I GE ALS KONING WINTER REGEERT UIT DE RUNSTREEK 55.^«V65._ NOORDWIJK. Coöp. Broodbakkerij. Woensdagavond hield de Coöp. Broodbakkerij „De Verbe tering" haar jaarvergadering in Café Flora, waarbij de opkomst zeer goed was. De voorzitter, de heer P. Ruigrok, opende de ze bijeenkomst met een welkom, in het bij zonder tot den aanwezigen Commissaris van Toezicht, de heer W. L. Benschop. De notu len werden na een vraag betreffende de verkiozing van het bestuurslid de heer A. Ccspers, onveranderd vastgesteld. Hut jaarverslag van den secretaris wees aan dat het ledental stationair was gebleven en 374 leden aangaf, waarbij de omzet echter iets verminderd was. In totaal was in 1928 verbruikt 16C50 K.G. Roggemeel, 26705 K.G. Tarwemeel en 70633 K.G. Bloommeel, waar van gebakken is 4109 K.G. Roggebrood, SC708 K.G. Tarwebrood, 77298 K.G. Wii- bedroeg 38.135.71, waarvan aan leden was verkocht 37136.78, en aan niet-'eden ƒ999.93. In een uitvoerig rapport bracht de accountant, de heer J. W. de Tombe, uit Leiden zijn bevindingen betreffende de ba lans en V.- en W.-rekening uit, waarbij alles in correcte .orde was bevonden. Deze be scheiden wezen aan dat de omzet in 1928 3716.07 lager was dan in 1927, waartegen echter stond dat de winst in 1928 827.17 1/2 hooger we» dan in 1927. De totale winst in 1928 bedroeg 5913.39 1/2, het totaal bezit 21763.76 1/2 waarbij de re serve bedroeg 7751.40, besloten werd dat 4 pet. op de gebouwen en 10 pet. op de kantoormeubelen werd afgeschreven. Do heer L. Bakker vraagt of er redenen be kend zijn, waarom de omzet zooveel lager is, z.i. zou dit gezocht moeten worden m het niet rekening houden met de verlangens van het grootste percentage leden bij aan stelling van personeel. Hiertegen komt do heer Duindam op, die vindt dat de bewe ring van den heer Bakker niet logisch is. De heer A. Meijer had bij geruchte verno men, dat de loonen van het personeel aan merkelijk waren verlaagd geworden en had hierover gaarne eenige inlichtingen. De voorz. lichtte iu deze toe, dat het bestuur bij wijze van proef een nieuwe loonregeling voor het personeel was getroffen, echter zoo, dat als het personeel deze regeling goed toepast, zij zeker hun vroeger loun kunnen verdienen en zelfs daarboven kun nen gaan. Meerderen uit de vergadering konden zich met deze regeling niet vor eenigen. Waar echter het Huish. Reglement aangeeft dat de loonregeling door het be stuur geschiedt, kon de vergadering bier- OAer geen besluit nemen, doch door den voorz. werd toegezegd, dat zoo noodig door het bestuur hierin verbetering zal worden aangebracht. Op voorstel van het bestuur wordt hierna bes-loten 14 pet. dividend uit te keeren. Door de vergadering wordt aan het bestuur een gratificatie toegekend van 300, terwijl het resteerende bedrag in do reservekas zal worden gestort. Bij enkole candidaatstelling wordt het aftredend be stuurslid, de heer H. de Haas en als com missaris van toezicht, de heer W. L. Beu- schop herkozen. Het rapport van de com missie van onderzoek inzake ontslag P. v. Dijk, werd na enkele besprekingen voor kennisgeving aangenomen. In de rondvraag sprak cle heer W. L. Benschop nog een op wekkend woord tot de leden en dankte bet bestuur voor hun goed beleid. De voorz. deelde alsnog mede, dat volgende week "Woensdag- en Donderdagavond van 68 uur de dividend-uitkeering zal plaats heb ben, waarna hij onder dank voor de aange naam gevoerde discussies deze bijeenkomst sloot. VOORSCHOTEN. Causerie Elec. Bedrijf. Niettegen staande de strenge koude, hadden toch nog zeer vele ingezetenen Woensdagavond ge hoor gegeven aan den oproep van de be drijven en een wandeling