W UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK i een en 1 van eau. at dt aiolo e-ei het kt. atho- aeeld ilaert urge- punt even „he r de Van het ■dat leert al die en de tings e al- odu- deze wel raan met vou- ode" :eer- epje scis- ge- der ding ook hou- een ook NOORDWIJKERHOUT. GEMEENTERAAD. Uitbreiding der St. Joseph-scholen Steunregeling van georganiseer- den werkloozen De vyegen in den Grooten Zilkerpolder door de gemeente overgenomen. Vergadering van den Gemeenteraad van Dinsdagmiddag. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de Burgemeester. De voorzitter opent dc verga de..ng met gebed. De notulen der vorige zitting worden voorgelezen en behoudens enkele kleine wij gingen geax-resteerd. Mededeeling wordt gedaan van een aan tal besluiten door Gedeputeerde Staten goedgekeurd. Voorgelezen wordt het verslag der com missie tot wering van Schoolverzuim over 1928. Daaruit blijkt o.ni. dat in gemeld jaar 164 aansprakelijke personen moesten wor den opgeroepen, waarvan er 65 versche nen. Ingekomen is een brief van B. en W. van Sassenheim, waarin wordt medegedeeld, dat Sassenheim heeft besloten voor één jaar onbeperkte openstelling van het telephoonkanteor Sassenheim aan te vra gen. De kosten daarvan bedragen 1570. Sassenheim heeft een verzoek gericht tot de diverse gemeenten, die ingeschreven hebben, welke onder het kantoor Sassen heim ressorteeren om een evenredig deel in deze kosten bij te dragen. Uit Noordwij- kerhout zijn 4 personen op het net Sassen heim aangesloten en de kosten hiervan be dragen 27.04. Waar het hier gaat om een klein bedrag aldus de voorzitter zou het niet loyaal zijn tegenover Sassenheim om deze kosten niet te willen voldoen, te minder daar Voorhout reeds besloten heeft om zijn aan deel te betalen. De heer Geerlings vraagt of dc aange slotenen in de gemeente Noordwijkerhout er belang bij hebben. De voorzitter zegt, dat hij niet gelooft, dat de 4 aangeslotenen op het net Sassen heim, waarover het hier gaat, speciale behoefte aan de onbeperkte openstelling van de telefoon hebben. Toch kan het uit een oogpunt van algemeen belang waarde hebben, dat men dag en nacht bijv. bij Gooi aan het station in de gelegenheid is om het ziekenhuis te Leiden op te bellen. Met algemeene stemmen wordt conform het voorstel van B. en W. besloten op het verzoek van de Vereeniging tot stichting en instandhouding van Ned. Herv. Scholen met den Bijbel om de noodige gelden be schikbaar te stellen, benoodigd voor de betegeling der speelplaats, wordt over eenkomstig het voorstel van B. en W. gunstig beschikt. De kosten worden ge raamd op 638.75. Tevens wordt bij acclamatie besloten om medewerking te verleenen, voor uitbrei ding der St. Joseohscholen met vier loka len. Op het oogenblik zegt de Voorz. zou nog met twee lokalen kunnen worden volstaan, doch binnen vrij korten tijd zou den dan weer twee lokalen noodig zijn. Bo vendien krijgt men met vier lokalen een beter geheel, de jongens- en de meisjes school hebben dan ieder jaar lokalen. Een begrooting van kosten is nog niet ontvangen en de kosten kan de voorzitter dus niet mededeelen. Dit behoeft intusschen geen beletsel te zijn om op het verzoek gunstig te beschik ken, daar de taak van den Raad zich hier beperkt tot een principieel besluit tot me dewerking. Of met de wijze van uitvoering en de daaraan verbonden kosten genoegen kan worden genomen, staat uitsluitend ter beoordeeling van B. en W. Ingekomen is een verzoek van de Sint Hieronymus Aemilianusstichting te Am sterdam om een bedrag van 1381.be schikbaar te stellen voor de aanschaffing van schoolmeubelen en leermiddelen voor de door haar geëxploiteerde school aan den Kerkweg alhier. B. en W. adviseeren om principieel tot medewerking te besluiten. Of met het op gegeven bedrag accoord kan worden ge gaan zal nader door B. en W. worden be slist. Bij acclamatie wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Besloten