BINNENLAND STADSNIEUWS Avenda Stoel en Italië gesloten, een bepaling is op genomen, waardoor de vrijheid van do eigen taal der minderheden in landstre ken, door Italië geannexeerd voor de uit oefening van den godsdienst gewaarborgd wordt. In het concordaat zou ook bepaald wor den, dat de geestelij!—" in die streken de landstaal der minderheden moeten kennen spre" en, wanneer zij geestelijke bedie- m.ig uitoefenen. De beschuldiging van Herriofc, dat de H. Vader do minderheden van Tirol enz. zou verkocht hebben aan Italië, vindt hierin haar weerlegging. RUSLAND. TOENEMEND VERZET TEGEN STALIN Zijn aftreden geëischt. Do situatie uiterst gespannen. Naar uit Moskou wordt gemeld, is in de z.g. reohtsche oppositie tegen Stalin den laatsten tijd een zóódanige verscherping ingetreden, dat de situatie als uiterst ge spannen moet worden beschouwd. Als gevolg van den grooten economischen nood, dio in Rusland heerscht en waardoor mon de door Stalin gevolgde politiek ver antwoordelijk stelt, is deze oppositie welke nog slechts korten tijd geleden niet openlijk durfde op te treden zeer in kracht toegenomen. Bjoecharin, Rykof en Tomski streven er thans met alle middelen naar S+"lin te verwijderen uit zijn fund i Zij mod en in een schrijven aan bet politiex bureau zijn aftreden hebben geëischt, ter wijl zij ook aan het presidium van het exe cutieve comité der Sovjet-Unie dezen eisch hebben overgebracht. De meerderheid van het presidium heeft zich te dien aanzien, naar wordt verklaard, aan hun zijde ge schaard. Joodsch fabrieksdirecteur vermoord. Hoe sterk de anti-semietische beweging in SovjeLRusland en speciaal de Oekraïne is, blijkt uit de berichten van de Sovjet bladen over den moord op den Joodschen fabrieksdirecteur, Piragof te Charkof. De bladen betreuren, dat deze moord door een arbeidster de openlijke goedkeuring heeft van de arbeiders, cmdat het slachtoffer een Jood is. Een der bladen verklaart, dat het geen zuiver persoonlijke wraakneming was, maar een uitdrukking van de anti-semie tische gevoelens, die in de Oekraïne de overhand hebben. De fabriekscommissies trachten niet in het minst zich hiertegen te verjyïtten. AFGHANISTAN. De strijd om de macht. Een slag b ij M a i d a n. Volgens een bericht uit Termez zijn bij Maidan, dertig K.M. van Kaboel, gevechten begonnen tusschen de oprukkende troepen van Aman Oellah en troepen uit Koegistan Te Kaboel worden vlugschriften ver spreid, waarin het heet, dat Aman Oellah zich te Gazni bevindt. De stad Maidan is door Aman Oellah bezet. Ali Achmed Khan gevlucht. De Afghaansche troonpretendent Ali Achmed Khan is naar Indië gevlucht en" hoopt binnenkort te'Uesjawar aan te ko men. CHINA. Treedt China uit den Volkenbond? Voorstel van minister Soen-Foe. Tijdens een bijeenkomst van den cen- tralen politieken raad heeft de minister van Spoorwegen, Soen-Fo, voorgesteld, dat China zich uit den Volkenbond zal terug trekken. De raad heeft besloten deze kwes tie ter sprake te brengen op het aanstaan de partijcongres der nationalisten. Het Kellogg-pact geratificeerd. Uit Nanking wordt gemeld: China heeft het Kellogg-pact geratificeerd. TWEEDE KAMER. De onthullingen. Zuiderzee- steunwet. Voor de ouden van dagen. De onthullingen van het „Utrechtsch Dagblad" betreffende het geheime Fransch Belgische Verdrag zijn, zonder dat ze werden genoemd, ook even in de Tweede Kamer ter sprake gekomen. Op de agenda der Kamer komt voor het wetsontwerp betreffende onze aansluiting bij het Kellogg-pact tot uitbanning van den oorlog. En nu was de beer Van Vuuren, die gesteund werd door dr. Nolens, den heer Schokking en den heer Kersten, te recht van oordeel, dat