E PI LAND- EN TUINBOUW RECHTZAKEN WMLS «i Efsssse11 ■straat 130» I3S DE VASTENBRIEVEN ONZER BISSCHOPPEN Agenda STADSNIEUWS fcreïdingsplan worden aan de vast© com missie toegevoegd een aantal bijzondere leden, nJ. één uit elke gemeonte, die ge acht kan worden bij het te behandelen plan betrokken te zijn. De commissie is samengesteld uit de hoe ren H. v. Boeijen, lid van Ged. Staten, te vens voorzitter; den hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat in Zuid-Holland, den hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat, ir. G. J. v. d. Broek, den inspecteur van de Volksgezondheid (volkshuisvesting) in Zuid- Holland; J. W. Hanrath, architect te Hil versum; H. v. d. Kloot Meyburg, architect te Voorburg; ir. J. A. G. v. d. Stour, hoog let rar aan de Technische Hoogeschool le Delft, mr. J. D. Kerbrcek, oud-wethouder van 's-Gravenhage en ir. G. C. Lange B. I., commies ter Prov. Griffie, secretaris, allen vaste leden. „St. Raphael". De propaganda in November en Decem ber j.l. heeft bewezen, wat propagandisti sche kracht vermagNiet minder dan 4C8 nieuwe leden zijn in dien korten tijd in de rijen van St. Raphaël gebracht 1 ,,Ctr." Snijverbod gladiolen. Blijkens het jaarverslag van de commis sie van toezicht op het contract ter bestrij ding van den handel in kortgesneden gla- diolusbloemen over 1028 traden 786 contrac tanten toe, terwijl 131 ouderteekenaren om verschillende redenen bedankten. Het aan tal ondorteekenaren bedroeg medio Decem ber j.l. 3017. In het verslagjaar werden 4 contractan ten wegens vermoedelijke overtredingen opgeroepen, waarvan 2 beboetingen het gevolg waren. De overtredingen worden steeds meer van geringen aard wat het kertsnijden van gladiolen betreft. De Vei- lingsvereenigingen werken ertoe mee, dat de personen, die geen contractant zijn, eerst leekepen, alvorens van hen bollen worden afgegeven of voor hen bollen wor den geveild. Dit jaar werd het contract, in overleg met de commissies voor tulpen en hyacin- then, gecombineerd met het tulpen-en hya cinthen-contract, hetgeen voel eenvoudiger is daar de contractanten nu maar é«n naamlijst behoeven te raadplegen om te zien, of personen, met wie zij zaken wen- schen te doen, het contract hebben geteo- kend. Over de naleving van bepalingen van het contract is de commissie van toezicht alles zins tevreden. Vee naar België. De invoer van herkauwere in België ia tot nader order verboden langs de tolkan toren Esschen (station en dorp), de Clingo (station en dorp) en Paal (Kemseke). Wetenschappelijke Berichten SUIKER UIT QAHLIA. Reuter meldt uit Now York: Er is een nieuw soort suiker gevonden, welke o.a. uit dahlia's wordt getrokken en öiifruotose anhydride wordt genoemd. Zij is ontdekt door chemici in de labo ratoria van het departemert van handel, die proeven namen met inuline, een sonrt zetmeel, dat in dahlia's cichorei, aardperen en andere planten wordt aangetroffen. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Uitspraken. W. B., op den openbaren weg een ver minkt been te kijk stellen, 2 of 1 d.; J. if L., na middernacht al6 bezoeker in eor; café aanwezig zijn, 2 of 1 d.; W. K., idem. 2 of 1 d.; J. H. H, idem, 2 of 1 d.; B. de K., overtreding verord. Leiden op do winkelsluiting ƒ3 of 2 d.N. G. K., over treding arbeidswet, 5 of 3 d.; J. v. A, een hondenkar gebruiken zonder nummer- bewijs, ƒ3 of 2 d.; C. v. d. W:, Alkemade, met een auto rijden zonder spiegel, 3 of 2 d.; H. K., Zoeterwoude, idem, 3 of 2 d.; B. J., Oegstgeest, fietsen zonder licht. 