raad van Arbeid te betalen. Vraag: Ik heb een kiud op school, dat met 1 April den leeftijd van 10 jaar bereikt heeft en over kan gaan naar de 5e klas. Maar daar zij niet overgaat, omdat zij te jong is en anders 2 jaar moet blijven zit ten in de 7e-klas, vraag ik of dat kan en hoe ik moet handelen en waar ik mij moet vervoegen. A n t. woord: Uw kind mag de school niet verlaten voor het bereiken van den dertienjarigen leeftijd cn dan nog pas in dien het de klas doorloopen heeft waarin het bij het bereiken van dien leeftijd ge plaatst was. Juist is dus, dat uw kind in de zevende klas twee jaren zou moeten blijven. Vraag: Mag mijn dochtertje, dat met Augustus a.s. 13 jaar wordt en 7 klassen doorloopen heeft, met Paschcn naar de naaischool, of moet zij de volle 13 jaar op de school blijven Antwoord: Indien uw kind de klas doorloopen heeft waarin zij bij het berei ken van den dertienjarige^ leeftijd is ge plaatst, mag het van schooldit is bij uw dochtertje niet het geval. Vraag: Ik wilde mijn dochtertje het laatste leerjaar naar een landbouw huis houdschool zenden. Maar zij heeft 3 dagen les per week, is dat ook geldig? Antwoord: Ofschoon uit uw opgave niet blijkt in welke vakken op de door U bedoelde school les wordt gegeven, veron derstellen wij, dat dit onderwijs niet om vat de vakken waarin op de lagere school les wordt, gegeven, zoodat U met het. zen den van uw dochtertje naar de landbouw school niet voldoet aau de bepalingen der leerplichtwet. Vraag: Kunt u mij het adres noemen van heb Weekblad voor kermisvakgenoo- ten? Antwoord: Onbekend. Berichten reeds geplaatst in een groot gedeelte onzer vorige oplage. BINNENLAND. OPKOMST VAN DIENSTPLICHTIGEN DER LANDMACHT. Voor de hierna bedoelde dienstplichti gen der landmacht, wier opkomst ter in lijving. voor eerste oefening of voor her halingsoefeningen in verband met de heer- schende gevallen van griep onder de mi litairen werd uitgesteld, is thans bepaald, wanneer zij zullen moeten opkomen. Hun opkomst zal plaats hebben: a. op Woensdag 20 Maart as. indien zij belmoren tot hen, die aanvankelijk 18 Fe bruari of 4 Maart j.l. hadden moeten op komen; b. op Woensdag 27 Maart a.s., indien zij behooren tot hen. die aanvankelijk 25 Fe bruari of 11 Maart j.l. hadden moeten op komen. Voor alle zekerheid wordt in herinne ring gebracht, dat de opkomst van hen, die aanvankelijk op 1 Maart, ter inlijving of voor eerste oefening haddon moeten op komen, reeds nader is vastgesteld op 20 Maart a.s. Voor de overige dienstplichtigen der landmacht, die in dit jaar voor eerste oefe ning of voor herhalingsoefeningen moeten opkomen, zal de opkomst tor inlijving, voor eerste oefening of voor herhalings oefeningen, behoudens onvoorziene om standigheden. op de normale tijdstipixni geschieden. Inbraak. Gisteravond is te 's-Gravenhage inge broken in den winkel- van de fa. J., een pianohandel aan de Regentesselaan. Tegen zes uur was de winkel eenige oogenblikken onbeheerd. Een man, die waarschijnlijk van de situatie goed op de hoogte is geweest, is toen den winkel bin nengekomen. Achter het magazijn is het kantoor der firma, dat door twee schuif deuren van den winkel is gescheiden. Deze schuifdeuren waren aan de binnenzijde met een lip gesloten. De dief heeft echter kans gezien, na eenig wringen, deze deu ren te openen. In het kantoor staat- een schrijfbureau en daaruit is een geldkistje gestolen. Dc inhoud bestond uit eenige papieren en oen bedrag van 8500 aan contanten. De dief is or met liet. geldkistje van door gegaan; waarschijnlijk stond zijn fiets buiten en daarop heeft hij zich ver wijderd. Dadelijk daarop bemerkte de. lieer J. den diefstal. Men heeft nog getraoht bui ten een spoor van den vluchteling te ont dekken, maar dit moest men spoedig op geven. De politie stelt een uitgebreid onder zoek in. daar men vermoedt .dat deze man ook de hand heeft in verschillende andere diefstallen van den laatsten tijd. GERECHTSHOF TE 'S-GRAVENHAGE. Het Hof heeft bevestigd het vonnis van de Haagschc Rechtbank, waarbij J. S., opperman te Leiden, wegens mishande ling, zwaar lichamelijk