ALS KONING WINTER REGEERT GEMENGDE BERICHTEN Er en wijls n ze hun het rras- t ge vaar ook voor ors de ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Tegen een huis gereden. Onder Buitenveldert is Woensdagmiddag op cl. i Amsteïveenschen weg, een luxe auto waarin gezeten waren een viertal schaatsenrijders, bij het passeeren van een andere auto in aanraking gekomen met een boom en vervolgens tegen den muur van een woonhuis aldaar gereden. Doordat do bestuurder zijn vaart onmiddellijk wist te verminderen werd alleen het voorgedeelte van de auto ernstig beschadigd, terwijl een der inzittenden eenige wonden in het- t bekwam tengevolge van het breken der voorruit. Uit een autobus gevallen. Omstreeks 9 uur g'sterochtend is onder het rijden op den Westduinweg in Den Haag de nooddeur van een autobus der Haagsche Tram opengegaan waardoor het 15-jarige meisje A. P. uit de bus sloeg en zoodanig neerviel, dat zij een hersenschud ding kreeg. Aanrijding door een gestolen auto. Een surveP'eerend agent van politie werd op den Ut ecbtschen straatweg' nabij den Grindweg te Oosterbeek gepasseerd door een met groote snelheid rijdenden auto, konie^'" van de richting Arnhem. Daar aanhr - niet mogelijk was, noteer de de polit btenaar nummer en letter den auto en hoorde kort daarop een botsing. Op den Utrechtsehen straatweg werd daaroo de fO-jarigo meubelmaker A. J. aan getroffen, die kreunend van pijn, voorover in de sneeuw lag en door bedoelden auto was aangereden. Hij werd in een nrbij ge legen café binnengebracht en onder be handeling van een arts gesteld. Inmiddels werd te Arnhem de politie van het gebeur de te'efonisch in kennis gesteld, aan wie het, gelukte den bestuurder van den geha- [vehclen auto» aan te houden. De auto b'eek even te voren te Arnhem te zijn ontvreemd, zoodat dit vervoermid del in beslag werd genomen. De bestuur der, de 28-jarige J. H. te Arnhem, werd al daar in arrest gesteld. De aangered ene kou later op advies van den arts per auto naar zijn woning worden 'érvoerd. DE GRIEP. A's een bewijs hceveel slachtoffers de laatste weken door de griep zijn gemaakt, kan worden gewezen op de opgaaf van den Burgerlijken Stand te Arnhem gedure'nde m,e,r" de periode van 15 tot 21 Febr. volgens wel ke zijn overleden 65 personen, tegen in de- ze'fde periode van het vorig jaar 18. Uit verschillende berichten blijkt echter, dat de epidemie thans haar hoogtepunt heeft bereikt. Verschillende groote bedrij- blijken althans minder pafiönten te hebben, zij het dan ook dat d.Ji de afne ming langzaam gaat. In het noodhulp-ziekenhuis in de school wn het Roerroondplein wordt thans reeds «n aantal patiënten verpleegd. Door de grien is de o. 1. school te Houtigehage (Fr.) tijdelijk ges'cten. Nog geen °5 pet. ven de leerlingen kwam school terwijl van de drie leerkrachten er twee ongesteld zijn. sulks rced- be- heb- deze riaal tten. h is, be- afgc- rden. sier- jogd. is nder sum, de Sor- daar wten laat- daar leg- nog BRANDEN. Woning afgebrand. Woensdagavond om zeven uur brak brand lit in de woning van den arbeider H. Hul- ieb-sch, medebewoond door den me'krijder H. Noordman te Spoolde. De gehee'e ironing met inboedels verbrandde. Twee jelten kwamen in de vlammen om. De mo- iorbrandspuit kon door de strenge vorst ;esn water geven. De oorzaak van den irand is onbekend. Verzekering dekt ge- leeltelijk de schade. Café afgebrand. Door onbekende oorzaak is te HoUen het fé met woonhuis en stallen van H. Vos man afgebrand. Het vee kon worden ge red. Alles was verzekerd. Brand in een watscberij. Gistermiddag