LUXOR-THEATER UIT DE RIJNSTREEK Donde DE NATUURfiEH DEN BALKAN Land, bevolkingen diersoorten In Nel Indlë HET PARADIJS VAN EUROPA VRIJSPRAAK VERK00PIN0 Explaitaiie Maat- sciiappijvan Onroerenda Soedercn AGO IJsfeest. Gisterenmiddag was door het bestuur van de Warmondsche IJsclub een hardrijderij voor behoeftige ingezete nen uitgeschreven, waarvoor zeer groote belangstelling bestond. Niet minder dan 65 rijders verschenen aan de Hark, terwijl het publiek in buitengewoon groote getale was opgekomen. De le prijs werd behaald door Adr. Sikking, de 2e door C. v. d. Voort, de 3e door P. van Leeuwen en de 4e door G. van Kempen. Voor deze prijswinnaars waren kistjes sigaren beschikbaar gesteld, terwijl ieder rijder, die in de eerste ronde een persoon afreed, nog 5 sigaren present kreeg. Als gevolg van dezen wedstrijd zullen onder 65 behoeftige huisgezinnen dezer dagen 200 pond spek, 16 H.L. aardappelen en 65 kilo erwten verdeeld worden, terwijl bovendien nog 20 pond spek, daartoe door een ingezetene gratis gegeven, verdeeld zal worden onder die behoeftigen, voor wie de prijswinnaars gereden hebben. De gelden voor deze levensmiddelen zijn voor de eene helft door particulieren, voor de andere "helft uit de kas der IJs club beschikbaar gesteld. Naar wij van het bestuur vernemen, zullen ook in het vervolg dergelijke wed strijden worden uitgeschreven, nu geble ken is, hoeveel animo daarvoor bestaat. RIJNSATERWOl'DE. GEMEENTERAAD. Een nieuw uurwerk voor de ge meentetoren aangekocht. De Raad dezer gemeente kwam Maan dagavond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de Burgemeester. De Voorz. opende de vergadering met het uitspreken van een n euwjaarswensch, die door den heer Compeer werd beant woord. Is ingekomen een verzoek van het hoofd van den Pluimveecursus om koste loos in gebruik te mogen ontvangen een verlicht en verwarmd lokaal in de O. L. school alhier voor het houden van een cursus in pluimveeteelt gedurende 7 ach tereenvolgende weken en wel een avond in de week. Goedgekeurd. Op een verzoek van de Kon. Nederl. Politiehondver. te Breda, om de gemeente als I'd te laten toetreden, wordt afwijzend beschikt. In behandeling komt een schrijven van Ged. Staten dezer provincie, waarbij wordt teruggezonden do ontwerpbegrooting 1929 met een nota van opmerkingen. Volgens de verordening op het verhaal van pensioensbijdragen d.d. 20 Februari 1928 geldt de uitzonderingsbepaling voor jaarwedden van niet meer dan 100 uit- slu'tend ten aanzien van het verhaal voor weduwen- en weezenpensioen, zoodat het verhaal ten onrechte niet geraamd. Ook is nog van allen oreranmd moet worden, ook van den Burgemeester en Secretaris is dit verhaal ten opzichte niet geraamd. Ook is de huurwaarde van de ambtswoning van het hoofd der school niet jnist geraamd, deze moet op 225 geraamd worden. B. en W. stellen den Raad voor aan de op merkingen te voldoen en de ontwerp-be- grooting d'enovereenkomstig te wijzigen. Aldus besloten. Uit een voordracht wordt tot brand meesters bencemd de heoren G. Heenk en H. Heemskerk. Thans komt aan de orde het voorstel van B. en W. tot aankoop van een nieuw torenuurwerk in den Gemeentetoren al hier. In de laatst gehouden Raadsverga dering is gewezen op den slechten toe stand waarin het torenuurwerk verkeert. B. en W. hpbben zich in verbinding gesteld met twee f'rma's en wel B. Evsbouts te Asten en de firma A. H. van Bergen. Na vooriezing van de beite prüsopgaven stel len B. en W. voor bij B. Eysbouts te Asten een nieuw torenuurwerk te koopen voor 760 en het verhangen van de luidklok voor 160. Het oud uurwerk met toebe- hooren wordt door B. Eysbouts- overgeno men voor 25. Bij het opste'len van het ■uurwerk zal do gemeente beschikbaar stel1en een timmerman en het noodige houtwerk. De heer Comneer maakt tegen eene di recte beslissing bezwaar en wil het voor stel nog aanhouden. Hij