gewaagd naar het gymnastieklokaal achter het Raad huis, waar een uiteenzetting werd gege ven over de toepassing van electriciteit in het huisgezin De heer E. Vernède, burgemeester, heet te allen welkom, herinnerde aan de toe name in de af e vering sedert een vorig jaar, om vervolgens het woord te geven aan de heeren J. W. Zierfuss en van der Meer van de Sted. Lichtfabrieken te Lei den. De heer Zierfuss toonde in bescheiden schaal aan, hoe electriciteit wordt opge wekt en de spanmng wordt getransfor meerd om vervolgens verschillende typen lampen te bespreken. O.m gaf spr. den raad eens per jaar de lampen, vooral in een huiskamer te vernieuwen en bij ge bruik van groote lampenkappen tevens een plafondverlichting aan te brengen. Verschillende waarschuwingen en raadge vingen werden gegeven over de toepassing van strijkijzers verlichting slaapkamers, pluim veebedrijven enz. Spr. raadde aan bij de aanschaff'ng van lampen toe te zien, dat deze lampen bestemd zijn voor een spanning van 225 volt. Verwarmingstoestellen werden bijkans niet besproken, omdat in deze gemeente de prijs van het gas beter voor verwar ming in aanmerking komt maar er werd wel op aangedrongen, den prijs volgend jaai nog meet te verlagen. Hierna srtrak de heer D. J. Brinks, chef van de bedrijven nog een enkel woord de aflevering. Het soeet spr. dat niet meer bewoners van bet oude en nieuwe Burgemeester Vemèdepark aanwezig wa ren. Behalve gewone aanslu'ting kan men in deze gemeente ook huurleidingen krij gen, ten eerste tegen 1.00 per lichtpunt per jaar tot een minimum van 5 lichtpun ten gedurende 15 jaar te betalen cf tegen betaling van 0.40 oer K. W. U. Hetgeen eenvoudig en gemakke'ijk is. Gedurende eene kleine pauze werden kaarten verstrekt, waarop men verschil lende eleetrische toestel'en in hu'selijk ge bruik moest schrijven en waaraan prijzen werden verbonden. De heer C. J. Kuneken wist de meeste op zijn kaart te zetten en won een mooi strijkijzer, de tweede prijs, een lampje, won na loting mej. Verhoog, terwijl de overigen een mooie troostprijs kregen. Tot sint volgden nog een paar films op het gebied van electriciteit. Geboren: Bernardus z. van W. Vree burg en B. M. J. G. de Hosson Leonar- i dus Johannes Jacobus z. van L. O. J. van Haastrecht en M. C. P. van Eijk. Ondertrouwd: J. A. van der Hoek 22 j. en o. F. PiquTet 20 j. Overleden: H. S. Mens 80 j. WASSENAAR. Gecostinreerd IJsfeest. Op den vijver achter het bris De Paauw, welke met een twintigtal e'ectrische lcmpen, in bruik leen afgestaan door de Kon. Wilhe'mina- vereeniging, schitterend was verlicht, gaf de WassenaaTSche IJsvereeniging gisteren avond een gecostumeerd ijsfeest. De deel name was boven aller verwachting, zoo dat de jury, bestaande uit de dames mevr. Bakx, mevr. G'eichman en mevr. André de la Porte geen gemakkelijke taak had den. Voor de keuring verschenen een baker met kind, een sneeuwpop, een vier tal kozakken, Turken, Magyaren, een tweetal jocqey'6. Hooglanders, een N. H. boerin, een Z. H. boer en boerin, Mephis- topholes enz. Nadat de prijzen waren toegekend en uit gereikt ze bestonden uit kunstvoor werpen werd menig baantje gereden, terwijl een groot orgel voor afleiding zorgde. Het feest slaagc'e uitstekend. Beqin van brand. Hedenmorgen om streeks 5 uur werd de brandweer gealar meerd voor een begin van brand in de villa van Baronesse van L. aan het Via duct. Het bleek, dat de vloer onder een kachel was gaan branden. Door pescneel was het echter gelukt met oen minimax het vuur te dooven. ZOETERMEER—ZEGWAART. Brandbijten. In deze gemeenten be staan verordeningen, behelzend het heb ben van brandbijten bij