STADSNIEUWS Na den Stadhuisbrand ■m Agenda ACADEMÏENIEUWS f- UIT DE OMGEVING In de raadsvergadering te Gouda is een schrijven van' den R.-K. wethouder Heer- kens ingekomen, waarin deze bedankt als wethouder. De vroegere R.-K. wethouder C. H. Koeman, die ongeveer een jaar ge leden aftrad, zal nu weer als zoodanig op treden. Wettelijke regeling van de winkelsluiting. Verschenen is het voorloopig verslag v-.u de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot regeling van de winkelsluiting. In- en doorvoer van eieren. Bij do Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend, houdende bepalingen betreffen de den in- en doorvoer van kippen- en een deneieren. Steun gevraagd. Men schrijft aan de „Standaard": „Naar ook wij vernamen, zouden uit de kas van het N.V.V. groote bijdragen be schikbaar gesteld zijn voor de leniging van den bitteren nood der aangesloten leden. Nader bleek ons, dat van maatregelen in dezen geest niets bekend was, doch dat men zich beperkte vooralsnog tot het vra gen van steun aan Rijks- en Stedelijke kassen." Typeerend I Te Beek en Donk overleed in den ouderdom van circa 80 jaar de oud-zouaaf V. van Duuren. Gisteren heeft de plechti ge uitvaart plaats gehad van dezen oud strijder voor de rechten van flen Stede houder van Christus. Een Stadhuis-comité opgericht. Gistermiddag werd in het Groot-Audi torium der Universiteit aan het Rapen burg een vergadering gehouden van een aantal personen, die door den heer mr. P. A. Pijnacker Hordijk, dijkgraaf van het Hoogheemraadschap Rijnland, waren uit- genoodigd om zitting te nemen in het co mité, dat zou gevormd worden om van voorlichting te dienen bij den heropbouw van het Stadhuis. Aan den oproep hadden een negentig personen, uit verschillende standen en ran gen der burgerij, gehoor gegeven. In zijn openingswoord heette mr. P. A. Pijnacker Hordijk allen hartelijk welkom, er zijn vreugde over uitsprekend, dat zoo velen aan zijn oproep gehoor hadden gege ven, terwijl hij van meerdere personen be richt van verhindering tot deze bijeen komst had gekregen, waarbij door hen te vens uitdrukking werd gegeven aan hun sympathio met het voorgestelde doel. Over dit doel nader een en ander willen de mededeelen, gelooft Bpr., dat het onnoo- dig is den dag van 12 Februari nog eens in herinnering te brengen. We weten, zegt spr., dat de ramp, die onze stad, ons land getroffen heeft, een nationale zaak is. Zulks blijkt wel uit de groote belangstel ling, die op allerei wijzen uit de berichten in de dagbladen gesproken heeft. Dit is bovendien ook gebleken uit de bewijzen van deelneming, die de burgemeester heeft ontvangen, waaronder zelfs telegrammen uit Indië. Voorts is het gebleken uit de belangstelling van het Koninklijk Huis, uit het bezoek van H. M. de Koningin, Z. K. H. den Prins en H. K. H. Prinses Juliana. Groote gebeurtenissen liggen achter ons, aldus vervolgt spr., maar zij brengen ook mee, dat groote dingen in de naaste toe komst voorziening eischen. Spr. memoreert dan, hoe de burgemees ter een proclamatie tot de burgerij heeft gericht, om de meening der burgerij in deze te kennen. Zulks heeft spr. aanleiding gegeven een aantal personen uit diverse kringen der bur gerij bijeen te roepen, teneinde naar mid delen voor de oplossing dier vraagstukken te zoeken. In het bijzonder legt spr. dan den na druk op het volgende gedeelte uit de pro- clamtie van den burgemeester. „In de stad, in Uwe dagbladen, in het gansche land loopen geruchten ever aan het gemeentebestuur toegeschreven plan nen. Van alle kanten komt een aanzwel lende stroom van stemmen, die roepen om behoud van den gevel en den toren, om