wordt tot wijziging van de ver ordening op den Keuringsdienst van vee en vleesch, in verband met de aanstaande op richting van een destructor door de N.V. Nederlandsche Thermo-Chemische Fabrie ken te Amsterdam. In verband met een ingekomen verzoek van de afdeelingen Noordwijkerhout van den Ned. R. K. Landarbeidersbond, den Ned. Christel ijken' Landarbeidersbond en den Ned. R. K. Bouwvukarbeidersbond stellen B. en W. de volgende steunregeling voor georganiseerde niet uitgetrokken werknemers, die minstens 6 maanden te Noordwijkerhout zijn gevestigd, vast te stellen. Ie. De steun bedraagt 5 per week be nevens 0.50 voor ieder kind, 2e. De steun is beperkt tot hoofden van gezinnen en kostwinners. 3e. De steun wordt slechts aan één ge zinslid verstrekt. 4e. Steun wordt slechts gegeven indien in het gezin geen andere volwaardige ar beidskrachten, die werk hebben, aanwezig zijn. 5e. Zij die voor steun in aanmerking ko men zijn verplicht het voor hen passend werk tegen behoorlijk loon te aanvaarden. 6e. Do gemeente is ten allen tijde be voegd in plaats van steun te geven werk te verschaffen. 7e. De steun wordt verleend in den vorm van bonnen, aanduidende een bepaalde geldswaarde, welke bonnen een bepaalden tijd geldig cn uitsluitend betaalbaar zijn hij winkeliers en handeldrijvenden in de gemeente. 8e. Do steun vangt aan op 25 Februari 1929 en eindigt op het tijdstip door B. en W. te bepalen. De Voorz. merkt op, dat het voorstel van en W. behoudens aanvulling op onder geschikte punten, in hoofdzaak overeen komt met hetgeen de organisaties hebben verzocht. De heer van Parera heeft met voldoening van het voorstel van B. en W. kennis geno men; hij vindt een uitkoering van 5. per week evenwel te weinig. Verschillende werknemers zijn al lang werkloos en in vele huishoudens heerscht gebrek. Dc heer v. d. Klauw is het met den heer van Parera eens. De heer van der Klauw oefent voorts critiek uit op de bloemisten, die 's winters niet alleen hun gereedschap pen, maar ook hun werkvolk opbergen. Er is in deze vergadering wel eens hoog opge geven van den ondernemingsgeest der bloemisten, maar het was beter dat ze wat meer sociaal gevoel hadden. De heer W. Th. Langeveld vraagt of ook de ongeorganiseerden uiet onder de uit- keering dienen te vallen. Dc voorz. zegt, dat de steun is bestemd voor niet-uitgetrokken georganiseerde werknemers. Uitgetrokken werknemers zijn cr niet en zullen er nu de trekkingspe riode met 18 dagen is verlengd waar schijnlijk wel niet komen. Mocht dit onver hoopt wol het geval zijn, dan zullen nadere maatregelen dienen te worden overwogen. De steun beteekent dus een toeslag op de wekelijksche uitkeering van het werkloozen- fonds en kan en mag dus niet als armen zorg worden opgevat. De menschen hebben zelf door hunne contributie aan het werk- loozenfonds hun best gedaan om zich eenigszins tegen de schadelijke gevolgen van werkloosheid te vrijwaren. Hetgeen de Gemeente thans doet is dus niets anders dan het steunen van het eigen initiatief der werknemers. In dergelijke regeling is voor hen, die zich niet tijdig tegtfn werkloosheid verzekerd hebben geen plaats. Dat wil intusschen niet zeggen, dat men deze menschen moet laten verkommeren. Het betreft hier slechts enkele personen en die zullen op andere wijze bijv. door werk verschaffing worden tegemoet gekomen. Voor een paar menschen is altijd wel wat te vinden. Den heer van der Klauw antwoordt de Voorz. dat men respect kon hebben voor den ondernemingsgeest der bloemisten en het toch kan betreuren, dat 's winters niet meer personeel in dienst woi'dt gehouden. Met den heer Van Parera om den steun van 5 op 7.50 to brengen kan de voorz. niet medegaan. Iets anders is het als men den toeslag per kind wenscht te verhoo- gen. Ook de heer van der Klauw zegt, meer voor verhooging van den kindertoeslag dan voor verhooging van het grondbedrag te voelen." De heer v. Parera