WA BINNENLAND UIT DE OMGEVING Agenda nieuwe dreigende burgeroorlog werpt reeds zijn schaduw over het land. Tsjang Kai Shek concentreert 150.000 man te Iviangsi, terwijl de troepen van Hankow op honderd duizend man worden geschat. Reeds hebben kleinere gevechten plaats gehad. MEXICO. DE REVOLUTIONAIRE BEWEGING. Monterey in handen der opstandelingen. Reeds weer heroverd? Een officieelc bevestiging is ontvangen van het bericht, meldende, dat de stad Monterey aan de opstandelingen onder generaal Escobar na een hardnekkig ge vecht in handen is gevallen. Do aanval lende strijdkrachten waren, naar gemeld wordt, in aantal aanzienlijk sterker dan de regeeringstroepen, die met groote ver liezen, met inbegrip van hun bevelvoe renden officier, terugtrokken. De beteckonis, welke de regecring aan den val van Monterey hecht, blijkt uit het feit, dat er reeds een geconcentreerde troepenbeweging mot Monterey als mid delpunt werd bevolen, welke de stad we derom in handen der regeoring zou moeten brengen. Aanzienlijke troeponmassa's, onder aan voering van Alamanzan, die oorspronkelijk tegen de opstandelingen in Veracruz in het veld waren gebracht, zijn noordwaarts naar Nuevo Leon gedirigeerd. Andere co- lonne's zijn met hetzelfde doel uit Tam- pico opgetrokken. Eveneens bewegen zich de regeerings- getrouwe troepen der garnizoenen aan de Mexicaansch-Amerikaansohe grens in zui- delijko richting naar Monterey. Volgens een nader boricht uit Mexico zou de stad Monterey reeds door de regeeringstroepen zijn heroverd. Een bericht uit Mexico (stad) meldt, dat een zesde deel van het leger, dat 60.000 man sterk is, zich bij de rebellen aansloot. Bij de meeste gevechten strijden.slechts een paar honderd man, hoogstens eenige duizenden. De Mexicaanscha gezant te Washington verklaarde, dat Obrogón in 1920 anderhalf jaar noodig heeft gehad voor zijn op- marsch naar de hoofdstad. Het. gevaar voor een spoedigen aanval op Mexico (stad) is dus niet al te zeer te duchten. Een ander telegram meldt, dat de stad San Luis, in den staat Sonora, zonder bloedvergieten door de regeeringstroepen is ingenomen. EERSTE KAMER. Politieke beschouwingen. De Eerste Kamer is bezig met politieke beschouwingen, naar aanleiding van de behandeling der begrooting voor 1929. De hoer Van Lanschot (R. K.), die het politiek debat opende, ziet do coalitie nog niet hersteld. Wel is dit volgens hem de eenige meerderheid, die een parlemen tair kabinet zou' kunnen vormen, maar veel hoop heeft hij niet, vooral niet na de verwerping van de subsidie voor de Handelshoogeschoo) te Tilburg. De heer De Vos van Steenwijk (Chr. H.) kan den minister van Oorlog niet prijzen, omdat hij op de landsver dediging te veel bezuinigt. Ook met de politiek van den minister van Koloniën is hij niet ingenomen; overigens heeft hij lof voor de regeering. Spr. critiseert het niet-deelnemen van de twee katholieke ministers aan de offi- cieele herdenking van de Unie van Utrecht. Zonder rechtschc samenwerking ziet spr. als mogelijkheden slechts een extra parlementair kabinet of een minderheids kabinet. Als derde spreker is nog even de heer W i b a u t (S.D.A.P.) aan het woord ge komen. Vermelden we nog, dat de minister op die heeren van de radio optimist is en nog steeds hoop heeft, dat de radio-raad een naiionalen omroep zal krijgen. TWEEDE KAMER. De Posterijen. Telefoon. Radio. Het gaat met de posterijen niet slecht. Over 1927 b.v. is, ondanks tariefsverlaging, een zuivere winst gemaakt van ruim 9.2 millioen. Voor 1929 is een winst van eenige millioenen geraamd, wat volgens sommige leden nog een tamelijk pessimis tische schatting is. Inlusschen zal in den loop van dit jaar