omstreeks half twee is in in brand uitgebroken in de stoomwasscherij van de f'rma Evers aan de Brouwe straat kan Jfe Haar'em. De brandweer, die met groot materiaal uitrukte, was het vuur na onge veer een uur meester. De droogzolder is geheel uitgebrand. iboo- el in Op goed estal 3 re- 'ge tce- ook De aven- de Uitslaande brand te Rotterdam. Gisterenavond werd door voorbijgangers brand ontdekt op de 2de verdieping van een complex tusschen de Eoomojes en de Scheenmakershaven te Botterdam. Dit pand is groctendeels in gebruik bii de fir ma Wi;ze. Het bleek zeer moeilijk den brand te blusschen, daar 't bewuste pand aan 'n binnenplaats ligt, die door 'n zware deur aan den kant van de Boompjes is ge- oten. Nadat de poort was opengebroken beeft, men met 2 stralen vanaf de binnen plaats den brand kunnen aantasten. In weerwil hiervan echter ^sloegen omstreeks 10 uur de vlammen uit. Met een straal van (li inmiddels te hulp geroepen motorspuit beeft men tenslotte den brand kunnen blusschen. Op de brandende verdiening lag een grocte partij rubber, die groctendeels "a prooi der vlammen is geworden. School wegens brand gesloten. Uit Hoogeveen wordt gemeld: Door onbekende oorzaak ontstond gisterennacht brand in de Geref. School te Westerbork. be brand, die geen ernstige afmetingen "wnnnm, ken spcedig gebluscht worden. De 'ehool moet eenige dagen gesloten blijven. Paviljoen afgebrand. Uoor onbekende oorzaak, terwijl de be woners afwezig varen, brak brand uit in bet paviljoen Duin en Zee te Hoek van SLACHTOFFERS VAN HET IJS. Door het ijs gezakt en verdronken. Gisterenmiddag was de ongeveer 6-jari- ge A. Olivier aan het schaatsenrijden op het Franeker ijs, toen hij in een bijt ge raakte en in de diepte verdween. Hoewel spoedig hulp aanwezig was, is hij, kort na dat hij uit het water was gehaald, over leden. Botsing tusschen schaatsenrijders. Te Waalwijk kwamen bij het schaatsen rijden op het Drongelensche afwaterings kanaal twee rijders, J. P. uit Waalwijk en S. uit Njeuwkuyk, met elkander in bot sing. Bewusteloos en hevig aan het hoofd bloedende werden zij weggedragen. Tegenspraak. Het bericht, volgens hetwe'k er te Dru- ten in de Waal drie jongens van 18 jaar door het ijs zouden zijn gezakt en ver dronken, is onjuist. De burgemeester van Druten deo't aan de „Msb." mede, dat tot heden het ijs aldaar geen enkel slacht offer eischte. SLACHTOFFERS VAN DE KOUDE. Doodgevroren. In hot aan Kerkrade grenzende go- hucht Btrasz is een ruim zestig-jarige invalide mijnwerker op zijn bed dood ge vroren. Bsvroran voeten.. Toen de zeventien-jarige B. uit Wan- bach per auto van Maastricht huiswaarts keerde, waren zijn beide -voelen bevro ren. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Als de dooi Inva't De Commissaris der Koningin van Zuid- Holland wijst de waterschappen en pol derbesturen, belast met de zo g voor zec- en rivierwaterkeeringen in Zuid-Holland er in een circulaire op, dat het in hooge mate gewonscht is, dat zij tijdig alle vcr- eischte maatregelen nemen cm zoo goed mogelijk aan de gebeurlijkheden welke zich bij den a.s. ijsgang kunnen voordoen oogcnb'iklcelijk het hoofd te kunnen bie den. Meer in het bijzonder, zoo zegt do circulaire, is het gewenscht, dat, voor zoo veel nooc'i"-, onmiddellijk maatrege'en wor den getroffen ten aanzien van de, volgen de punten: De verdeeling van de functies, met be trekking tot het daadwerkelijk toezicht op de waterkeeringen en de daarin gelegen kunstwerken tusschen de leden der be sturen; het beschikbaar hebben van werk krachten ten