KERKNIEUWS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Advertentiën. ai bij W de t de liet den BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in denmorgen ven 18 Febr. 1929 medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 783.2 te Stockholm. Laagste barometerst.: 755.5 te Valencia. Verwachting tot den avond van 19 Febr.: Zwakke tot matige Oostelijke wind. Meest betrokken. Weinig sneeuw. Matige, in het Oosten wellicht strenge vorst. LUCHTTEMPERATUUR 3.4 gr. onder nul. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagnamiddag 5.44 uur tot Dinsdagmorgen 6.44 uur. mede, dat deze reeds geregeld was. TIeden, Maandag, wordt aan alle gesteunden door Let Burgerlijk Armbestuur, behalve hun gewonen bon, een extra bon voor eokcs verstrekt. Op doze bons kunnen zij 3 B.L parelcokes verkrijgen. De werkloozen, die gepasseerde week een extra-bon kregen, j.l. Zaterdag hun gewonen bon, kunnen bij aanhoudende koudé er op rekenen, a.s Woensdag opnieuw een extra-bon te zul len ontvangen. Terzake van punt b. (toeslag op onder steuning) deelde de Wethouder mee, dat reeds voor het bezoek van de 1 eeren door hem was bepaald, dat alle ondersteund.'n van het Burgerlijk Armbestuur heden ten [toeslag zullen krijgen van 25 pet. met eon minimum van 1. Voor de steuntrekkenden van werklo zenkassen en crisiscommissie werd over.vo- ging toegezegd. Zijn wij wel ingelicht, dan gevoelt de Wethouder meer voor een gezinstoesiag, waarbij dus rekening wordt gehouden met het aantal kinderen, dan voor een uniform bedrag, waardoor een kinderloos echtpaar evenveel zou krijgen als een groot gezin.' Wat punt c. betreft, kon de Wethouder niededeelen, dat de verstrekking van wanne üe(jmiddagmalen reeds enkele dagen op steeds ruimere schaal aan den gang is door Je- ruël. Het Leger des Heils, en de St. Viu- tc, ccrtinsvereeniging. be Deze voorziening geschiedt gratis, en niet a 5 certs, per portie, hetgeen de hee- ^ren voorstelden. Dc gemeente steunt dit werk krach!ig is bereid elke uitbreiding daarvan even- ms te steunen. De Wethouder had bezwaar deze voedscl- -Wstrekking rechtstreeks van gemeen! ewc- gp (er hand te nemen. Steun van het parti culier initiatief was z.i. niet alleen beier, maar werkte ook veel sneller. Hij ried'den beren aan ook zelf de handen uit den mouw te steken en bood zijn bemiddeling aan tot het wegruimen van enkele moei lijkheden. Tn den loop van Zaterdagmiddag F kon hij den heeren reeds voor heden Maan- UUI dag 400 porties warm eten aanbieden, af ■en~ te halen aan den Middelweg, doch kreeg anwoord, dat.... men liever wilt wachten tot Dinsdag. Aan het gemeente bestuur heeft het dus niet gelegen dat deze ons voorziening niet snel tot uitbreiding kwam. ™aj Punt d. (verstrekking van dekens) word floor den Wethouder een moeilijk punt ge- V rioemd, vooral, omdat er snel moet gchan- len' deld worden en elk onderzoek, dat hier Se' liet gemist kan worden, tijd vergt. Alle or- ranen van den Socialen Dienst zijn nat.uur- ijk over en over belast. Niettemin zijn cr, an'naar ons word medegedeeld, enkele maat regelen in deze richting genome.n, die zich, evenals bij de voedsehoorziening, riehien 16> de §rva ing en het "inzicht van particu- 00* liere en kerkelijke instellingen, die bc-( beste weten waar de nood het hoogst Plechtige toediening van het Heilig Doopsel. 