de omstandigheden, welke thans zijn geschapen, allerminst ge schikt zijn om een rustige en onbevoegde behandeling van hot aansluitingsontwerp te verzekeren. Daarvoor is noodig een at- mospheer van vertrouwen, die thans ont breekt. En daarom was er alles voor te zeg gen met de bespreking van het pact te wachten, totdat het .vertrouwen zou zijn weergekeerd. De meerderheid dacht er evenwel anders over. Zij was van meening, dat beide kwes ties niets met elkaar te maken hebben. En het voorstel-Van Vuuren werd verworpen. De interpellatio-Duymaer v. Twist over de werking van de Zuiderzeesteunwet bracht eenige moties. De anti-revolutionaire interpellant had o.a. vragen gesteld en desi derata geuit ten opzichte van rechtsvergoe- ding, geldelijke tegemoetkoming en schade door waardevermindering van eigendom men; dit alles en nog veel meer zoo be loofde de minister in een korte rede zou ornstig in overweging worden genomen. De ministerieele toezegging was er dus; bovendien was er de aanmoediging tot spood uit diverse hoeken der Kamer. Bij vriendelijke verzoekjes lieten de afgevaar digden het niet; de katholiek Van de Bilt b.v. dreigde namens vele politieke vrienden met verwerping van de begrooting van het Zuiderzeefonds (die Donderdag *28 Februari iu de afdeelingen onderzocht wordt), als niet weldra werd tegemoetgekomen aan de ellende der visschers. Dr. Lovink (die o.a. de waardevermindering der eigendommen een punt van beteekenis achtte) overwoog niet de overige christelijk-historischen een initiatief-voorstel, als geen spoed betracht werd. Ofschoon de minister verzekerde, de zen aandrang niet eens te behoeven, nam de Kamer toch nog maar (zonder hoofde lijke stemming) een motie-Duymaer van Twist aan, waarin op herziening in dit zit tingjaar werd aangedrongen, en enkele ar tikelen en onderwerpen werden genoemd, welke volgens de Kamer in deze wijziging begrepen behoorden te zijn. Eenige nog door den heer Duys ingedien de moties werden ver worn en. Verder is de Tweede Kamer begonnen met de gedachtenwisseling over de motie- Sannes, luidende: „De Kamer, van oordeel, dat, in afwach ting van de resultaten van het volledig doorwerken der wettelijke bepalingen be treffende de ouderdomsvoorziening, een noodmaatregel urgent is, krachtens welken een kcstelooze rente op den voet der Ouder domswet 1919 wordt toegekend aan de 65- jarigen en ouderen alsmede aan hen, die in de eerstkomende jaren den 65-jarigen leeftijd zullen bereiken - aan wie ouder domsrente niet is toegekend of verzekerd, verzoekt de Regeering een daartoe strek kende wijziging der Ouderdomswet 1919 aanhangig te maken en gaat over tot de orde van den dag". De heer Rannes heeft ter aanbeveling van zijn metie een kloeke speech gehouden, waarin hij er op wees dat er op het oogen- blik een noodtoestand heerscht ten opzichte van 38.000 ouden van dagen, die onverzorgd zijn door. den onvoldoenden "nhoucl en wer king van de Invaüditeits- cn Ouderdoms wetten. Deze noodtoestand is beschamend, zoodat onmiddellijk gedaan meet worden wat onafwijsbaar en urgent is cn de be trokkenen niet langer overgeleverd worden aan be'ee'ing en liefdadigheid. Moreel ver plicht is de overheid om den betrokkenen, die s'achtoffcrs zijn. van de onvolkomenheid der wettelijke voorzieningen, op andere wijze te geven wat de wet bedoeld heeft hun te geven. De heer Kuiper zeide het beginsel der motie, om een kcstelooze rente aan de be trokkenen toe te kennen, niet te kunnen aanvaarden, hetgeen niet wil zeggen dat hij deze 38.000 menschen niet zou willen hel pen. Hij wil hun n.l. een rente doen verze keren door inkoop of door premiestorting en stelde de