stelt daarop voor om het grondbedrag' op 5.te handhaven maar den kindertoeslag van 0.50 per kind op 1.per kind te brengen. De voorzitter zegt dat B. en W. dit voor stel overnemen. Het voorstel van B. en W, zooals dit na der is gewijzigd, wordt daarop met alge meene stemmen aangenomen. De heer A. H. v. Noort zegt hier gaarne een woord van dank aan den Burgemees ter, die op desbetreffend verzoek aanstonds beroid was om vertegenwoordigers der vakbeweging te ontvangen en zooals blijkt met bekwamen spoed bereid was aan deze verlangens tegenmoet te komen. Ook de wethouders dankt hij voor hunne spon tane medewerking. De voorzitter dankt den heer van Noort voor zijne vriendelijke woorden en zegt dat B. en W., waar de gemeentemiddelen het toelaten, steeds bereid zijn te helpen, waar het noodig is en da t het hier noodig is, betwijfelt wel niemand. Ingekomen is een verzoekschrift van den Grooten Zilkerpolder met uitvoerige me morie om toelichting, waarbij wordt ver zocht dc wegen die in beheer en onderhoudt zijn bij gemelden polder te willen overne men tegen de som van 40 per H.A. te voldoen in vier achtereenvolgende jaar- lijksclie termijnen. De Voorz. zegt-, dat B. en W. althans de meerderheid van B. en W. niet met het voorstel van den Zilkerpolder accoord kunnen gaan. Desniettemin willen B. en W. ten opzich te van den Polder uit billijkheidsoverwe gingen tegemoetkomend zijn. B. en W. zijn bereid de wegen van den Grooten Zilker polder in beheer en eigendom over te ne men mits hetzelfde bedrag, waarvoor in 1870 de andere wegen zijn overgenomen, nl. 55.56 per H.A., wordt betaald. Boven dien zal als eisch worden gesteld, dat een paar scherpe bochten, die thans in een der wegen liggen, daaruit worden verwijderd. Betaling zal moeten geschieden in hoog stens twee jaarlijksche termijnen. De heer Langeveld verklaart zich ac coord met het voorstel va na B. en W. Do lieer Geerlings vindt de houding van B. en W. niet zeor tegemoetkomend. Spr. meent dat de wegen die de gemeente in 1S70 overnam voor een groot deel zandwe gen waren, die de gemeente eerst moest reconstruoeren. De wegen, die de Zilker polder omgeven, zijn behoorlijk onderhou den. Verder zal do Polder het te storten bedrag in twee jaren moeten betalen, ter wijl er vroeger 14 jaren over is gedaan. Bo vendien is het niet doenbaar om de boch ten, die de'Voorz. uit den weg wil hebben, daaruit te verwijderen, Wethouder Warmerdam sluit zich hierbij aan. De voorzitter antwoordt, dat in 1870 de Zilkerpolder ook de gelegenheid had om de wegen aan de gemeente over te geven, doch van de gelegenheid geen gebruik heeft gemaakt, omdat het voordeeliger werd ge vonden zulks niet te doen. Men kan van de gemeente niet verlangen dat zij hetzelf de aanbod nogmaals doet. Doch aangeno men, dat de gemeente hetzelfde aanbod deed als in 1870, doch alleen rekening hield met de veranderde geldswaarde, dan is het zeer de vraag of dit niet onvoordee- liger zou zijn, dan hetgeen thans, wordt verlangd. Over de bochten kan nog worden gesproken. B. en W. zullen niet meer ver langen dan redelijker wijzo mogelijk is. Ook de 2000.die indertijd door den Grooten Zilkerpolder aan de Gemeente betaald zijn kunnen van het te betalen bedrag worden afgetrokken. Het voorstel van B. en W. wordt hierna met 9 tegen 2 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heer Geerlings on wethouder Warmerdam. Daarna werd de openbare vergadering gesloten en ging de Raad over in geheim comité tot vaststelling van het. kohier rioolbelaBting. WASSENAAR. GEMEENTERAAD. De beslissing van den burgemees ter. Lof voor zijn beleid. -- Het bouwen van garages in epen be bouwing. De Raad dezer gemeente kwam giste renavond in openbare vergadering bijeen. Tegenwoordig zijn alle leden, uitgezon derd de lieer Prins. Na de goedkeuring der notulen, deelt do voorz. mede, dat hij het besluit heeft genomen, om met ingang van 1 Augustus a.s. aan, H. M. de