©temmen. We hebben bier met een ambte naar te doen, die zijn vrerk goed volbrengt en hij acht het gevraagde billijk. Spr. wil hem inplaats van 200, 300 geven, doch op voorwaarden, dab hij dan per auto moet gaan. Dat is voor de keuring ook nog van belang. De heer Brand is ook sterk tegen ontij dige verhooging, temeer nog daar volgens spr. veearts van den Berg reeds voldoende is gesalarieerd. Het keurloon zal tenslotte toch weer door dc burgerij betaald moeten worden. De heer Noest is van meening, dat we voor moeilijkheden komen, want als de Raad dezen ambtenaar tegemoet komt in de kosten ran vervoer zullen verschillende gemeentewerklieden ook wel vergoeding kunnen vragen voor hun rijwiel en daarom is spr. tegen. De Voorz. zegt, dat de kwestie van tus- schentijds ook een bespreking heeft uitge maakt bij B. en W. Echter het werk is in •den loop der jaren zeer toegenomen en het gevraagde komt den betreffenden persoon wel toe. Het is moeilijk om te zeggen: wacht nog maar een jaar. Of het noodza kelijk is dat kunnen we daa-r laten. Als men echter vraagt: is het billijk, moet men volmondig zeggen, ja. De heer Brand zegt dat we met de uit drukking billijk zeer voorzichtig moeten wezen, want dat slaat misschien wel op meerdere ambtenaren. Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht, werd aangenomen met 6 der elf uitgebrachte stemmen. Wijziging gemeentebegroting 1928-1929. De heer Boekraad zegt, dat er nog nooit zoo n groot verschil geweest is in dc pos ten van af- en overschrijving als nu. Voor de bestrating aan de Zuidkade ;s een post uitgetrokken van 4200, en nu blijkt reeds dat er 1100 bij moet. Als het dan nog bijna zeker is dat de seheeiingwerken al daar ook nog verbetering vragen, kost zoon werk bijna het dubbele en zoo zijn er veel pesten overschreden. De Voorz. zegt., dat we nu ook wel de waschlijst hebben van het geheele jaar. Overigens wordt er zooveel mogelijk naar gestreefd niet te overschrijden. Aan de orde is een voorstel van B. en W. om te besluiten tot aankoop van een terrein voor den eventueel en aanleg van een nieuwe begraafplaats. De heer Mesman zegt., dat als het gaat om nu spoedig een andere begraafplaats te stichten, hij er tegen is. doch als het meer de bedeeling is om zich te vergewis sen van een stuk grond om in de toekomst een begraafplaats te hebben, is hij er voor. De heer van Kleef vindt het voorstel on tijdig. Genoemde perceel grond is in de toekomst ook nog wel te koop, we hebben op het ©ogenblik ve'e groote werken onder handen of waaraan nog begonnen moet worden. Spr. heeft van een ambtenaar ge hoord, dat we met de bestaande begraaf plaats nog wel 20 jaar kunnen volstaan, dus is er geen haast bij. Dc heer de Ruiter zegt. dat een a-ndere begraafplaats noodig is, want de ruimte iaat thans veel te wenschen over. Het is dus zaak uit te zien naar een ruimere be graafplaats, maar het bestaande plan is wat duur. Spr. vraagt, of niet te samen met Waddinxvcen b.v. oen begraafplaats lean gesticht worden. De heer Noest is van meening, dat we de gelegenheid moeten waarnemen. Deze werdt niet eiken dag geboden. De heer Brand zegt, dat de plaats voor een begraafplaats zooals ze nu in Re'ers- koop is, moeilijk beter gevonden zal kun nen worden en als we hooren, dat er nog vele jaren mee volstaan kan worden, is het misschien beter om het voorloopig nog zoo te laten. We moeten eerst het bestaande werk maaT eens af maken. Spr. ziet de ur gentie er nog niet van in. De heer Houdijk zegt, dat ons nog