volgende motie voor: „De Kamer, van oordcel dat aan 65-jari gen en ouderen, die zich niet verzekerd hebben, a'smede aan hen, die in de eerst komende jaren 65 jaar worden, een ouder domsrente niet kosteloos kan worden toe gekend, verzoekt de regcering een zoodanige aan vulling van de ouderdomsrente aanhangig te maken, waarbij de gelegenheid wordt opengesteld het gepleegde verzuim te her stellen". Ook de heer Snoeck Henkemans verzet te zich tegen de motie-Sannes. Hij betwistte de juistheid van het door den voorsteller ge noemde aantal van 38.000 en zeide, dat er onder de betrokkenen zijn, die geen premie hebben betaald, die dit wèl hadden kunnen doen. Ook zijn er velen, die niet geregeld willen werken. De band tusschen den ver richten arbeid en de rente moet bewaard b'ijven. Intusschén betreurde hij het, dat de minister de artikelen 33 en 58 van de Invali diteitswet niet heeft willen wijzigen (ver hooging leefti'dsgrens en verbetering loon- klassen). Hij diende een motie in, waarin de Kamer als haar gevoe'en uitspreekt, dat al thans drie wetswijzigingen noodzakelijk zijn: a. wijziging van art. 58 der Invaliditeits wet in zake de loonklassen; b. wijziging van art. 33, waardoor perso nen boven 35 jaar onder de wet worden op genomen c. wijziging van art. 24 ter verlenging van den daarin bedoelden termijn van vier jaar, waardoor de mogeliikheid om zich op 65-ja rigen leeftijd vrijwillig een rente van 3 te vorzekeren, verruimd wordt. De heer Emeenk bestreed eveneens de mc/tie-Sannes en kon zich vereenigen met de gedachte van de laatste afgevaardigden, die den grondslag van de verzekeringswet geving niet willen aantasten. Hecïen voortzetting. DE STADHUISBRAND TE LEIDEN. Wettelijke voorziening in verband n-.et de vaststelling van de kiezerslijst. Een wetsontwerp. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend houdende wettelijke voor ziening in velband met het door den brand van het raadhuis der gemeente Leiden op 12 Februari'1929 verloien gaan van de op dien datum aanwezige gegevens noodig voor het opmaken van de kiezerslijst dier gemeente. De Memorie van Toelichting brengt in herinnering, dat het door den brand onmo gelijk geworden was cm de kiezerslijst op 22 Februari zooals art. 10 der Kieswet voor schrijft, vast te stellen.. Deze vaststelling zal, volgens verkregen inlichtingen, eerst op 2 April 1929 kunnen plaats hebben. Het gevolg daarvan is, dat de verschillende data in art. 10 en volgende van genoemde wet zullen moeten worden verschoven. Het onderhavige wetsontwerp strekt om dezen noodtoestand wettelijk te regelen. De nieu we kiezerslijst zal dan van 15 Mei a.s. van kracht zijn tot 1 April 1930. De geldende kiezerslijst der gemeente Leiden, van kracht geworden 15 Mei 1923 blijft echter, ingevolge de wijziging, welke art. 15, eerste lid, der Kieswet bij de wet van 21 Juli 1928 heeft ondergaan, slechts tot 1 April 1929 van kracht. Volgens dezen gang van zaken zou er derhalve gedurende het tijdvak van 1 April tot 15 Mei 1929 in de gemeente Leiden geen kiezerslijst be staan. Hoewei hieruit gedurende het kort tijdsverloop van 44 dagen in de practijk wel geen moeilijkheden zullen voortvloeien, komt het toch wenschelijk voor, deze onre gelmatigheid te voorkomen, hetgeen kan geschieden door de kiezerslijst 19281929 van kracht te verklaren tot 15 Mei 1929. Voorts komt het wenschelijk voor de ge legenheid tct het indienen van verzoek schriften om bij volmacht te kunnen stem men, waar ook deze verzoekschriften zijn verloren gegaan, opnieuw open te stellen. R. K. Werkliedenverbond. R a d i o-a vond. Vrijdag, 15 Maart a.s., des avonds om 7 uur heeft het R. K. Werkliedenverbond