STADSNIEUWS KERKNIEUWS TELEGRAMMEN FAILLISSEMENTEN MARKTBERICHTEN BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT door het Kon. Ned.. Meteor. Instituut naar waarnemingen in den morgen vsn 7 Monrt medegedeeld te De Bildt: Hoogste barometerst.: 773.3 te Karlstadt. Laagste barometerst.: 750.3 te AndaeDes Verwachting tot den avond van 8 Maart: Zwakte later toenemende Noordelijke tot Westelijke of Zuidoostelijke wind. Toe nemende bewolking. Later wellicht regen. Kans op nachtvorst. Overdag lichte tot matige dooi. LUCHTTEMPERATUUR -|- 4.6 C. (boven nul). LICHT'OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagavond 6.18 uur tot Vrij dagmorgen 6.03 uur. kunnen toetreden", werd zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Aan den seor.- pen-ningm. werd evenals vorig jaar voor zijn omvangrijk werk 100 gratif'oatie toe gekend. Bij enkele candidaat&telling werd de aftredende voorzitter, de heer A. Cas- pers, herkozen. Tot leden der controle commissie werden benoemd de heer en Th. Steenvoorden en J. A. Caspers. Na de ge bruikelijke rondvraag, waarvan nog enke len gebruik maakten, sloot de voorz. onder dank voor de aangenaam gevoerde discus sies deze bijeenkomst. TER-AAR. Aanbesteding schoolui'cbreiding. Gis termorgen had de aansteding plaats van het bijbouwen van 2 schoollokalen en een trappenhuis aan de R.-K. School te Lan- geraar De inschrijvers waren: Vink en Veerman te Noorden 19937, J. P van Wijk Alphen aan den Rijn 19175, Ant. v. Rijn Langeraa'r 19038, Marcelius en Heemskerk, Leiden 19735. v. Engelen Alphen aan den Rijn 19200, Wed. C. Aker boom Langeraar 1S900, Ven en Venhoven Heemstede 17675, H. Janmaat, Nieuw- veen 18945. A. Voordouw Zwammcrdam 18250. De gunning is aangehouden. VOORSCHOTEN. Personalia. Voor het examen Gods dienst, diploma A, is geslaagd mej. L. M<?yer, leerlinge van de Kweekschool der Zusters Dominicanessen te Reuver. VOORSCHOTEN. Een ijsvereeniging. In café „De Oude Vink" is gisterenavond na een gehouden vergadering opgericht de ijsvereeniging RijndijkHooge Morsch. Het bestuur bestaat voorloopig uit 26 leden. Uitsluitend zullen bij een volgende ijsperiode wedstrijden worden georgani seerd en ijsfeesten, terwijl dc vereeniging zich tevens zal belasten met het uitreiken van liefdegaven aan behoeftige armlastige gezinnen. Rotkreupel. Bij de schapen van A. D. is rotkreupel geconstateerd. NA DEN STADHUISBRAND. Restauratie van den gevel mogelijk? Gistermiddag heeft de heer 'dr. C. Hof stede de Groot, algemeen voorzitter van de Rijkscommissie voor Monumentenzorg, vergezeld door den burgemeester, mr. van de Sande Bakhuyzen, den gemeente secretaris, mr. dr. C. E. van Strijen en den directeur van Bouw- en Woningtoezicht, den heer E. G. Kiers, een bezoek gebracht aan het afgebrande stadhuis, teneinde den gevel in oogenschouw te nemen. Dr. Hofstede de Groot gaf daarbij als zijn persoonlijke meening te kennen, dat restauratie van den ouden gevel wel mo gelijk zal zijn. Een adres van „Hendrick de „Keyzer" Door de Vereeniging „Hendrick de Key- ser", tot behoud van architectonisch- of bistorisch-belangrijke oude gebouwen, is aan den Raad der gemeente Leiden het volgend adres gericht: Het Bestuur der Vereeniging „Hendrick de Keyser" heeft met leedwezen en droef heid kennis genomen van de ramp, welke Uwe Gemeente getroffen heeft door den brand van het vermaarde Raadhuis, het welk zoowel