groo te werken te wachten staan, door provincie en spoorweg ons opge'egd. Spv. ia in be ginsel nog tegen dit plan. De Voorz. zegt, dat als men den grond koopt men voor de consequentie komt om in de toekomst een begraafplaats aldaar te stichten. Echter is het de bedoeling de eerste jaren hiermede nog niet te beginnen. Men meet den aankoop grond en aanleg begraafplaats niet aan elkander vastkop pelen. Dat. men nog voor een groot aantal jaren genoeg heeft, aan de bestaande be graafplaats is niet geheel ju'st. Het be doelde terrein is groot pl.ra 2 H.A. en is gelegen aan den Hoogeveenschen weg on der de gemeente Hazerswoude. De koop som bedraagt 12000. Nadat nog enkele leden hun stem heb ben gemotiveerd werd het voorstel aan genomen met S der elf uitgebrachte stem men. Aanbieding door B. en W. van de ba lans. de winst en verliesrekening en het verslag, omtrent de exploitatie van het gemeentelijk bouwterre'n aan de Zuidka de. Tevens voorstel om over te gaan tot vaststelling van een bebouwingsplan voor het gemeentelijk bouwterrein aan de Zuid kade, benevens tot vaststelling van de voor de toekomst te berekenen bouwgrondprij zen. Dit voorstel werd na verschillende be sprekingen en bemerkingen aangenomen. Vervolgens nog een voorstel van B. en W. om te besluiten tot nadere vaststel ling van de tarieven voor gas en electrici- fceit. De heer van Kleef stelt voor om de ver laging reeds te doen ingaan vanaf 1 Febr. voor de elec.triciteit en vanaf 1 Maart voor het gas, daar het boch wel wat te zwaar wordt voorgesteld in de bescheiden. De heer Brand is van meening, dat dit punt zeer aan duidelijkheid te wenschen overlaat. De cijfers zijn wel gunstig. Het ligt er maar aan hoe men ze groepeert. B. en W. gaan goochelen, dat er e'genlijk een fce kort is, en nu moeten we maar een sprong in de lucht maken. Want aan de begrooting heeft men zoodoende niet. veel. Overigens zal spr. net voorstel van Kleef steunen. De Voorz. protesteert tegen de uitdruk king a-Is zouden B en W. met cijfers goo chelen. De posten zijn alle serieus gesteld. We moeten de zaak niet riskant maken door de vervroegde verlaging. De heer van Kleef wijzigde zijn voorstel in dien geest, dat de verlaging voor beide vanaf 1 Maart zal plaats hebben, hetwelk werd aangenomen. De verlaging houdt in, dat de prijzen van munt-, kook- eD lichtgas vanaf 1 Maart met 1 cent per M3. verlaagd zullen worden, de electriciteitprijzen ook vanaf 1 Maart te weten voor kracht- en huishoudelijk ge bruik met 2 cent per K.W.U., en voor licht met 5 cent per K.W.U. Bij de rondvraag kwam nog een voorstel van den heer v. Kleef om Jn verruiming te geven in 't watergebruik tegen denzelfden prijs, mede voor de volksgezondheid, omdat er nog te veel gebruik gemaakt wordt van de stinkslooten om het rantsoen water toch maar niet te overschrijden. Na eenige besprekingen werd het voor stel door B. en W. overgenomen en zon der stemming aangenomen. Hierna sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN. L. T. B. De L. T. B. hield gisteravond in de St. Josephzaal haar goed bezochte jaarvergadering. Na opening werd mede gedeeld, dat door de leden en ook niet- leden 23 schapen waren geweid, met het doel om van den opbrengst een vaandel aan te schaffen. Met voldoening kon wor den gezegd dat het verkregen resultaat voldoende is. Als spreker trad dezen avond op de heer Ir. J. Bles van Voorhout die een zeer leerzame causerie hield over stik stofbemesting. Over deze lezing, welke veel practiscke waarde had, wa-ren allen zeer voldaan. Verschalende vragen werden gesteld, die door spreker tot genoegen werden beantwoord. Dit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental 25 bedroeg, de afd. had twee leden verloren, zes personen bui ten den bond zijn en worden bewerkt. Het financieel verslag sloot met een klein na- deelig saldo. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende leden, de heeren J Th. van Nie- kerk en S. van Leeuwen beiden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Aangaande het colL arbeidscontract kon de vergadering niet met alle wenschen ac eoord gaan. Wel kon men zich vereenigen met het denkbeeld, om met een kleine wij ziging ten voordeelc van de werknemers liet oude contract te handhaven. Bij de rondvraag werden enkele huishou delijke zaken besproken waarna de geani meerde bijeenkomst op gebruikelijke wijze door den voorzitter werd gesloten. Slede door het ijs gezakt. Het ijs langs den Rijn wordt onbetrouwbaar. Gis termiddag is aan 's-Molenaars een slede, geladen met hout van de firma S., door het ijs gezakts De begeleiders wisten zich in veiligheid te stellen. Tusschen twee auto's. Een kruideniers bediende wilde gisteren in de Brugstraat tusschen twee auto's passeeTen, doch deze waaghalzerij kwam hem duur te staan. Zijn rijwiel raakte bekneld en werd vrijwel vernield. De berijder trof geen letsel. AARLANDERVEEN. Verkooping. Het perceel in de Dorps straat, waarin gevestigd is een barbiers zaak, is dezer dagen uit de hand verkocht aan notaris v. d. Kreckke alhiex'. Personalia. Op de Kweekschool van het H. Hart der Zusters Dominicanessen te Reuver is geslaagd voor het gods dienstdiploma A mej. S. van der Pijl. HAZERSWOUDE. Kiezerslijst. Het aantal kiezers voor komende op de kiezerslijst dezer gemeente voor het jaar 19291930 bedraagt 2044, waarvan 2044 kiezers voor de Tweede Ka mer, 2024 kiezers voor de Provinciale Sta ten en 1961 kiezers voor den Gemeente raad. Dienstplicht. Het aantal ingeschreve nen voor den dienstplicht, lichting 1930 be draagt in deze gemeente 57. ZEVENHOVEN. Griep. Wegens het heer3chen van de griep is de R K. school in de Kromme Mijdrecht gesloten. KATWIJK AAN ZEE. Over boord gevallen en verdronken. Gisterenmorgen kwam te IJmuiden bin nen do stoomtreiler „Gelria", Y. 4, waar van de 38-jarige gehuwde matroos J. v. Duyn, alhier, Dinsdagmiddag te halfvijf overboord gevallen en verdronken is. Het was tijdens het ongeval heel stil weer. Men vermoedt, dat het droevige ongeval een gevolg was van de gladheid van het dek. TEH AAR. Stille Omgang. Dinsdagavond verga derde het Genootschap van den „Stillen Omgang" in het Patronaatsgebouw. De voorz., de heer J. A. Koeleman, heette alle aanwezigen van harte welkom. De no tulen werden voorgelezen en onder dank goedgekeurd- Hierna bracht de secr., de heer H. Volgering, een keurig jaarverslag uit, waarvan wij vermelden, dat er het vorig jaar 110 pelgrims waren en dat de bedevaart schitterend ie geslaagd. De vereeniging telt nu 126 leden, wat een mooi succes is. Dank werd gebracht aan den zeereerw. heer pastoor, die de veree niging ten zeerste heeft bijgestaan. De voorz. bracht uit naam van do ver gadering hulde voor dit keurig jaarver slag. De penningm., de heer C. W. v. d. Hoorn Azn„ bracht een verslag uit over het afgelopen boekjaar: do inkomsten wa ren f 228.60 en de uitgaven f 181.28, alzoo een batig saldo van f 47.32, welk gelei op de Boerenleenbank is gezet. De voorz. dankte den kassier voor zijn accuraat be heer. Punt 