HOLLANDsch-ZWITSERSÜK IOcts gewicht. LAND- EN TUINBOUW KERKNIEUWS SPORT J m m 0/ zwaarde I/oor c//f sti/A 6e» Cidus niets te 6etd7en M meenen to moeten voorstellen dat de Raad hen machtige tot het doen van stappen voor onteigening. Met algeineene stemmen wordt hiertoe besloten, nadat dc heer Vogels de toezeg ging heeft ontvangen, dat tijdens het pro ces geen maatregelen als onbewoonbaar verklaring enz. zi Hen worden genomen en de onteigening zal worden gevraagd krach tens de onteigeningswet en niet krachtens de Woningwet. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten op het waterlcidingterrein een woning ie bouwen voor den hulp-machinist. De kosten worden geraamd op 5000. Nadat de heeren Boender en Van Leeu wen er de aaudacht op gevestigd hebben dat bij de plannen voor de stichting en bij den algeheele opzet der waterleiding met een eventueelen hulp-machinist geen reke ning is gehouden, wordt het voorstel goed gekeurd. Tenslotte wordt besloten het College van Ged. Staten dezer provincie dringend overweging te geven, dc gemeente Wasse naar met ingang van 1 Januari 1929 te rangschikken in klasse lüa ten opzichte van de jnarweddenregeling van Burge meester, Ssecrtaris en Ontvanger en om het presentiegeld voor de leden van den Raad vast te stellen op 5 per lid en per vergadering of op 100 per jaar. Hierna sluiting. OEGSTGEEST. Lezing met lichtbeelden. Zooals be kend geeft de vereeniging Gemeente,belang gedurende de. wintermaanden enkele win- terlezingen. Dit is een succes gebleken ge zien de grootc belangstelling hiervoor. Woensdagavond was dc zaal van 't W. Huis tjokvol om te komen luisteren wat de heer J. de Vries, vertegenwoordiger der Stoom vaartmaatschappij „Nederland", te vertel len had over „Dc reis naar Ned. Oost-Tn- dië", een en ander toegelicht met licht beelden waarvoor de heer Geijtenbeek me dewerking verleende. De heer Dr. Blok sprak als voorzitter zijn groote blijdschap uit over de groote opkomst, wat een genot is voor spr. en bestuur, waarna liij het woord gaf aan den heer dc Vries, die begon met een korte uiteenzetting van bet ontstaan en den groei der stoomvaartmaatschappij, waaruit bleek, dat dit pad aanvankelijk niet op ï-ozen ging. Hierbij kwam nog de weinige toe schietelijkheid van het gouvernement om het particulier streveu te bevorderen, naast totaal verkeerde opvattingen over Indië in 't algemeen, wat hij met een typisch staaltje illustreerde. Gelukkig is dit alles voorbij. Het idee stoomvaartverbinding dateert van 1824 doch de plannen leden schipbreuk cn do pers was in die dagen van meening, dat men zich maar bij „zeilschepen" moest hou den. Na verder de moeilijkheden geschetst- te hebben van de eerste juren, er op wij zend, dat de Hollandsche energie en koop mansgeest tenslotte gezegevierd heeft en na nog stil gestaan te hebben gij de gra ving van het Suczkanaal enz., gaf hij een reeks plaatjes over dezo reis. Het zou ons te ver voeren hierop in te gaan; voor vole aanwezigen was het een hernieuwde herinnering van wat men van nabij gezien had, voor anderen gaf het een idee van hot verblijf aan boord en van den machtigen indruk en imponeerende omge ving, welke dozo reis te aanschouwen gaf. Het was