architectonisch, als historisch 7oor de geschiedenis van Leiden en voor die van ons vaderland van zoo buitenge wone beteekenis is. Inmiddels hebben Bestuursleden met groote voldoening gezien, dat een ernstig onderzoek wordt ingesteld naar de moge- lijkhe.d, het Raadhuis te herbouwen met behoud van den zoo bij uitstek i'raaien gevel, welke in het stadsbeeld nu een- jnaal haar onmisbare plaats verworven beeft. Bestuurderen hopen en vertrouwen, dab het resultaat dezer onderzoekingen Z&1 zijn, dat Uw Raad zal kunnen over gaan tot een herbouw, waarbij de schoone gevel behouden blijft. Bestuurderen meenen er Uwen Raad °P te moeten wijzen, dat het in de geschie denis van ons vaderland meermalen is voorgekomen, dat belangrijke bouwwer ken door brand of op andere wijze ver nield werden, waarbij later bleek, dat herbouw mogelijk was en deze herbouw tot uitstekende resultaten heeft geleid. Zij wijzen in dit verband op den brand in dc Nieuwe Kerk te Amsterdam in 1615, waarbij evenals bij het Stadhuis te Lei den slechts de muren overbleven. De bouwmeester Jacob van Campen heeft deze kerk eenige jaren later geheel gerestau reerd zoodanig, dat het gebouw zijn oude schoenheid geheel teruggekregen heeft. Hetzelfde geschiedde met de Luthersche Nieuwe Kerk, do z.g. ronde Luthersohe Kei'k, welke in het jaar 1822 geheel af brandde, zoodat slechts de kale muren overbleven. De Kerk wei'd geheel geres taureerd met behoud van de bestaande mux-en en zij bleef zoodoende bewaard voor het nageslacht en voor het fraaie stadsbeeld, dat de omgeving geheel be- heerscht. In verband met den toren van het Leid- sche Stadhuis wijzen wij Uwen Raad erop, dat in 1772 de toren van het Haarlemsche Raadhuis wegens bouwvalligheid werd af gebroken. In 1914 bracht een commissie van ingezetenen uit Haarlem de benoo- digde gelden bijeen, waarvoor de toren geheel in den ouden toestand opnieuw werd opgebouwd. In 1925 ontstond brand in den kerkto ren van Zunderdorp (Amsterdam-Noord), welke geheel uitbrandde zoodanig, dat al leen de ledige steenen schacht overbleef. De Gemeente Amsterdam deed in l'r 7 e- zen toren geheel restaureereix, waardoor dit fraaie dorpskerktorentje in het Xoord- Hollandsche polderland behouden bleef. Aan deze voorbeelden zouden nog zeer vele kunnen worden toegevoegd, vandaar dat wij er bij Uw Ooilege ten sterkste op aandringen in deze voor Uwe Gemeen te eii' voor het geheel e vaderland zoo bui tengewoon belangrijke kwestie vooral ruim voldoenden tijd te laten voor een onder zoek en geon beslissing te nemen, <lie na derhand misschien in hooge mate be treurd zou worden. Bovendien zal het zaak zijn dat, indien tot herbouw wordt besloten, het oprui- mingswerk geschiedt onder dagelijksch toezicht van personen, die ervaring heb ben op het gebied van herstelling van oude monumenten, omdat zelfs de klein ste onderdeel en voor het herstel van den gevel of mogelijk voor oen deel van het interieur van waarde kunnen zijn. Wij geven Uwen Raad de vei'zekering, dat wij de beslissing in deze voor ons ge- heele land zoo gewichtige zaak met de grootste belangstelling tegemoet zien en teekenen met verschuldigde hoogachting, VER. „HENDRICK DE KEYZER" w. g. J. Th. BOELEN, Voorzitter. WESTERMANN, Secretaris. Sluiting bijpostkantoor op Zaterdag. De directeur van het Postkantoor maakt bekend, dat het wijkkantoor Heerengracht alhier in den vervolge des Zaterdags te 18 uur gesloten zal zijn, zoowel voor den tele graaf- en telefoon- als voor den postdienst. N. Z. H. T. M. Het overzicht van de vervcersopbreng- sten der N. Z. H. T. M. gedurende Fe bruari 1929-1928 (ongecontroleerd) geeft de volgende cijfers: Lijn ScheveningenLeid enKatwijk Noordwijk (incl. Stadslijn Leiden): 107736, 110240, K.M. per dag 9519, 9317; lijn Leiden- Heemstede 3755, 8085, K.M. per dag 1333. 