5. Mededeeling betreffende de bedevaart. De voorz. deelt mede, dat de omgang wordt gehouden Zondag 1 Maart. Als kerk is aangewezen het Begijnhof. De kaarten zijn verkrijgbaar vanaf Zondag a.s. bij den heer H. Volgering a f 1.25, daar is alles bij inbegrepen. De voorz. hoopte, dat velen dezen tocht mede zullen maken met groote devotie. De heer C. W. v. d. Hoorn werd als be stuurslid herkozen. Bij de rondvraag stelt de heer D. v. Kiuts voor een vaandel te koopon door kleine aandeeltjes renteloos uit te geven, zooals in meerdere voreenigingen hét ge val is. Hiermede kon de geheele vergade ring zich vereenigen. De pastoor wildo een begin maken en gaf f 100 als gift, en hoopte dat velen helpen zouden, zoo dat ten spoedigste een vaandel zou kunnen worden aange schaft. De voorz. dankte den pastoor voor zijn milddadigheid en steunde de woorden in den pastoor. Verder niets meer aan de orde sprak de zeereerw. heer Pastoor eenige aanmoe digende woord. Spr. hoopte, dat al do mannen van Langeraar naar de Heilige Stede zouden gaan en zegen mede zouden brengen voor hunne gezinnen. STADSNIEUWS VEREEN. „SCHOOLKINDERVOEDING EN SCH00LKINDERKLEEDING". De jaarvergadering. Gisteravond werd in het gebouw Pietera- kerkgracht 11 do jaarlijksche algemeens ledenvergadering gehouden van do Vereeni ging „Schoolkindervoeding cn Sckoolkm- derkleeding". Als- altijd was de vergadering ook "U bij na enkel door de ijverige bestuursled." n be zocht, die allen door den voorzitter, den heer A. J. Ensing, hartelijk welkom gehoe- ten. De noutlen der vorige vergadering, dooi de secretaresse, mej. M. M. Woud, gelezen, werden onveranderd vastgesteld. Hierna bracht mej. Woud het als altijd zeer lijvige er. goed gedocumenteerde jaar verslag uit. We ontleenen er het \olgc:ide aan: Jaarlijks kunnen we het feit consfcateeron. dat de aanvraag om voeding en kleeding door de betrokken ouders in den loop van den winter immer stijgt. Gaven zich o.a bij den aanvang van het winterseizoen «n 1927 138 gezinnen op, den 24sten Decem- beer was dit aantal reeds gestegen tot 183, terwijl op 5 Mei van dit jaar bij het eindi gen van het winterseizoen 218 gezinnen v/aren ingeschreven, waarvan 33 werden af gewezen, waaruit dus wel blijkt, dat de werkloosheid 6teeds toenam. In Maart had de uitdeeling van onder- kleeding plaats; uitgereikt werden 238 meisjeshemden en broeken, 236 jongonslieni- den en broeken en 474 paar kousen. De zomervoeding ving aan op 7 Mei en hiervoor gaven zich 155 gezinnen op, waar van S7 toegelaten, 33 afgewezen werden en 35 voorwaardelijk in aanmerking kwamen. In den loop van den zomer meldden zich hierbij slechts 2 gezinnen aan, terwijl nog 20 gezinnen konden worden afgevoerd. De Armenraad blijft steeds, met haar uitge breid onderzoek en conscentieuse rapporten een flinke steun voor de Vereeniging en het heronderzoeken der gezinnen is dan ook een voorwerp van do voortdurende zorg van het bestuur Gedurende bet afgeloopen jaar verstrekte de Armenraad 493 rapporten. Het aantal leerlingen voor de zomervoe ding bedroeg op 7 Mei 315, op 13 November 309. Het eten door de Coöperatieve Keuken hier ter stede geleverd bleef van goede kwaliteit en de bereiding was ook uitste kend. Het menu voor den zomer bestond uit de volgende spijze»: vermicelli-, rijst- of groentesoep, stamppot, (eenmaal per week) gort met rozijnen, karneinelksche pan met stroop, rijstebrij, griesmeel met rozijnen, havermout en vruchtengruel tegen den ge- handhaafden prijs van 023 per Liter mot