GEMENGDE BERICHTEN Ned. Oost-Indië ONGELUKKEN. Doodelijke val. Dienstmeisje uit een raam gestort. Gistermorgen is in de Rodenrijsche Laan te R'dam een verschrikkelijk ongeluk gebeurd. De 19-jarige dienstbode F. v. d. M. uit Overschie, die bij de familie welke op no. 2 in deze laan woont, in dienst was, i-\ v< noedelijk toen zij in haar kamertje op de derde verdieping staande, een stofdoek wilde uitkloppen uit het raam gevallen doordat zij zich te ver voor over boog. Het meisje kwam met haar hoofd op de straat- steenen cn was bijna onmiddellijk dood. Door den Geneeskundigen dienst is het lijk naar het ziekenhuis overgebracht. Door een trein overreden. Gistermorgen omstreek; halfzeven werd te Franeker door een wegwerker van de S.S. op dc spoorbaan nabi.i do brug over de Arumorvaart een lijk naast de rails ge vonden waarvan het hoofd van den romp gescheiden was. Het bleek do 23-jarige S. C. uit Franeker te zijn. Omtrent de oor zaak van dit droevig gebeuren is nog niets naders bekend; wol moet uit het onderzoek gebleken zijn dat het ongeval Maandag avond reeds gebeurd moet zijn. O. was on gehuwd. Door de tram overreden. De koopman Frans Stoffels te Zaamslag, die in zijn wagentje gezeten, gistermiddag in de Groenstraat onder die gemeente de kruising met de rails van de Zeeuwsch- Vlaam; ,e stoomtram passeerde, en wiens paard doorschoot toen de trein uit richting Terneuzen kwam, is aangereden. Het wa gentje werd op zij geworpen, doch Stoffels werd zoodanig gekwetst dat hij overleed. Onder de machine. Gistermorgen is op de gloeilampenfabriek Pope te Venlo een ernstig ongeluk gebeurd. Terwijl de 18-jarige leerling-bankwerker "W. Berden bezig was met de boormachine, geraakte plotseling zijn duim bekneld. Door dc snelle wentelingen werd deze af gerukt en zijn pees tot aan de elleboog uit gescheurd. Met opengescheurden arm werd de jongeman vervoerd naar het ziekenhuis. Auto-ongeluk. Ter hoogte van de gemeente Nieuwstad is Maandagavond zekere L., uit Susteren, door een passeerenden auto overreden.-Met ernstige verwondingen is de man in het hospitaal te Sittard opgenomen. Een ongelukkig schot. Bij het boogschieten werd het jongste zoontje van den arbeider Simmerling te Opweorde (Gr.) in het oog getroffen. Ver moedelijk zal hij dit moeten missen. Verdronken. Gisteravond is het 5-jarig zoontje van den schipper Hokken te Sliedrecht in de haven gevallen en verdronken. Het lijkje werd later opgehaald. Het 4-jarig zoontje van J. Sjouw te Hellevoetsluis is gisteren in het water achter de ouderlijke woning geraakt en ver dronken. Te Havelte is de 30-jarige Jan van Noord, afkomstig uit Dwingeloo, met zijn rijwiel in do sluis gereden en verdronken. Lijk op een ijsschots. Gistermorgen is to Druten, drijvende op een ijsschots, het lijk aangespoeld van een bejaard manspersoon, vermoedelijk een Duitscher. Het lijk bevond zich in verge vorderden staat van ontbinding. Woonschuit bijna gezonken. Een woonschuit aan de linker Rottekade te Rotterdam verkeerde Zondag plotseling in zinkenden toestand en werd nog juist door zijn staaldraden boven water gehou den. Twee surveilleerende agenten hebben zich aan boord begeven en vonden in het ruim, waar zich reeds water bevond, den 71-jarige J. W. H. Met veel moeite is men erin geslaagd den man uit zijn benarde po sitie te bevrijden, waarop hij naar het zie kenhuis aan den Coolsingel is vervoerd, om daar weer wat op zijn verhaal te komen. Op een dam gevaren en weer vlot gebracht De sleepboot „De Volharding", die gis termiddag om 2 uur van Harlingen naar Terschelling vertrok met passagiers, post en goederen aan boord, is door den zwarea mist op den dam, de Blindewerk, vastge raakt. De stoomboot „Prins Hendrik" der fa A. W. v. d. Wal en Zn. is oj de noodseinen uit de haven ter assistentie gevaren on mocht er in slagen „De Volharding" vlot te brengen, waarna beide vaartuigen om 5 uur hedenmiddag