een leerzame en boeiende avond waartoe dc keurige wijze waarop de heer de V. een en ander toelichtte, niet weinig bijdroeg. De voorz was aller tolk, toen hij hiervoor dank bracht er op wijzend hoe spr. de aan wezigen op een aangename en boeiende wijze gebracht had in een Indische sfeer. Het doet het hart warmer kloppen, wanneer men zoo telkens weer de Hollandsche ener- gie ontmoet op deze reis. Waarheen met bevroren aardappelen? Een lezer van het Alg. Ned. Landbouw weekblad had dc vraag gesteld, wat er gebeuren moet met de enorme hoeveelhe den bevroren .aardappelen. Een der mede werkers van het blad geeft daar antwoord op. Hij raadt den boeren in de streken, waar geen aardappelmeelfabrieken zijn, aan, de knollen af te wasschen en wanneer ze goed schoon zijn, zoo spoedig mogelijk gaar te koken of te stoomeu. Dan graaft men een reehthoekigen of vierkanten kuil in den grond, die men maakt met afronding aan den bodem en de hoeken om straks de massa beter aan de wanden te doen sluiten. Het verdient aan beveling, deze wanden zoo goed mogelijk dicht te slaan of te stampen. De diepte van den kuil moet men regelen naar den stand van het grondwater: die mag niet zoo hoog zijn, dat het in den kuil zou wil len dringen. Onmiddellijk na liet koken of stoomen der aardappelen worden deze bijv. in een groote tobbe tot moes gestampt en daarna hl den kuil geworpen. Hierbij dient er zorgvuldig voor gewaakt, dat er nergens een kleine holte blijft, want dit zou tot schimmelvorming en rotting in de massa aanleiding geven. Daarom is het aan te bevelen, telkens na het in den .kuil bren gen van een nieuwe hoeveelheid fijn ge stampte aardappelen, deze aan te trappen nadat de uitvoerder plankjes onder de klompen heeft geslagen. Op deze wijze gaat men voort tot de kuil vol is, of de te behandelen aardappelen alle gekookt, ge stampt en in den kuil gebracht zijn. Stierenkeuring te Alphen aan den Rijn. Vanwege do Prov. Regelingscommissie voor de rund veefokkerij in Zuid-Holland werd gisteren alhier de jaarlijksche Prov. Stierenkeuring gehouden voor het Gronin ger veeslag. Dc bekroningen luiden a-ls volgt: Eenjarige stieren (geb. na 30 Sept. 192") ..Edison" SI.3 pnt-, eigenaar-fokker W. J. de Vink Bodegraven. „August" 81 pnt., eigenaar-fokker A. Zwanenburg, Bodegra ven. „Jan" 79.1 pnt. e'g.-fok. idem ..Ernst" 78.2 pnt. eig.-fok. J. J. lvonst, Zevenhoven. „Julias" 78.1 pnt. eig.-fok. H. Los. Zwarn- Peer 77 pnt. eig.-fok. H. H. v. d. Kloot- Meijburg, Alphen a. d. Rijn. „Florus II" 76.8 pnt. eig.-fok. M. v. Zwicten. Alphen a. d. Riin. ..Berthus" 76 6 pnt. eig.-fok. L. do "Wit. Alphen a. d. Pijn. „Dirk" 76.4 pnt. eig.-fok. J. D v. d. Akker Alphen a. d. Rijn. .Kavel" 75.9 pnt. eig.-fok. M. v. Zwie- len, Alphen a. d. Rijn. „Max" 75.S pnt. eig.- fok. W. Verweij, Lange Ruige Weide. ,.Ko- bus II" 75.6 pnt. eig.-fok. P. D. v. d. Linde Nieuwerbrug Tweejarige Slieren (geb. tusschen 30 Sept. 1926 cn 1 October 1927): „Jupiter" 80.1 pnt. eig.-fok. H. H. v. d. Kloot-Meij- burg, Alphen a. <1. Rijn. ..Cor" 78.4 pnt. eig. G. v. Dorp Hazerswoude. „Friedrich" 78.3 pnt. eig.-fok. W. P. Brunt, Bodegraven. „Arnold" 7S.3 pnt. eig.-fek. J. M v. Eg- mond, Aarlanderveen. „Jonge Rudolf" 77.1 pnt. eig.