tijde en ter plaatse waar dit noodig zal blijken; het treffen van re gelingen met leveranciers vm zakken rijs hout en zand omtrent de levering dezer materialen ten tijde en ter plaatse waar zulks noodig zal zijn. Veeris schijnt het van groot belang, dat de betrokken be sturen zich nu reeds vergewissen van den toestand van de achterliggende dijken en van de daarin gelegen kunstwerken met het oog op den mogelijken dienst die deze ob ecten bij doorbraak der voorliggende dijken als waterkeeri'ng- zul len hebben to verrichten. De Rijkswaterstaat heeft reeds alle noodige maatregelen getroffen om bij den invallenden dooi zoo sooedig morel.,het ijs op do rivieren te breken, ten einde dit zoo snel mogelijk naar zee af te voeren. Ook worden voor"orpsn->aat"e~e'en geno men rm bij eventueel moeilijkheden ge- reed te^ zijn. Verschil'ende groote ijsbre- kers zijn door den Rijkswaterstaat ge charterd. De grocte ijsbreker „Siberië" Heiland. Het geheel van hout ongetrokken gebouw werd geheel in de asch gelegd. Verzekering dekt de schade. Een huis afgebrand. Terwijl de bewoners reeds ter ruste wa ven, ontstond door onbèkende oorzaak te Weerdinge brand in huis, waarin café en winkel, van de wed. Akker. De bewoonste's wisten zich- ternauwernood, in nachtgoed, te redden. De geheele inboedel, welke zeer laag verzekerd was, verbrandde,, terwijl van het huis slechts de buitenmuur gedeeltelijk bleef staan. Het huis was verzekerd. Het drama te Grootegast. Naar wij vernemen heeft IJ. Wijkstra, de beruchte moordenaar uit het drama te Grootegast, psychiatrisch onderzoek aan gevraagd. Een ccmité uit de burgerij van "de ge- meento Grootegast heeft aan den gemeen teraad het verzoek gericht om in de ves tibule van het gemeentehuis een gedenk steen te mogen plaatsen ter nagedachtenis van de vier vermoorde veldwachters. De inbreker te Venlo gepakt. Gisterennacht ia de inbreker,die Venlo verontrust heeft, gevat In de vroegte ont dekten de uitgezette politieposten dat in de Hendrikstraat een persobn zich door een gang naar de achterzijde begaf. Toen zij voorzichtig eens gingen zien wat hij daar uitvoerde, had hij al een ruit uitgesneden bij don heer v. d. H. Zich ontdekt ziende, wilde hij de vlucht nemen, doch de agenten arresteerden hem. Het bleek te zijn Jan W. uit Kerkrade. Hij bekende de in den laatsten tijd plaats gehad hebbende inbraken te hebben ge pleegd. Diefstallen in dienstbetrekking. Op een meubelfabriek aan de Sloterkade te Amsterdam is ontdekt, dat verschillende werklieden zich in den loop der laatste ja ren hebben schuldig gemaakt aan diefstal van hout De politie, bij Wiè aangifte is ge daan, heeft één der verdachte werklieden aangehouden. Bij kleine hoeveelheden schijnt, voortdurend hout en andere mate rialen door verschillende werklieden te zijn medegenomen. Geschat wordt dat de eigenaar van de fabriek voor in totaal voor circa 4000 is benadeeld. In een manufacturenmagazijn te Amster- va.ii de N. V. Ned. Stoomsleepdiensfc v. h. P. Smit Jr. te Rotterdam zou hedenoch tend vroeg naar den Moerdijk vertrekken om in dienst van den Rijkswaterstaat het ijs op het Hollandsch Diep te bre ken. Ook de ijsbreker „België" van de zelfde firma v6~ trok beden met hetzelfde doel naar den Moerdijk. Ook het Neder- Jandsch Roode Kruis treft maatregelen, om in geval van nood gereed te zijn. De koude in Europa. Het filiaal van het Kon. Ned. Meteor. Instituut te Amsterdam meldt: De eind vorige week en deze week reeds aangekondigde zeer langzame ver beteringen in de luchtdrukverdeeling heb ben zich sinds gisteren