wellicht de herziening van de telefoontarieven plaats hebben, hetgeen vermoedelijk op een „derving aan inkomsten van ruim één millioen gulden" zal neerkomen. De telefoon is, aldus de Kameroverzicht- schrijver van de „Msb." waaraan wat hier volgt is ontleend langzamerhand 't voornaamste hoofdstuk geworden van de postbegrooting, want afgescheiden van tal van personeel-belangen, die de minister zal overwegen, heeft hij het langst daar over moeten spreken; omdat ook de tele foon de Zondagsrust verstoort. Tien jaar geleden heeft Minister Van Swaay alle telefoonkantoren op Zondag gesloten, waar gemiddeld slechts één gesprek ge voerd werd. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen S uur waren al die plaat sen niet te bereiken. Niet alleen dat 't le ven steeds meer eischen stelt, maar ook de bevolking neemt toe zoodat er tal van gemeenten zijn, waar men 10 jaren gele den best 36 uren buiten een telegram kon, maar thans niet meer. Voor den aandrang op den Minister, uitgeoefend door gemeen tebesturen en tal van particulieren, is hij bezweken. We kunnen ons dat levendig voorstellen. De vorige maand heeft hij 592 telefoonkantoren een uur op Zondag open gesteld en wel zoodanig dat de vervulling van de godsdienstplichten daardoor niet in het gedrang komt, dus na 12 uur. V/ij kunnen dat niet zoo erg vinden, want, als de telefoon er niet is, bestaat er kans, dat er om hulp te halen heel wat meer arbeid wordt verricht- :s Ministers pajtijgenootcn vonden dat heel erg, vooral De Postbegrooting is aangenomen; over de moties moet nog worden gestemd. en dat mag toch niet vergeten wor den omdat de fractie Kersten-Zandt het liefst alles maar sluiten wil op Zondag en zelfs geen trein of tram wil laten rij den. Ze dwingen de anti-revolu(Vnnairen wel zich te verzetten tegen dezè maaty regelen van hun eigen partijgenoot, d_j; heer v. d. Vegte. Behalve twee moties van den cc nist, die hij kalm naast zich neerman leggen, kreeg de Minister nu nog een mode v. d. Heuvel op zijn tafel godeponeerc waarin diepe teleurstelling ^ordt uitge sproken over dezen maatregel. De Mi nister trok het erg op zijn fatsoen, want het is niet alles door zijn broeders op het beklaagdenbankje te worden gezet, en te worden beschuldigd te handelen in strijd met de beginselen van de partij, waartoe hij het zich een eer rekent to behooren. DE HERZIENING VAN HET TRACTAAT TUSSCHEN NEDERLAND EN BELG IE. In de Memorie van Antwoord op bet Afdeelingsverslag der Eerste Kamer nopens do begrooting van Buitenlandsche Zaken, verstrekt Minister Beelaerts van Blokland inlichtingen, betreffende de onderhandelin gen over het NederlandschBelgisch ver drag (herziening dor tra etc ten van 1839). De Belgische regeering i-«cft 14 Januaii 1929 een memorandum aangeboden. Het Iaat zich gemakkelijk begrijpen, dat die ic- geering onder de gegeven omstandigheden haar pos-itie niet wenscht prijs te geven. Het behoeft dan ook geen bijzondere te leurstelling te wekken, dat de Belgische regeering niet die waardeering toont voor de Nederlandsche rechten en zienswijzen, met name op het gebied van de waterver binding tusschcn Antwerpen en den Bijn, welke de Nederlandsche regeering, gege ven de door haar getoonde goede wil, had gehoopt te zullen ontmoeten. Bij de overweging van de verschillende punten van het Belgisch memorandum, blijft de regeering, rekening houdende met de internationale toestanden, ten volle be reid mede te werken tot de herziening van de verdragen van 1639. Maar van haar is niet te verwachten, dat zij daarbij zonder meer zou voldoen aan begeerten op ver keersgebied, welker vervulling voor Ne derland schadelijk wordt geacht De regeering kan