UIT DE OMGEVING Dubbelman^i6/ J Perla Zeep j I pj UIT DE RIJNSTREEK RECHTZAKEN SPORT LUCHTVAART tweede blad de le1dsche courant. vrijdag 15 februari 1929 KATWIJK. Voor de noodlijdenden. Door B. en W. waren Donderdagmiddag uitgenoodigd ter vergadering in het. Ge meentehuis aanwezig te willen zijn de hee- ren (alphabetis'H) Boskamp, Dr. v. Dorp- G. v. Duyn J. v. Duyn, H. Eerdbeek, C. Guyt, Th. Haasnoot, Dr. v. Hettinga Tromp, J Hoitrust, Dr. Hueting, A. de Jong, de Jong. J. W. Kobus, j. Korpols- hoek, L. Kruyt, D. C. v. Leeuwen, W. J. v. Leeuwen, O. J. Lugthart F. E. Meer burg, P- Meerburg, Jac. Meijer. C. Ouwe- hand, R. Ouwehand, A. Parlevliet, D. Riessen, H. E. de Ruyter Zijlker, C. v. Tongereu, J. G. v. d. Ven, D. Vooys. D l in verband met een sp^edaange'.egenheid, die nader in de vergadering ter kennis der genoodigden zou worden gebracht-. Burgemeester J. Schokking leiddo de vergadering en wees er op, dat het buiten gewoon strenge weer der laatste dagen B. en W. er toe genoopt haddon deze verga dering' uit te schrijven on daar te bespre ken wat er in deze, nu er ongetwijfold veel geleden wordt, kan worden gedaan. Een idee hadden B. en W. zich reeds ge vormd, dat aan het oordeel der vergade ring werd voorgelegd. Na besprekingen dan- werd besloten, dat uit de ter verga dering aanwezigen e-en kleine commissie zou worden gevormd, die het eerste werk zou ter hand nemen. Tot deze commissie werden benoemd de heeren Dr. Hettinga Tromp, voorz., H. Eerdbeek, penningm., D. C. v. Leeuwen. G. v. Duyn Gz., H. Bos kamp, J. Korpelshoek. Ve'e ingezetenen zullen een c'rculaire putvangen met ge perforeerde strook waarop men -kan invul len wat men voor dit mooie doel wenscht af te dragen. Het totaal bedrag zal aan de verschillende Armbesturen worden ter hand gesteld om zulks naar gelang der behoefte, te verdeelen als extra uitkeering onder de noodlijdenden. De vergadering was van oordeel dat, nu de nood dringt, niet tevergeefs een beroep zal worden gedaan op degenen die, de een meer. de ander minder, met aardsche goe deren is gezegend. Wie spoedig helpt, helpt dubbel. KATWIJK AAN DEN RIJN. Hardrijderij. De ijsclub „Voorwaarts" bad tegen gisterenmiddag een hardrijderij georganiseerd op schaatsen. Dank zij het mooie weer waren er veel belangstellenden, die aan beide zijden van den Rijn het ver loop van den wedstrijd konden volgen. Het eerst waren aan de beurt de jongelui van 12 tot 16 jaar. Het waren soms span nende oogenblikken, vooral toen het om de hoogste of minder hooge prijzen ging en dus de beste racers in hel krijt tra-dsn. uitslag was ten slotte dat de le prijs werd gewonnen door E. Vliegenthart, de 2e door W. Wouters, 3e Nic. Noort, -le A. \e Jong, 5e C. v. d. Gugten Nz. Dan kwamen de ouderen, vanaf 16 jaar in het strijdperk. Begrijpelijk dat het toen mogelijk, nog spannender werd. Na ve'e ritten waren de winnaars: No. 1 Willy Lange, No. 2 Henk van Maanen, No. 3 Grabel Parlevliet. Voor beide groepen waren geldprijzen disponibel, die te 6 uur in „De Roskam" aan de winnaars werden uitgereikt. Het was voor het bestuur der ijsclub een dankbare taak. De wedstrijd had. be gunstigd door mooi weer, een prachtig verloop. En de baan was gelegen midden in het dorp tusschen Kwakel en Groote brug, waar men ook niet beducht behoef de te zijn voor de koude. Het was daar heerlijk luw. Een en ander was voor het actieve bestuur van de ijsclub aanleiding dit gedeelte des avonds electrisch te ver lichten om alzoo de liefheb.bers ook nog 's avonds gelegenheid