1 Zaterdagavond is wederom aan een 11-tal volwassenen (1 was door ziekte verhinderd aanwezig te zijn) cursisten van pater Hendrichs S.J. het Heilig Doopsel toe gediend in de kapel van het Gesticht „De Voorzienigheid" op de Hoogewoerd. En de toediening van het Heilig Sacva- rnent geschiedde door Z. D. H. den Bis schop van Haarlem Mgr. Aengenent. 'n Bij zondere eer voor de elf, die Zaterdag het voorrecht hadden, om lidmaten te worden van de kerk! En het mag wel worden ij. vastgesteld, dat Mgr. aan het tot Hem gerichte verzoek, om deze plechtigheid te ira- verrichten, gevolg heeft, willen geven, om daardoor een bewijs van waardeering te [.L geven aan pater Hendrichs, die nu reeds ve'e jaren in verschillende plaatsen zijn talenten, zijn tijd, zijn liefde geeft aan het bekeeringswerk. Z. D. H. arriveerde om 8 uur per auto uit Haarlem in het Gesticht, waar Mgr. werd ontvangen door den zeereerw. pater Hendrichs en diens ijvervolle medewerkers, de leden van het comité, dat de cursussen en vervolg-cursussen voor niet-Katholieken teder jaar organiseert. Mgr. trad even daarna de kapel binnen, ar- vergezeld, behalve door genoemde heeren, door den zeereerw. heer pastoor Th. Beu- au kers en zijn secretaris dén weleerw. heer •tb. Pichot. Zegenend schreed Mgr. door do kapel waarin aanwezig waren de doope- jtegen, enkele genoodigden, de eerw. Zus ters met inwonenden naar het altaar. Onmiddellijk daarna richtte de Bisschop z'ch tot degenen, die, bijzonder uitverko- 'S rea door Gods onverdiende genade, straks het Heilig Doopsel zouden ontvangen. Mgr. hield hen voor, dat wie luistert naar het Leergezag der Kerk, luistert naar God, en dat wie dat Gezag versmaadt, God ver smaadt. „Wie U hoort, hoort Mij, die U versmaadt, versmaadt Mij." De Kerk is, naar St. Paulus woord, cle ziel en de grond vest der Waarheid. Aan die zuil moet gij, aldus Mgr., u vastklampen; op die grond vest moet gij blijven staan, onwankelbaar. Mgr. leidde vervolgens zelf de plechtig heden, die aan do toediening vtn het Hei lig Doopsel voorafgaan, sprak nogmaals tot de doopelingen, en diende zelf aan allen het Heibg Sacrament toe. Ten slotte wenschte Mgr. den gedoopten geluk, die nu, in standvastigheid, de ont vangen genado onbesmet voor zichzelf zul len moeten bewaren, en die nu ook al dus hield de Bisschop hen met grooten na druk voor door hun voorbeeld anderen zullen moeten stichten. Anderen toch zul len biizonder op U letten, of gij werkelijk menschen zijt, tegen wie de wereld kan opzien. Als een onfeilbaar middel om de opgelegde verplichtingen te kunnen ver vullen wees Mgr. aan het vertrouwen op God: „Tk kan alles in Dengene, Die mij versterkt". Nogmaals gaf de Bisschop allen zijn zegen. En de schoone, zinrijke plechtigheid, zoo vol heerlijke en heilrijke werkelijkheid was ten einde. In een zaal van het Gesticht groette Z. D. H. vriendelijk alle aanwezigen en ver trok toen weer onmiddellijk per trein naar Haarlem. De gasleiding en de vorst. Den gebee'en Zondag heeft het perso neel van c'e Gasfabriek gewerkt aan be vroren gas'eidingen. Het begon ree's Zondagmorgen om 6 uur en tot 1 uur in den nacht is doorgewerkt. De telefoon stond iret stil. Veel last is