weer hier in de haven terugkeerden. Roodvonk. Men meldt aan de ,,'s-Hert. Crt." uit Eindhoven d.d. 11 Maart: Het R K. Gymnasium Augustinïanum te dezer stede werd heden voor onbepaal- den tijd gesloten wegens het hcerschen van do besmettelijke ziekte roodvonk. Een zo- vental leerlingen is aangetast en afgezon derd moeten worden in de barakken. Dit is de tweede maal dozen winter, dat wegens roodvonk sluiting der school noodzakelijk werd. drand. Gisternacht heeft een zware brand te Banholt, gemeente Mheer, drie huizen, be woond door de wed. Lareau, de gezusters Lardinois, die ook do eigenaresse zijn, de wed. JanssenDuvsens en Bergenhuizen, in de asch gelegd. Twee paarden, koeien en voel klein vee is in den brand omgekomen De brandweer van Maastricht blusehte het vuur. De oorzaak van den brand, die in een der stallen ontdekt werd, is onbekend. Ver zekering dekt de schade. INGEZONDEN MEDEDEELING. Bij de Huizen aan den Dongenschen Weg te Tilburg is een stuk heide van 20 H.A. door brand vernield. Poging tot déraillement? Steenen op de rails gelegd. De electrischc trein van Rotterdam naar Amsterdam, die te 11.32 te Haarlem moet passeeren, is Maandagmorgen ternauwer nood aan een déraillement ontsnapt. Even voor het station Haarlem, ter hoogte van den spoorwegovergang Winterlaan, voel den de inzittenden een hevig schokken. De bestuurder, die bemerkte, dat zijn wa gen hevig begon te slingeren, remde met behulp van de Westinghouserem met alle kracht, zoodat de trein spoedig tot stil stand was gebracht. Vergezeld van enkele conducteurs ging de bestuurder daarna kijken wat de oorzaal: van deze ongewone beweging was. Het bleek, dat men over enkele zeer dikke steenenwas gereden en dat nog meer exemplaren hiervan op de rails lagen. Deze heeft men toen ver wijderd, waarna do trein, zij het dan ook met eenige vertraging, zijn reis kon vervol gen. Te Haarlem werd de politie het ge beurde medegedeeld, die een uitvoerig on derzoek instelde. Vermoedelijk heeft men met een zeer misplaatste daad van bal dadigheid te doen. Onder de passagiers verwekte het schokken en plotselinge stoppen nog al eenige consternatie. „Tel." De wraak van een Chinees. Een glas met menschenhaar. Twee Chineezen uit de Delistraat te Rotterdam hadden dezer dagen twist ge kregen, omdat de een voor den ander wapens of opium had moeten smokkelen, welke smokkelarij mislukt was, een reden voor de een om den ander niet te betalen. De Chinees C. W. T. is toen door zijn rasgenoot T. H. en een kameraad gevan gen gezet in een kamer van een pand aan de Delistraat en men dwong den gevan gene een glas watev leeg te drinken, waarin men kort geknipt menschenhaar had gedaan. De politie was dit evenwel ter oore ge komen. Men stelde een onderzoek in en weldra was T. uit zijn gevangenschap be vrijd en onder dokters handen. Tegen H. is proces-verbaal opgemaakt. Vermoedelijk zal hij over de grens worden gezet. Dank zij een groote doses wonderolie is de toe stand van T. thans weer gunstig te noe men. Een notaris plotseling overleden. Na de behandeling van het hooger be roep van notaris B. te Leeuwarden tegen zijn faillietverklaring, waarbij de proeu- rear-generaal tot bevestiging van het fail lissement requireerde, is notaris B. door een beroerte getroffen en korten tijd daar na overleden. Naar do „Tel." verneemt, had notaris B. zich na de behandeling van zijn zaak in gezelschap van zijn raads lieden mrs. Kokosky en Veldman naar huis begeven, waar op verzoek van den president van het Hof beide advocaten den inventaris zouden opmaken van de stukken, die den president zouden worden overgelegd. Onder dezen arbeid werd de notaris plotseling onwel doch kon nog be hulpzaam blijven, hoewel zijn beide advo caten medische hulp in wilden roepen. Een half uur later zakte hij echter plots ineen en stierf eenige oogcnblikken daar na, Zooals reeds eerder gemeld, heeft no taris J. H. B, op 31 Januari zijn betalin gen gestaakt en werd op 15 Febr. d.a.v. door de rechtbank failliet verklaard, waarvan hij in hooger beroep ging. Notaris B. was 52 jaar oud, en werd in 190S afgevaardigd door den V. B," als gemeenteraadslid gekozen. In de jaren 19161923 was hij wethouder voor Finan ciën te Leeuwarden. De roofoverval te Oostzaan. De in verband mot dezen roofoverval aan gehouden Zaandammers Th. K. en Jb. M zijn Maandag op transport gesteld naar Haarlem. Beide aangehoudenen blijven ont kennen iets van de zaak af te weten. Gistermiddag hebben de subst.