te geven te profitee- reu van de ijssport. Een aanleiding te meer cmdat het zoo zelden voorkomt dat Rijn bereden kan worden. Men kan dus nu volop genieten. Ook volgende dagen zal de baan des avonds electrisch verlipht worden. We zouden dit willen opmerken: Laar, nu het bestuur van de ijsclub steeds i de weer is om het do schaatsenrijders geriefelijk te maken, u ook niet onbetuigd. Het getal leden der club is voor ons dorp nog veel te gering. LEI DSCHENDAM. Hardrijderij op schaatsen. Donderdag middag had op den Molenvaart wederom een hardrijderij plaats. Deze hardrijderij was georganiseerd door de IJsvereeniging Stonipwijk-Veur en werd gehouden uit slui tend voor behoeftige gezinnen. Er waren 40 deelnemers. Na vele en spannende ritten was de uitslag als volgt: le prijs S. J. v. d. Marei, 2e pr. J. Ver meer, 3e pr. H. Meurs, 4c pr. Jac. Wens teen, 5e pr. J. Romijn. LEIMUIDEN. IJswedstrijden. De IJsvereeniging „Nooit Gedacht" (Tolhuis) organiseerde j-L Dinsdagmiddag enkele wedstrijden. Jammer dat het- dien middag, ofschoon niet in zoo hooge mate als daags te voren, flink koud was, wat tot gevolg had, dat het aantal toeschouwers niet groot was. Te ongeveer 1 uur werd een begin ge maakt met de kinderspelen, en wel hard- prikken voor jongens en meisjes beneden de 13 jaar. Aantal deelnemers, beide groe pen samen 24. Jegens: le pr. P. van Tol, 2e pr. G. v. d. Zon, 3e pr. P. Schellinger hout. Meisjes: le pr. G. Hubert 2e pr. A» Verriel, 3e pr. P. Meulen. Na afloop werden alle kinderen getrac- teerd op he'ete melk, kook en chocolade, waarvoor de kleinen zeer dankbaar wa ren. Vervolgens ringsteken voor heeren. Aantal deelnemers 20. le pr. P. J. Wijfje, 2e pr. P. Verhorst, 3e pr. W. Verkerk. Ringsteken voor dames. Aantal deel nemers 13. le pr. R. Hubert, 2e pr. Mej. P. J. Wijfje, 3e pr. mej. C. Lok, 4e pr. P' Verhorst. 1 Vervolgens de mooie sport voor dames, en wel hardprikken, wat erg in den smaak viel en de lachspieren danig for ceerde. Aantal deelneemsters 14. le pr. Grietje Visser, 2e pr. R. Verhorst, 3e pr. mej. A- v. d. Mik, 4e pr. mej. C. Lok. Óver het algemeen was het aantal deel nemers bevredigend. Na afloop werden de prijzen aan de winnaars uitgereikt, onder een toepasse lijk woord van den voorzitter in 't café van den heer J. Uittewaal, waar men na dien nog geruimen tijd gezellig bijeen b'.eef. Een woord van hulde aan de jonge vereeniging, die nauwelijks drie dagen te voren was opgericht, alzoo nog over geen financiën te beschikken had, en trots dat gemis tot het houden van genoemde wed strijden het initiatief nam. De prijzen be stonden voor alle winnaars in mooie luxe voorwerpen. LISSE. Verkooping. Bij de gisteren gehouden afslag van een heerenhuis met bollenhuis en tuin en een perceel teelland, een en ander tcebehoorende aan wijlen den heer A. Verduyn Sr., ten overbtaan van den alh'er gevestigden notaris A. van Pelt, is de uitslag als volgt: Perceel 1, 2 en 3, n 1. het hesrenhuis met bollenhuis en tuin stond in bod op 24680 en werd gemijnd op 1 door den heer J. Verduyn te Lisse. Perceel 4, een stuk teelland, gelegen langs den smallen weg. groot circa 2 H.A., dat in bod stond op 15000, werd gemijnd op 1300 door do Erven de Graaff (Gerhar- da). Perceel 5, het woonhuis te Kaag van d enheer N. van der Veer, stond in bod op 900 en werd niet gemijnd, zoodat de heeren A. en C. van Ruiten te Kaag hier van eigenaar werden. N00RDWIJK. Koperen priesterfeest Kap. C. J. Hesp. Reeds zeer vroegtijdig had zich ter vie ring van het koperen