inbegrip van transportkosten en de reini ging van het vaatwerk. Gemiddeld wordt berekend, dat elk lciud 0.73 Liter consu meert.. Als altijd wordt het bestuur bij het toe zicht en ook op eenige scholen bij het toe dienen der maaltijden geheel belangeloos bijgestaan door de hoofden der scholen en het onderwijzend personeel en we kunnen er niet genoeg den nadruk op leggen, hoe dankbaar we deze hulp aanvaarden. De werkwijze van „de voeding op de scholen" vindt dan ook algemeen waardeering en sympathie en ongetwijfeld wordt meer dan ooit door deze intieme wijze van voeding verstrekken het onderwijs gebaat en bet schoolbezoek bevorderd. Behalve de werk sters, die voor het opscheppen der spijzen gesalarieerd worden, werd in verband met het hooge aantal kinderen op de school Vrouwenkerksteeg een extra hulp aange nomen, die geregeld vier dagen per week van 1112 uur toezicht houdt De winfcervoeding nam den 14den Novem ber een aanvang met 154 gezinnen, waarvan 93 toegelaten, 17 afgewezen en 44 voor waardelijk werden toegelaten; op den 22sten December waren deze getallen res pectievelijk 185, 11S, 9 en 58 Het aantal leerlingen bedroeg op 14 November 394, op 22 December 421. Hiervan - ontvingen 3 kinderen alleen kleeding, waarvan 2 op de Buitenschool te Katwijk aan Zee. Het menu der spijzen was als dat van den zomer, met dien verstande, dat er tweemaal per week stamppot werd verschaft, terwijl erwtensoep en bruine boonen met spek ook verstrekt werden. Ook gedurende den win ter bleef de kwaliteit van het eten voed zaam en smakelijk. Met de aanschaffing van de kleeding voor het najaar werd dit jaar krachtens besluit van 11 Jnli j 1. door de vergadering van het bestuur der Vereeni ging eene ander regeling getroffen. Men nam n.l. om practische en economische re denen een proef om de geheele bovenklee- ding met uitzondering van de schorten door confectie-magazijnen hier ter stede te laten maken, zoodat der Vereeniging Armenzorg vooralsnog de vervaardiging der onderkleeding en der s-chorten werd opgedragen. De jongens ontvingen elk een b.V.use, een manchesterbroek en e i p. kousen, terwijl den meisjes werd uitgereikt een jurk, een 6chort en een paar kousen, waarbij de aandacht is gewijd aan het uit- deelen van de minst mogelijke uniforme kleeding door de verschillende jurken in diverse kleuren en ptronen te laten ver vaardigen. Uitgereikt werden 232 blouses en bovenbroeken, 251 jurken en schorten, 483 paar kousen en 13S8 paar klompen. Waar de kleeding bijna zonder onderscheid trouw op de scholen wordt gedragen, waar door de controle van het bestuur in samen werking met de scholen wordt gehouden, kan dat tot groote tevredenheid stemmen. Nog steeds werden op 14 scholen hier ter stede de maaltijden genuttigd en zijn de leerlingen der scholen Medusastraat, Cen trale School en Lusthof laan respectievelijk gecombineerd met die der Zuidsingel, Cae- ciliastraat en Pasteurstraat. De inschrijvin gen worden op de gewone wijze tweemaal per maand gehouden, terwijl spoedgevallen tusschentijds behandeld worden. Tusschen de aanvraag van het gezin en de tec- of afwijzing daarvan verloopen gewoonlijk 14 dagen. Na het ontvangen rapport van den Armenraad wordt den hoofden van scho len hiervan onverwijld bericht toegezonden. Dc inkomsten der Vereeniging werden op de gewone wijze versterkt door giften, collecten en bijdragon van verschillende vereenigingen en particulieren; het aantal contribueerende leden is thans 227. In het bestuur werden de aftredende le