gemengde berichten büitenl. berichten SffiStsrsEe Mfews RECHTZAKEN MARKTBERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Auto door een tram aangereden.— Aanzienlijke schade. Gisterenmiddag is een goederentram ▼an de N. T. M. Groningen—Drachten te Leek in botsing geweest met een groeten vrachtauto van de bierbrouwerij „Barba- rossa" te Groningen. De auto, die vermoe delijk te dicht aan de rails stond, werd ge grepen door den spoorwagen, welke aan de goedere^tram was gekoppe'd en waarvan de breedte iets grocter is dan die van de gewone tramwagens. De auto werd eerst geslingerd tegen het huis, voor den bier- bottc'aav Oostinga, we'ks gevel danig be schadigd werd en vervolgens tegen een te lefoonpaal, waaraan een achttiental draden was bevestigd. Deze te'efoonraal knapte bij den grond af en werd vijf meter ver plaatst, waarbij de paal het dak van de naaste behuizi"g afrukte. De auto werd to taal vernield. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor, wat eon wonder mag hee- ten, daar veel schoolkinderen zich in de nauwe straat, waardoor de tram hier ga et, op weg naar huis bevonden. Het locaal te lefoonverkeer is danig gestoord. Naar men zegt, heeft de machinist door de lengte van do gcederentram niet onmiddellijk kunnen remmen. »Tel." Overreden en gedood. Gisterenavond werd de gehuwde fa brieksarbeider Haghuis op den Wierden- schen weg to Almelo door een auto overre den en onmiddellijk gedood. Van de kar gevallen. Woensdagmorgen had een heer, wonen de te Eeesel, nabij de stoomzuivelfabriek te Swalmen het ongeluk van -zijn kar te val len. De man heeft zich nog op weg begeven naar Beesel, waar hij echter enkele uren later aan de bekomen verwondingen van den val is overleden. Een arm versplinterd. Te Maassluis heeft gisterenmiddag de chauffeur W. Jansen bij het aanzetten van den motor van een Westlandschen autobus een zoodanigen slag van den slinger tegen zijn arm gekregen, aat genoemd lichaams deel werd versplinterd. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Twee klassen schoolkinderen het slachtoffer. Aan de Openbare school te Moordrecht, beeft zich in de 4e en 5e klasse een massa- geval van kolendampvergiftiging voorge daan, tengevolge van een gat in de kachel pijp. Bijna alle leerlingen werden onwel, som migen op school, anderen teen zij thuis waren gekomen. Verschillende kinderen hebben hevig overgegeven en voor eenigen moest zelfs geneeskundige hulp worden in geroepen. Des middags is er geen-les gege- Twee personen bewusteloos gevonden. Door eenige bezoekers var. een café te 's-Heitogenbosch werden de caféhouder en zijn vrouw in bewusteloozen toestand aan getroffen. De caféhouder kwam spoedig weer tot bewustzijn, doch zijn vrouw moest naar het Groot Ziekengasthuis wor den overgebracht. Door de geneesheeren werd kolendamp vergiftiging geconstateerd, weure vermoe delijk is ontstaan door de in het café bran dende kachel. Aanrijding op den Leidschen Straatweg. Een zwaar en een licht gewonde. Woensdagmiddag, omstreeks drie uur heeft op den Leidschen Straatweg, nabij Viaduct een aanrijding plaats gehad, waarbij twee personen vrij ernstig gewond werden. Doordat hij de bocht verkeerd nam, reed de motorrijder van der H. uit de Doedijnstraat tegen een auto, welke be stuurd werd door den heer A. D. uit de Charlotte de Boui bonstraat. De motor sloeg over den kop en kwam te. echt op een Ford-auto, welke juist passeerde. De motorrijder werd er af geslingerd, even- de