jubi'eum van onzen beminden Kapelaan C. J. Hesp, een feest comité gevormd, dat intusschen reeds de noodige stappen ter feestv'ering had ge daan. Helaas is in het enthousiast opge zette plan dezer viering een beletsel ge komen. doordat Z.E vanaf Kerstmis, voor het ondergaan van een zeer ernstige ope ratie, niet in onze parochie vertoeft. Hoe wel aanvankelijk deze operatie goed is geslaagd, kan Z.E. heden op zijn priester feest niet in de parochie zijn, zoodat de feestelijkheden moeten worden uitgesteld, zeker tot na Paschen. Hedenmorgen zijn de Z.E. Deken J. H. Borsboom, Kap. D. Nijssen, voorzitter van het feest comité en het Kerkbestuur, den jubilaris in Amster dam. waar Zijneerw. verpleegd wordt gaan fe'iciteeren en hebben hem het feestge schenk der Paroch'e, een couvert met in houd, overhandigd, waarover de jubilaris do vrije beschikking zal hebben. Wij ver trouwen dat alle parochianen oo deze en de komende dagen een hartelijk gebed voor kapelaan Hesp zullen sterten. opdat God hem spoedig een algeheel herstel moge geven. N00RDWIJKERH0UT. IJsfeest. Op de Bavo-sloot is een wedstrijd gehouden in ringsteken per schaats voor paren, uitgeschreven door de IJsclub. Er was veel belangstelling. 22 pa ren deden mee, met als uitslag: 1. Lena Duivenvoorde en N. Duivenvoorde, 2. Cor- rie v. d. Voort en H. Lammers, 3. Cato Warmendam en P. v. d. Meer. 4. Truus Warmendam en H. v. Bourgondië, 5. Betsie Verschoor en B. Verschoor. 6. Greta Blom en H. Timmers, 7. Annie Warmendam en P. Ocstdam, 8. Maric v. Paridon en P. v. Leeuwen Hz. In café v. d. Berg werden dc prijzen, luxe- en kunstvoorwerpen, door den voor- z'tter N. de Klerk aan de gelukkige win naars uitgereikt. Jaarvergadering „0. B. K." In café Brama hield de R. K. To one el vereeniging „Oefening Baart Kunst" haar jaarverga dering. De heer P. Koelewiju, als eenig bestuurslid, opende de vergadering. Het deed hem genoegen zoovelen aanwezig te zien, vooral het bestuur van den R. K. Volksbond. In enke'e woorden gaf hij een helder jaarverslag. Het jaar 192S was be gonnen met een groot aantal leden, goede krachten, maar door allerlei oorzaken moesten velen bedanken, waardoor de ver een ging zware verliezen leed. Gelukkig werden de open plaatsen door ijverige nieuwelingen weer aangevuld. Ook van de ze vergadering hoopte spr. het beste voor den groei van het ledental. De nieuwe geestelijk adviseur werd nu officieel geïnstalleerd en hem werd dank gebracht voor alles wat hij reeds verricht had voor de vereeniging. De notulen van de vorige vergader'ng werden onveranderd aangenomen. Uit- het jaarvers'ag b'eek in kas te zijn een saldo van 34.89. De heer A. v. Noort, als voorzitter van den Volks bond, dankte secretaris en penningmeester voor hun accuraat beheer. De verslagen werden goedgekeurd. Het bestuur werd nu gewijzigd en aangevuld. Voorzitter werd P. Koelewiin, secretaris J. v. d. Burg Jr., peniringm. W. Kaptein. J. Peters en N. v. Gijlswijk werden benoemd tot leden van verdienste en J. v. d. Werf en H. Zwaan tot eere-ledeu. De heer A. J. Wij- nekus werd dank gebracht voor de hulp, bij de laatste uitvoering bewezen als re- g'sseur; hem werd een stoffelijk huldeblijk aangeboden en tevens verzocht een vol gende maal weer de regie te willen ver zorgen. Ook de geest, adviseur ontving een aardige blijk van waardeering. Beiden waren met de attentie zeer ineenomen en de geschenken werden dankbaar aan vaard. Enkele nieuwe leden gaven zich nu op. Door het bestuur van den Volksbcnd werd nu medegedeeld dat de