vorst.. De naleving daarvan wordt gecontroleerd door de resp. brandmeesters. Bij controle is gebleken, dat men zeer laks is in het nakomen der betrek kelijke verplichtingen. Door de politie is assistentie verleend bij het schouwen en te gen nalatigen zal proces-verbaal worden op gemaakt. Het ijsvermaak. Het schaatsenrijden begint alhier aan populariteit te verliezen. Men ziet niet meer die liefhebberij in het beoefenen der edele sport als in het begin der ijsperiode. Is het de koude of is de aardigheid er af De ijsvereeniging heeft voor deze weok op haar programma nog een schoonrijderij Al biedt het ijs veel ge noegen, voor velen is het. te hopen, dat het spoedig verdwenen is. De werkloosheid »8 groot en voor hen, die dit let treffen, kan het ijs geen genoegens bieden. Men moet maar 7 en meer weken loopenl ZEGWAART. Geboren: Pietertje, d. van L. Breg- man en J. Gorissen. Cornelia Maria, d. van S. Buitendijk en M. A. Slingerland. Ondertrouwd: P. Jongenotter 21 j. en G. Kroneman 23 j. G. Verheij 23 j. en F. G. N. Kuif 23 j. Overleden: E. Bastian 78 j., ongeh. ALPHEN AAN DEN RIJN. Wedstrijd ir.et arresleden. Op den Rijn nabij 's Molenaars hadden gisterenmiddag onder belangstelling van duizenden personen, wedstrijden plaats voor paard en arreslede om geldprijzen, waaraan door 13 personen werd deelge nomen. Na vele soannende races behaalde de heer De Vlieger uit Nieuw-Vennep den eersten prijs. No 2 werd de heer Mol, Zoetermeer; no. 3 de heer Puls, Bodegraven; terwijl de troostprijs, even eens aan den eersten prijswinnaar ten deel viel. Een fordje, waarin de jury-leden haden plaats genomen, tufte over het ijs veld. Schaatswedstrijd. Op den Rijn nabij de Scheepswerf van den heer Kempers, had gisterenmiddag een hardrijderij op schaatsen plaats om levensmiddelen. De uitslag was als volgt: 1 A. de Groot, 2 Deelstra, 3 P. de Groot, 1 P. Zaad, 5 Laurens. Het aantal deelnemers be droeg 45. Fietsendief gepakt. De dader van ontvreemding van een rijwiel in Januari j.l. ten nadeele van een slagersbediende, is bekend. Het is een zekere P. v. d. M. uit Grootegast, thans gedetineerd in het huis van bewaring te Utrecht, terzake van niet minder dan 17 rijwie'diefstallen, welke hij op zijn geweten heeft. Verkooping. In hotel „De Vergulde Wagen" bad gisteren ten overstaan van notaris F. C. Engelberts bij afslag de verkooping plaats van de boerderij en landerijen, bewoond door de Erven de Bruin, aan den Kortsteekter weg. De per- ceelen, welke in bod waren gebracht op f 35.500, werden afgemijnd op f 1300 en toegewezen aan J. P. van Driel, to Alphen aan den Rijn. Fllmvertoonlng. Op Woensdag 20 Maart zal in de St. Josenhzaal de Passie film vertoond worden „Het is volbracht", in 8 acten; 's namiddags 2 uur voor dc schoolkinderen, 's avonds voor volwasse nen. De entree zal zoo laag mogelijk wor den gesteld. Voor de vertooning draagt zorg de „Amfilmi" van Haarlem. AARLANDERVEEN. Pastoor J. W. M. van der Bom. f Joannes Wilhelmus Maria van der Bom werd geboren te Oudenbosch op 25 Mei 1865. Hij studeerde aan de seminaries van het bisdom Breda en werd priester gewijd 27 Mei 1693. Daarna ging hij over naar het bisdom Haarlem. Hier werd hij achtereenvolgens benoemd tot kapelaan te Boskoop 19 Augustus 1893, te Berkenrode 30 Sep tember 1895, te Zoeterwoude 4 September 1S97, te Den Burg (Texel) 21 Augustus 1S99 en te Middelburg 5 Maart 1904. Op 13 April 1907 werd hij benoemd tot vica ris te Veere en tenslotte tot pastoor te Aarlanderveen op 10 April 1909. SLACHTOFFERS VAN HET IJS. Weer drie jongens door het ijs gezakt en verdronken. Aan de Merwedekade te Dordrecht zijn gisteren de vijftienjarige