ondervonden door de bewo ners van die straten, waarin zich een lekkage bevond, doordat hun werd aange zegd, dat zij de meter moesten afsluiten. Gratis voedsel aan behoeftigen. De St. Vincentiusvereeniging is, zooals wij reeds meldden, Vrijdag begonnen met het verstrekken van warm voedsel aan werklooze personen, die daartoe door het Burgerlijk Armbestuur werden aangewe zen. Was het aantal persoden den eersten dag nog met zoo groot, wellicht omdat het feit nog niet voldoende bekend w?s, Zater dag en heden is er van het aanbod ruim gebruik gemaakt en mag redelijkerwijs verwacht worden, dat deze voedselver- strekking op prijs gesteld wordt. Dc alhier tot arts bevorderde semi-arts W. J. de Haan is bestemd tot reserve officier van gezondhe'd ?e lel. bii het re serve-personeel van den geneeskundigen dienst van het leger hier te lande. Voor verder stadsnieuws verwijzen we naar het 2de blad (3de pagina). UIT DE RUNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. GASVERSTIKKING. De vrouw overleden. Springen van een gasbuis de oorzaak. Gisteren heeft zich ten huize van den hee" W. aan de Gouwshrs^he weg een ernstig geval van gasvergiftiging voorge daan. De vrouw des huizes en haar doch ter, die wegers ongesteldheid van laatst genoemde, beiden in dezelfde kamer slie pen werden 's morgens in bewustelnozen toestand te bed aangetroffen. Hoewel on middellijk'geneeskundige hulp werd inge roepen, waren beiden in den namiddag nocr steeds bewusteloos. Nader kunnen wij omtrent- de gasver- stikking bij de fam. W. nog melden, dat het ongeval is veroorzaakt door het sprin gen van de gas'eiding in den grond on der het huis tengevolge van de vorst. De moeder en de dochter sliepen in cle bene denverdieping, terwijl de overige famil'e- leden boven sliepen. Laatstgenoemden hebben daardoor hoegenaamd niets van het gas bemerkt. Toen men, nadat het on geval was gemerkt, e?n gat in de vloer boorde, stroomde het cas in groote hoe veelheden de kamer binnen. Do vrouw is hedennacht overleden. De toestand van de dochter is nog zeer zorg wekkend. Ook ten huize van den landbouwer V. aan <-'cn Ivnephoelc heeft een geval van gasvergiftiging gedreigd. Doordat het tij dig werd gemerkt, is erger gevallen. Ook bij den heer de G. in de School straat is het gas de woning binnengedron gen, wat gelukkig tijdig werd bemerkt. In het donker. Zaterdagavond omstreeks half zeven wei gerde het electrisch licht plotseling zijn diensten, waardoor gedurende ruim een uur onze gemeente in het donker werd ge/oj. Hardrijderij. -— Do IJsverceniging „Iïet Goudsche Rijpad" organiseerde Zaterdag middag een hardrijderij on schaatspn met hindernissen voor paren. Het aantal deel nemende paren bedroeg 16. Ie Priis mcj. J. Koopmans met den heer C. Bakker, 2e prijs mej. D. Post met den heer A. Post, 3e pr. irej. M. Barendse met don heer A. v Engeleen, 4e pr. mej. M. Goebel met den heer J. v. Dam. De prijzen, welke uit kunst voorwerpen bestonden, werden in Hotel Eijnlust uilgereikt. Schoonrijden. Op den B;jn bij 's Mo lenaars werd Zaterdag srV inrijden op schaatsen gehouden voor paren om kunst voorwerpen met 13 deelnemers. Ie pr. mej. Valkema en de heer J. Kromhout, 2e pr. mej. Goedhart en de heer Couvéé, 3e pr. M. G. Carsjens en de heer W. Smit, 4e