letsel ten gevolge hebbende is veroordeeld tot 6 ma aaiden ge vangenisstraf Beleediging van een inspecteur door een politie-agenL Het Amsterdamsch Gerechtshof heeft he den arrest gewezen in de strafzaak van den gewezen agent van politie der gemeen te Rotterdam die wegens eenvoudige be leediging in de rechtmatige uitoefening zijner bediening van een zijner superieu ren, den inspecteur van politie C. M. door de Rotterdamscho rechtbank en daarna dooi' het Haagsch Gerechtshof veroordeeld was tot 40 boete of 5 dagen hechtenis. S. zou den inspecteur tijdens een gesprek onder 4 oogen do woorden: ,Jc bent een schurk, een ploert" hebben toegevoegd, het geen hij echter ten stelligste ontkend had. De Hooge Raad. die deze zaak in cassatie behandeld had, verwees haar in Nov. naar het Amsterdamsch Gerechtshof. Het Hof heeft het vonnis der R otterdam.sche recht bank op formeolo gronden vernietigd, doch opn'euw /rechtdoende S. schuldig verklaard en hem weer veroordeeld tot 40 of 5 LAATSTE BERICHTEN DE ROOFOVERVAL ONDER BEST. De vermoedelijke dader gearresteerd. Uit Eindhoven wordt gemeld: Omtrent, den brutalen roofoverval onder de gemeente Best. vernemen wij, dat heden als de vermoedelijke dader is gearresteerd H. Bult ten huize van zijn verloofde. De gestolen tasch met het geld is nog niet ge vonden. Het onderzoek der rijkspolitie duurt nog voort. Tusschen de buffers doodgedrukt. Uit Zwolle wordt ons gemeldGister avond om kwart voor 10 was E. S. op het rangeerterrein werkzaam om aan den goe derentrein, bestemd voor Nijmegen, eenige wagens te koppelen. Op onverklaarbare wijze geraakte hij tusschen de buffers. E. S. was gehuwd en vader van 3 kinderen. Omhoog gevaren. De provinciale boot „Walsoorden", die den dienst Zierikzee-Katscke Voer onder houdt, is hedenmorgen tengevolge van don mist nabij de Zandkreek omhoog gevaren. De passagiers werden met, een motorboot van boord gehaald cn konden daarmee de reis vervolgen. Men hoopt dc boot heden middag bij hoog' water weer vlot to brengen. DE OPSTAND IN MEXICO. 4.000 opstandelingen gevangen genomen. NEW-YORK, 14 Maart. (V. D.). Uil Mexico City wordt gemeld, dat de federale troepen bij het innemen van dc stad Sal- tillo 4000 opstandelingen hebben gevangen genomen. Uit Mexico City wordt gemeld, dat bij een gevecht tusschen dc voorhoede van het leger van Galles en een afdeeling op standelingen tusschen Conitos en Duran- go ongeveer 60 rebellen gedood of gewond werden. De omsingeling van Torrion door de fe derale troepen wordt voltooid. De Ameri- kaansoho gezant te Mexico City heeft de regeering te Washington medegedeeld dat de Moxicaansche regeering er op rekent, dat de opstandige beweging binnen korten tijd geheel onderdrukt zal zijn. Volgens mededeelingcn der opstande lingen hebben deze te Torrion versterking gekregen uit dc Staat Sonora. Tc Torrion zouden 22000 man troepen der opstandelingen zijn binnengetrokken. De Mexicaanschc regeeiang echter schat hun aantal lager. Overstroomingen in Amerika. NEW YORK, 14 Maart (V. D.). Uit Ga lons in Illinois en andere steden worden reeds overstroomingen tengevolge van d.c groote hoeveelheden smeltwater gemeld. Men vreest ook overstroomingen in dc Staten Illinois, Wisconsin en Indiana. Een tornado in Zuid-Carolina. NEW-YORK, 14 Maart. (V. D.). Uit, Greenville (Zuid-Carolina) wordt gemeld, dat deze stad en haar omgeving door een tornado zijn geteisterd. Er is groote scha de aangericht. Naar tot nu toe bekend is, zijn er 8 dooden en vele gewonden. BIOSCOPEN. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd. City: Goedgekeurd. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Dreigende ramp langs de Mississippi. NEW YORK. 14 Maart (Y. D.). In het Mississippi-gebied dreigt een nieuwe ovcr- Strooniingsramp. Aan dc bovenloop van de rivier staan reeds vele dorpen onder water. Dc zijrivieren voeren geweldige hoeveelheden water aan en zijn voor een deel zelfs reeds buiten haar oovors go- "iredon. Wanordelijke kinderen. STUTTGART. 