-off. Mr. Paardekooper-Overmah, de rechter-comm, Mr. van Berckcm en de griffier Mr. Van Rijn van Alkemade, in verband met den ziekelijken toestand van den heer Taams, een onderzoek ter plaatse ingesteld en do beide oudjes omtrent de toedracht van den overval gehoord. Bij deze gelegenheid zijr de beide ver dachten, die onder sterke politiegeleide naar Oostzaan waren overgebracht, nog maals met het echtpaar Taams geconfron teerd. Het feit, dat Taams in den verdachte K. met stelligheid een van de indringers her kent, wordt hierdoor verklaard, dat een hunner met een brandend lampje waarach- een reflector zat voor de bedstede vaa Taams heeft gestaan, waardoor hij, zonder dat de indringer zulks vermoedde, in staat was dezen nauwkeurig op te nemen. Bij zijn aanhouding werd op K. nog een bedrag van 42.50 gevonden. Inbraken. In een tijdsbestek van een paar dagen is te Abcoude driemaal ingebroken; den eersten keer met succes, de beide andere keeren werden de inbraken verijdeld. Op de buitenplaats „Postwijck" allereerst heb ben de inbrekers, nadat zij alle kasten en laden overhoop haalden, uit een colberl- costuum een portefeuille met 55 en een beursje met 5 gestolen. De inbraak bij avond in hotel „Spits" werd verijdeld door den bewoner. De inbre kers sloegen op de vlucht. Dinsdagmorgen om 3 uur hebben ver volgens eenige lieden in dc villa „Cinci- nati" aan de Stationsstraat de luiken van de vensters gelicht en het raam openge schoven. Door het lawaai werd de bewoon ster wakker en riep luide om hulp. Toen dn politie kwam gingen ook deze heeren op den loop. „Msb." Inbreker gesnapt. Toen het dochtertje van P. te Ulestra- ten naar bed wilde gaan, zag ze op haar slaapkamer een man, die bezig was vaders pantalon aan te trekken. Het meisje waar schuwde haar ouders, die met de buren en de politie een jacht op den inbreker begon nen. De vluchteling werd achterhaald. Toen bleek, dat hij een costuum droeg van den heer W., dat bij dezen den vorigen avond was ontvreemd. Ten huize van W. had de man ook nog geld en sieraden gesto len en zich te goed gedaan aan worst en ingemaakte kersen, waarvan de vlekken nog in het pak zaten. De dief is gevankelijk naar Maastricht overgebracht. Diefstal uit een restauratiewagen. Uit een restauratiewagen, staande op de terreinen der Nederl. Spoorwegen bij de Korte Prinsengracht te Amsterdam, zijn ontvreemd 120 zwaar-verzilverde groote vorken, 100 idem kleine vorken en 17 idem groote lepels, benevens 2 groote en 3 kleine servetten. Het drama te Grootegast. De rechter-commissaris te Groningen acht geen termen aanwezig een onderzoek te doen instellen naar de geestvermogens van Y. Wijkstra, den pleger van de misdrijven te Grootegast, die, zooals men weet, een psychiatrisch- onderzoek had aangevraagd Flauwe visch. De langdurige vorstperiode heeft het wa ter in de Vecht zeer slecht gemaakt. De vischsoorten in dit water zijn daardoor flauw geworden. Vele visschen komen thans aan do oppervlakte van het water. De po litie oefent een streng toezicht uit, om een ongeoorloofde vangst,te beletten. Humor in de Rechtszaal. Voor de Bredasclie Rechtbank stond een vrouwtje terecht, dat zonder verlof bier getapt had. Het onderzoek was niet volle dig geweest en de behandeling- der zaak werd dus uitgesteld. Het vrouwtje moest derhalve binnenkort