weer de beschikking over den Huizen- zender. Van die gelegenheid zal de heer A. J. Loerakker, voorzitter van den R. K. Landarbeidersbond, gebruik maken om te spreken over „De taak van onze R. K. Arbeidersbeweging ten plattelande", In het Bouwbedrijf. De contractaetie. In de te Utrecht gehouden vakgroep vergadering van den R. K. Bouwvakarbei- dersbond, werd besloten de voorstellen voor het landelijk collectief contract voor het bouwbedrijf te aanvaarden. Ook de andere arbeidersorganisaties hebben tot aanvaarding besloten, zoodat overeenstemming met den R. K. Bond van Bouwpatroons is verkregen. Hiermee zal nu een overeenkomst worden aangegaan. De Patroonsbond voor de Bouwbedrijven die zooals bekend de voorstellen niet wil, staat dus buiten het contract. Dit kan be- teekenen een niet onbelangrijke strijd in het bouwbedrijf omdat de arbeidersorgani saties uiteraard verplicht zijn de overeen komst doo- te voeren, ook bij niet-gecon- tracteerde e-kgevers. 't Is ;e hopen, dat het zoover niet komt, doch dat ook deze organisatie partij wordt bij het contract of de overeenkomst aan vaardt. R. K. Ned. Coekhandelaren- en Uitgevers- Vereeniging. De vereenig-"ng houdt esn algemeene ver gadering op 12 Maart 1929, des morgens te 10.30 piecies i« jaarbeursrestaurant te Utrecht. De agenda vermeldt o.m.: Bestuursverkiezing wegens aftreden van de heeren Paul Brand en A. W. Coeborgh. De aftredenden zijn herkiesbaar. De heer Ccebergh stelt zich echter niet meer voor een nieuwe keuze beschikbaar. Verkiezing van een Voorzitter. Bespreking over het verschijnen van een R. K. Bibliographisch periodiek, eventueel met steun van „Sint Jan". Voorstel tot instelling eener Commissie, die tot taak heeft een onderzoek in te stel len naar aard en omvang van de schade, welke door den Boekhandel en Uitgeverij van Kloosterlingen berokkend wordt aan den R. K. Bqekhandel en Uitgeverij. Na de lunch, houdt de heer W. Nieuwen- huis een causerie over: „De taak van den R. K. Boekhandelaar", waarna debat. De volgende stellingen worden door den inleider voorgesteld 1. De boekhandelaar moet voldoen aan alle vereischten van den goeden win kelier. 2. Dit brengt voor den boekhandelaar mede: kennis van en begrip voor cultureel leven en cultureele stroomingen, waar deze 7,ich weerspiegelen in het leven van de drukpers. 3. Voor kennis van en begrip voor cultu reel leven en cultureele stroomingen wordt van den-boekhandelaar geen diepgaande studie gevraagd, doch eerder een sympa- thiseerende kennis van boeken en schrij vers, die hem in staat stelt informanorisch, dcch ook zooveel doenlijk raadgevea 1 op te treden. De katholieke boekhandelaar neemt hiermede een zware verantwoorde lijkheid op zich, daar zoowel zijne inforina- torische als raadgevende werkzaamheid steer's moet worden geleid door de voor schriften der Kerk en de eischea der voor zichtigheid. 4. Langs dezen weg zal de boekhande laar meer zijn dan een schakel tusschen ..producent" en „consument" hij zal mede werken aan de katholieke cultureele eman cipatie, en daardoor tevens de toekemst van een groeienden en bloeienden katholie ken boekhandel verzekeren. 