met vertrouwen de voortzetting van de onderhandelingen tego- moetzien, welke in den meest vriendschap- pelijken geest worden gevoerd. GUNSTIG ADVIES VAN DEN RAAD VAN STATE. De herziening van het Bezoldigingsbesluit. Nog deze week uitbetalingen. Naar het „Volk" verneemt, heeft de Raad van State gunstig geadviseerd over de herziening van het Bezoldigingsbesluit. Waarschijnlijk zal de bekrachtiging door de Kroon nog heden plaats vinden. De ver schijning van het besluit in het Staats blad is dus op korten termijn te verwach ten. Van bevoegde zijde deelt men ons mede, dat de met deze herziening verband hou dende betalingen althans gedeeltelijk nog deze week zullen plaats vinden. BURGEMEESTERSBENOEMINGEN. In zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer zegt minister Kan: Tot dus ver zijn op voordracht van den minister 135 burgemeesters benoemd. Voor zoover is kunnen worden nagegaan waren daaron der 4 officieren, 8 oud-officieren, 1 gepen- sionneerd Rijksambtenaar en 1 gepension- neerd Indisch ambtenaar. Inderdaad komt het veelvuldig voor, dat niet-ingezetenen tot burgemeester worden benoemd. Deze afwijking van het algemeen vooropgestelde principe vindt haar grond eensdee's in de steeds hoogere e'schen, die aan den be kleeding van het ambt worden gesteld, terwijl anderdeels in vele gemeenten we gens de plaatselijke verhouding een bur- gemeester-niet-ingezetene meer gezag zal hebben, dan een burgemeester-ingezetene. Wat met name Rotterdam aangaat, had de minister het bestuur -dier gemeente over de vervulling der vacature geraad- nleedg, hij zou de vrijheid van keuze, die Grondwet en Gemeentewet aan de Kroon laten, op bedenkelijke wijze hebben aan- /hévat Theedoeken, Keuk&doAen, Borden- doeken, Tafel- en èntbi tVceps, van d§ eenvoudigste tot dj? fij st\jwaliteifc AARLEMMERSTRAAT 130/136 7S62 INGEZONDEN MEDEDEELING. DE GEWEZEN DUITSCHE KEIZER. In zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer zegt minister Kan, dat van den gewezen Duitschen keizer kan gezegd worden, dat hij zijn belofte om zich van politieke actie te onthouden, loyaal is na gekomen. Enkele niet meer gangbare uit drukkingen, welke trouwens geen politie ke strekking hadden, kunnen in dit oor deel geen wijziging brengen, een censuur op dergelijke uitlatingen schijnt te min der noodig, omdat de minister reden heeft te vermoeden, dat zij niet herhaald zullen worden. GEKNOEI IN DEN TABAKSHANDEL. Wijziging in de Tabakswet noodzakelijk geoordeeld. In hotel Noord Brabant te Utrecht had Dinsdag een vergadering plaats van een veertiental nationale organisaties bij den tabakshandel betrokken, als: de Sigaren- en Tabanksfabrikanten, Vereeni- gingen van Sigarenwinkeliers, Handels reizigers en Tabaksbewerkers, om te be spreken wat te doen tegen het moordend geknoei in dezen handel. Het initiatief tot deze actie was ge boren bij de Handelsreizigers-vereeniging „St. Christoffel", die dan ook deze bijeen komst leidde. Nadat breedvoerig over den toestand in het bedrijf was gesproken, was men het unaniem eens, dat verandering noodza kelijk is, en dat deze verandering zonder regeeringshulp onmogelijk zou zijn. Hoewel meerdere misstanden, als het gemakkelijk vergunningsrecht en de ta baksbelasting als zoodanig ter tafel kwamen, meende men toch zich aan den opzet der bijeenkomst te moeten houden, om het prijsbederf zooveel mogelijk tegen te gaan. Men meende dat het banderolle- stelsel het prijsbederft in hooge mate in de hand werkt, omdat men er herhaal delijk toe overgaat, sigaren en sigaretten veel hooger te laten banderolleeren dan de werkelijke waarde, om ze dan voor den te hoogen prijs aan tc bieden, waar door het publiek