-fck. A. Zwanenburg, Bodegraven. „Ernst II" 77 0 pnt. eig. G. de Wit, Zoeter- woude. „Dirk" 76.7 pnt. eig-fok. Abr. Hoo- gendcorn Zwammerdam. „Bram" 76.5 pnt. eig. S. J. v. d. Stoel, Rietveld. „August" 75.3 pnt. eig. C. v. Gaaien, Alphen a. d. Rijn. „Baron" 75 put. eig. W. Verweij. Lan ge Ruige Weide. Driejarige stieren (geb. tusschen* 30 Sept. 1925 en 1 Oct. 1920): „Otto" 79.5 pnt. eig. L. v. Leeuwen, Alphen a. d. Rijn. „Christiaan" 78.3 pnt. eig. Gebr. Affourtit Aarlanderveen. „Harm" 75.3 pnt. eig, St. Verlaa nNieuwerbrug. Rector A. L. A. Vorst, f Gistermorgen is in het Gesticht „de Voorzienigheid", te Scheveningen, overle den de Zeereerw. Rector A. L. A. Vorst. Rector Vorst werd geboren te den Haag op Juni I860. De II. Priesterwijding volg de op 16 Augustus 1885. Hij werd benoemd tot kapelaan te Loosduinen op 13 October 1885; tot kapelaan te Amsterdam (O. L. Yr. Onbevlekt Ontvangen) op 28 Maart 1887 en tot Rector te Scheveningen, van het Ge sticht „de Voorzienigheid" op 31 Augusl us 1901. Pastoor M. J. Beset, t Te Steensel (N.-B.) is gistermorgen over leden de Zeereerw. lieer M J. Boset, pas toor van de parochie van de H. Lucia al daar. Pastoor Boset werd in 1869 geboren, in 1S94 priester gewijd en was van 1911 pas toor te Steensel. VOETBAL. R. K. FEDERATIE. R. K. S. V. „Teijlingen". Na. een lange rustperiode zal naar alle waarschijnlijkheid a.s. Zondag het bruine monster in "t Teijlingenkamp weer rollen. Wanneer wij eens terugdenken aan den wedstrijd Teijlingen I—Leiden 1" op 30 De cember'van 't vorig jaar, wat de laatste maal is geweest, clan is dat tien Zondagen, dat er niet gevoetbald is Wij-herinneren ons nog dat Leiden in dien wedstrijd een 41 nederlaag te slikken kreeg. Hoewel nog 12 minuten gespeeld moest worden zou volgens reglement de wedstrijd overge speeld moeten worden, doch de protest commissie heeft beslist dat de wedstrijd als gespeeld wordt beschouwd; waarbij Teijlingen dan weer.2 punten rijker is. Voor Zondag is vastgesteld Teijlingen I —Duiven I, welke wedstrijd te 2 uur op het Sporthof-f wordt gespeeld. Het is niet mo gelijk, om hiervoor een voorspelling te doen. In Rotterdam werd een gelijk spel behaald (22), maar dat was eerst dc tweede wedstrijd. Daarna moest het sterke S. J. C. een nederlaag boeken tegen de Duiven, zoodat wij daaruit opmaken, dat Teijlingen het a.s. Zondag niet gemakke lijk zal hebben. Wij rekenen op een flin- ken wedstrijd. De reserven van Teijlingen gaan naar Overveen om een bezoek te brengen aan de club van Pater Esser (Alliance). Het vertrek is per tram vanaf K. S. A., om 12.30 uur naar Haarlem; halte Ver wuift, vandaar per eleotrischc naar Overveen, halte R. K. Lyceum. De wedstrijd vangt aan om 2.30 uur. Het 3e elftal moet naar Bennebroek om daar B. S. M. III te bezoeken om 12.30 uur. Vertrek per tram om 11.30 uur vanaf het K. S. A.-gebouw. Het terrein aan de Tcijiingerlaan is voor a.s. Zondag niet bespeelbaar en daar dit de laatste Zondag is. dat de vereeniging dit in pacht heeft, zal er vanzelf geen wedstrijd meer gespeeld kunnen worden. Getracht zal worden om met het bestuur van de Chr. voetbalverceniging A. D. O. in overleg te treden om dc thuiswedstrij den voor de 2e en 3e elftallen en Junioren op hun terrein te doen plaats vinden. Gedurende dezen winter is het contribu- tiebetalen nogal eens achterwege geble ven, wat niet te verwonderen is. Maar a.s. Zaterdagavond, tusschen 6—7 uur houdt het bestuur weer zitting in het K. S. A.