5. De katholieke boekhandelaar, die het ideëele doel van zijn arbeid niet uit het cog verliest, heeft recht op steun der ka tholieke gemeenschap. De „Tribune" in nood. In de „Tribune" deelt het partijbestuur der Communistische Partij Holland mee, dat haar orgaan weer eens in nood ver keert Momenteel is aan de inkomsten voor de volgende week een aanzienlijk tekort. Een bedrag van j 4000 heeft de krant direct noodig. Inaieo ze nog deze week niet over eeri belangrijk, deel van dit geld kan beschik ken, „staat het absoluut vast, dat aan het einde van deze week de „Tribune" niet meer kan verschijnen". Het ware een groot verlies. „Volkskrant". AFSCHEID RECTOR J. C. C. GROOT. Een huldigingsavond door de Sportvereenigingen. Gisteravond is den nieuw benoemden Rector van „Duinzicht" te Oegstgeest, den Weleerwaarden heer J. C. C. Groet, die deswege als sportadviseur is afgetreden, in de groote zaal van het gebouw der St. Josephsgezellenvereenigingeen hulde ge bracht door alle R. K. Sportorganisaties. Om half negen werd Rector Groot bin nengeleid door het bestuur der Sportpro- paganda-Commissie, waarbij de jongste meisjes van Jeanne d'Arc, in sportcos- tuum gestoken met bloembogen een eere poort vormden. Staande werd door alle aanwezigen, die de geheele zaal en zelfs het balcon vul den, „Roomsche Blijdschap" gezongen. Daarna, nam de voorzitter der Commissie voor lichamelijke opvoeding, do heer H. J. Tobé, het woord. Deze avond is een huldigingsavond, al dus spr. en deze huldiging is Kapelaan Groot waard voor hetgeen hij als sport adviseur in Leiden heeft gedaan. Toen hij in Leiden kwam bestonden reeds „Jeanne d'Arc" en „Leiden" en de laatste ademde nauwelijks. De Bporttoe- stand was slecht in Leiden, men was ce meening toegedaan, dat sport en Katho licisme niet samen gingen. Kapelaan Groot wist beter, hij wist dat de sport in Katholieke richting moest wor den geleid. In 1925 werd toen de sport- commissie opgericht, maar het groote werk aldus spr. is verricht door den gees telijk adviseur. Toen kwam er leven in de sport, met de oprichting van de sportpropagandaclub Rood-Wit, Excelsior en Klim-op. Cm dat alles, aldus spr., verdient Kap. Groot gehuldigd te worden. Spr. zegt dan tot den scheidenden adviseur, dat zij hem nooit voldoende kunnen danken, maar be looft hem te zullen blijven gedenken en voor hem te bidden, opdat God hem moge zegenen, waartoe spr. alle aanwezigen ben- slotte opwekte. Door allen werd daarop een driewerf „Hoera" voor Rector Groot uitgebracht. Daarna bood de heer Tcbé den schei denden adviseur als blijvend aandenken een boekwerk aan n.l.; „Dictionnaire pra tique de oonnaissance religieuss Hierna voerden do voorzitters der ver schillende sportvereenigingen het woord. Do heer Tel eng, namens Jeanne d'Arc sprekend, bracht Rector Groot dank, die nooit iets verzuimd had om Jeanne d'Arc omhocg te helpen. De heer A. Meershoek, Voorzitter der R. IC. S. V. „Leiden" bracht Rector Groot hulde, voor de steun en do hulp hem in de moeilijkste omstandigheden steecis ge schonken en sprak de hoop uit, dat „Lei den" zoo noodig ook in de toekomst op zijn steun zou mogen rekenen. De heer Eergers bracht vervolgens dank namens de Sportpropagandacommis- sie en beloofde de Roomsche sport te zul len steunen. Namens Rood-Wit sprak b'j ontstentenis van den voorzitter, de heer Duindam, die Rector Groot dank bracht voor den stoet, die hij aan de oprichting dezer vereeni- ging gegeven had. Daarna verkreeg de weleerw. Pater van den Donk, die zeide zich als directeur der interparoohiale meisjesvereer.iging, met de onderaf deeling „K'im-op", volkomen bij -de aan Rector Groet gebrachte hulde te kunnen aansluiten. Indirect heeft hij, aldus spr., ook voor „Klim-op" gewerkt, want hij is begonnen de groote trem te rceren en propaganda te maken vcor de sport en daardoor is ook de turnclub „Klim-op" gegroeid. Spr. wil echter op een andere wijze dank brengen en wel door alle Roomsche spoitmeoschen aan te sporen lid te worden of te blijven van een sociale en godsdienstige vereeni- ging. Dit is de wenseh van den Paus en Bisschoppen en gebeurt dit, doordringen wij aldus de maatschappij van