heeft bij geruchten vernomen, dat de gemeente sooedig voor groote uitgaven zal komen te staan in ver band met de invoering van het zevende leerjaar en dan de school verbouwd zal moeten worden door bijbouw van een lo kaal. De Voorz. tracht de bezwaren van den heer Comoeer te ontzenuwen. De heer Disseldorr» kan met de herwa ren van den heer Compeer medegaan en wil het voorstel van den heer Compeer ondersteunen om aanhouding. Aangezien geen der leden het voorstel ook mede ondersteund komt het niet in be- hendelintr en wordt het voorstel van B en W in stemming gebracht en met 6 tegen een stem, die van den heer Compeer aan genomen. De Voorz. wenscht de inwoners geluk met d:t verstandige Raadsbesluit, waar van ook het nageslacht zal profiteered SASSENHEIM. Tooneel. Maandag- en Dinsdagavond werd in de groote zaal van het K.S.A.- gebouw door de Tooneelvereeniging „Ami citia" de 21ste uitvoering gegeven. Zooals altijd bleken ook deze avonden weer zeer amusant te zijn. De uitvoering begon met het optreden van Thomasvaer en Pie ternel in keurige plunje gestoken. Thomas en Piet, vergezeld van twee fami'ieleden, staken dan ook danig van wal om hun lief en grief bekend te maken van en Sassenheim. Kostelijk werd er gelachen om het edel viertal, voor de pillen en poeders, welke zij aan het publiek te slik ken gaven. Na eenigo pauze, welke werd aangevuld door „Vineta", werd het scherm opgehaald voor een spel in 3 bedrijven, genaamd „Een paardenmiddel", door G. Nielen. Dit echte vastenavond-stuk is ze kér bij ieder der aanwezigen in den smaak gevallen en is voor de vereeniging „Amicitia" een succes geworden. Er is onbedaarlijk geschaterd en gelachen. Aan de vertolking bleek niets te wen- schen over; zelfs de kleinste dilettant, die voor het eerst voor „Amicitia" optrad, vervulde zijn rol in de puntjes. Aan het slot werd door den Pastoor een woord van dank uitgesproken aan de spelers van „Amicitia", met den wensch, dat de ver eeniging nog vele jaren zulke uitvoeringen zal geven. N00RDWIJK. Hardrijderij. Onder enorme belang stelling had gistermiddag op de banen aan de Spoelsloot een hardrijderij per schaats plaats voor jongens beneden 16 jaar, waaraan door 31 jongens werd deel genomen. Niettegenstaande de natte ba nen, werd er zeer goed gereden en was 't voor de kijklustigen een bijzondere attrac tie, als één der deelnemers een natte broek opliep. De prijswinners werden hier bij: le pr. P. v. d. Lippen, armbandhor loge. 2e pr. K. de Haas, paar schaatsen, 3e pr. Jac. Vink Gzn., padvinderszakmes, 4e pr. G. v. d. Voort, vulpotlood, 5e pr. P. Steenvoorden Lz, paar schaatsen. 6e pr. J. Smit Jzn., mondharmonica, 7e pr. (na lo- G. Koelewijn Thzn., electr. zaklan taarn. Onder toepasselijk woordje van den voorzitter, den heer M. Gooi, werden des avonds in hotel Ro>al de prijzen aan de ïaars uitgereikt, waarbij aan iederen deelnemer nog eenige reepen chocolade werden verstrekt. PATER RICHARDUS VAN SCHIJNDEL O. F. M. t In den nacht van Maandag op Dinsdag overleed in het klooster der Eerw. Paters Franciscanen de Eerw. Pater Richardus. Hoewel op geen beterschap meer kon gehoopt worden kwam het einde nog on verwacht. Zittend in den stoel, waarin hij zijn laatste dagen doorbracht, gaf hij zijn schoone ziel zijn Schepper weder. Pater Rector ligt daar nu in de kapittel zaal van het klooster, kalm en rustig, in het Franciscaansche habijt, omringd door groen en bloemen. De rust heeft hij zeker wel verdiend. Zoolang zijn wankele ge zondheid het toeliet, heeft hij gearbeid voor het heil dergenen, die hem werden toevertrouwd; de zusters en pensionnairen van Woerden. Man van groote geleerdheid vooral op liturgisch en oudheidkundig gebied gebruik te hij zijn vrijen tijd aan deze zijn lie velingsstudiën. Vooral de historie van Woerden in 't algemeen en die van de parochie in het bijzonder had zijn bij zondere