14 Maart. CV. DJ Tn het kindertehuis Schim Hühl" hij Endersbach hebben gisteren wanordelijkheden plaats gevonden. Van de ongeveer 100 kinderen weigerden 15, die in afzonderlijke kamers waren ondergebracht, gehoorzaamheid. Het waren voornamelijk kinderen», die eerst ge durende den laatsten tijd tengevolge van de werkloosheid in de inrichting waren gekomen. Zij weigerden de bevelen op te volgen on begonnen de vensterruiten, mcu- l>elen en andere voorwerpen te vernielen. Het was noodig de lndp in te toepen van de politie. Daarop werd de orde hersteld. Maarschalk Foch. PARIJNS, 14 Maart (V. D.) Gemeld wordt, dat de toestand van maairschalk Foch thans ernstig ie. VOORSCHOTEN. 14 Maart. Veiling V. P. V. Eieren 7.208.20, ganzeneieren 16.17.per 100 stuks. Duiven 0.200.10, kippen 0.601.10 per stuk. GOUDA, 14 Maart. Vee. Aanvoer 3079 stuks, 313 slacht varkens, vette 38—39 1/2, Londcnsche 2833, Zouters 3638, 1092 magere varkens 25—40, 951 biggen 8—IS, 16 runderen 250335, 105 nuchtere kal veren 710, 3 schapen 2328, 9 bokken on geiten 36. Handel vette kalveren, Londcnsche cn Zouters vlug. Magere varkens, biggen, run deren. nuchtere kalveren, schapen, bokken en geiten matig. Kaas. Aanvoer 84 partijen. Ie kw. m. rijksm. 5356, 2e kw. m. rijksm. 49—52. Handel matig. Eieren. Aanvoer 556 partijen. Kip peneieren 6.007.50, eendeneieren 7.50 8.00. Handel matig. Boter. Aanvoer 2010 ponden. Goe- boter 8090, wciboter 6080. Handel vlug. BODEGRAVEN, 13 Maart. Eierenveiling Aanvoer: 20799 kippeneieren 6.80s.00 190 eendeneieren 7.507.70 en ganzen eieren f 14.60 per 100 stuks. WOERDEN, 13 Maart. Kaas. Aanvoer 52 partijen. Eerste soort Gouda 1'5255, idem mindere f 4951, zonder rijksmerk f 4850. Handel matig. KATWIJK a. d. RIJN, 13 Maart. Groen- tenveiling. Uien per 100 Kg. 16.5025. Vele kool per 100 2023, Peen per 100 kg. 3.303.80, Spruiten per 100 kg. 1518, Roede kool per 10Ö 2431. NIEUWKOOP. 13 Maart. Eiererveilinif: Aangevoerd werden 9000 eieren. Prijzen: 6.558.25 per 100 stuks. Handel flauw. VEUR, 13 Maart. Vrije veiling. Aan gevoerd: kippeneieren 7.7.80, eenden eieren 7.7.60 per 100 stuks. Kippen 1. 1.80, hanen 0.901.95, konijnen 1.—3.05, dui ven 0.200.33 por stuk. Zoete kaas (R.M.) 0.500.62, Leidsche kaas ü.40^-0.50 p. poncl. KOUDEKERK (Rijndijk), V, Ma u Eierenveiling. Aanvoer: 6285 stuks eieren. Kippeneieren 6.909.90, en eendeneieren 7.007.50 per 100 stuks; Boter 0.90 1.per pond, Leidsche kaas 3255 cent per pond. STOMPWI'JK, 13 Maart. Eierenveiling. Aangevoerd 7577 eieren. Prijzen: kuiken- eieren 6.55, kippeneieren 7.158.15, een deneieren 7.107.80 en ganzeneieren, 17 de 100 stuks. LOOSDUINEN, 13 Maart. Groenten- veiling. Kaskomkommers le srt. 2733, 2e srt. 19—26. 3e srt. 10—15 per 100 stuks, spinazie 3.301.25 per 4 K.G., sla le srt. 20.60, 2e srt. 12.20—12.70 per 100 krop, prei 910.10, radijs 18.30 20.70 pe rlOO bos, andijvie 80—86 cfc., kom- kommcratek 1622 per K.G., stoofsla 4.25 per kist, boerekool 9395 cl. per 7 K.G., eieren 9.90 per 100 stuks, broei- vet 5558 cl., per K.G. Aangevoerd 21.484 stukes kaskomkommers, 1370 krop sla, 1218 K.G. spinazie, 700 bos radijs. W1SSELNUTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.241/2 Londen 12.12 New-Vork 2.49.69 Parijs 9.751., Brussel 34.671 Zwitserland 48.02' Milaan 13 08'/.,' Madrid 37 571/., Oslo 66 OOl/o Kopenhagen 66.57 Stockholm 66.76'/.> Weenen 35.0.81/Ó Praag 7 39'/^ Boedapest 43.521/., BEURSOVERZICHT. Van gisteren. De algemeeno bcuifstemming was van daag veel verbeterd, doch de handel niet omvangrijker. Op de Mijnafd was de, be langstelling merkbaar afgenomen. Van dc Industr. werden tic Marg Unies druk ver handeld, en daarbij waren die vast gestemd. De Philips-aandcelcn werden iets hooger genoteerd, Voor Olie-waarden was dc tcn- denz eveneens verbeterd en duidelijk bleek die uit de gedragingen van Kon., die boven dc koersen van gisteren kwamen. Tab. wer den op kleine schaal verhandeld en waren goed prijshoudend. Aau Suikerwaarden werd slechts geringe aandacht geschonken. Op dc Scheepv.-afd. ging alleen iets om in Scheepv. Unie's, die evenwel weinig veran derd waren. Prolongatie: 5 pet. 3—1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3