3 of 2 d.; P. J. E., idem, 3 of 2 d.; J. Yn idem, 3 of 2 d.; R. M., Leiderdorp, fietsen zonder reflector, 3 of 2 d.; W. 1'., idem 3 of 2 d.; J. K., Hazorswoude, idem, 3 of 2 d.j J. v. D., Benthuizen, met een auto rijden door de Watorstoeg, 3 of 2 d.; F. A. M. L., Amsterdam, met een auto de passage belemmeren, 3 of 2 d.; W. v. d. R., op een rijwiel een last vervoeren broe der dan 70 c.M., 2 of 1 d.; A. V., Katwijk, fietsen zonder licht 3 of 2 d.; W. K., Sa-i- senheim, geen geldig rijbowijs vertooneu, 5 of 3 d.; Th. J. R., Amsterdam, met eun auto rijden zonder licht, nummer en letter £i> zonder rood achterlicht, 2 X 4 of 2 X 2d.; A. L. C. v, d. S., den Haag, met een auto rijden zonder verlicht nummer en let ter 4 of 2 d.J. H. J. S., den Haag, idem en zonder rood achterlicht, 2 X 2 of 2 1 d.; J. R., Ketwijk, met een auto rijden zonder rood achterlicht, f 4 of 2 d.; J v. 't W., Noordwijk, overtreding ijkwet, I of 1 d. met verbeurdverklaring maat; M. J. B., Amsterdam, loopen op verboden grond, ƒ5 of 3 d.; W. v. d. A„ Hillegom, idem, ƒ5 of 3 d.; M. E., Noordwijk, overtreding pol. verord. Noordwijk, 2 of ld.; I. J. v. S., zwervende, overtreding der Woonwagen- wet, 5 of 3 d.; M. H-, idem, idem, 5 of 3 d.; H. v. d. L., Oegstgeest, te Oegstgeest een hond laten loopen zonder toezicht, ƒ3 of 2 d.; J. P., idem, idem, ƒ3 of 2 d.; G. G. J. R„ idem, idem, 3 of 2 d.; Tb. P. G, Bloemendaal, overtreding motor- en rijwiel- wet, 5 of 3 d.J. v. V., met een auto rij den 'onder verlicht nummer en letter, J 3 of 2d.; G. v. d. M., Rijnsburg, fietsen zonder licht 3 of 2 d.; J. v. d. P., Katwijk, fietsen zonder reflector, 3 of 2 d.; J. v. d. P., idem, zich ophouden voor het raam van een per- teel, 2 of 1 d.; H. 8., idem, idem, 2 of 1 d.; M. M., idem, idem, 2 of 1 d.; L. v. d. M., idem, idem, 2 of 1 week tuchtschool; C R., idem, fietsen zonder licht 1 of 1 d.; J. v. D., Noordwijk, fietsen zonder een hand aan het stuur, 2 of 1 d.; Th. v. H Zoeterwoude, fietsen zonder licht, ƒ.3 of 2 d.; J. Ft op een rijwiel een last vervoe ren breeder dan 70 c.M., 2 of 1 d.; B v. O., fietsen zondor bel, 2 of 1 d.; P. J. K., fietsen zonder reflector, 3 of 2 d.; L. M. Jr., Noordwijkerhout, overtreding jachtwet. 6 of 3 d.; Chr. Zn fietsen op de klinker bestrating, 2 of 1 d.; Chr. Z., fietsen zon der bel, ƒ3 of 2 d.; A. N. Rijnsburg, over treding verord. havengeldbelasting, 5 of 3 d.; H. de G., Voorschoten, overtreding arbeidswet, 2 X 2 of 2 X 1 d.J. v. L., Vinkeveen, overtreding invaliditeitswet, 10 of 5 d.; M. O., idem, 6 of 3 d.; J. B., Noordwijk, openbare dronkenschap, 3 r.f 2d.; A. L., burengerucht, ƒ5 of 3 d.; H. J. A., Noordwijkerhout, met oen wagen rij den zondor licht, ƒ3 of 2 d.; J. P. K. B., Noord wij!:, overtreding alg. pol. verord. v. Noordwijk, 2 of 1 d.; A. v. d. S., fietsen zonder licht, 3 of 2d.; J. S., idem, 3 of 2d.; H. T., op don openbaren weg muziek maken, 2 of 1 d.; J. M., fietsen door een verboden steeg, 2 of 1 d.; K. A. M. B., straatschenderij, 5 of 3 d.; W. G. v. d. V., openbare dronkenschap 5 of 3 d.; J. W., Amsterdam, idem ƒ5 of 3 d.; J. M. C. V., fietsen op de hel'ing van de Vischbrug, 2 of 1 d.; K. H. G., burengerucht, 5 of 3 d.; H. R., fietsen op do helling van de Vischbrug, 2 of 1 d. INGEZONDEN STUKKEN Onze Stadhuis-ramp. Mijnheer de Redacteur, Beleefd vraagt ondergeteekende voor onderstaande paar regelen een plaatsje in Uw Courant. Ondorgeteekende, en zeker wel zéér velen zijner st'dgenooten, zijn Uwe re dactie zéér verp'icht en