duorijder, de heer C. G. uit de Stortenbekerstraat. Beiden werden per Eeiste Hulpdienst naar het Gemeente Ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd en hadden inwendige kneuzingen. De toe stand van den duorijder was gevaarlijk. Aan de bekomen verwondingen overleden. Het vijfjarig dochtertje van H. W. A. te Vinkeveen, dat met hevige brandwon den naar het ziekenhuis was vervoerd, is overleden. BRANDEN. Groot heerenhuis afgebrand. Gisterenmiddag circa 3 uur ontstond een ernstige brand op de bovenverdie ping van het groote hoerenhuis der familie Grasso aan de Oude Dieze te Den Bosch. Het vuur greep onmiddellijk met groote snelheid om zich heen. Het werk van de brandweer, die onmiddellijk met veel ma teriaal aanwezig was en onder leiding van den heer Mulder het vuur energiek aan pakte, werd zeer belemmerd door het feit, dat bijna alle brandkranen bevroren waren. Zij werden echter spoedig in bruikbaren staat gebracht en binnen 'een kwartier werd met vele stralen een enor me hoeveelheid water in de vlammen ge stort. Toch kon men niet verhoeden, cjat de groote koepel, die grootendee'.s uit hout bestond, instortte en in zijn vaart bijna de geheele eerste verdieping een Prooi der vlammen maakte. Het blus- Bchingswerk vond onder zeer moeilijke omstandigheden plaats, terwijl de brand weer welhaast in bewegende ijsklompen veranderden. He schade van dezen brand is zeer aanzienlijk en wordt door een verzekering tot een bedrag van f 100.000 gedekt. Fabrieksbrand te Kampen. De sigarenfabriek van de firma v. d. Mijlen te Kampen is gisterenavond geheel uitgebrand. De brand is ontstaan boven de droogkamer, door tot nog toe onbe kende oorzaak. Het blusschingswerk werd door dc vorst ten zeerste belemmerd. In de fabriek werkten geregeld 30 sigaren makers. Verzekering dekt de schade. Winkelhuis uitgebrand. Gisterenavond te circa halfnegen ont stond te Veghel in 'een winkel van goe deren op afbetaling van den heer Duits, gelegen aan de Havenstraat, brand. Deze is veimoodelijk door het hard stoken van een kachel in de woonkamer ontstaan. In een oogwenk stond het winkelhuis, dat vorig jaar eerst herbouwd is, in lichte laaie. De motorspuit der gemeente, die spoedig aanwezig was, kon wegens de strenge vorst niet zoo spoedig in werkir"- worden gesteld. Eerst na een half uur 'kon met blrsschen een aanvang gemaakt worden. Intussc-hen had het vuur zich echter mëdegedeeld aan het aangrenzende woonhuis van Bijsterveld. Een oogenblik liet het zich aanzien, dat ook nog meer dere omliggende huizen zouden worden aangetast, zoodat een ramp onvermijdelijk scheen. Dit kon echter worden voorko men, zoodat al'cen het winkelhuis werd vernield. Verzekering dekt de srh? e. Een aangrenzend woonhuis kreeg \eel waterschade. Op het oogenblik ligt in dat huis 30 c.M. dik ijs, als gevolg van het blusschingswater. Bankkantoor uitgebrand. Het bij"kantoor van de* Nationale Bank- vereeniging, voorheen Kassierskantoor Brouwer, te Wildervank, is gisteren ge heel uitgebrand. Vrouw in brand ge'aa':t. Te Stiens is de huishoudster van M. van Kammen met de brandende kachel in aanraking gekemen, waardoor hare klee- ren vlam vatten. Met hevige brandwonden is zij naar het ziekenhuis vervoerd. DE MOORD TE GR00TEGAST. Tevreclenheidsbetuigingsn. Blijkens een bericht in het „Alg. Politie blad" heeft de Minister van Justitie, zijn bijzonde-e tevredenheid betuigd aan H. L. J. S. Stietema en J. C. van der Woudo, beide