1147. De heer PI. Wedemeyer heeft blijkens een advertentie in dit nummer, in het per ceel Hartesteeg 1 een electriscbe licieer- inrichting geopend. De heer Wedemeyer werkt met de meest moderne machines en is in staat de kantoorboekhandel van eer ste klas linieerwerk te voordien. De demonstratie met motorartillerie, die door een detachement van het 2e regiment' onbereden artillerie van 11 t.m. 16 dezer hier ter stede zou worden gehouden, is voorloopig uitgesteld. Bij de Arbe:dsbeurs stonden op 6 Maart 1929 ingeschreven 1440 werkzoekenden. Op denzelfden datum van het jaar 1928 be droeg het aantal ingeschrevenen 635. Gevonden voorwerpen. Handschoenen, heetwaterkruik, auto- lanxp, bus gecondenseerde groente, vulpen houder, pakje kousen, shawl, duimstok, huissleutels, damestaschje met inhoud, ro zenkrans in etui, etui met schrijf behoef ten, rijwielbelastingplaatje in etui, schei kundeboek, portemonnaie met inhoud, blauwe sportriem, bijtel met houten heft, fitterstang, nikkelen armband, paspoort van W. N.. Schiltmayer, zakmesje, brief geadresseerd aan Zandvliet, gouden ring, nikkelen hceren-armbandhorloge, schaats, heeren-armbandhorloge, da-mesparapluie, boodschappennet, kinderjasje, bankbiljet a 10.2 bankbiljetten a 10.ledige dames tasch, 2 zakken cokes, alpacca beui's,je met inhoud, kruiwagen, vulpotlood, rozenkrans, dictaatcahier, meetlatje van A. Dormaai-, notitieboekje, zilveren liee- ren-polshorloge aan lederen armband, auto nummerplaat H. 49216, autonummerplaat H. 37083, paardenzweep, damestaschje in houdende breiwerk, gouden ring met roo- den steen. Gevonden in de electr. tram. (Stadslijn). 1 paar wollen dameshaudschoencm 1 paar glacé heerenhandschoenen. Gevonden in het Postkantoor aan de Heerengracht. Eenig geld. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen ten politdebureele alhier eiken werkdag, behalve Donderdag en Vrijdag, tusschen 1 en 3 uur nmi. Voor verder Stadsnieuws vei*wijzen we naar de vierde pagina van het 2de blad. VAN M'N BOEKENTAFEL thans te samen met de correspondentie, een verkapte vragerious oen kwart van het 50 pagina's dikke boekje. Het zal iede- ren lezer wel vergaan, zooaJs ons: wanneeT „Het Schild" uit de bus komt beginnen wij, evenals de Joden, achteraan, bij de vra- genbus, dan op den „Uitkijk", die dezen keer met zijn opgave van bekeeringen over de geheele wereld al bijzonder inte ressant is, en dan de artikelen-reeks, te beginnen met do beschouwing van prof. Verhaar over de Vrije Katholieke Kerk. In het artikel in dit nummer wordt uiteenge zet, hoe deze Kerk ook de Roomsche li turgie tot in kleinigheden heeft aangeno men, aan de woorden door kleine wijzigin gen echter een theosophische beteekenis Piet Kasteel herdenkt den overleden mgr. Batiffol en geeft een overzicht van zijn wetenschappelijke werken over de eer ste Christentijden. Prof. de Korte vervolgt zijn artikelen over de liturgie der H. Mi® met een verhandeling over de symboliek der gewaden. Ellen Russe schrijft een