herbouw. Laat mij U zeggen, dat de meest noodige gegevens om en meening te vormen, om plannen te maken, laat staan om beslissingen te nemen nog ontbreken en noodzakelijkerwijze nog zoolang zullen ontbreken, tot de dooi en een deskundig onderzoek van wat bleef staan door monu- mentenkundigen, ons die ter beschikking stellen. Eerst daarna kan het gemeentebe stuur zichzelf een meening vormen over hetgeen mogelijk is. De vraag wat wenschelijk is, zal na voor lichting over het mogelijke door U moeten worden uitgemaakt. Uwe wcnschen zullen bij den gemeenteraad groot gewicht in den schaal leggen en ik wil U opwekken om van Uwe inzichten en wenschen zoo dui delijk mogelijk te doen blijken. Indien de burgerij van éére zin is," laat dit dan ook Uw bestuur weten, hun besluit zal daar door vergemakelijkt, de uitvoering ervan bespoedigd worden. Wat er verrijze, moge worden geschraagd door een eensgezinde burgerij." Deze passage leidt tot de conclusie, dat de burgemeester den wil der burgerij wer.scht te weten. Om daartoe nu te komen moet er een comité in het leven worden geroepen, wier besluit weergeeft hetgeen leeft in de bur gerij. Ale partijen, alle gezindten moeten in dat comité vertegenwoordigd zijn en waar noodig moet het met andere personen aangevuld worden. Het doel daarbij is, dat de burgerij zich uit ten aanzien van den wensch, hoe de nieuwe stadhuisbouw moet worden en het resultaat van het werk van het comité zal het stadsbestuur als advies worden aan geboden. om zijn met opzet alle personen, die op eenigerlei wijze deel uitmaken van het stadsbestuur buiten het comité gehou den. Als tweede taak stelt de commissie zich voor gelden in te zemelen in Leiden en het gchee'e land, zulks naar aanleiding van het fe*t, dat van alle zijden de drang geuit wordt om gelden te storten. Ten slotte stelde spr. zich voor, dat het comité zich waar noodig den steun verze kert van sub-comité's als b.v. een bouw commissie, een financieele en een propa gate!a-commissie. Hierna verzocht spr. aan de vergadering van haar zienswjize te doen blijken. As eers'e spreker stond hierna op dr. J. A. N. Knuttel, die, alle waardeerihg uitend voor den opzet, den gekozen weg om de eomm'ssie samen te stellen, toch niet juist achtte. Spr. had het beter ge vonden, indien langs organisatorischen weg de commissie ware samengesteld. Naar spr. meent is het arbeiderse'ement niet voldoende vertegenwoordigd. Een stemmigheid 00 deze wijze te verkrijgen, acht spr. illusoir. Sor. Verklaart er zich voorts tegen, dat gelden worden ineezameld. Niet, dat de commissie vrijwillige giften behoeft te wei geren,^ doch spr. wil geen actie door de commissie hiervoor zien. De noodige gel den dienen, volgers spr., op andere wijze te worden gevonden. De heer Fred. Wempe deelde vervol gens namens do Ver. tot bevordering der Bouwkunst mede, dat deze Ver. een adres aan B. en W. heeft gezonden, waarin er 00 aangedrongen wordt, dat de oude ge vel behou-'en bli've, daarachter een uti'i- teitsgebouw worde opgericht en dat ook een passende achtergevel worde gemaakt. (Wij vernemen, dat intnssehen reeds dit adres is ingetrokken. Red. ..L. Ot."). Op een vraag van den heer Meynen. waarom hij uitgenoodigd is. indien men geen personen uit het stadsbestuur in het comité wenschte. antwoordt de voorz., dat deze uitnoodiging dan op een vergissing berust. De beer Wilmer, die het bovenstaande nok op hem van toepassing acht. in formeert naar de wijze, waarop men denkt gelden in te zamelen. Ook s-r. is er niet voor op finanriee'en steun aan te drin gen; 't betreft hier niet een financieel ramti. Tets anders is het, wanneer belang stellenden, persoonijk