-gebouw om de contributie te innen. Wij vertrou wen, dat allen dan weer present zullen zijn en betalen wat zij kunnen, DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Als de teekenen ons niet bedriegen, zal er Zondag a.s. na een gedwongen rustpe riode van ruim 2 maanden eindelijk weer eens gevoetbald kunnen worden. Alle A. V. V.-elftallen zullen dan is actie moeten zijn. De lange rust zttl den spelers geen goed hebben gedaan en daarom zullen ver rassingen niet uitblijven. Het 1 elftal ontvangt te 2.30 uur op eigen terrein V. A. P. I uit Den Haag; een elf tal, waarmede terdege dient rekening ge houden te worden. Aan een voorspelling zullen wij ons niet wagen daai' dc spelers zich allen eerst een beetje zullen moeten inspelen. Wij vertrouwen, dat allen hun best zullen doen ecu goed resultaat te be reiken en minstens 1 puntje op den Dam te houden, doch dan zal er ook gewerkt moeten worden. fiv HöLtAMoscH- HL 2LWITSEKSCH6 fig - FflESE| Het 2e elftal trekt naar Kijkduin te Den Haag om daar L. en S. 3 te bekampen; ook hier zal aanpakken de boodschap zijn, wil men tenminste een behoorlijk resultaat bereiken. Het 3e elftal moet naar Hoorn park om daar te 12.30 uur S. D. S. III te ontmoeten. Wanneer de 3e elf takers de zaken nu eens serieus opnemen en flink hun best doen, kunnen bedde puntjes wel meegenomen worden naar den Dam. Bestuursvergadering N. V. B. In dc jongste bestuursvergadering van den N. V. B is blijkens de ,Sportkron." besloten tot het spelen van een oefenwed strijd van het Nederlandsche elftal tegen een elftal van de S c c It i s ch® Foot bal Asso ciation op Dinsdag 4 Juni a.s. Voorts werd besloten den Ned. Indi- schen V. B. mede te deel en dat van den toer naar Indië, althans dit jaar, afgezien moet worden. Oerlemans beroepsspeler. Men zal zich herinneren, dat de doelvcr- dediger van de Spartaan, Oerlemans, die ook eenige malen voor het Amsterdamsch elftal werd uitverkoren, zijn club verliet, tnen die van de eerste naar de tweede klasse degradeerde. Er gingen geruchten, dat dezo speler dit seizoen het Blauw Wit-doel zou verdedigen en inderdaad vermeldden de officicele rac- dedeelingen van den N.V.B. de toestemming daartoe. Of dat een gevolg was van het feit, dat Schindeler het voornemen te ken nen had gegeven, zijn loopbaan als actief voetballer op te geven? Hoe het ook zij, toen Schindeler regel matig voor Blauw Wit uitkwam, volgde spoedig een aanvraag van Oerlemans on der het officieele N.V.B. nieuws, om toe stemming voor een apdere club te mogen uitkomen. Ook die werd na cenigen tijd ingetrokken en een volgende aanvraag verscheen wederom. Men vroeg zich al af hoe lang- dat spelletje zou voortduren.... Thans is het einde gekomen, Eenkort breicht in de „Sportkroniek" meldt, dat Oerlemans door het bestuur van den N.Y, B„ wegens handelingen in strijd met de amateursbepalingen, op dc berocpslijat is geplaatst. WATERPOLO. De winter-cornpetitie. In de overdekte Zwem- en Badinrichting De Regentes te 's-Gravenhage, had Woens dagavond voor de eerste afdeeling van de winter-competitie van den N. Z. B. de ontmoeting plaats tusschen de Haagsche Zwem- cn Poloclub en de Sportvereeniging Hillegersberg. De Hagenaars wonnen met 51 van Hillegersberg, dat zeer onvolledig De stad luidt thans:' gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt gem. Z. X. A. N. 1 1 6—2 2 2.