Koningin ontslag to vragen als Burgemeester. Deze mede deeling overrompelt de leden zoozeer, dat niemand .daaromtrent het woord vraagt. Hierna geschiedt mededeeling van ceni- ge goedgekeurde raadsbesluiten. Ingekomen is een mededeeling van Ged. St., dat over 1927 ia de kosten van den Keuringsdienst van Waren voor het gebied 's-Gravenhage f 5.10 te weinig is bijge dragen. Het verslag omtrent de verrichtingen van het Correspondentschap der Arbeids bemiddeling zal bij cle leden worden rondgezonden. Een adres van heb comité van actie terzake van de Waterleiding om herzie ning van het waterleidingtarief wordt ge steld in handen van B. en W. om advies. Op een verzoek om terugbetaling van bouwleges van J. W. van der Aa wordt gunstig beschikt. Een adres, namens den hcc E. Knight ingediend, waarbij wordt verzocht tegen een prijs van f 15, en met vrijwaring van op de perceel rustende grondrente, in eigendom over te nemen cenige wegber men en grondstrooken langs den Groot Haesebrcekschen weg en do Stoeplaan, wordt afgewezen. Daarna komen ter tafel een tweetal be zwaarschriften tegen Weigering van het bouw van garages aan den Wit ten burger- weg en den Prinsenwcg. B. en W. advi see, en afwijzend op de beroepschriften to besluiten. De heer Wouters, een der verzoekers, had de beslissing gaarne geheel aan den Raad gelaten. Na het hooren van het prae-advies voelt hij zich gedrongen nrop te wijzen, dat Wassenaar bestemd is om bebouwd te worden en dat bijna ieder thans een garage bij zijn woning heeft. Van Het natuurschoon, dat B. en W. blij kens het advies willen bewaren, zal dus noodzakelijkerwijze veel moeten verdwij nen. Daarom acht hij het niet, erg, dat men de menschen wat ter wille is en vergunnin geeft, om aan 't einde van het perceel achter in den tuin een garage te bouwen. De heer Vogels geeft in overweging dee- len der gemeente aan te wijzen, waar wel en waar niet garages als door adressan ten bedoeld, mogen worden gebouwd. De heer Van Tol sluit zich hierbij aan. De voorz. wijst erop, dat de leden blijkbaar het uitbreidingsplan niet. ken nen. Dit geeft aan, waar gesloten en waar open bebouwing moet worden toegepast. In de gesloten bebouwing mag men ga rages bouwen. Wil men in de open bebou wing een garage hebben op iedere ge- wenschte plaats, dan zal men meer grond moeten koopen. Verder waarschuwt- hij den Raad tegen het nemen van een be sluit, waarvan men na jaren spijt zou hebben. De heer Drop zegt. dat als dc Raad een andere richting uit wil gaan, de aan B. en W. ten opzichte van den bouw van garages gegeven bevoegdheid zal moeten worden ingetrokken. De heer Wouters acht het 't best, de adressen thans niet te behandelen^ maar te overwegen een wijziging van de bouw verordening, waarbij een bevredigende oplossing kan worden gevonden. Aldus wordt besloten. De voorz. deelt vervolgens mede, dat Ged. Staten hebben bericht, dat de Kroon geen termen aanwezig heeft geacht, om het raadsbesluit, waarbij aan den heer Klaare werd toegestaan het bouwen van een garage aan de Konijnenlaan, ter ver nietiging voor te dragen. Het in de vorige vergadering genomen besluit tot verhooging van de zekerheid van den Ontvanger is met eenige bemer kingen door Ged. Staten teruggezonden. Besloten wordt hieraan tegemoet te ko men. Vastgesteld wordt een lijst van betrek kingen, waarvan do bekleedcrs goacht worden geen ambtenaren of werklieden te zijn in den zin van het ambtenaren- of werkliedenreglement. Hierna wordt vastgesteld een instructie voor den Gemeente-Geneesheer. Vervolgens vraagt het oudste raadslid, do heer Wouters, het woord. Spr. zegt, dat toen hij in het begin de mededeeling van den Burgemeester vernam, hij erg is ge schrokken en geen woorden kon vinden, om iets te zeggen. Hij wil dit daarom nu doen. Hij weet wel dat ieder te vervan gen is. Ook weet hij, dat het in den Raad niet meer zoo gemoedelijk toegaat als vroeger. Het spijt spr. echter, dat