erkentelijk voor de verslagen cn mededeelingen, die U tot op heden over het verlies van onze Wo ning hebt weergegeven. En dan kemt, onwillekeurig, na het lezen, een drang naar voren, een drang, om uiting te geven aan weemoed, aan diepgevoeld verlies. En het is daarvoor, dat ondergetee kende aan al zijn stadgenocten ter over weging geeft cm a.s. Maandag ten rouw oyer ons ontvallen Huis de vlag halfstok uit te steken, een uiting, een daad van piëteit, die ondergeteekende, en zeker wel alle züne stadgencoten ons Stad huis, onze Woning, ten volle waard oor dcelen. Uw mede-stadgenoot, W. F. TEGELAAR, Geboren ende Getogen Leidenaar. Leiden, 15 Februari 1029. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzcek ik U opname van het volgende in Uw blad. Bij voorbaat mij; oprechten dank. In het verslag van den Gemeenteraad van Alkemade van 8 Febr., las ik o.m. eei overzicht van den Edelachtb. Heer Burge meester over den plaatselyken tcestan van Roelofarendsveen, en wel dat deze gcod vooruitgaat, speciaal glazencultuu' en foresren van tulpenbloerr.cn, en dal speciaal dat forceren nu (later waarschijn-' lijk ook die glasproduktentee't) loonenr gemaakt is geworden door Wethouder dc Jong, door diens voortvarendheid, doo. met het exporteeren te beginnen van ge noemd aitjke1. Het diene hier even vermeld te worden, dat de export van bloemen uit Roelof arendsveen naar Engeland, tenminste tul pen, (want narcissen werden al reeds 18 jaar geleden geëxporteerd) dateert van min stens 5 jaar geler'en. Toen was de heer G. J. v. Leeuwen zeker wel dc toonaange- ver, met zeker nog anderen op den ach tergrond. Die export was zeker niet in die mate, als dit thans het geval is. Doch dit brengt een andere oorzaak weer mede. Hel gevolg van goede vraag voor geforceerde tulpen in het buitenland is weer oorzaak van c'e uitbreiding van dit vak. Mede (al thans in R'veen) het zoeken naar iets pro ductiever dan de oude teelt .*an peulen, dorperwten, augurken en bconon, welke niet loonend meer bleek te zijn. Dat loo- nend zijn van dat forceeren vindt zijn oor zaak niet in de voortvarendheid van de heer de Jong; deze is rr.et de expoit be gonnen 16 Jan. 19-9, toen het seizoen reeds in vollen gang was. Stemmen gaan reeds op, dat de tijd rijp is voor een plaatselijke veiling van alle soorten bloe men. Doch momenteel ontbreken daar nog de noodige lokalen voor. Als er eenige menschen (trekkers van bloemen) zich daar voor spanden, zou ze ker een plaatselijk belang gediend wor den, daar er dan toch oen gezonden ex- povthandel zou ontstaan. Die veiling zou zijn exporteurs zelf maken en dan zou do tuinderexporteur ook met meer handels- ideëen bezield worden, want van handel weten toch de meeste exporteurs niet veel af. Wij wachten inmiddels maar geduldig af, wat komen zal, doch hopen dat het nog eens verwezenlijkt wordt, dat do mooie ge legenheid, die de groentenveiling heeft, eens productief gemaakt wordt voor bloe menveiling ïd den winlor. Die groentenveiing is een coop, van tuinders, juist dezelfde tuinders als nu trekkers van bloemon. Hoe mooi is die ge legenheid niet. Laten wij eens zien naar Bovenkarspel, waar momenteel ook met de veiling van bloemen aangevangen is te gen 1 1/2 pet. veilingkosten, wat zeker bet mooiste is ook voor den koopman. Want lage veilingkosten maken het mogelijk dat de zuiverste handel ontstaat. Dan zullen de tuinders zeker het uit de hand verkoo- pen zoo veel moge'ijk zelf beperken. U Mijnheer de Redacteur nogmaals dankend. Hoogachtend Een