belangstelling en we mogen dan ook gerust zeggen, dat alle archieven door hem zorgvuldig werden nagepluisd. De resultaten van zijn onderzoekingen ver schenen als artikelen vooral in de Sticht- sohe Post, waar de geschiedenis der pa rochie Woerden nog niet voltooid is. Tot de stichting der Oudheidkamer heeft hij ook den grooten stoot gegeven. Voeg daar bij, dat zijn vriendelijkheid en de gemak kelijkheid met iedereen te kunnen spreken algemeen bekend was, dan behoeven wij niet te zeggen, dat hij zoowel bij Roomsch als andersdenkend algemeen geacht, we durven gerust zeggen, bemind was. Nu is hij van ons heengegaan, maar zijn aandenken zal in Woerden in dankbare herinnering blijven. Pater Richardus werd in 1859 te Haar lem geboren en bereikte dus den ouder dom van ruim 69 jaar. In 1877 trad hij in het klooster en werd in 1883 priester ge wijd. Na eenigen tijd professor te Megen te zijn geweest werd hij kapelaan te Nij megen, en later te Bolsward, keerde als rector der Clarissen naar Megen terug, waarna hij als 2e bibliothecaris de rech terhand van den bekenden oudheidkundige Pater Nieuwenhuyzen te Weert was. 1 Maar 1899 werd hij rector te Woerden, welke waardigheid hij dus bijna 30 jaar heeft bekleed. Wij kumien hier nog bijvoegen, dat Don derdagavond 7 uur in de parochiekerk de Metten zullen worden gezongen. Vrijdag morgen om 9 uur de Lauden waarna Uit vaart en begrafenis. Feestavonden. Door den R. K. Volks bond werden dezo week een tweetal feest avonden gehouden, welke uitnemend ge slaagd zijn. Zondagavond voor de leden en Dinsdagavond voor donateurs en verdere belangstellenden. De zaal was beide avon den goed gevuld. Opgevoerd werd „Arie's offeri', een drama in 3 bedrijven, waarvan de inhoud een sociale strekking had. Over het algemeen werd door de too- neelisten heel goed spel geleverd. Vooral de rollen van directeur en kapelaan, wel ke werden vervuld door de heeren De Bruyn en Stolwijk, kwamen goed tot hun recht. Door het muziekcorps St. Franciscus Solanus, onder leiding van den heer Vis ser, werden de feestavonden opgeluisterd, verband houdende ALPHEN AAN DEN RIJN. Wilhelrrina-Vereeniging. Maandag avond hield bovengenoemde vereeniging in hotel „De Vergulde Wagen" haar algemeene jaarlijksche ledenvergadering. De vergade ring, die slechts matig was bezocht, werd geopend door den heer Lam, die in zijn ope ningswoord o.m. mededeelde als voorzitter der vereeniging te zijn benoemd en onder wiens leiding dan ook de vergadering werd gehouden. Na de opening door genoemden voorzitter volgde vonriering van cle notu len en ingekomen stukken en het verslag van den penningmeester en secretaris. Uit genoemde verslagen bleek, lat het afgeloo- pen jaar alleszins gunstig voor de vereeni ging was geweest en het tekort van het vorige jaar door dit jaar geheel «was gedekt en de kas zelfs nog een batig saldo van ruim 300 aanwees. Van do rondvraag werd slechts weinig gebruik gemaakt en le verde geen bijzonders op, waarna de verga dering op gebruikelijke wijze door den voorzitter werd gesloten. Botsing met kinderwagen. In de Ju- lianastraat kwam gisterenmiddag een vrachtauto met een kinderwagen in botsing UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Donderdag 7 Februari. Huizen, 336.3 M. Na 6 uur 1852 M. (UitsL N. R. R. V.-uitz.). 11.11.30 Ziekendienst. 12.30—1.45 Concert. 2.2.30 Schooluitzending. 6.7.Orgelconcert. 7.7.30 Boekhoudles. 7.308.Spr.: Dr. B. J. C. Rijnders: 70-jarig bestaan der Ned. Zendingsver. 8.Concert in Veenendaal. Hilversum, 1071 M. 10.10.16 Morgenwijding. 12.152.Concert door het A.V.R.O.- Trio. 2.2.30 Electriciteitspraatje door W. H. Drukker. 2.303.Gramofoonmuziek. 3.4.Kniples. 4.5.Ziekenuurtje o.l.v. Ant. van Dijk. 5.5.30 Sportpraatje door H. Hollan der. 6.7.15 Concert door het Omroep-or- kest. 7.157.45 Engelsohe les. 8.Herd, van het 10-jarig bestaan der C.B.P.T.T. (Centr. Bond v. Ned. Post-, Te legraaf- en Telefoonoers.). Rede van J. C. Kremer en H. M. Roos. Dubbelmannen- kwartet „Apollo". 