of gezamenlijk, ge schenken voor het n'euwe stadhuis zouden willen aanbieden; dat zou zeer te waarden ren zijn a's blijk van burgerzin en ven lief de voor do gemeente. Daarbii zou dan d.e comnrssie zoo noodig bemiddelend kunnen optreden. De heer Jaeger vraagt den voorzitter, wat hem genoopt heeft de raadsleden uit te sluiten. De vcorz. beantwoordt hierna de ver schillende sprekers en ze^t tot den heer jaeeer, dat het juist de bedce'ing is den raads'eden een adv'es -te geven en advi seur en ges dviseerden kunnen niet dezelfde personen zijn. Aan den heer Wilmer antwoordde de voorz., dat uit brieven, die binnenkomen, blijkt, dat men gelden wenscht bijeen te brengen. Cm nu versnippering te voorko men acht spr. het beter alles over het co mité te doen Iqooen. Over de wijze, waarop zulks moet geschieden, kan hij heel be zwaarlijk een oordeel geven. Be'er is het zulks kalm door het dagelijksch bestuur te doen overwegen. Aan den beer Knuttel antwoordt spr., dat hij dadelijk wil toeveven, dat er leem ten zitten in de gevolgde methode. Spr. heeft gemeend al'e la^en der burgerij te hebben uitgenoodigd. Men moet daarom niet^ allen afgaan op bet gehalte der aan wezigen, maar men moet letten op dege nen, die uitgenoodigd zijn. De beste ma nier cm tot een juist inzicht te kernen zou zijn: bet houden van een referendum, maar zulks is practiseh onuitvoerbaar. Eenige de sprekers vceren nogmaals het woord. De heer Meyers vroeg, of de plan nen der e.v. te bencemen sub-commissies aan de goedkeuring van het geheeJc comi té zouden worden onderworpen, hetgeen de voorz. toezegde. Spr. sprak verder de verwachting uit, dat, rJr allen eendrachtig naar het voorgestelde doel sanienstreven. er toch zeker wel iets goeds te bereikeD zal zijn. De heer G. van Deene zeide het beter te vinden, dat de raadsleden de bespre kingen van het comité bijwonen. Dan krij gen ze tegelijk een indruk van hetgeen leeft in de burgerij. De voorz. zeide echter het hiermede niet eens te zijn. Gevraagd wordt, dat de burgerij zic-h uit. Ten slotte werd bij acclamatie besloten tot oprichting van het comité, terwijl het bestuur maehiging verleend werd het co mité zoo noodig uit te breiden, sub-comi té's op te richten en ook daarvoor leden te assumeeren, waar zulks noodig is. Op voorstel van prof. dr. J. Huizinga werd vervolgens de heer Pijnacker Hor dijk bij acclamatie als voorzitter van het comité gekozen tot ondervoorzitter werd benoemd prof. dr. J. Huizinga; tot secre taris de heer A. W. Frentzen; tot loco-se cretarissen de heeren mr. A. J. W. van Vrijiberghe de Coningh en N. G. Spaarga ren Jr.; tot penningmeester de heer D. Jaeger. Verder werden in het dagelijksch bestuur gekozen de heeren H. Marks, J. H. Nijhuis en J. A. Schooneveld (drie arbei dersafgevaardigden). J. B. Ziegelaar, \V. Brouwer en J. J. Meyers (drie midden standsafgevaardigden). Al deze benoemingen geschieden zonder debat of stemming op voorstel van mr. Pijnacker Hordijk De heer J. W. Henny stelde hierna het dagelijksch bestuur voor, een eere-comité van vooraanstaande personen uit den lan de in het leven te roepen. De heer Knuttel protesteerde hiertegen ten sterkste.De voor zitter zegde toe, dat dit voorstel, evenals alle uit de vergadering gekomen voorstel len, door het dagelijkscji bestuur nader onder oogen zal worden gezien. Mr. Slagter zou gaarne zien, dat uit deze vergadering tot de 3-October-vereeniging het verzoek werd gericht, ten teeken van rouw dit jaar de feestviering van den 3en October achterwege te laten. Ook dit voorstel zal het dagelijksch bestuur nader bezien. Met de hoop uit te spreken, dat de Leid- sche