vereeniging het tooreeldécoi', enz., wat eigendom van den Volksbond is, steeds gratis zal kunnen gebriiikpn. Daarna volgde rondvraag met weinig be'angrijks. De heer A. v. Noort wenschte de nieuwe bestuurs'eden geluk met hunne benoeming en wenschte de ver eeniging een gestadigen groei en blcei„ zooals trouwens 1928 al beloofdo. De ver gadering we»d nu ges'oteu maar toch bleef men nog enkele uren in gezelligheid bijeen. iM^r-roMncM iMn. Een weinig cüoor (j[t water bescliacüigj. op VERTOON VAN DEZEN BON NOOTDORP. Volksbond. De afd. van den R. K. Volksbond houdt een belangrijke ledenver gadering op Dinsdag a.s. des avonds haif 8 uur in het ereenigingsgebouw aan den Veenweg. Gp deze vergadering zal een af gevaardigde van het Centraal bestuur aan wezig zijn, zoodat een groote opkomst worut verwacht. Ijsvermaak. Alhier werd Woensdag op de ijsbaan aan den Achterweg een on derlinge ringrijderij gehouden op schaat sen voor heeren en dames. Er waren 58 aeeluemers. De prijzen werden gewonnen' door A. Post fcjz., 1ste prijs 10; A. van der Marei Tz., 2de pr. ƒ7; mej. Ali van 't Woud, 3de pr. ƒ5; N. uo Bruin, 4de pr. ƒ4; P. van der Gaag, 5de pr. ƒ3; W. MeijSter, Co pr. 2; J. van der Marei Mz., 7e pr. 1; W. van oer Gaag, 8ste pr. 0.50. OEGSTGEEST. Zwcmvereeniging Poelmeer. In de za len van hotel „Het Witte Huis" is onder voorzitterschap van dr. H. W. Borgerhcff Mulder de jaarvergadering gehouden van de Zwemvereeniging „Poelmeer". De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden goedgekeurd. Een achttal obligaties werden uitgeloot. De aftredende bestuurs'eden werden herko zen. De voorzitter deelde mede, dat de controleur van Meorlo zijn ontslag heeft gevraagd. Daar bij druk bezoek groot gebrek is aan meerdere kleedruimte, in hoofdzaak voor heeren is het bestuur van meenirg om h erin te voorzien door het bouwen van één groote kleedruimte en deze te plaatsen aan de linkerzijde van den in gang. OUDE WETERING. Hardrijden voor paren. De uitslag van de door de IJsclub „Ijsvermaak zij ons Doel" uitgeschreven hardrijderij voor paren luidt als volgt; G. Mollers en mej. A. van Aart; 2 A. J. Mollers en mej. Th. Struive; 3 Th. Turk en mej. Van Sta veren; 4 B. van Graas en mej. Turk. Het weer werkte zeer mede, terwijl het ijs prachtig was. De belangstelling was zeer groot. RIJPWETERING. IJsclub. Gistermiddag werd op de „Poel" alhier een groote nationale hardrij derij op schaatsen gehouden, om prijzen van 60, 30, 15 en 5 gulden. Hoewel 't vinnig koud was, trok dezen wedstrijd zeer veel belangstelling, vermoedelijk cmdat men met 't oog op de uitgeloofde prijzen goede rij ders verwachtte. In deze verwachting nu is het publiek niet teleurgesteld, aangezien een 28-tal van de beste rijders uit de om geving aan den wedstrijd deelnamen. Ei- werd vinnig gekampt, vooral in de eers'e ronde, toen verschillende mededingers elkaar voor 't eerst op de baan ontmoetten. Na zwaren strijd viel ten slotte de beslis sing als volgt: 1ste prijs A. Klaassen tc Haarlemmermeer, 2de prijy P. Kraan te Leimuiden, 3de prijs P. v. Nobele te Sas- senheim, 4de prijs W. v. Klink te Zoeter- woude. Zij, die zich dezen middag de moei te hebben getroost van een tocht naar Rijp- wetering, zullen er geen berouw over heb ben, want men heeft er kunnen genieten van goede sport. RIJNSBURG. Bedwelmd door uitlaatgassen. Terwijl de bloemist T. K. alhier met zijn knecht A. v. d. M. bezig was in een gesloten schuur zijn auto af te tappen, met wer kenden motor, werden beiden door de u'.t- laatdampen