8.30 Caecil'econcert i. d. Stadsschouw burg Amsterdam. Concertgebouw-orkest m. leden .Ier M. o.l.v. Pierre Monteux. S. Bergmann, piano. 10.30 Persber. 10.45 Dansmuziek. Daventry 1562 M. 10,35 Kerkdienst. 11.05 Causerie. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert (alt, tenor, viool). I.20—2.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Voor de scholen. 3.10 Muziek. 3.20 Vesper i. d. Westminster Abbe. 4.05 Causerie. 4.20 London Ensemble Kwintet. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Voor den landbouwer. 6.55 Muziek. 7.05 P:anomuziek van Debussy. 7.20 Nieuwe novellen. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing: India. 8.05 Variëté en dans-orkest. 8.20 Leslie Woodgate programma. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Dickens-herdenking. 9.55 Nieuwsber. 10.„The locked Chest", 1-acter. 10.5012.20 Dansmuziek. 5 Bands. „R a d i o-P a r i s" 1750 M. 12.502.10 Orkestconcert. 4.055.05 Klassiek-concert. 7.057.50 Gramofoonmuziek. 8.20 "ter. causerie. 8.50 „La Te:ie promise', Massenet. langenberg, 462 M 9.35 Gramofoonmuziek. II.30 Gramofoonmuziek. 12.251.50 Orkestconcert. 5.055.50 Orkestconcert. 7.20 ,,D:e heilige Johannadram." Shaw. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 10.2011.20 Gramafoonmuziek. 3.35 Orkestconcert. 5.20 Concert. 7.°3 Muzikale geesten- en spookgeschic denissen. 8.20 Moderne dansen. 10.05 Dansmuziek. Brussel, 509 M 5.20 Orkestconcert. 6.55 Trioconcert. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.35 „Die schone Helena", opere*.. van Offenbach. 10.35 Sluiten. Hardrijderij. Gistermiddag werd op de Noord Aa eene hardrijderij gehouden, waarzoor zich een 20-tal liefhebbers had den aangemeld. Wel stond het water reeds op het ijs doch dit schrikte de deelnemers niet af, doch het verhoogde integendeel de pret voor de toeschouwers, die er herhaal delijk getuigen van waren dat deze of gene struikelde en met een nat pak verder toerde. De uitslag van den wedstrijd is als volgt: le prijs 25 benevens een paar mooie schaatsen (eere-prijs) werd toege kend aan W. van Klink, 2e pr. ƒ20 aan Ger. Veldhuizen, 3e prijs ƒ15 aan Douwe Osinga; 4e prijs ƒ10 aan C. van Leeu wen Azn. en 5e prijs 5 aan C. Janmaat. De prijzen werden met een toepasselijk woord door den voorzitter der Zoeter- woudsche IJsclub, den heer Adr. van Leeuwen, aan de winnaars uitgereikt. Zoeterwoude heeft eindelijk eens een wedstrijd kunn-en houden. Werkloosheid. Gedurende de maand Januari werden bij het correspondent- ;chap der arbeidsbemiddeling 48 perso- ien als werkzoekend ingeschreven, waar van er 12 geplaatst konden worden. Op het einde der maand stonden nog 26 werkzoekenden ingeschreven. Zigeuners op bezoek. Deze week ont ving onze gemeente herhaaldelijk bezoek van de te Leiden gestationneerde Zigeu ners, die het met hunne noodige bruta liteit de inwoners, vooral de eenigszins alleenwonende boeren, lastig maakten en het hart van menige huisvrouw, wier man en zonen niet thuis waren, van schril sneller deed kloppen. De gemeente-politi hield echter een oogje in het zeil opda het volkje zich niet toeëigende hetgeej hun niet cadeau werd gegeven. Met drietal volle wagens hooi, waarop dt geunersvrouwen lustig lagen te dampen, vertrokken ze weer naar Leiden om den volgenden dag weer terug te keeren. Voor* zichtigheid blijft geboden. ZOETERWOUDE (H.