Stadhuiscommissie nuttig werkzaam zal mogen zijn, sloot de voorzitter hierna de vergadering. De leden van het dagelijksch bestuur, voor zoover aanwezig, gingen dadelijk in vergadering. Het opruimingswerk. Men is thans begonnen met het oprui mingswerk aan de Vischmarktzijde van het afgebrande stadhuis. Gelijk bekend is, is daar', waar o.m. de afdeeling van den bur gerlijken 6tand was gevestigd, de brand begonnen. De hoop, dat een gedeelte van de registers en bescheiden ongeschonden van onder de puinhoopen te voorschijn zou komen, is niet verwezenlijkt. Alles wat zich onder het ijs bevindt is voor 't groot ste gedeelte verkoold. Sporadisch worden er geheel of gedeeltelijk leesbare stukken gevonden, maar van eenig belang is dit niet. Zelfs de inhoud van gesloten lesse naars, waarvan gehoopt werd, dat deze onder de gevallen steen- en houtmassa's gedeeltelijk ongeschonden zou gebleven zijn, b'eek verkoold te zijn. Geluk voorsneld werd, maakt de lichte ingevaren dooi de toestand ter plaatse ge vaarlijker dan ooit. Eenige dwarsmuren staan op omvallen, terwijl een dezer mu ren in verband met de veilighe'd afge broken moest worden. De historische voor gevel is geheel geschoord, zoodat gehoopt wordt dezen ook bij dooi te kunnen behou den, in den toestand waarin de gevel zich thans bevindt. De belangstelling van vreemde'ingen voor de plaats van de ramp blijft onveranderd groot. Eigenaardig voorval. Een eigenaardig voorval heeft zich, al dus het „Botterdamseh Nieuwsblad", bij den brand van het stadhuis alhier voorge daan. De heer Aa Tieleman, fabrikant al hier, bevond zich tijdens den brand ten huize van prof. Kan aan de Breestraat, cm vandaar uit den brand te kunnen ga deslaan. Teen hij vertrok, bleek de voor deur van de woning van pref. Kan niet open te kunnen, waarom deze hem aan de achterzijde van zijn woning uitliet. Teen zij door den tuin gingen, viel er een half verbrand papier uit het stadhuis vlak voor hun voeten in den tuin. Benieuwd wat dit voer een papier was, raapte prof Kan het op en toen bleek, dat het de ge- boort eacte was van den grootvader van den heer A. Tielman, dien hij juist uitge leide deed Bij informatie bij pref. Kan werd ons de juistheid van dit bericht bevestigd. DE KOUDE EN DE WERKELOOSHEID. Ontvangen giften. Vele lezers van bovenstaand opschrift zullen misschien onwillekeurig denken, dat nu de ergste boude voorbij is, om wel ke reden de gelden worden ingezame'd, ook geen verdftre steun noodig is. De koude heeft echter een werkeloosheid ver oorzaakt, zooals in geen jaren is voorge komen, terwijl te voorzien is, dat van her vatting van den arbeid, zooals grond werk, en van hervatting der Scheepvaart, vooralsnog geen sprpke zal zijn. Het voornemen bestaat, om nog gerui- men tijd met de verstrekking van warm voedsel door te gaan. Vorige opgavef274.40 Jac. Creyghton, Rijnsburgerweg 149: Firma J. P. Dr15. Vincentius-gebouw Hoogl. Kerk- gracht 32: J. M. J. 2.50 Personeel Fa. A. Waals (Man telzaak) 10.30 Fam. T2.35 Had ik veel ik gaf met handen, Eigen behoefte legt mij aan banden Gaarne geef ik voor 't schoone doel, Ik hoop dat and'ren geven een hee'e bcel 0.50 Bij den heer W. Bergers, Haarl.- straat 216; N. N1.— N. N1.— N. N„10.— N. N. 6 dekens H. P. Jansen, Oude Singel 20: F. v. N2.50 G. v. D2.50 it. K. Oratorium-Vereeniging 10.25 Bij den heer L. v. d. Laan, Rijns burgerweg 20: 75.— f 413.30 Giften worden, behalve aan boven staande adressen, ook gaarne ingewacht bij den heer A. C. Stijnman, Stecnstr. 