do Chris telijke beginselen dan zijn we op weg naar een goede sociale hervorming. Brengt Rector Groot dezen dank aldus spr., want zco kunnen wij de maatschappij omzetten in een Christelijke. Tenslotte was het woord aan Rector Groot, die met applaus werd begroet. Den dank, hem gebracht, zeide hij, te willen a.anvaarden als Priester cm dien te rug te brengen tct God, Die hem gaf het Priesterschap en de kracht en genade cm iets gceds tot stand te brengen. Zonder de hulo der soorteommissie zou ik, aldus spr., dit niet bereikt hebben en het por tret, dat ik van het bestuur der sport- ccmmissie heb gekregen en dat ik straks met gelijke munt zal betalen, zal mij een gedurige herinnering zijn, dat een mensch zonder hulp zoo weinig tot stand kan brengen. Spr. brengt dan aan alle leden der sportcommissie persoonlijk zijn dank voor hun arbeid voor de Roomsche sport en zegt dan, dat allen, zooals Pater van den Donk reeds heeft gezegd, ook lid moeten zijn een godsdienstige veveeniging. Dat is een eisch der statuten, cmdat het erom gaat dat men zijn geloof niet zal verspelen niet -alleen maar tevens ook in het geloof zal worden gesterkt. Spr. zegt de eenheid en samenwerking te hebben willen bevorderen in volle liefde voor de Roomsche zaak. Wij mogen dus niet zijn kleinzielig of wantrouwend, maar ieder op zich moet# medewerken aan de Roomsche Sportor ganisatie. Zou één vereeniging zich maar afscheiden, dan ligt de R. K. Sportorgani satie voor drie kwart in de war. Er moet eenheid en samenwerking zijn uit liefde en liefde kost offers. Tenslotte bedankte Rector Groot voor het mooie cadeau, dat hem van veel nut zou zijn en vroeg het gebed van allen vc' r zijn verderen arbeid. Tusschen de verschillende redevoerin gen cioor werden nog do clubliederen van „Jeanne d'Arc" en „Leiden" gezongen en met het zingen van „Roomsche Blijdschap" werd deze huldigingsavond besloten. Vakschool voor Meisjes Leiden en Omstreken. Gistermiddag werd in het gebouw der school aan het Rapenburg de jaarverga dering gehouden der Vakschool voor Meis jes. De rekening en verantwoording van de penningmeesteresse werd goedgekeurd, evenals de begrooting 1930. De secretaresse, mevr. Blok, bracht het jaarverslag uit, dat eveneens werd goed gekeurd. Uit dit verslag blijkt, dat de opleiding in de huishouding steeds meer gewaardeerd wordt. Een proef werd genomen met een één jarige opleiding voor kinderverzorgster Het gehalte der cursussen was goed, het ver loop was gering. Verschillende excursies werden gehou den, terwijl eveneens enkele tentoonstel lingen met leerlingen werden bezocht. Gemeentelijke Aankondigingen WAARSCHUWING. Burgemeester en Wethouders van Ui. den richten bij dezen lot alle het dringend verzoek, J^ade droge luchtlagen en/ s&fe'eng* grootst mogelijke voprziphtigl te nemen, door o.a.: geen kleeren of braJBbarj in de onmiddellijke ^nabyhejja van wijls fel brandende^ach^ls te haof te plaatsen de kachels van voldoenjL^fTïsoleerde on derplaat, mantels of bemantelingen nabij het behang of de gordijnen te voorzien in de nabijheid van brondende kachels emmers water te plaatsen. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STR1JEN, Secretaris. Donderdag. Genootschap van den Stillen Omgang, St. Josephsgezellenver. S.15 uur. Donderdag. Hanze Ledenvergadering. In den Burcht, 8 1/2 uur. Vrijdag. Repetitie 'iooneelclub Adolf Kolping" voor de opvoering van „De Bibliothecaris", 8.30 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN. Dinsdag. 8.15 uur H. Mis en Algemeens H. Communie voor de leden van den L. T. B 's Avonds 7 uur jaar vergadering. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der aoolheken wordt van Maandag 25 F e b r. a.s. tot en met Zondag3 Maart waargenomen dcor de apotheek van denme[ heer M. B o e k w ij t, Vischmarkt 8, tele- D|et foon 552. ook i malie iegei ■oemi n de STILLE ARMEN. Oproep om steun. Het Bestuur van den Armenraad te Lei- beid den heeft naar aanleiding van zijn oproep tot hen, die geen steun ontvangen en het op 't ocgenbiik, in verband met de streng< ^Jcl koude, moeilijk hebben, vele aanvragei siem: gekegen om in dïrecten nood van brandstof pp^Ü11 fen, kleeding, dekking en voeding te voor zien. Er is veel noodig en, wanneer spoedig reran gegeven wordt, kan veel worden geholp Ondergeteekenden zijn gaarne bereid gif ten, in welken vorm ook, in ontvangst te nemen. Ook kunnen giften op postrekening no. 104318 van den Armenraad te Leiden worden bijgeschreven. Helpt spoedig!!, hetzij in geld, hetzij iu natura. gein tl lalve Het Bestuur van den Armenraad: G. A. SMIT Voorz., Zceterw. Singel 4Sa 1'. A. v. AGGELEN, Nieuwsteeg 6, Tel. 270. ren c Dr. H. J. M. BOONACKER, Hoogewoerd oronl 138, Tel. 266. tena. Mej. D. COEBERGH, Rijnsburgerweg 146 restoi tigd rornn >etrei Tel. 111. Mei. C. VERHEY VAN WIJK, Zoeterw. Singel 4Sh,«Xel. 57. Mej. A. M. DE VRTES, Nieuwe Mare 15. Mr. P. A. v. TOORENBURG, Secr., Bureau Armenraad Lammermarkt 67, Tel. 1052. leren room G ijn i en o lag ;rmi Bij Ve lelie Iwijnt Heest P.S. Met dank vermelden wij, dat reeds mochten ontvangen: door bem. van den Voorz. van N. N. 5.—N. N. 6.- c'cor bem. van den keer van Toorenburg van N. N. ƒ5.door bem. van den heer pelen van N. N. 25.Mevr. J. C. v. D, ƒ5.-! N. N. ƒ5.—; W. v. d. P. 1.25; Mej. C. V. v. W. 85.—; Dr. H. J. M. B. 10. bijgeschreven op de postrekening van den Armenraad van Mevr. L. H. B. 10.A. B 10.—; E. V. ƒ5.— ;A. A. J. M. v. V. 10.- D. E. ƒ5.— J. V. ƒ5.-; P. C. M. ƒ1.—; Dr. A. J .S. ƒ2.50; Mej. H. W. v. d. S B. ƒ2.—; Mevr. G. S. M. R.-E. 25.-; Dames H. 10.— H. P. H. K.^ö.— N. A v. d. W. ƒ10.Mej. A. 10.P. A. E 2.50; C. D. 5.-; J. P. W. 10.-; Da mes P. 50.— Mej. H. S. J. F. S. 10.- Mej. M. H. N. f 2.50; J. A. B. f 2.50; Prof. Dr. A. W. B. 50.— J. P. S. G. ƒ5.-; 0' A. B. 10.Dr. S. H. 10.Tezamen Up V' 1 lij to Door het ijs gezakt. Hedenmorgen om kwart over tien ke- taillei pen twee onbekend gebleven studenten toont die uit het Academisch Ziekenhuis kwa de b] men over het ijs van den Morschsingel on beers- zoodoende hun weg te bekorten. Plotseling zakte een van hen, die schijnlijk op een z.g. windplek stond, dooi van het ijs. Daar het ijs zijn collega gelukkiger waarb jze hield, kon deze de reddende hano figuur uitsteken om den drenkeling uit diens ge- Greco rlijke pcs'iie te' bevrijden, waarduor we al dit ongeval geen ernstiger gevolgen had.peet Intussehen zij men nogmaals gewaar schuwd, daar iet ijs nergens betrouwbaar is door de vele windplekken, die zich in oogensehijnlijk sterk ijs bevinden. Waarschuwing aan wielrijders. Wielrijders worden er op gewezen, dal van een half uur ca zonsondergang tot een half uur vóór zonsopgang hun rijwielen moeten voorzien zijn van een voorwaart-' lichtgevende lantaarn. Zij voldoen niet aan de wettelijke voorschriften, als zij lichtgevende lantaarn in de hand hebben, terwijl overigens hun rijwiel onverlicht Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent een heerenriiwiel. dat onbe- heer op straat is gevonden. uitleg den r dot Hoog Lang Ve Zw telijk licht lichte om b Op veree ge'sa café-: een Greci Spi dee'ii .Grei ijd, dan 1 plaat is aai Spi korte Hij hieli rerti'i ing le, di "n z W a den w J Piet v Gre-o de Ki bet o- ben, j vooral v?n. boude beur digde die vi

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2