— Maas 2 1 1 4—4 2 1.— L. Z. C. 2 1 1 5—8 2 1.— H.Z.enP.C. 4 2 2 13—10 4 1.— S. V. H. 1 1 1—3 0.— WIELRENNEN. Rijswijk opent op Tweeden Paaschdag. Naar „Sport Echo" meldt, zal de Rijs- wijksche Wielerbaan dit jaar weer draaien. De baan opent op Tweeden Paaschdag, d. w. z. op Maandag 1 April. En dat is dan heusch geen Aprilmop. BILJARTEN. Om het vrije kampioenschap van Leiden en Omstreken. De uitslagen van gisteravond luiden: IX. v. d. Voort 153 51 30 3.— A. Verst raaten 200 51 20 3.92 G. M. Tcgelaar 191 58 47 3.29 H. v. d. Nat 200 5S 18 3.44 H. v. d. Voort 200 46 26 4.34 IX. Slewe 108 45 14 2.40 B Tegelaar 163 46 19 3.73 B. de Roo 200 46 25 4.34 Het programma voor morgenavond luidt: 6 uur: J. C. v. d. BergB. Tegelaar. 7.30 uur: Th. RoestChr. v. d. Voort. 9 uur: G. M. TegelaarJ. Bruininkx. 10.30 uur: B. de RooH. Slewe. Nederlaagwedstrijden. De uitslag van den gehouden nederlaag wedstrijden A.D.O.R.A.V. voor de le af deeling luidt: Jac. J. v. d. Meer (R.A.V.) 150 20 25 7.50 A. v. Rijsdam (A.D.O.) 60 19 S 3.15 G. Rielbroek 150 25 20 6. P. A. A. Bijlevcld 146 25 34 5.84 P. v. Ruiten L. Slootjes 150 34 12 4.41 11S 31 15 3.47 Turk 121 37 31 3.27 M. Leek 350 38 39 3.94 S. v. d. Meer 150 58 18 2.58 J. Turk 120 58 12 2.06 R.A.V. 721 caramboles A.D.O. 594 idoiu. De uitslag van den gehouden nederlaag- wedstrijden A.D.O. IIL.U.T.O. I voor de 2e afdeeling luidt: G. Jansen-(L.U.T.O.) 100 56 9 1.78 L. v. d. Aar (A.D.O.) 93 56 11 1.66 J Jansen W. de Looy J. Mulder G. Bos J. Niekerk J. Engelen 100 45 16 2.22 83 45 7 1.84 S7 45 13 1.91 100 45 S 2.21 100 36 17 2.77 51 35 5 1.45 B. Schouten 100 43 16 2.32 A. Weyers 84 43 8 1.95 L.U.T.O. 487 caramboles. A.D.O. 411 idem. Leidsche Biljartbond. De uitslag van den wedstrijd Hollandia— A.D.O. I voor de 2e afd. L.B.B. luidt: A v. Rijsdam (A.D.O.) 82 25 14 3.2S P M. v. d. Berg (Holl.) 123 25 £0 5.- A. v. Rijsdam B. v. Beelen 24 3.59 12 4.03 R. A. A. Bijleveld 82 22 15 3.73 P. M. v. d. Berg 125 22 34 '5.GS L. Slootjes K. de Mol 125 33 IS 3.78 113 32 26 3.53 A.D.O. 1 gew. partij. Holl. 3 idem. Totaal: A.D.O. 5 idem. Holl. 4 idem. De uitslag van den wedstrijd D.O.S. III T.O.G. voor de 3e ld. L.B.B. luidt: J. Bouman (T.O.G.) 86 43 6 2. A. J. Oïfenberg (D.O.S.) 100 43 11 2.32 H. den Hertogh 56 39 8 1.43 J. Rutgers 100 39 11 2.56 J. Mulder 44 36 5 1.22 H. Rietbergen H. Bey W. Erades rcs. 100' 36 14 2.77 100 56 74 55 10 1.78 G 1.34 J. Hollewijn 59 52 6 1.13 W. Erades 100 52 10 1.92 T.O.G. 1 gew. partij. D.O.S. 4 idem. To taal: D.O.S. 8 idem. T.O.G. 2 idem.. De uitslag van den wedstrijd L.U.T.O. IT.O.G. voor dc 3e ld. L.B.B. luidt: J. Bouman (T.O.G.) 100 36 13 2.77 G. Jansen (L.U.T.O.) G1 35 12 1.44 J. Tuks 100 38 11 2.63 J. Jansen Jr. 69 38 12 1.81 J. Tuks rcs. 100 27 12 3.70 J. Mulder 35 26 10 1.31 