12. Aan de leden der St. Joseph's Gezellen- Vereeniging. Maandagavond a.s., des avonds half negen, zal in het Gezellenhuis de instal latie plaats hebben van den nieuw-be- noomdea Vice-Praeses der Gezellen-Ver eeniging, kapelaan H. J. A. M. v. d. Ven, welke installatie zal geschieden door den Zeereerw. Praesea, pastoor Th. Beukers. Hierbij zal tevens tegenwoordig zijn de Centraal Praesea der Gezel!en-Vereenigin- gen in Nederland, Rector J. Th. van Galen. De liedertafel „Sebastiaan Schaffer" zal enkele liederen uitvoeren. Alle gezellen, gehuwde gezéllen, pa troons en ecreleden worden hierbij uit genoodigd. Senior. Examen Godsdienst-dipJorr.a B. Te Schiedam slaagden voor het examen Godsdienstleer, 2e ged., en Bijbelsche Ge schiedenis de Eerw. Zrs. Angela Bloem, Constatia v. Hall, Fabiana Peeters (Dom. v. Voorschoten), die tevens het diploma B. verwierven. Te 's-Gravenhage slaagden voor het examen Godsdienst le gedeelte: de Eerw. Zusters Andrea (J. Messelaar), Gratia (G. Wahlen), beide Dom. van Voorschoten; de dames Ph. v. d. Drift, J. W. M. van der Drift (beiden uit L e i d e n), A. H. E. Peeters (Leiden). Geslaagd voor Bijbelsche Geschiedenis: mej. A. H. E. Peeters (Leiden(. Het diploma 13. verwierven: de Eerw. Zuster Gratia (G. Wahlen) ,Dom v. Voor schoten; en do dames J. W. M. van der Drift (Leiden) èn A. H. E. Peeters (Leiden). Handelsregister K. v K. Wijziging dossiernr. 660. Sajetfabriak vfh. L. Veilbrief. Leiden, Hooigracht 29. Wijz. uitgeoef. bedr. thans: geen sajetfa- briek (het bedrijf omvat: Spoelery, Has pelen, opmaken, Brei-inrichting, Groothan del wollen garens, kousen, sokl en etc.). Wijziging dossiernr. 3513. Coöp. Aan- koopvereeniging „Helpt Elkaar". Zoctet- woude, Dorpsstraat D 91. Graanmaaldenj. De statuten zijn gewijzigd. Opheffing dossiernr. 4971. ,,'t Wolhuis", Leiden, Rapenburg 3. Wollen garens en aanverwante artikelen (winkel) Wijziging dossiernr. 4371. ,Hctel Rosen- baum", Leiden, Nieuwe Beestenmarkt 12. Uittr. E.: P. A. F. Bosschaart. te Leiden. NE.: A. W. de Groot, te Leiden Wijziging dossiernr. 888. Leidsche Coö peratieve Keuken, Leiden, Rembrandt straat 27. Koksbcdrijf. Uit'r Bestuursl.: Mevrouw C. Roem-Bok, te Lei.len. N. Be- stuursl.Mevr. C. van Eck-Draayer, te Lei den. Dr. Johan van der Oort die is aange zocht voor het nieuwe professoraat in de Sterrenkunde aan de Harvard-University uit Cambridge (Amerika) heeft voor dit professoraat bedankt. Maandag herdenkt de heer C. Bonte den dag dat hij 40 jaar als sigarenmaker werkzaam is bij de firma A. H. J. Wij ten- burg. Nieuwe Rijn, alhier. Door de politie zijn in verband met den touwdiefstal ten nadee'e van den expedi teur W. aangehouden W. de G en B. B Uit een ingesteld onderzoek bleek, d it laatstgenoemde zich ock heeft schuldig go- niaakt aan diefstal van kattenvellen. Gisterenavond om half negen had op de Stationsweg alhier een aanrijding plaats tusschen een auto en een wielrijder. De wielrijder, zekere H. O., uit Zoeter- woude, kwem plotseling in botsing met een auto, bestuurd door den taxi-chauf feur K. O. bekwam oogenschijnlijk geen letsel, maar werd toch door den chauffeur ter observatie naar het Academisch Zieken huis vervoerd. De chauffeur, wien geen schuld treft, wist door krachtig remmen erger onheil te voorkomen. De fiets werd geheel vernield. Gehouden ve-kooping in het Notarishuis alhier on Vrijdag j.l. ten ove~staan van H. M. Markusse nctaris te Leiden: Oude Vest 141 C. Lagerenberg oq. voor 4600, Levendaal 147. J. W. P. Licht qq. voor 37C0, ü'terstegracht 143, P v. d. K'eij voor 1400, Doezastraat 27 is niet gegund. MUZIEK. CELLO-AVOND. Harts Kindlcr. Hans Kindier, violoncellist, en Theo van der Pas, pianist, die voor de Iiollandsche Concertdiiectie Dr. G. de Koes alhier sa men concerteerden zijn twee musici van