bewusteloos. Gelukkig kwam spoedig de heer M. H. uit den Haag in de schuur, die beiden bui ten bracht, waarna het bewustzijn weder kon worden opgewekt. STOMPWIJK. IJsclub. De ijsclub^„Nut en vermaak" h eld gisterenmiddag een nationale ring rijderij voor paren, waaraan niet minder dan 40 paren deelnamen. De prijzen zijn gewonnen door: le pr. J. Groene weg en mej. Kuipers, 2e pr. Th. do Haas en mej. de Haas 3e pr. A. v. d. Brink en mej. v. Santen, 4e pr. Simon Onderwater en mej. Onderwatei-, 5e pr. Jo Winters en mej. Winters en de 6e pr. J. Granneman en Jo Le'ieveld, waarna de waarnemend voor zitter de prijzen uitreikte met een toepas selijk woord. WARMOND. Het ongeluk op de Kagerplassen. Een andere lezing van heb ongeval. Van zeer bevoegde zijde meldt men ons nog aangaande het ongeluk op de Kager plassen, dat het wak, waarin de heer J. van Duivenvoorde is gereden geheel was afgezet, en dat dit ongeluk dan ook aan onvoorz'chtighei'1 te wijten was. Toen dit ongeluk geschied was had de burgemeester -vap Warmond opdracht ge geven dat veldvachter Romein zich met veldwachter Stekkers en den gemeente werkman naar de plaats des onheils moest begeven. Romein zou toen op eigen gele- /genheid met de ijsschuit zijn gegaan. De rijksveldwachter Jacobs had geen op dracht, doch is meegegaan. Teen de schuit arriveerde moei de heer Visch gemeend hebben, dat deze wel over het afgezette wak heen kon en ondanks do waarschu wing van Jacobs is men toen toch over het wak gevaren met het gemelde gevolg. Daarna zouden Visch en Jacobs tege'ijk gered zijn. terwijl Romein direct onder het ijs was geschoten. Veldwachter Stee- kers, die later aankwam verleende even een® hulp. IJsclub. Woensdagmiddag hadden op de Leede hardrijderijen voor paren plaats. Van de 15 paren, welke hieraan deelnamen werden prijswinners1ste prijs Mej. R. van der Struijs en de heer C. van Ryn Pzn„ 2e pr. -mej. G. Koppers en de heer P. Koppers, 3e pr. mej. M. Moes en de heer P. Sikking, 4e pr. mej. Cath. Schavenmaker en de heer G. Roest. WASSENAAR. Looddieven gearresteerd. Toen de po litie van Wassen-aar gistermiddag in een der villaparken surveilleerde, zag zij drie personen op verdachte wijze rondloopen. Bij het zien van de politie namen zij de vlucht. Eén hunner werd gearresteerd en hij bleek in het bez't te zijn van een flin ke partij lood en koper, die zij met hun drieën even tevoren gestolen hadden uit verscheidene villa's. De aangehoudene is van B. uit 's-Gravenhage. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gevestigd: A. Bogaard van Delft T. de Hoog van Waarder Maria U. Bergshceff, echtg. van T. de Hoog van Waarder Antje van Nood van Rotter dam. Vertrokken: A. Zwaan naar Zwam- merdam J. Zwaan naar Zwammerdam Trijntje de Beer naar Harliugen Hermina Z. Vooitman naar Laren F. P. Voors naar Rotterdam Marijke do Jong naar Leiden P. Arlman naar Was senaar A. P. Splinter naar Eindhoven Beatrix van der Stoel naar Hil!eger&- berg W. W. van der Kwaak naar Mon ster J. van der Zen naar Le'muiden I. van dor Horst naar Apeldoorn. KOUDEKERK. IJswedstrijd. Dank zjj de groote of fervaardigheid in onze gemeente werd op den Rijn nabij de gesloopte Koudekerk- sche brug Woensdagmiddag een hardrij derij op schaatsen gehouden om levens middelen en brandstoffen voor behoeftige gezinnen. Ruim 100 deelnemer# hadden zich voor dezen wedstrijd opgegeven. Bo vendien waren aan dezen wedstrijd nog een 4-tal geldprijzen verbonden en die werden gewccnen door: 1. T. Blij'eveu, 2. G. Dorrepaal Gzn., 