tweede artikel over de bekeering van Pa- pun en de invloed die gocdo vrienden en zijn echtgenoot e daarop hebben uitge oefend. In de drie bovengenoemde slot-ru- brieken worden diverse onderwerpen be handeld: de gewoonte van vloeken en het stelen uit nood, het „opdragen" van H. Communies en de schaduwzijde van ooeu biechtstoelen, en tal van dergelijke onderwerpen, waarin ieder ontwikkeld Katholiek belang stelt. „Het Schild". Maart-aflevering. Uitgave Apolog.' Vereen. Petrus Canisius. De vragenbus van ,.Het Schild" wordt iedere maand omvangrijker, en beslaat Berichten reeds gep'aatst in een groot gedeelte or.zer vorige oplage. BINNENLAND. DE JOURNALISTENKRING EN DE UTRECHTSCHE PUBLICATIE. Een verklaring. In een voltallige bestuursvergadering van den Nederlandschen Journalistenkring zijn de Utrechtsche publicaties besproken. In zijn openingswoord heeft de voor zitter, de heer Hans, geconstateerd, dat Dr. Ritter het herhaalde verzoek om een onderhoud door bevoegden toe te staan geheel onvoldoende hoeft beantwoord. In de Regeeringsvorklaring van de Ka merzitting van gisteren heeft getroffen, dat geen poging tot verhindering van dc publicatie is gedaan. Spreker heeft de Minister-President in een onderhoud eraan herinnerd, dat de Regeering zich tijdens en na den oorlog herhaaldelijk tot het Kringbestuur wend de, om een publicatie al dan niet te doen, plaats hebben, welke bemiddeling steeds gaarne en met goed gevolg is verleend. Ook thans zou het Kringbestuur des gevraagd gepoogd hebben de publicatie te voorkomen. De Minister deelde den spreker mee, dat de Regeering rotsvaste overtuiging bezat, ook steunende op een mededeeling, welke haar had bereikt, dat een beroep op den hoofdredacteur van het U. D., dr. Ritter, niet zou hebben ge baat. Uit een mededeeling van den Minister van Justitie, die heb onderhoud bijwoon de, bleek spreker, dat die ook thans nog bereid is tot een onderzoek. Eet Kringbestuur nam na een discussie een verklaring aan, waarin bet consta teert, dat Mr. Ritter onvoldoende heeft geantwoord op een verzoek om een on derzoek door bevoegden too te staan; leedwezen en afkeuring over die houding te kennen geeft en uitspreekt: ten eerste, dat, zoodra na dergelijke publicatie ern stige reden tot twijfel ontstaat, de be trokken journalist, met eerbiediging van het persgeheirn, de meest volledige mede werking dient te verleenen voor een on derzoek en zelf op onderzoek dient aan te dringen; ten tweede, dat de volledige tekst der zoogenaamde notulen voor Ne derland een minder nadeeligen indruk maakt dan de eerste publicatie: ten derde, dat Mr. Ritter zich nog beschikbaar dient te stellen voor een volledige medewer king heeft te verleenen aan een onderzoek door bevoegden naar de echtheid der do cumenten en dc wijze waarop de eerste publicatie tot. stand is gekomen. De verklaring eindigt met een diligent- verklaring van het bestuur ter handha ving van eer en aanzien der pers en een beroep op de journalisten der betrokken landen ter bevordering van een goede verstandhouding en uitroeiing van den geest van wantrouwen. Noodlanding. Uit Koclcengen wordt gemeld: Hedenmorgen moest het vliegtuig 126 uit Soesterberg, bestuurd door den 2den lui tenant vlieger jlir. H. J. M. van Asch van Wijck, op de terugreis van Amsterdam wegens eon motordefect een noodlanding maken op een weiland, waarbij de machine ernstig werd beschadigd. De bestuurder bekwam geen letsel. Eefffjaro arochie in de Schermer. Naar het „N.