beteekenis. Hans Kindier is een fijn be snaard analyst met een gevoelvol doch be- heerseht temperament. Hij is een cellist van de melodieuse volzongenheid en het adagio, van atmosferische gevoelsuitstor ting. Hij is toegerust met ve'e uitmuntende eigenschappen, als: een uiterst knappe techniek, veerkrachtig beheersohte streek, voortreffelijke toonsgeüjkheid en indivi- dueele klank-mentaliteit. Hij is niet iemand voor de greote menigte. Zijn toonbeüchting en gevoelskleur, die hij op zoo ve'erlei wij ze aanwendt, deen ons onophoudelijk ver baasd zijn over de onuitputtelijkheid zijner verbijzondering die hij in zoo'n uiterste klankverpuring tot ons brengt. Zijn p.p. en mezza-voce tinten zijn buitengewoon en immaterieel, ferwijl zijn forto-toon voldra gen en welluidend is. Hij bezit het vermo gen te kunnen creëëren. Het klonk alles even voortreffelijk in de „sonate" van Va- lentini. Wat doet zoo'n oud werk, in voor treffelijk samenspel met den pianist ver tolkt, met zijn heerlijken eenvoud, (mis schien in, veler oogen te groeten eenvoud) verkwikkend aan. Wij hebben genoten van al die weelderige me'odieuse muziek-ohar- ine. Zooals Kindler de „C-dur-svite" van Bac-h voordroeg, zoo innerlijk en door schouwd, kon de gedachte aan den kunste naar niet achterwege blijven. Daar was spirit, geestdrift, fijnheid en expansieve klank. De suite van Bach is nu zoo maar niet een werk waarmede men zonder groo te beslagenheid uit kan kernen. Deze goed- uitgeruste cellist heeft fijn-dichterlijke emoties en aanvoe'ingen, waarmede zijn geheele interpretatie-vermogen samen hangt. In nauw verband met dit hoofd-ge- geven hangen samen voordracht, toonkleur, tconvorming en zelfs techniek. Te'kens en telkens weer iets, dat de aandacht vraagt. Zoo in de „Suite espagnolle" van de Falla, mooie spontane muziek met volkschen in slag, waarvan hij elk stuk in haar eigen ka rakteristiek voordroeg. Een voortreffelijk coloriet werd gegeven, nieuwe toon, ex pressie- en klank-innigheden, verfijnd, vu rig warm en zwierig. En dit alles zonder in exces te vervallen, met grocte zelf-ken- nis en zelf-controle. Als laatste nummer een viertal kleine werken. „Romance" van Glinka, in het meest subtiele p.p. gehou den, „die Hv mm el" van Risky-Korsakoff, een staaltje van weergalooze techniek, het ontroerend mooie „Habanera" van Ravel en tot slot „Tarantelle" van Piatti, betoo- verend door briljante virtuositeit. De so list was zoo vriendelijk nog iets van een Spaansch modern componist (de naam is mij ontgaan) te vertolken, herhaalde op aandringen van zijn auditorium „die Hum mel". De samenwerking tusschen den cel list en den pianist was van hoogstaande ar tisticiteit. De fijn besnaarde muziek-intuï- tie van Van der Pas deed óók haar voldra gen inwerking gelden. Zoo begeleidde deze Gemeenteii'ke Aankondigingen VOLKSTELLING. Burgemeester en Wethouders van den brengen ter algemeone kennis, dal op Dinsdag 26, Woensdag 27 en Donder, dag 28 Februari jj&s. een algeiieene tel ling zal wordenygoHouden van7 de bevol. king' der gemeemyj Zij noodigen "oe/ ingez/ten/n dringend uit de Dames en JaeereiyTeïers, die zich daarvoor geheel Jhelangeloo® ter beschik king hebben ffi^qeldyXlug piled noodigs inlicïrfinge~h te trouwboekjes, paspoorte»^*Tentekaarte( e.d. ter vergelijkiiag*,,gerc^;c) te leggen. Het is varf'groot belaag,' alle personen, ook tijdelijk aanwezigenj/op te geven. De tellers zijn voorzien van een legiti- matiebewijs, dragende het stempel der ge- den d doe A. v. d. SANDE BAKHUIJZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretarii oog Laag: Vei Zw; ooste' :en. les n LEIDEN. Maandag. R K. Stud. Ver. „St August? buitengewone vergadering, In den Vergulden Tukr, 8.30 uur. Vi Vrijdag, iie .eriiie xooneclc.ub „Adoli ;cboi Kolping" voor de opvoering vau ;or ,.De rib'iothcraris". 