H. Versluis en de negenjarige B. Faasen door het ijs gezakt en verdronken. Geruimen tijd zag men een der jongens nog onder het ijs zitten, doch terwijl men ladders naar hef wak legde, verdween ook hij in de diepte. Tot op heden zijn beide jongens nog niet gevonden. Het onderzoek wordt zeer bemoeilijkt door het ontzettend zware ijs daar ter plaatse. Tusschen Hardinxveld en Werkendam zakte eveneens een jongens door het ijs. Ook dezo jongen is verdronken. Jongen verdwaald op de Zuider zee. Schuilplaats gemaakt van schotsen. Uit Kampen meldt men aan de „Tel.": De patroon gaf vacantie. En Jan be sloot onmiddellijk daarvan gebruik te ma ken, om eens een ritje naar zee te maken. De vauer van het weeshuis had het den jongens weL verboden, maar als hij op tijd terug was, hoefde de vader er niets van te weten. Wel jammer, dat de kamoraden niet vrij waren, maar ilcht zou hij ander gezel schap vinden. En dus reed de jongen de wetering af en bereikte al spoedig de zee, waar zoo ver het oog reikte één vlakte vpn naar hij wist betrouwbaar ijs zich uit strekte. Eén poosje ging alles goed. Maar daar kwam opeer.s een dikke mist opzet ten en hulde den jongen in een nevel, zon dicht, dat hij geen tien meter van zich af kon zien. Onmiddellijk reod hij naar do kust, om echter na e^n poos tot de ont lek king te komen, dat hij zich in de richting vergist had. Begrijpende dat verder gaan levérsgevaarlijk zou zijn overviel hem een gevcel van groet ?n angst. Het eenige wa? op de plaats te blijven en om niet to ver kleumen bond hij af en liep een tijd lang op en neer. Maar er was een doordringende koude nachtwind opf°f"inen. Om zich daar tegen eenigszins te beschutten sleepte de jongen twee groote ijsblokken bijeen en wist ze rechtop tegen elkander te plaatsen, waarbij hij echter zijn benden verwondde Gehurkt kroop hij toen in die primitieve schuilplaats. Hij begreep echter, dat hij ver loren zou zijn als hij in slaap viel en daar om bracht hij den eindeloos langen nacht door met beurtelings op en neer te dra ven en in de ïjstent te rusten. Eerst tegen den ochtend v erd de doodsche stilte ver- bioken door do sirene van de emaillefa- brieken, welke uit de veite tot hem door drong en op dit geluid afgaande, bereikte hij den vasten wal. Op de naaste boerderij werd hij liefderijk ontvangen, bij den haaid verwarmd en met heeten drank gelaafd. Er toen was hij in 6taat naar huis terug te keeren. Daar had men den nacht in den gi ooisten angst doorgebracht Bij het krie ken van den dag was een aantal ervaren mannen in verschillende richting op onder- zeek uitgetrokken. Aanvankelijk bestond de vice.s, dat handen en voeten bevroren wa ren, maar gelukkig bleek dit niet het geval. En door een zorgvuldige behandeling moch ten ook verdere nadeelige gevolgen'van dezen hangen nacbtrifcusschen ijs en mis! voorkomen worden. Moedige redder. In een bruinkool vijver onder Eijgelsho- ven zakte een twaalf-jarig meisje door het ijs I., een baanveger, bedacht zich geen oi genblik en sprong in het vijf en twintig M. diepe water om 't meisje te redden, het geen hem met veel inspanning gelukte. Het schaatsenrijdend publiek hield spontaan een collecte voor den menschenrcdder, die onge veer tien gulden opbracht. Eijgelshoven's burgemeester stuurde den werklooze niet alleen een dankschrijven, maar zorgde me de, dat hij als los werkman in dienst dei- gemeente werd aangenomen. SLACHTOFFERS VAN DE KOUDE. Doodgevroren In een oude woning aan de Steenstraat te Nijmegen werd Woensdag de zes en vijf tig-jarige S. dood op zijn bed gevonden. Men bad den man, die alleen in de ijs koude kamer woonde, den heelen dag