misleid wordt, ofwel ze lager dan den gebanderoll eerden prijs aanbiedt, waardoor het publiek ook mis leid en de bona fide handelaar gedupeerd wordt. Na een zakelijke bespreking werd overgegaan en comité te benoemen uit de aanwezige organisaties om het bespro kene verder uit te werken. Vragen van Kamerleden. Aanschaffing van plaatjes voor adresseer machines. Door het Tweede Kamerlid den heer Loerakker zijn aan de Ministers van Fi nanciën, Voorzitter va® den Raad van Mi nisters, en van Arbeid, Handel en Nijver heid, de volgende vragen gesteld: Is het juist, dat de Minister van Arbe:d, Handel en Nijverheid bij nadere overwe ging geen termen heeft kunnen vinden om de aanschaffing van plaatjes van Neder landsch fabricaat, ten behoove van de adresseermachines merk Adrema, welke door Raden van Arbeid zijn of zullen wor den gekocht, te bevorderen? Zoo ja, is deze Minister clan bereid, mede te deelen welke redenen Zijn Exc. hebben genoopt door zijn act-'ef of passief ingeno men standpunt, het buitenlandscb fabricaat te bevorderen? Mocht deze Minister daartoe zijn ge bracht of mede zijn gebracht door mogelijk gevaar voor verlies van de garantie op de Adrema-machines, is de Minister van Fi nanciën, Voorzitter van den Raad van Mi nisters, dan bereicl, in overleg met den Mi nister van Arbeid. Handel en Nijverheid, te bevorderen, dat voor de adresseermachi- nes, in gebruik bij organen van het Rijk waarvoor de garantietermijn is verloopen of te eeniger tijd zal verloopen. tegen dien tijd de aanschaffing van plaatjes van Ne derlandsch fabricaat te doen plaats heb ben? Koningin-Moeder naar Londen. Voor een bezoek aan de Ne do r tentoonstelling. De Koningin-Moeder is gistermiddag 6 uur per „Batavier V" naar Londen ver trokken cm een bezoek te brengen aan de tentoonstelling van Nederlandsche kunst aldaar. Aan de Boompjes bevond zich een groote menigte om bij het vertrek tegen woordig te zijn. Aan de valreep van de „Batavier V", welk vaartuig door de di rectie welwillend ter beschikking van H.M. was gesteld, bevonden zich ter ontvangst de heeren A. G. Kröller, president-commis saris van het Muller concern en W. N. A. Kröller, directeur van de Batavierlijn. H. M. en gevolg zijn de eenige passagiers want voor het gewone passaeiersverkeer diende heden de „Batavier III" H. M. be gaf zich aan dek en wuifde de talrijke aanwezigen toe terwijl de boot zich van de kade verwijderde. Werktijd in banketbakkerijen. Overwerkvergunning voor de a.s. feestdagen. De Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid heeft aan hoofden of bestuur ders van banketbakkerijen in alle ge meenten des Rijks vergund, dat in de weken van 25 tot en met 30 Maart en van 13 tot en met 18 Maart 1929, in hunne ondernemingen door arbeiders van 16 jaar of ouder, in afwijking van het bepaalde in de artt. 23 en 24 der Arbeidswet 1919, arbeid wordt verricht volgens onder staande werktijdregeling: Datum 1) p. dag 2) p. dag Maandag 25 Maart 1929 S'/sUur 8 uur Dinsdag 26 81/s 8 Woensdag 27 8 Donderdag 28 10 10 Vrijdag 29 10 10 Zaterdag 30 11 10 Maandag 13 Mei 8 Dinsdag 14 8l/a 8 Woensdag 15 8l/3 8 Donderdag 16 10 10 Vrijdag 17 10 10 Zaterdag IS 11 10 een en ander onder voorwaarde, dat de arbeidstijd op genoemde data van Maan dag tot en met Vrijdag in zijn geheel gelegen is tusschen 7 uur des. voormiddags en 7 uur de3 namiddags en op Zaterdag tusschen 7 uur deB voormiddags en 10 uur des namiddags 1) Maximum-aantal werkuren voor man nen. 2) Maximum-aantal werkuren voor vrou wen en voor jeugdige personen van 16 en 17 jaar. De burgemeester van Zierikzee, mr. A. J. F. Tokker, is in den ouderdom van 71 jaar overleden. Te Schiedam is overleden