3. W. van Burik en 4. G. G. F eret. De ijsbaan was schitterend en er was buitengewoon groote belangstelling. De prijzen werden uitgedeeld in het café ,De Bruin" alwaar tevens de Burgemeester mededeelde, dat Vrijdagmiddag a.s. op de zelfde baan een ringrijderij voor paren zal gehouden worden. Z0ETERW0UDE (Hooge Rijndijk). Hardrijden voor de jeugd. Gisteren middag werd vanwege de vereeniging „IJs- spert" de door de koude uitgestelde hard rijderij gehouden voor jongens en voor meisjes van 13 tot en met 16 jaar. Hieraan werd door 21 meisjes deelgenomen; de 1ste prijs werd behaald door Kla/.ina Lemmer zaal, de 2de pr. door Agatha Braat, de 3üe pr. door Jo. v. d. Zeijden, de 4de pr. door Ma. Noorder vliet en de 5de pr. door Pietjo v. d Hoeven. Van de 32 jongens werd de 1ste pr. be haald door Adr. Amsterdam, de 2de pr. door Frans Blcm, de 3de door Antoon Zwetsloot, de 4de pr. door Dirk v. d. Meïj en de 5de pr. door Jac. Blom. Na afloop werden de prijzen, bestaande uit kunst voorwerpen, met ecnige toepasselijke woor den uitgereikt Behendigheids-wedstrijden. In de gis terenavond gehouden bestuursvergaderin werd besloten hedenmiddag behendigheids wedstrijden te organiseeren voor dames en heeren, terwijl besloten werd op Maandag a.s. een tocht te maken per schaats naar 's-Gravenhsge. Het bestuur vertrouwt, dat de groote prestaties in dit ijs-seizoen voor velen eon aansporing zullen zijn lid te wor den van „Ijssport". HAAGSCHE RECHTBANK. Zwaar lichamelijk letsel. De Haagsche Rechtbank heeft den chauf feur uit Den Haag, aan wiens schuld het te wijten zou zijn geweest, dat hij op 12 Oct. jJ. op de Regentesselaan met een door hem bestuurde vrachtauto een achtjarig jongetje heeft aangereden, tengevolge waarvan deze een hersenschudding en een schedelfractuur bekwam, terzake van het veroorzaken van zwa^-r lichamelijk letsel door schuld, veroordeeld tot 25 boete subs. IP dagen hechtenis. De eisch was veertien dagen gevangenis straf. vHet O. M. bij de Haagsche rechtbank, waargenomen door mr. Enger, heeft ter zake van het veroorzaken van zwaar licha melijk letsel door schuld, tegen den chauf feur uit Den Haag, die het aan zijn schuld te wijten zou hebben gehad, dat hij in den middag van's Nov. jJ. op den Rijswijksche weg met een door hem bestuurde vrachtauto een achttienjarige wielrijdster heeft aange reden, die tengevolge daarvan een hersen schudding bekwam en deswege vier weken in het ziekenhuis opgenomen is geweest^ twee maanden gevangennisstraf geëischt. Verdachte zelf was zich niets van een aanrijding bewust; een der getuigen had echter onmiddellijk het nummer van de auto genoteerd. De mishandeling te Bergharen. Het gerechtshof te Arnhem heeft uit spraak gedaan in do zaak van een arbeider te Borgharen cn zijn zoon, die de recht bank te Tiel had veroordeeld resp. tot één jaar en zes maanden gevangenisstraf. Zij hebben zich schuldig gemaakt aan mishan deling van een landbouwer die door den vader met een ijzeren staaf op het hoofd werd geslegen en. nadat hij bowustelooy was neergevallen, door den zoon met mes steken werd gewond. Het slachtoffer heeft geruimen tijd in levensgevaar verkeerd. Het Hof heeft de opgelegde straffen ver zwaard tct resp. 1 1/2 jaar en acht maan den gevangenisstraf. De gemeentesecretaris van Wychem. Het Hof te Arnhem heeft uitspraak ge daan in de zaak tegen den gemeentesecre taris van Wychem, dien de Rechtbank we gens het aannemen van giften had veroor deeld tct J 150 boete of 30 dagen hechte nis. Het Hof heeft de boete tot 