trouw lezer. INGEZONDEN MEDEDEELING. Dames- en Gebreide Kinder- za handschoenen Ski-sokjes, zware kwaliteiten met pracht Jacquard randen Dames Slobkousen, lang model Gebreide Keeren Handschoenen Zware wollen gebreide Heeren sokken Wollen Heerenvesten en' Pullovers Zware gemoltonneerde Keercn- Borstrckken en Brceken Gebreide Dames Onderjurken Gebreide Dames Directoires. Gemoltonneerde Dames Onder jurken Gemoltonneerde Dames 9c21 Directoires 0.30 0.75 2.I7"S 0.69 0.90 3.75 1.30 1.42' l.02,/j 1.50 0.80 Jaeger tricot Jongens Broeken en Borstrokken, fabrioaat „Jasses Tilanus", .vanaf Flanellen Damfi^ Nachthemden Gebreide Nipjes \irken,|.leuk deux pièw mod&l Vesön J Puik Wollen Dam* Witte WollenJ gtant partij IS, buitt^- Fantasie wolfij gewone i Grijze Radiotordekens Warmwaterstoven met pracht moquette Stukjes tochtvilt, per 6 meter. 0.35 1.78 3.80 2.95 4.45 5.50 1.47 3.95 0.24 Z. D. H. de Aartsbisschop heeft ziju Vastenbrief gewijd aan hot christelijk huwelijk en r.an de wijze waarop het moet worden vco. bereid. Na de beteekenis van het huwelijk, in stelling Gods en door Christus tot een Sacrament verheven, te hebben geschetst, wijst Monseigneur Van de Wetering er op, dat ook onder Katholieken ongelukkige hu welijken worden aangetroffen. „Kan dit ons verwonderen, zouden Wij willen vragen, wanneer we zien, iret wat lichtzinnigheid en onbezonnenheid soms de persoon gekozen wordt, die de levensgezel of gezellin zal wezen? Alvorens een verbin tenis aan te gaan in tijdelijke zaken, zich tot eon dienst ie verbinden, een deelgenoot te nemen in zijn zaak, worden, en te recht, inlichtingen gevraagd, wordt eon onder zoek ingesteld naar gedrag en bekwaam heid, wordt alles gewikt en gewogen. En toch hier geldt het een verbintenis, wel ke slechts tijdelijke belangen betreft en gemakkelijk weer kan worden verbroken. Maar bij een huwelijk, eon vcrbinleris waarbij de hocgste belangen voor tijd en eeuwigheid op het spel staan en, welke eenmaal gesleten, voor geheel het leven geldt en alleen door den dood kan worden verbroken, zien we soms, dat eene toeval lige ontmoeting, de indruk van eon oogen- biik, eer.e opwelling van zinnelijke liefde genceg is om de keuze van een persoon te bepalen. Kunnen, vragen Wij, eerbied, achting, liefde waarop het blijvend geluk des huwe lijks moet berusten, op die wijze inderdaad i'.egelijk gegrond zijn? Mcetcn bij zoo'n lichtzinnige keuze niet velen bedrogen uit komen? Gebeurt het dan ook niet meer malen, dat men van te voren reeds mei genoegzamegelcekHw voorspellen kan. dat het een ongelukkig huwelijk zal wor den? Allen, die zich geroepen gevoelen tol den huwelijken staat, zullen ernstig Onze \crmaning tor harte nemen om nooit b vorkeering aan te gaan alvorens een nauw lettend onderzoek is ingesteld naar den godsdienstzin, het gedrag en den gezond heidstoestand van de partij, aan wie zij zich wensehen te verbinden. Zij dienen daartoe den raad en de voorlichting in te winnen van hun ouders en van hun geestelijken leidsman". Met groeten nadruk wijst de Aartsbis schop de ouders op de zware verplichtingen, die zij ten aanzien van hun kinderen in den tijd der verkoering hebben. Z. D. H. Mgr. Laurentius Schrijnen, Bisschop van Roermond, behan- deld in zijn Vastenbrief o.a. de ontkerste ning in de moderne maatschappelijke sa menleving. Velen laten zich verleiden door de vrij- beids-idée welker allerwegen door onzo tegenstanders in woord cn in geschrift wordt aangeprezen en waarvan gouden bei- gen beloofd worden. En zoo