dr. A. F. M. Koene, in den ouderdom van 56 jaren. De overledene heeft een groot aandeel gehad in de stichting van het Katholieke Ziekenhuis te Schiedam. Controie op uitvoer van kaas en boter. Wetsontwerp heeft het dept. verlaten. De minister van Buitenlandsche Zaken en Landbouw deelt in de M. van A. aan de Eerste Kamer avei zijn begrooting voor 1929 mede, dat een wetsontwerp, behel zende controlemaatregelen op den uitvoer van boter, kaas en andere land- en tuin bouwproducten, het departement reeds heeft verlaten. Hij hoopt dat dit wetsont werp binnen korten tijd de Staten-Gene- raal zal kunnen bereiken. Wordt het tot wet verheven, dan kunnen de bestaande regelen vervallen. De commissie-Haffmans, die een onderzoek heeft in 'e stellen naar eventueele inkrimping van de bemoeiingen van het Rijk op landbouwgebied, heeft den minister reeds meermalen ten aanzien van verschillende onderwerpen van advies ge diend, doch het resultaat van haren ar beid nog niet in den vorm van een rapport neergelegd. HILLEG0M. GEMEENTERAAD. De burgemeester büjft in de ge meente. Uitbreiding Raadhuis. De Rijksstraatweg. De Raad dezer gemeente hield Woens dagmiddag te 1.46 uur een openbare ver- Voorzitter Mr. D F. Pont, burgemees ter; aanwezig 10 leden. Met kennisgeving afwezig de heeren Ve.'meer en Selhorst; nog afwezig de heer Loerakker. De Voorz. opent de vergadering met ge bed. De notulen worden aangehouden. De ingekomen stukken worden voor kennisge ving aangenomen. De opcenten op de personeel e belasting werden afgeschaft. Het vermenigvuldigingsgetal voor de inkomstenbelasting wordt vastgesteld op 0.95, hetzelfde als vorig jaar. Tot aanschaffing materiaalwagen brand weer wordt 1400 gevoteerd, f 2000 was reeds gevoteerd. De Raad voteerde 10.000 voor aan bouw kantoor openbare werken aan het Raadhuis De Vosselaan zal gedeeltelijk bestraat worden, de le Amerikadwarsstraat even eens. De wijziging overeenkomstig toelating van leerl:ngen op de scholen te Haarlem werd goedgekeurd. Het contract met de N.V. Electriciteifcs- bedrijf HillegomLisseSassenheim inza ke de straatverlichting werd goedgekeurd, hetgeen de gemeente een voordeel van ruim 2500 bezorgt. Aan den lantaarncontroleuT werd een verhooging van salaris van 104 toege kend. Aan J. H. Rusman werd afwijking van art. 37 der bouwverordening verleend. Inzake wegbedeklring der Hoofdstraat weM een motie-Klaver aangenomen waar in B. en W werd opgedragen bij den Mi nister te er'angen een cement- of asfalt- bedekking. De kosten voor leidingenver- leeging zullen door de gemeente worden gedragen. De Hondenbelasting wercl goedgekeurd. De Raad voteerde nog uit den gewonen dienst f 5000 voor de werkverschaffing. De Burgemeester heeft zijn verzoek om. uitwonin.g ingetrokken en verklaarde zich zeer erkentelijk voor het aanbod van eeuwigdurende erfpacht tetgen lagen ca non van grond aan de Sixlaan. waar hij e?n eigen woning zal doen bouwen. Hi erna, sluiting te ha lf 6. W0UBRUGGE. GEMEENTERAAD. Een waakfiondenoraatie. Het voetpad In het Zuideinde wordt verbreed. Met uitzondering van den heer Booi, die met kennnisgeving afwezig is, zijn alle le den tegenwoordig. Voorzitter de burge meester. De voorz. opent de vergadering op de gebruike^jke wijze, waarna do notulen der vorige bijeenkomst worden gelezen en on veranderd goedgekeurd. Ingekomen is voorts een dankbetuiging van den heer van Reenen voor de te zijnen gunste getroffen jaarwedderegeling, alsme de de jaarverslagen der be:de commissies tot wering van schoolverzuim over 1928. Besloten, wordt deze laatste bescheiden bij de leden te doen circuleeren. Aan N. Th. van Wieringen te Hoog- made wordt wegens vertrek uit de ge