weer verschijnen. Geheel van streek vroeg ze: „Maar mijnheer, het komt nu toch zoo slecht uit; kunnen de heeren niet bij mij komen?" De invitatie is door de Rechtbank niet aanvaard ONGELUKKEN. ENGELSCH STOOMSCHIP GEZONKEN. Twee en veertig opvarenden zouden zijn omgekomen. Het stoomschip „Lunesdale" uit Londen is gisterenmorgen ten gevolge van den mist bij de kust van Northumberland in aanva ring gekomen met het Schotsehe stoom schip „Melrose". De „Lunesdale" is gezonken en men vreest, dat 42 leden der bemanning ver dronken zijn. De „Melrose" kon drie man nen opnemen, doch moest haar reis on verrichter zake voortzetten, toen het sohip van de overigen geen spoor kon ontdek ken. 0VERSTR00M5NGEN IN DUITSCHLAND. Veroorzaakt door den smeltsneeuw. Zelfs spoordijken onder water. Door den in den loop van Maandag plot seling ingetreden ijsgang op den Neckar, j'. de rivier meer dan 2 M. gestegen. Pe oevers werden echter slechts, op enk..Ie plaatsen overstroomd. Iets ernstiger ziet het er in Rijnhessen uit. Ten ge volgt van het smelten van de sneeuw zijn de |.ekon daar dermate gestegen, dat zij buiter haar oevers traden en akkers en volden onder water zetten. De waterspiegel is daarbij op sommige plaatsen zóó hoog, dat in de lager gelegen boomgaarden alleen nog de kruinen der boomen boven het water uit steken. In het dorp Kcttenheini in de na bijheid van Alzey is door het water alle verkeer gestremd. Ook in eenige dorpen in de omgeving van Worms drong het wa ter door en zette vele kelders blank. Op vele plaatsen moesten politie en brandweer de behulpzame hand bioden. Eveneens komen uit alle deelen van de provincie Saksen berichten over overstroo mingen. In talrijke steden staan geheele straten onder water. In den Harz verhin deren nachtvorsten voorloopig nog een snel wegsmelten van de sneeuwmassa's. Deson danks is de Helrne bij Sundhausen met 20 c.M. per uur gestegen. Op de velden staat het water op vele plaatsen zoo hoog, dat de wegen en zelfs de spoordijken over stroomd zijn. In de Duitsche Hydrierfabrie- ken in Rosslau vloog een magazijn met 8000 Kg. natrium in de lucht-, dat door het zich verbinden met het binnendringend water ontbrand was. Bij het-laten springen van ijs in het be- neden-Nettedal nabij Mayen (Rijnland) werd de landbouwinspecteur Nickel onge veer 75 M. van de gevaarlijke plek door een grooten steen zóó ernstig getroffen, dat hij na weinige minuten overleed. Overstrooming onder zeven atmosferen druk! Uit Stuttgart wordt gemeld: In de klok- kenfabriek Gebr. Junghaus in Schramberg is een ernstig ongeval geschied, doordat in de leiding die naar de turbines loopt en deze door middel van water onder hoogen druk aandrijft, de massa's ijs ontdooiden en met groote snelheid naar de turbinekamers stroomden. Nadat het ijs de buizen ver-' broken had, heeft het water, dat onder 7 atmosferen druk op het ijs volgde, aan zienlijke schade aangericht. IJsmoeilijkheden in de llmcnau. Uit Luneburg wordt gemeldMet het in vallen van den dooi hebben de ijsschotsen, die de rivier Ilmenau bijna, tot den bodem vulden, zich in beweging gezet. Op een plaats vormden de schotsen een dam, waardoor het water buiten de oevers trad en de wegen overstroomde. De brug bij Oldershausen loopt gevaar in te storten. Dijkpersoneel en brandweer is dag en nacht in de weer om tijdig te kunnen in grijpen. Bij vluchtpoging verongelukt. Bij een poging tot ontvluchting uit de vrouwenafdeeling van het hoofd commissa riaat van politie te Berlijn, is de 22-jarige Josephine Jagelle gisternacht omstreeks 12 uur doodelijk verongelukt. Zij had haar bed- delakens in strooken gescheurd en deze aan elkaar geknoopt, waarna zij zich er langs naar beneden liet glijden. Het aldus ver vaardigde koord scheurde echter en de vrouw stortte van de vierde verdieping op straat-, waarbij zij zulke ernstige kwetsuren bekwam, dat zij kort daarop overleed. Groote