H. Bey res. 99 46 9 2.15 H. Niekerk 100 46 11 2.17 H. Bey 96 43 12 2.23 B. Schouten 100 43 11 T.O.G. 3 gew. partijen. L.U.T.O. dein. INGEZONDEN STUKKEN Voorhout, 7 Maart" 1929. Het R, K. Ziekenhuisfortds. Geachte Redactie. Met niet geringe verbazing nam ik ken nis van een rapport van het R. K. Zieken huis fonds alhier. Art. 13 der Statuten van genoemd fonds luidt als volgt: „In dc maand Januari wordt een alge- meene ledenvergadering gehouden, waar op de Secretaris zijn jaarverslag uitbrengt en de Penningmeester rekening cn ver antwoording doet. Deze vergadering wijst voor het afgeloopcn boekjaar een kas- commissie aan, die op de eerstvolgende vergadering verslag uitbrengt. Tijd en plaats worden den leden per convocatie bekend gemaakt". Nu heeft het bestuur zonder meer dat artikel buiten werking gesteld en het maakt bekend, dat er in het vervolg geen ledenvergaderingen meer gehouden zullen worden. De schrapping van genoemd ar tikel wordt doof het bestuur als volgt ge motiveerd „Het R, K. ziekenhuisfonds is een fonds, dat door een aantal personen beheerd wordt zonder eenige zeggingskracht der leden. (Het lijkt er veel op! V.) Verlangen deze eenige wenschen naar voren te bren gen, dan staat hun daartoe den weg open, via de organisatie, of wel rechtstreeks bij het bestuur". Dat „via de organisatie" wil ik even na der ontwikkelen, daar zulks misschien ver schillenden niet erg duidelijk is. Om hier van een volled'g beeld te geven ben ik ge noodzaakt, de wordingsgeschiedenis en het verloop van het fonds te resumceren. In ongeveer October 1922, werd door Zeereerwaarden heer van Sclvravenmad Geestelijk Adviseur van den R. IC. Vollt bond. op een vergadering opgemerkt, in het vervolg de Academische Ziekenlw zen verpleegkosten zouden gaan heffij Zijneerwaarde adviseerde de ver gad erin iets extra te contribueeren en daaruit eventueele verpleegkosten te bekostig! Daar wij, wonende onder de rook van Le den hetwelk zoo'n ziekenhuis herberg veel van zoo'n inrichting gebruik maakte werd de noodzaak van een extra contribt l;e wel ingezien. Besloten werd, 5 oent p6 lid en per week te heffen. Deze extra coij tributie was n'et verplichtend, doch di zulks betaalden kregen met hun gezinne verpleegkosten uitgekeerd. Daar men b geen benadering wist of 5 cent per w toereikend was en het risico voer de Bondska>s te groot was, werd besloten ee apart fonds te stichten. Aangezien hie geen Plaatselijk Comité der K. S. A. bt stond, en men het niet wenscheüjk ach tb het fonds alleen te bepalen tot leden den olksbond, werd een commissie bt noemd, die contact zou zoeken met ander groepen. Die commissie Tieeft mot lef haa laak vervuld, doch weinig eer van haa pogingen ondervonden. Die commissie zech en vond ook contact met den Edelachtba ren heer Bulten. Burgemeester onzer meente en deze als goed Burgervadei wilde het fonds uitstrekken over al zij; gemeentenaren. Bezwarea tot het oprich ten van een algemeen fonds werden vai geen enkele zijde geopperd, zoodat met he oprichtingswerk wérd doorgegaan en Sta tuten en H. R. reeds ontworpen waren wederom door onzen Burgemeester, tcei plotseling een stem opging om een R. fonds te stichten. De manier waarop toer onze Burgemeester