dc Voorzitter tevoren geen overleg met do leden hoeft gepleegd. Dan was de mede deeling wellicht achterwege gebleven. Hij geeft den voorzitter in overweging op zijn besluit terug te komen. De voorzitter antwoordt, dat hij reeds twee jaren heeft overwogen af te treden. Hij is nu 56 jaar en gaat misschien wat vroeg rusten. Hij wijst er echter op, dat hij een zwaren tijd heeft gehad. Bovendien is de geest in de-gemeente gewijzigd. Noodig is een man, die moer vooruitstrevend is. Do heer Boender als jongste raadslid, zegt, dat hij den voorzitter als een eerlijk man heeft leeren kennen. Daarom zegt hij spijt te hebben, dat de voorzitter heen gaat, temeer, omdat we niet weten, wie in do plaats komt. Met bekwaamheid toch wordt tegenwoordig te weinig rekening gehouden bij benoeming. De voorz. dankt don heer Boender voor de door hem gesproken woorden. De heer Van Barneveld betreurt even eens het besluit van den voorzitter. Al is hij do liberale richting toegedaan, toch mag hij getuigen, dut hij daarvan nooit iets heeft bemerkt. Do heer Drop, wethouder, zegt, dat hij ten vorigen jare het wethouderschap aan vaardde, omdat hij den voorzitter kende. 8 jaren lang was hij getuige geweost van zijn joviale leiding. Altijd had hij ieders meening geëerbiedigd. Daarom is hij wet houder goworden. Mede namens wethouder Rooijakkers zegt hij hem dank voor zijn welwillendheid en voor de eerlijke en rechtvaardige wijze, waarop hij de ver gaderingen heeft geleid. Het genomen be sluit spijt hem, maar hij moet het eer biedigen. De heer Versteeg uit eveneens woorden van lof. De heer Van Leeuwen zegt, dat de de gen van hem en den voorzitter elkaar wel eens hebben gekruisd. Ook zijn er wel eens scherpe woorden gevallen, maar deze waren niet togen den persoon van den voorzitter gericht. Spr. is ervan overtuigd, dat menschen als deze voorzitter, die zo<^ meesterlijk het woord kan ^eren, niet gemakkelijk worden gevonden. De heer Vogels zogt, dat cle voorzitter zichzelf te conservatief noemde. Hij wil wel getuigen, (lat de voorzitter dan dc beste conservatief is, dien hij ooit heeft ontmoet. Dc heer Wouters vraagt den voorzitter na al deze redevoeringen zijn beslissing nog een jaar op te schorten. De voorzitter antwoordt, dat zijn besluit vast staat. Hij is er trotsch op, te hebben mogCD hooren, dat de leden met hem heb ben kunnen opschieten. Hij heeft nog veel te zeggen, maar wil daarmede wachten tot 1 Augustus. Hierna wordt met de afwerking der agenda voortgegaan. Tot Gemeente-geneesheer wordt benoemd op een jaarwedde van f 550 de heer A. Duetz, aits alhier. Besloten wordt geen overeenkomst met Den Haag te sluiten terzako van het be zoeken door leerlingen uit deze gemeente van handelscurausscn. De heer Van Leeuwen wijst erop, dat de bestaande handelscursus alhier over bevoegde leerkrachten beschikt en boven dien veel minder kostbaar is dan do Haagsche inrichtingen. Hier wordt door do leerlingen f 8 schoolgeld betaald ter wijl de subsidie per leerling ook f 8 be draagt. De kosten per leerling voor Den Haag zouden f 12-S bodragen. Vervolgens komt ter tafel een verzoek van de vereeniging „Het Dorpshuis" om haar te verkoopen een perceel bouwgrond, groot S00 M2. tegen f 10 per M2„ te be talen in 20 jaarlijksche annuïteiten. B. en W. stellen voor het verzoek in te willi gen, waartoe met algemeene. stemmen wordt besloten. Dc heer Van Leeuwen vraagt of het zelfde standpunt door B. cn W. zal wor den ingenomen ten opzichte van den bouw van middenstandswoningen of woningen voor groote gezinnen. De voorzitter zegt, dat elk geval op zichzelf zal moeten worden behandeld. Een algemeene toezegging kan. niet wor den verlangd. De heer Van Leeuwen wensebt toch gaarne tc weten welk standpunt B. en W. zullen innemen, wanneer b.v. een combi natie van ambtenaren, middenstanders of anderen een goed deel nastreven. Dc voorzitter kan wel zoggen, dat dan eenzelfde standpunt zal worden ingeno men. De voorzitter deelt vervolgens mede, dat hij zich gedrongen heeft gevoeld, in verband met de abnormale weersgesteld heid, in bepaalde gevallen af te wijken van de bepalingen der steunregeling. Verder heeft hij aan werkloozen on armlastigen bons doen uitreiken voor brandstoffen tot een bedrag van f 660. Tenslotte willen B. en IV. voorloopig met de steunverstrekking doorgaan, ook wanneer de le ien uitgetrokken zijn. De gevraagde goedkeuring voor deze maat regelen wordt verleend. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten aan Chr. Hilgeman onderhands te ver huren de voormalige directeurswoning van de gasfabriek voor den prijs van f 300 per jaar en hem een vergoeding te geven voor het schoonmaken van hot kantoor ad f 100 per jaar met vrij gasgebruik. Hierna worden herzien de instructies voor den Ontvanger en de ambtenaren ter Secretarie, waarna cle vergadering wordt verdaagd. (Wordt vervolgd). HOOGMADE. Land- en tuinbouwcursussen. Het be stuur van de afd. Hoogmado van den L. T. B. is voornemens bij voldoende deel name in het volgende winterseizoen twee cursussen te doen geve©, n.l. één uitslui tend voor landbouwers cn één uitsluitend voor tuinders. ROELOFARENOSVEEN. Centrale R. K. Kiesveroeniging. Ten huize van den heer Van der Geest verga derde gisteravond dc Centrale R. K. Kies veroeniging „Alkemade", onder voorzitter schap van den heer C. Bontje. Na opening met den Christel ij ken Groet sprak de voorz. nu hij voor dc eerste maal als zoodanig deze vergadering presideerde, een woord van welkom tot de leden en herdacht hij tevens zijn voorganger, den hoer Chr. Kreb- bers} die voor hem op zoo eminente en al- meene gewaardeerde wijze deze functie had vervuld. De notulen der vorige vergadering werd onveranderd goedgekeurd, evenals het jaar verslag van den secretaris der Centrale, den heer G. M. van Boelen. In dit jaarverslag werd het vrij povere resultaat, dat in Al kemade bij de actie voor het Dr. Schaop- man-fonds was geboekt, gememoreerd on de hoop uitgesproken, dat de verkiezingen van 1929 een gunstigeu uitslag mogen heb ben. De hierna voorgelezen jaarverslagen van de secretarissen der Parochiale Kics- vereenigingen behandelden in hoofdzaak de gevoerde actie voor het Dr. Schaepmau- fonds en de actie voor de komende verkie zingen. Alle ingekomen verslagen werden zonder op- of aanmerkingen voor kennis geving aangenomen. De voorz. bracht even wel aan hot bestuur van de Par. Kiesver- eeniging te Oudowotering „huldo voor de krachtige propaganda, welke het voor het Schaepman-fonds had gevoerd en voor hot schitterend resultaat^ wat daar bereikt is. De Tekening van den Penningmeester sloot met een batig slot van 49.en was door dc finantieole Commissie nagezien on in orde bevonden. Tot afgevaardigden naar de vergaderingen van dc Kieskringen Lei den en Gouda werd benoemd de heer C. Boutje en tot diens plaatsvervanger de heer G. C. Borst De stembureaux, welke gevormd zullen moeten worden voor de a.s. stemming over do candidaten voor de gros lijst zullen door do Par. Kiesvereenigingon worden samengesteld, terwijl bet. Hoofd stembureau door de voorzitters der Par. Kicsvereenigingen gevormd zal worden. Be sloten werd voorts om inlichtingen in te winnen betreffende de voorwaarden waarcj» de Verkiezingsfilm „Het Heldendicht van de Roomsche Daad" zal kunnen plaats vin den, waarna der zal worden uitgemaakt of en hoeveel malen vertooning zal plaats vinden. Bij de rondvraag bracht dc voorz. do wenschelijkhcid ter sprake van het zendon van afgevaardigden naar de op 17 April a.s. to Utrecht te houden buitengowonen Katho liekendag in verband met de oplossing der Romeinsche Kwestie. Na uitgebreide dis cussies, waarbij algemeen het zonden van afgevaardigden werd bopleit, werd beslo ten, dat afgevaardigd zullen worden de se cretaris van de Centrale Kiesvereenigmg en een door ieder Par. bestuur nader aan te wijzen afgevaardigde. Hierna sluiting. BOSKOOP. GEMEENTERAAD. De burgemeester herbenoemd. E rond voor begraafplaats aange kocht. Verlaging der gas-, elec- triciteits- en waterleidingtarieven. De Raa<l kwam Dinsdagavond in. open bare vergadering bijeen. Voorzitter Burgemeester Golijn. Afwezig do heer Loef. en oen vacature (van den heer Nijhof). Aanwezig dus 11 led on. De notulen der vergaderingen van 3 en 17 Jan. werden onveranderd vastgesteld. Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Hierbij was ook het besluit, dat de lieer Nijhof niet langer lid van den Raad kon zijn, vanwege zijn vertrek naar Wassenaar. Do Voorz. zegt den hoer Nijhof dank te willen brengen voor hetgeen hij in het be lang der gemeente had gedaan. Al beletten de werkzaamheden hem vaak op de raads vergadering tegenwoordig te zijn, toch droeg hij de gemeente steeds een warm hart toe. Bij de mededeelingen was ook deze, waarbij de Burgemeester weer als zooda nig was herbenoemd, Wethouder Guldemond zegt hierop het volgende: Naar aanleiding van uw herbe noeming tot burgemeester van Boskoop wensck ik een enkel woord te zeggen. Een herbenoeming tot burgemeester van Boskoop behoort tot de groote uitzonde ringen. Men zou bijna kunnen spreken van een jubileum. In mijn tijd als raadslid is zulks niet voorgekomen. Om deze redenen wil ik dan ook allereerst en allermeest de gemeente Boskoop gelukwenschen met uw herbenoeming. Een te snelie verwisseling in de magistratuur kan nooit, zijn in heb belang_ der bevolking. Daarbij komt: een doorreizend burgemeester leert nooit de bevolking kennen, heeft geen gelegenheid zich in de gemeentehuiehouding in te wer ken, blijft daardoor aan den buitenkant van het gemeentelijk leven. Aangenomen, dat een burgemeester zich spoediger in de gemeentezaken kan inwerken dan oen raadslid, een kortere of langere leertijd heeft elk onzer noodig. Ook voor u waren zes jaar ge'eden do dingen nieuw. Ik wil ook u, burgemeester, en ik meen dit ook namens den Raad te doen, met uw herbenoeming van harte gelukwenschen. Niet dat ik denk dat. het een bijzondere hooge onderscheiding is burgemeester van Boskoop te mogen zijn. Integendeel, in een snel opbloeiende plaats als de onze, met de vele vraagstukken in voorbereiding en de nog grootere moeilijkheden bij do uitvoe ring der genomen Raadsbesluiten, is noo dig een burgemeester met arbeidskracht en arbeidslust en deze eigenschappen zijn u in ruime mate geschenken. A!s voorzitter en burgemeester waren, wij het niet altijd eens, gelukkig, dat zou noch voor u, noch voor den Raad oen coui- pl-'ment. zijn. Wij hebben nu 6 jaren het. boste gezocht voor de gemeente, die wij vrijwillig dienen en ik spreek den wensch uit dat wij de nu volgende zes jaron met u, onder Gods besten zegen, mogen arbei den in het belang der gemeente Boekoop. Do Voorz. dankte voor de vriendelijke woorden tot hom gericht en hoopt© nog in de gelegenheid te zijn nog vol© jaron aan Bcskoops belangen te kunnen werken. Voorstel van B. cn W. om to besluiten tot aanvaarding van. een tapijt voor de raadszaal van het nieuwe gemeentehuis. Besloten werd dit onder bijzondere dank te aanvaarden. Eenige voorstellen van B. en W. betref fende het toekennen van voorschotten voor het onderwijs worden zonder bespre kingen aangenomen. Advies van B. en W. op een verzoek van den Keuringsveearts om uit dc gemeente kas te mogen ontvangen een tegemoetko ming in de kosten van vervoar. De heer van Kleef zogt, dat hij er niet voor is om een ambtenaar tusschentijds een tegemoetkoming te geven; dat is niet gewenseht. Of het nu al is voor vervoer of anderszins, het is toch een sa la/ris verhoo- ging. Mocht het noodig zijn dat genoemde persoon moer verdienen moet. dan kan zulks in overweging genomen worden bij de begrooting voor 1930. De heer Mesman is ook uiot voor ontij dige verhooging, doch zal nu niet tegen-

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7