meente afschrijving van zijn aanslag in het schoolgeld verleend, terwijl het door B. en W. opgemaakt^ kohier van de hon denbelasting voor het jaar 1929 wordt vastgesteld op een bedrag van f 454. Naar aanleiding van dit punt vraagt de heer de Vette, of het niet mogelijk zou zijn de genen, die zich wegens de afgelegen lig ging hunner woning genoopt zien een hond voor bewaking te houden, geheel van betaling dezer belasting vrij te stellen. De voorz. merkt den heer de Vette op, dat het hier een algemeene belasting betreft ten opzicht© waarvan ingevolge do Grond wet geen privilege mag worden toege staan. De heer Noordam wijst er voorts nog op, dat het niet doenlijk is honden, welke gehouden worden tot bewaking van boerenerven, steeds vast te houden aan den ketting. Spr zou het echter, gezien dit feit, niet in den haak vinden als derge lijke honden nu even zwaar belast werden als dieren, welke voortdurend los loopen. In de practijk houden B. en W. met deze omstandigheden wel degelijk rekening overeenkomstig hetgeen de verordening daaromtrent, bepaalt, worden honden, wel ke in hoofdzaak gebruikt worden voor be waking in den handel of in het bedrijf, door hen in de 2e klasse gerangschikt. De voorz. stelt vervolgens aan de orde de verbetering van het voetpad in het Zuid-einde. Spreker releveert in 't kort hetgeen omtrent deze aangelegenheid, zoowel in de Bouwcommissie als in de ver gadering van het College van B. en W. is besloten. Overeenkomstig het advies der Bouwcommissie, waarvan spreker voorle zing doet, stellen B. en W. nu voor om de kosten van het geheele werk over een twee of drietal jaren te verdeelen en allereerst te verbeteren het gedeelte voetpad, loo- pende vanaf het bestrate gedeelte van de boerderij van G. van der Boon tot aan de LEIDEN. Donderdag. Wetenschappelijke voordracht Prof. Verhaar „De eenheid en onontbindbaarheid van het huwe- lijk", Klein-Auditorium, Acade- te 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Maart waargenomen door de apotheken van de heeren A. J. Donk, Doezastraat 31, telefoon 1313, en G. F. Reijst, Steensbraat 35, telefoon 136. boerderij van T. van der Eijk. Langs dit gedeelte liggen enkele wijken, tot demping waarvan bereids toestemming van de be trokken eigenaren is verkregen. Voor be hoorlijke afscheiding van het erf van G. r. d. Boon zal een flink hek geplaatst wor den, hetwelk deze zal hebben te onderhou den. Het pad zelf zal over zijn geheele lengte op een breedte van 3 Meter ge bracht worden, -waarin een straatje van 1 M. breedte zal worden gelegd. Deze zaak is thans in zoodanig stadium gekomen, dat met de definitieve uitvoering een aan vang kan worden gemaakt, waarvoor door B. en W. een crediet wordt aangevraagd. De heer v. Dam vraagt, of in de raming van kosten van den gemeente-opzichter ook opgenomen is het dempen der bedoel de slooten. De voorz. beantwoordt deze vraag ontkennend, doch merkt in dit ver band op, dat het mogelijk zal zijn dit dem pen op zeer economische wijze te doen ge^- schreden door middel van z.g. verwaarloosd vuil, waarvan de kosten betrekkelijk ge ring zullen zijn. Wat deze uitvoering be treft geeft de heer Van Dam de voorkeur aan openbare aanbesteding van het werk, te meer, waar uitvoering in-eigen beheer, bij wijze van werkversohaffing wellicht Diet meer noodig zal zijn. De heer Tondu kan dit nog niet gereedelijk toestemmen; in deze zal z.i. veel afhangen van het per soonlijk inzicht van den gemeente-opzich ter. Door welke beweegredenen heeft deze zich n.l. bij het ontwerpen zijner kosten berekening laten leiden 1 Mocht openbare besteding inderdaad mogelijk zijn, dan is spr. daar ook voor, doch in het algemeen