den mejuffrouw Woud en de heer de Goe deren herbenoemd en nam de penning meester, de heer S. de Boer Azn. om ge zondheidsredenen ontslag. Hier passen zeker woorden van groote dankbaarheid voor alles, wat dit bijzonder consentieuse en werkzame bestuurslid voor de Vereeniging is geweest. Gaarne memo- reeren we in dit verslag zijn buitengewone verdiensten en-het was dan ook daarom, dat hem bij de uittreding van het bestuur een diploma als „Lid van Verdienste" is aan geboden, wat meer dan vele woorden uit drukt, wat dit bestuurslid in onafgebroken ijver gedurende ruim 25 jaar voor onze Vereeniging beteekende. Verder gevoelde mejuffrouw H. A. P. L. H Carp zich genoodzaakt ook om gezond heidsredenen ontslag te nemen als be stuurslid. We brengen haar hierbij zeer zeker dank voor alles, wat zij in het be lang der Vereeniging deed. Ook mevrouw C. E. S. Sypkens-van Oosten Slingerland moesten we als bestuurslid verliezen. Haar zeggen we gaarne dank voor haar ernst en werkzaam aandeel in ons verenigingsleven betoond. Het verslag eindigt weer met eene op wekking tot allen, die met de Vereeniging sjmpathiseeren, om hun geldelijken en mo- reelen steun. Onverflauwd gaat het bestuur door maat regelen te treffen om het vereenigingswerk zooveel mogelijk te veredelen; blijft ook gij stadgenooten daarbij behulpzaam, ongetwij feld verricht ge dan een mooi en goed werk Het jaarverslag werd zonder eenigo aan merking van de aanwezigen en na een har telijk woord van dank aan de secretaresse, goedgekeurd. Vervolgens was het woord aan den pen ningmeester, den heer Nijhof, die verslag uitbracht over het beheer in het afgeloo pen jaar. De ontvangsten bedroegen: Aan Kas 89.31, Subsidie Gem. Leiden 22.822.78, Contribution 400.25, Bijdragen en giften 96.21, Collecten en busjes 89.05, Zilver papier en dg.l. 1.46, Boetegelden 10.—, Buitengewone ontvangsten f 29.06. Totaal 23.538.21. De uitgaven bedroegen: Voeding 15.896.12, Kleeding 5.230.44, Loonen 1.685.20, Advertentiën en drukwerken 50.Meubilair en materialen ƒ481.—, Kosten van vergaderingen, voorsch. 163.65, Zege's ƒ31.80. Totaal 23.538.21, zoodat de kas precies sluitend is. Bij monde van den heer O. W. Huybregt- sen bracht de kascommissie gunstig rap port uit over het gehouden beheer Hij ver klaarde alles in de beste orde te hebben bevonden, waarop de penningmeester werd gedechargeerd. De kascommissie verd bij acclamatie herbenoemd voor hot volgend jaar. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de aftredende bestuursleden, de dames M. A. Kok-van Bladeren en G. van Slooten- Wiggers alsmede de heer F. A. Schilthu"- zen werden herkozen, terwijl in de plaats van mej. Carp en mevr. Sypkene, die hadden bedankt, werden gekozen mevr. Bijlstra- Meyering en mevr. M. H. E. Pol-vander Lelie. Nadat de voorzitter een woord van dank had gesproken tot al degenen, die zich zoo veel moeiten en zorgen voor de vereeniging hadden getroost, in het bijzonder tot cle secretaresse en den penningmeester, volgde sluiting der vergadering. A. R. K. A. Gisterenavond hield de Leidsche afdee- ling van de A. R. K. A. eene vergadering in de Graanbeurs. Wegens afwezigheid van den w.n. voor zitter, opende de secretaris, de heer Kriek de vergadering. Onder de ingekomen stukken was o.m. een schrijven van het buitenlid den heer Groenendijk, die er het bestuur opmerk zaam op maakte, dat nog zoovele Katho lieke Ambtenaren in verschillende omlig gende plaatsen van Leiden, die niet of neutraal waren georganiseerd, lid konden