in iets sneller tempc^ voortgezet cn thans is de toe stand voor ons land zoodanig, dat do temperatuur, die sine's Zaterdeg 9 Fe bruari te 20 uur steeds onder het vries punt' was, in ieder geval overdag er weer eens boven kan komen. De hoogste temperaturen komen in Midden-Duitscbland voor (Dresden—18 gr. U. 0 F.) In Zweden, Duilschland en Frankrijk nam do vorst over het al: e- meen ook af. De gemiddelde negatieve afwijking van de normaal over Europa bedroeg nog 5.3 gr. C., Pers auto naar Schiermonnikoog. Van Schiermonnikoog wordt gemeld: Ook het eiland Schiermonnikoog is thans voor auto's bereikbaar- Vanmorgen is de heor M. J. Zijlraa van Wcstpolder (Gr.) naar het eiland gereden. Om e'f uur ver trok hij van Westpolder en om kwart over één kwam hij op het eiland aan. De heer S. van der Werff van Schiermonnikoog was hem met een autobus op het Wad tegemoet gereden en samen bereikten zij het eiland. Het ijs was gced berijdbaar. In den auto zaten vier personen. Druk bezoek aan Urk. Het bezoek aan Urk neemt eiken dag toe. Honderden wan'le'aars, fie'sers en tal van automobilisten bezochten gisteren het eiland, dat een ee u'g en onvergete'ijk 8?houws"el biedt. Wie het ingevroren ei'and, det zich zoo schilderachtig' hocg boven do ijsmassa's rit verheft, eens wil bezoeken, vinclt dé arte e thans een schit terende ge'egerheid. Bij den vuurtoren is het den geheclen dag een vooitdurend gaan en kemen. Wie echter bu voortdurende vorst zijn uitstapje naar Urk tot Zondag as. wil ritstellen, zij er op gewezen, dat dien dag op het ei'and geen enkel hotel of café is geopend, terwijl men er dan ook geen fieisen zal kunnen 8laPen. Dus mond voorraad meenemen is het parool Demonstrat'e van .vrouwen van werklcozen te Amersfoort. Woensdagmiddag had te Amersfoort voor het Gemeentehuis een demonstratio plaats van vrouwen van werklooze ar beiders. Vorige week was door do werkloozen verzocht om warm voed se te verstrek ken aan de kinderen op c'e scho'en en een uitkeering vr.n f iö acn alle ook onge organiseerde arbeiders. Acn het eerste verzoek was door B. en W. gevolg gege ven. Nu probeerden de vrouwen om meer les te krijgen. Een drietal werden door den burgemeester ontvangen. Teen het resultaat niet bevredigend was, kwa men do buiten wachtende vrouwen even eens het Gemeen' ehuis binnen. Spoedig verscheen de politie, waarna de vrouwen met zacht geweld uit hot gemeentehuis weiden geleid. dam is eveneens een diefstal ontdekt, door een der vrouwelijke bedienden gepleegd. Do vrouw, die gisteren gearresteerd is, heeft gedurende de laatste maanden voor een waare'e van eenige honderden guldens aan manufacturen ontvreemd. Een tweetal mannen zorgden ervoor* dat de gestolen goederen verkocht werden. Tegen beiden is een vervolging wegens he!i"g ingesteld. Eén der mannen en do van diefstal ver dachte vrouw zijn ter beschikking van de justitie -gesteld. Fraude? Op de gisterenavond gehouden afdeelings vergadering van de Lande'ijke Federatie van Bouwvakarbeiders te Hengelo (O.) werd na uitvoerige bespreking de voorzit ten H. uit zijn functie ontzet. Wij vernemen dat een en ander in ver band, staat met het Maandag in den Raad medegedeelde, over. mogelijke fraude in de financieele administratie van de werkloo- zenvei'zekering. Een honderd-jarige te Voorst. De honderd-jarige mejuffrouw wed. KüttschrutterBisterbcs, tc Wilp, gemeen te Voorst, vierde dezer dagen, onder vele belangstelling, dit heugelijk eeuwfëesb. Onveilig strand. Het sti-and to Scheveningen is onveilig tot Katwijk oo Woensdatr 27, Donderdag 23 