en dc commissie genegeerd', is m.i. niet verheffend. Dooi deze omstandigheden, waren de werkzaam, lieden der Commissie op het doode pun gekomen en nam de Volksbond het op richUngswerk zelf ter hand. Besloten werd een R. K. fonds te stichten en werden de besturen vain diverse organisaties noodigd om tot oprichting tc komen. II was toen Voorzitter van den Volksbond heb do twijfelachtige eer genoten een reeks van die gecombineerde bestuursvergaderin gen mede te maken. Ik was ook een van de gelukkigen, die mede mocht helpen Statuten en H. R. te ontwerpen. Maai trots veel oppositie werd op 12 April 1923 het R. Iï. Ziekenhuisfonds definitie] opgericht en is sinds uitgegroeid tot een machtige vereeniging. Daar gevreesd werd dat het bestuur te eenzijdig saamgestelc zou worden en wat voor zoo jonge vereen! ging niet gewenscht was, werd een artikel in de Statuten opgenomen ,dat met namen genoemde organisaties elk een bepaald aantal leden voor het bestuur van het fonds aan zou wijzen. Ik werd aangewezen door den Volksbond. Statuten en H. R. werden ter gelegener tijd op een algemee ne vergadering behandeld en goedgekeurd In het begin van 1926 was ik geen lid meer van den Volksbond. De meening van mijn medebestuurders gevraagd, vond ilc geen aanleiding als bestuurslid te bedanken. Ik was door den Volksbond aangewezen en nergens stond vermeld wanneer ik ver dwijnen moest. Op een bestuursvergadering in Januari 1927 barstte echter de bom. Daar werd zoowel den heer van der Meij, die door een andere vereeniging was aan gewezen waar hij geen lid meer van was. als mij verweten, dat wij ten onrechte deel van liet bestuur van hot fonds uitmaakten. Wij hebben toen gezegd deze kwestie aan de algemeene vergadering te zullen voor leggen, doch voor die vergadering hadden wij ons congé te pakken en waren in onze plaatsen twee andere bestuurders aangej wezen. Hoe men zoo'n daad moet betitelen zullen wij maar laten rusten, daar gaat het nu niet om. Er stond.voor ons nog beroep open wederom bij een gecojnbineerde be stuursvergadering doch ons vonnis werd bevestigd. Daarna verkregen nog meerdere vereenigingen' het recht bestuursleden voor het fonds aan te wijzen en werden Statu ten en H. R. eigenmachtig door het be stuur gewijzigd. Op de algemeene ledenver gadering in Januari 1928 is daar erg tegen gesputterd en dat is waarschijnlijk de re den, waarom liet bestuur die algemeene vergadering heeft afgeschaft. Wenschen kan men echter via de organisatie, nu zijn wij er, en direct, bij het bestuur. Wat wou je nu nog meer. Maar M. de R., ik ben niet van plan, als ik wenschen of grieven heb, belet te vragen bij het bestuur, noch zulks te doen „via de organisatie". Wij hebben recht op handha ving van Statuten en H. R. Wij hebben voorheen steeds elke belangrijke maatregel die noodig was. als ook elke veroudering van Statuten en IX. R. aan dc goedkeuring van de algemeene ledenvergadering onder worpen. Dit verlangen wij nu nog. Ik vraag, M. de R„ elk lid van het R. Ziekenhuisfonds die het met mijn ziens wijze eens is, dit kenbaar te maken. Met beleefden dank voor de plaats:ng, Hoogachtend, 9 J. H. VAN DER VOET.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8