-R.). Vastenavond-uitvoering. Voor een stampvolle zaal werd Zondagavond vooi de 2e maal in het Patronaatsgebouw met schitterend succes opgevoerd het tooneel. spel in 4 bedrijven „Offerande". Met d« opvoering hiervan heeft „Liefde voor Too- neel" onder leiding van den heer v. Leen- wen haar ouden roem gehandhaafd. D( rollen waren allen in goede handen, terwij zelfs enkele rollen op meesterlijke wijze werden vervuld. Als altijd zorgde de heei v. d. Pijl voor een keurige grimeering, ter wijl de jongeheer E. v. Niekerk door zijn pianomuziek de goede en gezellige stem- ming wist te verhoogen. DpTf Zond"g a.s van do laat- ste opvoering willen urofiteeren, raden wij aan tijdig plaatsen te bespreken om leurstelling to voorkomen. door een plotseling door den chauffeur der vrachtauto gemaakte manoeuvre. De achter de wagen loopende moeder en het inzitten de kind kwamen met den schrik vrij, doch de wagen werd deerlijk beschadigd. HAZERSW0UDE (Rijndijk). Land- en Tuinarbeiders. Vrijdagavond hield de Land- en Tuinarbeidersbond een vergadering in café Boers, welke maar matig was bezocht. De voorz., de heer J. H. van Kampen, opende de vergadering en na allen wel kom te hebben geheeten, werden door den secretaris, den heer H. H. Straver, de notulen voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. De voorzitter besprak het nieuwe contract en de uitslag der con- fertie met het bestuur van den L. T. B. Spr. zotte duidelijk de besprekingen uit een en verdedigde het voorstel van het bestuur van den L.T.B., als gevende f 0.50 lopnsverhooging. Na eenige discussie werd het voorstel aangenomen. Vervolgens werd voorgesteld de contri butie met 2 cent per week te verhoogen, teinde een kas te vormen tot aankoop van een vaandel, welk voorstel door de leden niet werd aanvaard. Bij de rondvraag werd nog even de propaganda besproken, welke zoo krachtig in aanbevolen door Z. D. H. Mgr. Aenge- nent op de feestvergadering te Haarlem. Hierna werd de vergadering door den voorzitter gesloten. ZOETERWOUDE. Hanze. Door de R.-K. Middenstnds- vereeniging „De Hanze" is tegen Donder- dagvond eene propaganda-feestvergade- ring georganiseerd, waar de heer Mr. F. J. H. Bach, directeur van het Centraal Bureau eene rede zal uitspreken, terwijl de alom-bekende goochelaar Antonini met een geheel nieuw repertoir zal optreden. Deze hoogst interesss leiding van Dr. S. waarde en behandel geheimen in de Rjpf schappelijke opnamert di d 8 MMS* peditieilm der U.F.A., onder is eenjcultuurfilm van groote itsluitend Aawonj^lijke natuur- anstaten; M\ozHmn z\]n de weten- n.ezer praclpfilm, die U 5 aoten zal en te boeien. 5781 EEN ZEER\lNTERESSANTE FILM EEN PRACHTIGE REIS DOOR ZWITSERLAND. 30 minuten op Uw stoel gezeten maakt U een reis door de Zwitsersche Alpen. - UFA CULTUURFILM V Deze avond mag U nisf verzuimen, daar dit programma met de meeste zorg is samengesteld M TRDANON-THËEATER BS BBEESTRAAT 31 - LEIDEN - TELEFOON 2375 Gespeeld door de Koningin vAn het Witte Qoek P0LA NEGRI Een film vol pakHende mwnenten en onroerende Tooneelen TWEEDE HQpFDFII De groote dolle klifpbt, w^Tvan do vol In de hoofdrollen d^beroemde koiweken KARL DANE, bekend uit De Groo» Parade en C10R6Z K. ARTHUR Deze geestige film werd Ipgenomen merofficieele medewerking van het Amerikaansche leger. Op ons Tooneel: ROBERT CSCHAPUR, Original Indische Spring- en Bala ce-Act. Goedgekeurd voor Volwassenen. OPENBARE VRIJWILLIGE bij INZET feu AFSLAÖlop Vrij dagen 8 15 Febrtiari 1329, telkens,/es Vvon(le/Ujr in het NoJ/rishiis te Leilen Kantoor, Timmertabriefmet bij- behoorende Macttineri®, Ert en Tuin, gToot 13 Aren, 75 centi aren, z efe den Hoo^itfjndijk en den Rijn, onder Zo 'Twoude, bijzonder voor verschillende industrioele doeleinden geschikt. Te bezichtigen dagelijks be halve des Zondag van 24 nur namiddags. Inmiddels uit de hand te koop Aanvaarding bij de betaling der koopsom op 2 April 1929. Nadere inlichtingen te be komen ten kantore van onder- S. J. RUIZEVELD. Notaris te Zoeterwoude. ti De Buitenc lone Algemeene VEfTG fiïBERRflG luders, strekkend» den tot a.s. Maandag II Februari, 's namiddags 4.45 ure, „In Den Vergulden Turk" te Leiden. De Raad van Commissarissen.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8