-H. Dagblad" meldt heeft mgr. Aeng'fenent, na eon persoonlijk be zoek ter plaatse, aan den deken van Alk maar het volgen schrijven gezonden: „Na alles wat Wij gezien gehoord hebben,'zijn Wij tot het besluit gekomen, dat er een nieuwe parochie meet worden opgericht in de Schermer. Het is ons voor nemen, in de maand Augustus, een kape laan aan te wijzen, die belast, wordt met de oprichting ervan." Leden cfer Franciscaansche Orden. De „Acta O. F. M." van Januari geven de statistiek van de Franciscaansche Orde op 4 Oct. 1928. Er zijn 10 provincies met een totaal van 19.712 reh'gieusen. Dit maakt een vermeerdering uit van 850 leden sinds 4 Oct. 192G. Bovendien zijn er 12.942 Claris sen religieusen, 63.917 Franciscaansche reli- gieusen van verschillende congregaties en 1 millioen 690.763 leden der wereldlijke derde orde. LAATSTE BERICHTEN DE PUBLICATIE VAN HET U. D. En dc regoeringsverklaring. Het U. D. was bereid oen wenk van de regeering op te volgen. Naar aanleiding van de Dinsdagmiddag in de Tweede Kamer afgelegde regoerings verklaring schrijft het U. D. in zijn och tendblad van heden o. a. het volgende: „Dc volgende, door ons beweerde feiten, erkent de Regeering thans als juist: 1. Dat de Regeering reeds weken vóór de publicatie in het bezit was van een af schrift van het document, dat haar boven dien in originali was vertoond, cn dat do Rcgeoring aanstonds een deskundig onder zoek naar do echtheid heeft gelast. 2. Dat de Regeering voor de publicatie tijdig genoeg geweten heeft dat afschriften van dit document tor publicatie aan de Nedorlandscbe bladen werden aangeboden en dat als het „Utrechtsch Dagblad" voor nemens was, het document openbaar to maken, Regecring6ingrijpen mogelijk ware geweest. Zeer opvallend is, dat de Regoering in haar verklaring met geen enkel woord te kennen geeft, dat hare deskundigen het document valsch hebben geoordeeld, noch dat zij in haar oordeel van dat harer des kundigen afweek. Ten slotte deelt de Regeering thans voor het eerst als nieuw feit mede, dat de Mi nister-President en de Minister van Bui- tenlandsche Zaken de publicatie in hooge mate betreurden, en dat zij van die pulZi- catie^een schadelijke werking" vcrwaohtte. was natuurlijker goweost, dan dat dc^' Regeering, die, blijkens haro verklaring wist dat de publicatie in ons blad zou ge schieden, aan ons blad een wenk had laten geven, dat zij van die publicatie voor het land een schadelijke werking verwachtte. Die wenk is uitgebleven. Waarom dan, heeft de Regeering nagelaten,, wat zij had kunnen doen? Omdat zij, zoo verklaarde zij, „overtuigd" was, „dat geen ingrijrön van de regeering, publicatie had kunnen voorkomen." Die overtuiging steunde op niets. Ook al zouden wij onthouding der publicatie in strijd hebben geacht mot onze opvatting van 's lands belang, eene waarschuwing van de Regeering hadde, wij zeiden dat reeds, publicatie in ons blad voorkomen. En zelfs wanneer die waarschuwing niet zou zijn opgevolgd, zou dc mededeeling daarvan aan de overige pers heel wat. beter dan vragen te Brussel cn Parijs de „schade lijke gevolgen" van de publicatie tot een minimum hebben herleid. Geneesheer-directeur van het Wilhelmina- gasthuis te Amsterdam, De voordracht, die binnenkort door B. en W. van Amsterdam zal worden aangeboden aan den gemeenteraad ter