Februari en Vrijdag 1 Maart, telkens van 11 uur-tot. 14.30 uur, wegens het schieten met. geschut De aandacht wordt er op gevestigd, dat het strand eerst dan weer toegankelijk is, wanneer de roode vlaggen, welke de onvei lige strook aanduiden, zijn weggenomen. De aanrander van Miek Janssen veroordeeld. Tot 20 jaren dwangarbeid. Uit Bastia wordt geseind dat de recht bank aldaar Batesti, die bij Col de Verd.c op Corsica een aanslag pleegde op den auto waarin o.a. mejuffrouw Miek Janssen en haar zuster waren gezeten, heeft veroor deeld tot 20 jaren dwangarbeid. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. 'S WERELDS GROOTSTE VULCAAN IN WERKING. Twee vuurfonteinen van 300 voet hoog. Een N. T A.-telegram uit Hilo (Hawai) meldt d.d. gisteren De Kilauea, 's werelds grootste nog niet gedoofde vulcuan is hedenmorgen vroeg begonnen vuur en lava uit te werpen. Twee groote fonteinen van vuur spuiten onop houdelijk tot. 300 voet hoogte op. De overstroomingen in Griekenland. Hondorden millioenen schade. De oversti'oomiugen van de Vardar, Stroema, Mesta en Maritza in Grieksch- Macedouië en Thracic zijn ernstiger da4ï n aanvankelijk aannam. In het Stroema- dal staan tal van dorpen onder water, waaronder ook, die welke, door vluchtel n- gen uit Klein-Azië gesticht zijn. In een wijk van Seres zijn bakkerijen en militaire meeldepots overstroomd. Een grooto spoor brug en verscheidene andere bruggen en straatwegen worden vernield. Al'een door de Stroema zihi 10.000 H.A. overstroomd. De schade tc Kavalla. wordt op eenige millioenen drachmen geschat;- In heb dal van do Vardar zijn de vei'Iiozsn rets geringer, maar toch nog zeer groot. In het dal vau do Maritza heeft men in een aantal volkomen geiso'eerde dorpen gebrek aan levonsmidde'en. Gisteren zijn vliegtui gen er in geslaagd ©enige zakken mot le- versmidde'en neer te \vex*pen. Ook uit Peloponesus en Thessaliö wolf den over strocmin gen gemeld. De tota'e schade wordt op ©enige hon derden millioenen drachmen geschat. Hev'ge wervelstorm op Madagascar. Groote verwoestingen. Door een wervelstorm ziju op Madagas car alle koffie- en cac-ao-planlages over e?n gebied van 40 K.M. geheel verwoest. Alle huizen en administratiegebouwen in het geteisterde gebied zijn met den grond gelijk gemaakt. Ten Europeanen werden door den storm gewond, terwijl er een is gedood. Jongen door een havik aangevallen. Te Sa'zelmen is een 12-jarige jongen, die aan het sneeuwscheppen was, door een havik aangevallen. Het dier greep den jongen in den nek en bewerkte hem met zijn snavel. Toen de aangevallene er e'n- delijk in slaagde den vogel van zich af te schudden en wilde wegloopen, viel de roof vogel hem van voren opnieuw aan, waarbij hij hem met de klauwen in de borst greep. Ten s'ctte mocht het den jongen ge'ukken, het woedende dier op den gTond te werpen en onschadelijk te maken. Belgisch schip in nood. Een te A^twernen ontvangen draad'oos bericht meldt, dat het s s. ..Carlier'' van den Lloyd Royal Beige, hetwelk op weg is van Antwerpen naa-r Now York, zich in nood bevindt. Een Nederlandseho' bo'ot is op weg om hulp te verleenen. VREESELIJKE TOESTANDEN IN HONGEREND SJANS!. De dorpelingen eten fijngemalen gras. 200 Personen wachten ine-en kelder den dood af. nl het rapport van het comité voor inter nationale hulpverleening wordt een be schrijving gegeven van dc vreeselijke toe standen, die in de provincie Sjansi koer- sehen, in liet gebied tusschen de Gele R*- vier-en Sianfce. Op één plaats zijn 200 per sonen in een veel te kleinen kei Ier bijeen, waar zij