onttrekt men zich hce langer hoe meer aan de autoriteit van hen, die door God zijn aangesteld, om de menschen te leiden op den weg, waa«- zij hun tijdelijk en eeuwig welzijn kunnen vinden. De kracht van een leger ligt in de stipte gehoorzaamheid van de ondergeschikten aan hen, die bevel voeren. De overwinning in den strijd is slechts dé prijs van een nauwgezette discipline. Wenscht ieder sol daat naar eigen goeddunken te mogen ban delen, dan zal wis en zeker het leger de zege niet behalen. Zoo is het ook met het groote leger, dat het rijk van Christus Koning moet hand haven en -uitbreiden, da Katholieke Kerk. Wil dit leger beantwoorden aan do inzich ten van zijn goddelijken Bevelhebber, dan zal het een vast aanoengesloton organisatie moeten zijn, waarin de ondergeschikten zich laten leiden door hen, welke door Jezus Christus met de macht van bevelen bekleed zijn. Vrijheid van handelen mag enkel go- cfuld worden in twijfelachtige zaken; een heid geldt in het noodzakelijke, terwijl al les beheerscht wordt door de liefde. Zoo luidt de gulden regel van den H. Augusti- nus. Waar ieder zijns weegs wil gaan, zon der zich te storen aan het bevel der over heid, daar kan de Kork niet bloeien, daar kan zij hare hooge zending niet vervullen. Onze godsdienstige vereenigingen, zr.o- ale Congregatie, Derde Orde, H. Familie en andere; onze religieus-sociale stand- en vakorganisaties vormen de afdeelingen in het groote leger der Kerk. Om echter voldoende kracht te kunnen ontwikkelen en voldoenden weerstand le kunnen bieden aan onzo tegenstanders, «s het noodig, dat deze afdeelingen talrijk Z'jn er. ook, dat alle leden met ijver bezield zijn voor de groote, heilige zaak, die zij voor staan. Dat is de vaste overtuiging van den Bis schop, van de Parochiale Geestelijkheid, van de Aalmoezeniers voor sociale wer ken: een overtuiging, die herhaaldelijk mei kracht en klem wordt uitgesproken. Al is nu in den laatsten lijd, wat deelno ming betreft aan onze organisaties, een ken tering te bespeuren, toch zijn er nog zoo- velen, die naar het woord der geestelijke overheid niet luisteren en zich of wol niet aansluiten bij do katholieke vereenigingen. of wol, wat erger is, zich aansluiten aan neutrale of anti-godsdienstige vo'eunigin- gen. De Bisschop behandelt vervolgens' het ouderlijk gezag en waarschuwt ten slotte tegen anti-godsdienstige en neutrale bla den, slechte boeken en geschriften. Z. D. H. Mgr. P. Hopmais, bisschop van Breda, die in zijn vorigen Vastenbrief den Eucharistischen Kruistocht had be handeld, wijst ditmaal op de middelen, welke wij moeten aanwenden cm den Eucharistis^hen Kru'stocht cf leer van het Evangel'e te kunnen beleven. Allereerst is noodig het gebed. In geen er.kel huisgezin mag nagelaten worden de vrerre gewoonte cm eiken avond geza menlijk het rozenhoed je te bidden en zoo hulde te b-en ren aan Christus, or zen Ko ning, en Maria, onze Koningin. En nie mand verzuime cm e'ken morgen en e''"en avond op de knieën driemaal het Wees ^eercet te bidden ter ee-p van de Orbe- vlekte Ontvangenis v-n Maria met het s"h'etgebed van den H. A'fonsus na e'k Wees gegroet: Door Uwe Onbevlekte Ont- vsr-renis. r> Maria, zuiver mijn lichaam en heilig mijne ziel.. Cm ons leven te heiligen zullen we ech- 'er beven alles-de nccdi^e kracht zoeken ;n de H. Mis. Bij die verheven en hei"ire handeling zulen wij den miester op den vcet vo'gefi. Bij de H. \Offerande zullen wij p.l onze moe''ükbeden xrct de hestie op de pateen of het gouden schaaltje