pr. P. A. v. Vliet en echtgenoot©. AARLANDERVEEN. UITVAART EN BEGRAFENIS PASTOOR J. W. M. v. d. BOM. De parochie van St. Petrus en Paulus heeft hedenmorgen zijn beminden herder, den zeereerw. heer J. W. M. van der Bom, grafwaarts gedragen. Het kerkge bouw was geheel gevuld met parochianen, vrienden en bekenden van den over ledene. Onder hen merkten wij op den burge meester van Alphen, dr. Lovink, de wethouders Vlasman en v. Leeuwen, den gemeentesecretaris, den heer Salverda, den geneesheer van het dorp, dr. v. d. Wind. Op het in zware rouw gehulde priester koor hadden een groot aantal geestelijken plaats genomen. Den vorigen avond wa ren dc Metten gezongen, waarbij agens was do Zeereerw. heer J. J. G. Hafken- scbeidt, pastoor te Kwakel, diaken de weleerw. heer C. Kempen, kapelaan te Scheveningen, sub-diaken de weleerw. pa ter Honout uit Kaatsheuvel, beide zoons der parochie. Bij de Lauden hedenmorgen was agens de zeereerw. zeergel. heer dr. Th. J. J. A. 51. van der Bom, leeraar aan het klein seminarie „den IJpelaer" te Ginneken, neef van den overledene, terwijl als dia ken fungeerde de zeereerw. heer H. P. A. van Dijk, pastoor van Nieuwkoop en de weleerw. heer A. Boekei, kapelaan te Alplien, plaatsvervangend pastoor der pa rochie. Als cantorcs fungeerden de wel eerw. pater Cyri'lus uit Woerden en de weleerw. heer J. H. van Kessel uit Bode graven. De Plechtige Klis van Requiem werd opgedragen door den hoogeerw. heer J. M. Hellegers, deken van Aiohen aan den Rijn, met deze'fde assistentie. In het priesterkoor hadden plaats geno men de zeereerw. hoeren A. II. J. Spren- ger. pastoor te Loimuiden, J. G. Onel, pastoor te Roelofarendsveen, A. Keet, pastoor te Bodegraven, J. van Kampen hout, pastoor te Meye-Zegveld, F. J. van' Nes, pastoor te Nieuwveen, A. Hellegers, rus'end pastoor te Alnhen, C. Floor, pas toor te Stompwijk, W. F. Roozen, pas toor te Scheveningen, J. van Veen pastoor te Weesp, P. J. do Kok, pastoor te Beem- ster, A. Hakkeling, pastoor te Reeuwijk, W. G. J. v. d. Voort, rector te Bodegra ven. en de we^erw. heeren A. Karskens, kape'aan te Lanperaar, en C. Dekker, karelaan te Beemrtev. De pastoor van Langeraar, de zeereerw. heer P. J. Bonnet, was gisterenavond bi,i de Metten aanwezig. Het koor voerde op verdipnstelijke wbze de liturgische gezangen uit. Na de Mis besteeg de zeereerw. heer v. Dijk, pastoor van Nieuwkoop, den kansel tot het houden van de liikrede. Spr. had tot tekst gekozen Luc. XIT, 37* Beati servi illi ques cum venerit Domi- nus, invenerit vigilantes Zalig de dienstknechten, die do heer als hij komt, wakend zal vinden. De redenaar herinner de aan het plotseling heengaan van den overledene. De dood heeft hier gesoot met alle menschelijke berekening. Den morgen van ziin ste-fdag was de pastoor nog vol levenslust. /Ijr> dood moge onver wacht geweest zijn. hij kwam niet onvoor bereid. Nadat do Missie in ziin parochie was gehouden, heeft de overledene slechts gepredikt over den dood. Spr. schetste den overledene als een ijverig en bemind priester en bes'oot met van zijn vrienden en bekenden een gebed te vra gen voor zijn zielerust. Daarna had de absoute plaats door den Deken van Alnhen en trok de lükstoet uit naar het Kerkhof, waai de pastoor in het priestergraf