brand te Buenos .Aires. Naar Associated Press uit Buenos Aires meldt, zijn daar de gebouwen van een Duitscn dagblad en eenige aangrenzende huizen door brand verwoest. De schade wordt op 175.000 dollar geraamd. Heide- en grasbranden. In de omgeying van Londen hebben Za terdag en Zondag op niet minder dan vijf en twintig plaatsen heide- en grasbranden gewoed, welke toegeschreven moeten wor den aan de koude. Door de lange periode van strenge kou zijn gras en struiken kurk droog geworden; de stralen van de warme zon hebben, vooral wanneer zij op stukjes glas vielen, naar men gelooft eenige dezer branden veroorzaakt. Andere worden toe geschreven aan de onachtzaamheid van pic-nickers er waren er bij menigte of aan vonken uit locomotieven. Ook in tal van tuinen is brand ontstaan. Beroemde munten-collectie gestolen. Yele exemplaren uit de eerste eeuwen onzer jaartelling. Naar de „Ma tin" uit Landerneau ver neemt, hebben inbrekers de in de geheele wereld als de collectie Ernest Grégoire be kend staande buitengewoon kostbare ver zameling munten gestolen. Het betreft hier in het bijzonder 500 gouden, zilveren en bronzen munten en medailles uit Lybië, Nubië- en Judea, uit den tijd tusschen 300 en 500 n. Ghr., zoomede het zegel van ko ning Croesus en die van andere monarchen. DE HONGERSNOOD IN ZUID-SHANSI. Schrijven van Z. D. H. Mgr. Fortunatus Spruit O.F.M. Yicarius Apostolicus van L u a n f u. Z. D. H. nxgr. Spruit, vie. ap. van Luanfu, in Zuid-Shansi (China) heeft een schrijven uitgevaardigd, waarin hij dank brengt aan de Hollandsche weldoeners, voor hetgeen zij tot redding van het door hongersnood geteisterd Shansi hebben gedaan. Pater Victorianus Kruitwagen O.F.M. heeft onlangs de noodklok geluid aldus mgr. Dat was waarlijk hoog noodig, want duizenden armen in Zuid-Shansi verkeer den door honger en gebrek, in den uiter sten nood. Kunt gij u voorstellen den toestand van een huisvader, die, door tegenslag op te genslag getroffen, worstelt tegen den on dergang van zijn gezin? Wal een wanhopi ge angst, als hij zijn dierbaren ziet verma geren en verhongeren. Welnu: Ongeveer 20.000 der mij toevertrouwde geestelijke kinderen worden door hongersnood be dreigd. En met hen roepen duizenden hei denen dezer geteisterde streken om hulp van de missionarissen. U kunt zich mijn vreqgde voorstellen, mijn verrassing en ontroering, toen ik, slechts eenige dagen na hei verschijnen van een oproep om steun in de bladen, reeds mocht, vernemen welk 'n weerklank dit lui den der noodklok gevonden hadden in de gevoelige harten onzer Hollandsche vrien- den. Mijn eerste work was, onmiddellijk mijn opwachting te maken bij den Heer van den wijngaard, om Hem te danken, dat Hij zijn onnutte dienstknecht reeds na zoo kor ten arbeidstijd zoo koninklijk behandelt. Mijn tweede plicht is mijn weldoeners, te verklareji hoe innig groot en hartelijk mijn dankbaarheid is jegens hen, die mijn zor gen hebben verlicht, die door hun gaven mijn hart en dat van duizenden Chineezen weer nieuwe levenskracht hebben iugestort Hun edelmoedigheid stemt tot vertrouwen en geeft mij moed voor een bekentenis; INGEZONDEN MEDEDEELING. Ik heb hoog spel gespeeldHet geld, dal ik van u meende te mogen verwachten, was te voren reeds uitgegeven. We konden niet langer wachten! De toch reeds onge hoorde prijzen liepen steeds hooger op, de voorraden slonken, er moest gekocht wor. den voordat er niets meer te koop zoi of slechts tegen nog een verdubbelden prijs. En dan, ik had goede waarborgen; ten eerste de belofte van Hem, die voor zijn geloofspredikers kon vragen: „Heeft het u soms aan iets ontbroken, toen ik u zonder beurs uitzond?" En dan de bekende edelmoedigheid der Hollandsche Katholie ken. Ik heb me niet bedrogen. Door hun gaven zijn de verliezen vooreerst weer ge dekt. Maar ik kan zonder zorg nog niet den ken aan de toekomst. Denkt niet: de koude is voorbij, het