den dood afwachten De dorpe'-n- gen eten fijngemalen gras. De reden is, d^t er in het geheel geen winteruitzaai heeft plaats gehad, zoodet er ook geer.erlei vooi1- jaarsocgst mogelijk is. Men verwacht, dat de toestand nog slechter zal worden. Onschuldig veroordeeld. De justitie erkent schuld. In 1919.vond in de nabijheid van Keulen een overval plaats op een 'kaslooper, wièn ruim 10.000 M. werd ontroofd. De twintigjarigo arbeiders Jöbges cn Hüppler werden van dezo daad verdacht en goruimen tijd later resp. tot.51/; en 7 jaar tuchthuisstraf veroordeeld. Verleden jaar kwam een polit"ebeambto te Kerpen, tengevolge van een familietwist er achter, dat twee andere personen, n.l. een machinist en een spoorwegarbeider, do daders waren geweest. Thans hebben zij terecht gestaan en zijn zij veroordeeld. In zijn requisitoir verklaarde de officier van justitie dat de onschuld van Jöbges en Hiiopler door dit prcwes ten volle gebleken is. Waaraan hij toevoegde, dat hij persoon lijk alles in het werk zou ste'den om niet alleen hun gerechtelijke rehabilitatie te verkrijgen maar ook een schadevergoeding. Hij noemde het een eereplicht van de justi tie diep leedwezen te betuigen over het gebeurde en den ten onrechte veroordeel den -volledige genoegdoening te verschaf fen. DE VORST IN EUROPA. Temperatuurstijging kan worden verwacht. Terwijl in Midden-Europa de luchtdruk nog stijgt, :s in Noordelijk Europa een da ling van dén druk merkbaar geworden zoo dat voor de eerstvolgende dagen een ver mindering van de koude kan worden ver wacht, hoewel er uog geen aanwijzigingen zijn dat dooi zal intreden. Donderdagmorgen werden in verschillen de deelen van Duitschland nog lage tem poraturen gemeten. Zoo werd uit Hannover nog 22, uit Maagdenburg 21 graden vorst gemeld. Interessant was het verschil in tempe ratuur te Berlijn cn omgeving. Terwijl het in de binnenstad slechts 11 graden vroor, was de temperatuur in de omgeving van Berlijn 21 graden ouder nul. Men heeft hier met een voor de grootstad typisch ver schijnsel te deen. Boven de Ruizensec heeft zich des nachts een sterke laag ge vormd hetgeen van invloed is op de uit straling van de aarde. Te Koningsbergon hoeft het gisternacht. 10.3 graden gevroren. In Oost-Pru's©n is het reisverkeer thans weer normaal. Slechts op twee locale lijnen is het bedrijf nog niet horvat. Door overbelasting tijdens.de da gen van sneeuw en vorst zijn in het geheel 36 locomotieven beschadigd. In de grens- mark Posen en West-Pruisen is het trein verkeer nog steeds in do war. De postver bindingen wordon gedeeltelijk met behulp van sleden gehandhaafd. Te Schneidemiihl zijn do scholen tott2 Maart ges'oten daar er gebrek aan kolen :s en ook de gezond heidstoestand der kinderen tc wenschen overlaat. Maat-egelen tegen dreigend hoog water. Aan den Rijn begint men maatregelen tc nemen tegen het dreigende gevaar van hoog water. Zoo worden in Assmanshausen de in ge vaar komende hulzen, met spoorrails omge ven, evenals in Caub en andere Rijnsteden. Do bewonei's ruimen thans reeds hun kolders leeg, waarin men slechts wijnwaten laat liggen, die echter met kett;ngen en houtb'okken vastgelegd worden, zoodat zij zich niet verplaatsen kunnen. Soortge'ijke veiligheidsmaatregelen heeft men te Bin- gen getroffen. In Bacliarach worden de doorgangen door den spoordijk, die do stad van den Rijn scheidt, teegemetseld. Lenteweer te Londen. De strenge vorst, die elf dagen onafge broken heeft gcheerscht. is verdwenen en Lenden heeft gisteren kunnen genieten van zonir'g voorjaarsweer. Togen clen