komt het hem wenschelijk voor B. en W. te machtigen het werk zoo goedkoop mogelijk te doen uitvoeren. Conform besloten. Hierna stelt de voorz. voor ter bepre king van enkele zaken in comité-generaal te gaan, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Bij de rondvraag informeert de heer Lieverse hoe het staat met de borden, aan gevende de maximum-snelheid in de be bouwde kom der gemeente. De voorz. zegt, dat deze borden reeds geruimen tijd geleden besteld zijn zoodra ze afgeleverd worden zal onmiddellijk tot plaatsing worden overgegaan. Nadat ten slotte de heer Van Ruiten er bij B. en W. nog op aangedrongen heeft thans, nu allerwege pogingen in het werk gesteld worden om verkeersbelerameringen op te ruimen, ook de bewoners van den Zuidhoek Roelofarendsveen van hunne overzetrechten over het Paddegat te ont lasten, wordt de vergadering, niets meer aan de orde zijnde, door den voorzitter gesloten. LISSE. Passie-film. D-'nsdag- en Woensdag avond werd in het gebouw van den R. K. Volksbond het. grootsche filmwerk ver toond getiteld: „Het is volbracht". Deze Passie film, bestaande uit 8 acten, wist de aanwezigen te boeien van het begin tot het einde. De Christusfiguur werd in deze film schitterend uitgebeeld. In deze film ligt een opvoedend karakter. Om dit stuk vanaf de le acte tot de laatste te schetsen lijkt ons overbodig. Het is alleen te betreu ren, dat deze filmavonden door zoo weinig personen bezocht werden. Wij hopen, dat deze film in andere plaatsen een grootere belangstelling zal trekken. De muzikale illustratie was in goede handen. N00RDWIJK. Ziekenhuisfonds. Woensdagavond hield het R. K. Ziekenhuisfonds „St. Joan nes de Deo" haar jaarvergadering in het Juvenaat, waarbij de opkomst slechts mi niem was. De voorzitter, de heer A. Cas- pers opende met een kort welkom, waar in hij memoreerde dat, waar men in 1923 begonnen was met een 200 leden, het le dental thans ruim 1200 bedraagt, waarbij het financieele gedeelte echter sterk was achteruit geloopen en, hoewel dit thans zich weer in stijgende lijn bevond, vorder de de financieele toestand nog de u'terste zorgen van het bestuur. De notulen werden ongewijzigd vastgesteld. Door den voorz. werd verder medegedeeld, dat de afd. zich had aangesloten bij de Federatie voor Zie- kenhuisverpleegfondsen. Tevens had het bestuur een conferentie gehad met het be stuur der plaatselijke afd. van het Wit- Gele Kruis, dat in zijn program o.a. had opgenomen de oprichting van een fonds voor Ziekenhuisverpleging. De secr. weer gaf de voornaamste punten van het door deze vereeniging opgestel le ooncept-regle- ment, waaruit bleek dat de voorwaarden hierin vervat, eer nadeebger dan voordee- liger zouden zijn. dan de thans bestaande van St. Joannes de Deo" waarom men besloot vanuit de afdeeling geen stappen te doen tot verdere besprekingen Hierna deelde bij monde van den heer Jac. Zwarts de controlecommissie mede dat de beschei den van den secr .-pen .v'gm. punctueel in orde waren bevonden. Het financieele jaar verslag wees aan wkorosr-en 3844.77 en uitgaven 4287 12, zoodat dit jaar weder een nadeelig saldo oplevende De uitga waren als volgt: voor verpleging 3317.50, vervoer 444.20. bestraling 9.60 en be heer 51562. In totaal zijn er 47 patiën ten verpleegd, met een totaal van 1338 vor- pleegdagen, terwijl er 92 loopende patiën ten zijn geweest. Het bestuursvoorstel tot herzienbig van art. 7 vau het H. R., in plaats van 10 we ken, te plaatsen: ,.na 26 weken gecontri- buerd te hebben, heeft men recht op vut- keering; dit betreft a'len voor hen. die reeds eerder als lid tot het fonds hadden

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2