grootste leed ia geleden. De lente brengt den oogst nog niet. Zelfs zo- meroogst is er in deze streken niet te verwachten. Wegens de aanhoudende droogte kon rig jaar de wintertarwe niet worden ge zaaid. In het allergunstigste geval kan er in het voorjaar worden geploegd en zaaid, doch dan moet het eerst regenen en dan is de oogst in September, October te verwachten. Hoe zeer dus mijnhart ook vervuld is van dankbaarheid, evenveel reden is er nog tot bezorgdheid. Nog moet ik de han den uitsteken om hulp. Hulp echter voor een zeer soliede onderneming: de redding nl. van uw medemenschen van den onder gang naar ziel en lichaam. Vasten is heilzaam en goed, voor men- schen met een sterk geloof en een gezond zieleleven. Maar voor pas bekeerde Chris tenen quasi modo geniti infantes: pasgeboren kindertjes, zegt de H. Paulus is zulk een gedwongen vasten zeker niet aan te raden. Het klein beetje geloof teert in zoo n geval bij de meesten even spoedig weg als het vleesch aan hun beenderen. En toch is het zoo goed te begrijpen. Als zulke tobbers in hunne ellende voortdurend al hun aandacht van werkkracht moeten gespannen houden voor het behoud van hun •lichaam, denken zij niet meer aan het heil hunner ziel. Tallooze veelbelovende Christenen trek ken weg als zij zien, dat ook de missionaris niet kan helpen. Onderweg verkoopen zij gtulc voor stuk de wrakken van hun huis raad en danworden de kinderen en de vrouwen te gelde gemaakt, totdat zij ten slotte een braakliggend stukje grofk vinden ter ontginning. Dan beginnen zij een nieuw leven, maar een leven zonder God. Want zoo'n stukje grond ligt gewoonlijk ver af in de bergen ver van priester en kerk. De hei- densehe landheer en buren, die eenige hulp verschaffen, dwingen hen gemakkelijk hun geloof te verzaken. Dat is de treurige steeds weer terugkeerende geschiedenis van tallooze bekeerlingen, die weliswaar soms hun taai lichaam weten te redden, maar wier ziel doodhongert. De hongersnood heerscht juist het ergst in de streken van ons vicariaat, waar de meeste Christenen rCeuw-bekeerden zijn. Door de edelmoedigheid der weldoeners in Holland daartoe in staat gesteld, kun nen onze missionarissen daar kostelooze soholen ooenen. Door honger gedreven stormen de ellendigen van heinde en verre daar heen. Zij krijgen daar behalve de ge- wenschte voeding, onderdak en verwar ming, tevens het noodzakelijk geestelijk voedsel, zoodat in vele gevallen ook de ziel vooral die der kinderen, gered is. De volle beteekenis van uw edelmoedig heid zult gij pas later begrijpen: „Hetgeen •ril aan de minsten der mijnen gedaan hebt hebt gij aanMij gedaan." iN^FZONnPN MEnFnp*n'r^ Weer twee gevallen van fraude. Tekort bij de Moluksche Handelsvereeniging. „Het Soerabajaasch Handelsblad" ver neemt uit Ambon, dat oen groote fraude is ontdekt bij de Moluksche Handelsver eeniging. Het tekort bedraagt 30 a 40.000 gulden. De fraude moet gepleegd zijn door lager personeel in den tijd van het beheer van den vroegeren chef der handelsvereeni ging, Winsen, die momenteel met verlof iiv Europa vertoeft. Het blad verneemt, dat de fraude mogelijk is geweest, door dc wij ze waarop het beheer gevoerd werd. Eveneens is een geval van fraude ont dekt bij de Crediet- en Handelsvereeniging „Banda" te Ambon. Ook deze fraude is ge pleegd tijdens het beheer van den vroege ren chef, die thans met verlof is. Door een taxi te Soerabaja aangereden. Baboe en tweejarig jongetj» om het leven gekomen. Aneta seint uit Soerabaja: Gistermiddag is het tweejarig zoontje Jules van de fa milie Timmerman, die onde* de hoede van een baboe langs den Oedjongwog wandel de, met zijn begsleidsr-nr door oen taxi aan gereden. De baboe was op slag dood: M jongetje leefde nog een halt uur. Do Wiri in volle vaart verdwenen. Later weri hei voertuig in een ander deel van de st»1 aanerehouden. -

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6