300 ver hoogd. VOETBAL. NederlandZwitserland. Naar wij in de ..Sportkroniek" lezen zijn de besprekingen, die de Technische Com- m'ssie j.l. Zondag te Uirecht met verte genwoordigers van de vereenigingen go- houden heeft, buitengewoon nuttig geble ken. Op Zondag 24 Febr. houdt de T. C. een vergadering te Breda, waartoe oveneens de afgevaardigden ven vereenigingen zul len worden uitgenoodigd. Op dien dog wordt dan tevens het Ne- derlandsch o'ftal, dat. op 17 Maart tegen Zwitserland moet spelen, gekozen. De wedMrijden der Federatie R.-K. Voetbalborden afgelast. De Federatie van R.-K. Voetbalbonden heeft alle voor Zondag a.s. vastgestelde wedstrijden afgelast. IJSSPORT. Sterrit raar Warmond. Men schrijft ons uit Warmond: De droeve ijsongevallen, welke op de Kagermeren hebben plaats gehad en waar door alle feeste'ükheden in hot dorp wa ren afge'ast, hebben meer cf minder hun stemnel gedrukt oo do festiviteiten van den Z. H. IJ. B. die znn 35-jarig bestaan herdacht en waarvan Warmond het mid delpunt zou vormen. Het aantal dee'remers aan den sterrit was dan ook kleiner, dan men onder on der andere omstandigheden had mogen verwachten. Van de 15 arresleden, waarvan men toe zegging had, dat deze naar Warmond zou den komen, arriveerde slechts één. Het. aantal zeilschvitjes daarentegen wrs gced vertegenwoordigd, al'een 'van de T^s^ei!- vereenigir'i JDe Brasemermeer" telden wij 19 stuks. Circa halféén waren op het raadhuis een veerti,rtal deelnemers aan de tocht tegen woordig. waaronder de bestuurs'eden van den Z. H. IJ. B. en ziine afdeelingen, ter wijl wij onder meer bier opmerkten afge vaardigden van den A. N. W. B. en v°n de K. Z. R. M. V. ..De Kaag" en B. en W. dm- gemeente. Namens het Gemeentebestuur heette burgemeester Schölvinck de aanwezigen welkom, zijn spijt betuieende, dat het. droeve ongeval, waarbij de gemeente-veld wachter, bii de uitoefening van zijn plicht het s'achtoffer was geworden, oorzaak was dat de feestelijke ontvangst, die men dc deelnemers had wil'en bereiden, tot een sober welkom bemerkt meest worden. De voorz. van den Ijsbond, de heer De Knokke van der Meulen, betuigde de ge meente zijn dee'reming met het voorgeval lene, wat wel helaas een gedeelte der fees telijkheden dee-1 vervallen, maar waardoor ook deze hartelijke ontvangst op het raad huis dubbele waardeering verdiende en waaruit de sympathie, die Warmond voor den Bond voelt, du:*delijk b'eek. Nadat ververschingen waren rond ge diend verspreidde men zich in het dorp om den inwendigen mensch te gaan verster ken. Op de Sprietlaan hadden zich intus schen de andere deelnemers geconcen treerd om getuigen ie zijn van den start der ijsschuitjes of zwierden in grooten ge tale over de spiege'gladde ijsbanen, welke de Kagermeren vormden. Beschenen door een helder winterzon netje gaven d'e vele zeiltjes aan het groot- sche winterlandschap een bijzonder es- peet. Jammer, dat bet flauwe zuchtje, die zei't:es niet voldoende deed bollen cm de schuitjes in snelle vaart over de meren tc doen glijden en men daarem den wed strijd, nadat 6 scheepjes gestart waren( tot den volgenden dag meest uitstellen. Een tegenvaller voor de zeilers, de schaatsenrijders hebben echter van dezen winterdag kunnen profiteered Luchtdienst Engeland—Australië. De Australische regeering heeft aan de Britsche regeering medegedeeld, dat zij bo- ifid is samen te -verken um tot een uitbrei ding van den luchtdienst Londen—Karachi tot Australië te komen.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 5