leg den om ze aan Ccd op te cffc-rcn en vast beloven, dar we de ors overgezonden krui sen ter liefde van Jezus en ie Zijner na volging met opgewektheid zullen dr"?en ronder k'aren en dat we bii do offers, die wii gedwongen moeten brergen, uit eigen beweging nog andere zullen voegen 'ten einde ons zelve te vermen tot ware cfferzie'en. Aan het verhevenste cogenb'ik der H. Mis gekemen, san de H. Consecratie, waar Jezus zich voor ons slachtoffert, zul- 'en wij den pesl.achtcffe'clen Jezus aan den hemelschen Vader aantreden en met Je zus ors ze'ven als slachtoffer opdragen ens zei ven a's werktuig aenbicden om me de te werken aan de verheerlijking van God en de heiliging der zie'en. Beminde dioccsaren, dit zij vw al'er be sluit, dat pij zoo dikwü'a als het eenigs- 'ins mogelijk is, de H. Mis zult bijwonen. Wij vragen riet het onmcgeüjko. Aller'ei omstandigheden maken bet moeilijk, ee~8 onmogelijk het hirsgezin te verlaten. Maar wat voor zeer -veel buisgezinnen wel uit- voejbaar is, is dat e'ken morgen minstens één lid van het huisgezin bij het H. Mis offer het pehee'e hoisgezin vertegenwoor digt om dan uit naam van allen en voer allen Gods zegen te vragen over hun per soon en hun ondernemingen. Moeen de ouders door woord en voorbeeld hun kin deren leeren dikwh's de H. Mis bij te wo nen en te communiceeren. De vastenbrief van Mgr. Diepen bisschop van Den Bosch is gewijd aan den chris- telijken geest in de huisgezinnen, welke do gronds'ag is van het chris'ebjlc ge'uk en den christ el ij ken vrede. Vier deugden worden aangeprezen: godsdienstzin, on- derdanighe:d, arbeidzaamheid en onderlin ge liefde, omdat deze weer als de grond pijlers zijn van het op te bouwen christe lijk huisgezin. In het christelijk huisgezin, aldus Mgr., moet reeds de inrichting en aankleeding der woning, hoe eenvoudig ook, spreken van eerbied en liefde voor Jezus en Zijne Heihge Moeder, voor God en diens ge boden, voor de H. Kerk en door haar aan bevolen devoties. De daar gevolgde dag orde kenne en bevordere het dagelijksch gezamenlijk gebed der huisgenooten, hun aanwezigheid bij" het M. Misoffer en het bijwonen der H.H. diensten in de kerk der openbare godsverecring. Daar moet het Vader en Moeder een vreugde zijn, zelf hun kinderen het eerst de handen ten gebed te leeren vouwen, hun te verbalen van hun Vader in den hemel, van het leven, lijden en sterven van hun lieven Jezus, hun te spreken van hunne lieve Moeder Maria en v?n al wat God ors :n bet Oude en Nieuwe Testament openbaarde, een vreugde zijn, zelf hun naar de mate hunner verstar.de'ijke ont wikkeling, de waarheden des Geloofs te Gemeenteli'ke Aankondigingen Uitstel van opkomst ter Inlijving of In werke'ijkcn dienst voor eerste oefening of van opkomst voor herhalingsoafenirv gen wegens heeöchende De Burgemeester, kennis van dien 2ï Februari a.s. lijving, eerste oefe^iggo! herh^Tl^gOefe ningen. dat, in v£H5anckfrr.et de de gevallen van griepinder djgmi ïr^iren de opkomst voorloopi^l4 dag(fi|iwordl»»uiU gesleld. - 1 Bedeelde d^njffp^iligen^ruiljnen^ven- we' aan den Mifisffir^yijjiefeugig^crzce- ken zoodra mofejffK op~"Tè komen. In het verzoekschrift "ficet worden vermeld naam, lichting, garnizoen, volledig adres en gemeente van inschrijving, alsmede of de opkemst betreft eerste oefening of her. habngsoefeningen. De verzoekschriften geadresseerd aan den Minister van Defens'e te 's-G ra ven ha- ge, 1 unnen worden gesteld op ongezogekj^ papier, doch moeten gefrankeerd verzonden. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 15 Februari 1929. L ED c N Vrijdag. Uitvoering Ruth „Con Amove". Stadsgehoorzaal, 7.50 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 17 Februari waar genomen door de apotheek van den heer C. B: Duyster, telef. 523, Nieuwe Rijn 18. INGEZONDEN MEO^afcEUNG Schrale Lippen r 9614 leeren verstaan en benutten, zelf door onderricht en ondervraging hun gods dienstige ontwikkeling te verzekeren. Groei in goc'sJienstzin bevordere heb christe'ijk huisgezin verder door het in hu'se'ijken kring medevieren van de Zon en Feestdagen cf maanden des jaars. Nooit zal bet toelaten, ook niet in da een van lijden of beproeving, dat binnen zijne muren gemord wordt tegen, gespot wordt met cf critiek geoefend wordt op Gods beschikkingen, wetten of geboden, op de voorschriften van de H. Kerk of van hare bedienaren. Geschriften, die dat doen( werden er zorgvuldig geweerd: Men kent er alleen goede couranten en boeken. Mgr. behandelt hierna de deugden van onderdanigheid en arfce'dszaamheid. De bedroefde oude levers-ce'en ..Bid en Werk", .,Ve-mcak na arbeid", Plicht vóór alles", ?Tdns Mcrr., dreigen ze'fs in onze christelijke gezinnen hunne waarde te gaan verliezen Dankbare vreugde vervult echter dö christelijke worir-g, waar ouders en kin deren gezamenlijk, ieder on züne wijze, er van jonvs af hun arbeidsplicht vervul- 'cn onder 's Heeren zegen zachties aan den welstand doen toenemen, of, waar in latere jaren de huisc'üke zorgen der ouders g?veel komt verdrijven. m*ar ver driet en lijden treden voor goed die chris telijke woning binren. els de kinderen naar moderne onchristelijle opvattingen, hun kinderplicht verzakend de vruchten van hun arbeid voor zich zelf gaan op- eischen Ouderavond. De te houden oudersavond, uitgaande van het comité der verschillende Kath. vereenigingen, a.s. Donderdag 19 Febr. kan door den brand niet worden gehouden in den foyer van de Gehoorzaal, doch werdt gehouden in de Graanbeurs. Handelsregister K. v. K. Wijziging. Amsterdamsche Naaimachi- nenhandel v.d. A. Lewer.stein. (F.). Lei den, Maarmanssteeg 8. Overl. Beh. F.: H. M. van den Bos te Leiden. N. Beh. F.: J. P. C. Spendel, te Leiden. Wijziging. Agentuur en Commissiekam del Kleine. Leiden, .Stationsweg 47a. Wijz. handelen, thans; Kapok- en Matrassen- fabriek „Kleine" (Agentuur-, en Commis siehandel „Kleine". Wijz. uitgoef. bedr.; bijgev.: fabricatie staaldraadmatrassen. Wijziging. W. S. Vermeer-Kloots. Lei den, Pieterskerkkoorsteeg 24. Manufactu- renhandel. R. Vermeer, echtgenoot van do eigenaresse van bovengen, zaak is d.d. Dec. 1928 overleden. Nieuwe inschrijving. P. Kool, Leiden, Lage Rijndijk 62. Melk-, boter- en kaas handel (winkel). E.: P. Kool, te Leiden. Wijziging. Dossiernummer: 229. Wed. J. H. van Rossum du Chattel, Leiden, Haar lemmerstraat 82. Goud-, Zilver-, Byoute- rieën-, Lederwaren-, Antiquiteiten En- groshandel en Agentuur. Oph. Fil. Haarlemmerstraat 191, dd.. 1 Febr. 1929. Gisterenmiddag omstreeks 2 uur is raej. v. E. bij het oversteken van de Lange- brug door een achteruitrijdende auto om vergereden en tegen don grond gewor pen. De juffrouw bekwam een bloedneus. Na in het politieburau verbonden te zijn werd zij naar baar woning in het Mieren-' nesthofje (Hooglandsche Kerkgracht) ge bracht* Men verzoekt ons nog mede te deeleft dat de jongen, die Woensdagmiddag s»3 de Aalmarkt door het ijs is gezakt, doof de firma Vrocm en Dreesmaun geheel h nieuwe kleeren is gestoken.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2