voorziening in de vacature, ontstaan door het aftreden van Dr. J. Kuiper, als geneesheer-directeur van het Wilhelminagasthuis, zal, naar wij ver nemen, aldus worden samengesteld: 1. Dr. A. A. Hulshoff, geneesheer-direc teur van de centrale burgelijke Ziekenin- richting te Weltevreden, thans met verlof hier te lande; 2. Dr. W. F. Veldhuyzen, gemeen te-ar tn, leider der afdeeling volksgezondheid van den gemeentelijken geneeskundigen en ge zondheidsdienst van Amsterdam en oud medisch adjunct-directeur van het Wilhol- minagasthuis. De Postverbinding m9t Urk. Uit Urk wordt gemeld: Om 9.37 uur is een vliegtuig van do K.L.M. op Urk geland met 19 zakken post, wegende 700 K.G. en drie passagiers. Om 10 uur werd de terug tocht aangevangen met vijf zakken post en twee passagiers. Een aardbeving geregistreerd. Het Kon. Ned. Meteorologisch instituut te Do Bildt meldt: Hedennacht werd om 1 uur 46 min. 35 sec., tijd van Greenwich, te den Bildt con sterke aardbeving geregistreerd. De af stand bedraagt S000 K.M. Oorsprong in het Noorden van den grooten Oceaan nabij de Aleoeten. DE OPSTAND IN MEXICO. Vera Cruz door de regeering heroverd. De aanvoerders gevlucht. NEW YORK, 7 Maart, (V.D.). De stad Vera Cruz bevindt zich weer in handen van de Mexicaansche regeerings troep en. De aanvoerder der opstandelingen generaal Aguirre is gevlucht met ongeveer 2000 man van zijn troepen, nadat drie-kwart van zijn troepen naar het regeeringsleger waren overgeloopen. Voort® wordt gemeld, dat ook Saltillo weer in handen der regeering is. Generaal Escobar is gevlucht. Met de nederlaag van generaal Escobar en den val van Vera Cruz is voor het Noorden do beslissing gevallen. Thans worden 17.000 man regeeringstroe- pen samengetrokken om op to trekken naar Sonora. Men wil de opstandelingea isolee- ren, zoodat zij door gebrek aan munitie tot overgave zullen worden gedwongen. De Ver. Staten steunen de Mexicaansche regeering. LONDEN, 7 Maart. (V.D.). Uit Now- York wordt gemeld, dat de telefoonverbin ding tusschen Mexico City en Washington verbroken is. Aan de Amorikaansche eigen dommen in het gebied van den opstand, ter waarde van 2 millard dollar, is tot dus ver geen schade toegbracht. Thans blijkt meer en meer, dat de politiek der Ameri- kaansche regeering gericht is op steun aan de wettelijke regeering van Mexico. DE VRIJLATING VAN FRANK HEINE. Kon men hem niet langer vasthouden? BRUSSEL, 7 Maart. (V. D.). Officieel wordt medegedeeld, dat Frank Heine in vrijheid is gesteld aangezien het feit, dat BIOSCOPEN. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwaasenen. City: Goedgekeurd voor alle leeftijden. hij zijn pus vervalscht heeft niet voldoen de is om ziju arrestatie tc handhaven, ter wijl voorts de Belgische strafwot niet voor^ ziet in een geval als do vervalsching van de dooumenfcen, die gepubliceerd zijn in het U. D. Na zijn vrijlating heeft Frank Heiuo bij verscheidene Belgische bladeu getracht in terviews to verkoopen. Alleen bij de „Soir" is hij daarin geslaagd. Chamberlain op bezoek bij Stresemarm. De Engelsche minister van buitenland- v sclie zaken Sir Austen Chamberlain heoft hedenmorgen te 10 uur oen bezoek ge bracht aan zijn Duitschen collega Dr. Stresemann in hotel „Metropole". Hot bezoek duurde tot half twaalf. Men vermoedt dat in dit onderhoud Dr. Slxeaemann uitdrukking heeft gegeven aan zijn verwondering over het optreden van