zijn van de Vereeniging, waarbij hij in lichtingen verstrekte om te trachten deze heeren van inzicht te veranderen. De heer Verhaar uit Hillegom die pas lid is van de Leidsche afdeeling en ge durende de vergadering blijk gaf het o\- ganisatieleven te begrijpen, kwam het schrijven van den heer Groenendijk aan vullen en toonde verschillende namen van personen uit de omliggende plaatsen, die allen katholiek zijn en in de A. R. K. A. te huis hoorden. Verbaasd stond men over het groote aantal. Wat. zou de afdeeling zich mogen verheugen, als allen zich eens als lid opgaven en den wensoh van den Bisschop inwilligde, die zoo gaarne olke katholiek in een katholieke vereeniging ziet. Laat ons hopen, dat allo katholieke ambtenaren nu eens royaal besluiten, zon der omwegen, dadelijk lid te worden. Het is hun eigen belang, het maakt do afdoe- ling machtig in den goeden strijd en het is een zaak van hoog gewicht. Getracht zou worden samenkomsten in die gemeen ten te krijgen, waarbij gerekend wordt op de medewerking van die ambtenaren. Door het gemeentebestuur van Leiden werd verzocht een duplicaat van de ge meenteambtenaren, die lid zijn der afdee ling, waarbij Aveer tevens werd verzocht voor het gemeentepersoneel een dienst commissie in te stellen. Besloten werd aan het gemeen tebestuur te Hillcgcm te verzoeken een dienstcom missie op te richten. Den 13den Maart v. m. 7 uur wordt een H. Mis opgedragen in do Hartebrugkerk voor het overleden lid, den heer Kamer ling, waarbij verzocht wordt dat de le den zooveel mogelijk aanwezig zullen zijn. Aan het Hoofdbestuur is bericht gezon den punt 14 der A-oorstellen, te willen plaatsen op no. 3 der lijst voor de agenda, welke op het jaarlijksch congres zal wor den behandeld, doch er is nog geen be richt terug ontvangen. Actie om te geraken tot een groep ver plegend personeel te Leiden, vereenigd in A. R. K. A. van het Academisch Zieken huis en de Gestichten Enclegeesfc zou de landelijke groep ter hand nemen. Uitvoerig werden besproken de punten voor het a.s. buitengewoon congres op 9 Maart e. k. te Utrecht fce houden, waarbij den afgevaardigden vrij mandaat werd ge geven. Als afgevaardigden werden met al gemeene stemmen benoemd de heeren Bulten en Kriek. Bij de rondvraag deed de w.n. voorzit ter, de heer Kriek, mededeeling, dat het plan Avas binnen kort de jaarvergadering te houden, waaraan een kleine attractie zal worden verbonden. Daarna werd dc vergadering op gebrui kelijke wijze gesloten. Handelsregister K. v. K. Wijziging. Protesbantsche Vereeniging voor Ziekenhrnsveroleging en Ziekenzorg. Zoeterwoude, Miening E 51. Uïttr. Adm. Fenuingm.: J. F. Pieters, te Zoeterwoude. N. 2e, Secr.: A. Hulsbos, te Zoeterwoude. Secr. J. D. van der Loo, thans secr. pen ningm. en 2e secr. J. Schenkeveld, thans algemeen adjudant, beiden te Zoeter woude. Nieuwe Telefoonaansluitingen. In de maand Februari zijn de volgende nieuwe telefoonaansluitingen tot stand gekomen: 1340 Boerenleenbank A. v. d. Hulst, Rijn- geestemstraat weg 115, Oegst geest. 1337 P. J. van Dam, Wasstraat 40. 1501 B. A. van Groningen, Rijnsburger- v.eg 169. 1275 J. A. Jongeneelen, Duivenvoorde straat 70. 1508 C. Kriest, Korevaavstraat 6. 530 A. Ober Lange Scheistraat 5a. 2010 Fa. RaSidapol, Breesiraat 81. 142 J. P. C. Sentel. Koninginnel aan 19. 