majoor-rechercheur van politie te Groningen, wegens hun flink en doortas tend optreden bij de arrestatie op 18 Jan. van den moordenaar van twee rijksveld wachters en twee gemeenteveldwachters uit de gemeente Grootegast. Gevolg van carnaval-viering. Daar in de Fabrieken te Maastricht op de Carnavalsdagen niet gewerkt werd en men de centrale verwarming had laten uitgaan, kwam men Woensdagmorgen tot de, onaangename ontdekking, dat de wa terbuizen gesprongen waren en water en ijskege's het verblijf in de werkplaatsen onmogelijk maakten. Op vele plaatsen woesten do werklieden naar huis worden gezonden, terwijl de loodgieters de han den vol hebben om de schade te her stellen. Veel anirro. Voor de betrekking van gemeenteveld wachter te De Lier hebben niet minder dan 136 sollicitanten meegedongen. ONGELUKKEN. Ontploffing te Stettin. Twee gewonden. Een gevaarlijke ontploffing hooft gister morgen in de havenwijk van Stettin plaats gehad, waar acht riooldeksels in de lucht werden geslingerd. Do deksels vlogen wel twintig meter hoog en beschadigden zelfs de dakgoten. Een vrouw werd tegen den grond geslin gerd en bekwam ernstige kwetsuren, zoo dat zij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Ook een man werd getroffen, doch deze kwam er met lichtere verwondingen- af. Men neemt aan, dat de ontploffing een gevolg is van een breuk in een gasleiding. Vier arbeiders gewond. E é(u d o o d e I ij k. In de ammoniakfabriek te Merseburg zijn gister en yier arbeiders door brandend gas, dat uit een lekke leiding stroomde en in brand was geraakt, gewond. Een arbei der is gestorven, twee hebben z'ware en de andere lichte kwetsuren opgcloopen. Drie mijnwerkers verongelukt. In een kolenmijn bij Hamborn zijn giste ren drie arbeiders onder vallend gesteente bedolven en gedood. Een scheepsramp? Uit Boulogne aan Zee wordt gemeld: Den 5en dezer vernam men s' avonds uit Plymouth, dat het stoomschip Manchester, van Houston naar Bremen, in den mist in aanvaring was geweest met een stoom schip van onbekende nationaliteit. Thans wordt vernomen, dat dit schip de Etoile du Nord is geweest^ te Boulogne thuis be- hoorend. Haar bemanning bestond uit ne gentien koppen. Een Engelsche kanonneerboot gestrand. Wolff meldt uit Honkong: De Engelsche kanonneeiboot Mcth, is gisteren op de rot sen van Webster bij Woelsjou geloopen. De boot is lek gestocten. De Engelsche oorlogs schepen Tarantuala en Moorhen, bevinden zich in de nabijheid van de Moth. Uit Hongkong is een reddingsbrigade vertrok ken. GRUWELIJKE MOORDEN TE CHICAGO Negen personen met machinegeweer gedood. Moordenaars vermomd als agenten. Een der kce'.bloedigste moordpartijen, zelfs in de geschiedenis van Chicago, vond gisteren piaats en heeft het publiek daar ter stede met afgrijzen vervuld. Een bende misdadigers, vermemd als polit e-agenten, reed in twee vrachtauto's naar een garage, tevens opslagplaats voor gesmokkelden alcohol, waar een andere bende, met wel ke zij op vcet van vijandschap leefde, haar verb ijf hield. Deze bende was juist aan het beraadslagen, toen hun aanvallers ar riveerden. De indringers vertoonden hun ..politie- insignes" en gaven hun acht slachtoffers bevel, met dp handen omhoog tegen den muur te gaan staan. Toen dezen daaraan 7"volg hadden gegeverf, werden zij door de moordenaars in koelen bloede met een mach negeweer neergemaaid. De gedooden bleken letterlijk doorzeefd te zijn met ko- ge's en vertoonden elk acht of tien kogel gaten. Een