8.30 Woensdag. Gecomb. A)g. Vergadering van leze de Sportvoreenicing St. Joseph-terd gezellengebouw, 8 1/4 uur. :iezir ïen s De Zondagdienst der huisartsen za! H worden waargenomen door de doktoren Deleten Jager, Jasperse, Meyboom, Rassers. itemr Ve De Zondagsdienst der huisartsen te roorg Oegst geest wordt waargenomen door li dr. Varekamp, tel. 1916. Be pi De avond- nacht- en Zondagdienst derilag apotheken wordt van Maandag 18 tot met Zondag 24 Febr. a. s. waarceno-pc va men door de apotheek van den heer P. d Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. muzikaal, aanvu'lend en persoonlijk. Een groot succes, veel applaus en terugroepin gen voor beiden. Tot slot een grandioze voordracht van „Toccata" van Frexobaldi. J. K. Serrpre Crescendo. Het uitgestelde concert van Sempre Crescendo zal thans plaats hebben op Dinsdag 5 Maart, in de Stads-Gehoorzaal ;rhr; ïlfrii Hi alhier. Vai 5ond; bc ;ebra >ij ir lén c is en K )irec Geslaagd Candidaats-examen klassiekï mej. M. Eerdmans (Leiden). Voorbereidend kerkelijk heer G. Moll van Charante. ffoori 'ie leze lid us pan leze liet HILLEGOM. Liefdadigheidswedstrijd. Gisteren werd alhier op de kunstbaan e?n wedstrijd gehouden, ten bate der behoeftigen, em levensmiddelen. Er was een groote deel- j10 q name en meerdere ingezetenen hadden zich niet onbetuigd gelaten in bijdragen voor dat mooie deel. Een oud-Hillegom- mer schonk zelfs 100. Behalve dat alle deelnemers een prijsbon verw'erven, wer den een viertal fraaie extra prijken verre den. De uitslag was als volgt: 1. J. Braam, 2. J. Kooiman, 3. J de Vries, 4. G. van dor Weijden. Er was grocte belangstelling van de zijde van het publiek. In totaal werd voor f 500 aan levensmidde'en verstrekt. testi ïoofc Ve Ki )il d er 1 Ziekenfonds avond hield het Ziekenfonds „Hulp in Nood" zijn 35e jaarvergadering in Flora. De opkomst was best. Uit het jaarveislag bleek, dat in 1928 werden gehouden 4 bestuursvergaderin gen, 1 buitengewone dito en 1 ledenver gadering. Het ledental ging met 5 vooruit en bedraagt thans 551. De vereeniging verloor door den dood de eere-leden J. Witteman en burgemeester Wentholt, en wegens vertrek uit de gemeente Dr. J. H. der Weduwen. Uit heri verslag van den penningm rijde, bleek, dat de ontvangsten hadden bedra gen f 7620.89,de uitgaven f 7125.52, batig saldo f 495.37. De totaio bezittingen van het fonds zijn gestegen tot f 13287.39. De commissie van toezicht keurde de ningen gced, terwijl de controle-commissie reed. hetzelfde deed. De penningmeester werd heid gedéchargeerd met hartelijk dank voor zijn zwaar beheer en de voorzitter hoopt, dat deze nog jaren onze penningmeester moge zijn. Besloten werd, ook dit jaar geen extra- contributie te heffen. De heeren Ph. J. Salman en M. Wal kers werden als bestuursleden bij accla matie herkozen. De heer P. Klaver werd op dezelfde wijze herbenoemd als lid van van den Raad van Toezicht. LISSE. Op „Zandvliet". Vanwege de IJsclub „Lisse" werd gisternamiddag eer hardrijde rij op schaatsen voor iames gehouden op de vijvers van het buitengoed „Zandvliel". De prijzen bestonden uit luxe voorwerpt of naar verkiezing do geldprijs daarvan. Ei waren 28 deelneemsters. De prijzen werden gewonnen als volgt: 1ste prijs mej. C. ik Vos; 2e prijs mej. J. Faas; 3e prijs mej. C. Verhaar en 4e prijs mej. C Slootbeot i:gl He prael Etrijd vinni rijdsl dikw leen. t'?e gebr men* 20 B'ou M. x iloj. «looi en

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2