2242 W. Schreuder, Haarlemmerstraat 73b. 416 Gebrs. Sira Langegiacht 85. Burgerlijke Stand LEIDEN. Ondertrouwd: J. Nieuwenburg jiru 28 j, en C. E. Janssen jd. 22 j. A. H. A. Jansen jm. 25 j. en J. Mijboora jd. 27 j. A. v, d. Hoogt jm. 23 j. en A. v. S oho on derwoerd den Bezemer jd. 16 j. W. I. Wassink jm. 24 j. en T. M. Smits jd. 23 j. W. J. Langezaal jm. 25 j. en E. Mang jd. 30 j. O. J. Akkerman jm. 23 j. en B. M. J. Lede jd. 21 j. H. J. v. Leeuwen jm. 23 j. en J. Massaar jd. 22 j. Gehuwd I. Filippo jm. en M. M. Era des jd K. Olderiks jm en S. J. C. Leget jd J. Wallaard jm en M. H. Schreuder jd H. A. KoeDen jm en M. Brouwer jd. Geboren: Jeanne Chistine d. v. A. C Kruger en H. C. Heijmans. Anna Ja- coba d. v. J. A. Verduin en J. Wolvers Hendrik Martinus z. v. C. J. Oudshoorn en C. H. Meijkamp. Apollonia d. v. J. Geus en M. Uittenbogaart. Maria De- bora Cornelia d. v. F. J. Seheffer en M. C. C. van Leeuwen. Cornelia Helena d. W. van Voorthuijzen en C. H. A'an Kuijen. Geertruida d. v. P. J. Hansen en C. C. J. van Venetie. Jacob Pieter z. v. J. MuMer en A. den Heeten. Johanna d. A'. P. Rietkerk en M. A. Spruijt. Lucas z. v. N. Kok en G. Veldhuizen. - Lucia Wilhelmina d. v. A. J. Meijs en J. J. Schoonwater. Louiza Wilhelmina d v P. H. Harmse en L. Smit. Philippus Ja cobus z. v. N. van Loef en M. S. Jansen. Abraham z. v. N. de Water en J. Ver haar. Pieter z. v. C. J. Brussee en W. Tijsen. Jannetje d. v. P. Sierata en H. Broers. Elisabeth d. v. J. W. v. d Heij den en C. de Groot. Elisabeth Jacol.a Maria d. v. N. P. van Leeuwen en J. W. Smit. Johannes z. v. J. van Iterson cu M C. W. Schramp. Hermanus z. v.. H. Vogt en W. A. Rasink. Maria Elisabeth d. v. J. P. Hartevelt en D. van den Beu- kei. Johanna Maria d. v. J. A. v. d. Hulst en B. Veenswijk. Maria Cornelia Adriana J. T. v. d. Kleij en F. van Itter- son. Henderika Cornelia d. v. G. A. Ba> tist. en M. M. Nap. Martinus Chrisliaan z. v. M. C. Schouten en W. Ravensbergcn, Maria d. v. F. J. v. Dorp en G. St'k- voort. Pieter Wouter z. v. P. W. Marlijn en C. Vijlbrief. Gera. Clasina Joha. d v. J W. ïïelversteijn en J. Boot. Gerrii z. v. W. F. Holleeder en J. A. Pasman Pie ter z. v. A. J. M. Hoogeveen en A. Ver- schragen. Jansje Wilhelmina d. v J. J, Willebrand en W. C. Hagenbeek. Hen drik z. v. J. Matters en G. Goedraad. Overleden: J. L. Oost veen man 67 jaar H. C. Doll, zoon 11 jaar M. Oost veenKamp vr. 53 jaar C. M. van Beek dr. 80 jaar T. F. Schoondergang wedr. 71 jaar A. OornelisscBrugman wede. 73 jaar G. M. van Steenbergenv. d. K vr. 2G jaar I. v. d. Zeeuwv. Geijtenbeek wede. 66 jaar P. J. Posthumus zn. 23 jaar P. C. Vahrmeiier dr. 69 jaar M- M. BotiugBorst wede 66 jaar C. A VerhagenLogman vr. 72 jaar J. J. Poll- maan dr. 4 jaar K- Ligtvoet wede. jaar H. J. del' Ec-luse, man 69 jaar J- O. den Dubbelden zn. 7 weken V. J. A v. SchravendijkSchmolenske wede. 5S j- J. v. d. Geest zn. 14 maanden B. van Haaren zn. 31 jaar F. F. Rung man jaar K. H. Sohmal wedr. 79 jaar J- Langeveldv. Strien, wede .74 jaar F- Heemskerk—v. d. Berg, wede. 75 jaar J- A. P. Tukker, dr. 51 jaar. 4-1 ZUst De AE Voor I Bij on2 Franco Het G krijgba uitbeta Zondag Dit n Ir Ooi lingen' mee zi niet hc is uit i iets gc En t wordei nut af Dat •ond menscl gen en geleid niet m De i lerlei I België daaras ten en „De op, ho der aa houdt, in Dui zijn, ti land v nen. „De inzend praat Nee m h te vei Wai len ze zou zi. Mae in 't l practi pen in: elders maker nt e En ICathc De ook n beurd raente van e in aar, erho Mei landsi Me' beslot artikc „In vrient en 5 zijn z Ma datge heid. In den o verd\ ons z van i Wi de I alleei wa ai- ten gaau Ze alle getui

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8