niet gezien. Cp kloppen kreeg men geen gehoor. De politie werd gewaarschuwddeze forceer de de deur en vond den man dood op bed Ten gevolge van de felle koude is een kind van een woonwagenbewoner, die met zijn wagen te Bergentheim stond, doodgevroren. Het bewustzijn verloren. Te Blokland (IJselstein) verloor mej. Kn. wegers de koude het bewustzijn en weid bij een veehouder binnengedragen. Lichaarrsdeelen bevroren- Toen de heer K. te Beemstej- aan den dijk aan het werk was, werden beide han den door de koude bevroten en moest ge- neaskundigo hulp worden ingeroepen. Een chauffeur van den heer J. te Pur- merend reed naar Alkmaar. Door de kou de zijn beide handen bevroren en genees- neesdcundige hulp worden ingeroepen. De koude maakt het don spieringvis- echers te Huizen bijna onmogelijk hun be drijf uit te oefenen. Verschillende visschem moesten zich onder geneeskundige hulp stellen. De een met 'n bevroren kin, de an der met bevroren vingertoppen en een der- d(- met bevroren ooren. De visschers hebben den arbeid ten slotte moeten 6taken. Te Bu8sura zijn twee postboden ooren en vingers bevroren. De mannen zijn naar een ziekenhuis vervoerd. De gemeentelijke geneeskundige dienst te R'dam heeft drio personen behandel), die door de kou bevangen waren geraakt; drie personen met bevroren ooren en rijf met bevroren vingers zijn in de verband- kamer van het Achterklooster behandeld. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Scholen gesloten. Te TJselstein heeft bet Gemeentebestuur in verband met de strenge koude besloten alle scholen tot voorloopig Maandag as. te sluiten. WINTER. Gevaar voor de nieuwe dijken. Het zee-ijs begint voor de havens van Medemblik zóó sterk te kruien, dat men vreest, dat wanneer de gevormde ijsrug- gen gaan drijven, zij een groot gevaar voor do dijken zullen opleveren. Een sterke wiud zou een ramp kunnen veroorzaken. De grond barst Te Emmer-Compascuum is de grond over een lengte van meer dan duizend meter gebarsten. De scheur, welke in den grond is ontstaan, is ruim 5 c.M. breed. Zeiljacht in een wak. Woensdagmiddag is op de rivier Dc Lek ter hoogte van Ammerstol een zeiljacr.t waarmede men op het ijs zeilde, in een wak geraakt. De boot sloeg om en het drietal inzittenden geraakte te water. Met groote moeite is dit drietal, de heer en mevr. Van As uit Groct-Ammers, en de bekende direc teur der stichting Nationale Vrede6 Ac tie, ds. J. B. Ih. Hugenholtz, gered. Melk per kilo verkocht. Te Finsterwolde is de melk per K.G. in- plaats van per liter verkocht, omdat zij bevroren was. De prijs was per K.G. de zelfde als per liter. Einde der vorst nog niet in zicht. Het Amsterdamsch filiaal van het Kon. Meteorologisch Instituut to De Bilt deelt ons het volgende mede omtrent do heer- sc-hende koude: In Midden-Europa over Swinemünde, Dresden en Breslau is de temperatuur sinds gisteren gemiddeld 8 gr. gestegen, maar toch heersebt daar nog barre winter, te meer omdat het bij 16 gr. C. onder nul sneeuwt. In onze omgeving is de tempe ratuur evenals over Noord- West-Duitsch- land en bijna geheel Engeland gedaald en Maastricht kwam met een nieuw record van £0 gr G.; in 1S95 werd op 8 en 14 Februari 18 gr. C. bereikt. Ten Noord oosten, Oosten en Zuidoosten van on.s, strekt zich een snecuwfront uit van Herno- sand tot Weenen, dat ons zoo goed als zeker ook bereiken zaL Voortcekens van het einde der vorst zijn neg niet in zicht. De laagste temperatuur overtroffen. Het Kon. Ned. Met. Inst. te de Bildt deelt ons het volgende mede: Ten tweede male is in deze week het record voor de laagste gemiddelde tempe ratuur in Februari volgens termijnwaarne