vrouw, die naast de garage woon de, hoorde het schieten en waarschuwde de pclitie. Cok haar lijk werd met een g.oct aantal schctwonden aangetroffen. De moordenaars ontkwamen in hun auto's pu tot dusver ontbieekt elk spoor van hen. Bosfje van twaalf jaar gearresteerd. Hij heeft reeds 150 diefstallen op zijn geweten. Gisterenavond is door de politie te Chi cego een 12-jarige jongen gearresteerd, teen hij trachtte een waardevo'len met diamant bezetten rirg voor vijf dollar te verkoopen. De jongen beeft bekend, dat hij reeds ge durende eenige jaren deelneemt aan inbra ken en det hij reeds ongeveer 150 keer heelt ingebroken. Men vond op hem een geladen revolver en een bos sleutels. Twee andere jongens, vrn 9 en 13 jaar, die tegelijk wer den aangehouden, waren, zooals zij het uitdrukten, slechts amateurs, die drie kar- we'tjes hadden uitgevoerd. Het beef je verklaarde de revolver noo- dig te hebben voor het geval hij door re chercheurs werd aangehouden en dichtte allerlei verhalen op over- de door hem ge pleegde diefstallen. Een woesteling. Te Hindelburg is gisteren een van zijn vrouw gescheiden werklooze het huis, waar zij woonde binnengedrongen en heeft met acht revolverschoten zijn vrouw en vier an dere bewoners neergeschoten. Daarna beeft de man zichzelf een kogel door het hoofd gejaagd. EUROPA IN IJS EN SNEEUW. Zware sneeuwval in Centraal- Europa. Het wolkendek, dat zich in de laatste dagen boven Zuid-Ü'ost-Europa bad ge vormd, heeft zich gisternacht verplaatst naar midden-Europa en zich vereenigJ met een groote wolkenlaag in het Oostzee-ge- bied. Het gevolg hiervan is een sterke sneeuwval in geheel centraal-Europa. Volgens de waarnemingen van den Duit- schen meteorclcgischen dienst heeft het gisterennacht niet alleen in geheel Duitschland, met uitzondering van enkele westelijke stieken, gesneeuwd, maar ook in Zweden en in de landen, die in het Oos ten, Zuid-Ocsten en Zuiden aan Duitsch land gienzen, zoodat geheel midden-Euro pa van Zweden tot boven-ltalië in de st.eek van Florence, vrijwel tegelijk door een sneeuwlaag is bedekt. In veiband hiermede staat een verdere vermindering van de vorst In Oost-Duitsch land was de temperatuur giste, en overal 45 gr. hooger dan èergisteien; Silezië meldde 15—10 gr. vorst, de Ocstzeekust 10—13 gr. In Saksen vriest het nog '20 gr., terwijl het ook sneeuwt, wat betrekkelijk zelden voorkomt. In West-Duitschland zijn de temperaturen gemiddeld van 19 tot 21 gr. onder nul. In weerkundige kringen ge looft men, dat voorloopig een vorst van 8—10 gr. zal blijven heerscben, terwijl er ook rtcg meer Bneeuw te wachten is. Verkeersbelemmeringen en kolen- gebrek. In Tsjechoslowakije blijft de minimum temperatuur nog maar steeds tusschen de £5 en 30 gr. C. onder nul. De kolennood is vooral in de greote steden groot "en het verkeer is totaal ontredderd. De spoor- direclie, die het passagiersverkeer al be perkt had, thans ock verschillende groote sneltreinen heeft uit laten vallen. Het zijn er 24 in het geheel. Evenals to Praag laat zich thans ook te 'Weenen kolennood gcvoe'en. De Oosten- rijksclie regeering heeft daarom de distri butie gerantsoeneerd. De Oostenrijksche spoorwegen en Wcensche gasfabriek heb ben nog kolen genoeg voor een dag of veertien. Hongarije heeft te lijden gehad van een zwaren sneeuwval. Vclgens mededeeling van de directie van de Donau-Save-Adria- spoorwegmaatschappij hebben de sneeuw stormen, die gisteren den geheelen dag