middag was de temperatuur gestegen tot 7 gr. C. hetgeen voor dezen tijd van het jaur nor maal is en twee uur later was het ze'fa bijna 9 gr. C. Gezegd wordt, dat het zach ter weer zal aanhouden ofschoon er wol op nachtvorst wordt gerekend. Als gevolg van den dooi zijn talloozo bevroren water leidingen gesprongen. Ook gisteren werd er druk schaatsen ge- roden, Gedurende de afgeloopen dagen hebben ook de prins van Wales en zijn broeders deze sport druk beoefend op den vijver nabij Buckiugham Palace. De dooi heeft in Nottingham het leven gelccst aan twee mijnwerkers, doordat een groot stuk ijs neerstortte, terwijl zij in een liftkooi opstegen. Groote ellende in Griekenland. In geheel Griekenland blijft de buiten gewoon strenge koude woeden; vooral de bergachtige 6tieken hebben te lijden, waar verscheidene dorpen door de sneeuw gc- sicleerd zijn. De bewoners hebbsn met een vo'kcmen gebrek aan levensmiddelen te kampen De schade, die in Macedonië door over stroomingen wordt aangericht, neemt het karakter van een ware catastrofe aan; uit gebreide geb'eden staan geheel onder wa ter. De autoriteiten doen al het mogelijke om de bevolking door middel van vliegtui gen en vlotten van levensmiddelen te voor zien. In den Peloponnesus is de tccstand eveneens kritiek. In een dorp in do streek van Kurponizzi worden 150 gezinnen met den hongerdood bedreigd. Dc minister van Verkeer, die thans een insneetiereis maakt door de overstroomde gebieden van Thracië, heeft gete'cgrafeerd: Dc toestand is buitengewoon tragisch. Het gehee'e gebied maakt den :ndruk van een Poolstreek Er staan 100 000 H.A. bouw land onder water, dal over groote afstan den bevroren is Talrijke dorpen zijn van de buitenwereld afgesneden en men vreest, dat zich onder ijs en sneeuw nog dooden bevinden. De minister stelt voor de bevolking van vier dorpen in de sb-eek van Didimoi en van drie dorpen ;n het district Orcstias naar andere plaatsen over te brengen. Ned. Oost-Indië HEVIGE BRAND TE BATAVIA. Vijf-en-veertig huizen in esn kampong- complex vernield. Driehonderd personen dakloos. Aneta seint uit Batavia: Een felle uit slaande brand, welke eergisteravond even na acht uur in een groot kampong-complex aan den Gang T.emara aan den overkant van het gebouw van do firma Linde Teves Stokvis in de benedenstad uitbrak, heeft in een korte spanne tijds vijf en veert'g huizen vernield, waaronder vijftien van steen. De brandweer had aanvankelijk met grooto moeilijkheden te kampen, omdat wegens het gebruiken van veel slangen do waterdruk onvoldoende word. Ook dó tel kens draaiende wind bracht grooten last. Omstreeks halftien was do brandweer het vuur meester en werden dé laatste vlam men gedoofd. De schade is nog niet be kend. De brand is vermoedelijk ontstaan in een keuken. Duizenden belangstellenden hebben langs Molenvl'ct don brand gade geslagen. Ten gevolgo von den brand zijn driehonderd personen dakloos geworden. Do leeggebrande oppervlakte bedraagt 11.000 112. Door vervalscht telegram in vrijheid. Vluchteling reeds gearro'teerd. Naai- „Aneta" verneemt is gebleken, dat het te'egram, waardoor een m do gevange nis te Malang opges'otene als gegratieerd op vrijo voeten word gesteld, vervalscht was door een oppasser van dc gevangenis en een commies der telegrafie. Do eerste is reeds gearresteerd. Beiden zullen straf rechtelijk vervolgd worden. De in vrijheid gesteld© Gcesti So'eimau Bin Pangeran Mohamad Sema, afkomstig uit Stagen, is daar bij zijn familie gearresteerd. 3—a

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 9