mingen te de Bildt overtroffen. Maandag was de gemiddelde temperatuur 12.9 grand ouder nul (16, 3, 8, 8, 13, 6 graad vorst). Donderdag, 13.1 graad onder nul (17, 8, 9, 9, 11, 6 graad vorst). Het laagst bekend© dag gemiddelde voor andere maanden is 14 graden vorst op 22 Januari 1850; dit is echter berekend uit waarnemingen te 8.11 en 22 uur, terwijl nu de waarnemingen van 8 14 en 19 uur zijn gebezigd. Vervangt men ditmaal 19 door 22, dan wordt het gemid delde van Maandag 13.5 graad vorst tegen 1C.1 graad op 17 Februari 1855. Ook do hocgste temperatuur van Donderdagmiddag 9.7 graad vorst is voor zoo ver na te gaan vroeger nooit voorgekomen. Na de mededeeling van Maandag j.l. was nog te Vlissingen en wellicht te Maastricht do absoluut laagste temperatuur aangetrof fen; te Vlissingen werd Dinsdag 15 graden en te Maastricht Donderdag 20 graden vorst gemeld. Zeer strenge vorst in het Zuiden. Gisternacht heeft de vorst te Roermond en omstreken eeïi record bereikt. Om zeven uur gistermorgen wees de thermometer te Roermond 18 graden Celcius onder nul aan, terwijl bij den stuw in de Weerd een tem peratuur van 22 graden Celcisus onder nul werd genoteerd. Tengevolge van de aan houdende vorst; bet strijken van den stuw in de Weerd, en in verband met het veie drijfijs in de Maas, is de stand dezer rivier zoo laag geworden, dat verschillende aken en een sleepboot aan den grond zijn gc- loopen. Zij zullen moeten wachten tot de dooi is ingevallen, voor en aleer er genoeg water in de Maas zal zijn om weer vlot te komen. Acht en dertig graden vorst. Aan de hulppost van het Kon. Ned. Met. Instituut te Blcemendaal is gisternacht 38 giaden Fhr. vorst geregistreerd. Ouderwetsche winter fn 1435. Nu allerwegen herinneringen opdoemen uit lang vervlogen strenge winters, welke bij voorkeur met de benaming van „ouder wetsche" winters bestempeld worden, mag ook niet onvermeld blijven, wat het jaar 1435 onzen voorouders bracht. In een oude kroniek vinden wij, aldus de „Tel.", over het jaar 1435 het volgende op- geteekend: „Dit jaar was merkwaardig; Omtrent half februari was do Windt veel oost, of te noordoost, en des nachts was het klaar weer, tot 6 of 7 yuren tce en des daags was het donker graauw weer, en 's avondH zeer koyd, tot 6 of 7 uuren toe, ende het regende niet, endo hot daauwde niet, in de maanden Meert, April noch Mei. En op den St. Petrusdag, den 12den Mei (oude Stijl) hadt êt hard ijs gemaakt dat er esn kraai op staan kon, ende daar wies lover noch gras, noch koren, noch pruimen, ende de boomen en blocijde niet, noch kerzen, noch appelen, noch peeren, noch geen wijn gaard was ontlooken. Ende daar waren menschen die geen vertrouwen op God had den, en keerde hun land anderwerf om en zij hadden geen vrugten; ende anderen zei den met Job: „God gaf, God nam", en daar zij een hoed tarwe af plcegen te hebben, daar hadden zij 4 hoed af in dien Zomer. Ende op St. Jansdag 24 Juni zaten de oude vrouwen met groote lollepotten in de Kerk, ende het volk konde haar niet verwarmen die bij de Straat gingen. Ende het begon te warmen daags na St. Peter Paulus den 30 Juni, des daags scheen de Zon helder en klaar, en des nachts ro- gende het zoetelijk, zoodat alle vruchten op het veld wiezen en men kocht daarna, Ik vraag mij af, waar moet dat hene^l 'k Heb tien ijskoude winterteenen, Twee koude tintelende ooren, De waterleiding' is bevroren. De kachel kan zóó hard niet branden Of 'k heb er. houd mijn winterhande Als ik mij 's morgens wil gaan wasschen, En in het water denk te plassen, Dan heeft de vorst m' een poets gebakken En moet ik eerst een bijtje hakken. Mijn kolenveorraad is verdwenen, Die is al docr de schoorsteen henen. De thermometer, winterdronken, Die is heel laag en diep gezonken. Zij J-«lt Too diep zij maar kan dalen, En ik moet ilsinaar kolen halen. En in de krant slechts ijsberichten, Dus: koude wintcrvergezichten. 