woedden, de spoorrails met een laag sneeuw van 50 tot 200 c.M. dikte bedekt. De treinen konden hier niet doorheen ko men; alle treinen blijven nu op de stations staan. Het verkeer op alle lijnen van dc Donau-Save-Adria-spoorwegmaalschappij is ontwricht. Van andere zijde meldt men pog, dat af gezien van de vele buurttreinen, die bleven steken, de sneltreinen uit Nice en Triëst bij het Plattenmeer in de sneeuw zijn vast- ge'.oopen. Een C0-jarige nachtwaker en zijn vrouw te Boedapest zijn 's nachts bewus teloos van de kou geworden. Teen men hen vond was de man -al doodgevroren. De vrouw leefde nog. De stremming op de Dbnau-Save-Adria- spoorwegenf is op Servisch gebied zeker niet minder dan op Hongitfrsch. In Kroatië woedden de sneeuwstormen gisteren al 24 uur vrijwel in één stuk door. INGEZONDEN MEDEDEELING. Bij Neusverkoudheidf wj/rdt de huid om en bij den neus |ijnl|k en schra^l^-" dit verzacht en gcnce\^j/n sj^dtifmcfc Doos 30, 60, Tube 80 ct.-dPlLjl Eï SL 9613 Het spoorwegverkeer met Dalmatië is geheel gestaakt. Ook de lijn Zagrob (Agram)Belgrado is sedert Wcensdag zoozeer onder gewaaid, dat van het cen- traal-station te Agram slechts de 10 be langrijkste treinen vertrokken zijn, in plaats van de dagelijksche 1 fo.- Volc telo- foon- en telegraatverbindingen zijn "verbro ken. Te Gag»eb moest het tramverkeer, evenals het autoverkeer, gestaakt worden. Gok hier zijn alle scholen gesloten. Uit den aard dor zaak houdt de koude voor de Italiaansche giens Diet stil. Do vorst heeft te Triëst drie menschonlevens geëischt en tal van menschen lijden aan bevriezing van ledematen. Een ijskoude storm heeft groote schado aan de daken aangericht, die hier en daar zolfs geheel weggerukt zijn. Een tramwagen werd uit de rails geblazen. In Venetië vroor het 10 graden, iets wat sedert 1755 niet meer is voorgekomen. De Lagune is sinds 17S8 voor het eerst totaal dichtgevroren. Op een klein eiland liep een moeder met zes kinderen gevaar te verhongeren en van koude om te komen. De brandweer heeft zich een weg gebaand door sneeuw en ijs om hen te redden, het geen gelukt is. Tv.ee visschers zijn aan be vriezing gestorven. In Roemenië blijkt de kofcdo iets ver minderd te >ijn, maar dat neemt niet weg, dat het treinverkeer nog steeds groote ver traging ondervindt, o.a. doordat over hon derden K. M. de spoorrails gesprongen zijn. Alle scholen zijn hier tot 20 dezer gesloten verklaard. Naar uit Konstanza wordt ge meld is de Zwarte Zee voor voover het oog reikt dichtgevroren. Kilometerlange „ijsbergen"' drijven op de golven en vormen een groet gevaar voor de scheepvaart. Zee lieden verklaren, dat zij sedert 40 jaar niet zulke ijsvelden op de Zwarre Zee gezien hebben. De haven van Odessa is dichtge vroren. Zeven rr.ijlen over het zeeijs. Wcensdag kwam de kapitein van het Noorsche 'tocmschip „Torefjrell", dat reeds sedeó ir> februari op 7 mijl afstand van de kust in het ijs vastzat, met den eersten stun,man van dit schip te voet naar Dan-.ig Deze nu en dan zeer moeilij ke wandeHrg over de aan elkaar gevroren ijsschotsen, had vijf uur geduurd Volgens mededeeling van den kapitein zitten op nPg grocteren afstand van de kust nog twee stoomschepen in het ijs vast. De in het ijs vastgevroren schepen Lobben gebrek aan kolen en proviand. Het gevaar van dunne kleeding. Wolff maakt gewag van een geval van bevriezing, dat als waarschuwing kan die nen voor te dun gekleed gaande jonge dames Te Nauen zijn beide beenen van