Chamberlain gistermiddag in den raad en over de wijze waarop Engeland binnen het kader van den Volkenbond tegenover het vraagstuk der minderheden stelling neemt. De aardbeving in de Groote Oceaan. KARLSRUHE, 7 Maart. (V. D.). Het soismografisch observatorium te Karlsruhe heeft in den afgeloopen nacht een hevige aardbeving opgeteekend. De eerste schok werd opgeteekend to 2 uur 46 min. 55 1/2 sec. De haard werd geschal op ongeveer 9000 K.M. afstand te liggen. Uit plaatsbepaling en tijd blijkt dit de aardbeving te zijn die ook door het meteorologisch instituut te De Bildt geregistreerd was. Uitgesproken: C. Offenberg, amanuensis, te Leiden; cur. mr. A. J. Romijn. GOUDA, 7 Maart, Vee. Aanvoer 246S stuks, waarvan 366 slachtvarkeus, vette 35 1/236 1/2, Londonsche 2628, Zouters 33—35, 789 magere varkens 2540, 40 big gen 10—17, 12 runderen 240—325 per stuk, 641 nuchtere kalv.. 7—11 per stuk, 13 bok ken en geiten 2—Handel vette varkons vlug, Londensche, Zouters, magere varkens, biggen, runderen, nuchtere kalvers, bok ken en geiten matig. Kaas. Aanvoer 93 partijen. Ie kw. met rijksm. 54—56, 2e kw. 50—53, le kw. z. rijksm. 4739. Handel nlatig. Eieron. 405 partijen. Kippeneiereu 8—91/2, eendeneieren 8—81/2. Handel vlug. Boter. 1444 pond. Goeboter 90100, weiboter S5—90. Handel vlug. BODEGRAVEN, 6 Maart Eierenveiling. Aanvoer 14387. Kippeneieren 8.8010.20, 40 eendeneieren 8.50. VEURL'DAM, 6 Maart Vrije veiling. Aangevoerd: Kippeneieren 9.80—10.70, eendeneieren 9.00—9.90, kuikeneieron 8.00—8.50, kippen 1.00—1.80, hanen 1.00—1.65, konijnen 1.00—2.25, jonge konijnen 0.400.60. Leidsche kaas f 0.40 —0.50. zoete kaas HLM) f 0.R0— 0.63. KATWIJK AAN DEN RIJN, 6 Maart. Groentenveiling. Uien 9.40—28.—Peen 4.50—8.—, Spruiten 20.—26.— per 100 K.G. Roode kool 26.-35.—, Gele kool 25.30.per 100 stuks. SI0MPWIJK, 6 Maart Eierenveiling. Aangevoerd 4365 eieren Kuikeno'oren 8.55, kippeneieren 9.75—10.65. KOUDEKERK (Rijndijk), 6 Maart Eieren veiling, Aanvoer 3937 stuks. Kippeneieren 8.40—10.80. eendeneieren 8.4010.80. Boter 1.00—1.10 per pond. VOORSCHOTEN, 6 Maart. Veiling V. P. V. Kippeneieren 9.10—10.60 per 100 stuks; lianen 1.60 en eenden 85 cent per stuk. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.22 Londen 12.117/,,, New-Vork 2.40.66' Parijs 9.747 L Brussel 81.641/* /.witserland 48.001," Milaan 13 071/1 Madrid 36 771/., ('sl° 68 611/; Kopenhagen 66.51112 Stockholm 66.65 Weenen 35.08 Pra*6 7 39 Boedapest 43.52i/0 Prolongatio 5 BEURSOVERZICHT. Van gisteren. De vrees voor disconto-verhooging door de Nederlundsche Bank oefende heden op do beurs een deprimeerenden invloed uit en de algemeene tendonz was dan ook on- gcanimeerd, terwijl het zakenverkeer daar bij bescheiden was. Voor Suikers was de animo verdwenen en thans werden deze nog maar zeer bescheiden verhandeld, waarbij dc koersen iets lager kwamen. Ned. Industrieelen hadden een lusteloos voorkomen. Margarine Unies iets bonoden do koersen van gisteren. Ook Philips iets lager. Rubbers bij kalracn handel gedrukt. Tabakkeu zoo goed als geheel verwaar loosd. Op de Oliemarkt ging vrij wat om in Kon., die onder beurstijd daalden. Schecpv. stil. In Scheepv. Unie ontstond nogal wat beweging, waarbij zij echter weinig ver anderd waren. Op de Mijnafd. waren Alg. Exploraties aan eenig aanbod onderhevig. De Amerikaansche markt was kalm. 3—1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3