'k Dl'jf maar het liefst op mijn gemak thuis, Mijn bed lijK wel een dekenpakhuis. De kolen voor den dag van morgen Bezorgen mij steeds nieuwe zorgen. En worden bovendien al prijzig, Al vind ik dat ook nog zoo ijzig. Wij lijden kou tot 't bitter ende, Maar 't is geen wonder, die el'ende, Daar slechts Vorst Vorst hij zij geprezen Nog minder dan een nul kan wezen. TROUBADOUR. eal INGEZONDEN MEDEDEELING. f4*\S!*EClALE jAAtyBIfDlflG CoCb co^émrri njrhcujJ*' ne. Sfiecuzle etalaye SLAÏ Gis van Leek vrach rossa delijk gren goech de b: geslir botte schac lefoo was bij d plaa I naast taal mon ten, nauw op w lefoo zegt, Gi briek schei den i W- de tc Swal len. i naar later den Tc chau den A; beef geva 1/S tarwe om 8 groot, 1/8 Rogge om 6 grootj 1/8 Gerst om 4 groot, 1/8 haver om 10 dui ten, 1/8 peeren om 2 Stuivers, en alle oog3t zoo daarna". Getracht zonder ijsvlet Urk te be reiken. Drie jonge mannen ondernamen gister morgen een tocht op schaatsen van Lem mer naar Urk zonder ijsvlet. Deze waag halzerij kwam een hunner duur te staaa 10 kilometer buiten de kust zakte hij door het ijs. Hij kon nbg worden gered, n moest onmiddellijk na aankomst te Lemmer geneeskundige hulp inroepen. Treinvertraging, Het treinverkeer, vooral Amsterdam- Rotterdam, ondervond gisteravond door den sneeuwval ernstige vertraging. Bevroren eieren en aardappelen, Donderdag zijn op de markt te Barno- veld honderden, wellicht duizenden eieren stukgevroren. Wanneer men zich een oogen- b'ik in de nabijheid van onbedekte eitjes bevond, kon men de schalen onophoudelijk hooren knappen. Ook zijn groote hoeveel heden ingekuilde aardappelen door de vc-rst onbruikbaar geworden. Per auto over het ijs van Monni kendam naar Marken. Men meldt ons uit Monnikendam: De tocht over het ijs per auto van Mon nikendam naar Marken is thans mogelijk. Gisteren volbrachten drie auto's den tocht. De vorst en de visch. De hevige vorst van de laatste dagen heeft tot gevolg dst de visschen behoefte krijgen aan open water. Hiervan maken ver schillende gepatenteerde- als clandestiene visscheré gebruik om bijten in het ijs Ie hakken en de begeerlijke visschen zonder veel moeite te vangen. Zoo gebeurde het dezer dagen meldt de „Ned." dat een schor in den polder Mastenbroek nabij Genemuiden op één dag niet minder dan 200 pond karpers schepte, waaronder exemplaren van circa 20 pond gewicht. Een mooie daad Men meldt uit Tegelen aan de „Msb.": Door de geweldige vorst zijn nagenoeg alle arbeiders werkzaam in de kleiwaren industrie werkloos. Door de directie der N.V. Gebr. Teeuwen's KI ei waren-I ndustriO) welke hare fabrieken heé.'t in Tegelen, Reu ver, Blerick en Kaldenkirchen, werd even wel besloten aan al hare werklieden, welk® door de vorst werkloos zijn geworden, hot volle weekloon uit te betalen. Vervoer per vliegtuig ir.ocht nlot baten. De hulp van den marine vliegdienst Den Helder voer het vervoer van Te?* naar het hospitaal te Den Helder van dl r.egen-jarige M. C. Dalmeyer heeft niet mo gen baten. Hoewel de overtocht in kortst mogelijken tijd plaats had en onmid* dellijk na aankomst in het hospitaal tol operatie werd overgegaan, is het patiëntjo in den avond overleden. 8-4 hebt moe D 's-H zijn getr wee moe den D verg deli; dem Vi heef de waa wen D reed Doei Btuu Cha sloe een mot als Stor Ee;: Ziel had stan Aan H te den is c

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8