een jong meisje, dat met dunne zijden konden over straat liop, tot aan de knieën bevro ren. Men acht het waarschijnlijk, dat zij zullen mceten worden geamputeerd. De Deutsche Ztg.. verneemt, dat dit geval niet op zich zelf staat. WBMT 8 Personen op esn ijsschots weg gedreven. Bij Wasserburg, aan het Bodenmeer, wcr- den gistermorgen tegen 8 uur acht perso nen gezien, die op een ijsschots naar het open water weggedreven waren. Met groote inceite slaagde men er in vijf personen in bcdenkolijken toestand te red den. Het bleek, dat de mannen zich reeds sinds Woensdagmiddag op de ijsschots be vonden. Hun hulpgeroep was niet gehoord. Er werden nog drie personen gemist, die op een afgebroken deel der schots wegge dreven zijn. Nader wordt gemeld, dat de op de ijs- schotsen weggedreven personen, vijf kinde ren van 8 tot 13 jaar zijn, en drie volwas sen mannen, die zich later op 't ijs bege ven hadden om de kinderen te redden. De vijf geredden zijn de drie mannen en twee kinderen. In den loop van den middag is men er gisteren in geslaagd ook de tweede ijsschots te bereiken. Daarop bevonden zich nog twee kinderen, die bevroren waren, terwijl de derde jon gen waarschijnlijk verdronken is. Van de vijf gistermorgen goreddo per sonen zijn er drie met ernstig bevroren lodematen naar het ziekenhuis overge bracht. De twee anderen hadden bctrokko- lijk weinig van de koude geleden. Doodgevroren. Voor eenige dagen maakten twee jon gelui van ongeveer twintig jaar een uit stapje naar Saargemündo. Daar zij den laatsten trein terug misten, gingen zij naar huis loopen, een tocht van zes uur. Een van hen bleef na enkele uren ver moeid achter, doch ook de andere, dio in een naburig dorp hulp ging halen, bereikte zijn doel niet. Den volgenden morgen wer den beiden door arbeiders dood opgenomen. Aanvoer van heet water In een sproeiwagen. In het gehucht „Eigene Schollo" in de Mark is de situatie tengevolge van de he vige koude ondragelijk geworden. Alle wa terleidingen zijn cr bevroren. Ook de po gingen om vafi de naastbijgelegen steden water door middel van buizen aan te voe ren, zijn door de vorst mislukt. Om de be woners tenminste van water te voorzien voor de meest noodzakelijke behoeften, 's men er thans toe overgegaan, met sproei wagens heet water naar Eigene Scholle te vervoeren. KANTONGERECHT HAARL.MEER. Verboden jacht. J. G. V. en A. van der P. te Haarlem mermeer hebben gejaagd zonder schrifte lijke vergunning. Verd. haddon wel monde linge vergunning. Zij hebben gejaagd op het land van de Wed. Zandvliet te Haar- Vmtre-meer. Get. Bruin, rijkspolit'e tc Hoofddorp, had hen deswege geverbali seerd. Verd. V. erkent de overtreding; hij had de schriftelijke wel kunnen kri'gen. Verd. r. d. P. liet verstek gaan. Eisch te gen V. 2^ of 20 d.tegen v. d. P. het zelfde, beide met uitlevering van het ge weer of 40 of 40 dagen. Getuige Bruin verklaart, dat beiden, wat strooien be treft, ongunstig bekend staan. Uitspraak copfcrm den eisch. J. S., C. Z., en J. O., allen te Haariem- mermeer, hadden gereden zonder licht, omdat door vorst en sneeuw hun electr. lantaarn n'et brandde. Uitspraak tegen ieder 2 of 2 d. Voor het niet hebben van goede reflec toren op bun fiets werden J. van W., A. van S. en T. B. veroordeeld tot een boete van 50 ets. KANTONGERECHT TE WOERDEN. Te snel gevaren. Er wordt begonnen met de aangehou den zaak contra U. te Zegveld, ver dacht van overtreding van het Prov. Blad van Utrecht (varen met