werd bijgezet. Consecratie nieuwe kerk. Heden had de consecratie plaats van de nieuwe groole kerk van O. L. Vrouwe Geboorte te Halfweg. Om half 11 begon de Pontificale Hoog mis, opgedragen door Z. D. H. den Bis schop van Haarlem. Onder de aanwezigen merkten wij op mgr. H. J. M. Taskin, den burgemeester en het dag. bestuur der ge meente, de deken van Amsterdam. De hoogeerw. heer v. Noort, was wegens ziekte verhinderd. LAATSTE BELICHTEN Doodelijk mijnon;j:2uk. Uit Heer'en wordt gemeld: In de ondergrondsche werken van den mijn Oranje Nassau III te Heerlerheide is Zaterdagavond de 22-jarige hulphouwer G. Alstede uit Hoersbrcek door vallend gesteente getroffen. Hij is gisteren aan de bekomen verwondingen in het Ziekenhuis te Heerlen overleden. Door een auto overreden en gedood. Gisteravond omstreeks tien uur is de 35-jarige brievenbesteller S,. te Dieren, door een auto gegrepen en gedood. Felle brand te Rotterdam. Men meldt ons uit Rotterdam: Hedennacht heeft aan den Schiedam- schen Dijk een felle brand gewoed. De brand is ontstaan in het café van den h%er A. de Vries. Langs de trap, die als een schoorsteen werkte joegen de vlammen naar boven, zoodat het vuur zich uitbreidde tot de achterzijde der gebouwen van d'e onbe woonde eerste en tweede verdieping en den zolder. Met 10 stralen werd het vuur gebluscht. Het café is geheel, de eerste en tweede verdieping zijn gedeeltelijk en do zolder is nagenoeg geheel uitgebrand. De oorzaak ligt vermoedelijk in vonken uit de kachel of in een door een bezoeker weggeworpen sigaret. Het pand was voor 5000 verzekerd. Nationale wedstrijd in het hardrijden. De EL N. S. B. heeft op Zondag 24 Fo- bruari a.s. een nationale wedstrijd voor amateurs in hardrijden afstanden 1000 en 5000 M. uitgeschreven op de banen van do Zutphensohe IJsvereeniging te Zutphen. Per fiets van Urk naar Enkhuizen. Men meldt ons uit Urk: Wat nog nooit te voren heeft plaats gehad, is heden gebeurd. Heden zijn Teu- nis Geuter en Albert van Urk per fiets naar Enkhuizen gereden. Om elf uur vertrokken zij en te 1.50 uur waren ze to Enkhuizon aangekomen. Zij zullen nog hedenmiddag terugpedde len. Hedenmorgen is van Urk een ijsvlet naar Schokland gegaan om do pest to ha len. Te halfdrie hedenmorgen was dc post, die uit Kampen moest komen nog niet aangekomen. De bemanning van de ijsvlet zal daardoqr waarschijnlijk op Schokland moeten overnachten. V/eer een vlucht naar Urk. Men meldt ons uit Amsterdam: Woens dag 20 Februari zal de K. L. M. van Schiphol opn'euw een pest- en passagiers- vlucht naar het eiland Urk ondernemen. De kosten voor passagiers bedragen 15 voor een enkele reis en 30 voor een retourvlucht. Voor het verzenden van gce- de-en met dat vliegtuig wordt 25 ct. per K G. berekend. Het vertrek van Schiphol zal plaats hebben ongeveer 10 uur v.m. Arresleden van Ameland naar Holwerd. TJit Hollum wordt gemeld: Vcor bet eerst sinds 1890 is hedenmorgen cm 8 uur een aantal arresleden over het ijs van Ameland naar Holwerd vertrokken. Ook vele fietsers en loopers ondernemen den tocht. Het ligt in de bedoeling brand stoffen en veevoeder op den terugweg me de te nemeu. Ook de post is hedenmorgen over het ijs naar Holwerd vertrokken, zoodat heden geen vliegmachine van de K. L. M. naar Ameland behceft te gaan. Inbraak bij een burgemeester. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag hebben drio onbekenden een ongewenscht bezcck gebracht aan Spanbroek. Om streeks half vier in den nacht vervoegden zich drie mannen, die per rijwiel naar Spanbroek zijn gekomen, aan het huis van dr. P. Stapel, veearts te Span broek. Zij vernielden eer» ruit met de be doeling om door het vensier het huis bin nen te dringen. Dc bewoners hadden het breken van de ruit evenwel gehoord en even later werd licht ontstoken. Het schijnt dat de dieven toen snel ver trokken zijn althans zulks valt af te leiden uit de sporen in de sneeuw. Daarna brachten zij een bezoek aan het huis van den burgemeester, den heer A. Commandeur. In den zijgevel vernielden zij een spiegclruitje van 11 m.M. dikte. De heer Commandeur hoorde geraas en stond op om eens te gaan kijken. Hij doorzocht het heele huis doch begaf zich toeu hij niets ontdekte, weer naar bed, tot zoolang heben de dieven gewacht, wnnt teen de burgemeester des morgens opstond bleek, dat er ingebroken was. Het tafelzilver en een groot aantal gou den en zilveren voorwerpen gedeeltelijk met brillanten bezet waren verdwenen. Behalve de in cle sneeuw achtergelaten voetsporen en die der rijwielbanden werd van de daders niets meer ontdekt. Koper ontvreemd. In den nacht van Zaterdag op Zondag is door de rijkspolitie te Petten in beslag ge nomen een partij koper van 1.600 K.G. Het kooor, dat per auto werd vervoerd, was afkomstig van het nabij Petten gestrande Engelsche stormsehin „Prins George". In vevband met deze diefstal zijn 3 personen gehoord. De „Prins Geoige" was aau- gekocht dooi>de sloopersfirma gebr. de Boer Jzn. in Oostzaan. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN DUITSCHLAND. Tien zwaar gowonden. BIELEFELD, 18 Febr. (V. D Maandag ochtend te ruim 10 uur heeft op het station Bielefeld een ernsrige botsing plaats ge had, waarbij meer dan tien personen zwaar gewond werden Een rangeerlocomct'ef reed door een onveilig signaal en. kwam in volle vaan in botsing met een personen trein waarvan de drie laatste wagons in gedrukt werden. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. MUNITIEDEPOT !N DE LUCHT GEVLOGEN. Vele dooden. PEKTNG, 18 Februari. (V.D.). Commu nisten hebben in de provincio Kwangtung, nabij de stad Singan een munitiedepot in de lucht laten springen. Honderd Chinee- sche officieren en soldaten zijn onder do puinhoopen bedolven. Schip in nood op den Atlantischen Oceaan. Veertigtal personen aan boord. Het passagiersschip „President Har ding" meldt telegrafisch, dat B.o.s-seinen zijn ontvangen van het 2900 ton groote s.s. „Pandsay" van de American-West Africa- line. Het schip is 10 dezer van New York naar West-Afrika vertrokken en heeft twee passagiers aan boord en een be manning van 3510 koppen. De „Pand say" geraakte kort na haar vertrek in een zwaren storm en verloor het roer; zij bevindt zich op 41.30 gr. N.B. en 49.5 gr. W.L. ongeveer 300 mijl ten zuiden van Kaap Race. De „President Harding", BIOSCOPEN. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. die 13 Febr. van Now York naar Bremen is vertrokken bevindt zich op 825 mijl ten Oosten van New York en is ca. 300 mijl van de „Pandsay" verwijderd. Dc „President Harding", die hulp zal ver- leenen, kan in ca. 18 uur bij de „Pandsay" zijn. Levend verbrand. Carnaval-pakje vatte vlam. PARIJS 18 Februari. (V.D.) Bij het Car navalsfeest te Tours kwamen twee meisjes te dicht bij dc kachel, waardoor haar tos- tuums in brand vlogen. Het eenc meisje is levend verbrand, terwijl het andere ernstige biandwonden kreeg. Slachtoffer der wetenschap. PARIJS, 18 Febr. (V. D.) Aan de gevol gen van proefnemingen met X-tralen is de leider van het Radiologisch Laboratorum van do Charitó te Parijs Dr. Sebastian Turchini gestorven. Deze geleerde moest zich reeds in 1923 den wijsvinger der lin kerhand laten afzetten en verloor later nog twee vingors door zijn proefnemingen. Een zoon van Doheny vermoord. NEW YORK, 18 Febr. (V. D.) Te Los Ange'es heeft de part'culicro secretaris Plunkctt na een woordenwisseling den 35- jarigen Edward Doheny, den zoon van den bekenden petroleumkoning Dcheny, in diens villa doodgeschoten. Daarna pleegde Plunkett zelfmoord. De moord heeft groote sensatie verwekt. ROTTERDAM, 18 Febr. Vee. Aanvoer 308 vette runderen, 194 vette kalveren, 172 schapen, 1108 varkers. koeien le kw. 0.50 —0.52, 2e kw. 0.43—0.49, 3e kw. 038—0.43, ossen le kw. 0.47—0.50, 2e kw. 0.42—0.45, 3e kw. 0.38, kalveren le kw. 0.821/2 0.87 1/2. 2e kw. 0.70—0.75, 3e kw. 0.60—0.65, schapen le kw. 0.30—0.35. 2e kw. 0.22—0.28. 3e kw. 0.35—0.36. Koeien en ossen tamelijke handel, wei nig verandering in de prijzen. Vette kal veren luie handel, prijzen iets lager. Scha pen en lammeren stugge handel, oude nrij- zen konden nog bedongen worden. Var kers tamelijke handel, oude prijzen op dez'efde hoogte. A'DAM, 18 Febr. Vee. Aanvoer 510 vette koeien le kw. 1.00—1.10, 2e lew. 0.83—1.00, 3e kw. 0.70—0.86, 4e kw. 0.64—0.70, 110 melk- en kalfkoeien 275—375, 65 vette kal veren le kw. 0.80—0.90, 2e kw. 0.70—0.80, 173 nuchtere kalveren 1017, 35 scharen 35—40, 660 varkens Holl. le kw. 0 81—0.85, enkele boven noteering, ?e kw. 0.83—0.84, vette varkens 0.81—0.83, 84 paarden 100— 225. WISSELNOTFFRINGFTN /AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59 261 '2 Londen 12.11-3/7 New-York 2.^0M?16 Parijs 9 75I/.J Brussel 34 69'/0 '.\yitfie>land 48 02 Milaan 13 07 Madrid 38 58 >*lo 6fi fiq Kopenhagen fifi 60 Stockholm 66 75 Weenen 35 10 Praj-g 739I/» Boedapest Prol. 5 BEURSOVERZICHT. De beurs had een ongeanimcerd voor komen. Het zakenverkeer was onbelangrijk. De koersen van de meeste fondsensoorten kwamen wat lager te liggen. Rubberfond sen werden wat minder druk verhandeld en golden eerder wat lager. Ook tabakken over het algemeen een kleinighe'd lager genoteerd. Bjnnenl. Industr. lagen gedrukt, in de markt Marg. Unies, dc claims en de Philips-aand. liepen zonder uitzonde ring terug. Opvallend oven wel voor dc kunstzijde-uand. waarvan Enka's onder beurstijd een aanzienlijke koerst winst be haalden. Oliewaarden iets lager, behou dens Perlakken, die hooger kwamen tc lig gen. Suikerwaarden hadden een beperk te markt. Scheepvaartmarkt slil. Amcrilc. waarden hadden een rustig verloop. «KAMP Weduwe van ADRIAN US SMITS n den oudordom van 87 jaar. 985 Uit aller naam: W. B. SMITS. Ilazerswoude, 17 Febr. '29 Eenige en algenioene kennisgeving

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3