werkende motor- in de Leidsche Rijn te Harme'enL Op do vorige terechtzitting verklaarde U. dat de motor wel werkte maar de schroef stil stond zoodat de politie onjuist proces-ver baal opgemaakt heeft. Thars verscheen de verbalisant F., ge meente-veldwachter te Harmeien, die ver klaarde wel depe'ijk gezien te hebben dat de schroef werkte en wel over een af stand van 40 meter. Verdachte kon hierop niet veel zeggen en stamelde eenige onsamenhangende woorden vooral toen do veldwachter mede deelde dat verdachte reeds eenige malen voor hetzelfde feit veroordeeld was. Eisch ƒ8, subs. 4 dagen. Veroorcïee'ing conform, onder mededee ling dat de Btraf steecis hooger wordt. Ondeugdelijke boter. De O. te Waarde r, hoofd van een bo- terfabriek, efond terecht terzake dat hij op een bepaald tijdstip boter, die ondeug- de'ijk was, vervcerd zou hebben. Verdachte gaf toe dat hij dc boter ver voerd had maar niet op het tijdstio zooals in de dagvaarding omschreven. Do boter was ondeugdelijk ook dit gaf hij toe doch dit was builen zijn schuld. Een getuige kwam bevestigen dat do boter vervcerd was door verdachte niet op de datum in de dagvaarding omschreven doch dat dit later is gebeurd. De ambtenaar was van meening, dat vrijspraak moest volgen daar de datum on- ju st was. Eisch: vrrspraak. Veroordeeling conform onder mededee ling er voor te waken dat er geen ondeug delijke boter meer vervoerd wordt. Toch naar school. De V. te Nieuwerbrug a. d. R ij n had de Leerplichtwet overtreden. Verd. zeide van het schoolhoofd vrij to hebben gekregen voor zijn dochtertje en dat het onmogelijk is als hij met zijn s"hip in Zee land zit zijn kind even naar Nieuwerbrug te zenden om school te gaan. Het school hoofd kwam. verklaren, dat geen vrij gege ven was voor het kind. Eisch: ƒ4 of 2 d. Veroordeeling 3 of 1 dag. De jager gejaagd. V. te Nieuwkoop was in overtre ding geweest met de Jachtwet. V. was n:et verschenen zoodat tegen hem verstek werd verleend. De tweo getuigen verklaar den dat verdachte gejaagd had op een an ders grond en geloopen heeft in jagende houding. De ambtenaar achtte het bewijs gele verd en eischte een geldbceto van £0 of 15 dagen met bevel tot uitlevering van liet geweer, bij niet uitlevering betaling van 0 of 10 dagen. De kantonrechter veroordeelde ten slotte verdachte tot beta'ing van een geldboete van 15 of 5 dagen hechtenis en vervolgers overeenkomstig den eisch van het O. M. Verboden te schreeuwen I V. en P., te Woerden hadden luid ruchtig geschreeuw tijdens snceuwballcn- pret. De een zeide dat het niet waar was en de andere erkende. Politie werd ge hoord en toen bleek het dat beiden hadden geschreeuwd. Eisch 5 of 3 dagen. Ver oordeeling conform. DELFT, 14 Febr. Vee. Vette koeien. 180380. kaifkoeien 190—400, vaar- kceien 150273, magere varkens 18 64, nuchtere kalveren f 818 biggen 10 22. paarden 80—230; rundvlecsch per K.G. 1.040.900.70. Aangeveerd: 170 runderen, 11 pa.arden, 323 magere kalveren, 3 schapen, 395 varkens, 143 biggen, 2 gei ten cf bokken. Boter. Aanvoer 2/8, 1/16, wegende samen 50 K.G. Prijs 2.45—2.55, per K.G. Handel gewoon. NOOTDORP 14 Febr. Eierenvelllng. Aangeveerd 4700 eieren, kippeneieren 7.30—8.75, eendercieren 7.70, Krie'eleren ƒ4.per 100 stuks, konijnen 2.15, duiven 0.20 per stuk. BODEGRAVEN, 13 Febr. Eierenvcüirg. Aanvoer 1C059 stuks. Kippeneieren 7.50 8.70, Kuikeneieren 6.907.4U, Eendoa- eieren 7.50. 3—3

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 9